groot Pluimpot-proeven van belang voor Deltawerken De stem van/voor Christelijk Zeeland Motorrijder veroorzaakte diep tragisch ongeval Experimenten met nylonzakken mijnsteen, instrumenten, enz. Nieuwtjes ven alle eilanden OPERA TIE-PL UIMPOT NADERT HAAR EINDE Er ligt een domper op het werk bij de Pluimpot Kantongerecht Middelburg Dijk dicht in begin oktober Geen maagklachten meerl Schip uitgebrand in vluchthaven van Zijpe Geen aanvoer van bieten te Ellewoutsdijh M1DDELBURG Om technische redenen afgezien van vervolging wegens misdrijf Geslaagden „hoofdakte" Kanaal door Zuid'Beveland niet meer drukst bevaren kanaal van Nederland DAHPO GOES Donderdag 26 september 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina SINDS ENIGE TIJD gebruiken wij voor ons „Zeeuwsch Dagblad" wel eens de aanduiding „de stem van/voor Christelijk Zeeland". Dat is maar niet zo een slagwoord, maar het is het resultaat van de over denking van de positie van ons blad als regionaal Christelijk dagblad. Want inderdaad: dat bedoelen we te zijn: de stem van en voor Christelijk Zeeland. Wij willen uitdrukking geven aan en iets zijn voor wat er leeft in Chris telijk Zeeland. Dat is geen enge, maar integendeel een zeer brede bepaling van ons werk terrein. Wij noemen Zeeland graag een Christelijke provincie. Die naam heeft het ook in ons ge hele land. En wij menen, dat er, ondanks het feit, dat er èn in onze provincie èn daarbuiten ook wel eens opmerkingen klinken, die in feite de vraag inhou den: maar is dat nog wel juist, alle aanleiding is, die aanduidingte hand haven. Daarbij is het zeker, dat er zeer veel goeds op dat punt in Zeeland is. Goeds in kleine en in grote dingen. Dat er gedachten leven in dat Christelijk Zeeland, die rijk zijn aan Christenzin. Dat er activiteiten zijn, die daaraan vorm geven. Welnu, een Christelijk dagblad in de provincie Zeeland heeft als eerste op dracht, om die gedachten uiting te (doen) geven, een platform te zijn, waarop Christelijk Zeeland spreekt. Daarmee verbonden is dan, dat het „Zeeuwsch Dagblad" mededeling doet van de Christelijke activiteiten, die in Zeeland ontplooid worden. HET LIGT VOOR DE HAND, dat een blad, dat dit als eerste doel na streeft, dat niet kan doen door het oog en oor, de gedachten en de pen van de redactiestaf alleen. Voor een krant zijn heel wat dingen nodig. Ze moet allereerst een achtergrond hebben. Welnu, die hebben we in Christelijk Zeeland. Ze moet een lezerskring hebben. Hier staat weer hetzelfde antwoord: Christelijk Zeeland, hoewel die lezers kring stellig daartoe niet beperkt zal blijven (waarover later). Ze moet een redactie hebben, man nen, die hun dagelijks werk aan de krant doen, die met oren en ogen open dagelijks in Zeeland werkzaam zijn en die ook het dagelijks technisch-redac- tionele werk doen, dat de voorberei ding van het drukken van een krant vraagt (het schrijven, het sorteren, het bewerken, het persklaar maken van de kopij). Over die staf van mannen al is die altijd te beperkt beschik ken we. Ze moet een technisch apparaat heb ben, dat de krant druktechnisch ge reed maakt op de beste wijze, die mo gelijk is. Dat apparaat is in Goes aan wezig. Ze moet een grote kring belangstel lenden hebben, die de redactie regel matig op de hoogte houden van wat er in de verschillende delen van de provincie aan Christelijk leven is. Die medewerkers hebben we in een groot corps van correspondenten en van ve le vrijwillige tip- en berichtgevers. DAT GEHEEL en dat is de taak van de leiding vah de krant moet worden georganiseerd. Mogen we eens een schets geven van de organisatie van ons „Zeeuwsch Dagblad"? Allereerst bestaat er sinds 1945 een Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Die stichting (een niet-winstbeogend li chaam) wordt gevormd door leden, die over heel Zeeland zijn verspreid en uit alle kerkelijke, politieke en sociale schakeringen komen, die ons Christe lijk Zeeland kent. Wat die stichting samenbracht en samenbindt is de begeerte, om voor geheel Zeeland een eigen, Christelijk dagblad te hebben, dat de stem van/ voor Christelijk Zeeland kan zijn. Die stichting heeft een dagelijks be stuur ook weer geschakeerd dat zich meer direct met de zaken van het blad bezig houdt. Daarnaast staat nog een kring van medewerkers, die regel matig samenkomen, met de regel- tionele leiding van het „Zeeuwsch Dagblad" de meningen, die in Chris telijk Zeeland leven, bespreekt en waarvan de leden ook telkenmale op zich nemen, bepaalde factoren van 't Zeeuwse Christelijk leven in ons blad te bespreken. Wij dalen niet verder in onderdelen af, maar menen, dat uit dit alles blijkt, dat de opbouw van ons blad zo is, dat het de pretentie kan voeren, te zijn: de stem van Christelijk Zeeland. Maar het moet ook zijn: de stem voor Christelijk Zeeland. Daarover morgen. School voor schipperskinderen te Wemeldinge In de te Wemeldinge gehouden ver gadering van de Vereniging voor Christelijk onderwijs aan schippers kinderen heeft de voorzitter medege deeld dat de bouw van het vierde lo kaal van de school is voltooid. Mede gedeeld werd dat het aantal leerlingen voortdurend toeneemt. De afsluiting van de Pluimpot, de miniatuur-zeearm in het eiland Tholen, die in begin oktober zijn beslag zal krijgen en dus niet deze week, zoals een Zeeuwse krant berichtte betekent niet alleen het wegwerken van een zwakke plaats langs de Oosterschelde en een grotere beveiliging voor de Tholenaren. Voor de kopstukken van rijkswaterstaat geldt de mond van de Pluimpot in het bijzonder als een openlucht-laboratorium, waarin experimenten worden gedaan waarvan de resultaten voor de toekomst van de Nederlandse water bouw van het grootste belang zullen zijn. De belangrijkste proeven, die momenteel in het sluitgat worden genomen zijn die met de nylonzakken, een der jongste produkten van de AKU-fabrie ken, welker directie bijkans voltallig naar Tholen was gekomen. Verder worden proeven genomen op waterloopkundig gebied, terwijl ook stroomverschijnselen worden be studeerd en op de film worden vast gelegd. Bovendien word geëxperi menteerd met elektronische appara tuur en andere instrumenten. „Wij willen profiteren van de unieke ge legenheid om uitgebreide proeven in de praktijk te kunnen nemen", ver telde ons ir. Elzerman, „hoewel dit voor onze mensen buitengewoon moeilijk werken is in snelstromend water (gem. 3 meter per sec), bij nacht en ontij". Vertraagd Dit enigszins vertraagde tempo van afsluiten wordt speciaal aangehouden om de nieuwe materialen te kunnen toepassen en de waarnemingen en me tingen te kunnen verrichten. Omdat de bodemverdediging daar door langer dan normaal aan grote stroomsnelheden wordt blootgesteld, is deze dan ook vrij groot gemaakt. Ze bestaat uit een bezinkingsveld van 60 x 140 meter, dat verzwaard is met steen. Mijnsteen uit de Limburgse ko lenmijnen verdicht de steenlaag nog zoveel mogelijk. Aan de ebzijde van de bezinking zijn voorts als proef een tweetal nylonstukjes en een plastic stuk, elk groot 8 x 25 meter, neerge legd. Eind augustus is begonnen met de uitbouw van de kade met de nylon zakken door twee draglines, die zich reeds over het voltooide deel van de nylonkade voortbewegen. Zo'n nylonzak bevat 0,8 kubieke me ter water en weegt ruim 1400 kg. De gehele dam vraagt 4000 zakken, waar van de laatste 350 het sluitgat van twintig meter breedte zullen moeten vullen. Vuurproef je Hoewel de verwachtingen zowel van de zijde van waterstaat als van fa- briekszijde hoog gespannen zijn, zal men pas in de laatste dagen van de afsluiting de resultaten kunnen note ren. De stormen die de laatste weken hebben gewoed zijn échter in zekere zin al een belangrijke vuurproef ge weest, want hoewel er golven tot een meter hoogte tegenaan beukten en er overheen sloegen, werd er hoegenaamd geen schade aan de reeds gemaakte (nylon)kadegedeelten toegebracht. Met het zand worden eveneens proe ven genomen. In de kade zijn daar voor twee soorten gestabiliseerd zand verwerkt om deze te beproeven op weerstand tegen stroom- en golfaan- val en om de wijze van verwerken na te gaan. Door de langgerekte Pluimpot stroomt per getij ongeveer een mil joen kubieke meter water naar bui ten, zodat de stroomsnelheden in 't sluitgat aanzienlijk zijn. In dit gat, dat nu nog 40 meter breed is, is een drempel van mijnsteen aangebracht, waarmee alweer een proef wordt ge nomen, nl. om de stroombestendig- heid hiervan te bepalen. Thoolse polders Na de afsluiting van de Pluimpot zal de lozing van de polders de Houwer en de Muye door middel van duikers niet meer mogelijk zijn. Hierin is voor zien door het maken van twee nieu we duikers, waardoor genoemde pol- Ingezonden mededeling (adv.) Niet alleen llcha- melijk, maar ook geestelijk gaat de maaglijder onder zijn kwaal gebukt. Pessimistische stemmingen, hu meurigheid, ziin 't gevolg van pijnen, krampen, zuur- branden enz. Wordt weer een prettig, opgeruimd mens zonder maag klachten met de verbijsterend en gunstig werkende RABRO MAAG TABLETTEN! 3.90 per 50 tabletten. Ook in grotere of kleinere verpakkingen RABRO COMPANY IV. MIMEN HOLLAND ders kunnen lozen op het waterschap St. Maartensdijk. Het gemaal van St. Maartensdijk zal voorlopig op de „Pluimpotboezem" bljjven lozen. De Pluimpotboezem zal door een noodbemaling (cap. 50 kub. meter per minuut) worden uitgemalen op het buitenwater. Het bozempeil zal 1 meter -NAP zijn. Het is echter de bedoeling het waterschap St. Maar tensdijk in de naaste toekomst te doen lozen via een door de herverkaveling te bouwen gemaal in de polder Noort, behorende tot het waterschap St. Maartensdijk. Wanneer omstreeks het eind van de volgende week de laatste nylonzak door een der machtige kranen op z'n plaats is gebracht, dan is de Pluimpot weliswaar afgesloten, doch de eigen lijke afsluitdam wordt dan daar vlak achter gebouwd. Dit kan dus in alle rust geschieden. Zodra de permanente dijk gereed is, wordt de 3 meter hoge nylondam weer afgebroken en kun nen de zakken opnieuw elders worden gebruikt. Werkkleding Naai wij van de zijde van de AKU vernamen, hebben de aller eerste proefnemingen reeds zoveel resultaat afgeworpen, dat van ver schillende zijden (o.a. een water schap in Noord-Holland) nylonzak ken zijn besteld. Tegelijkertijd wordt bij de operatie-Pluimpot door ge noemde fabriek een proef genomen met nyion-werkkleding, die besten dig is tegen koude en water. Ver scheidene dijkwerkers hadden zich voor deze experimentele kleding be schikbaar gesteld. In de nacht van dinsdag op woens dag werden de bewoners van Brui- nisse opgeschrikt door het loeien van de brandweersirene. Velen gingen in nachtgewaad met wat daaroverheen geworpen kleding de straat op. Toen bleek, dat de brand woedde op een schip in de vluchthaven van Zijpe, gingen de meesten gerustgesteld weer naar bed. Het schip, waarover het ging, was de Telegraaf 9 van de firma Braak man en Co (Rotterdam), die een ge regelde stukgoeddienst onderhoudt van Amsterdam en Rotterdam op Ant werpen. De Telegraaf 9 vervoerde o.m. een lading balen katoen, waarin door broeiing brand was ontstaan, die werd ontdekt een aantal uren, nadat het schip een ligplaats in de haven van Zijpe had gekozen. Bij het blussen van de brand werd assistentie verleend aan de Bruinisser brandweer door de RV 93 van de Rijksvaartuigendienst, de Rotterdam van de rijksbetonningsdienst, de mo- torvlet En Avant 26 (Dordrecht) en de Elly (Hardingsveld). De genie soldaten van de RV 93 weerden zich dapper. De assistentie van de En Avant was bijzonder effectief, omdat deze een waterkanon aan boord heeft, waar door het vuur krachtig kon worden aangevat en een 2 meter water in de ruimen kon worden gezet en de brand kon worden gelocaliseerd. Dit water werd er door de En Avant ook weer uitgepompt, om zinken te voorkomen. De balen katoen zijn in de loop van gisteren overgeladen op een open bak, waarna de Telegraaf 9 zijn reis weer kon voortzetten. Verplichte standaardisatie consumptiemelk in Zeeland In een schrijven aan het Produkt- schap voor Zuivel, heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, de heer Mansholt, mee gedeeld, dat, na overleg met de mi nister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, is besloten de verplichte standaardisatie van de consumptie- melk in de provincie Zeeland (met uitzondering van Noord-Beveland en op Goeree-Overflakkee door te voe ren. Als streefdatum voor het ingaan van deze regeling denkt de minister aan 2 februari van het volgend jaar. Dit najaar zullen in Ellewoutsdijk, in verband met de werkzaamheden aan de haven, geen bieten worden aangevoerd. De laatste jaren was de aanvoer gemiddeld 5 miljoen kilo. De bieten zullen nu via de haven van Borssele naar Sas van Gent worden verscheept. ER LIGT een domper op de anders zo opgewekte sfeer die djjkdichtingen als bij de Pluimpot kenmerkt. „De aardigheid is eraf", zeggen de mensen van waterstaat en de aannemers en ze schudden mismoedig hun hoofd. Mor gen, op de dag dat men zoals aan vankelijk was verwacht bij de dichting van de Pluimpot zou staan, op diezelfde dag zullen de dijkdich- ters aan de groeve staan van wijlen de heer D. J. Blom uit Kloetinge, die de dagelijkse leiding had van de ope ratie-Pluimpot, en „de ziel" was van dit werk. Deze knappe waterbouwkundige is, zoals reeds eerder gemeld, maandag ochtend te Breda bij een auto-ongeval om het leven gekomen. Grote rol Mede door dit tragische gebeuren is de afsluiting van de Pluimpot ver traagd. „De heer Blom scheen voor bestemd om een grote rol te gaan spelen in het kader van het Drie- V erzekeringspremies vastgesteld Woensdagavond kwam de vereniging voor ziekenhuis verpleging op Walche ren bijeen. Tijdens deze vergadering werden de verzekeringspremies voor 1958 vastgesteld. Ziekenhuisverpleging wordt ingaande 1 januari van f 13,50 gebracht op f 14,50. A-verzekering is van veertig cent verhoogd tot 45 cent per week. AA-verzekering is gebracht op 10 cent, terwijl B en C gelijk zijn gebleven. Tijdens de bijeenkomst werd er op gewezen, dat er nog te weinig AA- verzekeringen worden genomen, waar door men nu bij eventuele ziekte voor hoge kost enzal komen te staan. Het bestuur heeft besloten de plaats van wijlen de heer H. Oldeman niet meer te bezetten en zodoende het aan tal bestuursleden terug te brengen op 7. Deze vergadering werd geleid door burgemeester J. L. Dregmans. Oriëntatie-rit M.C. „De Zeeuwen" Zaterdag 28 september a.s. organi seert M.C. „De Zeeuwen" te Middel burg, een oriëntatierit bij duisternis. De route van deze rit is uitgezet over prima verharde wegen in Walcheren. Voor leden van M.C. „De Zeeuwen" is dit de vijfde en laatste rit van dit sei zoen, welke meetelt voor het clubkam pioenschap. Ook motor-, scooterberijders en auto mobilisten, die geen lid van genoemde vereniging zijn, kunnen aan de rit deelnemen. De start vindt plaats bij café rest. „De Eendracht" op de Markt te Middelburg. eilanden en Deltaplan", aldus de hoofdingenieurs van rijkswaterstaat. De heer Blom had dan ook een voor treffelijke staat van dienst. Hij was werkzaam bij de droog making van Walcheren, verrichtte groots werk bij de dichting te Krui- ningen, maakte een studie van enkele jaren in de Nigerdelta te Nigeria, thans had hij de dagelijkse leiding bij de Pluimpot en straks zou hij de man zijn van de sluiting van het Veeregat en het Drie-eilandenplan. Tijdens de persbijeenkomst te Sint- Maartensdijk hebben vertegenwoordi gers van waterstaat, aannemers en vele journalisten in een ogenblik stil te de overledene herdacht. Openingsavond CJMV-CJVF jeugdwerk te Kapelle Op dinsdag 1 oktober a.s. zal er des avonds in het verenigingsgebouw te Kapelle een openingsappél-avond ge houden worden van de ringen Goes en Omstreken van het CJMV en het CJVF meisjesverbond. De opening van deze avond zal plaats vinden door de CJMV ringvoorzitter, ds. P. Kloosterman te Biezelinge. Ver der zal er samenzang en spel zijn on der leiding van de CJMV districtssec retaris de heer Jac. Sinke. „Romantiek en ritme" van 's-Gravenpolder onder leiding van de heer P. Ieverse zal zor gen voor vrolijke liedjes en muziek. De sluiting wordt verzorgd door de presidente van de meisjesring, mevr. Jebbink-Paap te Kapelle. Voor het kantongerecht te Middelburg diende woensdagmorgen de zaak tegen de landbouwersknecht L. V. uit 's-Heerenhoek, die op 2 juni jj. met een dermate hoge snelheid op een motor van de oprit naar de Vlakebrug kwam gereden, dat hij de macht over het stuur verloor en tegen een Bel gische personenauto opreed. Bij de botsing werd V.'s vriend, C. R., zo ernstig gewond, dat hij enige tijd later overleed. De kantonrechter, mr. J. Mooien- burgh, vond de wijze, waarop V. heeft gereden, hoogst onverantwoordelijk en veroordeelde hem tot een boete van f 150 en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, had het zelfde bedrag geëist; de officier vor derde evenwel twee jaar ontzegging. Diep tragisch Op de vraag van de kantonrechter hoe het ongeluk nu precies ontstaan was, antwoordde V„ dat hij op een ge geven moment een voor hem rijdende personenauto wilde inhalen. De land bouwer verklaarde, dat bij deze ma noeuvre de auto plotseling sneller was gaan rijden en dat hij toen wilde af remmen teneinde weer achter de auto te komen. Uit de tegenovergestelde richting naderde namelijk een Belgi sche personenwagen. V. zei verder, dat zijn motor bij het afremmen ging slin geren, waardoor hij het voertuig niet meer onder controle had. Met een har de klap sloeg toen de motor tegen de auto aan. De auto waar V. aanvankelijk over sprak heeft geen der getuigen gezien. Op dit punt was de bestuurder van de Belgische wagen, de Antwerpse poli tieman V. P. K. M. zeer positief in zijn verklaringen. Wel had hij gezien, dat V.'s motor slingerend over de as van de weg op hem af kwam, evenals een tweede getuige, de metselaar C. F. S. uit Kruiningen. De officier noemde hetgeen hier geschied is „diep en diep tragisch". Hij zei, dat om louter technische re denen afgezien was van vervolging wegens misdrijf. Mr. Lebret was van oordeel, dat het doel van de reis een motorcross in Noord-Brabant van grote invloed is geweest op het rijden van V. De officier wees er op, dat de straf slechts als een benade ring van de mate van schuld moet worden gezien. Belgen botsten De botsing, die 30 mei op het kruis punt bij de Middelburgse melkfabriek gebeurde, was een volledige Belgische aangelegenheid. De kleermaker H. T., die het kruispunt per motor naderde, verzuimde voorrang te verlenen aan een personenauto met J. B. van R. uit Merxem aan het stuur. De motor raak te de auto aan de achterzijde en sloeg over de kop. De officier achtte een boete van f 50 op zijn plaats. T.'s verdediger, een Bel gisch advocaat, die ook ais gemachtig de verscheen, gaf toe, dat zijn cliënt een fout gemaakt had. Hij zei even wel van mening te zijn, dat ook de automobilist schuld trof, omdat deze het kruispunt met veel te grote snel heid naderde. Hij vroeg daarom ver zachting van de straf. Maar mr. Moo- lenburgh zag hierin geen aanleiding om aan het verzoek van de verdedi ger gehoor te geven en veroordeelde T. conform. KOUDEKERKE Collecte. De collecte voor de kanker bestrijding heeft ƒ732,45 opgebracht. ST MAARTENSDIJK Raad. De gemeenteraad vergadert vrij dagavond 27 sept., om tien uur. De be groting 1958 zal in deze vergadering wor den aangeboden. Aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland werd de volledige bevoegd heid voor onderwijzer (de nieuwe „hoofdakte") behaald door de dames J. W. Caljouw te Bergen op Zoom, H. W. Huser te Middelburg en W. de Ja ger te Klundert, M. C. Los te Souburg en J. M. Wattel te Fijnaart en de he ren D. Bakker te Vlissingen, C. H. de Bruin te Kamperland, L. Fröberg te Deurne (België), K. Francke te Oost- kapelle, J. Hintzen te Vlissingen, P. Kamermans te Vlissingen, L. J. Koster te Axel, A. P. van Luijck te Axel, J. Mulder te Lewedorp, M. C. van de Putte te Souburg en J. P. Vercouteren te Goes. Drie kandidaten werden af gewezen, terwijl vier kandidaten over drie maanden een herexamen moeten afleggen. Het Kanaal door Zuid-Beveland is niet langer het drukst bevaren kanaal van Nederland. Het vervoer op dit kanaal is in 1956 met twee miljoen ton overvleugeld doordat op het Am sterdam-Rijnkanaal, zo deelt minister Algera in de toelichting op zijn be groting mede. 36 miljoen ton laadver mogen passeerde in 1956 het Amster dam-Rijnkanaal bij Zeeburg en de minister ziet daarin een aanleiding om het werk aan de nieuwe keersluis al daar met kracht voort te zetten. De sinds de oorlog geconstateerde stijging van het verkeer op de bin- nenseheepvaartwegen heeft zich in 1956 in het algemeen niet" voortgezet. Waarschijlijk heeft de strenge winter in de eerste maanden van het jaar Ingezonden mededeling (adv en pijn weg- wrijven met het totale jaarcijfer gedrukt. Een uit zondering daarop vormen het Amster dam-Rijnkanaal, de vaarweg Gronin- gen-Lemmer en het Twenthe-kanaal, langs welke vaarwegen een toename 10 6 van het verkeer 20 pet viel waar met ongeveer te nemen. UW-bejaarden-sociëteit geopend Gistermiddag is de UW-bejaarden- sociëteit voor bejaarden van alle ge zindten aan het Koorkerkhof 18 weer geopend. Ter ere van de openingsmid dag gaf de Searecrows-Shiffle-Group o.l.v. Robert Roberi enige nummertjes ten beste. Er bestond weer gelegen heid om aan diverse spelen deel te ne men, er was goede koffie en thee en vooral, er was gezelligheid. De lees tafel met verschillende maandbladen en een ruim voorziene boekenkist met romans, reisverhalen, boeken over liefhebberijen trokken goede belang stelling. Vrijbrief vervallen He fietspad onder langs de duinen bij Koudekerke kwam ook weer te* tafel. De Souburgse bankwerker N. J. M. was hief op 10 september „al brom mende" overheen gereden. Hij zei het bewuste verbodsbord niet gezien te hebben. Ook had hij een paar jaar ge leden in de krant gelezen, dat brom fietsen na de eerste september wel op dit rijwielpad mogen rijden. De officier haastte hem evenwel te zeggen, dat deze vrijbrief, die voor dien gedurende de wintermaanden van kracht was, vervallen is. De kanton rechter besloot toch de zaak aan te houden om eens uit de mond van da verbalisant te vernemen of het bordje er op de tiende september inderdaad niet stond. N.C.V.B. bijeen De afdeling Goes van de N.C.V.B, kwam gisteravond voor de eerste maal in dit seizoen bijeen. De leiding be rustte bij mevr. Van der Rest. Op zeel interessante wijze vertelde de heer A, Schout, lid van Ged. Staten, over het Deltaplan. Afscheid werd genomen van de be stuursleden, mevr. J. Slabbekoorn eiv mevr. Steutel, die beiden verplicht af tredend waren. In hun plaatsen wer den gekozen de dames Van Essen en Korstanje. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op 25 oktober. Dan zal spre ken ds. G. Nutbey, Ned. Herv. predi kant te Vught (v.h. te Wilhelmma- dorp) over het evangelie in Spanje. SEROOSKERKE (W.) Wedstrijden Winkelweek. Ter gelegen heid van de winkelweek werden er enige wedstrijden georganiseerd, waarvan de uitslagen waren: Steppenrace voor ouderen: Dames 1. Annie Izeboud, 2. Sina Ton; Heren: 1. Ko Willeboordse, 2. Kees Jongepier. Lampionoptocht: Groepen 1. Trdudi, Ineke en Lauki de Keijzer; mooiste fiets Freddy Steutel, mooiste step Dick van Doorn, individueel Marianne Wattel. Vossenjacht: 1ste prijs Jan Janse, 2e pr. Ina van de Broeke. Gezien de weersomstandigheden was de publieke belangstelling bevredigend en vooral zaterdag bij de sluitingsavond was het een enorme drukte, zodat de winkeliersvereniging en het muziekkorps E.M.M. op een geslaagde week kunnen terugzien. VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1957 HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. (9.35 9.40 Waterst.). 9.40 Schoolradio. VPROi 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.08 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. kleu ters. 10.40 Prom, ork., koor en sol. 11.20 Clavecimbelrecital. 11.40 OrgelspeL AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Hobokwart. 14.30 Literair progr. 14.50 Volksliederen. 5.0 Gevar. progr. VARA: 16.00 Vocaal kwart. 16.20 Gram. 16.40 V. d. jeugd. 17.05 Instr. kwart. 17.30 Orgelspel. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Gram, 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Instr. kwint. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, cauB. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Le vend uit de kracht Gods, caus. 20.20 De Ver. Naties weer bijeen, caus. 20.30 Is raëlische Jemeniten komen in Nederland dansen. VARA: 21.00 Pianopalet 21.40 Instr. kwint. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Gram. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. 22.50 Avondwijding. VARA; 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m) NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz, 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 V. d. zieken. 9.25 V. d. vrouw. 930 Amus muz. 10.00 Orgelspel. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.30 Vocaal kwartet. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Promena de ork. 14.05 Schoolradio. 14.25 Meisjes koor. 14.45 Salonork. 15.15 Voordr. 15.35 Kamermuz. 16.00 Tuinb.praatje. 16.18 Gram. 16.30 Viool en piano. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van overzee. 18.18 Orkestconc. 18.35 V. d. jeugd. 18.50 Cur sus Openbaar Kunstbezit, 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Regeringsuitz.: Kom mee naar buiten allemaal (slot)19.15 De sta tistiek van de maand, door prof. dr. Ph. J. Idenburg; 19.20 Parlementair bezoek aan Nederlands Nieuw-Guinea, door J. de Kadt. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.40 De dam in het Haring vliet, klankb. 21.00 Amus. muz. 21.30 De betekenis van de cocospalm voor Ceylon, caus. 21.40 Kamermuz. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.45—24.00 Idem. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 20.00 Minna von Barnhelm, of Soldatengeluk, blijspel. 21.50 Dagsluiting,

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3