LUCTOR II KAMPIOEN IN DERDE KLASSE D Swift opende prachtig nieuw clubgebouw Spaar Castella-kopjes! ZELDZAAM MOOI TEXTIEL I Ledental van Zeeuwse N.C.G.V. steeg met 25 if ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 Nieuwe aanwinsten te Middelburg en Ritthem Verrassende uitslagen bijVEDO—B.K, G Handboogschieten te Ellewoutsdijk Turkse troepen aan Syrische grens De bestede gemakkelijkste, de snelste weg naar m if m «R m nr w «K C m m i I m of 2 paar schitterende nylonkousen kussenslopen met rl|ke oordonrand en moderne hotelslultlng m Vergadering ring Zeeland N.C.G, V. Adspirantendag in Goes op komst Overeenstemming in Frankrijk Ontploffing in tïansformatorhuisje een dode Dinsdag 24 september 1957 Wederom is de regen spelbreker geworden bij de afwerking van het overt gens kleine programma van deze zaterdag. Ondanks deze slechte weersom standigheden waren er tal van verheugde korfbalsters en korfballers te zien. Het begon bij Swift in Middelburg waar aan het Zusterplein een zeer fraai clubhuis in gebruik werd genomen, dat door glunderende bestuursleden en leden van Swift in dank werd aanvaard van het Stichtingsbestuur. Uw ver slaggever moest zich daarna ijlings naar Ritthem spoeden waar burgemeester Daniëlse na een gloedvol betoog, waarbij hij vooral de uitstekende verhou dingen in zijn dorpsgemeenschap roemde, in een striemende regenbui het lint doorknipte, dat de toegang tot het nieuwe Atlas-terrein afsloot. Een terrein cm jaloers op te zijn, twee korfbalvelden kunnen er naast elkaar worden uitgelegd en bovendien een zeer fraai door Atlas zelf gebouwd kleedgebouw, dat het geheel compleet maakt. Dat het terrein ook van prima con structie is werd wel bewezen door het feit, dat na een overvloedige regenbui het veld nog zeer goed bespeelbaar was. Atlas zette z'n eerste wedstrijd op dit terrein tegen Animo 2 om in een 30 overwinning. Een overwin ning die de feestelijke stemming nóg verhoogde. In deze afdeling waar BKC reeds een kleine kans had om kam pioen te worden pakte het wel heel anders uit. BKC moest in de uitwed strijd tegen VEDO 1 genoegen nemen met een 11 gelijk spel. Overigens 'n prima prestatie van VEDO. Stormvo gels, dat om BKC terwille te kunnen zijn, had moeten winnen van KVL, werd door deze ploeg met een verplet terende 113 nederlaag naar huis te rug gezonden. Afd. 3C In afd. 3C werd nog gespeeld Olym- pia 2—Blawwit 1. De leiders van deze afdeling kregen het inderdaad heel moeilijk en wisten ternauwernood een 22 gelijkspel uit het vuur te slepen. Een uitslag dus waarmee SSS gebaat was. SSS heeft nu met twee wedstrij den minder gespeeld vier punten ach terstand. Men heeft de kans dus ook nog geheel in eigen hand. Afd. 3D In klasse 3D werd Luctor 2 al heel gemakkelijk kampioen. KCS kwam n.l. Voor de tweede achtereenvolgende maal niet op en dat kwam hen nu op Nieuwe regering in Noord-Korea Noord-Korea heeft een nieuw kabi net gekregen, dat evenals het vorige, onder leiding staat van maarschalk Kim il Soeng, aldus heeft radio- Peking bekendgemaakt. Onlangs zijn er verkiezingen in Noord Korea gehouden. Nam II is mi nister van buitenlandse zaken geble ven en thans eveneens benoemd tot vice-premier. een reglementair verlies van 50 te staan. KCS heeft blijkbaar te kampen met interne moeilijkheden, die naar wij hopen spoedig opgelost zullen wor den. Afgezien van deze gemakkelijke zege behaalde Luctor 2 het kampioen schap ongeslagen en op zeer overtui gende wijze: met nog twee wedstrij den voor de boeg is het reeds onbe reikbaar geworden voor de naaste con currenten. Bij de adspiranten vielen ook slechts twee uitslagen te noteren: afd. C: Ani mo DTtlas (terrein Atlas) 04; afd. D: TjobaTogo b 41. Zaterdag is te Ellewoutsdijk een con cours handboogschieten gehouden, waar aan werd deelgenomen door 55 schutters van zestien verenigingen. Ie klep: H. Drijdijk van „Doel naar Hoger"; 2e klep: F. van Loenhout „Wil lem Teil", Kapelle; 3e klep; W. de Jonge „Al doende leert men"; 4e klep: P, Rent meester „Victoria". Zijvogels: F. van Loenhout van Willem Teil, Kapelle; H. Rentmeester van Wil lem Tell, Ovezande. Hoofdkallen: J. de Jonge, „Eensgezindheid"; L. de Jonge, „Concordia"; kleine kallen: G. M. Ver- heyke, „Zorgvliet" en J. Remijnse, „Edele handboog" (bij loting). Hoogst aantal kleine vogels: J. de Jonge „Eensgezind heid". SchotlandNederland (onder 23 jaar) De voetbalwedstrijd SchotlandNe derland (onder 23 jaar) zal niet, zoals eerder gemeld is op 2 oktober, doch op 23 oktober worden gespeeld. De wed strijd wordt te Edinburgh gehouden en vangt aan 19.15 uur. Op 2 oktober zal in het Olympisch Stadion te Amsterdam de wedstrijd NederlandEngeland jeugd (1618 jaar) worden gespeeld. Deze vangt om 20.15 aan en zal in zijn geheel door de Nederlandse televisie worden uitge zonden. Zaterdag was het voor de Middel burgse korfbalclub een grote dag. On der veel belangstelling metselde de heer A. van Eek een herinneringssteen in het clubgebouw, dat daarna door de heer De Koning, voorzitter van de stichting, officieel geopend werd ver klaard. Hierna overhandigde hij de sleutel aan de heer F. Schreuder, se cretaris van Swift, die voor deze dag de functie van presidente mevrouw v. Bergen had overgenomen. Nadat twee adspiranten van Swift de clubvlag op het gebouwtje hadden gehesen, be hoorde dit deel van de eenvoudige, maar daarom niet minder indrukwek kende plechtigheid tot het verleden. Tevoren had de heer A. de Koning, oud-voorzitter van Swift en voorzitter van de stichting „Clubgebouw", de ge nodigden het een en ander verteld over de totstandkoming van het fraaie ge bouwtje. Het resultaat overtreft alle ver wachtingen. Een simpel gebouwtje, waarin men zich echter dadelijk bjj 't binnentreden thuis gevoelt. Een licht en gezellig interieur, waarin, .zo als tijdens deze opening bleek, een 40 tot 50 personen gemakkelijk plaats vin den op moderne, maar stevige stoelen sn aan ruime tafels. Na de openingsplechtigheid voerden velen het woord. Wethouder L. J. van •t Westende bracht de gelukwensen van het gemeentebestuur over. De heer Van der Pol, secretaris van district Zuid van de KNVB, vertegen- DE ENGELSE DISCONTOVERHOGING De verhoging van het officiële dis conto in Engeland van vijf tot zeven procent veroorzaakte vrijdag enige onzekerheid op de effectenbeurzen in de wereld. Over het algemeen werd de maatregel beschouwd als een dra matische poging, om het porid sterling te versterken tegenover een dreigende devaluatie. De 'New York Times' en het 'Journal of Commerce' schreven beide, dat de Britse maatregel, evenals de verlaging van het officiële West- Duitse disconto, een waarschuwing vormt voor speculanten, dat bpide lan den zich zullen verzetten tegen een aanpassing van de munt. Het Duitse blad ,sAUg. Anzeiger" schreef, dat Engeland de bijeenkoms' van het Intern. Monetair Fond», die deze week te Washington zal worden gehouden, ervan wil overtuigen, dat niet devaluatie van het pond sterling, maar opwaartse herwaardering van de Duitse mark nodig is. Wanneer het pond sterling werkelijk zo zwak is, als de jongste disconto verhoging aan duidt, zal Londen nauwelijks in staat zijn, de opoffering van een devaluatie te voorkomen, aldus het blad. woordigde het hoofdbestuur en felici teerde Swift zowel namens het hoofd bestuur als het zuidelijk districtsbe stuur van de KNVB met deze prach tige aanwinst. De heer D. P. Saaman, voorzitter van de Zeeuwse Korfbalbond, begreep dat Swift trots is op dit bezit. „Maar ook de ZKB is er trots op, omdat Swift toch bij de ZKB is aangesloten". Namens de Middelburgfse advies commissie voor de sport voerde de heer D. Huysse het woord. De heer Huisman bood de geluk wensen van de ambachtsschool aan. De heer Jongepier bood namens Zee- landia een enveloppe met inhoud aan. Het laatste woord was aan Henk Brug- geman, de ere-voorzitter van Swift, die nog eens de moeilijkheden in herinne ring bracht, waarmede Swift na de be vrijding te kampen had. Schooldag te Kampen der Vrijgemaakte Kerken Maandag, dinsdag en woensdag 23, 24 en 25 sept. houden de Vrijgemaak te Geref. Kerken haar jaarlijkse schooldag. Maandag begint het met een predi- 'kantenconferentie, waar drs. R. H. Bremmet van Zwolle refereert over „Hernieuwde confrontatie met Her mann Friedrich Kohlbrugge". Ds. H. M. Mulder spreekt dan over: „Indruk ken uit het verleden en heden van Griekenland". Dinsdagavond wordt de Bidstond gehouden in de Nieuwe Kerk, waar bij als voorganger optreedt Ds. A. H. Algra van Gorinchem. Op de schooldag zelve, waarbij in zeven lokalen wordt vergadert en waarbij een negenduizend mensen tegenwoordig zullen zijn, wordt ge sproken door alle professoren van de Hoge School, bovendien door de pre dikanten R. H. Bremmer, E. Teunis en P. Wulffraat. De leiding der ver gaderingen berust in handen van de predikanten D. van Dijk, L. J. Goris, C. H. Lindeboom, Herm. Knoop, K. D. Gerber en H. Veltman. Een Syrisch blad heeft bericht, dat er nieuwe Turkse troepenconcentra ties zijn waargenomen bij de Syrische "grens. Volgens dit blad zouden er kortgeleden ruim 3000 Turkse solda ten, een aantal kanonnen en ongeveer 200 vrachtauto's met wapens en muni tie naar dit gebied gebracht zijn. lilii! Wat u thans voor nw Castella spaarkaart kimt krijgen: het is ongelooflik! Huls aan huis worden nu de Castella-kopjes geknipt uit de Castella verpakkingen, en op de Castella spaarkaart geplakt U heeft toch óók zon spaarkaart? Vraag anders zo snel mogelijk om een of meer exemplaren aan uw winkelier of aan de Castella fabrieken in Nijmegen. Uw spaarkaart Is al heel snel voler zijn immers zoveel Castella produkten, die u dagelijks nodig heeft. En wét voor produkten stuk voor stuk steken ze in kwaliteit en goede hoedanigheden verre uit boven hun soortgenoten. Castella kopen betekent: DUBBEL beloond worden! Met zeldzaam goede produkten (tegen de allerschappelijkste prijzen!) en met het mooiste textiel, dat u zich denken kunt! «B f 1 volle Castella spaarkaart geeft voortaan recht op: of 2 sneldrogende theedoeken of 1 postwissel van ff 2.50 En als u slechts f 2.- in postzegels bijbetaalt: GufcCku ZEPEN WASMIDDELEN BABY-ARTIKELEN TANDPASTA SHAMPOO COSMETICA AFWASMIDDELEN CIM (KW i De activiteiten van de gymnastiekverenigingen beginnen weer op gang te komen. Het Kringbestuur vergaderde te Bergen op Zoom onder leiding van de heer C. Lobbezoo. Het ledental van de aange sloten verenigingen bleek met ruim 25 pet. te zijn gestegen (vorig jaar 33 pet.). Vier nieuwe verenigingen waren toegetreden tot het N.C.G.V., nl. Arnemuiden, Middelburg, Breda en Etten (ruim 500 leden). De op Pinkstermaandag gehouden gewestelijke turndag in Eindhoven is een groot succes gebleken. Er zijn thans plannen in voorbereiding tot het organiseren van twee adspirantenda- gen en wel in Breda en Goes. LEIDERS De leiderscursus die jn Goes gehou den wordt onder leiding van de heer M. Speelman, geniet behoorlijke be langstelling. De examens zullen wor den afgenomen begin 1959, zodat er dan weer een flink aantal nieuwe lei ders beschikbaar komen. KRINGWEDSTRIJDEN Als streefdatum voor de te houden kringwedstrijden in Bergen op Zoon wordt 7 dec. aangehouden. De voor lopige intekening voorspelt een grote deelname, zodat 2 gymnastiekzalen gereserveerd moeten worden, met ge legenheid om ook supporters te ont vangen. De oefenstof werd j.L zaterdag voor- geturnd. De deelname is opengesteld voor gymnasten vanaf 16 jaar. De wedstrijdindeling is in 3 graden. Uit het verslag van de gewestelijke propagandist bleek dat contact is ge legd met een nieuwe vereniging te Fij naart en het voornemen bestaat om in Dinteloord een christelijke gymn. ver eniging op te richten. De penningmees ter van de kring bracht een verslag uit, dat blijk gaf van een gezonde fi- nantiële toestand. In Bangkok is officieel meege deeld, dat Nai Pote Sarasin, die voor lopig voor drie maanden tot premier van Thailand is benoemd, ontslag heeft gevraagd uit zijn functie van secreta ris-generaal van de Zoavo. School en televisie De Londense gemeenteraad heeft er in toegestemd om 20 Londense scholen uit te rusten met televisietoestellen voor de ontvangst van schooltelevisie programma's van de B.B.C. Dit ge schiedt bij wijze van experiment. De hoofden van de scholen, aldus de Lon dense Gemeenteraad, zullen geschikte klassen uitzoeken voor de verschillen de programma's en daarbij zo weinig mogelijk afwijken van het normale les rooster. De scholen zullen verslag opmaken van elk programma en om de vier weken een -apport naar de B.B.C. zenden. Aan het einde van de experi mentele periode zal een volledig rap port bij de Onderwijscommissie van de Londense gemeenteraad worden in gediend. Op een rondetafelconferentie van partijleiders te Parijs, onder voorzit terschap van premier Bourges-Mau- noury, is overeenstemming bereikt over een gewijzigde tekst voor het Algerijnse hervormingsplan, welke de volgende week bij het parlement zal worden ingediend en waaraan de ver trouwenskwestie verbonden zal zijn. De aanwezige partijleiders van alle partijen behalve die der communisten en poujadisten zullen het akkoord in de nationale vergadering steunen. Een deel van de Killiankazerne in Boedapest, die vorig jaar oktober het toneel van felle gevechten tussen op standelingen en Russische tanks, zal worden verbouwd tot hotel. Zaterdagmorgen, tegen het middag uur heeft er vermoedelijk door kort sluiting een hevige ontploffing voorge daan in een transformatorhuis aan de Putselaan te Rotterdam. Aanderhalf uur zat Rotterdam-zuid zónder stroom, zodat ook de trams niet konden rijden en de voornaamste verbindingen met bussen moesten worden onderhouden. De ontploffing heeft het leven gekost van de 34-jarige technisch ambtenaar B. de Boom, die met zeer zware brand wonden was opgenomen. Men hoopt echter het leven van de andere gewonde, de 36-jarige D. Lam- mers te kunnen behouden. De ontploffing veroorzaakte 'n gro te steekvlam, die schrik bracht onder de voorbijgangers, temeer toen er even later twee mannen met brand wonden uit het gebouwtje kropen. Voorlopig wordt aangenomen, dat er een transformator uit elkaar gespron gen is. De bevolking van Nederland Volgens opgave van het C.B.S. be droeg het aantal huwelijken in Ne derland in de eerste 7 maanden van dit jaar 53.022 tegen 50.762 in de eerste 7 maanden van 1956. Het aantal levendgeborenen bedroeg 137.916, tegen vorig jaar 137.154 en het aantal overledenen 46.794, tegen vorig jaar 51.646. Het aantal immigranten bedroeg in de eerste helft 26.937 tegen vorig jaar 27.972 en het aantal emigranten 40.968 tegen vorig jaar 35.432. Op 1 augustus jl. telde ons land 11.033.292 inwoners.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 7