KABOUTERS DOEN HET! „oor vader en overleden Volop zon met PHILIPS Duits meisje (20) als verstekeling van boord gebaald Spierpijn Kloosterbalsem Overal waar mensen zijn, die van het goede der aarde genieten, daar is Rama. Die kostelijke tafelmargarine hóórt bij het eten, bijgoed eten. Dit is geen margarine meer, dit is een delicatesse. Alleen Rama heeft deze kwaliteit, deze smaak. Ook U zult van Rama houden. Ook U zult het prettig vinden, dat U nu Uw gezin en Uw gasten het beste van het beste kunt voorzetten. Pagina 4 \D Kinderen spelen graag in de zon. Die is er in Nederland echter zo zelden. Volg daarom het voorbeeld van tienduizenden en neem een Philips hoogtezon. Dan kunnen uw kinderen (en u zelf!) geregeld genieten van hun portie gezonde zonneschijn. Er is reeds een Philips hoogtezon voor f. 54.- Philips Hoogtezon tafelstatiefmodel 250 W/220 V. 1 Afneembaar filter. Uitsluitend ultraviolet t f 280,- inclusief klokje f 295, Philips Hoogtezon MLtf tafelmodel 500 W/220 V. Gecombineerd ultraviolet/infrarood. Met permanent filter. f 158,- Philips Hoogtezon Type KL 2701 300 W/220 V lo modern en praktisch armatuur, f 54,- Alleen Philips levert een complete serie hoogtezonapparaten In prijzen van f J4,- tot f 615, Raadpleeg uw arts - - Op 1 juli j.l. heeft zich ten huize van de 34-jarige fabrieksarbeider C. A. te Rotterdam een huiselijk drama afgespeeld, waarvan het laat- »te bedrijf gisterochtend werd behandeld door de Rotterdamse recht bank en dat eindigde met een eis van twee jaar gevangenisstraf met aftrek tegen A. Hij zou zijn vierjarig zoontje hebben mishandeld, ten gevolge waarvan het kind is overleden. en de dokter werd gezegd, dat het jon- /T'*i7/>g» ICldt* getje van een hobbelpaard was gevallen. JL W CC J dal. lOgC-U Doordat een buurvrouw de huizen daar zijn nogal gehorig geen rust had J flPPKf' met de gang van zaken 18 tenslotte de T dUCf jiCCfot ware toedracht van het geval aan het licht gekomen. Het jongetje was wegens ziekte thuis. Uitspraak op 6 november a s. Hij was uit bed gekomen en begon te jengelen, omdat hij vijt centen wilde hebben in plaats van een stuiver. De va der, die ook thuis was, probeerde uit te leggen, dat vijt centen hetzelfde is als een stuivertje. Het knaapje begreep het niet en het eind van het liedje was, dat vader zich zo opwond, dat hij met zijn blote voet het ventje schopte. Het kwam anderhalve meter verder tegen een deur post terecht en bleef huilend liggen, al dus bleek uit het verhoor. Met het kind ging hij te bed liggen en gewacht werd op de komst van de dokter, die voor de vader zou komen. De arts heeft direct het kind laten opnemen, doch dit heeft niet meer mogen baten. Tegen de buren Gisteravond heeft de marechaussee te IJmuiden een meisje uit Bremershaven, de 20-jarige blonde Ingrid Grimm, van boord van een Duits schip gehaald, waar op zij sinds zondagavond als verstekelin- ge enige onplezierige dagen had doorge bracht. Volgens haar eigen verhaal had zij in Bremershaven deelgenomen aan een uit bundig feest aan boord van het schip, waar haar vriend de machinist Manfred Lenk ook by was. De pret duurde enkele avonden achtereen en tenslotte moet ze in slaap zijn gevallen. Ze werd pas weer wakker toen een van de officieren voor haar neus stond, die naar zoals ze ver telde „droefverwijtend" aankeek en haar meedeelde dat het schip reeds lang de haven had verlaten en zich in volle zee bevond. Zo goed en zo kwaad als het ging heeft Ingrid toen deel uitgemaakt van de be manning, maar in IJmuiden moest ze toch van het schip af. Door bemiddeling van de vreemdelingenpolitie zal het meisje, dat dit onvrijwillige avontuur niet graag zou willen herhalen, zeer waarschijnlijk dezer dagen worden uitge leid. Ingezonden mededeling (adv.) of rheumatiek? Flink wrijven I l met Kloosterbalsem, die I diep in het weefsel dringt. l wrijft de pijn weg De jonge Britse archeologe mevr. Be atrice de Cardi heeft in Beloetsjistan de resten van een ommuurde pre-historische Stad ontdekt. Er is aardewerk met zwarte en rode versieringen gevonden. De expe ditie van mevr. De Cardi heeft het on derzoek moeten afbreken, omdat zij be dreigd werd door vijandig gezinde wilde stammen. EEN VAN OEN BERGH EN JURGENS PRODUKT MARGARINE Het lid van de tweede kamer de heer Visch (KVP) heeft aan de minister van oorlog de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. is het de minister bekend, dat onder de ingezetenen van Eindhoven ernstige ongerustheid is gereaen naar aanleiding van een aantal vliegtuigongelukken bo ven of nabü deze uitgebreide stad, waar van de gevolgen catastrofaal voor een deel der bevolking hadden kunnen zijn? 2. kan de minister bevestigen, dat de door straaljagers gebruikte startbanen op de vliegbasis Eindhoven in verband met haar ongeveer west-oost richting 4. indien de vragen 2 en 3 bevestigend worden beantwoord is de minister dan niet van mening, dat het bezwaar, ver bonden aan de hoge kosten van verleg ging, dient weg te vallen, wanneer het gaat om het sparen van mensenlevens? 5. Is de minister bereid maatregelen te treffen, dat de betrokken startbaan zo spoedig mogelijk in een gunstiger rich ting wordt verlegd?

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4