Kabouters Pik's Garagebedrijf, Goes „Om te vieren..."? V fotoforutrT1! Kerk heeft terdege eert taak Herv. ambtsdragers spraken over betekenis van Deltaplan L.P.G. Zaterdag 9 november 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina louisse - Middeiburg N.V. juffrouw lezing met film WABEB'JDEMGEj Adverteert in dit blad Jonge staten Tweede plaats voor EVVC Onrust in Jordanië SZ232D Op Woudschoten bij Zeist Uitgeweken Oostduitse hoogleraar terug P.v.cLA.-ftactieleider bedankt als partijleider Heden nam de Heere tot Zich, vrij onver wachts, in volle over gave des geloofs, on ze lieve Vader, Be huwd- en Groot vader Adriaan Walraven, Weduwnaar van Janna Oosse, in de leeftijd van 78 jaar. Amersfoort: L. A. Roose Walraven M. K. Roose en Kinderen 's-Gravenzande: M. H. de Boks Walraven P. de Boks Vlissingen: M. M. Antheunisse Walraven C. Antheunisse Middelburg: M. D. Walraven E. E. Walraven den Boeft en Kinderen St. Laurens: E. J. Alewijnse Walraven W. C. Alewijnse en Kinderen Middelburg: W. M. Walraven C. P. Walraven Buys en Kinderen Middelburg: A. B. Walraven Middelburg, 7 nov. 1957 Noordweg 134 De begrafenis zal plaats hebben op de Algemene Begraaf plaats te Middelburg op 11 november a.s. Vertrek van Noord- weg 134 om 12 uur. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN OPEL OLÏMPIA 1955, met roldak en origi nele Opel-verwarming OPEL-KAPITEIN 1950, CHEVROLET 1953, vierdeurs Sedan met verwarming en leren overbekleding AUSTIN A 40 1951, met schuifdak en mist-bermlampen KAISER-MANHATTAN 1954, automatische versnel lingsbak, banden met witte zijvlakken PEUGEOT 203 1950 Gortstraat 6062 Tel. 01180—2148 Voor onze afdeling Boek handel vragen wij een U.L.O. of H.B.S. gewenst STURM'S Boek- en Kunsthandel L. Kerkstraat 5, Goes Autorijdend publiek hierbij wordt U uitgenodigd tot het bijwonen van een over ALGAS apparatuur voor het ge bruik van L.P.G. als motorbrandstof op maandag 11 november a.s. in het Schuttershof te Middelburg. Aanvang 8 uur Wegens inruil voordelig te koopt Volvo 1956, turquoise, 40.000 km. Volvo 1954, maroon Volvo 1954, grijs Opel Rekord 1955, zwart Peugeot 203, 1954, grijs Alle wagens in gegarandeerd goede staat PIK'S GARAGEBEDRIJF, GOES M. A. de Ruyterlaan 35 - Telefoon 1100-3577 Kamer 41.1 Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden te Middelburg Op grond van het bepaalde in art. 19 tweede lid van de Wet op de Kamers van Koophandel 1950 is van 11 tot 16 november a.s. de begroting voor het jaar 1958 ten kantore der Kamer, Seisdam 28 te Middelburg, voor een ieder ter inzage gelegd, terwijl afschriften daarvan binnen die termijn kun nen worden aangevraagd tegen betaling van f 1, per stuk. De Kamer voornoemd, C. A. KAMMERAAD, Voorzitter. A. S. DE JONGE, Secretaris. "1 keen boeiend blad met^ele tips voor de amateur Geef ons Uw naam en adres op •n het wordt U maandelijks kosteloos toegezonden. FOTOHANDEL Ruime sortering HORLOGEBANDEN in goud, staal, doublé chromé en leder en perion Steeds de nieuwste modellen L.KERKSTR. SO -BOES H.H. Land en Tuinbouwers Aaservo kiemremmingsmiddel voor Uw aardappelen uit voorraad leverbaar J. LAMPERT Zoutelandseweg 15 BIGGEKERKE GANZEPOORTSTRAAT 3, GOES Partieel Uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het gebied „Paauwenburg" Het hoofd van het ge meentebestuur van Kou- dekerke brengt ter open bare kennis: 1. dat het besluit van de raad dezer gemeente van 25 juni 1957, no. 34a tot vaststelling van het „Partieel uit breidingsplan in hoofdzaak voor het gebied Paauwenburg" door Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd bij hun besluit van 15 oktober 1957, no. 2453/320, 3e afdeling; 2. dat het onder 1 ge noemde raadsbesluit van 9 november 1957 af voor een ieder ter inzage is nedergelegd ter gemeente-secreta rie; 3. dat belanghebbenden, die bezwaren tegen het onder 1 genoemde plan bij de raad hebben ingediend binnen een maand na heden tegen voormel de goedkeuring bij de Kroon beroep kunnen instellen. Koudekerke, 8 nov. 1957. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. L. DREGMANS. Uit „De Rotterdammer" knippen wij het volgende entrefilet: „Een verschijnsel dat in onze tijd ons bezighoudt is dat van de jonge staten: staten die eerst kort geleden hun zelf standigheid hebben verworven en die nu bezig zijn hun eigen staatsvorm te vin den. Het is vaak een moeilijke situatie, waarin zij zich bevinden. Ook al omdat bij het zoeken naar de meest wenselijke staatsvorm allerhande sentimenten mee spreken. Aan de zelfstandigheid en onaf hankelijkheid wil men dan graag een ge stalte geven, die deze beide zo sterk mo gelijk accentueert. Gelijkenis met een staat waarvan men voorheen afhankelijk was,wil men bij voorkeur vermijden, omdat dit tezeer de herinnering aan het overwonnen verleden gaande houdt. Het verschijnsel is zo actueel, dat een roman over deze materie als het ware voor de hand moest liggen. Die roman is er nu en wel geschreven door H. van Ga len Last: „President Dramakutra", uitge geven bij de Bezige Bij te Amsterdam. In deze roman die speelt in een denk beeldige jonge staat vinden wij alle ele menten van de jonge staat terug: de pre sident die tendeert naar de dictatuur en die staatsrechtelijk en staatkundig zijn positie ten overstaan van zijn ministers die zich juist daardoor belemmerd zien in het dragen van de staatsrechtelijke en staatkundige verantwoordelijkheid; het achterwege blijven van een grondwet die dit alles behoort te regelen; de nood zakelijkheid van strijd tegen financiële en morele corruptie tot zelfs in de krin gen der meest vooraanstaanden; de druk van het leger op het staatsbeleid. En wat dies ifteer zij. Een roman als deze richt zich volop op een actuele situatie, maar neemt er als zodanig tevens afstand van. Eon objectief oordeel over het merk waardige verschijnsel van de jonge sta ten en de problemen die zij hebben te doorstaan wordt er gemakkelijker door. Vandaar dat het voor mensen met poli tieke belangstelling dubbel interessant kan zijn, van zulk een roman kennis te nemen". EVVC uit Vlissingen, dat Zeeland ver tegenwoordigde in het grote landelijke volleybaltoernooi, dat ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Neder landse Volleybal Bond in de Energiehal te Rotterdam werd gehouden, heeft zich daar uitstekend geweerd. De Vlissingers waren in één poel ingedeeld met 't Gooi, Leeuwarden en Libanon uit Rotterdam. Zij begonnen met een 11 gelijk spel te gen 't Gooi (715, 159), doch verloren met 02 van Libanon (1015, 910). Daar Leeuwarden verstek liet gaan en Libanon ook van 't Gooi won, legde EWC dankzij een beter setgemiddelde beslag op de tweede plaats. In vele steden en dorpen van Jorda nië zijn gisteren protestbetogingen ge organiseerd tegen de anti-Jordaanse propagandacampagne van de Syrische en Egyptische pers en radio. Resoluties werden naar de Egyptische zaakgelas tigde in Amman gestuurd, waarin de Egyptische berichten 'leugens' werden genoemd en een beroep werd gedaan op de Arabische Liga om de eenheid ln de Arabische wereld te bewaren. Professor W. Hallstein, staatssecre taris bij het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken, heeft medegedeeld dat het verdrag inzake de Europese Economische Gemeenschap waarschijn lijk 1 januari a.s. van kracht zou wor den, mits de Beneluxlanden het ver drag voor 15 december a.s. zullen heb ben geratificeerd. O De nieuwe Franse regering heeft woensdagavond besloten de bank van Frankrijk een voorschot van 200 mil jard frank te vragen om te Voorzien in de onmiddellijke behoeften van de schatkist. het beste der betere horloges All-Risk schadedekking over de gehele wereld. F». Fabery de Jonge Lange Kerkstraat 30 Goes VEILING ARNEMUIDEN Notaris B. A van Verre te Middelburg is voor nemens op zaterdag 16 november 1957 des nam. 2 uur in café „Spoor- zicht" ln het openbaar te verkopen: een huis met tuin aan de Nieuwlandse- weg 19 te Arne- muiden, groot onge veer 2 a. 46 ca. Ontruimd te aanvaarden, behoudens toestemming B. en W. Te bezichtigen: 15 nov. van 1012 en 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde notaris, Rouaansekaai 35 (K 1180—3528). Mr. P. W. MEYLóINK, notaris te Middelburg, zal dinsdag 19 november 1957, 2 uur n.m. in café „Veldzicht" te Seroos kerke, in het openbaar verkopen: het huis met schuur tje, erf en tuin Zoe- tendaalseweg 1 te Serooskerke, groot 2.83 are. Zakelijke lasten 1 20.98. Vrij van huur en geheel ontruimd te aanvaarden 1 januari 1958. Bezichtiging 13 en 19 no vember 1012 uur. De griffier der arrondis sementsrechtbank te Middelburg maakt be kend: 1. dat aan die rechtbank door JOHANNES VAN DER POEL, aannemen, wonende te Ovezande, is ingediend een verzoek schrift tot het bekomen van surséance van beta ling; 2. dat bij beschikking dier rechtbank van 6 no vember 1957 de ge vraagde surséance voor lopig is verleend; 3. dat ingevolge die zelfde beschikking de schuldeisers en de schuldenaar zullen wor den opgeroepen tegen dinsdag 14 januari 1958, des namiddags om drie uur, teneinde in het ge rechtsgebouw aan het Hofplein 8 te Middelburg op het verzoekschrift te worden gehoord; 4. dat als bewindvoerder is benoemd de heer Mr. G. A. Renting, advocaat en procureur te Goes; 5. dat geen ontwerp van akkoord bij het verzoek schrift is gevoegd. Middelburg, 7 nov. 1957. De griffier, J. W. MULLER. TE KOOP: Damesfiets; houten dak goot 3.50 m en schoor steenpijp (eterniet) 3 m. Domburgseweg 99, Oostka- pelle. Woonhuis, direct te aan vaarden. Kerkstraat 3, Nw. en St. Joosland. Kalfvaars aan de rek. J. ie Visser, Waaijenburg, Grijpskerke. TE KOOP GEVRAAGD: Grote en kleine partijen ilachtoffer. S. Duvekot, Serooskerke. PERSONEEL GEVR.: Door bekende, landelijke zaadhandel wordt aan ac tieve personen een ruime jijverdienste aangeboden ils agent voor de verkoop /an uitsluitend eerste klas Tuin- en Landbouwzaden ;n aanverwante artikelen, /raagt uitvoerige inlich tingen aan Postbus 45 te Winschoten. DIVERSEN: m Waarom zeudt U meer jetalen? BICO wasmachi ne met centrifuge com pleet slechts 395, /raagt vrijblijvend demon stratie. Door bekende, landelijke zaadhandel wordt aan ac tieve personen een ruime bijverdienste aangeboden als agent voor de verkoop van uitsluitend eerste klas Tuin- en Landbouwzaden en aanverwante artikelen. Vraagt uitvoerige inlich tingen aan Postbus 45 te Winschoten. Waarom zoudt U meer betalen? BICO wasmachi ne met centrifuge com- ileet slechts ƒ395, 'raagt vrijblijvend demon stratie. Voor f 1,een mooie tuin met: A. De voorlich- tingsgids „Wat iedere bloe menvriend moet weten". B. 10 voorlichtingen en ad viezen over tuin- en ka merplanten. C. Registratie- vragenkaart over moeilijk heden met bloemen. Zend één gulden of stort fl, ap giro 8770 en ook U ont- /angt bovenstaande franco thuis. Intern. Adviesbur. Bloemenvrienden, Meer straat 6, Hillegom. Orgels. Zeldzaam mooie voorraad. Levering franco huis. Vele jaren garantie. Reiskosten worden vergoed Vraagt prijslijst. BOOT'S Orgel- en Pianohandel, Bodegraven Eenvoudige en moderne dameskapseis naar maat, vlechten vervaardigd van uw eigen afgeknipte haren. ACKEMA, haarwerkers sinds 1810, Weesperstraat 127, A'dam C„ telef, 743470 Ongelooflijk die Ahoy'- Polis. Ziekenhuisverzeke ring aangepast aan de tijdsomstandigheden, voor alle leeftiiden ongeacht ge zondheidstoestand. Op ver zoek wordt U bezocht zon der enige verplichting Uwerzijds. Stichting A Z.R Rotterdam. Insnectie voer Zeeland G. H. Viigeboom Jr. Cadzand. Tel 01179-268 De begrafenisonderne ming „De Voorzorg" ver zorgt voor ieder gezin het sterfgeval. U kunt dit op geven: Stationsstraat 14, Rouaansehekaai 9 en Trio- Garage, Bree 49. Tel. 2690 en 2600, Middelburg. Getuig met ons in volk en kerk, dat oorlog vloekt met Christus' werk. Kerk en Vrede. Inl. Piet Hein- straat 26, Middelburg. Juist uitgekomen nieuwe type PV 444. Een Zweedse volbloed van ongelofo* Hjke soliditeit, welhaast onverslijtbaar. U koopt in deze wagen niet alleen da maximaal bereikbare veiligheid, doch ook een jarenlang rijgenot door zijn sublieme rijkwaliteiten. Door de bizonder lange levensduur en minimale reparatiekosten onbetwist de wagen met de laagste kilometerprijs! Is Zweeds staal I $22525) Hoofdagent voor Zeeland (m.u.v. Z.-Vl.), Goeree en West-Brabanl N.V. Poppe Zonen, Veere, Agent voor Walcheren. Garage A. Theunisse, Kerkwerve, Agent voor Schouwen. Garage J. Kurvink, St. Annaland, Agent voor Tholen. Hoofdagent voor Zeeland (m.u.v. Z.-Vl.), Goeree en West-Brabant Een mooi degelijk ge schenk is een Fototoestel. F. de Soomer te Goes, Pa pegaaistraat 15, tel 2331, leert U goede foto's maken. Voor mooie Bruidsfoto's gaat men naar: De Soomer in de Papegaaistraat. Spe ciale ingang Lange' Vorst- straat 29, Tel. 2331. Van oude en verbleekte foto's maken wij prachtige vergrotingen. De Specia list: F. de Soomer, Pape gaaistraat 15, Goes. Ruime keuze bazuin beeldjes, klokvazen, jaar getijden, kapitelen, klok- letting, schuifplaten met Vadertje Tijd. Fa. J. Mal- ters, Korte Noordstraat 38, Middelburg. Voor auto, motor of brommer tankt men bij tankstation „Pam", Noord- weg, St. Laurens ('s zond. gesloten) Wees uw eigen rijwiel handelaar en koop zelf uw rijwiel direct van de fa briek, daardoor 20 procent korting! Vraag gratis prijs courant: R met speciale winterprijs en levering in exportdoos, V'ij ruilen ook voor 15,— uw oud rijwiel in. Haas Rijwielfabriek, Dordrecht Bezoekt onze .verkeers- cursussen wekelijks in Middelburg en Vlissingen Autorijschool Jasperse. Er kend en gediplomeerd dooi de F.N.O.P. Koudekerke tel. 01185—343. a Wij leiden op voor het rijbewijs personenauto scooter, motor, vrachtauto en bus Autorijschool Jasperse. Erkend en gedipl door de F.N.O.P., Koude kerke, tel. 01185—343. Antieke meubelen tt koop gevraagd, o.a. kabi netten, gebogen bureau», kisten, tafels e.d. Kan ooit ingeruild worden voor nieuwe meubelen A. v. d. Sanden. Wouwsestra 12, Bergen op Zoom, Tela 1067. Stencilinrichting J. A. Weststrate. Modern stencil, werk. Vlug, vlot, voor» delig. Rouaanse kaai 21, Middelburg BESTELDE U REEDS door Dr. C. STAM, Geref. Predikant te Goes Er valt in onze dagen een vernieuwd# belangstelling op te merken voor de in richting van de eredienst. In verband hiermede is van groot belang de vraagt „Wat gebeurt er werkelijk in de ere dienst?" Het antwoord hierop tracht dit boekje te geven, door heen te wuzen naar de Oudtestamentische ceremoniën Prijs f I*® Verkrijgbaar bij de boekhandel of rechtstreeks bij da uitgeefster OOSTERBAAN LECOINTRE N.V., GOES Postrekening 36000 Op uitnodiging van de commissie voor de Deltazaken, een subcom missie van het Commissariaat voor maatschappelijk- en cultureel wqrk vanwege de Ned. Herv. Kerk, was woensdag en donderdag j.l. op Woudschoten, bij Zeist, een honderdtal afgevaardigden van Her vormde Kerkeraden uit het Delta-gebied bijeen, om met elkaar van gedachten te wisselen over de betekenis van de Deltawerken voor de Ned. Herv. Kerk en het kerkelijk leven in het betreffende gebied. Uitgangspunt van de discussies was een rapport, opgesteld door het Sociologisch Instituut der Ned. Herv. Kerk, dat door drs. P. de Jong, directeur van genoemd instituut werd ingeleid. Dit rapport bevat 6 paragrafen, te weten over: le. wat is of wat impliceert het Delta plan; 2e. de verschillende fasen en de daarmee gepaard gaande aspec ten, bijv. de invasie van de dijkwerkers; 3e. de kerkelijke en pastorale verantwoordelijkheid voor de tijdelijke vestigingen, bijv. in de arbei derskampen; 4e. informatie over het wat en wanneer bepaalde ver schijnselen te verwachten zijn, bijv. van de uitbreidende en inkrim pende bevolking; 5e. de taak van de kerkelijke gemeente, met name de pastorale verzorging van de eigen leden; 6e. concretisering van enkele punten, ter nadere oriëntering en bezinning. Met nadruk stelde drs. De Jong, dat de bemoeienis van de kerk met het Deltaplan een verheugend verschijnsel is, omdat dit niet louter een technische zaak is, maar ook sociale, economische en vooral ook geestelijke aspecten heeft. Van overheidswege wordt gezien naar wat Kerk en verenigingen doen, om de schokken, die de uitvoering van dit plan met zich meebrengt, op te vangen. De beslotenheid van vele gemeen ten zal opengebroken worden. 'Een verheugend feit is, dat de Kerk er thans „bij is", zodat niet de situaties kunnen ontstaan van 60, 70 jaar ge leden in de steden, toen zich de ur banisatie en industrialisatie voltrok, waarbij de Kerk er totaal buiten stond, stond. Na deze inleiding gingen de confe rentiegangers in gespreksgroepen uit een, om aan de hand van de tevoren toegezonden vragen, met elkaar van gedachten te wisselen. Op grond van de discussies constateerde de heer De Jong de volgende resultaten: Aan de Kerk dreigt te ontglippen de groep van „gewlsselden", dat zijn men sen, die b.v. van het ene beroep in het andere overgaan, de groep van de „pendelaars", de jeugd, de zondag en de sociale controle over hen, die ln de stad gaan wonen. De houding van de Kerk in deze kan worden gekenmerkt, soms door angst, of gelatenheid, maar gelukkig ook dik wijls door een positieve instelling tegen over de komende veranderingen. „Onze taak" De tweede dag refereerde de heer A. de Bruijn, secretaris van de com missie voor de Deltazaken, over: „On ze taak in de toekomst". Onze taak, d.w.z. die van de provinciale kerkver gaderingen, de classes, maar vooral ook van de kerkeraden en de ambtsdrager» op het grondvlak van de kerk. Nodig zal zijn de inleiding van nieuw-aange- komenen in de gemeente in het levens patroon van de bestaande gemeente, maar de gemeente moet samen met de newcomers zoeken naar een nieuw le venspatroon, naar nieuwe vormen. In verband bijv. met de fabrieksar beid en het ploegenstelsel zal de Kerk op een andere wijze en op een andere manier moeten samenkomen dan voor heen. Ook zal nodig zijn een ernstige confrontatie van de verschillende mo daliteiten met elkaar en dat moet ook mogelijk zijn in de nieuwe situatie. Al les wat de Kerk bezig is te onderzoe ken en ln rapporten neer te leggen, moet gaan functioneren in de kerkelijke vergaderingen. Specialisten Hij concretiseerde deze taak als volgt: wfl zullen in de komende discus sies niet alleen mannen erin moeten betrekken, maar vooral ook vrouwen, want zü zijn het, die vooral ook in de toekomst in verband met de fabrieks- en de pendelarbeid tot taak hebben de opvoeding van de opgroeiende jeugd. Nodig zal zijn beroepskeuzevoorlichting voor de jeugd. Ook is van groot be lang, dat het geheel van de Deltazaken en alles, wat daarmee samenhangt, de komende veranderingen, verwerkt zui len worde.: in prediking, pastoraat en catechese. Specialisten zullen nodig zijn. Echter moet men niet te veel van specialisten en van anderen- verwach ten. Nodig zal zijn een klare bewust wording van hun taak door de mensen zelf. We zullen moeten zoeken naar men sen die een goede entree hebben en goed geïnformeerd zijn op provincie- en gemeentehuizen. We zullen mensen no dig hebben, die weten, waar de strate gische posten der Kerk gelegen zijn. Al met al was deze conferentie zeer geslaagd en met nadruk werd dan ook gevraagd, in de toekomst meer van der gelijke conferenties te beleggen en dan ook streeksgewijs, opdat hoe langer hoe meer ambtsdragers zelf en de Ker keraden in deze arbeid betrokken zul len worden. Taak der kerk De voorzitter der conferentie, Ds. F. H. Landsman, secretaris voor de algemene zaken der Ned. Herv. Kerk, merkte in zijn openingswoord op, dat de conferentie bijeen kwam op een merkwaardige dag. Het was n.l. juist vier jaar geleden, dat het laatste stroomgat in de dijken werd gedicht, terwijl juist de dag voor de conferentie de Tweede Kamer de Deltawet had aanvaard. Op de vraag, of in het geheel van de Deltaplannen, een taak der Kerk ligt, gaf hij een bevestigend antwoord. Soms bekruipt ons wel eens de ge dachte, merkte hij op, of er misschien hierin sprake was van een zekere over moed. Deze vraag meende hij ontken nend te moeten beantwoorden. Toch moeten wij verstaan, dat het leven hier op aarde voor ons, mensen, geen van zelfsprekende zaak is. Daarvan is ook de ramp een teken geweest. Wij zullen hebben te leren, dat wij volstrekt af hankelijk zijn van God. Maar dat mag ons niettemin niet verhinderen, dat wij ook in deze onze taak verstaan, om het leven op aarde ook inderdaad leef baar te maken. (in de stad) Door de grijze ochtendnevels lopen donkere figuren. En de glimmend natte wegen spiegelen het beeld der gevels. (op 't platteland) Zachtjes zijgt de regen neer op de troosteloze velden en een waas van grijze mist dekt de omgeploegde akkers. (in 't bos) In een plotselinge vlaag dwarrelen de laatste blaren met hun gouden doodskleed aan naar de bruine grond omlaag. Alles ademt nu de sfeer van heel langzaam weg te sterven en te zweven naar omhoog, waar geen dood is, en geen zwerven. ANNE VAN BERGEN Anne van Bergen is de schuil- j naam van een meisje van 13 jaar, i dat gedichten schrijft. Men mag niet verwachten, dat die gedichten al „rijp" zijn. Toch l menen we dit vers van haar te l moeten opnemen, omdat er o.i. een belofte in zit. l Veel studeren, veel lezen, i scherp opmerken en het hart 1 open houden juist ook voor de 1 l hogere dingen, zal haar verder kunnen brengen. Amerikaanse troepen in Zuid-Korea Generaal White, de Amerikaanse opperbevelhebber in het gebied van de Stille Oceaan, heeft vrijdag in Seoel gezegd, dat de twee Amerikaanse di visies in Zuid-Korea gedeeltelijk met atoomwapens zijn uitgerust. Zodra de nodige uitrusting beschikbaar zou ko men zouden de troepen volledig met kernwapens uitgerust worden. Prof. Kurt Vieweg, die in april uit Oost-Duitsland naar de bondsrepu bliek was uitgeweken om aan vervol ging door de staatsveiligheidsdienst te ontkomen, is, naar het anti-communis tische voorlichtingsbureau „west'* meldt, naar Oost-Berlijn teruggekeerd, waar zijn vrouv. en twee kinderen wo nen. Over zijn lot is niets bekend. Prof. Vieweg is een vooraanstaande landbouwdeskundige, die het laatst hoofd van het Oostduitse instituut voor landbouweconomie was. Op de plenaire vergadering van het centrale comité van de Oostduitse communis tische partij in het begin van dit jaar was hij beschuldigd van „verraad aan de partij van de arbeidersklasse", om dat hij 'n gewijzigde landbouwpolitiek voorstond, die gebaseerd was op het feit, dat de overgrote meerderheid van de boeren niet voor collectivisering voelt. Dr. Joh. B. Prinse, leider van de P. v.d.A.-fractie in de gemeenteraad van Wormerveer, heeft bedankt als lid van deze partij. Hij heeft verklaard lid van de raad te blijven tot de nieuwe verkiezingen, waaraan hij met een eigen lijst zal deelnemen. Reeds ge ruime tijd bestond onenigheid tussen de heer Prinse enerzijds en het ba- stulir van de plaatselijke afdeling en de raadsfractie anderzijds. (De heer Prinse werd verweten dat hij in da raadsvergaderingen „te agressief en ta eigengereid" was; voorts dat hij ook buiten de raadsvergadering de partij belangen doorkruiste). Benoeming waterschap Bij koninklijk besluit is benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 1 november 1957, tot heemraad van het waterschap Schouwen de heer P. L. Vis, te Haamstede. Oesterverzending in oktober De oesterverzending over de rraand oktober verliep als volgt: Nedf.-land 241.898 (v.j. 271.741; België 2.425.917 (v.j. 2.742.757); Engeland 104.850 ('4.100); Duitsland 163.666 (131.100): diversen 82.996 (56.916). De totalen zijn 3.019.327 (3.276.6114). Kaderdagen C.J.B.Ï.B. De C.J.B.T.B. hoopt op 10 en 11 ja nuari te Vlissingen haar kaderdagen torganiseren. De volgende onderwer pen zullen behandeld worden: polders en waterschappen; vormen en manie ren, en het kleine boerenvraagstuk. Meegedeeld werd nog, dat de heer S. Baar te Goes zijn benoeming tot adviserend lid van de Zeeuwse C.J.B. T.B. heeft aangenomer.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 6