PHILIPS Hoor waar het hoort Kabouters Adresboek van Goes KABOUTERS doen het DAMES VEST PULLOVER SPORTTRUIEN JONGENSTRUIEN dan moe Het beginsel van de praktijk en praktijk van het beginsel io en TELEVISIE Kruidenkracht! met het NIEUWE PHILIPS (h)oorapparaat Onopvallend dragen! Opvallend beter horen! Wat zoekt u dames?? k^adi A van Duist deed kerkelijk voorstel Marechaussees strijden om Kolonel v, d, Kroon msselbeker A.R.-Jongeren Studieclubs Walcheren-dames, Helbs-heren wonnen zevenhandbaltoernooi Dinsdag 15 oktober 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD f; sbaitiQ Pagina 4 Een volkomen anders geconstrueerd (h)oorapparaat! Naast de verborgen draagwijze achter het oor bezit het als extra voordeel, dat het op elk normaal brilmontuur kan worden bevestigd. Zowel dames als heren kunnen met dit nieuwe Philips (h)oorapparaat op onopvallende wijze, opvallend beter horen. H Enkele belangrijke voordelent geen lange snoeren kleding geruis (case-noise) uitgesloten zowel links als rechts achter het oor te dragen gemakkelijk te bevestigen aan elk brilmontuur Een eenvoudig te bedienen apparaat met rustige weergave en krachtige versterking bij gering stroom* verbruik. Nog 3 Philips transistor-hoorapparaten die reeds duizenden enthousiaste dragers tellen: Philips transistor (h)oorapparaat KL 5800 f 365.- KL 5500 f 325.- KL 5600 f 290.- KL 5700 f 345.- (universeel) Overleg eens met uw dokter, welke mogelijkheden de Philips transistor hoorapparaten u bieden. TRANSISTOR HOORAPPARATEN KLOKSTRAAT 21 Tel. 2447 GOES GEVRAAGD FLINKE VERKOOPSTER, zo mogelijk met het vak bekend DE KLEINE BAZAR GOES Een prachtig wollen voor U zeil ol voor de kinderen Een leuke wollen in nieuwe modellen en toch niet duur Voor de grote ol kleine dames, wollen aan extra voordelige prijzen zuiver wol, zeer mooi van 10,90 tot f 15,90 En zo kunnen wij doorgaan, doch wij hebben te veel om op te noemen. Doch wat U ook zoekt in leuke wollen Vesten, Pullovers en Truien; U vindt het volop in de speciaalzaak van TE KOOP: Oud-H. meeuwtjes en Nonduiven. Kinderdijk 14, Middelburg. Op Zuid-Beveland een ruim woon- en winkelhuis met werkplaats en garage, geschikt voor vele doelein den. Br. onder no. A 5020 bur. v. d. blad, Goes. DIVERSEN: Gevraagd te Middelburg gemeub. of ongemeub. ka mer met of zonder pension Br. aan mej. W. v. d. Ende Noordsingel 34, Middel burg. Stalen slaapkamerameu blementen, 2 pers. ledikant met voeteind, 2 stoelen, 1 tafel, 1 nachtkastje, in 3 kleuren groen-crème grijs crème, bruin-crème voor de zeer lage prijs van f 122,50. (Slechts één week) Piet Damman, Nieuwstr. 29, Middelburg. Tel. 3437. Domburg en omstreken. Middenstandsexamen voor jaar 1959. Meldt IJ nu aan voor het zo begeerde mid denstandsdiploma. Prima opleiding. Inlichtingen: Heerenstraat 11, Domburg. Laat uw veren bedden 3-delig maken, (wij ver werken uitsluitend de al lerbeste verentijk) en uw kapokmatrassen opnieuw overtrekken. Moeten uw meubelen opnieuw be kleed dan naar Piet Dam man, Nieuwstr. 29, Middel burg. Staalboeken kunt u op zicht krijgen. Gaat u trouwen en heeft u meubelen nodig, komt u dan eerst eens bij Piet Damman kijken. Grote keuze en bilhjke prijzen. Van een kalenderplaat maken wij voor U een fijne wandversiering. Den Boer, L. Vorststr. 110, Goes Nieuwediepstr. 36, Terneu- zen. Bezoekt onze verkeers- cursussen wekelijks in Middelburg en Vlissingen Autorijschool Jasperse Er kend en gediplomeerd dooi de F.N.O P. Koudekerke tel. 01185—343. VERSCHENEN: 1957-1958 bijgewerkt volgens de gevens van het bevolkingsregister tot 1 sept 1957 Het bevat een lijst van Instellingen, Verenigin gen, Adverteerders, in woners van Goes en een plattegrond van Goes Prijs f 1.25 Verkrijgbaar bij de Boekhandel en bij de Uitgeefster OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. GOES Postrekening 36000 5. Terwijl die knecht dat denkt en hij zich opmaakt heen te gaan, zien wij zijn meester bü een oude Ford, die op de weg wacht, puft en knort. Twee hengels staan reeds in de wagen. Waarvoor behoef je niet te vragen. De hertog stapt meteen maar in. Dop start en daad'lijk vliegt hij in een wolk gehuld van stof en rook, onhoudbaar voorwaarts. En hard ook! De hertog denkt bij elke kromming: Als men eens wist wat in me omging. Nog hoopt hij, dat het heerschap Dop plots zeggen zal: We zijn er! Stop! of daar ineens snelt met een zwaai de wagen uit de bocht. Een draai, zij slippen over 't pad, zij glijden.... Een val is haast niet te vermijden! Tijdens de beantwoording van de vragen, die in verschillende discussie- froepen werden opgesteld, zei prof. uidema tegen de subsidiëring van de Kerkbouw te zijn. Hij was het niet eens met de opvatting van de com missie Sassen, dat de kerkbouw be hoort tot het algemeen belang en dat daarom de overheid tot een algemene subsidiëring kan overgaan. Professor Zuidema stelde daartegenover dat de kerkbouw integraal behoort tot de re ligie. Wijkomen niet in de kerk sa men terwille van het publieke belang. De kerkbouw is er voor de eredienst en wat dat kost moet de kerkganger zelf betalen. De subsidiëring van de kerkbouw past in het socialistische solidariteitsbesef, maar de overheid is niet verantwoordelijk voor elkanders geestelijk leven. Zou dat wel zo zijn dan zou de overheid de huidige gang van zaken op het terrein van het gees telijk leven slechts kunnen stabilise ren. Dat zou betekenen dat er in een Islamitisch land geen zending meer gedreven kan worden. Voetbalpool Mag de overheid in een overwe gende Prot. Christelijke gemeente verordenen dat het voetbalveld op zondag blijft gesloten? Ook dat was een actuele vraag op deze conferen tie. Prof. Zuidema beantwoordde deze vraag bevestigend. „Een aan tasting van de adat in dat dorp be hoeft niet genomen te worden". Het zou de tyrannie der minderheid zijn als de zedevorming in dat dorp door de minderheid wordt bepaald. Prof. Zuidema was echter van mening dat het sluiten van de voetbalvelden in de grote steden onmogelijk is. Is het geen tyrannie der minder heid als twee a.r.-ministers de in voering van de voetbalpool tegen houden? Nu, prof. Zuidema vond, dat als het grote deel van het Ne derlandse volk daarvoor is, over de voetbalpool te discussiëren valt. De wetgeving zal moeten aansluiten bij de consciëntie van ons volk. De positie van de vakbeweging en de medezeggenschap waren wel de voornaamste vragen waarvoor drs. Hazenbosch zich gesteld zag. Hij ont kende het verwijt dat de christelijke vakbeweging op de stoel van de re gering wil zitten. Dergelijke verwijlen worden altijd gericht aan de organi saties van de werknemers. Maar als de werkgeversorganisaties zich tot de regering wenden met een adres om voorzichtig te zijn met de vrijhandels zone, dan hoort men geen enkel woord van afkeuring. De werknemersvakbe weging zal zich ook met de prijzen moeten bezig houden, omdat het hier gaat om de vraag wat men met zijn loon kan doen. Niemand twijfelt er aan dat de loonpolitiek wei een taak is van de vakbeweging. Drs. Hazen bosch kon niet zeggen, hoever de me dezeggenschap moet gaan. Deze zal afhankelijk zijn van de ervaringen die men met de medezeggenschap op doet. Wel stond het voor hem vast, dat ons vennootschapsrecht op de helling moet. Is het ideaal van de medezeg genschap wel te verwezenlijken? Kunnen arbeiders en werkgevers waarlijk wel bedrijfsgenoten zijn? Het Ingezonden mededeling (adv.) is een verschrikkelijke zaak, aldus de heer Hazenbosch, dat in 1957, zowel bij de werkgevers als bij de werkne mers de klassestrijdgedachte nog na werkt. Maar hij zeide niet zonder ide alen te kunnen leven. Het gaat er om of we zullen slagen de ondernemings gewijze volkshuishouding in stand te houden. Dat zal niet lukken als de onderneming geen levende gemeen schap is. Atletiekwedstrijden te Middelburg Dinsdagavond worden op de sintelbaan te Middelburg nog enkele atletieknum- mers om het kampioenschap van Zeeland verwerkt. Bij de heren is dat de 5000 meter, bij de junioren de 3000 meter. Het programma wordt aangevuld met een 200 meter en een 400 meter voor dames. Ma rl Poissonnier, Hein Cujé en Staf Dobbe- laere behoren tot de deelnemers. In de Middelburgse veilinghal wer den de laatste wedstrijden gespeeld van het door E.M. M. georganiseerde zaalhandbaltoernooi ter inluiding van het seizoen. Bij de dames toonde Walcheren, dat vorige week ook reeds twee overwin ningen boekte, zich onbetwist de sterkste. De laatste wedstrijd ging te gen Olympus en werd na een gelijk opgaande strijd met 32 gewonnen, zodat Walcheren het toernooi onge slagen won. Tevoren hadden de dames van Olympus E.M.M. met 42 verslagen: De strijd om de derde en vierde plaats tussen Hellas en E.M.M. eindigde on betwist (11) en daar ook het doelge- middelde geen beslissing gaf, kregen de Goese dames als gasten de derde prijs. HELLAS Bij de heren werd Hellas winnaar. In de finale versloegen de Goesenaren de verrassend goed spelende ploeg van Walcheren, dat zich tegen alle ver wachtingen in met haar jonge spelers door een overwinning op E.M.M in de finale plaatste. Aanvankelijk speel den beide ploegen gelijk (55). maar in de twee maal vijf minuten verlen ging werd het 32 voor de Vlissin- gers. De finale werd een snelle en goede partij zevenhandbal, die met 94 door Hellas werd gewonnen. De ver liezersronde tussen E.M.M. en Olym pus werd een vrij harde partij, waar- Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kand.-examen genees kunde mej. H. M. Goettsch te Zierik- zee. Te Den Haag slaagden voor het voorlopig diploma scheepswerktuig- kundige de heren J. Walraven te Mid delburg, W. G-Moelker te Renesse en J. C. J. Menheere te Lewedorp. ineP'",nf,pn medert^lin" Sedert eeuwen heeft de mens met een soort oerinstinct begrepen dat de natuur de bron is van leven en van genezing. Bij de moderne leefwijze hebben wij meer"dan ooit de hulp van de natuur nodig. In de Kruidenthee van HERBESAN zijn 14 kruiden met elk een eigen werking die het lichaam zuiveren en de organen activeren. Klachten en kwaaltjes, zoals moeheid, hoofdpijn, puistjes, ver stopping, vale teint, enz. verdwijnen met HERBESAN Kruidenthee. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist f 1.80 per groot pak (voldoende voor maanden). 0 Te Heerlen is zondag overleden prof. dr. Willem Josephus Jongmans, oud directeur van het geologisch bureau voor het Nederlandse mijngebied. Hij is 79 jaar geworden. in Olympus na een 30 voorsprong tenslotte toch nog met 76 verloor. De uitslagen waren: Dames: E.M.M.Olympus 24; OlympusWalcheren 23; Hellas E.M.M. 1—1. Eindstand: 1 Walcheren 6 punten; 2 Olympus 4; 3 Hellas 1; 4 E.M.M. 1. Heren: E.M.M.Walcheren 55 (na verlenging 8—8); OlympusHellas 26; OlympusE.M.M. 67; Hellas Walcheren 94. Eindstand: 1 Hellas; 2 Walcheren; 8 E.M.M.; 4 Olympus. (Van onze Utrechtse redacteur) Onze medewerker de heer A. J. van Duist hield zaterdag in de Geertekerk te Utrecht zijn proefpreek onder voorzitting van prof. dr. A. A. van Ruler. Hij be ëindigde daarmee zijn theologische stu die aan de Utrechtse Universiteit en gaat nu het leervicariaat volbrengen bij ds. J. Th. Wiersma te Wassenaar. De Geertekerk was tijdens deze dienst tot de laatste plaats gevuld met belang stellenden. onder welke we vele voor aanstaande personen uit de C.H Unie en de Federatie van C.H. Jongerengroepen opmerkten De heer Van Duist, die ook het kandidaatsexamen in de rechten af legde heeft al jarenlang ln de kring van de Unie een belangrijke plaats ingeno men Hij heeft voor de jongerenfederatie zitting in de Unieraad, is redactie-secre taris van „De Jonge Nederlander" en vaste medewerker aan diverse weekbla den. In ons blad gaf hij regelmatig verslag van belangrijke vergaderingen en confe renties in chr. historische kring terwijl hij ook beschouwende artikelen aan po litieke onderwerpen wijdde, o.m. aan de samenwerking tussen C.H.U, en A.R.- partij. HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.35 Amus. muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 935 Wa- terst 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Niet voor publikatie, hoorsp. 12.00 Bariton en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Amus. muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Marinie-skapel. 13.50 Gram. 15.00 Jeugd-ensembles. 15.45 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Concertinleiding. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.15 Spectrum v. h. Chr. org., en verenigingsleven. 18.30 Meisjeskoor en solist. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr. ork. en soliste. 21.20 Kerk en Staat in de Mid deleeuwen, caus. 21.40 Lichte muz. 22.05 Niet kleiner dan de wereld, klankb. 22.25 Geestelijke liederen. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 Gram. 23.5524.00 Dag sluiting. HILVERSUM n (298 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtelub. 9.00 V. d. vrouw. VPRO: 11.00 Cabaret. 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platte- In Naarden is het standbeeld van J. A. Comenius door de Tsjechische ge zant in ons land, de heer Viktor San- dor onthuld. Foto: overzicht tijdens de onthullingsplechtigheid. land. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.19 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Viool en cello. 14.30 V. d. jeugd. 16.30 Ork., koor en sol. 17.15 Dansmuz. 17.50 Regeringsuitz.i Rijksdelen Overzee: W. A. Leeuwin: Jo hannes Nicolaas Helstone, een componist uit Suriname. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Orgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 V. d. kind. 19.10 De Christen en zijn poli tieke keuze, caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Fakkeldragersdag P. v. d. A. 20.20 De grote schoonmaak, klankb. 21.50 Lichte muz. 22.15 Critisch beluisterd. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soo. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00—17.30 V. d. kind. 20.30 Sportpanorama. 21.0022.45 Mademoisel le de Panama, toneelstuk. De strijd om de Kolonel van de Kroon wisselbeker tussen de leden van de brigade der Kon. Marechaussee uit Breda, Bergen op Zoom en Ter- neuzen zal tot het laatste toe span nend blijven, vooral omdat het team van Terneuzen er beter „in" komt. Te Bergen op Zoom werden als sporton derdeel de atletiekwedstrijden ge houden. Bergen op Zoom won deze met 132 punten, Breda behaalde er 80 en Terneuzen 79 punten. De gedetailleerde uitslagen waren 1500 meter 1 Spee, Breda; 2 Gouds waard, Terneuzen; 3 Retenbach, Ber gen op Zoom; 4 Maar, Bergen op Zoom; 5 Muys, Breda. Kogelstoten: 1. Symons, Breda; 2. v. d. Brink, Bergen op Zoom; 3 Van Hemert, Bergen op Zoom; 4 Schuur man, Terneuzen; 5 Van Everdingen, Bergen op Zoom. 100 meter: 1 Van Hemert, Bergen op Zoom; 2 A. de Jong, idem; 3 Van de Kooy, idem; 4 Schuurmans, Ter neuzen; 5 Traets, Bergen op Zoom. Hoogspringen: 1. Potma, Breda; 2. Doornbos, Bergen op Zoom; 3 Van de Wilk Terneuzen; 4 Rijnberg, Bergen op Zoom; 5 Andeweg, Breda. Vèrspringen: 1 A. de Jong, Bergen op Zoom; 2 Doornbos, Bergen op Zoom; 3 Potman, Breda; 4 Van Dalen, Terneuzen; 5 Jansen, idem. 3000 meter: 1 Spee, Breda; 2 Rey- tenbach, Bergen op Zoom; 3 Maat, idem; 4 Goudswaard, Terneuzen; 9 Muys, Breda. 4 x 100 meter estafette; 1 Bergen op Zoom; 2 Terneuzen; 3 Breda. Na de vijf sportonderdelen is nu de stand voor de beker: 1 Bergen op Zoom 13 p.; 2 Breda, 10 p.; 3 Terneu zen, 7 p. (Van één onzer redacteuren) „Het beginsel van de praktijk en de praktijk van het beginsel", dat was het onderwerp waarover het kader van de Antirevolutionaire Jongeren Studieclubs twee dagen in „Ons Centrum" te Driebergen confereerde. Op deze jaarlijkse, tweedaagse landelijke studieconferen tie besprak dr. S. U. Zuidema het eerste deel van dit onderwerp, terwijl drs. C. P. Hazenbosch de „praktijk van het beginsel" voor zijn rekening nam. Twee referenten, die tijdens deze interessante con ferentie tot de ontdekking kwamen, dat hun opvattingen over ver schillende belangrijke principiële vraagstukken en de uitwerking daarvan, praktisch gelijk waren.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4