RODENT Kabouters maakt wat smaakt! Spanningen in de A.R.-partij zijn een gezond teken W*mm1°OK WOtf JLS I Zwanenberg s ROOKWORST NU Drs. Hazenbosch sprak over de Euromarkt GRATIS tientjes voor NIEUWE tips BONZO 9TX een winkeljuffrouw WEKENLANG VERS Dagbladreclame is niet te versmaden hallo, handige huisvrouwent Dinsdag 29 oktober 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Weg d'r mee VANIILA DAT IS DE AANBIEDING GRATIS bij DR. OETKER is geld te verdienen I ln Neerland dank Ui >n UdnK zij n nieuwe 4 Voordelen van de DUR-0-PAC vacuum verpakking Adverteert in dit blad -a-a-a-a-^a-a-a-a Sommigen bten zich verleiden tot paniekstemming N,C,R.V. Euromarkt Ds. D. Pol 80 jaar Geschenken voor de Geref. Kerk te Hoogerheide EVVC en Tornado wachtten vergeefs op scheidsrechter Ê£22£**Ë*!ïmm*mm I D. GIDEONSE N. GID'IONSE-POPPE ANNEKE Veere, 25 oktober 1957 B 58. Voor de vele blijken van deelneming ter gelegen heid van het overlijden van onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader CHRISTIAAN MINDERHOUD betuigen wij onze harte lijke dank. Fam. Minderhoud. Nieuwdorp, okt. 1957. BONZO is en blijft het meest vol maakte en voordelige voer voor de hond. 70 ct per pak. Jubileum aanbieding. Benzo rijwielen recht streeks van fabriek. Profi teert nu van onze zéér lage prijzen in de maanden okt. nov. en dec. Ook wasma chines en stofzuigers. Vraagt gratis prijscourant. Benzo rijwelfabriek, Hoog straat 169, Vlaardingen. Wegens huwelijk der tegenwoordige zo spoedig mogelijk gevraagd Bakkerij ROTTE, Varkensmarkt 4, Middelburg De praktijk bewijst Iedere keer opnieuw, dat de gewone hulsvrouw in vindingrijkheid voor Edison niet onderdoet. Vooral bij die handige all-round hulshoudbekers van Dr. Óetker, die U gratis krijgt bij aankoop van twee pakjes verrukkelijke Dr. Oetker Juwelenserie-puddlng, komt dit weer sterk naar voren. Wat de handige huisvrouw met die bekers al niet doet.1 Juist nü. Nu de bekers niet alleen In prachtige pastel-tinten, maar ook in de fonkelen de autokleuren Llncoln-blue. Thunderblrd-sllver, Cadillac-bronze en PackardJgreen bij de Juwelen- serie-pudding cadeau worden gegeven. waarvan U élke week opnieuw profi teert! Bij élke 2 pakjes Dr. Oetker juwelenserie-pudding 1 huishoudbeker U hebt in korte tijd - en helemaal gratis! - een kleurige set bij elkaar gespaard voor het opdie nen vanpudding* pasteitjes* pinda's* borrel hapjes hors d'oeuvres. U hebt er zó een hele rij van als bloempotje vingerkommetje drinkbeker. Enwat vinden de kinderen de Dr. Oetker huishoudbeker gewéldig om mee te spelen! ,.y$N JUWELENSERIE-PUDDING in 7 smaken Flan-caramel. Flan-roomtoffee, vanilla- cream, roomsmaak, amandelcream, ananas en gala-chocolade is verkrijg- baar bij elke goede kruidenier. Wat doet U met de Dr. Oetker huishoudbeker 1 Bij het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek afd. Oester- en Mosselcultuur te Wemel- dinge wordt gevraagd ASSISTENT (E) voor laboratorium-werkzaamheden. Vereist: tenminste Mulo-dipl. Aanstelling in de rang van laborant(e) of adj. analist(e). Salaris afhanke lijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Vol ledige schrift, soil, onder Nr. Li 7-1849 D/2247 (in linker bovenhoek env. en brief) dan wel mondeling na tel. afspraak - te richten aan de Afd. Oester- en Mosselcultuur, Stormezandepol- der, Wemeldinge (Tel. K 1192- nr. 406). DR. OETKER Schrijf vóór 15 december 19SJ op een brief kaart wat U. afgezien van de in deze adver tentie genoemde mogelijkheden, nog meer met de Dr Oetker Huishoudbeker doet Stuur die briefkaart gefrankeerd aan Or. Oetker. Postbus 1617, Amsterdam. De beste tips voor een practlsch gebruik van de Dr. Oetker Huishoudbeker worden be loond met een tientje - per postwissel thuis- gezonden. Schrijf op de briefkaart ook de naam van uw winkelier, waar 11 de Dr. Oetker-producten koopt. Want als U een goede tip geeft, krijgt ook Wf een verrassing, ledereen. die een tip Instuurt krijgt persoonlijk bericht N.V. IN HAM A - FABRI KANTE VAN DE DR. OETKER-PRODUCTEN OMVAL 11-Ki - AMSTERDAM Wollen dames sport- truien f 11.90, f 13.90, een leuke damespullover f9.95. „De Goedkope Simon", Klokstraat, Goes De sterke erêpemousse nylons f3.95; de echte Du. barry-nylons f2.98. De Goedkope Simon, Klokstr., Goes nieuw Dur-O-Pac Is het nieuwe luchtledige dubbelpak voor Zwanenberg's rookworst. Daarin blij'ven de beroemde smaak en aroma op hygiënische wij'ze gegarandeerd •wekenlang vers! Zo lekker als deze smulworst de Zwanenberg keuken> verlaat, komt ze nu bij u op tafel. 8? Verduurzaamde versheid, smaak en aroma Sappiger dan ooit; droogt niet uit Gegarandeerde houdbaarheid fü Volkomen hygiënische bescherming CAW'S schoolvulpen, met gouden pen en met onbeperkte garantie f 5.95 en f6.95. Den Boer, Lange Vorststraat 110, Goes, en Nieuwediepstraat 36, Ter- neuzen Vrijdag 1 november a.s. hoopt Ds. J. van Dam uit Willebroek te spreken des avonds half acht in het gebouw Turfkade No. 1 te Goes. Comité voor Geeste lijke Opwekking mi Bezoekt onze verkeers- cursussen wekelijks in Middelburg en Vlissingen Autorijschool Jasperse. Er. kend en gediplomeerd dooi de F.N.O.P. Koudekerke tel. 01185—343. m Biedt zich aan voor het scheren van vee. P. Mat- thijsse, Westdijk 4, Vrou wenpolder, tel. K 1189 495 Cursus plakkaat-schrij ven, uitgaande van de Chr. Middenst. Ver. te M'burg 20 cursusavonden op woensdag. Cursusgeld ƒ30. Aanmelden tot 1 nov. bij de heer P. C. Visser, Lan- geviele 1, Tel. 3234 Figuren en aspecten uit de eeuw der afscheiding Verkrijgbaar bij de boekhandel en de Uitgeefster: OOSTERBAAN LE COINTRE N.V., GOES door Ds. J. BOSCH Gebonden ln sterke band ƒ3,20 (Van één onzer verslaggevers) „Het schijnt wel alsof er onder ons zijn, die door de voor ons on gunstige verkiezingsuitslag van 1956 in een zekere paniekstemming zijn geraakt en zich laten verleiden tot onberaden uitlatingen en publikaties"De voorzitter van de A.R. Partij, dr. W. P. Berghuis, zei dit zaterdagmiddag aan het eind van de najaarsvergadering van het A.R. Partijconvent te Utrecht. De heer Berghuis doelde met deze op merking niet zozeer op de recente brochures van de heren Hommes en Puchinger als wel op een algemeen verschijnsel in de A.R.P. Hij meende, dat veel van wat tot de A.R. gezegd toordt en dat ertoe strekt de partij te dienen, ernstig genomen dient te worden. Maar aan onbe zonnen uitlatingen heeft de A.R. niets. Dr. Berghuis wilde geenszins ontkennen, dat er spanningen zijn in de partij. Die zijn er overigens altijd geweest, en bovendien: in welke politieke partij zijn ze niet. Ze zijn tekenen van leven en gezondheid. Na juni 1956 zijn de spanningen hevi ger aan de dag getreden. Men moet daar ln alle nuchterheid over kunnen denken en discussiëren. Met kracht ver zette dr. Berghuis zich tegen de voor stelling van zaken als zou de A.R. par ty ziek z(jn. „Wie dat zegt", aldus spre ker, „kent de A.R.P., haar Convents vergaderingen en haar kiesverenigingen niet. Deze party is als organisatie ge zond en bestand tegen stormen van buiten. Ook na de teleurstellende ver kiezingen van vorig Jaar is die gezond heid gebleven. Maar een paniekstem ming kan licht ziektekiemen doen lnt- staan. De heer Berghuis heeft na het uit spreken van zjjn openingsrede (die wy reeds in ons blad van gisteren weergaven) meegedeeld, dat het Cen traal Comité der partij met het be stuur der N.C.R.V. nog niet tot over eenstemming is kunnen komen over het beschikbaar stellen van zendtijd aan de A.R.P. De N.C.R.V. staat op het standpunt, dat eerst de rege ringsbeslissing inzake de verdeling van zendtijd aan politieke partijen dient te worden afgewacht. „Maar ook al zou de regering zendtijd ten behoeve van de politieke partijen vor deren, dan blijft het C.C. niettemin van mening, dat de A.R.P. de N.C. R.V.-microfoon bepaald niet kan mis sen", aldus dr. Berghuis, die voorts meedeelde, dat over deze kwestie momenteel intern overleg wordt ge voerd. Het Tweede-Kamerlid drs. C. P. Hazenbosch heeft zich reeds be reid verklaard de eerste spreekbeur ten voor de microfoon te verzorgen, zodra de regering haar beslissing ge nomen heeft. Dr. Berghuis deelde verder mee, dat ln overleg met een aantal corresponden ten, die het C.C. om een nadere stand puntbepaling in de zaak-Ambon hebben gevraagd, besloten is om een kleine commissie ad hoc in te stellen, die zal moeten nagaan welke reële mogelijkhe den er zowel ln partijpolitiek als in na- tionaal-polltlek opzicht zijn om de zaak van Ambon en de Ambonezen hier te lande heter te kunnen dienen. Tijdens de middagvergadering heeft het Tweede-Kamérlid Hazenbosch ge sproken over de Europese Economische Gemeenschap. De heer Hazenbosch be sprak het wezen van het E.E.G.-ver- drag en ging daarby diep in op de vier belangrykste elementen: het geleideiyk afbreken van de bestaande handelsbe- Iemmerinlgen tussen de deelnemende staten; de gemeenschappelijke bandels- politieke positie tegenover de rest van de wereld; de gemeenschappelijke verantwoordeiykheid voor de economi sche en sociale ontwikkeling van het geheel en de samenstellende delen, en tenslotte de onmogeiykheid om de thans ingeslagen weg terug te gaan. Sprekend over het hoge buitentarief, wees de heer Hazenbosch erop, dat hoewel er mogelijkheden tot verzach ting zijn (o.a. tariefcontingenten) de Nederlandse regering tot taak heeft op handelspolitiek terrein in de Ge meenschap een zodanige invloed uit te oefenen, dat het buitentarief geleidelijk lager wordt. In dit verband achtte de referent de totstandkoming van een vrijhandelszone tussen de O.E.E.S.-lan- den van belang. Hij had de indruk, dat het enthousiasme in sommige kringen daarvoor aan het bekoelen is. Men zal zich hiertegen moeten verzetten. De E. E.G. ontleent zijn betekenis hieraan, dat het bereidheid tot deelname aan de vrijhandelszone bijv. heeft gewekt b(j het Verenigd Koninkrijk. De heer Ha zenbosch zag de problemen, verbonden aan de vrijhandelszone wel, maar hy meende, dat ze oplosbaar zijn. De poli tieke vril is hier van veel belang. Resumerend kwalificeerde -hij het Euromarktverdrag als een verdrag met aantrekkelijke en bedenkelijke kanten. Op grond van politieke en economische overwegingen heeft de grootst mogelijke meerderheid van de A.R. Tweede Kamerfractie voor het verdrag gestemd. De nauwere aaneen sluiting met andere Westeuropese lan den betekent inderdaad het in be perkte mate) opgeven van een stuk nationale zelfstandigheid. Men dient echter te bedenken, aldus de heer Ha zenbosch, dat het hier een zelfstandig heid betreft, die feitelijk niet veel meer voorstelde. In de E.E.G. zijn wij er bij en kunnen wij een reële invloed uit oefenen. Een alternatief is er trouwens niet. Elke andere „oplossing" bevindt zich in de sfeer van onwezenlijke spe culaties. De economische integratie versterkt West-Europa politiek en deze politieke versterking is nodig voor de verdediging van de vrijheid en het be houd van de Europese cultuur, waar van, aldus de heer Hazenbosch, veel kwaads te zeggen valt, maar in ieder geval ook, dat het Christendom er een onuitwisbaar stempel op heeft gedrukt. Llmuiden en tot de voorzitter van de Raad van State, dr. A. L. L. Rutgers. De financiële verslagen van 1956 en de begroting van 1958 van het C.C., de Arjos en de dr. A. Kuyperstichting wer den na enige discussie goedgekeurd. De penningmeester, de heer Tjalma, be antwoordde de gestelde vragen en ver schafte de gewenste Inlichtingen. Be sloten werd om ln verband met de hoge uitgaven, voortaan geen jaarboekje meer uit te geven. Het oud-lid der Tweede Kamer, de heer C. Smeenk, sloot de vergadering met dankgebed. De belde A.R. minis ters waren verhinderd de byeenkomst by te wonen. Ds. D. Pol, em.-predikant van de Geref. Kerken viert morgen zyn 80ste verjaar dag. Ds. Pol werd te Kampen geboren en in 1901 aanvaardde hy het ambt te Heerjansdam; in 1907 kwam hy naar Vlissingen; tien jaar later deed hy intrede te Boskoop en in 1922 verbond hij zich aan de gemeente te Rijsoord, waar hy ln 1942 emeritaat ontving. In 1920 deed hij intrede in het college van generale zendingsdeputaten, waarvan hy in 1927 voorzitter werd. Van de hand van ds. Pol zijn tal van geschriften op zen- dingsgebied verschenen. Het Convent heeft enkele ogenblik ken stilte ln acht genomen ter herden king van de Hongaarse revolutie. Aan H.M. de Koningin betuigden de aanwe zigen telegrafisch hun trouw en aan hankelijkheid. Spontaan werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Tydens het huishoudeiyk gedeelte van de vergadering werd mr. W. Aantjes te Utrecht gekozen als lid van het Cen traal Comité, in de vacature van prof. dr. J. Severijn. Mr. Aantjes verwierf 105 van de 136 stemmen. zyn tegenkan didaat, ds. P. M. van Galen te Gorln- chem, kreeg 30 stemmen. Dr. Berg huis deelde mee, dat aan prof. Severyn (die niet aanwezig was) een schrifte lijke dankbetuiging zal worden gezon den voor het vele werk, dat hy vóór de oorlog, o.a. enige tijd als Kamerlid, heeft verricht in het belang van de partij. Tot leden van de organisatiecommis sie werden gekozen de heren C. J. van den Heuvel te Moercapelle, E. van Rul ler te Groningen en dr. A. Veerman te Rijswijk. Aan het gewezen lid van de organisatiecommissie, prof. dr. J. J. de Jong (die om gezondheidsredenen heeft moeten bedanken) en de heer R. Gos- ker, enige jaren adjunct-secretaris van de A.R.P., werd dank gebracht voor wat zy in de na-oorlogse jaren voor de par tij hebben gedaan. Dr. Berghuis deelde voorts mee, dat 't voor het hoogbejaarde erelid van het Centraal Comité, generaal Duymaer van Twist, niet meer moge lijk is de vergaderingen van het Con vent by te wonen. Van hem is reeds afscheid genomen in het Centraal Co mité. Een speciaal woord van welkom richt te dr. Berghuis tot de oudste aanwezi ge, de 87-jarlge heer Vermeulen uit Ingezonden mededeling (adv.) Snerpende pijnen van brandend maagzuur? Maar neem dan toch Rennies. Die doven de xuurbrand dadelijk. Veie tienduizenden lijders aan bran dend maagzuur verbreiden de roem van Rennies. Ze zijn dan ook een ware uitkomst ook in de hardnekkigste gevallen. En U hoeft helemaal niet in het onzekere te zijn over het resultaat, ze helpen vanaf 't eerste ogenblik dat ge Uw eerste Rennies laat smelten op de tong. U voelt de zuurbrand doven; één of twee minuten en alle leed Is geleden. De Gereformeerde Kerk te Hooger heide, die kort geleden aldaar in ge bruik werd gesteld, heeft enkele fraaie geschenken gekregen. De Gereformerde Kerk te Veere bood een volledig avondmaalstel aan. De Gereformeerde Kerk te Boskoop, waar ds. A. G. v. d. Stoel, die te Hoo gerheide de diensten verzorgt eerst werkzaam was, schonk een avondmaals tafel. De wedstrijd in de zuideiyke hoofd klasse van de volleybalcompetitie tussen EVVC en Tornado kon geen doorgang vinden, omdat de scheidsrechter verstek liet gaan. In groep A van de Zeeuwse competitie werd slechts een wedstrüd gespeeld. Ma rathon nam de leiding door een 30 overwinning op EWC 2. In groep B won MVC 2 met 3—1 van EVVC 4, waardoor de Middelburgers de leiding namen, samen met Michiel de Ruyter 2, dat achtereenvolgens baas bleef over VCU 2 (3—0) en over HTS 3 (3—1), terwijl MVC 2 nog met 03 won van Marathon 2. VCU 2 kreeg opnieuw een nederlaag te slikken, ditmaal van EWC 3 (03), waardoor de stand er als volgt uit ziet: MVC 2 24; Michiel de Ruyter 2 2—4; EWC 3 2—3; HTS 3 2—1; EVVC 4 1—0; Marathon 2 1—0; VCU 2 2—0. Heden verblijdde de Heere ons met de geboor te van ons zoontje MARINUS (Rinus) Les gevraagd in gitaarspelen, in Goes, 's avonds Aanb. onder no. 5030 bureau Z.D. te Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4