RANG is alleen RANG als op staat Grote Zeeuwse najaarspuzzle-wedstrijd BH3BEI353BE3BC POSTZEGELBEURS RUILT EN LAAT PUZZELEN Phoenix heren- of damesrijwiel naar keuze ter waarde van f250. féêHCfopifiUi spelregels van deze grote Puzzle-wedstrij d Landbouwschap acht 3,5 miljoen slachtvarkens noodzakelijk Zaterdag 19 oktober 1957 ZEEUWSCH WEEKEND Pagina 11 Een wedstrijd met ruim driehonderd prijzen De hoofdprijs is: Bomontploffing op Cyprus I nm 1 Wê MA I i i i i i s i 11 W P8 jj m S a h 1 2 3 4 5 6 1 8 9 10 11 12 13 14 15 iT Een Rembrandt ontdekt? Hieronder volgen de Aantal deelnemers stijgt wekelijks Melk Pas op voor die griep! ABDIJSIROOP/I GEVRAAGDE RUILWAAR WAAR U AAN MOET DENKEN j PUZZLE No. 2. Vraag ook RANG menthol eucalyptus. De beste bescherming tegen ons klimaat, RANG, een product van de Kingfabrieken. Ingezonden mededeling (adv.) Compleet met „Nordlicht" lamp, jasbeschermer, slot, enz. Beschikbaar gesteld door Phoenix .Rijwielenfabriek, Alb. Schootstraat te Leeuwarden. Voorts: vulpennen, dozen luxe post, vulpotloden, mooie foto-kalenders voor 1958, romans, fototoestellen, electr. strijkijzer, dames- of herenpolshorloge, enz. We kunnen niet alle 325 prijzen opsommen, maar hier volgt wel een bloemlezing van de prijzen, die voor deze wedstrijd beschikbaar zijn gesteld: Kotanfauteuil, Rotanhuis, Langeviele, Middelburg. Ëeis-etui, Lederwarenhuis Byou, L. Delft, Middelburg. Twee damespotloden, Kon. Rotterd. Lloyd, Rotterdam". Verona-aansteker, Ned. Chr. Reisvereniging, Den Haag. Grote luxe doos sigaren, Sigarenfabriek „Gulden Vlies" Tilburg. Végé Levensmiddelenpakket ter waarde van f 25. fa.Maljers en Zn., Middelburg. Luxe damestas, Wed. Visser, Papegaaistraat, Goes. 1 paar renschaatsen, Fa. Nooitgedacht en Zn., IJlst. Huisapotheek, Fa. Van der Rest, Kerkstraat, Goes. 10 dozen luxe post, Kon. Papierfabrieken Van Gelder Zn, Amsterdam. 1 paar Pantoffels, Fa. J. Allewijn en Zn, Middelburg! Toilettas, Parfumerie Van Biemen, Goes. Waardebon van f 25.Magazijn Nieuw England, L. Delft, Middelburg. Waardebon van f 10.Kledingmagazijn Van Loo, Middelburg. Waardebon van f 10.Fa. Gerritsen, Kerkstraat, Goes. Phylodendron met sierpot, Kwekerij M. H. Dekker, Middelburg. 8 zakspiegels en 8 zakportefeuilles, Alg. Friese Levens verzekeringsmij. en de Grote Noord-Holl. van 1845. Fietslantaarn, Rijwielfabriek Phoenix, Leeuwarden. Luxe dames schrijfmap, Ned. Chr. Reisvereniging, Den Haag. Sierlepel, Van den Driest, Gravenstraat, Middelburg. 3 Atlassen Nederland, Tonnema N V, Sneek. Auto op rails, Het Ticohuis, L. Delft, Middelburg. Overgooier voor Baby, De Weefstoel, L. Viele, M'burg. Sierasbak, Bohemia, L. Vorststraat, Goes. 0 Papbordjes, Ligafabrieken, Roosendaal. Foto-album, Piet Vreke, K. Delft, Middelburg. Boek, Boekhandel Elenbaas, Goes. Borduuralbum en 2 uur gratis onderricht naaimachine, Fa. Van Oevelen en Zn, L. Delft, Middelburg. Gratis rijles, Autorijschool Jasperse, Koudekerke. Baddoek, Goedkope Simon, Goes. Blikopener, Hoekje van Goes, fa. Broekstra, Goes. 3 paar Hi-Life nylons en 3 paar Danlon nylons, Poley fa. Meeuwsen, Ganzepoortstraat, Goes. Constructor bouwdoos, J van Wuijckhuijse, L. Vorst- strcicit Goes Toplin overhemd, Maison Van Westen, L. Vorststraat, Goes. Snoeischaar, Cornelisse, Vlasmarkt, Middelburg. Dames- of herenpolshorloge, Fa. Fabery de Jonge, Goes. Waardebon voor leuke verrassing, Berco, Goes. Autospiegel, fa. Mullié en Kunst, Middelburg. Thermometer, Focus, Opril Groote Markt, Goes. 1 paar „Votha" super Perion dameskousen, Rial, L. Vorststraat, Goes. Ontbijt laken en 6 vingerdoekjes, Brouwenaar en v. d. Kamer, Lange Viele, Middelburg. Het officiële Cyprische omroep- station te Nicosia verdween donder dagavond tengevolge van een ontplof fing plotseling uit de ether. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. Veiligheidstroepen hebben het terrein rondom de studio afgezet. Ingezonden mededeling (adv.) Redacteur: J. Joosse, Hertshoornstraat 6, Bergen op Zoom. We beginnen deze keer met een partij die gespeeld werd in de schaak vereniging „Middelburg" door de he ren J. Goedbloed en J. A. Vrdonk. Een partij waarin Wit zich beter ont wikkelt dan Zwart, doch hier echter geen voordeel uithaalt. Bij de 20e zet kon Wit een kansrijk offer brengen; laat dit echter na, en Zwart kon zich losmaken. Remise werd het resultaat. Wit: J. Goedbloed. Zwart: J. A. Verdonk. d4 opening. 1. d4, d5; 2. a3 (ongewoon, maar toch goed speelbaar); 2Pf6; 3. Pc3, c6; 4. b4, Pbd7; 5. Pf3, e6; 6. e3, Le7; 7. Lb2, 0—0; 8. Ld3, Te. (Beter is wel Dc7 om door e5 te proberen Lc8 in het spel te brengen. Deze blijft nu lang buiten spel. Wit staat nu be ter ontwikkeld). 9. e4 (maakt ruimte), 9de4; 10. Pe4, Pe4; 11. Le4, Pf6; 12. Ld3, Pd5; 13. 0—0, Ld0; 14. c4, Pf0. (Pf4 kwam meer in aanmerking). 15. Lel. (Heeft geen zin. Beter is Dc2); 15h0; 18. Dc2, Dc7 (Beter is e5); 17. c5, Le7; 18. Pe5, Dd8. (Zwart had hier beter door b6, wat wel een pion kost, zijn stelling kunnen verbeteren. Hij staat nu slecht). 19. Lb2, Pd5; 20. Lh7f, Kf8; 21. Tadl (met Pf7: kon Wit een kansrijke aan val beginnen, b.v. Pf7:, Kf7:, Dg8t, f4: en daarna ÏÏ3: enz.); 21Lg5; 22. Pf3, Df6; 23. Pg5, 24. Lel, Df6, 25. Le4 (op f4 volgt g8); 25Ld7; 20. f4, Tad8; 27. f5, ef5; 28. Lf5, Lf5; 29. Tf5, De6; 30. Te5, Dg8; 31. Df2, Df6; 32. Dg3, Dg6; 33. Df3, Te6; 34. Tdel, Tae8; 35. Lb2, en de spelers waren het moe en werd besloten tot remise. En vervolgens nog een partij zonder veel commentaar. Wit: Z. Zwart: V. 1. d4, e6; 2. Pf3, Pf6; 3. Pbd2, d5; 4. e3, c6; 5. Ld3, Pbd7; 6. 0—0, Ld8; 7. c3, g5? (vingerfout. Bedoeld was g6) 8. Pg5, Pb6; 9. f4, De7; 10. e4, de4; 11. Pde4, Pbd5; 12. Pd6t, Dd6; 13. Pf3, Ld7; 14. Ld2, h6; 15. Pe4, Pe4; 10. Le4, Pf6; 17. Lc2, 0—0—0; 18. b4, Thg8 19. a4, Dd5; 20. Dd5, ed5; 21. f5, Th8; 22. Tael, Tde8; 23. Te5, Pg4; 24. T5el, b5; 25. ab5, cb5; 26. Lf4, Pf6; 27. Le5, Te5; 28. de5, Ph5; 29. e6, Lc6; 30. ef7, Tf8; 31. Te7, Ld7; 32. Tfel, Pf6; 33. h3, a6; 34. g4, Kd8; 35. Tle5, Th8; 30. Ld3, Lc6; 37. T7e8, Pd7; 38. Te8f, Kc7; 39. T5e7, Kd6; 40. Td7t, en Zwart gaf op. Tenslotte volgt nog een partijstelling (zie diagram). Partijstelling q h Wit: Kei, Dd5, Tal, Thl, Pbl, Pc0, Lel pionnen a2, b2, c2, f2, g2, h2 Zwart: Kg7, Dd8, Ta8, Th8, Lc8, Lf8, Pf8 pionnen' a7, b7, c7, g8, h7 Wit aan zet wint Puzzle nummer 6. INVÜL-PUZZLE. Onder A woorden invullen van zes letters. De woorden onder B bestaan uit dezelfde letters als de woorden ondei; A min een letter. De overgebleven letter Van elk woord moet men onder C invullen. De volgorde der letters mag ver anderd worden. Bij juiste oplossing leest men onder C twee plaatsnamen in Zeeland, nl. gemeente op Schouwen en gemeente bij Brouwershaven. 1. terstond gemeenschappelijke weide 2. bovenste gedeelte ener breukuitdrukking kweker 3. steloefening 4. specerij 8. duister feestelijke wapenschouw met genoegen 8. bewaarder van een kerk 9. schaaldier J0. grote houten hamer 1. neerslachtig (figuurlijk) 12. hetzelfde 13. Geplaveide weg in stad of dorp 14. niet dikwijls 15. dessertvrucht 18. 7""r buigzaam stenen opstap voor een huis misprijzen karig bekend dier koren aarden kruikje stevig, groot en sterk schrijfkosten ommegang oorzaak lijst onderdeel van de rug voorwerp om te malen weversklos Ingeznndcn mededeling (adv Vraag naar PRISMA voor een goed horloge f\ y Voor dames en heren in chroom, edelstaal, doublé en goud. Reg Wimder, een Londense restaura teur van schilderijen, beweert een Rem brandt ontdekt te hebben. Het betreft hier een portret van een jonge vrouw, volgens vooronderzoek wellicht een por tret van Rembrandt's eerste vrouw Sas- kia. Het schilderij, waarop de naam van de meester staat, zal door deskundigen onderzocht worden. De radiocursus van openbaar kunst bezit, de stichting voor estsetische vor ming door middel van de radio, in woord en beeld, zal in 1958 worden voortgezet. De heer S. P. Voogt te Maasland heeft voor de tweede maal dit jaar aardbeien geoogst. Dit wordt, gelet op het late tijdstip als een bijzonderheid aangemerkt. Ieder kan aan deze wedstrij d deelnemen. 's Zaterdags en 's woensdags wordt een opgave geplaatst. In totaal ver schijnen er 21 opgaven. De laatste opgave wordt geplaatst op 30 novem ber a.s. Indien enigszins mogelijk worden de prijswinnaars gepubliceerd in „Zeeuwsch Dagblad" van 4 december, terwijl de prijzen zullen worden uitgereikt op 5 december a.s. Dat wordt dus een ware St. Nicolaas-ver- rassing. Er zijn gemakkelijke en moeilijke opgaven. Elke opgave wordt van te voren door de jury voorzien van een aantal punten. Deze puntenwaarde varieert tussen 5 en 20 punten. De deelnemer met het hoogste aantal punten ontvangt de hoofdprijs en zo vervolgens. De uitslag van de jury is bindend; daarover kan niet worden gecorres pondeerd. Door het eenvoudige feit van deelname aan de wedstrijd onderwerpt men zich aan de voorwaarden. Oplossingen mogen alleen worden ingezonden met gebruikmaking van het puzzelformulier, zoals dat bij elke opgave in „Zeeuwsch Dagblad" staat afgedrukt. Oplossingen, die zonder gebruikmaking van dit formulier worden ingezonden, worden terzijde gelegd. Indien mogelijk, zullen wij puntenstanden publiceren, zodat alle deel nemers en deelneemsters op de hoogte zijn van de stand van zaken. Allo oplossingen inzenden aan het kantoor van „Zeeuwsch Dagblad" te Goes, Postbus 4. In de linkerbovenhoek van de enveloppe duidelijk ver melden: oplossing najaarspuzzle. De oplossing van onderstaande opgave moet uiterlijk woensdagmorgen 28 oktober in ons bezit zijn. Het bestuur van het Landbouwschap heeft zijn standpunt bepaald ten aanzien van een toekomstig garantlebeleid voor varkens. Zoals reeds in een brief aan de minister van landbouw werd meegedeeld, acht het Landbouwschap een varkenssta pel van 3,5 miljoen slachtvarkens nood zakelijk om een verantwoord garantie- beleid te kunnen voeren in het belang van een redelijk inkomen op de gemeng de zandbedrijven, die varkensvlees tot basisprodukt hebben. Met dit aantal zal bovendien het verbruik van varkens vlees veilig gesteld zijn. Het bestuur van het Landbouwschap wenst dat op grond van 3,5 miljoen slachtvarkens per jaar zo spoedig moge lijk een basistoewijzing per bedrijf gege ven zal worden per 1 januari 1958. Iedere boer zou vrij moeten zijn meer varkens te houden, doch voor boventallige var kens zou, integenstelling tot de „toege wezen varkens", geen nabetaling mogen geschieden uit een uit heffingen te vor men fonds, vermeerderd met 20 miljoen gulden uit de schatkist. Het dagelijks be stuur van het Landbouwschap heeft over deze zaak reeds met de minister beraad slaagd. Deze bleek van mening, dat een basis van 2,5 miljoen slachtvarkens vol- doendez moet zijn. Het bestuur van het Landbouwschap zal schriftelijk aan de minister van land bouw mededelen het verzoek van het Produktschap voor Zuivel te ondersteu nen om aan melkveehouders op korte termijn een voorschot van anderhalve cent per kg melk, geleverd in het tijd vak nov. 1956-nov. 1957, op de gegaran deerde prijs te geven. De voorzitter, de heer H. D. Louwes, merkte daarbij op: „dan mogen we de minister van finan ciën wel een nieuwe bezem sturen om de bodem van de schatkist aan te vegen". (Ingezonden mededeling adv.) Zuiver Uw lucht wegen snel en grondig van vastzittend slijm en ziektekiemen met /AKKEE SIROOf Telt men al de postzegels van de zestig deelnemers aan de Post zegelruilbeurs van het Zeeuwsch Dagblad bij elkaar op dan krijgt men het enorme getal 115.000. Dit konden we op de beurs berekenen naar aanleiding van de opgaven, die de deelnemers opzonden. De dubbele zegels zijn hier niet bij gerekend. Over die dubbele zegels, die er natuurlijk ook bij duizenden zijn, gaan wij het nu eens even hebben. Op de beurs liggen ruim 2500 zegels, die bestemd zijn als ruilwaar en zo doende een reservepot zijn. Dit aantal is niet gering, maar iedere dag blijkt opnieuw, dat we nog te gul zijn met het voldoen aan de verschillende vra gen. Sommigen sturen zegels uit de Nederland omringende landen in en vragen zegels uit o.m. de Zuid-Ame rikaanse Staten en het Midden Oosten. U begrijpt wei: zo iets kan niet blij ven bestaan. Daarom doen wü een beroep op al de deelnemers: Vraag zegels van de landen, die in overeen stemming komen met de door u in gezonden ruilwaar! Hoe groot uw verzameling ook is, als u de mooiste zegels van uw „dub belen" instuurt en niet denkt met deze 25 doe ik toch niets meer, dan krijgt u zegels terug, waartussen er altijd vijf tot tien of meer zitten, die u nog niet heeft. Veel gevraagd worden zegels uit Zuid-Amerika, Midden Oosten, de Franse koloniën, Portugal, Honga rije, Israël, Nieuw Guinea, Neder landse Antillen en Luxemburg en Monaco. Heeft u van deze landen zegels dubbel? Stuur ze dan op! Deze week schreven we weer elf nieuwe leden in. Het totaal is thans gestegen tot zestig. De namen van de nieuwe ruilbeurs deelnemers zijn: Krijn Wielemaker, Koudekerke; A. Voogd, Middelburg; Hans van Overbeeke, Wolfaartsdijk; Pieter Dieleman, Axel; D. van Eenen- naam, Souburg; Leen Louwerse, Ens (N.O.P.); Jaap Leendertse, Geersdijk; P. Hengst, Westkapelle; Ad. Overt- veld, Middelburg; G. J. van Neuren, Kapelle en K. Dousma, Goes. Dit is de stand tot woensdagmorgen. We ontvingen oplossingen van de puzzle van bijna al onze jeugdige deelnemers, maar óók van enkelen, die nog niet mee ruilen. Jongelui, we ver wachten van jullie dat je lid wordt van de ruilbeurs. Stuur maar 25' ze gels in. Op de beurs ontvingen we een hele partij zegels van Nederland van het begin van deze eeuw met de waarden van 'A, 1, 1%, 2 en 2% cent. Ze liggen er om te ruilen, dus wie belangstelling heeft, laat het maar horen! Wie heeft nog buitenlandse post zegels op kaarten of brieven? De Zeeuwsch Dagblad verzamelaars zullen u dankbaar zijn, wanneer u deze opstuurt naar de Beursmeester, Postbus 49 te Middelburg. Uw zegels komen dan in goede han den! Ze worden gebruikt als ruilwaar en gezonden naar verzamelaars in heel Zeeland. 1. 25 geweekte onbeschadigde exem plaren inzenden. 2. U gelieve postzegels met een to tale waarde van 10 cent in te sluiten voor antwoord. 3. Plak zoveel mogelijk Rode Kruis- zegels op uw enveloppe voor de ruil beurs. 4. Vermeldt u even van welke lan den u eventueel zegels terug wenst te ontvangen. 5. Inzendingen moet men richten aan: De Beursmeester, Zeeuwsch Dag blad, Postbus 49, Middelburg. 8. Vergeet niet uw naam en adres op de enveloppe en op de ingesloten brief te vermelden. 7. Degene, die deze maand reeds eerder inzonden mogen niet voor de eerste week van november deelnemen aan de ruilbeurs. 8. Vermelden hoe groot uw verza meling is. (speciaal voor de jeugd) 1. In welk jaar (voor de oorlog) werd een postzegel uitgegeven in ver band met een Wereld Jamboree? 2. Wanneer reed de eerste trein in ons land? 3. Wanneer werd Michiel Adriaansz. de Ruyter geboren? 4. In welk jaar werd de watersnood- zegel uitgegeven? En hoeveel bedroeg de bijslag op die zegel? 5. Hoeveel jaar is het geleden, dat Bonifatius werd geboren? (onge veer). 8. In 194445 verscheen een serie van 4 zegels. Op een daarvan wordt 'n schip uitgebeeld. Welk schip is dat? De antwoorden kunnen jullie vin den op zegels uit Nederland. De oplossingen moeten voor vrijdag bij de Beursmeester zijn en gezonden naar; De Beursmeester, Zeeuwsch Dagblad, Postbus 49, Middelburg. Op de enveloppe zetten: Puzzle 2. Zij, die hieraan meedoen, moeten vijf buitenlandse zegels insluiten! De winnaars worden over 14 dagen be kend gemaakt. De winnaars van de postzegelpuzzle no. 1 zijn: 1. Jopie Kusee, Zaamslag 10 Franse zegels; 2. Wim Lievense, Zoutelande 5 Oostenrijke zegels; 3. Iz. Dekker, Lewedrop 8 Zwitserse ze gels; 4. K. Goedegebuure, St. Anna- land 9 Amerikaanse zegels; 5. G. J. van Neuren, Kapelle 6 Belgische ze gels. De prijsjes zijn reeds verzonden. De Beursmeester. P.S. Wie kan één der leden helpen aan een oude Duitse en een oude Ne derlandse catalogus? Zenden aan de Beursmeester. Bij voorbaat dank! Sterkte gewenst aan al de jongens en meisjes, die druk zijn met het ver kopen van de nieuwe kinderpostze gels! Alle verzamelaars kopen toch 'n serie?

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 11