Goes treedt toe tot Stichting Verpleeg- en Rusthuizen KAAS Souburgse p.v.d.a. tegen aansluiting ambtenaren bij het I.Z.A. Ondo kan in klasse 3b het kampioenschap behalen Bezinning van Geref, vrouwen op hun tijd en taak Groene Kruis te Veere gaat wijkgebouw stichten Kleuterscholen in Oost en West W aterbouwkundige werken in Zeeland Verkeersproblemen Oranjezon verliest het kampeerterrein De Zeeuwse korfbalcompetitie 1 doeriméér met Discussie-rijke raadsvergadering Ook onderhandse aanbestedingen in ongenade bij socialisten Provinciale Dag te Middelburg Benoemingen bij waterschappen Burgerzinlening voor torenrestauratie VLISSINGEN Schets gereed voor nieuw verenigingsgebou w Vrijdag 27 september 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 DE GEMEENTERAAD VAN GOES heeft gisteravond besloten toe te treden tot de arbeid van de stichting „Verpleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland". Vooraf echter had zich over het voorstel van b. en w. om tot toetreding te b uitvoerige discussie ontsponnen. De heer J. S. Visscher (P.v.d.A.) en ook *e rraer Zuidema (AJt.) brachten bedenkingen naar voren, niet tegen het verlenen van medewerking aan de stichting, evenmin tegen het eventueel garant zijn voor een exploitatietekort, doch wei tegen het feit, dat de finan ciële consequenties van een dergelijke garantie niet te overzien zouden zijn. Zij wilden daarvan een nadere omschrijving. Uit de beantwoording van de terzake gemaakte opmerkingen door de voorzitter en de wethouders mr. H. B. Bouwman en J. J. van Melle bleek, dat een besluit tot toetreding niet tevens betekent, dat men zich in elke vorm en op Iedere wijze garant stelt. „Wij besluiten slechts dat wij bereid zijn over een garantie te spreken met het stichtingsbestuur", aldus wethouder Bouwman. Toen aan het slot van de discussie de heer J. Laport (A.R.) het voorstel deed om in het besluit tot toetreding dan tevens deze voorwaarde te vermel den. waren de bezwaren geweken. helminastraat worden gesloopt, waar op wethouder Bouwman antwoordde dat :uitvoering van het plan wacht op goedkeuring van het college van Ged. Staten. De heer R. Zuidema sprak tenslotte de wens uit dat de petates-frites eten de lieden de lege zakjes niet op straat werpen. Hij deed de suggestie, de zaken, die frites verkopen het publiek te doen verzoeken de straten schoon te houden. Behalve f 18 miljoen voor bruggen, f35 miljoen voor onderhoud en verbete ring van rijkswegen en ruim f56 miljoen uitkering aan de provincies uit het ver- keersfonds zal in 1958 f74,5 miljoen worden aangevraagd voor de aanleg van rijkswegen. f 46.000.000 zal worden besteed aan we gen van het rijkswegenplan, welke te vens behoren tot het Europese wegennet, dat in de conventie van Geneve van sep tember 1950 is vastgesteld, terwijl het restant ad f28.500.000 is bestemd voor de overige wegen van het rijkswegenplan. In Zeeland zullen de werken tot het uitbreiden van de aanleginrichtingen van het Veerplein met toegangswegen te Vlissingen (f2.500.000) en het maken van aanleginrichtingen in de nieuwe veerha ven te Breskens en de aanleg van een veerplein met toegangsweg bij die haven (f2.850.000) worden voltooid. De raad besloot tot aankoop van de woning Mattheus Smalleganges- buurt 53, tot aankoop van grond ten behoeve van de toekomstige uitbrei ding van de haven, tot verkoop van grond aan de Vogelzangsweg en tot het vaststellen van bijzondere rooilijn voorschriften voor gedeelten van de Westsingel en de Zuidvlietstraat. Deze besluiten werden genomen overeenkomstig de voorstellen van b en w., die wij reeds publiceerden. De raad besloot geen subsidie te verlenen aan de Academie voor beel dende kunsten „Sint Joost" te Breda ONDERWIJS In verband met uitbreiding van het aantal leerlingen werd aan de u.l.o. op Geref. grondslag medewerking ver leend voor het aanschaffen van leer middelen. Ook de r.k. jongensschool ontving deze medewerking, evenals de Chr. u.l.o. Besloten werd aan de Vereniging voor Chr. kleuteronderwijs medewer king te verlenen ten behoeve van de bouw van een vierklassige kleuter school in plan-oost en een tweeklas- sige school in plan-west. Op 10 okto ber van het vorige jaar werd de medewerking verleend voor de bouw van een zesklassige school op het Valckeslot. Dit besluit werd gisteren ingetrokken. B. en w. merkten in hun voorstel op dat indien de plannen van het schoolbestuur verwezenlijkt zijn, het Christelijk kleuteronderwijs in Goes over voldoende ruimte en af doende spreiding beschikt. Tot onderwijzeres aan de Jan Ligt- hartschool werd benoemd mej. C. H. de Korte te Wilhelminadorp. Leraren werden benoemd aan de ge meentelijke gymnasiale afdeling van het Goese lyceum en tevens werd het aantal lesuren bepaald. Dit is een jaarlijks terugkerende aangelegen heid. De Vereniging voor lager onderwijs op G.G. kreeg medewerking ex. art. 72 voor de aanschaf van gordijnen leermiddelen voor het vak handen arbeid. Overeenkomstig het reeds door ons gepubliceerde voorstel besloot de raad Raad Vrouwenpolder Het kampeerterrein Oranjezon gaat verdwijnen, aldus heeft het gemeen tebestuur van Vrouwenpolder van Ged. Staten vernomen. Voorts kwam de raad tot de volgen de besluiten: De zuiveringsinstallatie kan door gaan. Gemeentefonds f 6000 rioolbelas ting f 1500. De bouw van de woningwetwonin gen is nog niet te financieren. Een subsidie van f 10 werd toege- zecd voor drankbestrijding. Op de Noorddijkwegen zal een slijt laag worden aangebracht. Aan de heer Goedbloed wordt per 15 nov. eervol ontslag verleend als ont vanger. F-t badhuis te Gapinge voorziet in ee- u-*hoefte en is zeer in trek. Bij de rondvraag informeerde de heer J. Janse (AR) naar de aankleding van het raadhuis en naar het oprui men van kampeer huisjes. De heer W. Louwerse (AR) wilde graag iets we ten omtrent het bezoek van minister Struycken aan de gemeente, i.v.m. de grenswijzigingen en de heer G. de Vos (CH) vestigde de aandacht op de rio lering tegenover de Geref. kerk te Ga pinge, i.v.m. een openliggende riool- put. OUDE MAN TE KRABBENDIÏKE AANGEREDEN Gisteravond omstreeks zes uur is op de Rijksweg te Krabbendijke (Mei boom) de 82-jarige heer C. Zeevaart door een auto aangereden. Hij wilde met de fiets de weg over steken, maar lette niet op het drukke verkeer op de Rijksweg. Een perso nenauto, bestuurd door de Zweed L.K. K.L., woonachtig te Vlissingen en ko mende uit de richting Bergen op Zoom kon hem niet meer ontwijken, hoewel hij zeer krachtig remde. De fietser werd via de motorkap op de weg ge slingerd en bleef liggen. Een onmid dellijk ter plaatse zijnde dokter con stateerde geen zware verwondingen, waarna hij naar huis werd vervoerd. Zijn fiets werd totaal vernield en de auto werd licht beschadigd. Het is thans de tweede keer, dat de krasse baas op een dergelijke wijze door een auto werd gegrepen. tot het vaststellen van een nieuwe verkeersregeling voor het Stations plein. RONDVRAAG Bij de rondvraag spraken de heren E. N. C. van Riesen en A. Vermaire over de verkeerssituatie aan de Pa- tijnweg -en de Bergweg. Zij bepleit ten maatregelen, die grotere verkeers veiligheid waarborgen en de voorzit ter zegde toe aan deze aangelegen heid de nodige aandacht te zullen schenken. De heer W. J. J. M. Vroome wilde weten wanneer de leegstaande wonin gen in de Pickartstraat en de Wil- KNVTO houdt in Zeeland haar algemene vergadering De Kon. Ned. Ver. v. Transporton dernemingen K.N.V.T.O. houdt dit jaar haar algemene vergadering in Zee land, en wel op woensdag 2 oktober, in het Huis van Nassau te Zierikzee. De vergadering zal worden geopend met de jaarrede van de voorzitter, mr. D. van Setten, directeur van de B.B.A. te Breda, waarna dr. H. J. van Zuylen, directeur van de R.T.M. een voor dracht zal houden over „Streekver- voerbedrijven in een randgebied". 's Middags gaan de genodigden per boot naar Veere. ADSPTEANTENKORFBAL Voor de adspiranten staan de volgende wedstrijden op het programma: Afd. a, OlympiaScampolo a. Afd. b. Animo bSwift snel. Afd. c. AtlasSwift lenig; Swift rap— Vedo b; Swift vlotAnimo c. Afd. d. Zeelandia—Blauw wit; Vopo— Luctor a; Vios aTogo b; Togo aVi tesse. Afd. e. Vios b—de Poel; Elto aLuc tor c; Luctor bVolharding b. Voor a.s. zaterdag is wederom een uitgebreid programma vastge steld. Hopelijk gooit de regen nu weer geen roet in het eten. Ook komt er een andere spelbreker een spaak in het wiel steken n.l. de griep. Vooral de gelederen van de adspiranten worden hierdoor aan getast en het is niet onwaarschijnlijk, dat bij de adspiranten enkele wedstrijden zullen moeten worden afgevoerd om deze reden. In de eerste klasse staat dan wederom de derby Tjoba 1Togo op het programma. Togo mag deze wedstrijd beslist niet verliezen omdat anders de kans op de titel vrij zeker verspeeld wordt en Tjoba bengelt nog steeds onderaan in de eerste klasse. Spanning zal er dan ook genoeg zijn in deze wedstrijd. Olympia 1 kan zich verder in veilig heid brengen door Scampolo 1 thuis te kloppen. In -de tweede klasse a komt leider Top 1 weer niet in het veld in ver band met een beroep tegen een uit spraak van de strafcommissie, welk beroep zaterdag in Middelburg behan deld wordt. De wedstrijd Vitesse-Een- dracht is alleen nog van belang voor Eendracht, dat nog niet geheel in vei ligheid is. Van groot belang is de strijd tussen de twee ondersten Swift 4— Vios 2. Indien Swift 4 ook deze wed strijd weer verliest kan het practisch de onderste plaats niet meer kwijt ra ken. DE POEL IS LASTIG In klasse 2b moet leider Ëitb 1 op be zoek naar De Poel. Op papier is Elto natuurlijk sterker maar de Poel ia thuis een lastige tegenstander die bovendien het voordeel van het eigen terrein heeft. Bij Volharding 2Togo 2 staat niet veel meer op het spel al zal Volharding 2 re vanche willen nemen voor de nederlaag die in Goes werd geleden. In klasse 3a moet het nu toch wel heel raar lopen als BKC zaterdag geen kam pioen wordt. Stormvogels is zeker niet in staat om de leiders iets in de weg te leggen al wordt dan ook in Westkapelle gespeeld. AtlasVedo 1 is nog van be lang voor de bezetting van de derde plaats. Het voordeel van het eigen ter- 2 gaat tegen KVL een zekere nederlaag tegemoet ONDO KAMPIOEN In klasse 3b kan Ondo, wanneer de thuiswedstrijd tegen AKC wordt gewon nen en wanneer Swift 6 in Arnemuiden tegen Top 2 een steek laat vallen, het kampioenschap behalen. Swift 6 zal zich echter wel tot het uiterste verweren en het komt ons voor, dat Ondo het kam pioensfeest nog even uit zal moeten stel len. In klasse 3c staan liefst vier wedstrij den op het programma. Tjoba 3 ont vangt thuis SVS en houdt de winst on getwijfeld in eigen huis. Blauw wit 1 moet op bezoek bij Kats en dit bete kent voor de leider wederom een zeer zware opgave aangezien Kats zijn spor. tieve plicht zeer zeker zal doen. Vopo 2 en Olympia 2 doen niets voor elkander onder en een spannende strijd ligt hier dan ook in het verschiet. SSS krijgt het betrekkelijk gemakkelijk hu de Elto reserves op bezoek komen. Toch moet SSS deze wedstrijd niet te gemak kelijk opvatten. In klasse 3d worden de laatste restan ten opgeruimd waarbij geen belangen meer gertioeid zijn. WKV wint ongetwij feld van Blauw wit 2 terwijl Luctor 2 zeer zeker de competitie ongeslagen zal willen doorkomen. Zeelandia 2 gaat dan rein kan Atlas de zege bezorgen. Animo ook een zekere nederlaag tegemoet. Ingezonden mededeling (adv.) #95 ct) *an "r ICaas is voedzaam en gezond Buitengewoon is de woordenstroom geweest, die donderdagmiddag tijdens de openbare raadszitting in Oost- en West-Souburg vloeide. Voornamelijk werd deze woordenvloed voortgebracht door de fractie leden van de Partij van de Arbeid, die gekant waren tegen aansluiting bij het I.Z.A. (Instituut Ziekteregeling Ambtenaren) waardoor b. en w, een nederlaag leden en tegen het „wederom" op de agenda voor komen van een „onderhandse aanbesteding". heidsbesef, terwijl de financiële kon- sekwesties voor de gemeente Souburg niet te oyerzien zouden zijn. Doch het A.R. raadslid W. Huson was de me ning toegedaan, dat het bepaald ver keerd was, de aansluiting af te wijzen, temeer, daar dat uit het ambtenaren corps naar voren was gekomen. Ondanks de gedegen uiteenzetting van wethouder M. A. v. d. Putte, on danks het briljante betoog van burge meester Stemerding waarin hij stel de dat juist door de regeling bij de IZA, waardoor verstrekkingen niet voor de volle honderd procent worden vergoed, er voor de betrokkenen een moreel voordeel is, en waarin hij stel de, dat 3 vakbondsbestuurders om strijd aansluiting hadden aanbevolen en reeds meer dan 700 gemeenten in Nederland zijn voorgegaan ondanks het feit, dat het merendeel der ambte naren aansluiting bij het IZA voor staat, werd het voorstel met 5 voor en 8 tegen verworpen. Onderhandse aanbesteding In vorige raadszittingen had de P.v. d.A.-fraktie zich gekant tegen „onder handse" aanbestedingen en nu op nieuw door b. en w. was voorgesteld om over te gaan tot onderhandse aan besteding van de gedeeltelijke aanleg van de riolering in West Souburg, achtte men de tijd gekomen om fel te protesteren bij monde van raadslid De Potter tegen deze hernieuwde aanbesteding. Want b. en w. hadden B. en w. van Souburg hadden de raad voorgesteld om aan te sluiten bij het I.Z.A. Dit voorstel lanceerde men reeds in mei van dit jaar, doch werd toen nog éven teruggenomen voor na dere besprekingen en informaties. In de vergadering van mei heelt de raad uitvoerig haar licht over deze materie laten schijnen en heeft dit opnieuw gedaan in de gisteren gehouden raads zitting, doch met praktisch geen enkel nieuw gezichtspunt. Fractievoorzitter Bouff der P.v.d.A. verklaarde dat hij tegen zou stemmen en dat het standpunt ingenomen in de vergadering van mei nog niet gewij zigd was. De „status" van ambtenaar is nog niet geregeld en dit was ook zijn partijgenoot De Potter van me ning, die feitelijk vond, dat een amb tenaar zich stelde boven een „gewone arbeider". En raadslid De Potter was van oordeel, dat juist in deze tijd er door b.v. aansluiting bij het IZA géén lastenverzwaring voor de ge meente bewerkstelligd mag worden. Ook hij was dus tegen, doch zijn par tijgenoot De Boer juichte aansluiting toe. Gezien de betere verstrekkingen die de ambtenaren ten deel zouden vallen. Verworpen De C.H.U.-fractie bij monde van de heer J. Sinke was eveneens te gen aansluiting en was van oordeel, dat de IZA afbreuk zou doen aan het gemeenschappelijk verantwoordelij k- destjjds toegezegd om tegemoet te ko men aan hun wensen. Burgemeester Stemerding betoogde, dat het niet ging om een groot project terwijl men dit werk zeer billijk gedaan kan krijgen door een aannemer, die ter plaatse reeds voor de gemeente wérkt en al het materiaal reeds ter beschikking heeft staan. Omdat er derhalve een finantieel voordeel voor de gemeente is te verwachten bij deze onderhandse aanbesteding en dus het gemeentebe lang op de voorgrond komt, achtten b. en w. het juist, dat in dit geval een onderhandse aanbesteding zou plaats vinden. Vandaar hun voorstel. Wet houder v. d. Putte merke eveneens op, dat de. gemeente-belangen volkomen over het hoofd gezien zouden worden, wanneer star wordt vastgehouden aan „géén onderhandse aanbestedingen", doch het waren alle verspilde woor den. Vijf P.v.d.A.-leden stemden te gen dit voorstel, doch doordat 7 raads leden vóór het standpunt van b. en w. stemden kon tóch worden overgegaan tot de onderhandse aanbesteding en werd het finantiële voordeel voor de gemeente veilig gesteld. Lening De raad besloot met algemene stem men tot het aangaan van een geldle ning groot f 200.000,noodzakelijk voor de verdere financiering van het bouwrijpmaken voor en de bouw van 32 woningwetwoningen aan de Van Visvlietstraat en de Padweg, voor wel ke stichtingskosten tot dusver reeds een bedrag van 225.000.werd uitge geven. De gemeenteraad besloot voorts tot het verlenen van medewerking voor de aankoop van leesboeken en atlas sen voor de „Marnixschool", tot het aangaan van een nieuwe overeen komst met de N.V. „PZEM" inzake de openbare straatverlichting, terwijl de bezwaarschriften wat betreft het plan van wegen en waterlopen op Walche ren werd ingetrokken. Eveneens be sloot men tot de aankoop van ver schillende percelen grond en een boerderij aan de Middelburgsestraat alsmede grond voor de bouw van een openbare kleuterschool. In een groot aantad Gereformeerde gezinnen in Zeeland is de man of vader gisteren „keukenmeester" geweest. Deze tijdelijke „promotie" liad niets te maken met een onderlinge afspraak, maar was het gevolg van de jaarlijkse Provinciale Dag van de Geref. Vrouwenverenigingen. Daarom hadden tiental len moeders gisteren de dagelijkse beslommeringen opzij gezet en waren, al dan niet in Zeeuwse kledij, naar Middelburg gereist om in de Schouwburg aan het Molenwater, zich gezamenlijk op hun taak en tijd te bezinnen. Daartoe werd in de ochtendvergadering een inleiding gehouden door mevr. E. Donner- Honig te Broek op Langendijk over het onderwerp „Geen tijd" en 's middags een opwekkend woord door ds. W. F. M. Lindeboom te Zwijndrecht over „Wij zijn verblijd zijn wij verblijd?" Mevr. Donner-Honig wees er des morgens in haar toespraak op dat in onze tijd bij jong en oud „geen tijd" een modewoord is geworden. Iedereen heeft altijd overal tijd voor, als het de dingen van het tijdelijk leven be treft, maar voor het geestelijke heeft men „geen tijd". Alsof ieder maar naar eigen goeddunken over de hem of haar van God toegemeten tijd kan beslissen! Veel te weinig wordt er bij stil gestaan, dat de tijd een geschenk van God is. Evenals men er ook niet bij nadenkt, dat de eenmaal verloren gegane tijd niet meer in te halen is. En of die tijd nu goed besteed is, of verkeerd, liet is en blijft verleden tijd. Dit zullen de ménsen' zich meer moe ten realiseren. Zij zullen zich hebben af te vragen of zij de tijd wel hebben besteed in dienst van Hem, die hen de tijd schonk. Ook en vooral voor de moeders geldt dit. In het gezin en bij de opvoeding van de kinderen speelt hun tijd een zeer belangrijke rol. Daarom: blijf meester van de u ge schonken tijd, zo besloot mevr. Don ner-Honig haar inleiding. Ware blijdschap Hoewei niet in de titel voorkomend speelt de tijd ook een rol bij het onderwerp, waarbij ds. Lindeboom de dames 's middags bepaalde: Wij zijn verblijd, zijn wij verblijd? Om ver blijd te zijn moet men inmmers ook over tijd beschikken. De vrouw moet de tijd hebben om eens achter de blinde muren van het huisgezin, waar achter zij vroeger alleen maar leefde en met welk leven zij zich tevreden moest stellen, vandaan te komen. Zij moet ook uitzicht hebben op het leven. Veel is er in dit leven dat ons ter- neerdrukt en waardoor wij dikwijls somber gestemd zijn. De wereld tracht dit te verdoezelen door amusement te maken. Maar dit is niet volmaakt, daar het gemaakt moet worden. Juist de ware blijdschap in Christus kan ons leven opheffen en kan maken dat wij inplaats van slachtoffers, beheer sers der situatie zijn. Het is daarom ook zo mooi dat wij de zondag heb ben, de dag des Heren. Deze feestdag is een dag van verademing in dit jach- Bij K.B. zijn in de provincie Zeeland benoemd tot dijkgraaf van de Houwer polder Chr. Geuze te Scherpenisse, tot lid van het bestuur van het waterschap de Valkenissegeul W. W. Kakebeeke te Krabbendijke, tot gezworene van de Ka- relpolder M. Dees te Krabbendijke. Met ingang van 1 nov. 1957, tot lid van het bestuur der waterkering van de ca- lamiteuze Borsselepolder, A. Quist te Borssele. Met ingang van 1 nov. 1957, tot lid jan het bestuur der waterkering van de ca- lamiteuze Zimmermanpolder, W. Walra ven te Rilland. Met ingang van 13 nov. 1957, tot dijk graaf van de heer Janszpolder, C. J. Schippers te Kamperland. Met ingang van 17 nov. 1957, tot dijk graaf van de Stadspolder, J. D. Verburg te Kortgene, uiterlijk tót het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Met ingang van 18 nov. 1957, tot voor zitter van het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Onrust, Ja- coba en Anna-Friso, A. P. Karelse te Kamperland. Met Ingang van 21 nov. 1957, tot dijk graaf van de Noord-Kraaijertpolder, W. H. van Gorsel, te 's-Heer Arendskerke. Met ingang van 26 nov. 1957, tot dijk graaf van de Van Citterspolder, J. de Winter te Nieuwdorp, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Aan L. J. Nieuwenhuijzen te Halsteren is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn functie van gezworene van het waterschap Sint Philipsland. RILLAND D.E.L.-colIecte. De collecte ten bate der Prot. Chr. T.B.C.-organisatie „Draagt el kanders lasten" voor de stichtingen Son- nevanck en Zonnegloren heeft in deze gemeente f73,58 opgebracht. tige leven, een dag ook waarop wij ons toevlucht bij God kunnen en moe ten zoeken. Dan zullen wij verblijd zijn. Maar zijn wij verblijd? Staat de zondag niet te veel buiten ons leven? Pas wanneer wij verblijd zijn, kunnen wij daarvan iets uitdragen in ons ge zin, kunnen wij tegenover onze kin deren een levend blijmoedig geloof tonen. Dat zal het kind iets zeggen. Maar het schijnt dat de moderne jeugd daarvan te weinig ervaart, waardoor zij elders vermaak zoekt. Vermaak in een wereld die werkt op de lage en zinnelijke instincten van de mens, terwijl het gezin vaneen gereten wordt. Juist dat kunnen de ouders voorkomen, moeten zij voorkomen. Wanneer het kind ontdekt dat het geloof van vader en moeder geen traditie is of maskerade, zal het gezag van de ouders invloed hebben en zal heel het gezin kunnen delen in de ware blijdschap van Christus. Naar aanleiding van beide inleidin gen werden verschillende vragen ge steld, die door de inleiders werden be handeld. In de ochtendvergadering werden verder de jaarverslagen van penningmeesteresse en secretaresse voorgelezen, terwijl van mej. E. Boon uit Arnemuiden een indichtvorm stuk werd voorgelezen. Mej. Boon was zelf door ziekte verhinderd. 's Middags werd door de afdeling Zierikzee een tableau opgevoerd. De vergadering stond onder leiding van mevr. Elshout-Van der Ros ta Koudekerke. Raad Oudelande De gemeente Oudelande heeft beslo ten zich garant te stellen voor de kos ten, verbonden aan het inenten tegen polio voorzover deze niet worden ge dekt uit de bijdrage der ouders. Een perceel ongebruikte bouwgrond aan de Vanderbijlparkstraat werd ver huurd aan de hoogste inschrijver, de heer C. Poelman voor 10 cent per vier kante meter. De gemeente zal deelne men aan de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Middeii-Zeeland. Vastgesteld werd een nieuw contract straatverlichting met PZEM N.a.v. op merkingen in de vorige raadsvergade ring is een onderzoek ingesteld naar de toestand van de torenspits; geble ken is dat de spits plm. meter bui ten de verticale as van de toren ligt. Geadviseerd werd spoedig voorzienin gen te treffen. De burgerzinlening t.b. v. de torenrestauratie leverde een be drag van ruim f 28.000 op. Na goed keuring dezer lening zal hoogstwaar schijnlijk met aanbesteding kunnen worden begonnen. Besloten werd een plan voor een zui veringsinstallatie te doen ontwerpen door de CDB. Uitvoerig werd gediscussieerd over de kwestie over een te plaatsen afhei- ning op een door herverkaveling ge dempte sloot. Dit werd allereerst een zaak voor deze dienst geacht. Op voor stel van de heer De Wilde werd een verordening vastgesteld volgens welke het wachtlokaal voor buspassagiers al leen toegankelijk zal zijn voor passa giers. Verder kwam nog ter sprake dat de motoren van het aardappelkoel huis vaak hinderlijk lawaai veroorza ken. Een onderzoek zal worden inge steld. „Luisteren naar muziek" De directeur van de Zeeuwse mu ziekschool, de heer Henk Stam, zal te Vlissingen in de muziekschool op de woensdagen 9 okter, 23 oktober en 6 november een causerie houden over „Luisteren naar muziek", welke gre pen uit de muziekgeschiedenis omvat, waarbij uit de theorieschool van de componisten wordt geklapt en vele, deels curieuze gramofoonplaten wor den gedraaid. ZOUTELANDE Collecte. De Unie-collecte bracht op f 188,42. De gemeenteraad van Veere heeft In principe besloten aan de vereniging „Het Groene Kruis" te Veere een geldlening onder hypothecair verband te verstrek ken ter financiëring van de kosten van het bouwen van een nieuw wijkgebouw annex een ruimte voor douchecellen. In deze raadsvergadering deelde de voorzitter, jhr. I. F. den Beer Poortugael mede, zulks naar aanleiding van een vraag van het raadslid J. Mol, dat de schctstekening voor het nieuwe vereni gingsgebouw (architect de heer L. Beij- er te Veere) gereed is. De raad besloot voorts subsidie te ver lenen aan de heer J. Callenfels in de kosten van restauratie van een hem in eigendom toebehorend pand. De subsidie bedraagt 20 procent. De raad kwam hier mede terug op een eerder genomen be sluit om geen subsidie toe te kennen. Besloten werd de kasgeldlening aan de gemeente Stavenisse te verlengen. Besloten werd tot verhoging van de huren van diverse gemeentewoningen, i.v.m. de herziening van de huurwet. Aan de fa. S. Kodde en Zn te Veere werd bouwgrond verkocht. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Houterman naar de leegstaande wo ning van de gasfabriek aan de kade. De voorzitter deelde mede dat binnen af zienbare tijd met de restauratie zal wor den begonnen Biertapwedstrijd te Vlissingen Vanmiddag om twee uur wordt in het Concertgebouw te Vlissingen een lustrumbiertapwedstrij d gehouden. Vakmensen uit de Hoerabedrijven zul len hun vakmanschap hier demonstre-

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3