Commissaris heropende gerestaureerd raadhuis in Tholen V oetbalpf ogramma Fruitteler uit Goes misbruikte de nationale vlag „EEN VAN DE MOOISTE STADHUIZEN IN ZEELAND" Rotterdams Philhaiv monisch Orkest speelde in Goes Aambeien? Donderdag 19 september 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Carillon speelde Wilhelmus Nog steeds tekort aan fluitisten 's H.-Arendskerke in beroep tegen niet goedkeuring uitbreidingsplan 's-H. Hendrikskinderen HEMOTABS Kinderkoor opgericht te Zoutelande Spadenploeg naar Hoofdplaat Derde libertyschip in Vlissingen Auto met 20 dieren in de sloot mmm de betere pleister Vergadering brandstoffenhandelaren Vakdiploma's melkhandelaar uitgereikt Zaterdag 21 september K.N.V.B. afdeling Zeeland le klasse (101): Arnemuiden I Rillandia I; Wemeldinge IAZVV If Tern. Boys IColijnspl. Boys I; Krab- bendijke IZaamslag I; Spui I Nieuwdorp I. Juniorencompetitie Kantonrechter te Middelburg Krasse zeeman rlijk was ee Tonny Carol clubkampioen van E.M.M, Krabbendijke stelt ere-penning in Achilles nam afscheid van voorzitter De Vries Zeeuwse werkgevers en werknemers naar Domburg JUDO-EXAMENS IN BERGEN OP ZOOM Toen de tonen van het Wilhelmus gisteren over de oude stad Tholen klonken, was dit voor de inwoners van dit historisch stadje het teken dat het gerestaureerde stadhuis officieel in gebruik was genomen. Deze heropening van het raadhuis werd verricht door de Commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot door op een knop te drukken, wat voor beiaardier Van Bergen uit Sneek het sein was om op het carillon het nationale volkslied te spelen. Hier mede werd zowel het stadhuis als het carillon, dat dateerde uit het begin van de 15e eeuw, in ere hersteld. Vooraf had burgemeester A. J. v. d. Hoeven de talrijke genodigden, waar onder zijn collega burgemeesters van het eiland Tholen en Halsteren, sche pen Knudde uit Gent, gedeputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes en de vertegen woordiger van de Minister van O. K. en W., mr. Hotke, in het gerestaureer de stadhuis verwelkomd. De burge meester herinnerde er aan, hoe men twee jaar geleden besloten had tot restauratie omdat het stadhuis in zeer ver gaande mate bouwvallig werd. Ar chitect H. v. d. Kloot Meijburg ont wierp een plan dat door het gemeente bestuur werd goedgekeurd, waarna het werk werd opgedragen aan de fa. D. Huurman te Delft. Tholens raadhuis werd gebouwd in 1460, nadat acht jaar tevoren het eer ste stadhuis door brand werd verwoest In 1627 kreeg he gemeentehuis een ca rillon, bestaande uit 18 klokken. Oor spronkelijk was dit carillon bedoeld voor de kerk, maar later kreeg het een plaats in de toren van het stadhuis. In de laatste wereldoorlog werd het door de bezetter meegenomen, maar kon toch voor vernietiging worden be waard. Gelijktijdig met de restauratie van het raadhuis, werd ook het caril lon nagekeken en nu zijn in de toren «en dertigtal klokken geplaatst. In zijn (her)openingswoord ver telde de Commissaris van de Konin gin, dat bijzondere banden met de stad Tholen, de plaats waar zijn voorgeslacht had geleefd, hem had den doen besluiten aan het verzoek tot heropening van het stadhuis ge volg te geven. De Commissaris prees het gemeentebestuur om de keno- men beslissing en hij was er van overtuigd dat Tholen nu een van de mooiste raadhuizen in Zeeland heeft. Na de heropening werd het eindre sultaat van de restauratie door de aan- Het samenstellen van een concert programmavoor „de provincie" is geen gemakkelijke taak. Om te voorkomen, dat men er financieel niet uitkomt, grijpt men gewoonlijk naar de popu laire klassieken. Het was dan ook ver heugend, dat men het aangedurfd had „Fontane di Koma" van Respighi op het programma (na de pauze) te plaatsen van het concert, dat het Rot terdams Philharmonisch Orkest gister avond in de Maria Magdalenekerk te Goes gaf. Een compositie, die stellig niet meer tot de moderne werken ge rekend kan worden, maar die tenmin ste toch eens „iets anders" is. Er was een enkele concertbezoeker, die in de pauze de kerk verliet om dit werk niet te hoeven aan te horen; voor vele an deren vormde het echter het hoogte punt van de avond. Het orkest gaf er een vertolking van, die alle kleuren van dit warme zuidelijke werk prach tig weergaf. Respighi moge dan niet het niveau van een Debussy bereiken, hij moge in de oren van sommigen een wat luidruchtige impressionist zijn „Fontane di Roma" bezit alle eigen schappen om de hoorder direct te win nen, vooral wanneer het zo enthousiast gespeeld wordt als het Rotterdams Philharmonisch Orkest dit deed. Dit orkest is in Zeeland intussen een oude bekende geworden; we kennen het als een goed, met toewijding spelend or kest, dat blijkens de uitlatingen van de dirigent, Eduard Flipse, graag in Goes speelt. En Flipse zelf, die we kennen als een dirigent, die van een plastische weergave houdt, waarbij de contouren goed uitkomen, maar die toch ook zeer veel gevoel heeft voor tedere, dromerige passages, speelt als geboren Zeeuw niet minder graag in Zeeland. Als solist trad op Theo Olof, concert meester van het Residentie Orkest en bekend solist, zowel in klassieke als in moderne werken. Hij speelde het vio- lenconcert in A (K.V. 219) van Mozart, waarvan de beide snellere delen, het allegro en het rondo, zeel veel te ge nieten gaven. Het was jammer, dat de begeleiding af en toe wat zwaar klonk, althans in enkele delen van de teehoordersruimte een kleinere be zetting als begeleiding zou waarschijn lijk beter geweest zyn. Misschien be- invloedde de wat grote bezetting ook het zo prachtige adagio wat ongunstig; dit kan „poëtischer" klinken. Het programma vermeldde verder de tweede symphonie van Beethoven, waarvan vooral het Larghetto wonder mooi door het kerkgebouw ruiste, en de op gloedvolle wijze vertolkte „Pré ludes" van Liszt. Dit concert vormde een prachtige inzet van het winter- programma van de Z.V.U. 's Middags gaf het orkest een jeugd- concert, waarop gespeeld werden twee delen van de 88ste symphonie van Hayden, drie delen uit de Peer Gynt- suite van Grieg en „Les Préludes" van Liszt. Onder ademloze stilte beluister den de talrijke jeugdige aanwezigen. Eduard Flipse, die bij ieder werk een korte toelichting gaf, verklaarde dat wezigen in ogenschouw genomen. Het interieur is modern en gelijkertijd ook historisch en sfeervol. Vooral de fraaie raadzaal wekt de bewondering. Na mens het gemeentepersoneel werd tenslotte nog het woord gevoerd door de secretaris, de heer V. Laban, die een koperen sierketel aanbood, terwijl de heer J. M. Berrevoets namens de raad de presentiegelden van de eerste vergadering in het gerestaureerde stadhuis aanbood. Als blijk van waardering en tevens als herinnering werd de Commissaris van de Koningin een koperen gravure aangeboden. De competitie van de K.N.V.B. afde ling Zeeland draait nog maar enkele we ken en meer nog dan vorig seizoen doet het gebrek aan voetbalscheidsrechters zich gelden. Dit is mede een gevolg van het feit, dat een groter aantal elftallen aan de competitie deelneemt, (voorna melijk junioren), terwijl het toch al te geringe aantal arbiters praktisch onge wijzigd is gebleven. Dit probleem vraagt dringend om een oplossing omdat er nu reeds scheidsrech ters zijn die twee wedstrijden per dag moeten leiden, wil de competitie vlot blijven verlopen. Het bestuur van de afdeling Zeeland doet daarom een dringend beroep op allen die het wel menen met de voet balsport en die menen voor aanstelling als scheidsrechter in aanmerking te ko men zich aan te melden. Zowel voor de zaterdag- als de juniorencompetitie is een tekort. Hier ligt vooral een taak voor oud voetballers die om welke reden dan ook het voetballen hebben moeten opgeven om zich verdienstelijk te maken in het belang van voetballend Zeeland. Het feit dat Gedeputeerde Staten van Zeeland goedkeuring hebben ont houden aan enkele punten van het uitbreidingsplan 's-Heer Arendskerke (dorp) was voor de gemeenteraad aanleiding tegen het besluit van niet- goedkeuring in beroep te gaan bij de Kroon. De onthouding van goedkeuring be trof in de eerste plaats een nieuwe oprit naar de Rijksweg, te maken aan de Oostzijde van het uitbreidingsplan. De oprit bij café de Tol komt dan te vervallen. Deze oprit, die vrij steil en bovendien smal is, vormt een obstakel voor het verkeer. Hoewel van deskundige zijde de op lossing, zoals in het uitbreidingsplan geprojecteerd, wordt toegejuicht, kon dit punt de goedkeuring van G.S. niet verwerven. In de tweede plaats zijn G.S. tege moet gekomen aan een bezwaarschrift van een inwoonster, die bij de uitvoe ring van het plan een gedeelte van haar tuin zou kwijtraken. Met b. en w. was de raad echter van oordeel dat dit bezwaar niet onoverkomelijk was en in elk geval geen reden moest geven tot weigering van de goedkeu ring. Bovendien bleef naar het gevoe len van de raad nog een gedeelte tuingrond over dat voor betrokkene als voldoende moet worden aange merkt. Heel de vergadering stond overigens in het teken van de uitbreiding, on danks het feit dat de voorzitter tel kenmale als de realisering ter sprake kwam het woord „bestedingsbeper king" ter tafel bracht. Gedeputeerde Staten hebben goedkeuring gehecht aan de uitbreidingsplannen voor Nieuwdorp, Lewedorp en 's-Heer Hen drikskinderen. Dit laatste plan is bij na volgebouwd zodat b. en w. al met een nieuw plan voor de dag kwamen. De komende uitbreiding van het dorp is nu aan de oostzijde geprojec teerd. In de toekomst zal hier plaats zijn voor circa 80 woningen. „Zanglust" te 's-Heer Arendskerke, dat naar bleek wekelijks een tekort heeft van f 6,75, kon in weerwil van een dringend appèl op het„cultureel" geweten van de heren raadsleden geen subsidie losbranden. Ook het bestuur van de Chr. Nat. School kreeg nul op het request. De raad verleende geen medewerking voor een reparatie die naar 't school bestuur meende een gevolg was van een constructiefout. Dat die fout eerst na 27 jaar aan het licht kwam, kwam de raad vreemd voor. (adv neem Hemotabs. de nieuwe behande ling van binnen uit. Een simpel vrijwel smakeloos tabletje plus een glas water is alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief van aambeien te verlichten. Hemotabs werken weldadig tegen Uw pfln en ongemak. Zalf en zetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit. doen Hemotabs de zwellingen slin ken en bevorderen zo de genezing. Ze cün bovendien zacht laxerend en helpen Eodoende de normale functies herstellen, co belangrijk voor volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. 'n Complete kuur f 1,47 Bij Apothekers en Drogisten Dezer dagen is in Zoutelande een kin derkoor opgericht, dat de naam zal dra gen „Dinzangertjes". De wekelijkse re petities zullen worden geleid door mej. Joh. Boer uit Middelburg. In het bestuur werden gekozen de dames mej. S. Adri- aanse. mevr. FranckeStroo, mevr. A. Kruit—Van Vliet, mej. Van Kleunen en mevr. Stroo—Huibregtse. Er hebben zich nu reeds 60 kinderen als lid aangemeld Zy zullen worden verdeeld in twee o I groepen, nl één voor kinderen van 6-10 het verrukkelijk was, om voor zo'n ge-1 jaar en één voor de tien- tot veertien- hoor te spelen. jarigen. Het door de waterleiding-maat schappij Zuid-Beveland gemaakte plan voor aansluiting van onrendabele per celen werd door de raad toegejuicht. Voor 's-Heer Arendskerke komt dit neer op een aansluiting van 274 per celen. Voor de verbreding van de Velluwe- weg werd tenslotte 640 vierk. m. grond aangekocht voor f 640, RONDVRAAG Bij de rondvraag wees de heer Meijaard nog op enkele slechte plaat sen in het wegdek van de Kerkweg en op de slechte toestand van de Stationsstraat. De heer Smit vroeg nogmaals bespoediging van de straat- aanleg in het uitbreidingsplan 's-Heer Hendrikskinderen. Op zaterdag 21 september a.s. zal te Hoofdplaat sen ploegwedstrijd plaats vinden, die wordt georganiseerd door de Vereniging van Oud-leerlingen der RX.W.S. te Sehoondijke in nauwe sa menwerking met de drie landbouwjeugd- organisaties C.J.B.T.B., L.J.G. en R.K.J.B. Van iedere organisatie nemen de vier beste ploegers aan de wedstrijd deel. De organisatoren hebben gemeend iets meer te moeten laten zien dan alleen goed ploegwerk. Het is gelukt' om met medewerking van de Nederl. Heide Mij. een demonstratie te geven, die niet alleen uniek is in Nederland, doch in de gehele wereld. De eerste openbare demonstratie van de spaden ploeg zal nl. plaatsvinden. In onze zaterdagkrant hebben wij reeds uit voerig over deze ploeg geschreven. In zeer besloten kring heeft de spaden ploeg reeds gewerkt. Deskundigen zijn van mening, dat deze „ploeg" een om wenteling betekent op het gebied van de grondbewerking. De naam spitmachine is misschien beter op zijn plaats, omdat dit werktuig niet ploegt, maar zuiver spitwerk verricht. heer D. A. van de Berg, efficiency-ad- viseur van het C.N.V. Gespreksleider is drs. M, C. Verburg, directeur van het E.T.I. WAARDE Collecte. De collecte voor de kanker bestrijding heeft f48,83 opgebracht. Gisterenmorgen arriveerde in de binnenhaven van Vlissingen het Pana mese libertyschip RIO MAR, dat werd opgelegd in de tweede binnenhaven, waar thans reeds drie liberty-schepen wachten op stijgende vrachtprijzen zodat zij weer in de vaart kunnen ko- Aanvankelijk zouden een zevental van deze liberty-schepen in de havens van Vlissingen worden opgelegd, doch de directie der N.V. Haven van Vlis singen heeft nader besloten geen ver dere ruimte meer beschikbaar te stel len voor het opleggen van schepen. Zij werd hier toe genoadzaakt, doordat ook dit jaar weer Duitse haringsche pen vanuit Vlissingen ter haring vangst in Het Kanaal zullen gaan en hun vangsten in transito in Vlis singen aan wal zullen brengen. De eerste Duitse haringschepen worden begin volgende maand verwacht en naar zich laat aanzien zullen 14 span Duitse haringschepen Vlissingen als transito-haven kiezen. Gisteravond omstreeks half zes raak te een grote veeauto met oplegger van de fa. op 't Hof uit 's-Heer Arends kerke in de buurt van Sinoutskerke (gemeente 's-Heer Abtskerke) in een pas uitgediepte watergang. Het onge luk gebeurde in een scherpe bocht. De achterwielen zakten in de zachte berm weg. De oplegger kwam hierdoor ge heel op zijn kant te liggen, waardoor een twintigtal dieren in een benarde positie kwam te verkeren. Door snel de touwen los te snijden en een gat in het dak te kappen wist men erger te voorkomen en konden alle dieren behouden uit de gekantelde auto wor den bevrijd. Twee takelwagens waren spoedig ter plaatse om te trachten de auto weer op de weg te krijgen, hetgeen een zeer moeilijk karwei bleek. (Ingezonden mededeling adv.) Het kardinale punt op de vergade ring van de Middelburgse brandstof fenhandelaren Vereniging was, i.v.m. de grote investeringen, zo veel moge lijk aan. te drijven op constante beta lingen. Bij besluit der vergadering werd een commissie ingesteld, om met woord en geschrift onder het oog te brengen, dat stoken met kolen gezond en gezellig is, mits in een goede haard. In het „Huis van Nassau" te Zierikzee vond de uitreiking van de vakdiploma's melkhandelaar plaats aan degenen, die de vakcursus 1956/1957 gevolgd hebben. Op de hem eigen wijze overhandigde de adviseur voor het vakonderwijs in de provincie Zeeland, de heer Ir. Harmsen, het waardevolle document aan de gedi plomeerden H. M. Beije, Oosterland; J. L. Boot, Burgh; A. Filius, Sint Philips- land; Mej. P. G. Flikweert, Nieuwer- kerk; J. v. d. Linde, Dreischor; J. de Oude, Zierikzee; H. Raven, Zierikzee; J. Remeeus, Noordgouwe en j. A. Schiet- tekatte, Nieuwerkerk. Namens de cur sisten werd het woord gevoerd door de heer Raven. Deze bood de leraren Boo ne, Eveleens en Zee een rokertje aan. Vermeldt dient nog dat alle cursisten van de vakcursus Zierikzee het diploma behaalden. 2e klasse A (102); Domburg II RCS TV; Serooskerke IMeeuwen I; Veere IMiddelburg V Nieuwland I Zeeland Sport VI Oostkapelle I VCK I. 2e klasse B (103): Bevelanders I Kloetinge I Goes VHeinkenszand I; Wolfaartsdijk IKapelle I; Mevo I Yerseke III; Kats I—SVD I. 2e klasse C (104): Colijnspl. Boys II—Krabbendijke II; Kapelle II—Kloe tinge II; Nieuwdorp IIRillandia II. 2e klasse D (105): Mevo IIBruse Boys I; Burgh III—Duiveland I; Sino- to IMevo III; Bruse Boys IIBrou wershaven III. 2e klasse E (106): Heinkenszand II Arnemuiden III; 's-H. H. kinderen IBeren I; SVD IISerooskerke II. 2e klasse F (107): AZVV III—Hoek II; Driewegen IIZaamslag II; Hoek IDriewegen I. KNVB afd. Zeeland Groep A I (111): Middelburg A I Walcheren A I: Zeeland Sport A I Middelburg A II; Oostkapelle A I Vlissingen A II; RCS A I—Vlissingen A I; Zeelandia A IVlissingen A III. Groep A II (112); Yerseke A I— Hansw. Boys A I; Wolfaartsdijk A I Nieuwdorp A I. Groep A HI (113); Terneuzen A I Clinge A I; Hulst A ITern. Boys A I; Steen A IAxel A I. Groep B I (114): Middelburg B I —Vlissingen B II; RCS B I—Middel burg B II; VCK B IVlissingen B I; Zeeland Sport B IZeelandia B I. Groep B II (115): Domburg B I RCS B II; Walcheren B 1Middelburg B III; Vlissingen B IIINieuwland B I. Groep B HI (116): Serooskerke B IMeeuwen B I; Vlissingen B V RCS B III; Vlissingen B VII—Zeeland Sport B II. Groep B IV (117): Kapelle B I— Kloetinge B I; Luctor B IWolfaarts dijk B I. Groep B V (118): Krabbendyke B IWemeldinge B I; Rillandia B I Kruiningen B II. Groep B VI (119): Beren B IPa trijzen B I; Kwadendamme B IVol harding 32 B I. Groep B VII (120): Groéde B I— Aardenburg B I; Breskens B II Biervliet B I. Groep B Vni (121); Burgh B I— Duiveland B I; Brouwershaven B I Zonnemaire B I; Dreischor B IZie rikzee B I; Mevo B IRenesse B I. Groep B IX (122): Axel B IZaam slag B I; Corn. Boys B IPhilippine B I; Sluiskil B ITerneuzen B II; AZVV B ICorn. Bouys B II; Terneu zen B ITern. Boys B I. Groep B X (123): Clinge B I—Hon- tenisse B II; Hulst B IGraauw B I; Koewacht B IHulst B III; Rapen burg B IVogelwaarde B I; Honte- nisse B ISten B 1. Een lange rij van voor het meren deel kleine zondaren schuifelde gisteren weer langs de groene tafel om van de kantonrechter, mr. J. Moolen- burg het met wijsheid toebedeelde vonnis in ontvangst te nemen. Voor het merendeel waren het deze dag ook overtreders van verkeersreglementen en onder hen bevond zich ook een 74- jarige inwoner van Oost- en West- Souburg, een zekere A. D. Deze bejaarde man had zich op 3 september op het kruispunt Nieuwe Vlissingseweg en Souburgse brug be zondigd aan overtreding van de voor- rangsregel. Per rijwiel kwam de man de brug over en wilde de rijksweg oversteken, zonder echter voorrang te verlenen aan een uit de richting Vlis singen komende personenauto. Waar van prompt proces-verbaal werd op gemaakt met het gevolg dat de be jaarde wielrijder thans voor het hekje moest verschijnen. Uit alles bleek, dat deze vitale man een oprechte zeeman is geweest en rondborstig bekende hij zijn overtreding. Valt het ook euvel te duiden, dat hij dit in ronde zeemans termen deed? ROER NAAR RECHTS Welnee, het maakte deze zitting alleen maar iets vrolijker, toen hij verklaarde: „jawel, edelachtbare, ik zag hem komen en ik gooide nog m'n roer naar rechts. Met een 40- mijls vaart ging de auto rakelings langs me heen en hij hield koers richting Middelburg". De eis van f 15,subs. 3 dagen werd door de kantonrechter verzacht tot 10 gulden boete. De door de zee man gedane suggestie, dat men er goed aan zou doen een stopstreep aan te brengen bij de kruising brug-Nieu- we Vlissingseweg werd door de kan tonrechter echter niet aanvaard. „Daar moet u voor bij de provinciale waterstaat zijn". „VLAG"-SAMENSTELLER De fruitteler P. T. uit Goes zal in het vervolg wel voorzichtiger zijn, wanneer hij uit stukken doek een „vlag" samenstelt om met de door hem ontworpen vlag zijn fruit aandacht te doen trekken. Dr fruitteler staat meestal met zijn fruitstalletje langs een weg in Kapel le, en om klandizie te trekken heeft hij een paar reclame-borden gemaakt alsmede een uit stukken doek samen gestelde vlag. Doch 's zondags mag hij in Kapelle zijn waren, hoe verleidelijk ook, niet aan de man brengen en daar om had hij de hele santekraam, bor den en „vlag" incluis opgepakt en neergezet langs de rijksweg bij Krui ningen. De man bezat echter geen vergun ning van het ministerie van verkeer en waterstaat om zijn stalletje langs de rijksweg te mogen opslaan en bo vendien leverde dit stalletje door de regelmatig stoppende auto's gevaar op voor het verkeer. Op zondag 23 juni werd hij dan ook beboet, doch toen de politieman de „vlag" nader aan een beschouwing onderwierp, bleek, dat hij de notionale vlag van Indonesië voor elkaar had getoverd. Overigens in alle onschuld, doch het is ook ten enenmale verboden een nationale vlag te misbruiken door het aanprijzen van fruit. Wat eveneens een bekeuring op leverde. De daarop volgende zondag werd De jaarlijkse clubkampioenschappen voor de jeugd van de Middelburgse Athletiekvereniging E.M.M. verliepen, ondanks de slechte weersomstandig heden, op vlotte wijze. In de groep voor jongens van 9 tot 12 jaar werd Tonny Carol met zes overwinningen in de zevenkamp op overtuigende wyze kampioen. In de groep jongens van 12 tot 15 jaar deed A. G. Denies niet veel voor hem onder, want hij behaalde vijf. overwinningen en moest op het zesde nummer de eerste plaats delen. De titel ging dus naar Tonny Carol, die hierdoor voor een jaar in het bezit kwam van de fraaie wisselbeker. Voorts werd in groep I nog een 200 meter loop gehouden, welke werd ge wonnen door Tonny Carol en in groep II een 300 meter loop, waarin A. C. Denies als eerste over de finish ging. De raad van de gemeente Krabben dijke kwam ln vergadering bijeen. Het voorstel tot vaststelling van een veror dening, regelende het instellen en toe kennen van een ere-pennlng of een oor konde aan personen, die zicb jegens de gemeente bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt, werd aangenomen. Evenzo het voorstel tot aansluiting bij de stichting „Verpleeg- en Rusthuizen midden-Zeeland". Een nieuw straatver lichtingscontract met de P.Z.E.M. werd aangegaan en een garantie werd ver leend voor de betaling der kosten ver bonden aan de inenting tegen kinder verlamming. Dit najaar zal een begin worden gemaakt met de inenting bij de kinderen, die in 1955 geboren zijn. De minderheid van b. en w. en de S.G.P.- fractie hadden principiële bezwaren te gen de inenting en tegen het verlenen van medewerking daaraan. Tot leden van de woonruimtecommis sie werden herbenoemd de heren J Zandijk, M. L. Markusse, A. Zeevaart, M. J. Benou en mej. N. A. de Feyter Het plaatsen van een lantaarn op de kruising Gatdijk—Rijksweg werd afge wezen. Tenslotte werd premie voor wo ningverbetering toegekend aan de heren Joh. van Strien, Jac. Staal en P. Snoep. T. opnieuw bekeurd, wéér voor het feit, dat hij zonder vergunning langs de rijksweg een stalletje had neer gezet, doch wie schetste de verba zing van én verbalisant én verbali seerde, toen bleek, dat hij opnieuw met oude lappen een nationale vlag had nagebootst en wel de >vlag van Oostenrijk? Ook deze dag leverde prompt twee bekeuringen op. •>e fruitkweker was niet ter ziting verschenen doch als zijn gcmacb'isde trad op mr. F. K. Adriaanse te Mid delburg. De ambtenaar O. M., mr. T. Lebret eiste een boete van resp. 2 x 100 gul den en 2 x 2 gulden (voor overtreding van „geen vergunning en misbruik van nationale vlag) wat door de kan tonrechter werd gereduceerd tct 4 x 3 gulden boete. Een boete van 2 x 12,50 gulden liep de caféhoduer P. L. uit Arne muiden op, doordat hij op 22 april de minderjarige C. v. d. G. in zijn café zonder begeleiding had toege laten en hem ook nog bier had ge tapt. Een politie-controle bracht de minderjarige nog geen 16 jaar aan het licht en de caféhouder liep een proces-verbaal voor beide over tredingen op. ,,'k Heb nog wel gevraagd ben je al zestien", was het verweer van de café houder „en het is voor zijn leeftijd een enorm grote jongen". De ambtenaar O. M. was schijnbaar van oordeel, dat de caféhouder weinig beroep kan ma ken op „ter goeder trouw" temeer daar hij woont in een dorp, waar „ieder ieder kent". Hij eiste resp. een boete ■van twintig en vijftig gulden, waarvan de kantonrechter 2 x 12,50 maakte. Tijdens de jaarvergadering van de Middelburgse gymnastiekvereniging Achilles werd afscheid genomen van voorzitter K. de Vries, die na 24 jaar voorzitter te zijn geweest, zijn functie om gezondheidsredenen moest neer leggen. De scheldende werd hartelijk toe gesproken door vice-voorzitter Koo- man en door secretaris Jan Bal, op wiens voorstel de heer De Vries tot ere-voorzitter werd benoemd. De heer De Vries mocht een blijvend aanden ken in ontvangst nemen. De heer C. J. Nieuwenburg werd tot voorzitter gekozen, terwijl in diens plaats de heer P. Rijkse tot bestuurs lid werd gekozen. Achilles zal in 1958 haar 35-jarig bestaan vieren met een aantal jubi leumevenementen, een receptie op 15 februari en feestavonden op 1 en 8 maart. „Automation" is een begrip, dat nog slechts kort geleden een reële beteke nis heeft gekregen. Wat betekent het voor ons welvaartsniveau, voor de ver eiste kapitaalvorming voor de status van de werknemer en voor het kleine bedrijf? Het ligt in de bedoeling dit onderwerp te behandelen met de Zeeuwse werkgevers en werknemers in een Volkshogeschool-bijeenkomst (in samenwerking met de Zeeuwse contactcommissie voor de produktivi- teit) die gehouden wordt op woens dag 25 september a.s., in de jeugdher berg te Domburg. Inleider is ir. J. P. Berdenis van Berlekom, directeur van de Vitrite te Middelburg. Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor: Blauwe Band Judo: J. van Meeren- donk, H. Schinkel en Chr. Letzer uit Vlissingen. Groene Band Judo: J. Geschiere, Souburg, mej. Rinni Visser, mej. F. Viesser, J.a de Vos, J. Kiewiet, K, Stroo en L. Henning uit Vlissingen; M. v. d. Male, I. Reijerse, D. J. Fi lius, N. Fierloos en A. Koster uit Goes, M. P. Zuydweg uit Kas. Voor de Oranje Band Judo: W. Dekker, Arnemuiden, A. de Wolf, J. de Nooyer, A. Zwigtman en H. A. Jansen uit Middelburg, C. Dellebeke, P. Kerkhove, P. Dingemanse uit Vlis singen, A. de Ridder, Arnemuiden, Alb. Huygen, J. K. Pik, L. Soeters uit Goes, M. Koeveringe uit Waarde uit Waarde, C. Polderman uit Kruiningen, D. H. de Bruyn, 's-H. Arendskerke, J. Buteijn, Nieuwland, W. Willemsen, Oostkapelle, B. Fortuin, Oostburg, J. de Baar, Wemeldinge, A. Lindenberg, Wolfaartsdijk, P. N. Boonen, Koude- kerke, P. Versprille, Breskens, P. Bevelander, Scherpenisse, N. den En gelsman, St. Maartensdijk. Voor adspirant Oranje Band Judo: R. Zweedijk en Telgenkamp uit Goes en A. v. d. Vijver uit Breskens. Voor de Gele Band Judo: A. van Ochtenen, P. Miltenburg uit Vlissin gen, E. Cracau, Terneuzen, Fr. Jur- riens, H. Lijftogt, J. van Beven uit Goes; J. van Wuyckhuyse, Kloetinge, P. Nortier, Oostburg, J. Neufeglise, Zuidzande. Voor adspirant Gele Band Judo: G. Roose, Vlissingen, D. van Boven, Goes, D. Soomers en A. Soomers, B. Nelisse, Tholen, C. Dagevos en C. Trimpe Burger, Goes. Voor de Witte Band Judo: S. Bak ker, H. van Daal, Goes, J. W. Kunst en R. Leijnse, Middelburg. Voor de 2e graad Jiu Jitsu: N. den Engelsman, St. Maartensdijk, L. Soe ters, Goes, C. Polderman, Kruiningen, D. H. de Bruijn, 's-H. Arendskerke, A. J. de Wolf, Middelburg, S. Zwigt man, idem, J. de Nooijer, idem, N. Fierloos en D. J. Filius, Goes, W. Dekker, Arnemuiden. Voor de le graad Jiu Jitsu: J. Neufeglise, Zuidzande, P. Miltenburg en P. W. Hirdes, Vlissingen, H. Bim- mel, Domburg, P. Nortier, Oostburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3