Arnemuiden opnieuw de koploper in eerste klas Col. Boys speelden gelijk en Wemeldinge verloor fbüy T.O.P. struikelde over Zuidwesters r J Leerlingen huishoudscholen hadden vormingscursus op „Hedenesse" VERSCHILLENDE VERRASSINGEN Nagekomen advertenties Gemeenteavond Ned. Herv. kerk in Kapelle Veel geleerd en blik verruimd H erf s tvergadering van de Zeeuwse plattelandsvrouwen Instructies voor Herv. Jeugdraad op „Hedenesse" L.J.G.-wedstrijden ook voor ftiodiauie kancJ- sc l\oet\en hm ik iveer jtsfaayd V - mayaltjH aanzepoorlsfmi 1 foes Spanning in 2A stijgt ten top Mr Schlingemann te Kruiningen: „Economische positie van boer is vrij zwak" GOES Nog geen sportveld in Ovezande M. H. Boasson Zonen N.V. 28 oktober 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De voetbalzaterdag had vele verrassende resultaten. In de eerste plaats verloor Krabbendijke van Tern. Boys. Nieuwdorp verspeelde voorts een punt tegen Col. Boys en RillandiaWemeldinge werd een zege voor de thuisclub. In de eerste klasse stelde Meeuwen teleur door te verliezen van Veere. Overigens een goede prestatie van de thuisclub. Nieuwdorp heeft de eerste plaats verspeeld in de eerste klasse. Althans deze plaats wordt nu gedeeld met Arnemuiden. De groen-witten hebben tegen Col. Boys met een gelijkspel genoegen moeten nemen, terwijl Ar nemuiden tegen Spui geen ftrat maak te en met 73 won. De mannen uit Arnemuiden gaan thans weer door beter doelgemiddelde vooraan De voorsprong op nummer drie is nu bepaald groot geworden. Krabben dijke (8 uit 7) verloor van Tern. Boys. Laatstgenoemde schoof op van de achtste naar de vijfde plaats. Rillan- dit behaalde de eerste punten door een 31 zege op Wemeldinge. Thans moet Zaanjc'"g de rode lantaarn torsen. V.C.K. bovenaan Meeuwen heeft in de 2e klasse A de kopplaats prijs moeten geven aan VCK. Zelfs verloor men van Veere en VCK versloeg met 4—1 Zeeland Sport. Middelburg blijft de derde plaats bezetten door een 81 zege op RCS. Nieuwland kreeg geen kans tegen Serooskerke. Eén doelpunt was voor Goes 5 vol doende om twee punten binnen te halen tegen SVD. Zijn positie is er thans weer iets beter op geworden. Bevelanders deed het ook niet slecht tegen Wissenkerke. Men heeft nu de finitief de laatste plaats verlaten. Met één doelpunt verschil heeft Yerseke 3 Kapelle kunnen verslaan en Mevo Wolfaartsdijk werd een winstpartij voor de koploper. Nieuwdorp 2 heeft het er beter afgebracht dan het eerste. Col. Boys 2 moest met 41 in het zand bijten. De voorsprong op Arnemuiden is iets groter geworden, maaf laatstgenoem de club was zaterdag vrij, zodat zij nog één wedstrijd achter is. Krabben dijke 2 deed het bijzonder goed tegen Wemeldinge. Een 51 zege was het resultaat. Rillandia 2 werd met 8—0 gevloerd door Wolf aartsdijk 2. Voor de laatste betekent dat de eerste twee punten van deze competitie. Bruse Boys achter Duiveland is in 2D nog verder voor gekomen in wedstrijden, aangezien Bruse Boys zaterdag niet speelde. Duiveland maakte tegen Bruse Boys 2 geen misstap en won met 41. Men behoudt natuurlijk de kop, maar Bruse Boys is nu reeds drie wedstrijden achter. Mevo 2—Burgh 3 werd een 40 overwinning voor de gastheren. Brouwershaven 3 heeft er ook deze keer niet veel van gebakken. Met 80 ging men ten onder tegen Sinoto. In de 2e klasse E heeft VCK 2 het tegen Beren met een gelijkspel moe ten doen, hetgeen precies in 't straatje van 's-H. H. Kinderen was, dat SVD 2 met 9—1 kraakte. Het resultaat van Arnemuiden 3 viel wel iets tegen, aangezien een gelijkspel tegen Seroos kerke 2 nu niet bijzonder veel is. Klas 2F. Hoek 1 won van Hoek 2 en AZVV 2 won met AZW 3. Drie wagen blijft op de eerste plaats, want Zaamslag moest met 40 de meerdere in de koploper erkennen. Ook Spui deed wat van hem werd verwacht en won van Driewegen 2. Er kwam hier geen verandering in de stand. De uitslagen luidden: Icfa Arnemuiden—Spui 7—3; Terneu- zense BoysKrabbendijke 31; Co- lijnsplaatse BoysNieuwdorp 33; Tandarts P. BLAAUW dinsdag GEEN SPREEKUUR Heden overleed zacht en kalm onze geliefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder CORNELIA EVERSDIJK— VAN OVERLOOP in de ouderdom van 75 jaar. Kapelle: N. EVERSDIJK. J. LOKERSE—EVERSDIJK. C. LOKERSE. J. G. EVERSDIJK. D. EVERSDIJK—FELIUS. M. EVERSDIJK. F. EVERSDIJK—REYNHOUT. G. SM iT—EVERSDIJK. J. E. SMIT. C. EVERSDIJK. C. EVERSDIJK— DE BROEKERT. JAC. EVERSDIJK. P. EVERSDIJK—ROTTIER. Wemeldinge: N. EVERSDIJK. C. FVERSDIJK—FILIUS. Schore: A. EVERSDIJK. J. EVERSDIJK—SINKE Klein- en achterkleinkinderen. Kapelle, 26 oktober 1957. RillandiaWemeldinge 31. 2de klasse A: VeereMeeuwen 21; Middelburg 5RCS 4 81; NieuwlandSeroos kerke 12; Zeeland Sport 6VCK 1-4. 2de klasse B: WissenkerkeBevelanders 24; Goes 5SVD 10; HeinkenszandKats 0 10; Yerseke 3Kapelle 32; Mevo Wolfaartsdijk 31. 2de klasse C: Nieuwdorp 2Colijnsplaatse Boys 2 41; Kloetinge 2Kapelle 2 afg.; Krabbendijke 2Wemeldinge 2 51; Wolfaartsdijk 2Rillandia 2 8—0. 2de klasse D: Bruse Boys 2Duiveland 14; Me vo 2Burgh 3 40; Brouwershaven 3 Sinoto 16; Mevo 3Bruse Boys uitg. 2de klasse E: Serooskerke 2Arnemuiden 3 11; VCK 2—Beren 2—2; Kats 2—Hein kenszand 2 afg.; SVD 2's-Heer Hen- drikskinderen 19. 2de klasse F: AZVV 2—AZVV 3 6—3; Driewegen Zaamslag 2 40; Spui 2Driewe gen 2 51; Hoek 2Hoek 1 010. Het CJMV-gebouw was bijna te klein om alle belangstellenden te kun nen bevatten voor de gemeente-avond die vrijdagavond werd gehouden voor de leden der Ned. Herv. Gemeente. Op deze bijeenkomst zijn vele onder werpen aan de orde geweest. Hier voor was ruimschoots de gelegenheid want in het programma had men hiervoor heel wat tijd ingeruimd. Door ds. H. M. Strating uit Goes werd gesproken over „Wie wordt er straks de baas in ons gezin?", zulks naar aanleiding van de gezinsweek. Op dikwijls felle en eveneens zeer concrete wijze besprak ds. Strating de veranderingen welke er zich in onze wereld de laatste honderd jaar heb ben voorgedaan. Hij sprak over de invloed van deze veranderingen op het leven van de mensen, en ook over het zoeken naar nieuwe vormen dat in de Kerk gelukkig gebeurt. Ds. Strating zeide hoe de Ned. Herv. Kerk honderd jaar heeft geslapen maar 10 jaar geleden is ze wakker geworden en nu weet zij dikwijls wel niet welk antwoord zij moet geven op de vragen van deze tijd, maar zij is er wel ernstig mee bezig en dat is toch zeer verblijdend. Ds. Jebbink had de leiding op deze gemeente-avond en behalve deze be sprekingen en samenzang onder lei ding van de organist Jac. Eversdijk Pzn, was er ook declamatie door mevr. De Schipper-De Jonge en de heer Jos. de Jager-Burger. Twintig leerlingen van de Christelijke Landbouwhuishoudschool te Middel burg en een veertiental leerlingen van de Landbouwhuishoudschool te Krui- ningen allen behorende tot de assistengroep hebben in de afgelopen week op „Hedenesse" een vormingscursus meegemaakt. Dit gebeurde, nadat de respectievelijke schoolbesturen besloten hadden de jaarlijkse werkweek, die de inspectie voor het landbouwhuishoudonderwijs verplicht gesteld heeft, op „Hedenesse" door te brengen. Naar de directeur van het vormingscentrum, wika R. Westerval, ons meedeelde, ligt bet in de bedoeling om volgend jaar alle bnishoudscholen van de provincie op „Hedenesse" een dergelijke cursus te laten volgen Het programma, dat de meisjes uit Middelburg en Kruiningen onder lei ding van wika Westerval en hun leer krachten af te werken hadden was veelomvattend en volgens mevr. J. L. E. G. Philipse, die aan de Krui- ningse school de A.V.O.-vakken do ceert ook wel een tikkeltje overla den. Verschillende programmapunten Enkele honderden dames uit alle hoeken van Zeeland hebben zaterdag in de „Prins van Oranje" de provin ciale najaarsvergadering van de Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Zeeland bezocht. In de morgenvergadering werd, o.l.v. de nieuwe presidente, mevr. W. van Veen-Van Loghem uit Oostburg, het huishoudelijke gedeelte afgewerkt. Het voorlezen van de verschillende verslagen en ingekomen stukken werd op prettige wijze afgewisseld door samenzang, onder de deskundige lei ding van de secretaresse, mej. A. van der Leeden uit Goes. Wat het winterprogramma betreft, is besloten ook dit jaar weer een pro vinciale handwerkwedstrijd uit te schrijven, terwijl ook zal worden deelgenomen aan de tentoonstelling Bezige Handen", die volgend jaar te Middelburg zal plaats hebben. Het voorstel van het bestuur, om de kaderdag, waarop alle Zeeuwse bestuursleden worden verwacht, te wijden aan het onderwerp „Streek- verbetering" werd met algemene stem men aanvaard. Als afgevaardigde naar de alg. na jaarsvergadering werd aangewezen mevr. Kügel te Tholen, terwijl mevr. Van Heusden-Bakker te Scherpenisse benoemd werd tot lid van de kas- eommissie. Na de lunch was het woord aan de landelijke presidente, mevr. G. J. v. Beekhoff-Van Selms, die samen met de vice-presidente van de ACWW, mevr. E. Kleijn-Menalda, een lezing hield over „Ceylon en het ACWW- congres". De dames wisten op boeiende wijze veel te vertellen van haar ervaringen op het congres in Ceylon en lichtten dit toe aan de hand van kleurendia's. Met grote belangstelling werd deze causerie gevolgd. bleven dan ook onbehandeld, omdat het tenslotte beter is een deel goed te doen, dan alles half. Algemene ontwikkeling Wat er al zo gedaan is? Er is een krantbespreking geweest, men heeft gepraat over „ouders en kinderen", over de verhouding tussen jongens en meisjes, over de verhouding Oost-West en voorts vormden muziek, woningin richting en wat dies meer zij onder werp van. discussie. Eén van de hoog tepunten was het bezoek aan een mo dern ingericht hotel „ergens" in Cad- zand. Twee keer werd een uitvoerige bijbelbespreking gehouden, waaraan ook de leerlingen van de neutrale school, evenals aan de dagelijkse och- ten- en avondwijding, deelnamen. Tot slot was er dan vrijdagavond, voordat men 's zaterdags weer huiswaarts keerde, een groot feestmaal, dat door nagenoeg alle leerkrachten van de twee scholen werd bijgewoond. Toenadering In een onderhoud, dat wij met me vrouw Philipse hadden, vertelde zij het toe te juichen, dat volgend jaar ook de andere Zeeuwse landbouwhuis- houdscholen naar „Hedenesse" komen. De verhouding leerkracht-leerling on dergaat volgens mevrouw Philipse tij dens een verblijf in het vormingscen trum een enorme verandering. „De kinderen komen hier pas uit hun ban; op school wordt er altijd nog afstand bewaard", aldus deze lerares, die zich vorige week gepromoveerd zag tot vriendin van- haar leerlingen. De idea le omgeving heeft hier naar haar me ning een flink steentje toen bijgedra gen. Veel veranderd Mevrouw Philipse had wel gemerkt, dat er na deze week in de meisjes zelf ook veel veranderd is, vooral na de gesprekken over gezinsproblemen, die er gevoerd zijn. „De problemen, die zich rond een gezin kunnen weven, zijn besproken en dat vonden zij erg fijn", zei mevr. Philipse, „de meisjes komen zodoende geheel anders tegen over hun ouders te staan". Verruimde blik Een belangrijke stap in de goede richting had ook het feit tot gevolg, dat de meisjes tijdens maaltijden en discussies tussen elkaar gezet werden, zodat er een „mengelmoesje" van de leerlingen der verschillende scholen ontstond. Het had tot gevolg, dat er vriendschappen gesloten werden en er werden over en weer uitnodigingen gedaan. Dit alles vormt er temeer een bewijs van, dat de blik van deze meis jes, die gemiddeld 15 jaar oud zijn, in de afgelopen week ontzaglijk ver ruimd is. Een 20-tal leden van de Zeeuwse Her vormde Jeugdraad heeft gedurende het afgelopen weekend In het vormingscen trum „Hedenesse" instructie ontvangen over jengdleiding. Aan het begin van dit weekend zaterdagavond om zes uur sprak ds. E. P. J. Jebbink, Nederlands Hervormd predikant te Kapelle, een in leidend woord. Voor wat betreft de instructies, de heer J. Sinke, districtssecretaris van de C.J. M.V. voor Zeeland en Noord-Brabant, be handelde het onderwerp: „Hoe gebruik je de bijbel op jouw vereniging", de heer Cornet, leraar aan het chr. lyceum te Goes, gaf instructie over het gebruik van muziek en literatuur, terwijl wika R. Wasterval het rollenspel en het soeiodra- ma introduceerde. Na afloop van de inleidingen werden alle onderv-erpen door de cursisten be oefend. Hiermee ging men zondagmiddag, nadat wika Wasterval 's morgens was voorgegaan in de kampdienst, verder. Voor het rollenspel, waarbij een be paald probleem gesteld wordt, wat men gaat uitspelen, bestond veel interesse. Er werden verschillende problemen uitge werkt, zodat hierbij het „zelf beleven" sterk op de voorgrond kwam. Dit laatste wordt ook veel belangrijker geacht dan bijvoorbeeld lezingen, die ook op „Hede nesse" praktisch uit den boze zijn. Zaterdag heeft de Landbouw Jongeren Gemeenschap haar jaarlijkse puzzlerit gehouden. Deze keer werd de rit over Walcheren verreden. Eveneens werden zaterdag wedstrijden in bakken en bloemensehikken voar da mes-leden van de L.J.G., ln hotel Wal cheren te Koudekerke, gehouden. De res pect. uitslagen luidden: Auto's en motoren: le prijs C. Adamse, 's Heer Arendskerke 0 strafpunten; 2e prijs J. Risseeuw, Zuidzande 4; 3e prijs A. J. Luteijn, Groede 8; 4e prijs G. A. van Nieuwenhuijzen, Waarde 10; 5e prijs J. J. Koopman, Zierikzee 11. Rubriek bromfietsen: le prijs Mej. J. Janse, Zoutelande 34 strafpunten; 2e prijs M. Louwerse, Serooskerke 36; 3e prijs Kr. de Witte, Zoutelande 42; 4e prijs H. Adri- aanse, Middelburg 50; 5e prijs D. Jasper- se, Koudekerke 68. Rubriek Bakwedstrijd: le Jo de Muil, Hoek; 2e Leny van Liere, Oostkapelle; 3e Ina Lokerse, 's H. Arendskerke; 4e Miep de Jager, Kapelle; 5e Corrie Dees, Zaamslag. Rubriek Hartige Hapjes: le prijs Cor rie Aarnoutse, Kloetinge; 2e prijs: Ina Lokerse, 's H. Arendskerke; 3e prijs: Jo de Nood, Veere; 4e prijs Riek van Weele, 's H. Arendskerke. Rubriek Bloemschikken: le prijs: Teu- neke Wolfert, Hoek; 2e prijs Jannie Dees, Terneuzen; 3e prijs Mientje Kielman, Sluiskil; 4e prijs Corie Abrahamse, St. Laurens; 5e prijs Corie Dees, Zaamslag. V.V.V.-vergadering in Koudekerke Op 12 november a.s. zal voor de vierde keer door de Propaganda-cen- trale „Walcheren" van de V.V.V. een najaarsvergadering worden belegd. Deze vergadering zal nu in Koudeker ke worden gehouden. Voor deze bij eenkomst zijn uitgenodigd twee heren van de Wereldtentoonstelling, die zul len spreken over deze expositie te Brussel. Ingezonden Meded. (adv.) Tijdens de afgelopen zaterdag is er door de Zeeuwse korfbalsters en korf ballers, Vooral in de nog van belang zijnde wedstrijden, ongemeen fel om de overwinningen gestreden. In de eerste klasse was het de wedstrijd Tjoba 1— Volharding 1 voor de bezetting van de onderste plaats van zeer groot belang. Volhardinng streed met groot elan om haar plaats in de eerste klasse te be houden en liep zelfs uit tot een 41 voorsprong. Keihard sloeg Tjoba terug en liep zelfs uit met nog korte tijd te spelen tot 76. Met een laatste krachts inspanning slaagde Volharding 1 echter nog gelijk te maken. Tjoba tekende echter tegen dit doelpunt protest aan omdat het doelpunt gemaakt was nadat er zgn. „gesneden" was. De protestcommissie heeft dus hier het laatste woord. Ook Olympia verweerde zich fel tegen Vlos 1 maar moest uiteindelijk met 23 de vlag strijken. De situatie onderaan in de eerste klasse is nu zo, dat indien de stand Tjoba 1Volharding 1 77 blijft, bei de ploegen praktisch in veiligheid zijn. De nog te spelen wedstrijd Olympia 1 Scampolo 1 zal uiteindelijk de be slissing moeten geven omdat wij niet aannemen dat Scampolo nog enige winst zal behalen uit de wedstrijd te gen Swift 2. Spanning In klasse 2a stijgt de spanning ten top. Hiervoor zorgde Zuidwesters 1 door leider Top 1 thuis met 43 te kloppen. Ook deze wedstrijd was bij zonder spannend vooral omdat Zuid westers er in slaagde om een 31 ach terstand om te zetten in een 43 over winning. De derde titelcandidaat Swift 3 liep in Krabbendijke Vios 2 met 84 onder de voet en de stand bovenaan de lijst is nu Top 1322; Zuidwesters 1 1220 en Swift 3 12—20. In deze klasse moeten 14 wedstrijden totaal gespeeld worden. Top 1 moet nog thuis tegen Swift 3, Zuidwesters nog uit naar Swift 3 en thuis tegen Vitesse. Met geen mogelijkheid is dus hier te voorspellen wie uiteindelijk kampioen wordt. De comp. leider is er wel in ge slaagd de spanning hier tot ongekende hoogte op te voeren. In klasse 2b deed kampioen Elto 1 het bijzonder kalm tegen Scampolo 2 en won met liefst 47 hetgeen van Scampolo 2 een niet onverdienstelijk resultaat genoemd mag worden. Be paald uit de toon viel hier de uitslag van de wedstrijden tussen Vopo 1 en Togo 2. De Togoreserves, die het in de ze sterke afdeling bijzonder goed heb ben gedaan, wonnen liefst met 94. Mr. J. F. G. Schlingemann, alg. secre taris van de Z.LM. heeft zaterdagmiddag in de najaarsvergadering van de kring Oost-Zuid-Beveland, bijeen in „De Ko renbeurs" te Kruinlngèn o.l.v. de heer P. J. J. Dekker, gesproken over de posi tie van de boerenstand in deze tijd. In een heldere uiteenzetting stelde hij te vens de vraag: „Kan de landbouw zich in de veranderde tijden, als zelfstandige be drijfstak, handhaven? Spr. schetste de toestanden in de land bouw bij de oprichting van de Z.L.M., nu 110 jaar geleden, en de technische ont wikkeling in de voorbije jaren. Hij vroeg zich af of de automatisering in de land bouw mogelijk is. Naar zijn mening zal dit erg moeilijk zijn, maar het kan wel van invloed zijn op de landbouw. Mr. Schlingemann stipte ook de ont volking van het plateland aan. Ook voor Zeeland zijn de cijfers veront rustend. Het zal bovendien zeer moei lijk zijn om de arbeiders terug te halen. Een vraagstuk, dat grote belangstelling verdient. INTERNATIONALE TOESTAND Ook de internationale toestand is van grote invloed op de landbouw, volgens mr. Schlingemann. Met name de Euro- markt. Als akkerbouwers ligt dit nog niet zo onvoordelig. In de overgangsperi ode zitten nog wel enige lelijke punten, omdat de meeste landen bang zijn van Nederland, dus bang voor de concurren tie, in hoofdzaak voor de zuivel- en tuin- bouwprodukten. Ook Frankrijk, dat zich zelf niet kan regeren vormt een zwak punt. Mr. Schlingemann meende, dat geen andere weg mogelijk was en de landbouw moet er zich achter stellen. NATIONAAL Nationaal gezien, zitten wij met een groeiende bevolking. Zeeland ligt, wat dit punt betreft, in een nog al gelukkige hoek. Spr. was, met dit probleem voor ogen, huiverig van het Deltaplan. Ook de herverkaveling en de sanering zijn pro blemen, die de volle belangstelling van de regering hebben. Nu gaat het om de vraag: „Kunnen de landbouworganisaties deze problemen beheersen". De economische positie van de land bouw is over het algemeen vrij zwak. In de goede jaren was de kans te ge ring om reserves te kweken. Daarvoor was het belastingstelsel voor d# land bouw te onredelijk en daarom kunnen de boeren niet veel slechte jaren heb ben. Dit jaar kennen we een aardappeldra ma en een slechte bietenoogst. Het Z.L.M. bestuur heeft vorige week nog een telegram aan de minister ge stuurd, waarin gevraagd wordt, toch zo veel mogelijk aardappels te exporteren. „Als landbouwers dienen we de een heid te bewaren. Daarom rust er op de besturen een grote taak. Ook de jonge boeren hebben een zware verantwoorde lijkheid. De opleiding en de vorming van kader is van zeer groot belang. Maar toch zie ik de toekomst niet zo somber in" Zo besloot mr. Schlingemann zijn rede, waarop een brede discussie volgde. N.C.V.B. In de vergadering van de N.C.V.B. afd. Goes, die geleid werd door mevr. A. v. d. Rest-Jongepier, sprak ds. Nutey, Ned. Herv. predikant te Vught over de positie der Protestanten in Spanje. Hij lichte deze boeiende lezing toe met duidelijke lichtbeelden. De rechteloosheid onzer ge loofsgenoten in dit land kwam duidelijk tot uiting en leidde enerzijds tot dank baarheid voor de eigen vrijheid en de begeerte om deze geloofsgenoten door ge bed en offer te steunen. De opkomst was ezer groot. Zij kwamen hierdoor op de vierde plaats. De Poel won zijn laatste wed strijd tegen Volharding 2 met 4—2. Da Poel passeerde hierdoor Vopo 1 op da lijst en werd vijfde, gevolgd dus door Vopo 1, Volharding 2 en Scampolo 2. In klasse 3a kon Stormvogels uit te gen Vedo niet tot een verrassing ko men. De ploeg uit Westkapelle ver loor met 61. Ook Atlas stelde wat teleur door met liefst 60 te verlie zen van K.V.L. Hierdoor ging hun derde plaats weer verloren, die nu weer wordt bezet door Vedo 1. Ove rigens onderging de stand hier geen wijziging. In klasse 3b moest de wedstrijd A.K. C.Dos 55 worden uitgesteld. In klasse 3c is Elto 2 blijkbaar aan een flinke eindspurt bezig om de po sitie nog zoveel mogelijk te verbete ren. Nu werd Tjoba 3 met 30 het slachtoffer. Olympia 2 slaagde erin om S.S.S. een 33 gelijk spel af te dwin gen. Ook in deze afdeling waren geen wijzigingen in de ranglijst. In klasse .3 viel nog een verrassing te noteren. Zeelandia 2 speelde thuis n.l. gelijk tegen kampioen Luctor 2, welk gelijk spel voor Luctor 2 het eerste verliespuntje betekende. Togo 3 kwam tegen Blauw Wit 2 maar juist met de hakken over de sloot (32), maar bereikten mét deze zege toch, dat zij definitief op de tweede plaats ein digen. De volledige uitslagen luiden: Klasse 1: Olympia 1Vios 1 23; Tjo ba 1—Volharding 1 7—7 (onder protest van Tjoba). Klasse 2a: Top 1Zuidwesters 1 34; Vios 2—Swift 3 4—8. Klasse 2 b: Scampolo 2—Elto 1 47; Vopo 1Togo 2 49; De PoelVolhar ding 2 42. Klasse 3 a: Vedo 1Stormvogels 61[ Atlas—KVL 0—6. Klasse 3 b: AKCDos 55 (uitgesteld). Klasse 3 c: Elto 2Tjoba 8 30; Olym pia 2SSS 3—3. Klasse 3 d; Zeelandia 2Luctor 2 55; Togo 3—Blauw Wit 2 3—2. ADSPIRANTEN Afd. b: ZuidwestersOndo 71. Afd. c: AnimoSwift vlot 07. Afd. d: Zeelandia—Luctor 31 (Zee kampioen); TogoVopo 02; Vopo Togo 52. Afd. e: Scampolo b—Elto a 05; Luc tor bDe Poel 13; Vios bLuctor 00. In de raadsvergadering van Ove zande heeft burgemeester Andrïessen meegedeeld, dat de begroting 1958 reeds op 10 sept. 1957 door Ged. Sta ten was goedgekeurd onder mede deling dat het college zeer voldaan was over de tijdige inzending en keu rige verzorging. Na uitgebreide dis cussie werd besloten een bedrag van 10.000,beschikbaar te stellen ten behoeve van de R.K. lagere school voor het aanschaffen van nieuwe ra men in de voorgevel en het aankopen van nieuwe kachels. Subsidie werd verleend aan de stichting opleiding R.K. kleuterleid sters ten bedrage van f 150,Tevens werd besloten met 1 stem tegen sub sidie te verlenen wegens het aanslui ten van 5 percelen in de Korte Noord- weg aan het elektriciteitsnet tot een bedrag van f 1667,50. Aangekocht werd van het Burger lijk Armbestuur een perceel grond ter grootte van 1.40.66 ha. voor aan leg sportterrein, terwijl tevens werd besloten bij het B.A. een geldlening aan te gaan van f 11.250,tegen een rente van 4.25 Ingezonden Meded. (adv.) KARPETTEN BEDDEN GORDIJNSTOFFEN Onze toonzalen zijn voor het publiek toegankelijk op werkdagen van 8.3012.30 en 25.30 's zaterdags 8.3012 (levering uitsluitend via de detailhandel)

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2