Meeuwen - Middelburg wordt een interessant duel ZEEUWSE GRIEP? Nummers 2 en 3 uit eerste klas tegen elkaar in het veld ZWITSAL Vandaag wordt expositie van Wereldraad van Kerken geopend ELTO wordt vermoedelijk zaterdag kampioen „HEER" X GING OP SANATORIUMBEZOEK Chr. Middenstandsvereniging te Middelburg is actief aars Vrijdag 18 oktober 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD ZA TERDAGVOETBAL kinder HONING siroop Ds B. Zoodsma naar Nieuwdorp Korfbalprogramma Twee prijzen - elk f 20.807.' - in Zeeland In Magdalenakerk te Goes Krimpen van pijn En ontpopte zich als oplichter.... Waarschuwing Filmavond Artemis Allerlei onderwerpen aan de orde Nieuwe chr. kleuterschool in Heinkenszand Pagina 2 Er staan voor zaterdag twee belangrijke voetbalwedstrijden op het programma. In de eerste klas komen de nummers twee en drie, Arne- mv.ïden en Krabbendijke, tegen elkaar in het veld. Niet minder interessant is het treffen tussen Meeuwen en Middel burg 5 in de 2e klas A. Immers, ziet de thuisclub kans de twee punten thuis te houden, dan wordt de voorsprong op de gasten niet alleen groter, maar ook VCK blijft dan nog één punt achter op de leiders. Aangenomen tenminste, dat VCK zelf wint van RCS 4. Dat echter zal wel geen moeite opleveren. Er zouden heel rare dingen moeten ge beuren wil de eerste klas een nieuwe koploper krijgen. Rillandia immers ach ten we tè zwak om zelfs ook maar een gelijk spel in Nieuwdorp te bevechten. AZVV zal het waarschijnlijk niet kunnen bolwerken tegen Col. Boys, ook al is het dan een thuiswedstrijd. Spui zal vermoe delijk kans zien om tegen Zaamslag een behoorlijk resultaat te bereiken. Tern. Boys tippen we als winnaar in de wed strijd tegen Wemeldinge. Verrassing van Veere? Het is mogelijk, dat Veere met een verrassing over de brug komt tegen Zeeland Sport, maar tot nu toe lijkt het niet erg waarschijnlijk. Serooskerke öestkapelle en VCKRCS 4 leveren overwinningen op voor de thuisclubs. Zoals hierboven is gezegd is de ontmoe ting MeeuwenMiddelburg van uiter mate veel belang voor de bezetting van de eerste plaats. Goes 5 krijgt in 2 B de kans tegen Bevelanders om meer dan een punt bin nen te halen. Het feit, dat het een uit wedstrijd is zal wellicht geen rol van be tekenis spelen. Bepaald interessant kan de strijd tussen Mevo en Kloetinge ver lopen. Immers, zien de gasten kant te winnen, dan wordt hun positie op de ranglijst aanmerkelijk gunstiger. Yerseke 8 krijgt het tegen Wissenkerke vrij ge makkelijk. Men zal de tweede plaats niet tauw prijs geven. WolfaartsdijkKats iedt kansen voor een gelijkspel, waar moe beide clubs gebaat zijn. SVD— Xapelle levert twee punten op voor de bezoekers. Het is in de 2e klas C niet met zeker heid te zeggen wie als overwinnaar uit de strijd zal komen bij Col. BoysWe meldinge. Wij houden het vooralsnog op een puntenverdeling. De bezetters van de tweede en derde plaats, Nieuwdorp 2 en Arnemuiden 2 zullen in de uitwed strijden tegen resp. Kapelle 2 en Rillan dia 2 geen moeilijkheden ondervinden. Brusc Boys-Burgh 3 Duiveland voegt in 2D nog twee pun ten aan het totaal toe in de ontmoe ting tegen Brouwershaven 3. Spannen der zal het verloop van de wedstrijd tussen Bruse Boys en Burgh 3 zijn. We houden het toch maar op een zege voor de thuisclub. Sinoto moet in staat geacht worden een heel kleine over winning op Bruso Boys 2 te bewerk stelligen. Aangezien de resultaten van het derde elftal van Mevo beter dan van het tweede, moeten onze voorspel lingen aangaande een zege toch uit gaan naar het laagste elftal. Niettemin zien we met belangstelling de resulta ten tegemoet. mededeling (adv.) In de 2e klasse E zal Arnemuiden 3 de eer moeten laten aan VCK 2. 's-H. H.- kinderen maakt geen fout tegen Beren en blijft dus de kop houden. Overigens zal dit in het vooruitzicht gestelde suc ces niet onbelangrijk zijn. We zijn ge neigd om SVD 2 meer kans te geven dan Heinkenszand 2. De strijd tussen de zwakke broeders Kats 2 en Serooskerke 2 zou misschien onbeslist kunnen eindi gen. Driewegen zal in 2 F zijn positie goed kunnen verbeteren tegen Hoek 2. We achten de thuisclub daar dan ook wel toe in staat. AZVV 2 komt als winnaar te voorschijn tegen Driewegen 2. AZW 3 zal het onderspit moeten delven tegen Tern. Boys 2, terwijl Spui 2 een kleine overwinning kan behalen op Zaamslag 2. School Zoutelande gesloten (A-griep) De School met den Bijbel te Zoutelan de is voor het verdere gedeelte van deze week gesloten, daar een groot aantal schoolkinderen met A-griep te bed ligt. Het blijkt, dat verschillende kinderen voor de tweede maal ziek zijn geworden. In verband met de heersende A-griep is ook de filmavond van het Ned. Bijbel Genootschap, die vrijdagavond in Zoute lande zou worden gehouden, tot nader aankondiging uitgesteld. Ds. B. Zoodsma, tot 6 okt. j.l. iegcrpre- dikant in Venlo, hoopt zondag a.s. zijn intrede te doen in de Ned. Herv. kerk te Nieuwdorp, na in de morgendienst be vestigd te zijn door ds. S. P. Nijdam te Amersfoort. De Ned. Hervormde kerk in Nieuwdorp heeft slechts een vacature ge kend van ongeveer twee maanden, want ds. A. P. van der Made heeft op 25 au gustus afscheid genomen. Ds. B. Zoodsma werd op 27 februari 1930 te Leeuwarden geboren. Hij bezocht het gymnasium al daar en studeerde aan de R.TJ. te Utrecht. Van okt. 1955—januari 1956 was ds. Zoodsma leervicaris te Amersfoort in de wijk van ds. Nijdam, die hem dus ook zal bevestigen. In juli 1956 wed hij toe gelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk. Een maand later trad hij in dienst als legerpredikant. Hij was geestelijke verzorger tot 6 okt. Er staat voor zaterdag weer een flink korfbalprogramma voor de deur. Het is daarom te hopen, dat noch de regen, noch de griep roet in het eten zullen gooien. En natuurlijk vallen er ook deze week weer beslissingen. Elto zal naar alle waarschijn lijkheid zaterdag kampioen worden in 2 B. Het programma luidt als volgt: Klas I. Swift 2Animo 1 TOGO—VIOS 1 Klas 2 A. Swift 3—Zuidwesters 2 EendrachtTjoba 2 1 VitesseVIOS 2 1 Klas 2 B. Luctor—ELTO 2 ZeelandiaTOGO 2 3 De PoelScampolo 2 1 Klas 3 A. StormvogelsDKC 2 Atlas—VEDO 2 Klas 3 B. Animo 3AKC 3 DOS 55—Swift 6 1 Klas 3 C. SVS—Tjoba 3 3 BI. Wit—SSS Kats—ELTO 2 VOPO 2Olympia 2 Adspir anten. Groep A. Swift aVolharding a Groep B. ZuidwestersAnimo b. OndoSwift Vlug. Groep C. Vedo bAnimo c. Swift VlotSwift Rap. Groep D. VOPO—BI. Wit. TOGO a—VIOS a ZeelandiaTOGO b. Groep E. Elto bLuctor c. Elto aLuctor b. KCS—De Poel. Programma le klasse: Krabbendijke I—Arnemuiden I; AZVV IColijnspl. Boys I; Nieuwdorp IRil landia I; Zaamslag I—Spui I; Wemeldin ge ITern. Boys I. 2e klasse A: Meeuwen IMiddelburg V; Serooskerke I—Oostkapelle I; VCK I—RCS TV; Veere IZeeland Sport VI. 2e klasse B: Bevelanders IGoes V; SVD IKapelle I; Wolfaartsdijk IKats I.Mevo I Kloetinge I; Yerseke IIIWissenkerke I. 2e klasse C: Rillandia IIArnemuiden II; Colijnspl. Boys IIWemeldinge II; Kapelle II Nieuwdorp II. 2e klasse D: Duiveland IBrouwershaven III; Bruse Boys IBurgh III; Sinoto IBruse Boys II; Mevo IMevo III. 2e klasse E: Arnemuiden IIVCK II; 's-Heer Hen drikskinderen IBeren I; Heinkenszand II—SVD n; Kats II—Serooskerke II. 2e klasse F: Hoek II—Driewegen I; Driewegen II AZVV II; Tern. Boys II—AVZZ III; Spui IIZaamslag II. (Vervolg op pag. 7) „Kijk U rijk" De laatste „Kijk U rijk"-wedstrijd van Radion-waspoeder, heeft zes prij zen opgeleverd en twee hiervan zijn in Zeeland gevallen. Gisteren zijn de bedragen elke prijs bedroeg f 20.807 uitgereikt. In Kapelle was de heer J. P. Hersel- man, Biezelingsestraat, de gelukkige. Hij zal zijn prijs echter delen met acht anderen, t.w. mevr. wed. Smallegange en de heren H. J. Burger, Jac. J. Bur ger, D. Burger, fa. W. A. de Groene en Zn., Jos Remijnse, fa. Blok en A. J. van Willegen. Deze negen deelne mers hadden samen de oplossing ge zocht en als combinatie ingezonden. Voor de laatste wedstrijd werden 73 oplossingen ingezonden. De heer A. Sorber, Noordsingel 26 te Middelburg, is gistermiddag plotse ling f20.807 rijker geworden. Hij was niet thuis, toen een vertegenwoordiger van de directie der zeepfabriek het be drag kwam overhandigen. Mevr. Sor ber kon het niet geloven, dat een be langrijke prijs hun deel was gewor den het bedrag was nog niet ge noemd. Per telefoon werd de heer Sorber, die ambtenaar is bij de Ver eniging van Nederlandse gemeenten en in Goes vertoefde, op de hoogte ge steld ook zonder dat het bedrag ge noemd werd. Hij was niet weinig ver rast toen hem een half uur later in een restaurant te Goes meer dan twintig duizend gulden werd uitbetaald. De expositie van de Wereldraad van Kerken, onder het motto „Kerken werken samen", die vanavond wordt geopend en tot volgende week woens dag in de wandelkerk van de Magda lenakerk te Goes wordt gehouden, be gint gestalte te krijgen. Gisteren was ds. J. B. Th. Hugenholtz, secretaris van de gemeente-commissie van de Wereldraad van Kerken met enkele leden van de oecumenische gespreks- kring te Goes, die deze expositie orga niseert, druk met de inrichting bezig. Toch was er voldoende gelegenheid om een inzicht te krijgen in hetgeen te zien zal zijn. Op de panelen wordt een duidelijk overzicht, door middel van fraaie foto's, gegeven van de ver deeldheid der kerk. Verder zien wij 't werk in Geneve, de ontmoetingsplaats' van de kerken en tot slot wordt de be zoeker een indruk gegeven wat de ker ken, ook in Nederland, praktisch doen. Het is dus eigenlijk zo, dat de exposi tie uit drie delen bestaat: de verdeeld heid, de gebondenheid en de werk zaamheden der kerken De bezoeker krijgt door het bezich tigen van deze unieke expositie onge twijfeld een goede indruk wat de We reldraad van Kerken doet en wordt tevens opgewekt mee te helpen de grote nood te lenigen. Wethouder J. J. van Melle zal de opening verrichten wegens ziekte van burgemeester Ten Kate. Als u de kerk binnenkomt zal direct opvallen de opengeslagen Bijbel met daarachter een brandende kaars. Het bezoek aan de tentoonstelling, wat reeds een aanbeveling waard is, wordt nog aantrekkelijker gemaakt door de vertoning van de spannende film „Achter de wolken". In deze film wordt de nood van een Duits gezin, waarvan de vader in dienst is en de moeder weggevoerd werd, uitgebeeld. OECUMENISCHE DIENST Zaterdagavond wordt dan in de Magdalenakerk 'n grote oecumeni sche dienst gehouden. In deze dienst zal veel gezongen worden. Trouwens voor de dienst zullen reeds enige zangnummers uitgevoerd worden Ingezonden mededeling (adv.) Onreinheden in Uv bloed veroorzaken die Rheumatiiche Pijnen. Daarom xal xo'n bloodxulterondt Irusehenknnr good doen. 'n Heerlijke gewaarwording, dat be vrijdende gevoel dat over U komt, naarmate de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo Uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn vallen als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. Vrachtauto's botsten tegen elkaar Gistermorgen zijn twee grote vracht auto's bij de rotonde te Tholen met el kaar in botsing gekomen, waardoor grote materiële schade werd aange richt, maar waarbij gelukkig niemand ernstig letsel opliep. Omstreeks tien uur naderde een vrachtauto van de fa. Q. in Tholen, uit de richting Oud-Vossemeer de roton de. De chauffeur die recht door wilde rijden, bemerkte evenwel te laat, dat langs de Grintweg een vrachtauto na derde van de fa. Van Oeveren uit Vlaardingen, die voorrang had. Een botsing was onvermijdelijk. Hierdoor sloeg de auto van de fa. Q. om en blokkeerde daarmee de weg. De andere vrachtauto, geladen met zeep, kwam haaks op de eerste wagen te staan. Hoewel de cabines flink in elkaar gedrukt werden, werd geen van de inzittenden ernstig gewond. Een dame die bekneld zat, kon eerst na ge ruime tijd worden bevrijd. Pas in de namiddag slaagde een kraanwagen er in de wagens weg te slepen. met medewerking van het Leger des Heils. Prof. dr. ir. E. de Vries zal een toespraak houden, waarin hij zeker met tal van voorbeelden de nood in de werled naar voren zal brengen. Eén voorbeeld zullen wij geven: In Japan bevond zich kort na de oorlog een zeer onvruchtbare streek. De boe ren mochten daar niet ploegen, want dan zouden zij de „adat" schenden. De regering stelde koeien beschikbaar. Maar het land bleef onvruchtbaar. Prof. De Vries is daar zelf geweest. De Wereldraad van Kerken stelde 7500 kg klaverblad beshikbaar. Dit werd in gezaaid, waardoor het vocht in de grond bleef zitten. Na vier jaar werd deze streek de vruchtbaarste van Ja pan. De boeren vragen zich af: hoe komt dat nu? Zit daar een grote macht achter? Het blijkt dus, dat het lenigen van de nood in vele gevallen een die pere grond krijgt. Ingezonden Meded. (adv.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal be vrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40, f 8.88 EEN ONZER Babbelaars-vrienden, J. v. d. G., die als patient in „De Klokkenberg" vertoeft, schreef mij, dat een onbekende „heer" onlangs tal van patiënten in het sanatorium met een be zoek heeft vereerd, daarbij veel belangstelling aan de dag heeft gelegd voor de door de patiënten gemaakte goederen enheeft zich daarna toen hij met de noorderzon was verdwenen ont popt als een oplichter. De brief gaat als volgt verder: „Die onbekende „heer" zei, ver scheidene werkstukken van de pa- tienten te willen kopen en nam op de diverse afdelingen zo een aantal spul len mee. Hij vertelde overal heel aan nemelijke verhaaltjes, om de patien- De straatveger, die vroeger huis knecht was geweest, door onze te kenaar betrapt ten tevreden te stellen. Zo werd hem bjjv. een molen aangeboden, die op bijzondere wijze was vervaardigd. Ook daar had hij belangstelling voor, maar bij moest het eerst aan „zijn baas" vragen, die zo zei hij er gens anders aan het opkopen was. De man vroeg, of hij dat alvast mee kon nemen, om het in de wagen te zetten. Hij zou dan direct terug komen met zijn baas, om af te rekenen „De man is weg met de spullen," aldus gaat onze sanatoriumvriend ver der, „en de patiënten liggen nog steeds op hem te wachten. Het ergste is, dat nu juist die patiënten zijn op gelicht, die er een geruime tijd liggen en hun spullen niet meer zo gemak kelijk kwijt kunnen. Sommige zitten nu in financiële moeilijkheden. Het is een leer voor anderen ge weest. Patiënten uit andere tehuizen of inrichtingen, weest op uw hoede voor personen als genoemde „heer". Een gewaarschuwd man telt voor twee." Tot zover de briefschrijver uit de Klokkenberg. Ik behoef daar niets aan toe te voegen. Ieder onzer zal het met mij eens zijn, als ik 't optreden van die „heer" niet alleen laag, maar ook laf kwalificeer. 0 De inwoners van Goes en Wissen kerke boffen. Zij, en natuurlijk ook de mensen uit de wijde omgeving, krijgen de kans (gratis) kennis te ma ken met de prachtige kleurenfilm „Achter de horizon", een spannende rolprent uit de rimboe, waarin een zendelingsechtpaar de hoofdrol speelt. Hoewel de film naar Zeeland is ge haald door Youth for Christ dat een speciaal plaatsje heeft in onze Babbelaarsharten en hoewel de al- ombekende Jan van Capelleveen di« film zelf zal vertonen, wek ik u niet op, die film te gaan zien. Dat is na melijk overbodig. Want wist u, dat Krasnapolsky in Amsterdam bij de vertoning tot barstens toe vol was en de tweede keer opnieuw? Vrijdag avond om 8 uur in Goes (zaal Krij ger). Zaterdagavond in Wissenkerke (Verenigingsgebouw). Toegang vrij. Tenslotte nog een mopje van onze tekenaar, die naar het schijnt weliswaar verrast werd met een warm kledingstuk, maar daarbij minder prettige ontdekking deed. fO'/q „En je wou persé een zónder mouwen hebben, zei je nog Dat was het dan weer. Ik hoop voor u dat u niet zo verkouden bent als BORSSELE Collecte. De collecte voor ouden van dagen heeft in Borssele f 64,75 opgebracht. Tijdens de vergadering van de Chr. middenstandsvereniging, gehouden in het Schuttershof te Middelburg, heeft de directeur van het produktiviteits- centrum voor Midden- en Kleinbe drijf te Den Haag, de heer Scheltema, een lezing gehouden, waarin hij de winkelinrichting en -verlichting he sprak. Het produktiviteitscentrum houd zich voornamelijk bezig met indivi- duële voorlichting en het onderwerp van deze avond is een der onderdelen daarvan. Tijdens zijn causerie wees spreker erop, dat door de ontzaglijke distributiemoeite er steeds hogere winstmarges worden geëist. De heer Scheltema is er van overtuigd, dat de consument met deze toestand niet lan ger meer genoegen neemt. Hij waar schuwde de aanwezigen dan ook de distributie op een goedkopere manier te laten verlopen. Het handhaven van te hoge winstmarges zal er toe leiden, dat de consument een andere vorm van inkoop zal zoeken, dan via de middenstand. Aan de hand van ver schillende kleurendia's gaf de heer Scheltema enkele voorbeelden van ef fectieve winkelinrichting en -verlich ting. Tevoren was een korte huishoudelij ke vergadering afgewerkt. Op 5 no vember zal samen met de N.C.V.B. een forumavond worden belegd, waar in drie dames en drie heren zitting hebben. Onderwerp is de verhouding distribuant-consument. DELTAPLAN Met het Deltaplan krijgt de Mid denstand meer en meer te maken. De voorzitter van de Middelburgse Chr. Middenstands ereniging, de heer J. Allewijn Jr., deelde mede, dat men doende is een contactor gaan in het leven te roepen, waar bij de drie bonden zijn vertegen woordigd. Met de staatssecretaris voor de Middenstand zal men over het een en ander beraadslagen. TIENJARIG BESTAAN Volgend jaar hoopt de vereniging haar 10-jarig bestaan te vieren. Er zal dan naast de gewone (huishoudelijke) jaarvergadering een culturele avond voor de gehele Middelburgse bevol king worden belegd. Het toneelgezel schap „Podium", bestaande uit de N.C.R.V.-hoorspelkern zal een drie luik programma opvoeren. Hoofdmoot van de avond zal zijn de opvoering van Herbert Kuhn's „Wij klagen aan". Het belooft een bijzonder attractief gebeuren te worden. Dat het een en ander geld zal gaan kosten, bleek voor de leden geen bezwaar. Het voorstel van het bestuur dienaangaande werd daarom aangenomen. Dammen In de laatste ronde om de zilveren Coca-Cola wisselbeker (dammen) speel den de heren Fr. Brandenburg te Zierik- zee en L. Anderson te Goes remise, het geen voor Brandenburg voldoende was om de eerste plaats te veroveren en hier mede dus de wiselbeker won. Vorig jaar won Anderson de beker. De heer Brandenburg heeft ongeslagen de eerste plaats bemachtigd, hetgeen onge twijfeld een compliment waard is. Hij heeft nu wel aangetoond een der topspe- lers uit de hoofdklasse van de Zeeuwsé Dambond te zijn. De uitslagen van de finale waren als volgt: L. AndersonJ. Sinke 11; J. Sta keFr. Brandenburg 02; Fr. Branden burgL. Anderson i1; J. SinkeL. Anderson 02; F. BrandenburgJ. Stake 2—0; L. AndersonF. Brandenburg 11. F. Brandenburg behaalde 6 punten uit 4 partijen; L. Anderson 5 pt en J. Sinke 1 pt. De drie best geplaatste dammers kon den in de finale komen en moesten een dubbele ronde spelen. De raad van Heinkenszand (onder lei ding van burgemeester H. J. J. Derckx bjjeen) stelde gelden beschikbaar aan da prot. kleuterschool voor het bouwen van een nieuwe school aan de Van Citter- straat. Dit besluit kan echter pas uitge voerd worden, als de gemeente de gelden kan krijgen uit een vaste lening. De huurverhoging voor de school werd vastgesteld op f 200,Besloten werd een subsidie te verlenen voor het bijz. mid delbaar onderwijs met een max. van f50 per leerling per jaar. In verband met het bezwaar van het ministerie besloot de raad geen grond te onteigenen van de heer C. A. Mol. Alsnog zal een bijdrage worden verleend voor aansluiting op het elektriciteitsnet aan de bewoners van de Plattedijk en een gedeelte van de Boerendijk. Een ge deelte van de Westerstraat, vanaf de Kerklaan tot de Van Citterstraat zal wor den verbeterd. Per 1 november zal voor de bebouwde kom de max. snelheid van 50 km per uur gelden, terwijl in de Dorp straat vanaf P. Engelse tot de Doelstraat een wachtverbod zal worden ingesteld. Als parkeerplaatsen werden aangewezen de zijkant voor de woningen A 15-A 17 en het plein voor de o.l. school. Voor het overige gedeelte Dorpsstraat zal een wachtverbod langs de weide van da heer M. van Damme noodzakelijk zijn. De begroting van het burgerlijk armbe stuur voor 1958 werd goedgekeurd. De verordening op de heffing van straatbe lasting zal worden gewijzigd. Huldigingscomité Achiiles Op 15 februari 1958 zal de Middelburg se gymnastiekvereniging Achilles 35 jaar bestaan. Dezer dagen is een huldigings comité gevormd, bestaande uit leden, do nateurs, ouders van adspiranten en vrien den van Achilles. In het comité hebben zitting; A. Imanse, voorzitter; J. Acda, secretaris; mevrouw A. van den Eelaart- Roose, penningmeesteresse; A. J. Barto (Den Haag), G. Budde, M, W. van den Driest, J. Geers (Rotterdam), mevrouw J Geldof-Bal (Souburg), A. Huysman, P. C. Mulder, A. Neufegiise, G. Remijn, P. Seits en W. Verdonk (Den Haag). Ingezonden Meded. (adv.) Op" AKKERTJES" kunt U bouwen I

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2