Toch enkele verrassingen in de voetbalcompetitie Oostkapelle behaalde krappe zege op Zeeland Sport (2-1) B.K.C. werd kampioen in 3e klasse A Raad Kapelle verdeelde vijftien woningen Belg Jouret won Singelloop in Middelburg Nieuwtjes vin alle eilander Driewegen nam de leiding in klasse 2F Schietwedstrij den te Goes Nieuwe korfbalclub in Oostkapelle Volharding klopte Scampolo Rini Mondeel sterkste bij junioren GOES Vrachtschip in Westerschelde omhoog gevaren TERNEUZEN Begroting sluitend door overschot van vorig jaar jubilaris bijP.ZFM. gehuldigd Nagekomen advertenties Maandag 14 oktober 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De voetbalcompetitie heeft zaterdag wel enkele verrassingen ge bracht. In de 2e klas A zag Oostkapelle kans een krappe overwinning op Zeeland Sport 6 te behalen. Kloetinge 2 heeft in 2C Wemeldinge een gelijkspel afgedwongen. In de 2e klasse F is in zoverre iets ver anderd, dat niet AZVV 2, maar Driewegen de leiding heeft genomen. AZVV is er in de eerste klasse in geslaagd via een gemakkelijke zege op het zwakke Rillandia enkele plaat sen te stijgen op de ranglijst. Overi gens deden zich geen bijzonderheden voor in deze afdeling. Arnemuiden won met grote cijfers van Zaamslag, ter wijl Nieuwdorp de leiding behoudt door een overwinning op Tern. Boys. Oostkapelle heeft zijn positie kun nen verbeteren door een knappe zege op Zeeland Sport 6. Ook Veere is ge stegen, aangezien men RCS 4 met 6 8 in het zand liet bijten. Serooskerke verloor met 31 van VCJK en Meeu wen behield zijn goede plaats door Nieuwland met 31 te kloppen. Het bleek in 2B, dat Yerseke 3 ge noeg moeite heeft gehad met Goes 5. De benauwde 32 zege laat aan dui delijkheid niet te wensen over. Hein- kenszand bezet nog steeds de laatste plaats. Ook zaterdag verloor men van Bevelanders, dat nu wat veiliger staat. Nieuwdorp 2 steeg Stond Nieuwdorp 2 voor zaterdag op de derde plaats, eergisteren is uit gemaakt, dat men nog dichter in de buurt van koploper Colpl. Boys wil komen. Wemeldinge zakte af naar de vierde plaats, aangezien men tegen Kloetinge met een gelijkspel genoegen moest nemen. Kloetinge zelf is nu der- de. - De belangrijkste strijd in 2D is ge streden. Bruse Boys heeft Duiveland verslagen. Door een beter doelgemid- delde is de stand in de kop (nog) on gewijzigd gebleven. Mevo steeg van de vierde naar de derde plaats door een overwinning op Brouwershaven 3. Si- noto kwam verrassend voor de dag door Burgh 3 uit te kloppen. Serooskerke heeft in 2E voor een geweldige prestatie .gezorgd door in een uitwedstrijd 's-H. H. Kinderen met 41 te verslaan. VCK is er hier door wat beter op komen te staan. BerenKats werd 22. Driewegen is er in geslaagd in 2F met klein verschil AZVV te verslaan. Driewegen heeft thans de leiding, ter- Zaterdagmiddag werden in het Schut tershof te Goes schietwedstrijden gehou den tussen 5 korpsen van de Reserve Gemeentepolitie uit Middelburg, Goes en Terneuzen en 5 korpsen van de Nationale Reserve uit Goes, Middelburg, Hontenis- se en Zierikzee. In de korpswedstrijden werd de le prijs (beker) behaald door het le korps van de Reserve Gemeentepolitie Goes, de tweede prijs (lauwerkrans) door de klas Goes van de Nationale Reserve, de 3e prijs door de Compagnie Hontenisse van de Nationale Reserve, de 4e prijs door de Compagnie Goes der Nationale Reserve, de 5e prijs door de Compagnie Zierikzee der Nationale Reserve. In de personele wedstrijden werd de le prijs behaald door de heer N. Fier- loos te Goes, de 2e prijs door de heer C. van Zweeden te Goes, de 3e prijs door A. Koster te Goes, de 4e prijs door de heer J. T. Laport te Goes, de 5e .prijs door J. de Weerdt te Goes. De prijzen werden uitgereikt door de heer mr. B. Kolff, voorzitter van de Provinciale Commisie „Steun Wettig Gezag". wijl AZVV ^f zakte naar de derde plaats. Hoek is nu tweede door een overwinning met dubbele cijfers op Driewegen 2. Zaamslag 2Tern. Boys 2 leverde twee punten op voor de gas ten. Spui 2 steeg van de laatste naar de vijfde plaats door AZVV 3 met 3 2 te kloppen. De uitslagen luiden als volgt: Uitslagen le klasse: ArnemuidenZaamslag 71 Krabbendijke—Wemeldinge 8—2; Ter- neuzense BoysNieuwdorp 23, Rillan diaAZW 36, 2de klasse A: NieuwlandMeeuwen 13; OostkapelleZeeland Sport 6 21, RCS 4—Veere 36, SerooskerkeVCK 1—3. 2e klasse B: BevelandersHeinkens- zand 6—3; Goes 5Yerseke 3 23. Kats —Kloetinge 12. 2e klasse C: Wolfaartsdijk 2Arne muiden 2 114; Kloetinge 2Wemeldin ge 2 44; Nieuwdorp 2Rillandia 2 21 2e klasse D: Mevo 3Brouwershaven 3 40; DuivelandBruse Boys 24; Burgh 3Sinoto 35. 2e klasse E: BerenKats 2 22; 's-H. HendrikskinderenSerooskerke 2 14. 2e klasse F: DriewegenAZW 2 32, AZW 3Spui 2 23, HoekDriewegen 2 120, Zaamslag 2—Terneuzense Boys 2 4—7. Ook op deze prachtige herfstdag hield de groep nog verschillende korf ballers op bed, zodat nog een achttal wedstrijden, waaronder het hele pro gramma in klasse 3c, moest worden afgelast. De overig gespeelde wedstrij den leverden echter verschillende be slissingen op. In de eerste klasse eindigde de strijd om de rode lantaarn tussen Volhar ding 1 en Scampolo in een krappe 32 zege voor Volharding. Duidelijk kwam in deze wedstrijd aan het licht, dat hier de zwaksten uit de eerste klasse aan het werk waren. Volhar ding verdiende de overwinning door een beter schot. De titelkandidaten Swift 2 en Togo 1 zetten hun nek aan nek race onverminderd voort. Swift 2 gaf Tjoba 1 geen schijn van kans (83) en Togo 1 stuurde Olympia I met een 8X nederlaag naar Wilhel- minadorp terug. Vios 1Animo 1 werd uitgesteld. De stand onderaan met nota bene nog 5 degradatiekandidaten is Animo 1 10—9, Volharding 1 13—9, Olympia 128, Tjoba 1 128 en Scampolo 1 12—7. In klasse 2a viel de beslissing om trent de bezetting van de onderste plaats. Swift 4 werd het kind van de rekening door een 39 nederlaag te gen Eendracht. Overigens een mooie zege van de club uit Tholen. Swift 3 bleef in de running door een 7—5 overwinning op Tjoba 2. De wedstrijd Zuidwesters 1Vitesse werd uitge steld: In de stand in deze afdeling kwamen geen wijzigingen. Swift 3 kwam op gelijke hoogte met Zuidwes- Tanker kreeg cylinderschade De Hollandse tanker, die gisteren in de Westerschelde cylinderschade opliep, is in de loop van de zondag terug gevaren naar Vlissingen. De sleepboot „Scaldis", die ter assistentie was uitgevaren be hoefde geen dienst te doen. Wel bleef de sleepboot in de buurt van het schip toen het naar Vlissingen terug voer. De averij zal worden hersteld op de werven van de Kon. Mij. „De Schelde". Onder bijzonder gunstige weersomstan digheden en voor een vrij talrijk publiek js zaterdagmiddag de jaarlijkse Singel- N>op door EMM te Middelburg georgani seerd. Hein Cuje ontbrak op het spel .vegens A-griep, evenals zijn clubgenoot dans Bostelaar. .Niettemin is het een Spannende strijd géworden, die tenslotte werd gewonnen door de Belg Jouret, die enkele weken geleden in de internationale Boulevard- ioop te Vlissingen onmiddellijk achter Hein Cuje eindigde. De Belg nam dadelijk de leiding, doch lange tijd moest hij deze verdedigen te gen de zeer goed lopende EMM'er Piet Zwartepoorte. Eerst in de slotfase nam Jouret gedecideerd de leiding om ten- slote nog met ruime voorsprong te fi nishen. Van Eekelen van THOR en Schillemans van Olympia '47 bezetten de derde en vierde plaats. Bij de A-junioren nam Rini Mondeel duidelijk revanche op zijn rivaal Ad Heydens. Na de eerste ronde demarreer de Mondeel, doch Heydens ging met hem mee. Samen kregen zij een voorsprong, doch toen de Middelburger 400 meter voor de finish nogmaals wegsprong, had de Vlissinger geen antwoord klaar en op het laatste stuk raakte hij nog zeven se conden achter. Uitslagen Bij de B-junioren toonde Kas Mulder van EMM zich ook nu weer de sterkste. Hij liep een uitstekende wedstrijd, maar ook Hpibregtse van Wissenkerke kwam goed voor de dag en legde beslag op de tweede plaats, de uitslagen waren: Senioren (drie ronden, 3900 meter): 1 Jouret, Assa Ronse (België) 12.32.4; 2 Piet Zwartepoorte, EMM 12.50.3 J. van Eekelen, THOR 13.07.06; 4 J. Schil lemans, Olympia '47 13.34.—; 5 J. van Doorn, AV '56; 6 D. Jeras, EMM; 7 J. de Witte, Zeeland Sport; 8 G. Rodts, EMM; 9 F. Brouwer, EMM; 10 Andre Bostelaar, Zeeland Sport; 11 H. Mondeel, EMM; 12 M. J. Middelburg, COAK; 13. L. Seyta, Zeeland Sport. A-junioren (twee ronden 2600 meter): 1 Rini ondeel, EMM 8.18.ij 2 Ad Hey dens Zeeland Sport 8.25.3 W. Bies- Broek, Hulst 8.50.2; 4 A. Bouwens, EMM 9.10.5 J. van Riel, EMM; 6 J. Goeree, AV '56; 7 T. de Vrieze, Marathon;. 8 H. Ousshoorn, COAK. B-junioren (een ronde, 1300 meter): 1 Kas Mulder, EMM 4.00.5; 2 M. Huibregt- se, Wissenkerke 4.06.4 W. Brevet, in dividueel 4.09.4 T. Griep EMM 4.13. 5 W. Blokpoel, EMM 4.13.1; 6 H. Smit, AV '56; 7. H. Frederiks, EMM; 8. B. le Clercq, AV '56. ters 1 hetgeen eveneens het geval was met Vios 2 en Eendracht. In klasse 2b viel enkel de beslis sing over de laatste plaats. Scampolo 2 werd hier definitief het slachtoffer via een 180 nederlaag tegen Volhar ding 2. De beslissing over het kam pioenschap viel nog niet aangezien De Poel het bij Luctor 1 lelijk liet zit ten. Luctor 1 won met liefst 100. Elto'l zal het ene puntje dat hen nog van de titel scheidt, volgende week zelf bij Luctor moeten gaan verove ren. In de stand in deze afdeling veY- anderde ook al heel weinig, alleen Luctor 1 nestelde zich op de tweede plaats ten koste van Zeelandia 1. Vlag in top In klasse 3a kon bij BKC nu toch eindelijk de vlag in top. Tet kwam tegen KVL juist met de hakken over de sloot (45) voldoende echter voor de titel. Stormvogels eindigde defini tief op de onderste plaats middels 'n 5—7 nederlaag tegen Animo 2. Door deze zege kwam Animo 2 op gelijke hoogte met Atlas. Overigens wijzigde de stand in de afdeling zich niet. In klasse 3b wees kampioen Ondo AKC onverbiddelijk terug (72) en ging VZOD met 1—6 ten onder tegen Top 2. Ook in deze afdeling bleef de volgorde zoals vorige week. In klasse 3c moest zoals gezegd al les worden uitgesteld. In klasse 3d leverde Togo 3 weer goed werk- -door uit Zeelandia 2 met 1—6 te kloppen. Togo 3 kwam hier door weer vast op de tweede plaats met 2 punten voorsprong op WKV. Het aantal korfbalclubs in Zee land blijft zich gestadig uitbreiden. Nu weer werd de oprichting van een nieuwe club gemeld in Oost kapelle. Deze vereniging ontstond uit de LJG-groepen te Oostkapelle en Serooskerke en zal waarschijn lijk volgend jaar uitkomen in de avondcompetitie op Walcheren. De volledige uitslagen luiden: Klasse 1: Swift 2Tjoba 1 83, Togo 1Olympia 1 81, Volharding 1Scampolo 1 32. Klasse 2a: Swift 3Tjoba 2 75, Swift 4Eendracht 39. Klasse 2b: Volharding 2Scampo lo 2 180, Luctor 1De Poel 100. Klasse 3a: StormvogelsAnimo 2 5—7, KVL—BKC 4—5. Klasse 3b: ONDO—AKC 7—2, VZOD —TOP 2 1—6. Klasse 3d: Zeelandia 1TOGO 3 1—6. Adspiranten: afd. a. Volharding a Scampolo a 31; afd. b. BKCSwift vlug 40; afd. c. Swift vlotSwift rap 13, Atlas—Vedo b 2—2, Animo dAnimo c 61; afd. d. Luctor a Vios a 12—0, Togo a—Togo b 0—0, Togo bTogo a 05, ZeelandiaTjo ba 71, TjobaZeelandia 014; afd. e. Volharding bScampolo b 33, Elto aLuctor c 140; Elto bDe Poel 02. In afd. d werden enkele adsp.wed- strijden dubbel gespeeld in wedstrij den van 45 min. In afd. c werd Swift lenig kampioen. Centrale A.R. kiesvereniging In de zaterdag gehouden vergadering van de Centrale A.R. Kiesvereniging Goes, heeft de voorziter de heer Zuide- ma, het overleden bestuurslid de heer C. Douw herdacht. Spreker tekende de overledene als een man met brandende liefde voor de zaak des Heren, 'n krach tige figuur, die niet alleen op kerkelijk en maatschappelijk gebied, maar ook in het politieke leven een steun en kracht was, die woekerde met de hem geschon ken talenten. Ook aan de nagedachtenis van de heer de Voogd die jarenlang de K.V. te Heinkenszand als secretaris dien de werden waardevolle woorden gewijd De vergadering hield zich verder be zig met het noemen van candidaten voor de Prov. Staten en de bespreking van de winteractie en -propaganda. Als tertius- afgevaardigden naar het Prov. Comité werden aangewezen de heren A. de Ja ger, J. Laport en D. Rouw. Beroepingswerk Geref. Kerken Bedankt voor O. en W. Souburg: H, J. van Duinen te Willemstad. Zondagmorgen omstreeks vier uur, is het Belgische vrachtschip „Clerveaux", groot 7084 br. reg. ton, ter hoogte van Walsoorden op de Konijnenplaat omhoog gelopen. Onmiddellijk nadat het schip noodseinen had uitgezonden, voeren sleepboten uit Vlissingen, Terneuzen en Antwerpen ter assistentie uit. Pas gistermiddag om half vijf kon het schip worden vlot getrokken door negen sleepboten. Het schip is naar antwerpen gebracht. Chr. Scholenbond Schouwen- Duiveland en St. Philipsland De Bond van Chr. Scholen op Schou- wen-Duiveland en St. Philipsland heeft zaterdag in Zierikzee een bij eenkomst gehouden, waarin de heer J. A. van Bennekom uit Middelburg een met grote aandacht beluisterde cause rie hield over „Kiezen of delen". De heer Van Bennekom merkte op, dat velen tegenwoordig niet kiezen willen. Ook op politiek gebied willen zij liever de belangen delen, bijv. in de P.v.d.A., waarvan christenen en hu manisten lid zijn. Op het gebied van de pers weigeren velen ook te kiezen, aldus spr. Er zijn^tal van christenen', die een zgn. neutrale krant met 's-za- terdags zowel een stichtelijk stukje als het bioscoopprogramma voor 's zon dags lezen. De heer Van Bennekom betoogde dat het opnemen van een me ditatie een dagblad niet christelijk maakt. Ook op schoolgebied dreigt, aldus wil delen dan kiezen. Men brengt de drie-zuilen-theorie dan ter sprake en men voert het pleit voor het geven van godsdienstonderwijs op de open bare school. Daar wordt de openbare school echter geen christelijke onder wijsinrichting door. Aan het slot van zijn betoog wekte de heer Van Bennekom op tot gebed en offerbereidheid voor het christelijk onderwijs. Een bewuste levenskeuze, vooral ook ten aanzien van de school, blijft nodig. Op deze causerie volgde een geani meerde gedachtenwisseling. Chr. Historische kiesvereniging bijeen De chr. historische kiesvereniging komt op 22 okt. in ledenvergadering bij een. Het raadslid J. de Feyter zal een referaat houden over het onderwerp: „Enige aspecten in verband met de toe komst van Terneuzen". Verder zal ge sproken worden over een ledenwerfactie. KAMPERLAND Collecte. De collecte voor de School met de Bijbel heeft f 165,27 opgebracht (vorig jaar f 186,79). 'KAPELLE Om de damtitel. Om het onderling kampioenschap van de plaatselijke dam club werden vorige week weer 'n aantal wedstrijden gespeeld met de volgende uitslagen; J. GansemanI. op 't Hof 0 2; Chr. KorstanjeC. Sulsters 11; C. BlankenburghA. v. d. Schraaf 0—2; C. van OverloopP. Westveer 20. Bazar. In het-koor der Ned. Herv. kerk is vrijdagavond de bazar geopend van de plaatselijke hengelveremgidg. Er zijn vele stands opgebouwd en men kan er volop terecht om zijn geluk en vaardig heid te beproeven.Het doel is: de zwak ke financiën der vereniging wat te ver stevigen. KLOETINGE AJt. Kiesvereniging. De A.R. kiesver eniging „Nederland en Oranje" hield vrijdag haar eerste vergadering in het seizoen In „Amicitia". Besproken werd o.a. de candidaatstel- ling voor de verkiezing voor de Prov. Staten in 1958 en de deelname aan de „strijdkas" die het provinciaal comité voor deze verkiezing ter beschikking moet hebben. Onder de titel „oonservatief-progres- sief?" werd door mr. J. Thielen uit Kloetinge een bespreking over het ka rakter van de A.R.-partij ingeleid. LEWEDORP Winkelweek. De winkeliersvereniging heeft besloten ook dit Jaar weer een winkelweek te organiseren. De week is vastgesteld van 2 tot en met 9 november a.s. Verschillende attracties zullen aan deze winkelweek verbonden zijn. Zangavond Bijbelkiosk' vereniging in Kapelle Het was een zeer goede bijeenkomst, die vrijdagavond in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle werd gehouden na mens de Bijbelkioskvereniging. Mede werking verleende de bariton Kees Deenik en het mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Kapelle o.l.v. de heer J. Kousemaker. Het orgel werd be speeld door de organist G. de Kok te Goes. Er bestond grote belangstelling voor deze avond, welke werd geopend door de Ned. Herv. predikant ds. E. P. J. Jebbink. De Geref. predikant ds. J v d Leek hield een meditatie en verzorgde ook de sluiting Behalve koorzang en solo zang was er ook samenzang onder lei ding van Kees Deenik. Een vertegenwoordiger van de Bij belkioskvereniging sprak nog over het doel en waarin ook een collecte werd gehouden voor deze vereniging. Er waren vele goede dingen op de ze avond, maar af en toe was het toch wel beslist storend, dat terwijl door het kerkgebouw de geestelijke liederen weerklonken en werd gesproken over de Bijbel en de betekenis van het lied, de geluiden van de bazar welke in het koor werd gehouden, ook in de kerk waren. Het koor is namelijk slechts door een deur van de kerk geschieden. We vernamen dat het een samenloop van omstandigheden was dat deze ba zar en de zangavond samenvielen maar zeker bij een dergelijke gelegenheid is het koor der kerk toch niet de aan gewezen plaats voor het houden van een bazar. Vijftien gezinnen zijn weer ge lukkig gemaakt tijdens de vrijdag avond in Kapelle gehouden ver gadering van de gemeenteraad. Er werden namelijk vijftien nieuwe woningwetwoningen toe gewezen en wel 4 op Biezelinge en 11 op Kapelle. Geen wonder dat er op de publieke tribune een gro te belangstelling was voor deze vergadering. Voor hen, die nu geen woning kregen is echter alle hoop nog niet verloren, want er zijn er nu nog 22 te verdelen en deze zullen naar het zich laat aan zien ook dit jaar nog toegewezen kunnen worden. De woningen op Biezelinge aan de Waardekensstraat werden toegewezen aan Chr. te Winkel, P. Sonke, H. de Kunder en C. J. Moelker. Een blok van 4 woningen aan de Warretjes in Kapelle werd toegewezen aan F. J. Kramer, W. C. Commee, C. J. Klap en G. de Rijder, allen te Ka pelle, terwijl een blok van 6 woningen aan de Warretjes werd toegewezen aan Mare. Verhulst, Biezelinge, mevr. wed. Massa en J. P. Walraven beide te Kapelle, H. Baay, Yerseke, C. van Koe- veringe, Kapelle en P. Ridderhof te Tholen. De woning Molenwater 5 werd toegewezen aan de heer J. Klooster man te Biezelinge. Het ging met deze verhuur zeer vlot. Alleen de heer de Koeyer (C.H.) voerde nog een pleidooi voor het toewijzen van nieuwe woningen aan jonge mensen, die willen gaan trou wen. Hij vroeg dringend om deze een kans te geven, waardoor zij be spaard kunnen blijven van de ellen de van het inwonen. Uit de beant woording bleek dat de woonruimte commissie hiermede reeds rekening heeft gehouden en 008 zal blijven houden. DE BEGROTING. In deze vergadering werd ook de gemeentebegroting voor 1958 inge diend. De voorzitter deelde mede dat deze in ontvangsten en uitgaven een bedrag beliep van bijna 1 miljoen gul den. Er was een tekort van f 22.000. dat kon worden gedekt door het ge bruik maken van een overschot van voorgaande jaren. De voorzitter deelde mede in de ko mende begrotingsvergadering graag enkele algemene opmerkingen té wil len maken over het algehele financiële beeld der gemeente. Verder werd ingediend de begroting voor 1958 van het Burgerlijk Armbe stuur. Deze .beliep in ontvangsten en uitgaven een totaal bedrag van f 90.244.en was sluitend gemaakt met een post van f 8000.subsidie van de gemeente. In deze begrotingscom missie benoemde de raad de heren J. de Jager, A. de Neef en A. de Waard. KASGELDLENING. Met algemene stemmen ging de raad akkoord met het aangaan van een kas geldlening groot f 150.00,— bij de N.V, Zeeuwse Fruitteeltmij te Kloetinge voor de tijd van drie maanden tegen een rente van S'A per jaar. De voor zitter deelde mede hoe aanvankelijk was overeengekomen dat een rente percentage van 6 betaald zou wor den maar het Ministerie heeft thans voorgeschreven dat gemeenten voor kasgeldleningen niet meer rente mo gen betalen dan 5% en dit is nu akkoord gekregen. De heer J. de Jager (A.R.) wees hierbij met nadruk op het inkonsekwente van deze politiek. Het Rijk gaat lenen voor 6 en de ge meenten mogen voor kortgeld niet meer betalen dan 5% pet. Tegen een dergelijke politiek had hij toch wel ernstige bezwaren. RIOOLBELASTING. Ingekomen was een verzoek van de Zaterdag vierde de heer B. de Jon ge, hoofdklerk ten kantore der N.V. P.Z.E.M. zijn zilveren dienstjubileum. 's-Morgens werd de jubilaris met echtgenote en 2 zoons ontvangen in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-kan- toor aan de Poelendaelesingel, waar het gehele te Middelburg werkende personeel aanwezig was, benevens een aantal afgevaardigden van Vlissingen, Zeeuwsch-Vlaanderen, de Bevelanden en Schouwen-Duiveland en Tholen. De directeur der P.Z.E.M., ir. T. Mi- chielsen, sprak de jubilaris toe en dankte hem, mede namens het bestuur der vennootschap voor de aan het be drijf bewezen diensten. Een bijzonder aardig intermezzo was toen op het filmdoek de speciaal voor deze gele genheid aangepaste tekst verscheen van een destijds door de jubilaris ge componeerd liedje, dat door alle aan wezigen uit volle borst werd meege zongen. De directeur overhandigde de heer De Jonge daarna de gebruikelijke enveloppe. De personeelschef, de heer J. H. W. van Beuzekom, haalde ver volgens in een humoristische toe spraak verschillende beelden uit het verleden op. Namens het personeel bood de heer Van Bennekom enkele blijvende herinneringen aan. Mevrouw De Jonge werd door beide sprekers eveneens in de hulde betrokken en ontving een bloemstuk. Tenslotte spraken nog de heren J. J. de Kok en R. Vis. De jubilaris dankte tenslotte allen voor de prettige woorden en aangebo den geschenken. De heer De Jonge, die in Middelburg en omstreken een goede bekende is, met name door zijn werkzaamheid op het gebied van ama- teur-kleinkunst, mocht ook van vele andere dan bedrijfszijde blijken van belangstelling ondervinden. heren G. N. Zegers, J. de Jager en A_ van Boven om ontheffing van de aan lag rioolbelasting. De voorzitter deel de mede dat deze bezwaren ongegrond zijn en daarom zien b. en w. geen re den om ontheffing te verlenen. De heer van Hoorn (V.V.D.) was het hier mede niet eens en ook de heer van Wel (C.H.) zei dat er iets onbillijks zit in deze aanslag. De betrokken men sen hebben zelf hun sloot gedempt en nu mogen ze hiervoor nog eens extra betalen in de vorm van rioolbelasting. Ook de heer de koeyer (C.H.) vond de aanslag niet in orde. De ontheffing werd echter door de raad niet ver leend. Met algemene stemmen ging de raad verder akkoord met de herziening van het contract straatverlichting met de P.Z.E.M. De voorzitter deelde hierbij nog mede dat de straatverlichting de gemeente f 12.000 per jaar kest. Ook besloot de raad om medewer king te verlenen voor de aanschaf van leermiddelen voor de Bijzondere school, tot een bedrag van f 800. Eveneens werd toegestaan een verzoek van de bijzondere kleuterschool te Schore om gelden voor de aanschaf van schoolmeubelen. Dit zal een be drag vragen van f2350. WOONRUIMTECOMMISSIE Bij het punt verkiezing leden woonruimtecommissie zei de voor zitter dat b. en w. zeer erkentelijk zijn voor het vele belangeloze werk dat deze commissie doet. Voor tot stemming werd overgegaan vroeg mevr. Beenalcker-Hatersel (P.v.d.A.) of het niet teveel gevergd is dat al tijd dezelfde mensen dit moeilijke baantje moeten opknappen. „Of wil len ze het misschien zo graag" vroeg dit raadslid. De voorzitter wees daarop op het belang van continuï teit in de samenstelling der commis sie. Daarop werden gekozen tot lid de heren A. J. van Liere, J. de Jager, A. de Neef, A. de Waard en C. Goud en tot plv. lid de heren F. van Hoorn, C. Eversdijk, D. Sandee, L. de Koeyer en I. J. Drever. RONDVRAAG In de rondvraag vroeg de heer J. de Jager (A.R.) wanneer de doortrek king van de van der Biltlaan gerea liseerd zal worden. In 'n volgende raad zal dit nader worden besproken. De heer Tramper (P.v.d.A.) vroeg of de gemeente af komt van de Centrale Dienst Bevelanden. Hierop zei de voorzitter dat de meerderheid der aan geslotenen voor opheffing is. G.S. wacht nu op de nieuwe regeling in districten. Ook zei de heer Tramper dat de riolering in de Dijkwelsestraat niet goed is. Van Hoorn (V.V.D.) kon in het don ker de weg naar Schore niet vinden en vroeg om dat te veranderen. De heer Goud (Schore) zei hierop nog dat de borden inderdaad te klein zijn en de lantaarn die het bord moet verlichten staat verkeerd. Op een vraag van de heer de Waard zei de voorzitter dat ondertussen is be gonnen met de doortrekking van de Waardekensstraat. De begroting van dit werk was f 5100. Het is echter ge gund voor f3460 aan de laagste in schrijver de fa. de Bourgraaf te Kat- tendijke. Brandweerauto in de sloot De Kloetingse brandweerauto is zater dag middag bij de Noorddijk in een sloot terecht gekomen. De oorzaak is waar schijnlijk een defect gaspedaal. De enige inzittende en bestuurder de heer Koo- man uit Kloetinge kwam met de schrik vrij. Heden is tot onze diepe droef heid na een langdurige ziekte van ons heengegaan, onze gé- liefde en zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JACOB DE PAGTER op de leeftijd van 52 jaar en 11 maanden. Domburg: J. de Pagter-Van Eijzeren Dordrecht: W. de Pagter A. de Pagter-Groeneveld Den Haag: J. Elings-De Pagter Ch. L. Elings Domburg: H. de Pagter J. de Pagter-KIuijfhout En Kleinkinderen Domburg, 11 oktober 1957 Ooststraat 7 De teraardebestelling zal plaats vinden op woensdag 16 oktober a.s., om 12 uur. Liever geen bezoek Geen bloemen Heden overleed tot onze grote droefheid, onze, zeer geliefde Broeder, Pleegbroeder, Zwager en Oom JACOB DE PAGTER in de ouderdom, van bijna 53 jaar. S. Warners-De Pagter J. Warners S. Moens J. de Pagter-Passenier Neven en Nichten Domburg, 11 oktober 1957 Dr. H. H. MERKELIJN Vrouwenarts Wegens ziekte tot nader aankondiging GEEN SPREEKUUR. Voor spoedgevallen: Dr. J. H. van Bloinmestein te Goes. Tel. K1100-2212

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2