Kampioen Arnemuiden weer (ongeslagen) in opmars a A HAJUTO-1957 sloot haar poorten weer Tbc-bestrijding in Zeeland gaat vooruit Prijswinnaars fruitcorso Nieuwdorp en Krabbendijke worstelen om tweede plaats UITSLAGEN KORFBAL Wel geld voor blusvijver, niet voor straatverlichting Bijna 12.000 bezoekers Uit Zeelands Steden ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 REGEN PLAAGDE ZATERDAGVOETBALLERS Veel wedstrijden in C, D en E afgelast Tweede klasse A Tweede klasse B Nederlander De Lint wereldkampioen ploegen Zeeuwse kampioen eindigde als no. 19 Tweede klasse C Tweede klasse D Tweede klasse E RAAD 's-GRAVENPOLDER A.R. en C.H. STEMDEN TEGEN Rondvraag waó KOGELS VAN PLASTIEK MAAR NOG LANG NIPT VOLDOENDE A9/PP9Nü zün AKKERTJES onmisbaar In Zeeland Afscheid Ds. J. G. van Ieperen, Wemeldinge MIDDELBURG Cursus voor binnenspel GOES Artikel 72 Patroon No. 250. Maandag 23 september 1957 Arnemuiden laat er geen gras over groeien. Ook de derde wedstrijd thuis tegen Rillandia, werd met stevige cijfers gewonnen, want de bezoekers kregen met 7-0 de kous op de kop. De vissermannen staan dus ongeslagen en zonder verliespunten aan de kop, gevolgd door Nieuwdorp, dat overigens bij Spui maar net met de hakken over de sloot kwam, want van de 13 doelpunten scoorden de Nieuwdorpers er zeven (67). Nog bezetten zij de tweede plaats, maar zij worden ern stig bedreigd door Krabbendijke, dat met 21 baas bleef over het bezoekende Zaamslag en dus ook nog geen enkel puntje verspeelde. Wemeldinge haalde de eerste buit binnen, want AZVV moest met een 75 nederlaag naar Axel terug. Co lijnsplaatse Boys kwam bij Terneu zense Boys niet verder dan een 11 gelijk spel, waardoor de stand er nu als volgt uit ziet: Arnemuiden 3 3 0 0 Nieuwdorp 3 2 10 Krabbendijke 2 2 0 0 Col. Boys Spui Wemeldinge Tern. Boys Zaamslag Rillandia AZVV 6 18— 5 5 22—13 4 3 2 2 1 1 0 0 5— 2 11—10 9—15 5— 6 7—11 3—12 7—15 In de 2de klasse A kwam Middel burg 5 in Veere maar net aan de vol le winst (23), doch dat was voor de hoofdstedelingen voldoende om de leiding te behouden. Meeuwen won met dezelfde cijfers in Serooskerke en bleef daardoor zonder verliespunten op de tweede plaats. Nieuwland was niet opgewassen tegen het bezoeken de Zeeland Sport 6 (16) en deelt door deze nederlaag de onderste plaats met Veere. VCK had weinig moeite met Oostkapelle (17) en veroverde de derde plaats. De stand is hier: Middelburg 5 35; Meeuwen 24; VCK 23; Oostkapelle 22; Zeeland Sport 6 22; Serooskerke 10; Nieuw land 2—0; Veere 20. In 2B bleef Mevo aan de kop, want Yerseke 3 moest met e enstevige 8- nederlaag iaar de oesterputten terug. Kapelle eiste in Wolfaartsdijk de vol le buit op (25) en deelt nu onge slagen en zonder verliespunten de tweede plaats met Kloetinge, dat Be velanders op eigen veld een 15 nederlaag bezorgde. Kats handhaafde zich in de kopgroep door een 42 zege op SVD. De stand is: Mevo 35; Ka- Afd. 3A: Vedo 1—BKC 1—1; KVI^- Stormvogels 113; AtlasAnimo 2 3 —0. Afd. 3C: Olympia 2Blauw Wit 1 22 Afd. 3D: Luctor 2—KCS 5—0 regl. Adspiranten: Afd. C: AnimoAtlas 04 (terrein Atlas). Afd. D: Tjoba— Togo B 41. Alle overige vastgestelde wedstrij den werden afgelast of na korte tijd wegens regen gestaakt. De Nederlander Willem de Lint heeft vrijdag in Peebles in de Verenigde Staten het wereld kampioenschap ploegen op zijn naam gebracht. De Engelsman John Mason werd tweede. Hij behaalde 136,55 pun ten, De Lint 147,89. De derde en vierde plaats worden ingenomen door resp. Arvo Jokinen uit Fin land en William Wright uit Nrd- Ierland. Er waren 26 deelnemers. De Nederlander heeft nu voor de vierde keer deelgenomen aan de wedstrijden om het wereld kampioenschap ploegen, die in 1953 voor het eerst zijn gehouden. De Lint zei van zijn overwin ning, dat hij z.i. veel geluk had gehad. De grond in Peebles was voor hem niet gemakkelijk ge weest en heel anders dan de in Nederland beploegde grond. Hoe wel ploegen een hobby Van hem is, doet hij het in Nederland maar weinig. „Ik geef voornamelijk aanwij zingen aan onze drie knechts", aldus de heer De Lint. De Zeeuwse ploeg-kampioen A. v. Dijke uit 's-IIeer Arendskerke, die als tweede Nederlander deelnam aan de wereldkampioenschappen, ein digde als negentiende. Een zeventienjarige jongen heeft een fles met een zuur in een was lokaal te New York gegooid. De leraar en twintig leerlingen liepen brand wonden op. Van twee der leerlingen waren de verwondingen ernstig. De aanvaller kon worden gearresteerd. De aanval was volgens de politie klaarblijkelijk gericht tegen een der leerlingen. pelle 24; Kloetinge 24; Kats 33; Yerseke 3 22; SVI) 32; Wolfaarts dijk 32; Goes 5 11; Wissenkerke 21; Heinkenszand 10; Bevelanders 2—0. In 2C vond slechts één wedstrijd doorgang. Colijnsplaatse Boys 2 bleef baas in eig enhuis door een 42 over winning op Krabbendijke 2 en behield dus de eerste plaats. De stand is: Co lijnsplaatse Boys 2 35; Rillandia 2 12; Nieuwdorp 2 12; Arnemuiden 2 1—1; Wolfaartsdijk 2 10; Kloe tinge 2 10; Krabbendijke 2 20. Ook in 2D, op Schouwen-Duiveland, werd slechts één wedstrijd gespeeld. Duiveland ging bij Burgh 3 om de beide punten (26), waardoor de stand als volgt werd: Duiveland 12 Mev: 3 1—2; Bruse Boys 2 1—0; Burgh 3 1—0. In 2E werden alle velden afge keurd. In 2F nam Driewegen de lei ding, want Hoek moest er op eigen veld met 23 aan geloven. AZVV 3 boekte de eerste winst, dank zij een 40 zege op het bezoekende Hoek 2. De stand is: Driewegen 24; AZVV 2 12; Terneuzense Bovs 2 12; Hoek 2—2; AZW 3 2—2; Driewegen 2 1—0; Spui 2 10; Zaamslag 2 10; Hoek 2 1—0. Donderdag kwam de raad van 's-Gravenpolder bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. D. Jansen. Een voorstel van b. en w. tot het doen graven en aanleggen van twee blusvijvers, over de plaats waarvan b. en w. thans overleg plegen werd uitvoerig besproken. De heer op 't Hof (AR) begreep niet, waarom de uitbreiding van de straatverlichting wegens kapitaalschaarste niet mogelijk is en het aanleggen van blusvijvers wel. De heer de Schipper (CH) was het met spreker eens. De voorzitter zei, dat voor de blusvijvers reeds kapitaal beschikbaar is. Omdat verder dit project in D.A.C.W.-verband zal worden uitgevoerd, wordt op de arbeidskosten e.d. 100 pet. subsidie verleend. De heer de Schipper meende, dat toch die blusvijvers de gemeente ook geld kosten, waarop de voorzitter antwoordde, dat het kapitaal voor uitbreiding straatverlichting niet te krijgen is. De heer de Schipper (CH) deed daarop een voorstel de uitbreiding van de straatverlichting eveneens ter hand te nemen. Dit voorstel werd, met de stemmen van de heren Schipper (CH) en op 't Hof (AR) vóór, verworpen. Het voorstel van b. en w. werd, met de stemmen van de heren Schipper en op 't Hof tegen, aangenomen. Aan de Gereformeerde stichting voor kerkelijk sociale arbeid voor Noord- en Zuid-Beveland werd een subsidie verleend. Eveneens werd een bijdrage ad f 200 toegekend aan de Nederlands Her vormde Gemeente voor het gods dienstonderwijs, dat door haar predi kant op de openbare lagere school wordt gegeven. De woning Driewegje 5, die reeds lange tijd onbewoond staat, werd on bewoonbaar verklaard. De leden van de huisvestingscom missie de heren Joh. op 't Hof, P. Kop- mels, J. de Koster, A. de Kraker en J. Walrave werden voor één jaar herbe noemd. Een krediet van f 250 werd nog be schikbaar gesteld voor het verlenen van premie in geval van woningverbe tering door vervanging van het zg. tonnenstelsel. De raad besloot de bijdrage van de ouders in de kosten van inenting tegen poliomyelitis te garanderen. De looncompensatie i.v.m. de huur verhoging werd toegekend aan het daarvoor in aanmerking komende ge- meentepersoneel. Verder werd beslo ten de wedde van de ambtenaar ter secretarie aan te passen aan de door de minister gegeven richtlijnen. Te vens besloot de raad haar bezorgdheid aan de minister te kennen te geven over de steeds verder gaan wanver houding tussen de bezoldigingen van burgemeesters, secretarissen en le ambtenaren ter secretarie. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Kopmel- (CH) naar het beleid van b. en w. inzake de verbouwing van de woningen Raadhuisstraat 35 en 37, waarvan het aanzien met elkaar in conflict komt, doordat de ene wo ning een bouwvergunning heeft voor het plaatsen van een drielicht en van KAMPERLAND Gereformeerd Jeugd-appèl. Donder dagavond werd door de Gereformeer de jeugdvereniging van Noord-Beve land een jeugd-appèl gehouden in Renata" te Kamperland. Na opening door de presidente van de meisjesvereniging, mej. F. A. Groot- Nibbelink en de voorzitter van de jongelingsvereniging, de heer M. A. Filius van Kamperland, werden een 4-tal schetsen opgevoerd van het jeugdwerk, door de plaatselijke jon- gelings- en meisjesvereniging. Verder werd de avond gevuld met zang en voordracht. Ds. A. J. Radder sprak een slotwoord. Voor deze avond bestond een grote belangstelling. de andere woning is de voorgevel de- zeldfe gebleven. De voorzitter merkte op, dat hier alle omstandigheden in aanmerking moeten worden genomen. De heer op 't Hof informeerde naar de nieuwe regeling premie woning bouw. De voorzitter was van mening, dat niet veel zal veranderen, hoewel hij de nieuwe regeling nog niet ernstig be studeerd heeft. De heer de Kraker (S. G.P.) en op 't Hof (AR.) spraken er hun genoegen over uit, dat aan de bui- tegenwegen behoorlijk wat materiaal is aangebracht de laatste tijd. Hier door zijn ze weer berijdbaar geworden. Alleen zag de heer op 't Hof in het Bunzingvalwegje gaarne een betere verdeling over het wegvak. De voor zitter deelt mee, dat hetgeen aan de kanten ligt, bedoeld is als reserve. (Vervolg van pag. 1) De corsojury, die bestond uit mevr. A. G. van de Have-Lucifer en de heren ir. W. van Soest, rijkstuinbouw- consulent, ir. J. J. van Hennilc, rijks- tuinbouwconsulent, A. A. M. Poel mans, bestuurslid fruittelersvakbond N.G.B. en C. Boudewijn, voorzitter N.F.O., kende de volgende prijzen toe: Artistieke wagens: le prijs 95 p. Veilingsver. Zuid-Beveland, 2e prijs 93 p. Gebr. van 't Westeinde, 's-Heer Arendskerke, 3e prijs 86 p. Pakstation V.V.Z.B., 4e prijs 84 p. N.V. Zeeuwse Fruitteelt Mij, Kloetinge. De andere deelnemers in deze groep kregen eer volle vermeldingen. Versierde wagens met minimaal 70 procent fruit: le prijs M. de Dreu en Co., Goes, 82 punten; 2e prijs 80 p. Bescherming Bevolking, Goes; 3e prijs 62 p. Asepta N.V., Delft. Luxe wagens, versierd met fruit: le pr. 75 p. N.V. Louisse, Goes, 2e pr. 72 p. Pik's garagebedrijf, Goes; 3e pr. 70 p. Garge Centrum, Goes. enicj Ook u kunt uw charme verhogen door smaakvolle maatkleding, ge maakt op het atelier van Magazijn Poley - Ganzepoortstraat - Goes, waar reeds drie achtereenvolgende jaren de kleding van fruitfee en hofdames is gemaakt. Ingezonden mededeling (adv.) RILLAND Raadsvergadering. De gemeenteraad komt hedenavond a.s. in spoedeisende vergadering bijeen. Het enige agende- punt is het voorstel om per 1 oktober 1957 een kasgeldlening aan te gaan met de Rijkspostspaarbank, groot f 500.000 tegen 6)4 pet. per jaar, loop tijd 1 jaar. Zaterdagavond om half twaalf sloot de „Hajuto-1957" te Goes haar deuren voor het publiek. Acht dagen heeft men deze unieke tentoonstelling van de middenstandsvereniging „Handels belangen" kunnen bezoeken. Bijna 12.000 personen hebben hiervan ge bruik gemaakt. Om kwart voor acht zaterdagavond telde men de 10.000ste bezoeker. De ge lukkige was de heer A. Sturm uit Le- wedorp, die onder meer twee mud an traciet, een luxe sigaar, een Sola-her- inneringslepel en 10 waardebonnen van f 10,in ontvangst mocht nemen. Als 11.000ste bezoeker werd de heer Verbeem uit Goes genoteerd, die o.m. 5 waardebonnen van f10,werden aangeboden. Het bezoekersaantal was zaterdag ruim 3500. Het waterorgel gaf deze laatste dag ongeveer 12 voorstellingen. TEGENVALLERS Tijdens de Hajuto vijf jaar geleden telde men 35.000 bezoekers. Dat dit jaar maar een derde van dit aantal werd bereikt is hoofdzakelijk te wij ten aan het regenachtige weer van de afgelopen weken en aan de hoge en tree-prijzen. Ook de plaats (de vorige tentoonstelling werd op de Grote Markt gehouden) zal ongetwijfeld van Het Amerikaanse ministerie van Marine heeft de vervaardiging bekendgemaakt van een geweer waarmee kogels van plastiek met een snelheid van 19.200 km. per uur afgeschoten kunnen worden. Het geweer, waarbij in plaats van kruit gebruik gemaakt wordt van hete gas onder hoge druk, moet dienen om het gedrag van de ko gel bij zeer hoge snelheden na te gaan, zulks met het oog op de vervaardiging van raketten met een zeer grote reikwijdte. In 1955 stierven in ons land nog per duizend personen 6.6 aan tbc, in 1956 waren dat er 5.4 (in totaal 593). Nederland is hiermee het land geworden met waarschijnlijk het laagste sterftecijfer aan t.b. in de wereld. In 1955 was het aantal ziektegevallen 8.12 per dnizend, in 1956 7.05, een daling met 13 pet. In 1955 waren in sanatoria opgenomen 4978 patiënten, in 1956 4509, een da ling van 11 pet. Er zijn dus in de sanatoria lege bedden, wat echter betekent, dat aandacht gegeven kan worden aan andere vormen van tbc, dan die aan de Iongen. Deze gegevens verstrekte dr. M. Russchen, medisch adviseur van de Ned. Sanatoriumverzékeringe toen hij zaterdag in de algemene vergadering van de Prov. Zeeuwse Ver. tot bestrij ding van de tbc sprak over „De strijd tegen de tbc nog steeds actueel". Hij wees erop, dat het ideaal (dat de tbc praktisch niets meer zal betekenen) 's-GRAVENPOLDER Bloemententoonstelling. Het bestuur der stichting „Ons Dorpsleven" heeft het plan op 27 en 28 september a.s. een bloemententoonstelling te organiseren in het verenigingsgebouw. Alle inwoners van 's-Gravenpolder mogen daaraan deel nemen. Ook de leerlingen van de beide lagere scholen, die deze zomer reeds gra tis een stekje hebben ontvangen, zullen met de door hen gekweekte exemplaren meedoen. Gezien de grote deelname aan de tentoonstelling van vorig jaar, wordt ditmaal ook veel animo verwacht. Ongeval. Woensdagavond om half zeven kwam de 59-jarige bromfietser F. d. M. uit Ovezande op de hoek Langeweg-Goesestraatweg te 's-Gra venpolder zodanig met zijn hoofd op de straat te vallen dat hij een hersen schudding opliep. De oorzaak was, dat hij achter een vrachtwagen met aanhangwagen reed, die rechtsaf de Goesestraatweg in sloeg Voordien moest de vrachtwa genbestuurder echter voor een andere automobilist even remmen. De brom fietser kon hierop niet vlug genoeg reageren, zodat hij tegen de aanhang wagen opreed, met het bovengenoem de gevolg. KERKWERVE N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. kwam bijeen onder leiding van mevrouw Francke. Mevrouw Hoekstra uit Hendrik- Ido-Ambacht hield een lezing over het leven in Australië en wel speciaal over de huishouding van de Australi sche vrouw. Zij bracht speciaal de verschillen tussen Australië en Ne derland naar voren. Zij merkte op, dat het godsdienstige leven daar veel oppervlakkiger is, hetgeen onder meer een gevolg is van de grote uitgestrekt- rnsezonden mededeling (adv.) heden, waardoor de gemeenteleden der verschillende kerken weinig met elkaar in contact komen. OOST- EN WEST-SOUBURG De raad der gemeente komt a.s. don derdagmiddag bijeen. De agenda ver meldt o.m. een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een nieuwe over eenkomst met de N.V. P.Z.E.M. inzake de openbare straatverlichting. Voorts zal de raad zich uitspreken over de aankoop van grond ten behoeve van een open bare kleuterschool, terwijl eveneens een voorstel ter tafel zal komen voor het aangaan van een kasgeldlening van ƒ200.000,Tenslotte zuil enverschillen- de aankopen en verkopen van gedeelten grond ter sprake komen. STAVENISSE Afscheid. Mej. P. v. d. Berg, onder wijzeres aan de O.L.S. alhier, nam in verband met haar benoeming in gelijke functie te Goes, afscheid van het perso neel en schoolkinderen. VROUWENPOLDER De raad komt dinsdag bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende voorstellen: het verlenen van subsi die aan 't Zeeuwse Consultatiebureau voor alcoholisme; het verlenen van medewerking aan de polio-vaccinatie hel herzien van het contact van de openbare straatverlichting met de PZEM te Middelburg. Tenslotte zal het voorstel van B. en W. besproken worden tot intrekking van het beroepschrift aan de Kroon t.a.v. het plan van wegen en water lopen. YERSEKE Walprijzen 1957-'58. 0-0 270 per 1000; 5-0 235 per 1000; 4-0 195 per 1000; 3-0 '155 per 1000; 2-0 110 per 1000. Egypte heeft uit de Sowjet-Unie een krachtige radiozender geïmpor teerd, welke voor propaganda-uitzen- dingen van de „Stem der Arabieren" zal worden gebruikt. De nieuwe zen der, die vijf maal zo sterk zal zijn als die welke thans te Cairo in gebruik is, zal binnen twee maanden in wer king worden gesteld en overal ter wereld hoorbaar zijn. nog niet bereikt is. Hij waarschuwde tegen het optimisme op dit punt, dat soms ook bij autoriteiten geconsta teerd moet worden. Telkens weer worden wij opgeschrikt door plotse ling „explosies" in scholen en gezin nen. Daarbij stuit men dan wel op de moeilijkheid, dat nog altijd 20 der gezinnen niet voor sanatorium- verzorging verzekerd is, terwijl een kuur toch altijd een f 6500,kost. De spreker legde er de nadruk op, dat bij tbc bij ouderen het besmet tingsgevaar groter is. Het heeft dus wel degelijk zin, om ouderen in de sanato ria op te nemen, nu daar de moge lijkheid voor is, terwijl de praktijk heeft bewezen, dat bij tweederde van hen het sputum negatief verkregen kan worden. Dr. Russchen besloot met enkele voorbeelden van onvoorzichtig optre den van lijders aan open tbc, die daar door een gevaar voor anderen werden en een opwekking tegen zelfvoldaan heid. Ondanks de gunstige positie thans, moet de strijd voortgezet worden. Dat de ontwikkeling ook in Zeeland gunstig is, was in het eerste deel der vergadering gebleken, toen het jaar verslag van de secretaris, dr. F. G. Vaandrager (Domburg) aan de orde was en de verslagen van de leiders dei' consultatiebureaus, de medici W. K. Schuling (Middelburg), dr. J. M. van Daal (Goes) en H. D. Meyer (Temeuzen). Afgezien van enkele incidentele ge beurtenissen (schoolinfectie in Zierik- zee en een andere infectiebron in Brouwershaven) kan de toestand op Schouwen en Duiveland vrij bevredi gend genoemd worden. Walcheren toonde 'n bemoedigende vooruitgang, hoewel hier toch relatief vrij veel tbc worlt gevonden. Middelburg heeft 'n percentage positieven van 2.7, tegen Goes 1.8. Arnemuiden, dat vroeger veel zorg gaf, toonde in 1955 slechts één actief geval. Voor Zuid- en Noord- Beveland, Tholen en St. Philipsland stond in oktober 1956 geen enkel ge val van primo-tbc ingeschreven. Aan het eind van het jaar waren er ech ter weer 2 gevallen. Echter zijn er betrekkelijk veel gevallen van extra- pulmonale tbc. De hoofdinspecteur van de tbc-be- strijding, dr. Joost, juichte het ge richte onderzoek, zoals dit in Zeeland wordt toegepast, zeer toe. De heer J. Teesink (Goes), direc teur van de Gezondheidsdienst voor dieren, vestigde de aandacht op het belangrijk aantal tbc-gevallen bij vo gels, kippen e.d. en waarschuwde in dit verband tegen het gebruik van rauwe (of geklutste) eieren. Dr. J. J. Okker (Middelburg), de voorzitter, werd als bestuurslid her kozen evenals de heer Th. J. An- driessen (Ovezande). In de plaats van dr. G. Wagenaar, die wegens de aan vaarding van een professoraat in Utrecht de provincie verliet, werd ge kozen de heer J. Teesink (Goes). invloed zijn op het bezoekersaantal. In verband met de grote opzet van de tentoonstellingstenten was het voor de organisatoren onmogelijk de „Ha juto 1957" weer in het centrum te la ten plaats vinden. In de kerkdienst van zondagavond heeft ds. J. G. van Ieperen afscheid genomen van de Hervormde gemeente te Wemeldinge wegens vertrek naar Terheide aan Zee. De scheidende pre dikant had als tekst van zijn predi king gekozen 1 Cor. 3 vers 7 „Noch wie plant, noch wie begiet, betekent iets, maar God, die de wasdom geeft". Na de preek werd ds. Van Ieperen toegesproken door de consulent, ds. Reyenga te Yerseke, mede namens de ring, door ouderling Jacq. Vleugel, door president-kerkvoogd J. Slaak- wag, door ds, J. A. Hamers, Vrij Evang. predikant te Wemeldinge, door ds. Jebbink, N.H. predikant te Kapelle en door ds. Snijder, Herv. predikant te Biezelinge. Zij spraken zeer hartelijke woorden van dank tot ds. Van Ieperen voor zijn vele werk in de gemeente, ring, cals- sis en provincie en voor de goede sa menwerking met zijn collega's. Ds. Van Ieperen dankte de sprekers. Van de gelegenheid om na afloop van de dienst afscheid te nemen van de scheidende predikant en zijn echt genote maakten zeer velen gebruik. Gezien het succes van de in het voor jaar gehouden buitenspelcursus in het park Toorenvliedt heeft de Middelburgse Jeugdraad gemeend voor alle leidsters, leiders en kernleden een cursus binnen spel te organiseren, bestaande uit vijf cursusavonden. Ook deze cursus wordt weer verzorgd door de stichting voor lichamelijke opvoeding, spel en sport in het jeugdwerk en wordt gehouden in de gymnastiekzaal van de school aan de Nederstraat. Verder ligt het in de bedoeling om bij voldoende belangstelling op woens dag 2 oktober te starten met een begin nerscursus Engelse volksdansen voor al le leiders(sters), leden van de jeugdor ganisaties en verdere jongens en meisjes boven 15 jaar. Deze cursus wordt om de 14 dagen gehouden in de gymnastiekzaal van de Ver. Kinderzorg. Enkele scholen hebben b. en w. me dewerking verzocht voor de aanschaf fing van leermiddelen. De ULO-school op G.G. heeft f326, 99 nodig voor de aanvulling van leer middelen, omdat het aantal leerlingen van de 2e klas hoger is dan werd ge raamd. De Christelijke ULO-school wil het vak handenarbeid (totdusver alleen leer-, pitriet- en papierbewerking) gaan uitbreiden met metaal- en hout bewerking. Dat kost f 112,10. B. en w. stellen grif voor, deze me dewerking te verlenen. Anders is het met de R.K. jongens school. Het bestuur daarvan had gel den aangevraagd voor invoering van het vak verkeersonderwijs en vervan ging van de methode voor schuin schrift door de meer moderne van rechtstaand schrift. Maar b. en w. me nen, dat het daarbij het aantal leer lingen wel wat te hoog heeft opgege ven. Ze hebben dat gecorrigeerd, waardoor ze de raad kunnen voorstel len, voor deze school f 494,30 uit te trekken. Tenslotte is er ook een post voor de R.K. kleuterschool aan de Tulpstraat, die een grasmat krijgt op haar voor terrein inplaats van grint (waarmee de kleuters de ruiten der omwonenden ingooiden). Betegeling is overwogen, maar die kost f 2500 en een grasmat f 555,—. Voor het a.s. winterseizoen maken we voor onze dochters van 91113 jaar dit allerleukste manteltje, van warme wollen stof en waarvan men nodig heeft pl.m. 1.80 cm. stof a 1.30 m. breed voor de leeftijd van 13 jaar. Voor de minder ervaren naaisters levert dit model geen moeilijkheden op. Het manteltje wordt bij de schou der iets ruimer gehouden en loopt naar de heupen smaller toe. De aangeknipte kraag en de onder kant worden met een paar naden breed doorgestikt. Als U het mantel tje dan nog voert en er een leuk ge plooid rokje of in de winter een lange broek onder laat dragen, dan is uw dochtertje weer het meisje.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3