C. de pl Jager te Wolf aartsdijk Zeeland van oegKampioen Prestaties stonden op hoog peil A. griep voerde boventoon op chr. zangavond te Goes Slechts klein voetbalprogramma kon doorgang vinden ,Argo Ellas' ging op De Schelde vlot te water Gehavend korfbalprogramma afgewerkt Nieuwe boerenleenbank te Kruiningen officeel geopend Wedstrijden in de Wilhelminapolder Nagekomen advertenties Zege van Biemans in Kapelle Goede prestaties van Bevelandse koren Geen wijzigingen van betekenis GOES Mevr. Steyn verrichtte doopplechtigheid Griep deed wedstrijden niet doorgaan Geslaagd voor onderwijzer GOES Maandag 7 oktober 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Onder ideale weersomstandigheden zijn zaterdagmiddag in de Wil helminapolder de wedstrijden om het ploegkampioenschap van Zee land gehouden. "Voor deze wedstrijden bestond grote belangstelling. Verschillende deelnemers moesten door ziekte verstek laten gaan, zo dat 41 ploegers de strijd aanbonden. Reeds bij het begin bleek, dat de kampioen van het vorig jaar, de heer A. van Dijke ernstige concur rentie zou ondervinden. Hij heeft het tenslotte niet bol kunnen wer ken, want de heer C. de Jager uit Wolfaartsdijk behaalde de meeste punten en daarmee het ploegkampioenschap van Zeeland. De voorzitter van de jury, de heer J. G. van Liere te Goes, gaf na af loop van de spannende en sportieve wedstrijd een kort overzicht van de werkzaamheden en gewaagde van een algemeen hoog peil van het geploegde werk. De voorzitter van de regelings commissie, de heer L. I. van der Linde te Kortgene maakte de uitslag be kend. De wisselbeker van de Z.L.M. werd gewonnen door de kampioen, de heer C. de Jager, de beker van de C.B.T.B. ging naar de heer M. J. Quaak te IJzendijke en die van de N.C.L.B. naar de heer J. A. Beekman te Middel burg. De districtsbestuurder van de N. C.L.B., de heer M. D. den Hollander, deelde nog mede, dat de heer Beek man tevens mag deelnemen aan de na tionale ploegwedstrijd namens de N. CJL.B. De drie prijswinnaars kregen de bekers nu definitief in hun bezit. ALGEMEEN KLASSEMENT Kampioen 19S7: 1 C. de Jager, Wol faartsdijk; 2 M. J. Quaak, IJzendijke; 3 A- van Dijke, Wolfaartsdijk; 4 C. op 't Hof, Heinkenszand; 5 H. Goethals, Wa terlandkerkje; 6 J. Dieleman, Axel; 7 A. Lampert, Biggekerke; 9 A. de Kraker, Zaamslag; 9 J. Cappon, Zuidzande; 10 J. P. Ntjsse, Nisse; 11 M. C. Wisse, Kat- tendijke; 12 M. van de Velde, Wilhel- minadorp; 13 J. Haak, Zaamslag; 14 P. de Looff, Geersdijk; 15 A. Verkruijse, Schoondijke; 16 J. A. Beekman, Middel- Geboren: JEAN PAUL zoon van J. VAN DEN BROUCKE en E. A. VAN DEN BROUCKE-SCHEELE 143 Chaplain road Greendale Salisbury, Zuid Rhodesia 28 september 1957 Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer DOMINICUS HOFFIUS weduwnaar van Adrians Boogert in de ouderdom van 87 jaar en bijna 9 maanden. Familie HOFFIUS Oudelande, 5 oktober 1957. B 85. De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 8 oktober a.s., 's mid dags om 12 uur. Op het aller onverwachts nam de Heere tot zich onze jongste lieveling MARLEENTJE op de aanvallige leeftijd van 2 jaar en 4 maanden. Sterke de Heere ons in deze weg van beproeving. Haar diepbedroefde ouders, zus jes en broertje L. FRANCKE M. J. FRANCKE- DE PAGTER JANNIE LIES JAN Oostkapelle, 5 oktober 1957. Nog vrij plotseling nam God tot zich in Zijn heerlijkheid mijn geliefde man, de heer CORNELIS DOUW in de leeftijd van 63 jaar. S. M. DOUW-WEIJNS 's-Heer Hendrikskinderen, 4 oktober 1957. Spanjaardstraat 2. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op dinsdag 8 oktober. Vertrek van het sterfhuis om 1 uur. De Raad van de Gereformeerde kerk van GOES, geeft hiermede met leedwezen kennis van het nog plotseling overlijden van zijn Ou derling, Broeder CORNELIS DOUW. Met grote dankbaarheid gedenken wij het vele dat God ons in hem had gegeven. Voor de kerkeraad. Dr. C. STAM, Praeses. L VAN WIJK, Scriba. Goes, 4 oktober 1957. burg; 17 A. de Feijter, Cadzand; 18 P. de Kraker, Terneuzen; 19 F. Klaassen. Kats; 20 W. Markusse, Geersdijk; 21 A. C. Breure, St. Annaland; 22 C. Zweedijk, Wilhelminadorp; 23 J. Blok, Nieuwdorp; 24 J. de Poter, Zaamslag; 25 M. Vos, Koudekerke; 26 I. Wisse, St. Laurens; 27 K. Francke, Biggekerke; 28 P. Pou- wer, Middelburg; 29 G. Rijk, Baarsdorp; 30 Joh. Mijnheere, Grijpskerke; 31 E. Buijck, Waterlandkerkje; 32 J. J. Crucq, Nw. en St. Joosland; 33 W. van Putte Jaczn., St. Annaland; 34 A. v. d. Dries, 's-Heerenhoek; 35 J. Haak, Biervliet; 36 J. van Dijke, St. Philipsland; 37 A. M. van Hoeve, Vlake; 38 W. M. Kloet, St. Maartensdijk; 39 F. Dees, Wissekerke; 40 A. Kramers, St. Maartensdijk; 41 Joh. Kouwer, Kamperland. Categorie A; paardeploegen 1 C. Zweedijk, Wilhelminadorp; 2 I. Wisse, St. Laurens; 3 P. Pouwer, Middel burg; 4 G. Rijk, 's-Heer Arendskerke; 5 Joh. Mijnheere, Grijpskerke. Ie prijs: 25,beschikbaar gesteld door afd. Zeeland „Nederlandsch Trek paard"; 2e prijs: medalje district Zeeland Ned. Heide Mij; 3e prijs: medalje Olie- fabrieken Calvé, Delft; 4e prijs: Zakje a 5 kg voederbietenzaad, aangeboden door N.V. Zwaan De Wiljes te Scheemda; 5e prijs: balpointpen N. V. Esso Nederland. Categorie B: rondgaande ploegen 1 C. de Jager, Wolfaartsdijk, wissel- beker fa. W. Schipper, Goes; 2 M. J. Quaak, IJzendijke, wisselbeker fa. G. Fopper, Groningen; 3 A. van Dijke, lau werkrans fa. Miedema, Winsum; 4 H. Goethals, Waterlandkerkje, miniatuur Fordson Major, aangeboden door Goes' Tractorbedrijf; 5 J. Dieleman, Axel, een kistje sigaren Tyresoles, Nederland; 6 A. de Kraker, Terneuzen, lauwerkrans LCC te Goes; 7 J. Cappon, Zuidzande, f 10,— C.S.M., Amsterdam; 8 J. P. Nijsse, Nisse, f10,C.S.M.; 9 J. Haak, Zaamslag, f10 C.S.M.; 10 P, de Looff, Geersdijk; 11 J. A. Beekman, Middelburg; 12 A. de Feij ter, Cadzand; 13 P. de Kraker, Terneu zen; 14 F. Klaassen, Kats; 15 W. Mar kusse, Geersdijk; 16 J. Blok, Nieuwdorp; 17 J. de Poter, Zaamslag; 18 E. Buijck, Waterlandkerkje; 19 J. J. Crucq, Nw. en St. Joosland; 20 A. M. van Hoeve, Vlake; 21 Joh. Kouwer, Kamperland. Kantel-, wentel, en 2-wegploegen t C. op 't Hof, Heinkenszand, wissel- beker N.V. Maring, Delfzijl; 2 A. Lam pert, Biggekerke, wisselbeker fa. J. Suk kel, Middelburg; 3 M. C. Wisse, Katten- dijke, wisselbeker fa. Iz. Cappon, Hein kenszand; 4 M. van de Velde, Wilhel minadorp, Vison tafelaansteker, aange boden door N.V. Vicon, Nieuw-Vennep; 5 A. Verkruijse, Schoondijke, lauwer krans L.C.C., Goes; 6 A. C. Breure, St. Annaland, lauwerkrans fa. D. Fabery de Jonge, Goes; 7 M. Vos, Koudekerke, f10 aangeboden door C.S.M., Amsterdam; 8 K. Francke, Biggekerke, f10,C.S.M., Amsterdam; 9 W. van Putte, St. Anna land; 10 A. v. d. Dries, 's-Heerenhoek; 11 J. Haak, Biervliet; 12 J. van Dijke, St. Philipsland; 13 W. M. Kloet, St. Maar tensdijk; 14 F. Dees, Wissekerke; 15 A. Kramers, St. Maartensdijk. In Kapelle werd zaterdag onder ma tige belangstelling een wielercourse voor nieuwelingen en adspiranten ver reden. In beide categorieën viel de be slissing al vrij spoedig. Het kleine par cours met zijn vele bochten heeft veel van de renners gevergd. Bij de nieuwelingen ging reeds in de vijfde van de 40 te rijden ronden het trio Biemans, Aanraad en Van Aart aan de haal. Deze directe actie had wel tot gevolg dat het peloton verbrokkelde door tegenacties, maar de koplopers wisten hun verkregen voorsprong vrij gemakkelijk te hand haven. Nadat de groep door de koplopers was gedubbeld trachtte Raas nog iets van zijn achterstand goed te maken door er alleen tussen uit te trekken maar zijn poging leed schipbreuk. Het trio aan de leiding vocht ten slotte in een sprint om de fel begeer de bloemen, die Biemans in ontvangst moeh nemen. Bij de adspiranten vormde zich reeds in de eerste ronde een kopgroep van vijf man die him positie tot het einde wisten te handhaven. Hier werd de sprint gewonnen door Van de Kloet. Het was de A-griep, die zaterdag de boventoon voerde tijdens de jaarlijkse zangavond van de Chr. zangverenigin gen op de Bevelanden. Niet minder dan vier koren, uit Colijnsplaat, Wis- senkerke, Kruiningen en Nieuwdorp hadden daardoor verstek moeten laten gaan op dit festival in de „Prins van Oranje" te Goes. Niettemin is er die avond veel en goed gezongen. Met name de massa zang van enkele lofliederen toonde in zijn harmonieuze polyfonie een mach tig getuigenis van het gezamenlijke streven van deze christelijke koren: zang tot eer en aanbidding van de Grote Zangmeester. Zeven koren van Noord- en Zuid- Beveland traden voor het voetlicht, om eikaars prestaties en interpretaties te beluisteien en om van elkaar te le ren. Vooral dank zij de deskundige opbouwende kritiek van de heer Adr. Kousemaker uit Goes, die elk der ko ren beoordeelde, is er inderdaad heel wat geleerd. Op prettige wijze werden zowel zangers als dirigenten attent ge maakt op bepaalde onvolmaaktheden, behartigenswaardige tips werden uit gedeeld en ook werd niet verzuimd de goede facetten te belichten. Ondanks de onderbezetting wegens De afgelopen zaterdag heeft de voetbalcompetitie geen veranderingen van betekenis gebracht. In de eerste klasse bleef Nieuwdorp aan de kop. Ar- nemuiden echter bezet thans de tweede plaats, vóór Krabbendijke, dat een onverwachte nederlaag tegen Spui moest lijden (32). Spui zelf klom hier door naar de vijfde plaats. De tweede wedstrijd, die werd gespeeld in de hoogste klasse was Wemeldinge-Zaamslag (32). Eerstgenoemde club bezet nu de zesde plaats, terwijl Zaamslag nog steeds negende blijft. Vier wedstrijden gingen er door In de 2e klasse A. Meeuwen en Middelburg 5 verwisselden van plaats, zodat de situatie nu zo is, dat Meeuwen aan de kop staat. De hoofdstelingen moesten zich een ne derlaag van Serooskerke laten welgeval len. Laatstgenoemde vereniging klom naar de vierde plaats. Het resultaat van Meeuwen tegen V.C.K. was een gelijk spel. Veere kon met één doelpunt ver schil winnen van Nieuwland, terwijl R.C.S. 4 met 53 zegevierde over Oost kapelle. Beide clubs ruilden van plaats op de ranglijst. Yerseke 3 bewees zijn kracht in 2 B door een monsteroverwinning te behalen op Heinkenszand. Yerseke steeg van de vijfde naar de derde plaats. Wolfaarts dijkBevelanders werd 22 en Kats be haalde een ruime overwinning op Wis- senkerke (71). Kats steeg hierdoor twee punten. Weliswaar behoudt Colpl. Boys de eer ste plaats in 2 C, maar Nieuwdorp2 heeft zaterdag bewezen, dat men er geen genoegen mee nam de derde plaats te Vorige week hield de Christelijke Be sturenbond Goes ë.o. de eerste vergade ring in het nieuwe seizoen met de aan gesloten afdelingen onder leiding van de voorzitter de heer A. de Lange. Besproken werden de werkzaamheden voor deze winter. Er zullen twee propa- ganda-avonden worden gehouden op 25 en -26 november a.s. en twee avonden voor de jaarvergadering in maart 1958 Verder zijn voorlopig drie werkverga deringen vastgesteld: vrijdag 8 november a.s. met als onderwerp van bespreking „De bestedingsbeperking"; maandag 13 januari 1958: „Het Deltaplan" en maan dag 17 februari 1958: „De Euromarkt". Begin april 1958 zal nog een film-avond WOTden gehouden met in de middaguren een kindervoorstelling. bezetten achter Arnemuiden 2. Enigszins tegen de verwachtingen in wonnen de groen-witten met 74 van Arnemuiden in een uitwedstrijd. Nieuwdorp staat nu op de tweede plaats. In de klassen 2 D en 2 F werd niet gespeeld. Klas 2 E heeft een nieuwe kop loper gekregen. V.C.K. 2 is nu eerste geworden na een overwinning op S.V.D. 2 (31). Beren ging grandioos ten on der tegen Arnemuiden 3 (0—6). De uitslagen luiden: lste klasse: SpuiKrabbendijke 32; WemeldingeZaamslag 32. 2de klasse A: MeeuwenV.C.K. 22; Middelburg 5Serooskerke 13; Veere —Nieuwland 43; R.C.S. 4Oostkapelle 5—3. 2de klasse B: WolfaartsdijkBevelan ders 22; HeinkenszandYerseke 3 110; KatsWissenkerke 71. 2de klasse C: Arnemuiden 2—Nieuw dorp 2 47. 2de klasse E; V.C.K. 2—S.V.D. 2 3—1; BerenArnemuiden 8 06. de griep hebben de koren getoond het nodige in hun „zangmars" te hebben. Opvallend was het grote aantal boven de middelmaat uitstekende stemmen, die echter helaas nog te weinig één bleken met 't eigenlijke koorlichaam. Met name bij de sopranen stoorde dit nogal eens. Een bijzonder woord van lof voor „Jubilate Deo" te Goes onder leiding van de heer J. van Westen, wiens koor een bijzondere indruk wist te maken. In andere plaatsen op de Bevelan den beschikt men uiteraard over een minder groot „achterland" aan stem- menmateriaai. Daarom kon met vol doening worden geconstateerd, dat met de dikwijls beperkte mogelijkheden nog zoveel is te bereiken. Wij denken met genoegen terug aan het optreden van ,.0ns Genoegen" (Heinkenszand), „Looft den Heer" (Wolfaartsdijk), het Ned. Herv. kerkkoor (Kloetinge), „Kunst naar Kracht" (Ovezande-Drie- wegen), „Soli Deo Gloria" (Borssele) en „De Lofstem" (Lewedorp). Bij de tewaterlating van het eerste schip was de vrachtmarkt goed en de kansen breed. Nu hij de tewaterlating van dit tweede schip is de vrachtmarkt laag en niemand durft te zeggen wat de onmiddellijke gevolgen zijn. De „Argo Ellas" is echter een modern schip en zij zal altijd haar geld verdienen. Deze woorden sprak de voorzitter van de directie van de N.V. Kon. Mij. „De Schel de" te Vlissingen, de heer J. W. Hupkes zaterdagmiddag na afloop der tewater lating van de Argo Ellas. Dit 14.260 dw. metende vracht schip werd om kwart voor twaalf van de tweede bouwhelling tewater gelaten door mevr. J. L. Steyn- Leeuwis, echtgenote van de direk- teur van de N.V. Export Financie ring Maatschappij, nadat zij de doopplechtigheid had verricht. On middellijk na het wegnemen der laatste beletselen gleed de „Argo Ellas" op zeer snelle en sierlijke wij ze haar element tegemoet. Na af loop van de tewaterlating vond in Britannia" een korte bijeenkomst plaats. TWEEDE SCHIP De Argo Ellas is het tweede schip van de serie van 21 gelijke schepen, die in 1955 In Nederland besteld wer den door de Griekse reder John. C. Carras. Het ontwerp van de schepen werd geheel verzorgd door de N.V. Kon. Mij. De Schelde, die tien van de ze schepen zal bouwen. In 13 schepen van deze serie worden Schelde-Sulzer enkelwerkende tweetact dieselmotoren van het opgeladen type gebouwd. De ze motor heeft een vermogen van 7800 a.p.k. en draagt zorg voor een snelheid van 16 knopen. De Schelde zal de tien bestelde vrachtschepen van dit type afleveren in de jaren 1957 tot 1960. IN „BRITANNIA" De vele genodigden onder wie de re ders de adjunct-directeur van de Stich ting Nederlandse Scheepsbouw Export Centrale, de heer W. Fenenga, gene raal H. J. Kruis en echtgenote, wer den tijdens de bijeenkomst in „Britan nia" verwelkomd door de directeur, de heer J. W. Hupkes, die in zijn toe spraak de reder John C. Carras com plimenteerde met diens vooruitziende blik door de bestelling van deze snelle vrachtschepen. Eveneens wees de heer Hupkes op het feit, dat deze tewaterlating plaats vond op de dag dat de eerste kunstmaan door het heelal cirkelt en men aan het begin van een tijdperk staat, welke onverwachte mogelijk heden In zich bergt. Ondanks nog enkele afgelastin gen in verband met de a-griep kon de afgelopen zaterdag een flink korfbalprogramma worden afge werkt. De uitslagen hadden enke le belangrijke verschuivingen ten gevolge terwijl in klasse 3b de be slissing omtrent het kampioen schap viel. Tn de eerste klasse slaagde Tjoba 1 er inderdaad in om Zaamslag Scam- polo 1 een 46 nederlaag toe te bren gen. De Tjobanezen zullen zeer ver heugd geweest zijn met deze overwin ning, want ze verlieten de laatste plaats, die nu wordt bezet door Vol harding 1, dat een grote nederlaag te slikken kreeg (voor eigen publiek nog wel) van Animo 1. De Souburgers zegevierden liefst met 143. Animo 1 steeg hierdoor één plaats en is nu vier de. De stand in de eerste klasse is nu: Swift 2 10—18, Togo 1 10—17, Vios 1 1112, Animo 1 109, Olympia 1 11 8, Tjoba 1 118, Scampolo 1 117 en Volharding 1 177. Spanning In tweede klasse A wordt de span ning elke week groter. Ook nu won nen de drie koplopers. Het meeste sprak echter de overwinning van Zuidwesters 1 op Tjoba 2 (212). Ook Swift 3 liet duidelijk blijken, dat het sterker was dan Eendracht (93). Leider Top 1 deed het iets minder tegen Swift 4 (30). Top 1 behield de leiding gevolgd door Zuidwesters 1 en Swift 3. Leider Top 1 moet nu nog twee wedstrijden spelen en juist tegen beide concur renten Zuidwesters 1 en Swift 3, Er is dus nog van alles mogelijk. De stand in deze klasse is nu: Top 1 12 —22, Zuidw. 11—18, Swift 3 10—16, -12, Tjoba Eendracht 2 11- 10—3 Vitesse 1 10- Vios 2 105, Swift 4 120. De uitslagen in 2 B waren overeen komstig onze verwachtingen. Het is nu zo, dat het kampioenschap Elto 1 praktisch niet meer kan ontgaan. Nog slechts twee punten. Elto nam nam de lastige Zeelandia-klip net op het nip pertje met 5—6, waardoor Zeelandia uitgeschakeld werd. Concurrent Luctor 1 verspeelde bij Vopo 1 één puntje (44), Scampolo 2, sterk gehavend door de griep, wilde de competitielei der niet teleurstellen en speelde de wedstrijd tegen Togo 2. Het resultaat was een 015 nederlaag. De stand in deze afdeling is nu: Elto 1 1222, Zee landia 1 1216, Luctor 1 1015, Vopo 1 11—11, Togo 2 10—10, De Poel 10— 8, Volharding 2 116, Scampolo 2 10 0. K.VX. tweede In klasse 3A werd alleen gespeeld AtlasKVL (26). Een resultaat waarmee KVL nog vaster op de twee de plaats kwam. De stand is hier BKC 10—21, KVL 13—18, Vedo 11—11, At las 1210, Animo 118, Stormvogels 112. In deze afdeling moeten totaal door elke club 15 wedstrijden worden gespeeld. In klasse 3B viel de beslissing. Ondo haalde juist het enige puntje dat nog nodig was binnen tegen het lang niet malse Swift 6 (55). Het sportieve ploegje uit St. Laurens zal met dit eerste kampioenschap zeer blij zijn en zal ongetwijfeld in de komende pro- motiestrijd zijn woordje wel meespre ken. De andere 'wedstrijden in deze klasse werden afgelast. De stand in deze afd. is nu: ONDO 10—17, Top 2 11—14, Swift 6 10—11, Dos 55 10—10, VZOD 10—7, AKC 9— 6 en Animo 3 105. In klasse 3C kon geen der wedstrij den doorgang vinden. In klasse 3D kwam VOTO verrassend goed uit de bus, door nummer 2 van de lijst, Togo Een groot aantal genodigden had zich vrijdagmiddag voor het nienwe gebouw van de Boerenleenbank te Kruiningen verzameld, toen de voorzitter de heer C. van Iwaarden de sleutel van het schuif- hek deed overhandigen aan de heer H. J. Hendriksen, hoofdinspecteur van de Coöp. Centrale Ralffeisenbank te Utrecht waarop deze door de ontsluiting van het hek de officiële opening verrichtte. Velen maakten gebruik van de gebo den gelegenheid het praktisch en smaak vol ingerichte gebouw te bezichtigen. Na afloop hiervan was er een bijeen komst in de Korenbeurs, waar de voor zitter onder meer verwelkomde de heer Lindenbergh, voorzitter van de ring van boerenleenbanken op Zuid- en Noord- Beveland, de heer Dijkgraaf van het L.C.C. (landbouw coöperatie centrum), de vertegenwoordigers van de zuster- banken, notaris J. J. van Dijke, de ar de chitect de heer P. Wondergem en aannemers firma Bruijnzeel en Poley. De voorzitter wees erop, dat deze bank, opgericht 17 mei 1905, zich steeds gunstig heeft ontwikkeld. Van de oprichters is "iemand meer in leven. Er zijn thans nog twee ere-leden, de heren A. van Hotegem en J. Sinke. Het is nu de tweede keer, dat de bank verhuist. Be gonnen in een kamer van de eerste kas sier, trok men in 1927 naar de woning Hoofdstraat 22. In dit jaar werd tevens de heer J. H. J. Poleij tot kassier be noemd. Na de oorlog in 1946, kreeg deze zijn eerste hulp. In 1952 werd het gebrek aan ruimte steeds meer merkbaar en het was de toenmalige voorzitter de heer Van Hootegem, die er sterk op aandrong een nieuw gebouw te stichten. Tegen het eind van 1956 kregen de plannen hun beslag en had de aanbesteding plaats De bouw had een gunstig verloop, zo dat thans deze mijlpaal in het leven van gem. Als herinnering aan deze tewaterla ting bood hij namens „De Schelde" mevrouw Steyn het bijltje aan, waar mee de laatste beletselen werden weg genomen, echter niet eerder dan na dat mevrouw Steyn hiervoor de tra ditionele vergoeding van één cent had betaald. Bovendien overhandigde de heer Hupkes haar een antieke, rose geslepen briljanten tak. Hierna voerden nog het woord me vrouw J. L. Steyn, de adjunct-direk- teur van de Stichting Nederlandse Scheepsbouw Export Centrale en de reder, de heer John C. Carras. Deze bracht dank voor de voortreffelijke te waterlating en de goede zorgen welke De Schelde aan zijn schepen besteedt. Eveneens haalde hij "de daling op de vrachtmarkt aan en merkte op, dat toen de markt nog goed was, men de reders verweet, niet vol doende te bouwen en nu de markt daalt, men het verwijt uit, dat er teveel is gebouwd. „Doch een goede reder moet steeds blijven bouwen", aldus de heer Carras, die vervolgens een bedrag van vijfhonderd pond aanbood voor het studiefonds. Bij de tewaterlating van de Argo Ollandia, het eerste schip van de be stelde serie, schonk de heer Carras eveneens een bedrag van 500 pond. Bij de gehouden einexamens van de 3e leerkring, voor volledig bevoegd onderwijzer (es) aan de Rijkskweek school te Middelburg, slaagden: De dames*. J. J. Broer te Goes, J. M. de Hullu te Badhoevedorp, H. L. van Leeuwen te Vlissingen; A. E. Lege- mate te Vlissingen, C. v. d. Meulen ta Bergen op Zoom, F. L. Plasschaert ta Poeldijk, P. W. A. de Ruijter te Gou da, M. Rijkaard te Oosterbeek, M. Ver- mue te 's Heerenhoek en J. C. v. d. Voorde te Aalsmeer. De heren: H. Arendse te Middelburg, J. Bruggeman te Goes, H. Eckhart te St. Maartens dijk, W. J. Lucier te Goes, J. J. D. v. Male te Goes, P. C. Stroo te Vlissin gen, A. M. Wesdorp te Hansweert en M. J. Wisse te Heinkenszand. Herexamen binnen 3 of 6 maanden: De dames: M. J. C. Murre te Gouda en A. M. Selms te Middelburg. De he ren: L. Cijvat te Koudekerke, M. G. N. de Pree te Vlissingen, C. W. Priem te Middelburg, J. J. Wisse te Koudeker ke en N. J. Zandee te Vlissingen. To taal afgewezen werden 3 kandidaten. Dc heer C. Douw overleden In de ouderdom van 63 jaar is vrijdag overleden de heer C. Douw. In zijn le ven nam de heer Douw een belangrijke plaats in de politieke, kerkelijke en or ganisatiesector in. Zo was hij in Oude lande, waar hij jarenlang een bakkers zaak beheerde, raadslid en wethouder, voorzitter van de A.R. kiesvereniging en ouderling in de Gereformeerde kerk. Toen hij zich enkele jaren in 's-Heer Hendrikskinderen vestigde kwam al spoedig de roeping van de Geref. kerk in Goes om daar ouderling te worden. Dit jaar was hij aftredend. In Goes wa» hij voorts correspondent van de Theolo gische Hogeschool in Kampen. In de bakkerswereld had hij eveneens belangrijke functies. Zo was hij voor zitter van de afdeling Zuid- en Noord- Beveland van de Chr. Bakkerspatroons en lid van het hoofdbestuur. Tijdens da oorlog heeft hij vertoefd in een concen tratiekamp. De teraardebestelling zal dinsdag plaats vinden. de bank is bereikt en vanaf morgen de bank zal zetelen aan het Clercq's wegje nr 5. Met de bede, dat Gods zegen op het werk moge rusten, besloot de voor zitter zijn toespraak. De heer Hendriksen, die de opening had verricht was de eerste spreker die het bestuur en raad van toezicht geluk wenste. Primitief begonnen zijn de ge zamenlijke boerenleenbanken geworden tot ver uit de grootste spaarinstelling van ons land. Hierop mogen wij met recht trots zijn, het is het bewijs, dat de bevolking vertrouwen stelt in het bestuur. In 1905 bedroeg de spaarinleg f 16000,—, in 1930 f514.000,— en In 1957 5 miljoen gulden. Begonnen met 27 leden telt de bank van Kruiningen er thans 420, terwijl de omzet 21 miljoen gulden bedraagt. Hoewel de boerenleenbanken altijd sober hebben moeten leven is dit mooie nieuwe gebouw geen luxe, maar een volkomen verantwoorde aanpassing van de ontwikkeling. Vervolgens spraken nog de heren Lin denbergh namens de ring, burgemeester A. Schipper, de kassier, de heer Poleij, die namens het personeel een voorzit tershamer aanbood, de heer Dijkgraaf, die namens het L.C.C. een ets overhan digde en de architect, de heer Wonder- 3, dat echter gehavend in het veld kwam een 2—2 gelijk spel af te dwin gen. De stand in deze afdeling is nu: Luctor 2 1020, Togo 3 1013, WKV 11—13, Zeelandia 2 8—9, VOTO 11— 5, Blauw Wit 2 9—4 en KCS 9—0. Uitslagen Klasse 1: Volharding 1Animo 1 8 14. Scampolo 1Tjoba 1 46. Klasse 2A: Tjoba 2Zuidwesters 1 212. Swift 3Eendracht 93. TOP 1—Swift 4 3—0. Klasse 2B: Scampolo 2Togo 2 0 15. Vopo 1—Luctor 1 44. Zeelandia 1—Elto 1 5—6. Klassa 3A: AtlasKVL 26. Klasse 3B: OndoSwift 6 55. Klasse 3D: VotoTogo 3 2—2. Adspiranten: A: Volharding AAni mo A 39. B: BKCSwift Snel 03. C: Animo D—Swift Vlot( Swift Vlot niet opgekomen). Swift LenigVedo B 5—0. D: Luctor A—Togo A 17—0. Blauw WitVios A 11. VopoVites se o2. E: Scampolo BLuctor B 5 —4. AFBETALING EN MINDERJARIGE Een abonné schrijft ons over een aan koop-op-afbetaling, die een 15-jariga zoon van hem gedaan zou hebben en waarvoor het afbetalingsmaga zijn hem nu maant. Een minderjarige is niet handelings- bevoegd en wanneer nu een afbeta lingsmagazijn iets verkoopt aan zo'n minderjarige, kan dit de schuld niet op de ouders verhalen, wanneer de betaling stokt. Eerder zouden de ouders terugbetaling kunnen eisen van hetgeen reeds werd betaald, als we het scherp zouden uitzoeken. Van de dreigementen moet u zich maar niet te veel aantrekken.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2