Vakantie op Nieuw-Guinea 0ncier joncje Bleekselderij: een heerlijke groente Visite soms ook niet alles KLAS AZALEA MOLLIS, IrsUlkl.ia Voor Sadrach en zijn vriendjes Hoofdpijn? Griep? KEUKEN UIT DE RIMBOE IN DE RIMBOE (SLOT) Brief van Phia van den Berg Menu van de week b bloeiende tviinbeeóter een nfi Uitbouw maatschappelijk werk nog niet voltooid Umitfe en broeb Huidgenezing De griep was spelbreker Kees Groen is een mispunt KLAVER VIER Zaterdag 2 november 1957 ZEEUWSCH WEEKEND Pagina 10 Na twee dagen kropen we weer uit de diepe rivierbedding, waar we onze tocht begonnen waren. We waren lichtelijk doorweekt en mijn schoenen hingen aan flarden. We hadden een behoorlijke scheut zon opgelopen en ook een enorme slaap. De jeep was er nog niet, maar in het dorpje Imstoem, dat vlak bij was, wist Rie een vloertje op palen met een dak erboven, waar ge woonlijk pasar gehouden werd en dat als „dorpsplein" fungeerde. Wan neer de bewoners zin hadden in een kletspraatje, gingen ze daar naar toe, nieuwtjes aanhorend en rood sirih-sap spuwend, waar de grond dan ook kwistig mee beklad was. Maar wij hadden behoefte noch aan het één, noch aan het ander, alleen aan slaap. Dus betaalden we de dragers, strekten ons uit op de boombasten vloer en waren in een minimum van tijd van de kaart. Toen een jubelend getoeter van de jeep ons eindelijk wekte, waren we zo stijf als planken en verlegen onder de blikken van de dorpsbewoners, die nu grlnnekend dichterbij kwamefi, de zus ters herkenden en ons een vriendelijk „Selamat pulang", wel thuis, toewens ten. Welkom Ach, wat was pns vakantiehuisje ons weer welkom! En wat zag het er luxu eus uit!En wat een genot dat de man- dlbak vol was, dat er schone kleren gereedlagen en dat er luie stoelen wa ren en veldbedden! In de kampongs hadden we op planken gemaft, maar dat hinderde niet, want we waren toch moe. En toen begonnen we weer van vo ren af aan: lui ln een stoel hangen. 'naP7(>nr,r,n «adv 1 oooooooooooooo O O O O O O O O O O O O O O O O O O a O O Aspirin is dan het ideale middel. Het heeft een krachtige pijnstillende werking en doet de lichaamstemperatuur dalen bij koorts.. Cedep. handelsmerk. citroensap drinken en glazig kijken naar de boekbladzijden. Toch was er iets veranderd. Rle had „direct de volgende dag twee mantri-verplegers hetzelfde tournee opgestuurd, om de zieken nog eens te bezoeken. Zelf was ze weer naar het ziekenhuisje gerend, waar ze een volkomen vervuilde kraamvrouw aantrof, die zich al te genspartelend liet helpen. Aan onze vakantie kwhm tenslotte ook een eind. Weer daalde een vlieg tuig in het gras, dat ons meenam naar Hollandta, waar de auto's je om de oren bulderden We vonden het niet meer zo verschrikkelijk, maar we waren toen blij, toen we eindelijk het Seroeise strand weer opstapten. Later hoorden we, dat de griep ln Genjem en omgeving bedwongen was. Maar niet dan nadat hij denodige slachtoffers had geëist. In Jansoe, de kampong boven op de berg, die er zo levendig en vrolijk uitzag, waren er acht. Goeroe Okojta maakte een klein afdakje van oude golfplaten op de plaats waar hij zijn kindje begroef. Ontferminp Op ander© graven werden vreerad gevormde, met geheimzinnige tekens bedekte houten huisjes neergezet Over deze mensen heeft God zich ont fermd. Aan ons de taak, voor de levenden te doen wat w(j kunnen! Het is zo moeilijk om aan u, die dit alles niet van dichtbij ziet en mee maakt, het juiste beeld voor ogen te stelLen. Het beeld is triest genoeg maar ach, zulke beelden zijn er zoveel ln de ze wereld Ph. v. d. Berg. Volgens het Hongaarse blad „Eszak Magyardrszag" heeft een Hongaarse volksrechtbank in Miskolc 12 mensen veroordeeld tot gevangenisstraffen, variërend van 2 jaar tot levenslang, wegens het plegen van terroristische daden, gericht tegen het communisti sche bewind tijdens de opstand van het vorig. jaar. Bleekselderij, die we nu weer in de winkels zien liggen, kan tot een heer lijke groente verwerkt, maar ook rauw genuttigd worden. De bladeren, die soms tjjdens de groei worden opgebonden, krijgen in het najaar een bleekgele tint. Vooral de binnenste bladribben en ook het hart van de plant kunnen zo rauw met wat zout bestrooid gegeten worden, maar ook gestoofd als groente of als uit gangspunt voor soep gebruikt worden. Zondag: grapefruit, bleekselderij met merg, kalfsribstuk, aardappelen, Haagse bluf. Maandag: selderijsoep, rest koud vlees, bietjes, aardappelpurée. Dinsdag: irish stew, appelpannekoek- jas. Woensdag: leverragout, bloemkool, aardappelen, gebraden appelen. Donderdag: gebakken kaasplak, an dijvie, gebakken aardappelen, muesli. UIT DE Vrijdag: princesse-aardappelen met lofsla, flensjestaart. Zaterdag: risotto, yoghurtvla. Recept: Bleekselderij met merg. 4 struiken bleekselderij, 1 flinke mergpijp, Yz liter saus van bleeksel- derijnat, sneetjes geroosterd brood. De selderijstruiken schoonmaken en in 45 min. gaarkoken in weinig water met wat zout. De mergpijp, die men door de slager heeft laten splijten, dichtbinden en eveneens in water met wat zout gaar koken 15 min.). Sneetjes brood roosteren en beleggen met een plakje merg, waarop wat peper en zout gestrooid wordt. De selderijstruiken in tweeën doorsnijden, op een schotel leggen en bedekken met de saus. Tot slot de mergbroodjes om de selderij heen leggen. Recept: Princesse aardappelen. 1 kg rauwe aardappelen, 1 eetlepel kappertjes, 5 zoute haringen, 2 uien, 30 gr roomboter, 30 gr spek, melk, peper, zout, paneermeel. De haringen, die men goed heeft schoongemaakt, in reepjes verdelen en vermengen met de fijn gehakte uien en kappertjes. In een vuurvaste schotel de helft van de roomboter en het in dobbelsteentjes gesneden spek uithakken, hierop een gedeelte van de in plakjes gesneden aardap pelen leggen en deze bestrooien met wat zout. Op de aardappelen zoveel melk gieten, dat ze juist onderstaan en ze dan bedekken met een gedeelte van het haringmengsel. Hierop weer aardappelen enz. tot alles opgebruikt is. Over de bovenste laag aardappe len paneermeel strooien en met een paar klontjes roomboter erop in de oven I uur laten stoven. Azalea mollis is een rijk bloeiende tuin- heester; een waarmee eer in te leggen valt. Deze azalea behoort ei genlijk ook tot de fa milie van de rhododen drons en komt tegen woordig ook al onder deze naam voor. Ze stelt bepaalde eisen aan de grond en daar zult sj u aan moeten voldoen anders komt er beslist niets van terecht. Op ialkrijke grondsoorten is er niets mee te be ginnen; ze verlangen 'n veenachtige grondsoort. Die is lang niet overal aan te voeren, doch u kunt hen ook een ple zier doen door het alantgat te vullen met gelijke delen oude koe mest en turfmolm. Bos grond kan er ook uit stekend voor gebruikt worden, doch die dient men toch te mengen met een beetje oude koemest. De struiken vinden het niet prettig als de volle zomerzon on barmhartig öp de wor telkluiten kan branden; die dient dus na het poten afgedekt te wor den of men moet ze zo dicht opeen poten dat ze er geen hinder van hebben. Over het alge meen bereikt u betere resultaten door ze ruim genoeg te poten en .dan na het poten de bovengrond af te dekken met wat oude mest of andere ruigte; hoofdzaak is: de grond moet wat koel blijven. Veel gieten is in de zomermaanden wel noodzakelijk. Mijn beste nichtjes en neven, Nu heb ik zelf echt plezier in het raadsel, dat ik vorige week opgaf, want ik heb nu al gemerkt, dat mijn neven en nichten met heel wat ijver aan het zoe ken zijn gegaan. Er zijn er bij, die een hele lijst hebben gevonden. Daar zal ik volgende week wel mee moeten rekenen, als ik een duik neem in ons prijzen- hoekje, want dan kan het niet met één boek aflopen. Dat weten jullie dan al vast. Toen ik voorlopig eens de rijen nakeek, zag" ik dat er plaatsnamen bij waren, waar ik niet eens aan gedacht had. Eigenlijk heb ik dan van mijn raad selfamilie wat geleerd, hé? Hoe staat het met onze reiswedstrijd? Allemaal al druk er mee bezig? Na tuurlijk hebben jullie nog een week de tijd, maar ik verwonder mij er over, dat ik nog van geen enkele vluggerd eens een inzending ontvangen «heb. Dat is anders meestal zo. Je hebt nu eenmaal van die „hardlopers". Maar misschien krijg ik nu volgende week alles gelijk. Dat zal werken wor den voor me, om uit te zoeken, wie de beste inzending heeft gezonden. Een beetje nieuwsgierig ben ik al wel. Dat komt ook al omdat ik heel veel door ons land gereisd heb en nu wil ik wei eens weten, wat jullie daarvan al kennen -n hoe je het vindt. Voor vandaag weer genoeg gepraat, want er liggen nog een paar brieven te wachten. Dag hoor. Jullie Tante TRUUS. Leen B. te Kamperland. Ik kan me be grijpen, dat je die plaatjesalbum zo mooi vindt. Zelf heb ik er ook een, maar ik kwam er niet zo gemakkelijk aan hoor, want ik heb al de plaatjes eerst bij el kaar moeten sparen. Gelukkig, dat jij vrij bleef van de griep; ik kwam er met een heel klein griepje van af. Je hebt weer flink je best gedaan met het op zoeken van al die plaatsnamen. Minnie D. te Vlissingen. Dat is fijn, je weer in ons hoekje te zien. En dat wel met zo'n keurig verzorgde brief. Aardig idee om de oplossing van dat eerste raadsel in twee verschillende kleuren Inkt te ge ven. Zo had ik een duidelijk overzicht. Pas toch een beetje op hoor, nu je pas griep gehad hebt, met dit frisse weer loop je de kwade kans het weer terug te krijgen. Dus maar een extra vestje aantrekken. Blauwvos en Zilvervos te Veere. Twee vossen bij elkaar, dat is toch maar gevaarlijk gezelschap. In welk holletje zijn jullie zolang weggedoken gebleven, dat ik aldoor niets van jullie hoorde of zag? Maar toen nu die prach tige kaart van jullie samen kwam heb ik een indianenkreet van blijdschap ge slaakt, dat de twee roofdieren weer in ons hoekje kwamen rondsnuffelen. Nog veel dank voor jullie kaart. Hoe lang zijn jullie daar geweest? Huishoudster te Middelburg. Ik geloof dat je een goed besluit hebt genomen. Het is best, dat je niet zo heel ver uit de buurt gaat, want dan kun je gemakkelijk eens naar huis overwippen als je temidden van al het vreemde naar het eigen volkje gaat verlangen. Ennevergeet je mij dan ook niet? Sterkte gewenst! Mary J. te Kortgene. Het is anders wel een heel ander leventje dan vroeger op de schtol- banken. Je bent nu dan wel dicht in mijn buurt tegenwoordig. Ik zal eens naar je uitkijken. Natuurlijk vird ik het "ezellig dat je me trouw blijft. Vertel me dan maar eens van je werk, want dat is weer heel wat anders dan i' in de meeste brieven lees, omdat de an deren nog de schoolbanken bevolken. Het zal je in de winterdagen anders niet meevallen om voor dag en dauw al op pad te moeten gaan. De Tweede Kamer is het vrij alge meen met minister Klompé eens. dat ook het maatschappelijk werk zijn bij drage zal moeten leveren aan de be stedingsbeperking, hoewel zij er van overtuigd is, dat de uitbouw van het maatschappelijk werk nog geenszins vol tooid is en èr dus alle aanleiding bestaat grotere bedragen beschikbaar te stellen. Over het algemeen kon men zich dan ook verenigen met het beleid van de minister, dat zich in de eerste plaats richt op de instandhouding en de con solidering van het bestaande werk. Aldus wordt opgemerkt in het voor lopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van het departement van maatschappelijk werk voor 1958. Vele leden vroegen zich echter af, of de bedoeling, het bestaande maatschap pelijke werk niet aan te tasten, in wer kelijkheid ook zal kunnen worden ge realiseerd. LEEFTIJD 1 EN 2 JAAR Materiaal: 150 gram Scheepjes Robijn wol voor de trui en 100 voor de broek; naalden no. 2 en no. 2Yz. Maten: 30 st. op naalden no. 2Yz ge breid zijn 10 cm; 25 naalden zijn 5 cm: Streeppatroon (bestaat uit 8 steken); lste naald; 2 st. aver., 2 st. kruisen naar rechts (d.i. de 2de steek vóór de lste steek langs recht breien, daarna de lste steek, recht breien en tegelijk van de naald laten gaan), 2 st. kruisen naar links (d.i. de 2de steek achter de lste steek om recht breien, daarna de lste steek recht breien en tegelijk van de naald laten gaan), 2 st. aver. 2de naald: 2 st. recht, 4 st. aver., 2 st. recht. 3de. naald: 2 st. aver., 2 st. kruisen n-Jen m°d--1- Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en voeten. Onze hele schoolbevolking is de laatste twee dagen won derlijk door elkaar gehutseld geworden door de griep. Het was niet zo erg, dat de school gesloten moest worden, want het aantal zieke klanten on der de jeugd was niet zo groot, maar wij hadden drie patiënten onder de mensen van vóór de klas. De derde man, die het opgaf tegen de greep van een grimmig griep je, deed dit twee dagen voor de herfstvakantie en toen be sloot de rest het toch nog maar vol te houden tot de of ficieel vastgestelde vakantie datum, in de hoop, dat we pa het reces weer voltallig kunnen opmarcheren. Intus sen zaten de vier griep-vrije mensen met een overbevol king. Vanzelf kreeg ik ook mijn extra portie, dat was de nelft van zes. Nu ja, als je weet dat het slechts voor twee dagen is, maak je jezelf geen zorgen en het is wel eens aardig om ook een oudere garde onder je hoede te heb ben. Alleen zinde het me niet, dat ik juist in de mij toe gedachte helft Kees Groen had gekregen, want dat is rondweg gesproken een nu, het moet er maar uit, een mispunt. Ge moet weten, dat wij pedagogen ook wel eens „roddelen" over ons stelletje. „Een gewaarschuwd man geldt voor twee" en een ge waarschuwde vrouw wel voor drie, want die vergeet zo'n waarschuwing nooit. We hebben dus de zaak verdeeld en met een goedge meend „sterkte" van de col lega uit vijf de baas is ook ondergedoken tussen de de kens zit ik met mijn over bevolkte klas. Vaak laat ik u de ondeugden van mijn ei gen stel zien, maar tot hun ere zij nu gezegd, dat ze zich voorbeeldig houden. Ik heb een beroep op hen gedaan om me te helpen nu ik het io druk ga krijgen en dat kunnen zij het beste door hard werken en goed oppas sen. Het gaat dan ook best. Ze voelen zich blijkbaar gast heer en gastvrouw, want die „anderen" zijn maar bij ons op visite: UIT MIJN Op voorste bank Ik heb de befaamde Kees Groen natuurlijk ook een plaatsje moeten aanwijzen en geheel onopvallend krijgt hij dit op de voorste bank naast een van mijn eigen onderda nen. Kees heeft niets in de gaten. Het begin is gewoon, be halve dan voor mij, want het vergt een soort acrobatiek om zo te vertellen, dat het een eerste klasser niet boven zijn petje gaat en een vijfde klas ser er de neus niet voor op haalt als zijnde te kinder achtig. Maar goed, ze luiste ren en in de eerstvolgende drie kwartier daarna werken mijn kleintjes als ezels en de zesde klassers zijn als lam metjes als ik een taalles met ze bespreek. Die arme hummels van mij krijgen, wat helemaal niet ln de haak Is, opnieuw schrif telijk werk, terwijl ik met de groten zal lezen. Het grut doet weer zijn best, wat ik wel controleer. Met het lees boek van de zesde in de hand doorwandel ik de rijen, dan kijk ik met één oog in bet boek om de leesles te volgen, geef zo al wandelend een ander een beurtje en kijk in tussen met het andere oog in de schriftjes, en ondertussen kijk ik telkens een enkel ogenblikje met allebei mijn ogen de klas door om te zien hoe de zaken staan. Mijn te vredenheid groeit, want de zesde is geïnteresseerd in de les, de kleinen schrijven be slist schoonschrift. Geen bolleboos Naast Kees Groen zit Leen, die geen bolleboos in het le ren is, anders kom je ook niet zo gauw in het voorste gelid terecht, maar onze Leen kan werkelijk prachtig schrijven. Voor dat vak doet hij ont roerend zijn best en toen bij twee dagen geleden 'n gloed nieuw schriftje kreeg, ver trouwde hij me toe dat hij nou allemaal tienen hierin ging halen. Vanzelf dat hij nu ook haast dubbel gebogen (wat niet mag) over zijn schriftje ligt, want nou zal hij tóch eris Ik ben net halverwege de rij en geef Mieke de volgende leesbeurt en kijk dan met twee ogen gelijk naar de voorste bank. Kees Groen, geen erg dat ik precies hem in het vizier neem, geeft mijn Leen zo onverhoeds een flinke por tegen de arm, dat de pen deze uit het knuistje vliegt, over het schriftje heen :en duister inktspoor na latend. Het volgende geschiedt in een enkele seconde. Kees Groen, niet bedacht dat ik zo vlak achter hem was, is een gemakkelijke prooi voor me en zo heb ik hem bij kop en staart te pakken en staat hij in de hoek, wat in klas één zulk een verschrikkelijke schande is, dat de hele klas een soort ondergronds ge murmel laat horen in een parige verbijstering en af grijzen over dit hele gebeu ren. Kees Groen wil nog eens in bravoure omkijken, maar ik bijt hem zo vinnig iets toe, dat hij ijlings ons alleen de gehele achterzijde van zijn boddy toekeert. Hij blijft tot het speelkwar tier lucht voor me, maar on middellijk heb ik werk om onze Leen uit een meters diepe put te helpen. Hij is een „gebroken mens", want zijn schriftje, dat mooie nieuwe schriftje, is bedorven, meent hij, maar in een ogenblik weet ik het te klaren om hem er totaal bovenop te helpen. Roekeloos scheur ik de be dorven bladzijde er uit, wat op slag een radicale verande ring bij Leen teweeg brengt. Een zielsgelukkig snuitje is beloning genoeg voor mijn onverantwoordelijke „ver kwisting". Kees blijft roerloos staan en achter diens starre rug denk ik: waarom ver wondert het mensdom zich toch, dat er ondanks alle af schuw, steeds weer oorlog komt, als er in zo'n joch, dat nog in de schoolbanken zit al '.oveel lust tot kwellen zit? naar links, 2 st. kruisen naar rechts, 2 st. aver. 4de naald: 2 st. recht, 4 st. aver. 2 st, recht. Deze 4 naalden steeds herhalen. TRUITJE Rug. Opzetten 76 (78) st. op naalden no. 2 en 4 cm. 1 st. .recht, 1 st. averecht breien. In de laatste naald hiervan 6 st. meerderen. Hierna als volgt op naalden 2Yz breien: vanaf de zijkant, 25 st. tricot steek (d.i. heen recht, terug averecht), 8 st. streep, 16 (18) st. tricotsteek, 8 st. streep, 25 st. tricotsteek. De 16 (18) mid delste steken worden recht gebreid aan de averechte kant in elke 2de patroon naald. Is de lengte 15 (16) cm aan weers zijden voor de armsgaten 1 x 4, 1 x 2, 2 x 1 st. (1 x 4, 3 x 1 st.) afkanten. Doorbreien tot de totale lengte 25 (27) cm is, dan de schouder in 1 x 6, 2 x 7 st. (3 x7 st.) afkanten, daarna de over blijvende 26 (28) -st. ineens. Voorpand. Op naalden no. 2 opzetten 80 (84) steken en 4 cm. 1 st. recht, 1 st. aver., breien. In de laatste naald hiervan 6 st. meerderen. Overgaan op naalden no. 2Vz en als volgt breien: vanaf de zijkant, 27 (28) st. tricotst., 8 st. streep, 16 (18) st. tricotst., 8 st. streep, 27 (28) st. tricotst. De middelste 16 (18) st. recht breien in elke 2de pa troonnaald aan de averechte kant. Door breien tot de totale lengte 15 (16) cm is, dan voor het armsgat 1x5, 2x2, lxl st. afkanten. Is de lengte 23 (24) cm, dan voor de halsuitsnijding de middelste 14 (16) st. afkanten en per kant afbreien. Aan de halskant nog 1 st. afkanten tot er 20 (21) st. over zijn. Doorbreien tot de lengte 25 (27) cm is, dan de schouder in 1 x 6, 2 x 7 st. (3 x- 7 st.) afkanten. Mouwen. Op naalden no. 2 opzetten 44 (48) steken en 6 cm 1 st. recht, 1 st. aver., breien. In de laatste naald 4 steken meer deren, daarna overgaan op naalden no. 2Yz en geheel tricotsteek breien. Aan het begin en einde van elke 8ste naald 1 st. meerderen tot er 5"4 (58) st. zijn. Door breien tot de totale lengte 20Yz (21 Yz) cm is, dan aan weerszijden 3 x 2 st. af kanten. Verder aan het begin van elke Ingezonden mededeling (adv Uitzending elke zaterdagavond 9.49 uur, over Hilversum II (298 m.)« Schrijf in elk der tien vakjes een 1 of J of 3. Optellen. Plak dit formulier op ge frankeerde briefkaart met 50 cent extra porto op adreszijde. Inzenden aam Klavef Vier, Hilversum. Wekell|ks prijzen tot een ia aaa totale waarde v. minstens IU.UUU." rr rrj LJ Alle clffers opgeteld t Radio-actie in samenwerking met en ten bate van St. „Prins Bernhardfonds", St. „Hel Nederi. Blindenwezen", Ned. Ver. Socials Zorg voor Minder-Validen „AVO" en St. „Ned. Org. voor Intern. Bijstand". Goed» gekeurd bij besl. v.d. Min. v. Justitie d.d. 27-8-1957 no. 1026/257* naald 1 st. afkanten tot do lengte 26 (28) cm is. Vervolgens aan het begin van elk« naald 2 st. afkanten tot de lengte 28 (30) cm is, daarna de overblijvende steken ineens. BROEK Voorkant. Op naalden no. 2 opzetten 68 *(72) steken en 4 cm X st. recht, 1 st. aver, breien. In de laatste naald 6 st. meerderen en overgaan op naalden no. 2Vz. Hierna als volgt breien: 21 (22) st. tricotsteek, 8 st. streep, 16 (18) st. tricot steek, 8 st. streep, 21 (22) st. tricotsteek. Het middenstuk van de broek glad tricotsteek, de buitenkanten in tricotst. met in elke 2de patroonnaald aan de averechte kant 1 naald recht breien. Meerder 1 st. op 30 (31) st. vanaf elke buitenkant elke 4 cm, dit 3 maal. Is de lengte 17 (19) cm, dan voor het kruisje gaan meerderen. In elke naald aan de rechte kant van het werk breien als volgt: 39 (41) st. breien, 1 st. meerderen door de lus tussen de steken op te nemen en deze recht verdraaid te breien, 2 st. breien, 1 st. meerderen, 39 (41) steken breien. De volgende naald: 39 (41) ste ken breien, 1 st. meerderen, 4 st. breien, 1 st. meerderen, 39 (41) st. breien. Is de breedte van het kruisje 6 steken, dan beginnen met het afkanten van de pijp jes. De meerderingen voor het kruisje gaan echter door. Voor de pijpjes eerst aan weerskanten 3 (5) st. afkanten, daar na 4 st. aan het begin van elke naald tot de 24 st. van het kruisje alleen over zijn. Nog 4 naalden breien, dan alle st. afkanten. Achterkant. Op naalden no. 2 opzetten (72) steken en 2 cm. 1 st. recht, 1 st. aver, breien. Nu een knoopsgat maken als volgt: aan weerszijden van de 30 middelste steken 2 steken afkanten en deze in de volgende naald weer bijop zetten. Hierna nog 2 cm breien, daarna voor de verhoging als volgt: de naald uitbreien tot op 4 st. na, omkeren en terug breien tot op 4 st. na, omkeren, terug breien tot op 8 st. na, omkeren, zo steeds 4 st. meer laten staan tot er 24 st. aan beide zijden zijn blijven staan, daarna nog 1 naald in 1 st. recht, 1 st. averecht breien en hierin 6 st. meer deren. Hierna verder geheel als het voor pand breien. Banden. Opzetten 12 steken en 46 (50) cm. 1 st. recht, 1 st. aver, breien. Daarna aan het begin van elke naald 1 st. min deren tot alle steken weg zijn. Afwerken. Neem langs de hals van het truitje (rug) ca. 28 steken op, 1 cm onder de afkanting, en brei 2 cm. 1 st. recht, 1 st. aver., dan los afkanten. Langs de voorkant ca. 45 st. opnemen en even eens een boordje breien. Langs de rug schouder 1 toer vasten haken, langs de voorkant 1 toer vasten met lusjes voor de knoopjes. Voor het broekje langs de onderkant van de pijpjes ca. 94 st. op nemen en 2 cm. 1 st. rpcht, 1 st. averecht breien, daarna los afkanten. Tot mijn verrassing en blijdschap blijft Sadrach nog steeds present in de kolommen van onze krant. Dit keer kan ik vermelden, dat er geld binnenkwam uit Biggekerke en wel van Mevr. de Wed. J. D., die ons 5,zond. De Zondagsschool van 's Heerenhoek .zorgde voor een vermeerdering van 3,50. Zoals ik reeds schreef, zal het overschot van het geld besteed worden aan boekjes met Bijbelse verhalen, welke gemakkelijk door ons verzonden kunnen worden. En komen die wat later in Seroei aan, er is op het Kerstfeest in ieder geval al heel veel om hlijde kinderen te maken als de grote kist wordt uitgepakt. Voor de beide giften hartelijk dank. MAJA.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 10