-S Grote Phoenix heren- of damesrijwiel naar keuzé ter waarde van f250. spelregels van deze grote Puzzle-wedstrijd Aardrijkskundige-puzzle VAN ROON, Lange Viele 62, Middelburg 't TICOHUIS KABOUTERS Zeeuwse najaarspuzzle-wedstrijd TYPISTE Openbare les VAKDIPLOMA Handelsvertegenwoordiger Zeeuwsch Dagblad, DE krant Onze zaak is wegens verbouwing tijdelijk verplaatst naar KORTE DELFT 13 te Middelburg Honderden m-+ Jongelui, VAN ROON pruice Een wedstrijd met ruim driehonderd prijzen De hoofdprijs isi San Marino geheel afgesloten Pluimveehouders verontrust Hieronder volgen de Gehele personeel van Rotterdams bedrijf bij knoeierij betrokken? Vergadering oecumenische raad van kerken Door gasverstikking omgekomen Woensdag 2 oktober 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Heden overleed, nog vrij plotseling, in het ziekenhuis Oostwal, onze geliefde Va der, Behuwd-, en Grootvader, de heer JACOB OP 'THOF Weduwe van Adriana Langebeke in de ouderdom van 81 jaar. Micha 7 18 en 19 B. op 't Hof L. M. op 't Hof- Buizer Jaap Maaike Adri Kees Cathrientje Jannie Goes, 1 okt. 1957 Kamperfoeliestr. 47 De begrafenis zal D.V. plaats hebben op vrijdag 4 okto ber. Vertrek Kam perfoeliestraat, om 2 uur. Heden is in ver trouwen op Gods ge nade in Christus van ons heengegaan, na een geduldig ge dragen lijden, onze lieve Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader CHRISTIAAN MINDERHOUD Weduwnaar van Agatha Langebeke in de gezegende ouderdom van 85 jaar. Nieuwdorp: C. Melse- Minderhoud Chr. Melse W. Minderhoud J. Minderhoud- Van den Berge M. Sandee- Minderhoud F. Sandee A. Minderhoud C. Minderhoud N. Minderhoud- Walhout Koudekerke (Z.): J. Minderhoud Den Haag: J. Minderhoud T. Minderhoud- Brouwer Parramatta (Australië) J. A. Steketee- Minderhoud J. Steketee Goes: F. Bakker- Minderhoud Eindhoven: C. Minderhoud M. Minderhoud- Dekker Nieuwdorp: A. Blankenburgh- Minderhoud J. Blankenburgh L. Minderhoud J. Minderhoud- Jansen Klein- en Achter kleinkinderen Nieuwdorp (Z.), 1 oktober 1957 Dorpsstraat 15 De begrafenis zal plaats vinden vrij dag 4 oktober a.s. op de bijzondere begraafplaats te Nieuwdorp Vertrek van het sterfhuis om 11.30 u. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvan gen na het overlijden van onze lieve Vader, Behuwd- en Groot vader JAN VAN ZWEEDEN Weduwnaar van J. M. de Jonge zeggen wij hartelijk dank. Namens de familie: J. C. van Zweeden Goes, oktober 1957 Aanbesteding Het Districtshoofd van de Centrale Dienst Beve lenden te Kruiningen, zal namens Burgemees ter en Wethouders van de gemeente Kruiningen, op maandag 14 oktober 1957, des voormiddags 11 uur, in het gemeentehuis te Kruiningen, in het openbaar aanbesteden: Het slopen van het voor malig zondagsschool gebouw te Kruiningen Bestek met tekening ver krijgbaar bij het bureau der C.D.B., Hoofdstraat 58 te Kruiningen, tegen betaling van ƒ2, Geen restitutie. Inschrijvers moeten be stekhouder zijn. ZOUTELANDE Vanaf 1 oktober treedt als agent voor ons blad op de heer C. VAN SORGE, Slager Abonnementen en adver- tentiën worden aldaar aangenomen. OP HANDELSKANTOOR TE GOES wordt gevraagd een met enige kennis der moderne talen. Sollicitaties worden ingewacht onder No. A 5008, Bureau van dit blad te Goes. STICHTING VAKONTWIKKELING HANDELSVERTEGENWOORDIGERS gevormd door: N.C.H.V. - N.H.R.V. - ST. CHRISTOFFEL ter inleiding cursus 1957/58 voor het van zaterdagnamiddag 5 oktober 1957 te 15 uur, in Hotel Centraal, Grote Markt 40 te Goes Inlichtingen cursus, kantoor der Stichting, Wijnhaven 33, Rotterdam, tel. 12.59.40 VOOR EEN PRACHT SORTERING m-*- Haarden en kachels: -<-• Olie en kolen Vakkundige plaatsing en onderhoud. Mooie kamerkachel ƒ88, Beckers, Permanent, Brandaris, Jaarsma en vooral de BROWCO met gasverbranding, Convector kachels en Hoensonprodukten. VOOR STAD EN LAND - - -**■ - GEVRAAGD: Een huishoudster of hulp in de huishouding. KLEIN BERKENBOS, Oostkapelle. AARDAPPELRAPERS, Jac. Louwerse, Eendekots- weg 3, Gapinge TE KOOP GEVRAAGD: Grote en kleine partijen SLACHTKIPPEN, M. Kal- jouw en Zn. Tel. K 1189 304, Grijpskerke. TE KOOP: Haardkookkachel. W. v. Woestijne, Aagtekerkse- weg, Oostkapelle. Bietennetten, bietenspa- den, bietenmessen, bieten vorken, bietenloof vorken, koedekken, aardappelspit- vorken, mestkruiwagens, rubberlaarzen, regenkle ding, aardappelmanden, sponsrubberondergarelen. RIJKAARD, Krommewee- le, Middelburg. Tel. 3516. o Mooie biggen. J. FLIP- SE, Biggekerke. Grote partij nieuwe ge galvaniseerde golfplaten, lang 2.44 m., breed 82 cm. Koopje, door waterschade. J. OUDEMAN, Dorpsstr., Wemeldinge. Ingeschreven fokzeugen. Gevraag: beste volbloed kalfvaarzen. P. KOOLE, Abeelseweg 46, Telefoon K 1180—4028, West-Sou burg. Nette meisjesmantel (groen) leeftijd 10 5 11 j. Commode, 2-p. Eng. ledi kant, zaehth. ladenkastje. Step op luchtbanden, ron de tafel op 4 poten, antie ke thee-emmer. P. OLIJ- SLAGER, Serooskerke. DIVERSEN: Dames! Laat uw knoops gaten bij Singer maken. Ze zijn in één dag gereed. Singer N.V., Segeerstraat 9a, Middelburg. Goed en voordelig ko pen.... VAN ROON, L. Viele 62, Middelburg. Pracht Oliestook f 218,—, mooie kamerkachel v.a f 88,De voordelige ver koop op veel huish. art. gaat onverminderd door. 10 voordeel. Brei met NEVEDA WOL Sirene in vele kleuren 3.10 Doubletta 4 draads 2.85 Soekey wol voor sokken 2.98. Sparta wol voor sok ken 2.44. JACOBSE, Kor te Noordstraat, Middelburg Flanellen nachtjaponnen in zalm en blauw slechts 5.50. JACOBSE, K. Noord straat, Middelburg. Uw naaimachine door Singer gerepareerd gaat weer jaren mee. We repa reren alle merken onder volle garantie. SINGER N.V., Segeerstraat 9a, Mid delburg. Tel. K 1180—2165. Plak uw kiekjes in een album. Wij hebben ruime keuze foto-albums voor u. Foto les Lamain, Lange Noordstr. 27, Middelburg. Wasmachinefabriek heeft snelwasmachines met lichte smaillebeschadiging gloed nieuw met garantie f 145,-. Langzaamwassers f 259,- Centrifuges f 150,-. Desge wenst afbetaling Depot: Nieuwstraat 28, Terneuzen Wij stellen ons ten doel u op te leiden tot een vol waardig weggebruiker Autorijschool Jasperse. Er kend en gediplomeerd door de F N.O.P Koudekerke, tel 01185—343. Straks komt er veel vraag naar goed zaad als gevolg van het aanhou dend slechte oogstweer Energ Vertegenw. Depoth. gevr v. d. verk. onzer Tuin- en Landb-zaaigraan en pootaard. Hoge prov door Serrarens Zaden, Goes. profiteerden reeds van onze voor delige verkoop nu kunt u zich voordelig inspannen Bijna alle huishoudelijk. 10 contant en veel extra koopjes nog Lange Viele 62 MIDDELBURG Ziet en vraagt u maar Notaris J. A. JANSE DE JONGE te Middelburg, i.v. op woensdag 9 okto ber 1957, om 10 uur, in het Notarishuis aan de Koepoortstraat te Mid delburg, a contant, pu bliek te verkopen: Ameublementen, Tafels, Stoelen, diverse Kasten, Ledikanten en Bedden goederen, Solex, Tuin- ameublement, Glas- en Steenwerk en hetgeen meer te zien is op dins dag 8 oktober, van 10 12 en van 1%4 uur. Nette goederen kunnen worden bijgebracht, op te geven in het Notaris huis. Zonder enige prijsverhoging worden door bemiddeling van de administratie van Zeeuwsch Dagblad al uw advertenties geplaatst in dag- week- en maandbladen Compleet met „Nordlicht" lamp, jasbeschermer, slot, enz. Beschikbaar gesteld door Phoenix Rijwielenfabriek, Alb. Schootstraat te Leeuwarden. Voorts: vulpennen, dozen luxe post, vulpotloden, mooie foto-kalenders voor 1958, romans, fototoestellen, electr. strijkijzer, dames- of herenpolshorloge, enz. We kunnen niet alle 325 prijzen opsommen, maar hier volgt wel een bloemlezing van de prijzen, die voor deze wedstrijd beschikbaar zijn gesteld: Rotanfauteuil, Rotanhuis, Langeviele, Middelburg. Reis-etui, Lederwarenhuis Byou, L. Delft, Middelburg. Twee damespotloden, Kon. Rotterd. Lloyd, Rotterdam'. Verona-aansteker, Ned. Chr. Reisvereniging, Den Haag. Grote luxe doos sigaren, Sigarenfabriek „Gulden Vlies" Tilburg. Végé Levensmiddelenpakket ter waarde van f 25. fa.Maljers en Zn., Middelburg. Luxe damestas, Wed. Visser, Papegaaistraat, Goes. 1 paar renschaatsen, Fa. Nooitgedacht en Zn., IJlst. Huisapotheek, Fa. Van der Rest, Kerkstraat, Goes. 10 dozen luxe post, Kon. Papierfabrieken Van Geider Zn, Amsterdam. 1 paar Pantoffels, Fa. J. Allewijn en Zn, Middelburg. Toilettas, Parfumerie Van Biemen, Goes. Waardebon van f 25.Magazijn Nieuw England, L. Delft, Middelburg. Waardebon van f 10.Kledingmagazijn Van Loo, Middelburg. Waardebon van f 10.Fa. Gerritsen, Kerkstraat, Goes. Phylodendron met sierpot, Kwekerij M. H. Dekker, Middelburg. 3 zakspiegels en 3 zakportefeuilles, Alg. Friese Levens- verzekeringsmij. en de Grote Noord-Holl. van 1845. Fietslantaarn, Rijwielfabriek Phoenix, Leeuwarden. Luxe dames schrijfmap, Ned. Chr. Reisvereniging, Den Haag. Sierlepel, Van den Driest, Gravenstraat, Middelburg. 3 Atlassen Nederland, Tonnema N.V., Sneek. Auto op rails, Het Ticohuis, L. Delft, Middelburg. Overgooier voor Baby, De Weefstoel, L. Viele, M'burg. Sierasbak, Bohemia, L. Vorststraat, Goes. 6 Papbordjes, Ligafabrieken, Roosendaal. Foto-album, Piet Vreke, K. Delft, Middelburg. Boek, Boekhandel Elenbaas, Goes. Borduuralbum en 2 uur gratis onderricht naaimachine, Fa. Van Oevelen en Zn, L. Delft, Middelburg. Gratis rijles, Autorijschool Jasperse, Koudekerke. Baddoek, Goedkope Simon, Goes. Blikopener, Hoekje van Goes, fa.' Broekstra, Goes. 3 paar Hi-Life nylons en 3 paar Danlon nylons, Poley fa. Meeuwsen, Ganzepoortstraat, Goes. Constructor bouwdoos, J van Wuijckhuijse, L. Vorst straat, Goes. Toplin overhemd, Maison Van Westen, L. Vorststraat, Goes. Snoeischaar, Cornelisse, Vlasmarkt, Middelburg. Dames- of herenpolshorloge, Fa. Fabery de Jonge, Goes. Waardebon voor leuke verrassing, Berco, Goes. Autospiegel, fa. Mullié en Kunst, Middelburg. Thermometer, Focus, Opril Groote Markt, Goes. 1 paar „Votha" super Perion dameskousen, Rial, L. Vorststraat, Goes. Ontbijtlaken en 6 vingerdoekjes, Brouwenaar en v. d. Kamer, Lange Viele, Middelburg. De Italiaanse regering heeft weg versperringen laten aanleggen op alj$ zeven uit Italië naar de kleine, in d# Apennijnen gelegen onafhankelijke republiek San Marino leidende wegert. Daar de inwoners van San MarinO hun levensonderhoud voornameHJÏI verdienen in met het toerisme samen» hangende werkzaamheden, betekent dit, dat Italië hierdoor het economi» sehe leven van de republiek kan bi» dreigen. x Het is tot deze maatregel ovwo gegaan, nadat de communistische r$* gering van San Marino plotseling, toen de meerderheid der communisten en met hen verbonden socialisten ift het parlement verloren ging. D* volksvertegenwoordiging ontbond ert voor 3 november a.s. algemene ver» kiezingen uitschreef. De communiste» hopen deze verkiezingen, evenals twee jaar geleden, te winnen met hulp van duizenden communistisch^ en socialistische burgers van San Ma* rlno, dia in Italië wonen, doch op verkiezingsdagen in San Marino ko men stemmen. Minister Suurhoff opende congres De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer J. G. Suur hoff, heeft maandag in de universi teit van Amsterdam een congres ge opend, waar onder auspiciën van da Werelgezondheidsorganisatie van de Verenigde Naties het aspect der volks gezondheid bij chronische ziekten zal worden besproken. In de gisteren gehouden vergadering van de Nederlandse pluimveeteeltorgani satie te Barneveld heeft de voorzitter, da heer G. Vergaay in een rede verklaard dat de huidige prijs van de voedergranen funest is voor de pluimveehonders. Da kostprijs van de eieren stijgt met meer dan een cent, betoogde spreker. Hij pleit te voor beëindiging van de monopolie heffingen op voedergranen. 9 Ieder kan aan deze wedstrijd deelnemen. 's Zaterdags en 's woensdags wordt een opgave geplaatst. In totaal ver schijnen er 21 opgaven. De laatste opgave wordt geplaatst op 30 novem ber a.s. Indien enigszins mogelijk worden de prijswinnaars gepubliceerd in „Zeeuwsch Dagblad" van 4 december, terwijl de prijzen zullen worden uitgereikt op 5 december a.s. Dat wordt dus een ware St. Nicolaas-ver- rassing. Er zijn gemakkelijke en moeilijke opgaven. Elke opgave wordt van te voren door de jury voorzien van een aantal punten. Deze puntenwaarde varieert tussen 5 en 20 punten. De deelnemer met het hoogste aantal punten ontvangt de hoofdprijs en zo vervolgens. De uitslag van de jury is bindend; daarover kan niet worden gecorres pondeerd. 9 Door het eenvoudige feit van deelname aan de wedstrijd onderwerpt men zich aan de voorwaarden. Oplossingen mogen alleen worden ingezonden met gebruikmaking van het puzzelformulier, zoals dat bij elke opgave in „Zeeuwsch Dagblad" staat afgedrukt. Oplossingen, die zonder gebruikmaking van dit formulier worden ingezonden, worden terzijde gelegd. Indien mogelijk, zullen wij puntenstanden publiceren, zodat alle deel nemers en deelneemsters op de hoogte zijn van de stand van zaken. Alle oplossingen inzenden aan het kantoor van „Zeeuwsch Dagblad" te Goes, Postbus 4, In de linkerbovenhoek van de enveloppe duidelijk ver melden: oplossing najaarspuzzle. 9 De oplossing van onderstaande opgave moet uiterlijk zaterdagmorgen 5 oktober in ons bezit zijn. Opgave nummer 4. 1 2 3 4 4 5 4 3 6 7 8 8 9 1 2 10 5 10 5 - 3 10 11 I 12 7 4 3 2 10 3 13 10 14 15 10 13 16 3 M 11 13 11 1 1 10 15 11 10 3 11 17 15 10 10 18 8 13 1 2 10 10 13 16 8 8 3 1 5 4 3 6 19 8 13 20 10 13 5 8 9 Bij een handelmaatschappij te Rot- terdac zijn knoeierijen aan het licht gekomen, waarbij, zo wordt vermoed, het gehele personeel is betrokken. De politie meent, dat sedert het einde van de oorlog het personeel regelmatig levensmiddelen mee naar huis nam. Dit was mogelijk, doordat de maat schappij een zeer gebrekkig admini stratief beheer voerde. Verder is vast komen te staan, dat bij tussentijdse controles of bij het opmaken van de balans steeds voor duizenden guldens aan goederen ver dwenen was, maar nooit heeft men zich de moeite gegeven de oorzaak ervan op te sporen. De zaak is aan het rollen gekomen, toen een expeditieknecht in 't haven gebied werd aangehouden met een partijtje levensmiddelen: koffie, vlees en suiker. De man werd meegenomen naar het bureau en bekende de spul len te hebben meegenomen. Hij had Accountant wilde recherche op de proef stellen Een 35-jarige accountant uit Rotter dam heeft zich bezig gehouden met 't stelen van allerlei kleine dingetjes uit een warenhuis in Den. Haag. Toen hij een tubetje lijm in zijn zak wilde stop pen werd hij gegrepen. Hij bleek voor f 13.50 aan goederen in zijn zakken te hebben. De accountant zei tegen de recherche: „Ik wilde eens zien of jul lie goed werkenHij heeft een blanco strafregister. het al meer gedaan, aldus zijn ver haal. Huiszoeking volgde en nog een partij ter waarde van enkele honder den guldens werd gevonden. De poli tie zocht de zaak verder uit en dit leidde tot arrestatie van een chauf feur, bij wie thuis vlees werd gevon den, eveneens van de handelmaat schappij afkomstig. Het onderzoek duurt nog steeds voort en wegens diefstal of heling zijn in middels al processen-verbaal opge maakt tegen de magazijnchef en een 64-jarige slager, beiden uit Rotterdam, die ai meer dan dertig jaar in dienst zijn van de maatschappij. In dezer dagen gehouden vergade ring van de oecumenische raad van kerken heeft de voorzitter, prof. dr. W. F. Dankbaar, gewezen op de nau were samenwerking van de Wereld raad van Kerken en de Internationale Zendingsraad, wat intensievere toe nadering tussen de oecumenische raad en de Nederlandse zendingsraad mo gelijk maakt. De verhouding van de raad tot da gereformeerde kerken is een aange legenheid van groot belang. Plannen van de raad zijn besproken om een. levendiger contact met de gerefor meerde kerken mogelijk te maken. Dit formulier gebruiken voor het inzenden van uw oplossing. Zie de voorwaarden. Gehucht onder de gemeente Westdorpe. Gemeente op Schouwen. Gemeente op Schouwen bij Brouwershaven. Gemeente in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen aan de Wester-Schelde. Gemeente op Duiveland a.d. Grevelingen. Gemeente op Schouwen op de grens van Duiveland. Gemeente bij Hulst. St Gehucht onder de gemeente 's-Heer Abtskerke. Gemeente bij Hulst vormt met Graauw één gemeente. Gevraagd 9 plaatsnamen gelegen in Zeeland elk van negen letters. Bij juiste oplossing vormen de vijfde letters, van boven naar beneden gelezen de naam van een dorp ten Noorden van Hulst a. d. Westerschelde. Graantoeslag oogst 1956 De provinciale voedselcommissaris- sen hebben bericht gezonden aan de telers, betreffende de uitbetaling van de toeslag voor de granen van de lich te gronden oogst 1956. Het Landbouwschap deelt mede, dat degenen, die een dergelijk bericht (mandaat) niet hebben ontvangen en van mening zijn, op grond van de bo demvruchtbaarheid van hun bedrijf, wel voor toeslag in aanmerking te ko men, dan wel degenen, die van me ning zijn, dat de berekening van de toeslag op foutieve gegevens berust, zich hierover vóór 1 november a.s. in verbinding kunnen stellen met de pro vinciale voedselcommissarissen in hun provincie. De 68-jarige F. A. Dielissen te Rotter dam, die alleen woont, is in zijn woning dood op bed aangetroffen. In de kamer hing een zware gaslucht, afkomstig uit het gasstel in de keuken, waarvan de kraan openstond. Buren, die de man se dert zaterdag j.l. niet meer hadden ge zien, roken gistermiddag gaslucht én zij waarschuwden de politie. Volgens familie van D. had hij ge enreukzin. Aan de honderden deelnemers aan onze najaars-puzzle. Ja, dat gaat best met deze wedstrijd. Dagelijks stromen de honderden op lossingen binnen. Natuurlijk zijn die niet allemaal goed. Vooral bij de tweede opgave vielen nogal wat „slachtoffers". Maar dat wil voor de einduitslag nog niets zeggen. Er komen nog een aantal heel mooie puzzles. En U weet: de puntenverdeling is door onze jury vastgesteld. Dus gaat U maar rustig door met puzzlen. Van opgave 1 en 2 laten we hieronder de goede oplossing volgen. U kunt dan eens kijken hoever U staat. Er is gevraagd om de oplossingen ook te mogen zenden aan ons kantoor te Middelburg. Dat ontraden wij U sterk, want dan kan het gebeuren, dat Uw oplossing niet op tijd in ons bezit is. En vanaf heden moeten wij aan de datum van inzending streng de hand houden. Oplossing opgave 1: 1. Hor, 8. Brouwershaven, Vert.: 1. voorbarig, 2. be roemd, 3. gewis, 4. ark, 5. inham, 6. aanvang, 7. tegendeel. Oplossing opgave 2: 1. haastig, 2. overal, 3. venster, 4. edelen, 5. Zeeland, 6. wekker, 7. ellende, 8. kennis, 9. overste, 10. grieks, 11. aandeel, 12. winter, 13. vertrek, 14. garage. Hoedekenskerke.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4