Buschauffeur mee schuldig aan verkeersongeval bij Kruiningen? Anderhalf jaar hechtenis voor woonwagenbewoner Civiele verdedigingsvoorbereiding van groot belang in Zeeland Hein Cujé werd Zeeuws 5000 meter Kampioen Kantonrechter„Duiven hok op wielen is bouwsel!" Pleiter: „Verongelukte chirurg reed evenmin foutloos" Waterwegen zullen een zeer belangrijke rol spelen NCVB-presidentes spraken over sociale hulpverlening Contactdag leraren M.O. MIDDELBURGSE KANTONRECHTER Officier eist f80,boete Nieuwe veerboot op 20 nov, te water Rechtbank Middelburg Provinciale voorlichtingsdag te Middelburg Morele weerbaarheid Conferentie in Goes Taxichauffeur afgeranseld Gerestaureerde toren te Oostkapelle dinsdag in gebruik genomen Eigenaar kreeg f 15.- boete Fruitcorso-commissie overweegt stichtingsvorm aan te nemen Donderdag 17 oktober 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Voor het kantongerecht te Middelburg diende woensdag de zaak tegen de buschauffeur J. J. L. uit Rilland-Bath, wie tenlaste was ge legd, dat hij op 13 juni j.l. 's avonds omstreeks half acht op de Rijks weg tussen Kruiningen en Krabbendijke niet de doorgang heeft vrij- felaten voor een tegemoet komende personenauto. Er ontstond een otsing, waarbij de bestuurder van laatstgenoemde wagen, de Goese chirurg R. Suurenbroek, om het leven kwam; zijn echtgenote en twee kinderen, die ook in de auto zaten, werden zeer ernstig gewond. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, heeft tegen de buschauffeur een geldboete van f 80,- geëist. De behandeling van deze zaak nam bijna drie uur in beslag en de kanton rechter, mr. J. Moolenburgh, ging uit voerig in op alle factoren, die bij dit verschrikkelijke verkeersongeluk een rol gespeeld kunnen hebben. Waar het tenslotte om ging was de vraag, of L, toen hij over de rijksweg rijdend de Lavendeldijk naderde zijn bus niet te ver naar links gestuurd heeft. Want L. was op dat moment aan het voor sorteren, daar hij linksaf de Laven deldijk wilde opdraaien. Over de wegas De chauffeur, die deze route al 18 jaar rijdt, verklaarde dat hij, toen hij de helling in de weg opreed, van de andere kant de personenauto met gro te snelheid zag naderen. „Ik sorteerde voor, maar was iets over de as van de weg, waarop ik wat meer naar rechts stuurde", zei L. „U sorteerde dus te ver voor", con cludeerde de kantonrechter. Mr. Moolenburgh ging hier op door. „Hoever was u naar schatting over de wegas heen?" „Dat weet ik niet". „Hoe was de stand van de wielen?" „Recht". Op het moment, dat L. de perso nenauto zag komen, stuurde hij weer iets naar rechts. Het achterwiel be vond zich toen vermoedelijk nog op de linker weghelft. Op hetzelfde ogenblik had hij gezien, dat de auto ging slingeren; de wagen schatte hij toen nog op een afstand van onge veer 100 meter. Misleid? „Ik durfde toen niet verder naar rechts", aldus L., die zei vervolgens zijn bus tot stilstand gebracht te heb ben. Hij was van mening, dat wanneer dokter Suurenbroek normaal zijn eigen weghelft had gehouden er niets ge beurd zou zijn. „Maar hij is de macht over het stuur kwijt geraakt", meende h. De kantonrechter vroeg zich af, of de arts niet misleid is. „Misschien dacht hij wel, dat de bus zou afslaan, waardoor zijn zwenken naar links te verklaren zou zijn". Wachtmeester A. N. V. van de rijks politie had het ongeluk zien gebeuren en trad als getuige-deskundige op. Hij had gezien, dat de personenauto onge veer 80 meter van de top van de hel ling naar links reed, onmiddellijk daarop weer volledig naar rechts, nog- rechts, waarna de wagen voor de laats- maals naar links en opnieuw naar te maal de linker weghelft op kwam om tenslotte met een daverende klap tegen de A.M.Z.-bus tot stilstand te komen. De kantonrechter stelde de wacht meester verschillende vragen. „Was de wijze van rijden van dok ter Suurenbroek, toen hij de helling op kwam, naar uw mening verkeerd?" „Ja". „Vond u de situatie voor de dokter moeilijk?" „Nogal, temeer daar de bus zijn lin kerpijl uit had en iets naar rechts reed". Wachtmeester V. zei de bus eerst op het laatste moment gezien te hebben, vlak voor de botsing. „Was er niet al le ruimte geweest voor dokter S. om te passeren"? vroeg mr. Moolenburg nog. „Vanuit zijn gezichtspunt gezien niet en de overgebleven ruimte was niet erg groot", aldus wachtmeester V. veiligheid op de weg niet in gevaar had gebracht. Mr. Drion bepleitte vrij spraak of tenminste ontslag van rechtsvervolging. De kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. Op 20 november a.s. zal op de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk de tewaterlating plaats vinden van de door de provinciale stoombootdiensten in Zeeland bestelde nieuwe veerboot „Prinses Beatrix". Het ligt niet in de bedoeling aan de tewaterlating fees telijk vertoon te verbinden. Bjj de proefvaart, volgend voorjaar, zal aan de betekenis van deze nieuwe veerboot waarschijnlijk bijzondere aandacht worden besteed. De rechtbank te Middelburg heeft woensdagmorgen vonnis gewezen in de zaak tegen de Goese woonwagenbewoner C. M., die in de nacht van 12 op 13 juli op het terrein van een betonfabriek bij de Vlakebrug (gem. Kruinin gen) de hulptaxichauffeur J. A. uit Vlissingen zwaar lichamelijk letsel toe bracht. De rechtbank veroordeelde M. eerder reeds tientallen malen ver oordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van voor arrest. De officier van justitie eiste 14 dagen geleden dezelfde straf. Vreselijk ogenblik Lang werd er nog gesproken over de kwestie van het voorsorteren, waar bij de officier tot de slotsom kwam, dat de wielen van de bus 20 centime ter over de wegas zijn geweest. Er was nog een tweede getuige van het ongeval, de autohandelaar J. F. uit Krabbendijke, die achter de wa gen van dokter Suurenbroek gereden had. Hij verklaarde, dat hij de perso nenauto maar één keer naar links had zien gaan. Als deskundige werd nog gehoord de wachtmeester J. A. van R., die bij de reconstructie geweest was. Hierbij was gebleken, dat wanneer men vanuit de richting Krabbendij ke het kruispunt nadert, men de bus ziet, alsof hij op de linkerweghelft rijdt. Aan de uitdrukking van Van R. „dat is een vreselijk ogenblik'" hechtte de officier veel waarde. Onbegrijpelijk Volgens mr. Lebret stond het vast, dat L. is gaan voorsorteren. Dat de chauffeur hierbij over de middenstreep kwam, vond de officier een onbegrij pelijke manoeuvre. „Bovendien stond de richtingaanwijzer uit en L. heeft hiermee de tegenpartij in het onzeke re gebracht". Volgens mr. Lebret heeft de arts geprobeerd te redden, wat er te redden was. „Hij moest daarom een snelle stuurcorrectie maken en tevens remmen en dat gaat moeilijk", meen de hij. „Meetlattenwerk is volkomen vreemd in het wegverkeer en de redenering „er was nog plaats genoeg" gaat in geen geval op", aldus de officier, die tot in de finesses schetste, wat er in de seconden voor de botsing is ge beurd. Hij achtte tenslotte het tenlas- tegelegde bewezen en vroeg f 80 boe te. Niet schuldig De verdediger, mr. B. W. Drion uit Breda, vond, dat L. psychologisch in de verkeerde hoek zit. „Wie moet de schuld worden toegerekend", vroeg hij. „Moet het helaas overleden slacht offer ook geen fouten worden verwe ten?" Mr. Drion vond de slingerende manoeuvre van de personenauto on verklaarbaar. „Het blijkt uit alles, dat de dokter de macht over het stuur is kwijtgeraakt", sprak de raadsman, die het niet bewezen achtte, dat de door gang niet vrijgelaten is. „Want een ge tuige en de verbalisant verklaarden, dat er nog ruimte over was". Mr. Drion becijferde, dat dokter Suurenbroek nog minstens 7 seconden tijd heeft ge had om te remmen. „Kon dat niet, dan deugden zijn remmen niet", oordeelde pleiter. Hij was van mening, dat L. de doorgang wel had vrijgelaten en de zijn. Op een gisteren in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg gehou den bijeenkomst zijn provinciale autoriteiten, vertegenwoordigers van Zeeuwse gemeentebesturen en personen en organisaties uit het be- drijfs- en maatschappelijke leven in Zeeland, uitvoerig en deskundig voorgelicht over de verdedigingsvoorbereidingen. In de morgenbijeenkomst hield de heer G. J. D. Franken, hoofd van de afdeling Organisatie Bescherming Bevolking van het ministerie van binnenlandse zaken, bezitsvorming en p.b.o. een causerie over de B.B. in de atoomoorlogsvoering. De heer H. Trebels, eveneens verbonden aan dit departement, gaf een toelichting op enkele films over de ato- mische oorlog, waarna in de middagbijeenkomst luitenant-generaal Th. E. E. M. Mathon, directeur van het Defensie Studiecentrum een causerie hield over de civiele verdedigingsvoorbereiding, in het bij zonder in de provincie Zeeland. Doel Luitenant-generaal Mathon zag als doel van de civiele verdediging het in stand houden van het moreel en van het maatschappelijke en economische leven. Luitenant-generaal Mathon gaf eerst een kort overzicht van de militaire verhoudingen. Hij stelde voorop dat alles moet worden gedaan om te trach ten een oorlog te voorkomen. Niette min, het communisme is een gevaar, dat niet onderschat mag worden. Gro te paraatheid is noodzakelijk en in het verdedigingsstelsel van de vrije we reld is West-Europa zeer belangrijk. Zeeland bezit geen vliegvelden en een radarstation vindt men hier even min. Dit betekent echter niet dat Zee land mag verwachten in een moderne oorlog gespaard te blijven. Bij een vijandelijke aanval over zee kan Zeeland voor landing van troepen worden gekozen. Een zee- en een luchtoorlog gaan in de regel samen en daarom moet er op worden gerekend, dat bijeen zee-oorlog mijnen worden geworpen in de Zeeuwse wateren. Spreker zette uiteen dat de chaos, die een luchtoorlog veroorzaakt, moet worden overwonnen. Het is nodig hier toe geestelijk en materieel in staat te Talrijke presidentes van Zeeuwse afdelingen van de Ned. Christenvrou wenbond waren gisteren naar de Prins van Oranje in Goes gekomen om daar over allerlei onderwerpen met betrek king tot de N.C.V.B. van gedachten te wisselen. Speciaal de practische socia le hulpverlening was een punt van be spreking. Mej. H. van der Maat van de Nijenburgh te Baarn heeft de dames in de morgenvergadering daarover nader ingelicht. De gewestelijke presidente, mevr. J. de Jong-Bikker uit Middelburg wees in haar openings- en werkomstwoord op de belangrijkheid van deze presi dentenconferentie en ook zij sprak hoofdzakelijk over de hulpverlening aan allen, die God op onze weg heeft geplaatst, christelijk of onchristelijk. Naar haar mening dienen wij zelf eerst iets voor een ander te zijn, alvorens wij Gods Woord kunnen uitdragen. God dwingt niet om hulpverlening, maar Hij geeft de kans. En die kans moeten wij grijpen. Juist de vrouwen kunnen met hun medeleven de nood helpen lenigen tot heil van de mens- Op de Vlissingse sintelbaan werd 't Zeeuwse kampioenschap betwist op de 5000 meter heren. Bij de zeven deel nemers bevonden zich ook twee ju nioren, die 3000 meter moesten afleg gen. Hein Cujé, pas hersteld van de A-griep, kon de titel zonder veel moei te veroveren. De meeste tegenstand ondervond hij nog van zijn clubgeno ten Piet Zwartepoorte en junior Rini Mondeel. Dit drietal bleef ongeveer 3000 me ter bijeen. Rini Mondeel lag toen in tweede positie en legde de 3000 meter af in de zeer goede tijd van 9.20.5, waarmede hij acht seconden beneden het op zijn naam staande Zeeuwse re cord bleef. Erkenning van dit nieuwe record is echter niet mogelijk, daar 't een seniorenwedstrijd betrof. Op de laatste 2000 meter trok Hein Cujé er alleen tussen uit en hij werd kampioen in 15.26.6. De verdere uit slag was: 2. Piet Zwartepoorte 16.09.2; 3. Staf Dobbelaere, Marathon 16.32.6; 43. Dick Jeras, EMM 17.53.-; 5. Frans Brouwer, EMM 17.56.-; 6. Han Mondeel EMM 18.13.-; 7. Gerard Rodts, EMM 18.28.-. De junior Ad Bouwens van EMM liep de 3000 meter in 10.04.-. Tevoren hadden de dames nog een 200 en een 400 meter gelopen. Op de 200 meter was het verschil uiterst ge ring. Maria Poisonnier van Marathon Schoondijke won in 29.-. Zij werd ge volgd door Annemarie van Riel van EMM in 29.1 en Nineke van Bruggen van EMM in 29.2. Op de 400 meter liet Marie Poison nier 63.5 voor zich afdrukken. heid. In haar met grote aandacht gevolg de en duidelijke betoog merkte mej. Van der Mast op, dat tegenwoordig vele organisaties worden opgericht. Dat wil echter 'niet zeggen, dat onze persoonlijke verantwoordelijkheid daarmee ophoudt. Overal worden ge- sprekskringen en ontmoetingen geor ganiseerd om over de dingen te praten, maar de daden blijven uit. De kerk moet vooral een licht zijn bij de sociale vraagstukken. En de kerk zijn wij, aldus mej. Van der Mast. Te weinig zijn we ons bewust van de kansen, die God ons geeft. Een kerk, die alleen preekt, schiet tekort. Zij haalde Jezus aan als het lichtende voorbeeld voor de hulp aan de naaste. Met ere noemde zij het Leger des Heils dat lang, voor de kerk haar sociale taak zag, met dit werk was begonnen. BEJAARDENZORG „Onze ogen moeten wijd open staan voor de naaste. De persoonlijke bereid heid van elk N.C.V.B.-lid moet er zijn", zo besloot mej. Van der Mast. In de discussie bleek, dat er bij de dames nog vele vragen leefden over dit onderwerp. Vooral de bejaarden zorg werd naar voren gebracht. Op de dorpen bestaat nog veel de me ning, dat er niets kan gedaan wor den voor de bejaarden. Wel organi seren reeds vele Zeeuwse afdelingen allerlei middagen voor de bejaarden. Maar toch bleek, dat de dames meer gestimuleerd moeten worden voor dit werk. „Doorgaan is het parool" vertelde mevr. de Jong met klem. „Het is prachtig werk". Wat de andere takken van hulpver lening betreft doet de N.C.V.B. veel. Zo leverden de afdelingen St. Laurens en Wissekerke (om er enkele te noe men) prachtige staaltjes van hulpver lening. In de middagvergadering werd meer gesproken over de vraag: hoe brengen wij onze afdelingen tot meerdere bloei? Door middel van een socia-drama (een samenspraak, die iets uitbeeldt) werd getracht dit dit onderwerp onder de aandacht van de dames te brengen. Ongetwijfeld hebben de presidentes op deze conferentie veel opgestoken, het geen zij over kunnen brengen naar Ook op de Zeeuwen rust hierbij een belangrijke taak. Gezorgd dient te worden voor inwendige veiligheid, voor het op gang houden van het ver keer, voor het in stand houden van de telecommunicatie, voor maatregelen in geval van evacuatie, volksgezondheid, noodvoedsel, drinkwater, noodhuisves- ting. Van belang is voorts dat in Zeeland, een overwegend agrarische provincie, de arbeidsvoorziening op peil blijft. Tenslotte sprak luitenant-generaal Ma thon nog over de morele verdediging, de voorlichting, het onderwijs, de op voeding in het kader van de civiele verdediging. V erantwoordelijkheid Met klem wees de directeur van het Defensie Studiecentrum er op dat in geval van oorlog op allen, die een be stuursfunctie bekleden in Zeeland, het zij provinciaal, hetzij gemeentelijk, 'n grote verantwoordelijkheid rust. Onderschat gevaar niet! De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, sprak een ernstig slotwoord, waarin hij waar schuwde tegen een mentaliteit, waar bij de doelstellingen van het commu nisme niet als levensgevaarlijk worden onderkend. In de R.H.B.S. te Middelburg is gis teren de jaarlijkse Zeeuwse leraren- contactdag gehouden, welke was be zocht door leraren van alle middelbare scholen in Zeeland. Gistermorgen kwam men in sectie- verband bjjeen en werd van gedach ten gewisseld over het onderwijs in de diverse vakken. In de midc agbijeenkomst heeft de heer C. Kleywegt, oud-hoofdinspec teur voor de onderwijszersopleiding, een belangwekkende causerie gehou den over de pedagogisch-didactische opleiding van de onderwijzer (nieuwe leerkring) en van de leraren V.H.M.O. (rapport Langeveld). Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde. De heer dr. Ch. J. Philips uit Goes had de leiding van deze geslaag de contactdag. M. beging zijn daad terwijl hij dronken was. De taxichauffeur had hem van Vlissingen naar een woon wagen bij de Vlakebrug gereden, waar M. uitstapte zonder te betalen. Toen A. achter de woonwagenbewoner aan ging, diende deze hem een paar klap pen met een stuk hout toe, waarbij de chauffeur een schedelbasisfractuur en een hersenkneuzing opliep. De rechtbank bevestigde het vonnis van de Terneuzense kantonrechter tegen de Utrechtse wegenbouwer A. S. Deze was in appèl gekomen omdat hij, zijns inziens ten onrechte, tot een boete van f 60 was veroordeeld voor een verkeersovertreding, die hij op 26 anaart op de Axelsestraatweg be ging. Hij haalde met zijn auto een voor hem rijdende wagen in, terwijl uit de tegenovergestelde richting een andere auto naderde, zodat een bot sing ontstond. L. de R., handelaar te Axel, kreeg f 30 boete, waarmee het vonnis van de kantonrechter te Oostburg was beves tigd. Ook De R. was bij de rechtbank in appèl gekomen. Hij was op 22 maart bij Schoondijke vanaf de pro vinciale weg een zijweg ingereden, zonder de doorgang vrij te laten voor het achteropkomende verkeer. De rechtbank bevestigde het vonnis van de Middelburgse kantonrechter tegen de chauffeur P. S. uit Bigge- kerke, die onlangs in Arnemuiden 'n botsing veroorzaakte. S. werd veroor deeld tot f25 boete. Het appèl, dat P. de J. uit Groede had aangetekend tegen een vonnis van de kantonrech ter te Oostburg verklaarde de recht bank niet ontvankelijk, omdat De J., ook al een verkeerszondaar, slechts tot f 10 boete was veroordeeld. Dinsdag Is in Oostkapelle de pas ge- tie zou moeten worden overgegaan. Bere- restaureerde toren van de Ned. Herv. kerk ln gebruik genomen. Deze inge bruikneming hield in: een bijeenkomst voor genodigden in het raadhuis en be zichtiging van deze indrukwekkende ko los, wachter over Walcherens dreven! In het gemeentehuis werd een woord van welkom gesproken door burgemees ter F. G. Sprenger. Bij memoreerde dat deze restauratie niet de enige was, die de toren ln de loop der tijden heeft moe ten ondergaan. Hoe oud het monumen tale bouwwerk Is, is niet met zekerheid te zeggen. Vast staat evenwel, dat de to ren eerder onder handen werd genomen in 1778, 1820, 1850en 1910—1912. In de laatste wereldoorlog werd de klok uit de toren gehaald door de Duit sers. Na de oorlog werd een nieuwe klok geplaatst, maar al spoedig begonnen stukken metselwerk naar beneden te val len, waardoor het luiden werd verboden daar dit niet verantwoord werd geacht. Architect H. de Lussanet de la Sablo- nére stelde een rapport op, waarin hij concludeerde dat opnieuw tot restaura- Het is een spannende geschiedenis geweest met het mobiele duivenhok van de Souburgse koopman J. B. Wij schreven er reeds eerder over, want op 4 september j.l. moest B. voor de Middelburgse kantonrechter verschij nen, omdat hij voor het hok in kwes tie niet de vereiste vergunning van B. en W. bezat. De koopman voerde toen aan, dat er geen sprake is van een duivenhok, maar van een „wet tig vervoermiddel", omdat hij er wie len onder aangebracht had. Tijdens de zitting van 2 oktober kwam B. weer voor, want de kan tonrechter stelde de zaak destijds uit. Mr. Moolenburg beschikte 14 dagen geleden over een hoeveelheid foto materiaal, zodat hij het veelbesproken vehikel zelf kon aanschouwen. De zaak ging er toen voor B. ook min der voordelig uitzien, want een twee tal getuigen van bouw- en woning- Fietsendieven snel gepakt Twee inwoners uit Steenbergen, J. v. d. W. en L. v. G., waren met een taxi naar Nieuw-Vossemeer gereden om daar kermis te gaan vieren. Er werd meer geld uitgegeven dan ze hadden gedacht waardoor zij spoedig zonder centen kwamen te zitten en niet meer de terugreis konden beta len. Geen nood, voor een café ston den een paar fietsen die zij wegnamen en daarmee naar huis reden. De eige naars kwamen tot deze minder plezie rige ontdekking bij het vertrek naar huis. De Rijkspolitie werd gewaar schuwd die snel op onderzoek uitging en nog diezelfde avond de twee da ders kon aanhouden en de gestolen oD___ fietsen in beslag kon nemen. V. d. W. hun afdelingen. En daar gaat het om. en v. G. werden ingesloten. toezicht kwam verklaren, dat het hele voertuig, maar „een wankel geval" was en bovendien voerden zij aan, dat de wielen er aanvankelijk niet onder zaten en B. dus strafbaar was. De kantonrechter heeft woensdag aan alle onzekerheid een einde ge maakt en B.'s verweer resoluut van de hand gewezen, nadat de officier van justitie twee weken geleden al een boete van f25 had geëist. „Daargelaten dat er aanvankelijk geen wielen onder het hok zaten, het duivenhok met wielen blijft een bouwsel, dat zijn karakter van dui venhok nimmer verliest", oordeelde mr. Moolenburgh, die het „voertuig" blijft beschouwen als een constructie van hout, voor de bouw waarvan een vergunning nodig is. De kantonrech ter veroordeelde de koopman tot een geldboete van f 15, de tankwielen, die volgens B. per stuk vier ton kunnen torsen, ten spijt. kend werd dat hiervoor een bedrag van f 84.700 nodig zou zijn. Het Rijk kon even. wel geen subsidie verstrekken. Pas in 1950 werd de gemeente eigenaresse van de toren een bedrag voor 1954 in het vooruitzicht gesteld. Ondertussen bleek na aanbesteding dat de totale kos ten f 111.962,zouden belopen, waarvan 70 door Rijk en Provincie zouden wor» den gedragen, terwijl de gemeente het resterende zou moeten betalen. Nu het werk is uitgevoerd, is gebleken dat de kosten nog f 100.000- hoger zijn komen te liggen! Ook dit bedrag zal echter door de gemeente moeten worden betaald! Pa« in 1961 kan waarschijnlijk nog een finan ciële tegemoetkoming van het Rijk wor den verwacht. Museumruimte Tijdens de bijeenkomst, herdacht bur gemeester Sprenger wijlen architect Sturm uit Goes, die bij de aanvang der restauratiewerkzaamheden mede zijn schouders onder het werk heeft gezet. Als blijk van dank werd architect Da Lussanet de la Sablonére verzocht aan mevr. Sturm, die wegens ziekte niet aan wezig kon zijn, een zilveren vaasje met orchideëen te overhandigen. De heer Da Lussanet de la Sablonére verzocht aan een fraai slot in de torendeur aan, door de sleutel van dit slot aan de burgemees ter te overhandigen. Dit was een ge schenk uit het bezit van wijlen de heer Sturm. Verder bood de heer De Lussanet de la Sablonére een oude prent aan voor de museumruimte, die de gemeente van plan is op de eerste etage in de toren In te richten. Nadat nog verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, werd de toren bezichtigd. Woningen opgeleverd fe Kapelle Opnieuw zijn een viertal woning wetwoningen in Kapelle opgeleverd en als alles goed gaat zullen er op het eind van deze week nog vier wor den opgeleverd. De vier die dinsdag geheel klaar kwamen, zijn gebouwd door de heer C. v. d. Velde te Bie- zelinge aan de Warretjes. Het zijn weer evenals de eerste bijzonder aar dige en geriefelijke woningen. Da volgende vier woningen die, eind van de week klaar zijn, werden op Bie- zelinge gebouw door de fa. Jac. de Jonge. In kringen van de Evenementscom missie en van de Commissie Zeeuws Fruitcorso is ernstig overwogen om van de corso-commissie een stichting te maken. Dit heeft tot voordeel dat het corso een wettelijke basis krijgt, terwijl dan bovendien de mogelijkheid wordt opengesteld begunstigers te werven. Men neemt aan, dat fruitte lers en -handelaren, maar evengoed middenstanders en particulieren van en buiten Goes graag een steentje zul len willen bijdragen in de hoge kosten van het corso, hetgeen een belangrij ke vermindering zal betekenen van de voortdurende geldzorgen. Een beslis sing dienaangaande werd echter nog niet genomen. V oorbereidingen In de gecombineerde vergadering van de beide commissies heeft de voor zitter van de Evenementscommissie, de heer Iz. A. Luteijn zijn dank uitge sproken voor de voortreffelijke orga nisatie van het zo geslaagde Fruitcor so 1957. In het volste vertrouwen, dat de corso-commissie haar uiterste best zal doen het komende corso nog groter te maken dan voorheen, verzocht de heer Luteijn de commissie ten spoedigste met de vele voorbereidingen te begin nen. i In navolging van in de afgelopen winter gehouden propaganda-avonden zullen ook in het a.s. winterseizoen in diverse gemeenten corso-avonden be legd worden, waar o.m. plaatjes en films van de fruitcorso's zullen wor den vertoond.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2