latteert e Magnee J\ris Lt het tweede pakje tlieè 25 cent goedkopen roomboter Het tweede pakje thee valt een kwartje mee Elke dag kunt u een grote reis maken Eén uit onze mooiste mantelcollectie sinds-jaren FA. H. JOOSSE ZONEN DOOR DE WERELD Uitsluitend tot en met dinsdag bij elke aankoop van een pakje thee DE GRUYTER'S THEE Goudmerk - Roodmerk Blauwmerk - Oranjemerk Groenmerk - China thee Theezakjes U krijgt een GRATIS kassabon bij alle De Gruyter-artikelen, slechts uitgezonderd suiker, zout en soda. EN BETERE WAAR-EN 10 PROCENT'ALLEEN DE GRUYTER uw gezin is waa rd L tderdag 10 oktober 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 9 Ja, wij weten wat voor mantel U zoekt: een „gematigd" model waarmee U altijd en overal keurig bent, een kleur die volgend jaar nog de mode ia. Een voorbeeld Deze modieuze swagger van doubieface mohair glacé, bijzonder mooie lijn, chic door zijn eenvoud die slechts geaccentueerd wordt door stiksels over voorpand, bovenarm en r>- Komt U gerust onze collectie bewonderen MIDDELBURG LJ400RDSTR. 10-12 GOES KLOKSTR. 9 8ERGEN OP ZOOM KREMERSTR. 24-26 ARNEMUIDEN Jeugdappél. Onder leiding van de heer D. v. Belzen werd in het „Verenigings gebouw", alhier een goed geslaagd Ge- ref. jeugdappél gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond van de zijde der jeugd, maar ook van de oudere generatie. Spreker was Ds. P. Homburg uit Vlis- singen over het onderwerp: „Hoe vind je het geluk". Ter afwisseling werd het toneelstuk opgevoerd „Niet onze wegen", wat als goed geslaagd mag worden be schouwd. Op zeer verdienstelijke wijze bracht de meisjesclub, onder leiding van mej. A. v. d. Graaff, met begeleiding van guitaar enkele liederen ten gehore. Het slotwoord werd gesproken door de heer K. Sanderse namens de kerke- raad der Geref. kerk in de plaats van Ds H. K. Poelman, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. ST. ANNALAND Weinig kinderen. Momenteel heerst ook in deze gemeente de A-griep, niet alleen onder de ouderen, doch ook onder de kinderen. Er wordt op de beide lagere scholen en op de Chr. Kleuterschool nog school gehouden, al zijn er zeer vele ab senten. Deze toestand komt het onderwijs niet ten goede, en als men dan bedenkt, dat de klassen van de School met den Bijbel in het vervolg elke week een dag vrijaf hebben, dan is er in Sint-Annaland waarlijk sprake van onderwijsnood. Biggenmarkt. Zaterdag 5 oktober werd te Sint-Annaland de traditionele biggenmarkt gehouden. Er werden 70 4 80 biggen aangevoerd door de han delaren A. M. Beeke uit Scherpenisse, L. Gunst uit Stavenisse, Anth. J. v. d. Aarssen uit Bergen op Zoom, J. Wit- tebols uit Roosendaal en G. Bossers uit Sint-Philipsland. Van de aange voerde biggen werden er een veertig verkocht. De prijzen varieerden van ƒ40,— tot 80,—. Twee veilingen per week. In het komende seizoen zullen er te Sint- Annaland slechts twee veilingen per week worden gehouden. Dit geldt ook voor de groep Scherpenisse. Er zullen hoofdzakelijk uien worden geveild, terwijl er ook nog enkele partijen aardappelen verkocht zullen worden, hoewel de aanvoer van dit produkt niet zo groot zal zijn als de vorige jaren, gezien de vele regens, waar door er niet alleen in de aardappelen, maar ook in de uien veel kwaad en rot zit, hetgeen de prijzen wel terdege zal beinvloeden. Woningbouw. Het gemeentebestuur van St.-Annaland heeft van de mi nister van huisvesting en bouwnijver heid machtiging tot gunning en finan ciering (vaste financieringsmiddelen) verkregen voor de bouw van 16 wo ningwetwoningen. Deze woningen zul len verrijzen aan de nieuwe weg ach ter de woning van oud-burgemeester Fr. M. Boogaard. Lelijke val met fiets. Toen het zesjarig dochtertje van de heer Jb. de Jonge uit de Cureestraat te Sint-Annaland op de fiets van haar klasgenoot reed, kwam ze in dezelfde straat te vallen en bleef luid huilend liggen. Een bewoonster van de zelfde straat pakte haar op en bracht de kleine naar haar grootmoeder, waar de ontboden geneesheer, dokter H. R. M. J. van Es, de inmiddels ontboden moeder adviseerde het kind over te brengen naar het Algemeen Burgergasthuis in Bergen op Zoom, waar een gedeeltelijke bekken breuk geconstateerd werd, zodat het voorlopig in het ziekenhuis zal moeten blijven. Vier prijzen. Tijdens de door „De Zee baars" te Sint-Maartensdijk gehouden wedstrijd behaalden vier Sint-Annalan- ders een prijs en wel de heren: M. F. van den Boogaard, 2e prijs met 230 gram; de heer C. van Vossen, 3e prijs met 225 gram; de heer A. A. Goedegebuure, 4e prijs met 190 gram en de heer A. J. San- dee, 7e prijs met 110 gram. COLIJNSPLAAT Scholen gesloten. Ook hier ter plaatse breidt de griep zich meer en meer uit, wat tot gevolg had dat beide scholen moesten worden gesloten. 's-GRAVENPOLDER Polio-inenting. De inenting tegen polio myelitis zal ook in 's-Gravenpolder voor de in 1955 geboren kinderen mogelijk zijn. Zij is n.l. bepaald op vrijdag 11 ok tober a.s. in de spreekkamer van dokter A. S. Kole aan de Dorpsstraat. Roode Kruis-filmavond. Op dinsdag 15 oktober a.s. zal in het verenigingsge bouw „Ons Dorpsleven" een filmavond door het Ned. Roode Kruis worden geor ganiseerd. 's Middags zal er een speciaal kinder programma worden gegeven. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Collecte. De reelasseringscollecte heeft f 17,12 opgebracht. 's-HEER ARENDSKERKE Collecte. De reelasseringscollecte bracht f49,37 op. ST. PHILIPSLAND Wijkverpleegster. Met Ingang van 1 januari 1958 is tot wijkverpleegster te St. Philipsland benoemd mej. T. de Bonte te Genemuiden. Wegverbetering. De weg langs de ver zwaarde Zuiddijk te St. Philipsland is thans van een nieuwe teer- en grindlaag voorzien. Een wals- is bezig de weg be rijdbaar te maken zodat het niet lang meer zal duren of deze weg zal weer voor alle verkeer worden opengesteld. Hiermee is dan het werk aan de ver zwaring van de Zuiddijk voltodid. VEERE Collecte. De collecte voor de reclasse ring heeft te Veere f 47,04 opgebracht. Met ingang van 1 jan. '58 is tot hoofd leidster van de kleuterschool (Ver. voor Kleuteronderwijs) benoemd mej. S. van den Bosse, te Gapinge, thans leidster bij de Chr. kleuterschool te Oost- en West souburg. ZAAMSLAG Groene Kruis. Onder leiding van de heer J. W. Kusee vergaderde het Groene Kruis. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde een ledental van 275 leden, een teruggang van 10 leden. De kas liet een nadelig saldo zien van ruim f200, Op het verlanglijstje van het bestuur staat nog een hoogtezon, maar de finan ciën laten niet toe, dat dit apparaat aan geschaft kan worden. Op de begroting oor dvit jaar staat eveneens een tekort van f 200,Uitvoerig sprak de verga dering over het wegwerken van dit te kort. Misschien zal een bazar georgani seerd worden. In het bestuur werden herkozen de he ren J. W. Kusee, J. de Klerk en C. Scheele. Voorstellingen voor Zeeuwse jeugd De jeugdtoneelgroep van Rob Geraerd heeft, in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit, voorstellingen gegeven voor de schooljeugd in Middelburg en Goes. Maandag hebben de scholieren uit Middelburg intens genoten van de opvoe ring van het sprookje „De Kajief en de goochelaar". Een komisch verhaal, dat uitmuntend op de planken werd gebracht De Goese leerlingen hebben er gisteren in de Prins van Oranje met belangstel ling naar geluisterd. Indeling Tafeltenniscompetitie gereed Binnenkort gaat de tafeltenniscompe titie weer beginnen en de indeling is thans gereed gekomen. Drie clubs ver dwenen van het tapijt. Het zijn MTTC uit Middelburg, Be Fair uit Vlissingen en RTC uit Rilland Bath. Baar staat te genover, dat- Goes weer aan de compe titie gaat deelnemen. Er wordt ook het komende seizoen weer gespeeld in vier klassen en de in deling luidt als volgt: 1ste klasse: Sorry I, Sorry II, Will van Zöelen I, Will van Zoelen II, Sla Raak, Luctor 3, Spirit 3, Wilno 3 en PTT; 4de PZEM, Wilno 2, Spirit 2, Sla Raak 2, Will van Zoelen 3 en Sorry 3; 3de klasse: Sorry 4, Will van Zoelen 4, Luctor 2, Luctor 3, Spirit 3, ilno 3 en PTT; 4de klasse: Wilno 4, Will van Zoelen 5, Will van Zoelen 6, Sorry 4 en Sorry 5 (in deze klasse wordt een dubbele competi tie gespeeld). 0 Als gast van Kolonel Theodore Cre- mef, eigenaar van een landgoed bij Kingussie, Schotland, heeft Z.K.H. Prins Bernhard onlangs deelgenomen aan de jacht op korhoenders aldaar. Het gezel schap slaagde er in om 150 koppels te schieten. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Dj. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Temeuzen; Ds. J. Kareise, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. ~J. P? Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Sprongen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. Maximum-snelheid voor sommige motorrijtuigen lager dan 50 km Op 1 november a.s. wordt de maxi mum-snelheid in de bebouwde kom in gevoerd. Volgens deze maatregel zullen motorrijtuigen binnen de bebouwde kom niet sneller dan 50 km per uur mogen ryden, tenzij door borden een toegelaten snelheid van 70 km per uur is aangege ven. De Algemene Verladers- en Eigenver voerders Organisatie (E.V.O.) wijst er echter op, dat voor bepaalde categorie9n motorvoertuigen de toegestane snelheid binnen de bebouwde kom zowel als daar buiten lager dan 50 of tussen 70 en 50 km per uur kan liggen. Een vrachtauto, waarvan de wieldruk hoger is. dan 2400 kg mag nooit sneller rijden dan 60 km per uur. De maximale snelheid voor een vrachtwagen met aan hangwagen mag, als de wieldruk meer dan 375 kg bedraagt, niet sneller rijdven dan 50 km per uür. Van voertuigen met een lange naar achter uitstekende lading (2/3 wielbasis, met een maximum van 5 meter) mag de snelheid in geen enkel geval de 40 km per uur te boven gaan. Bestuurders van de hierboven genoem de categorieën voertuigen doen er dus goed aan niet alleen rekening te houden met de algemene snelheidsbeperkingen binnen de bebouwde kom, maar ook met de voor hun voertuigen geldende maxi ma. 0 Spanje is aangewezen om de ne gende vice-voorzitter van de Algeme ne Vergadering van de V.N. aan ta wijzen. Bij de stemming op dinsdag kreeg Spanje 65 stemmen. Bulgarije negen en Italië een. Het Egyptische persbureau Mena meldt uit. Damascus dat Turkse en Sy rische troepen maandagavond een uur lang schoten gewisseld hebben. 0 De Jordaanse politie heeft dinsdag een grote hoeveelheid Tsjechoslowaak- se wapens en munitie in Hoewa, een dorp in West-Jordanie, in beslag ge nomen. 0 Chroesjtsjef zou gezegd hebben, dat de V.S. een voorstel voor een be zoek van de Russische minister van defensie, Zjoekof, aan Washington, hebben verworpen. 0 De Libanese minister van buiten landse zaken, Malik, heeft dinsdag in de Algemene Vergadering gezegd, dat Libanon Syrië onmiddellijk te hulp zal komen, als dit land wordt aange vallen. Een zware ontploffing heeft dins dag in de Kasbah van Algiers drie huizen verwoest. Elf mensen zijn om het leven gekomen en zes gewond. De Russische spion Jack Soble is dinsdag in de V.S. veroordeeld tot jaar gevangenisstraf. In de exprestrein van Londen naar Manchester v.v. is sinds enkele weken een secretaresse aanwezig, die, tegen een kleine vergoeding, brieven opneemt en uitwerkt voor met deze trein reizend** zakenmensen. DE GRUYTER Ö71009 Weliswaar niet naar het buiten land, maar een reis, die u zich toch kunt veroorloven, een reis naar Luilekkerland. En uw trouwe metgezel op deze ontdekkingstochten is van be scheiden formaateen pakje roomboter om precies te zijn. Het is verwonderlijk wat roomboter op het brood, voor een verschil maakt en hoe een klontje roomboter de smaak van vlees en jus verhoogt. 1 Roomboter is het allerfijnste vet van de melk, voed zaam en toch lichtverteerbaar. Bovendien bevat alleen roomboter de natuurlijke vitaminen, die niet te over treffen zijn. Gun uw gezin deze gezonde traktatie, dit uitstapje naar Luilekkerland, wan: Publikatit van Het Nederlands Zuivelbureau, Rgswijk Z.H. KS£

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 9