ZEEUWSE UU Technische waterschapsambtenaren in Zeeland zijn zestig jaar verenigd Zeeuwse burgemeesters t bezochten de Hajuto 1 ZEEUWSE TENT-ACTIE IS LOSGEBARSTEN Diepploeg brengt in Vrouwenpolder beste, vette klei naar boven „TUMULT IN VEERE" WERD BENAUWDE REALITEIT ZILVEREN COMMISSARIS/ aaró Jubileutnvergadering zaterdag in Goes Honderdtal bronzen gedenkpenningen als tastbare herrinnering Fruitteelt en nachtvorstschade Bloemenexpositie in Schore V. V.H, collecteerd voor Maatschappelijk en Cultureel werk ZIERIKZEE Originele en spontane start In opdracht van Herverkavelingscommissie S ARTEMIS GRONDVERBETERING UITGEVOERD DOOR NED. HEIDEMAATSCHAPPIJ 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina Tijdens een bijzondere ledenvergadering, die zaterdag in Goes wordt gehouden, zal de „Bond van Technische Waterschapsambtena ren in Zeeland,, zijn diamanten jubileum vieren. Een feit, dat zeer zeker het herdenken waard is, niet alleen omdat zestig jaren een res pectabele „leeftijd" is, maar bovenal omdat er in dit tijdsbestek zoveel ten goede is veranderd in de materiële positie van de Zeeuwse water schapsambtenaren. In dit verband gezien is het georganiseerd over leg, dat het provinciaal bestuur in maart van dit jaar invoerde, wel het mooiste geschenk, dat de Zeeuwse Bond zich bij de viering van zijn 60-j arig'j ubileum kan denken. Aanleiding tot de oprichting van de Bond vormde de brief, die wijlen de heer M. Ferdinandusse op 18 januari 1897 aan zijn ambtgenoten verzond. Hij herinnerde hierin aan het schrij ven, dat een tweetal collega's enkele weken eerder het licht deden zien en waarin alle Zeeuwse waterbouwkun dige ambtenaren werden verzocht fi nanciële steun te verlenen aan de „in kommervolle omstandigheden achter gebleven wezen" van een overleden Collega. Ondersteuningsfonds De oprichting van de Bond liet toen niet lang meer op zich wachten, want pp een bijeenkomst van waterbouw kundige ambtenaren, in dienst bij pol ders en waterschappen in Zeeland, die in Goes werd gehouden, sloten zich veertig ambtenaren aan. Er werd een bestuur benoemd, dat opdracht kreeg een concept-reglement en sta tuten samen te stellen en, wat in feite het doel van de oprichting was, „plan nen te beramen tot het stichten van een fonds ter ondersteuning van de leden of hunne betrekkingen bij on geval of overlijden". Het fonds kwam er en trad op 1 januari 1898 in wer king. Pas in 1952 kon het geliquideerd worden, nadat de leden een bedrag van bijna ƒ30.000 bijeen hadden ge bracht en aan weduwen was uitge keerd! De Zeeuwse Bond heeft voorts door de jaren heen talrijke malen contact opgenomen met Ged. Staten ter ver krijging van een gunstiger salarisrege- Éing voor de technische waterschaps ambtenaren, hierbij vaak gesteund door de „Bond van Middelbare- en Hogere Technische Ambtenaren" (B. t.A.), waartoe de Zeeuwse groep in 1920 toetrad. Diploma „Zeeland" Een belangrijk besluit werd, zoals later bleek, in de vergadering van 20 september 1901 genomen; men besloot tot instelling van het examen voor het diploma waterbouwkundig opzichter, thans landelijk bekend als „diploma Zeeland". Het beknopte examen, aan vankelijk ingesteld om het korps Zeeuwse waterbouwkundigen op doel matig niveau te brengen en de water schapsbesturen in Zeeland een maat staf te verschaffen voor de vakkennis van de door hen te benoemen ambte naren, groeide evenwel spoedig door de grote toeloop van kandidaten en door de ook elders in het land geble ken behoefte, uit tot een instelling met middelbaar technisch karakter, het geen door de minister ook als zodanig Zoals bekend is, heeft het Land bouwschap in juli een schrijven gezonden aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, waarbij bijzondere kredietfaciliteiten werden ge vraagd ten behoeve van de fruit telers, die door de ernstige nacht vorst van dit voorjaar, zijn ge troffen. Tijdens een onlangs gehouden be spreking met de minister is het Land bouwschap in de gelegenheid geweest hierover nader met de minister van gedachten te wisselen. Hierbij bleek, dat het verzoek van het Landbouw schap door de minister zeer ernstig was overwogen. Gezien echter de posi tie van de overheidsfinanciën was het voor de minister onmogelijk geld uit te trekken, ten einde het opnemen van bedrijfskredieten tegen een lage rente te kunnen realiseren. Wel kan de minister er geheel mede Instemmen, indien het Borgstellins- fonds voor de landbouw op zo soepel mogelijke wijze aanvragen van getrof fen fruittelers zal behandelen. Met na me kan daarbij de aflossingsregeling de bijzondere aandacht hebben. Het Landbouwschap zal thans in overleg met het bestunr van het Borg stellingsfonds er naar streven, dat op deze wijze een nog zo bevredigend mogelijke oplossing zal worden gevon den voor de fruittelers, die ter finan ciering van hun bedrijven behoefte hebben aan kredieten. V oorlichtingsa vond militairen Uitgaande van de classicale jeugdraad zal er op 19 september a.s. in het C.J. M.V.-gebouw te Goes een voorlichtings avond voor a.s. militairen worden ge houden. Sprekers zijn ds. C. de Engelse te Ril land (res. legerpredikant) over: „Wat doet de dominee in het leger". Een mi litaire arts spreekt over „De dokter in het leger" en kapitein C. F. Ellmer over „De dienstplicht". Verder zal worden vertoond de film „De brug". werd erkend. In 1902 werd het eerste examen afgenomen en sindsdien wer den 27 examens gehouden. In totaal namen er ongeveer 1600 kandidaten aan deel, waarvan een kleine duizend het diploma behaalden. Een punt van grote importantie in de geschiedenis van de Zeeuwse Bond zal de concentratie van de polders met de voorzitter van de bond, de heer J. A. A. Mol, hadden gaf deze als zjjn mening te kennen, dat de concen tratie van de polders voor vele water schapsfunctionarissen een morele de gradatie betekent. „Want", aldus de heer Mol, „thans zijn het allen hoof den van een dienst en technisch advi seurs van een polderbestuur, terwijl er nu velen een ondergeschikte functie zullen krijgen." Desondanks heeft het besluit van het provinciaal bestuur de volle in stemming van de waterschapsambte naren. Immers, het samenvoegen van de polders maakt een beter functione ren van de technische dienst mogelijk, hetgeen voor het waterschapsbestel een belangrijke verbetering inhoudt. Georganiseerd overleg De heer Mol bracht ook het georga niseerd overleg, zoals dit het afgelo pen voorjaar werd ingevoerd, ter sprake. De belangen van de techni sche waterschapsambtenaren berust ten voorheen bij de autonome polderbesturen, waardoor over het al gemeen veel te wensen over bleef. Dit was voor het provinciaal bestuur aan leiding het nieuwe reglement voor polders en waterschappen in Zeeland in die mate te herzien, dat de status van deze functionaris de goedkeuring van Ged. Staten moet hebben. Ter gelegenheid van het zestigjarig jubileum van de Zeeuwse Bond heeft de Veerse graficus Dirk van Gelder een gedenkpenning ontworpen, waar van er inmiddels honderd zijn gesla gen. Op de voorzijde is het wapen van Zeeland afgebeeld, de andere kant vermeldt een toepasselijke spreuk: „Niet eer zult gij dit land bezingen, dan na het water te bedwingen". DE ZEEUWSE AUTEUR Wim Abeleven heeft met zijn boek „Tumult in Veere" toch maar een profetische blik gehad. Za terdag is nl. het tumult losgebro ken, zij het dan niet tussen de Van Borsselens en de Bourgon diërs maar tussen enige Belgen en Veerenaren. De wijn was een der Belgen dus danig in de benen gezakt, dat hij hand- en ook voettastelijk werd. Hiermee haalde hij zich de woe de van enige inwoners van Veere Het verenigingsgebouw te Schore was zaterdag herschapen in een bloemenzee. Voor de ingang lagen twee fraaie mo zaïeken en in het gebouw hadden de be woners van deze gemeente hun mooiste bloemstukken ten toon gesteld. Er wa ren vele en fraaie bloemen en het ge heel is zeker geslaagd. Deze tentoon stelling ging uit van de jeugdwerkcom missie van de Ned. Herv. kerk in Schore. Vorig jaar werd ook een tentoonstelling gehouden, maar nu was het aantal in zendingen in vergelijking met het vorig jaar verdubbeld. De jury bestond uit de heren M. Nieuwenhuyze, J. Kosten en P. Oele te Kapelle. De volgende prijzen werden toegekend: Planten van schoolkinderen: 1 Wim Damman; 2 Dries Traas; 3 Willy Kodde; eervolle vermelding Johan van Liere. Snijbloemen (dhalia's): le, 2e en 3e prijs en eervolle vermelding Fam. Fran- cke. Diverse snijbloemen: 1 Mevr. Karelse- Keim; 2 Mej. Van Liere; 3 Mevr. Lands heer. Bloemenmanden: 1 Mevr. In 't Anker- Zandee; 2 Mevr. Leys—van Overbeeke; 3 Mevr. J. de Vriezede Schipper. Bloemenbakjes: 1 Mevr. de Vlieger de Jager; 2 idem; 3 Dries Traas. Bloeiende kamerplanten: 1 Mevr. Rijn van Klink; 2 Mej. D. Gerritse; 3 Mevr. VeerhoekGerritse; 4 Mevr. van Koeve- ringeBoone; 5 en 6 Mevr. van Hane- gemde Kunder. Bladplanten: 1 Mevr. J. Stevense-Rijn; 2 A. M. Goedheer; 3 Mevr. In 't Anker Zandee; 4 Mej. A. Nieuwenhuyze; 5 Me vrouw L. Kievit—de Pree; 6 Mevr. Rijn van Klink. op de hals. De Belg ging een winkel binnen en tracteerde de verkoper op een klap in het ge zicht, trok meisjes van de fiets, liep oude mensen omver en deel de links en rechts rake meppen uit. Zelfs een hond moest het ontgelden en kreeg een schop. Er ontstond een vechtpartij, die door tactvol optreden van de plaatselijke politie nogal voor spoedig afliep. Het avontuur ein digde op het stadhuis, waar een verhoor werd afgenomen, dat tot laat in de avond heeft geduurd. Nadat de schade was vergoed en proces-verbaal was opgemaakt, vertrok de lastige Belg met de laatste boot naar de overkant. Evenals in 1956 zal de provinciale fe- deratie voor Vrouwelijke Vrijwillige 1 Hulpverlening in Zeeland in samenwer- king met de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk de 1 Zeeuwse collecte verzorgen, die dit jaar gehouden zal worden in de periode van 7 tot en met 13 oktober a.s. 1 De opbrengst zal worden besteed voor verschillende aparaturen voor de Zeeuw se bejaardentehuizen, zoals televisie toestellen e.d. De provinciale federatie heeft daartoe een oproep doen uitgaan aan alle aangesloten vrouwenverenigin gen om evenals verleden jaar haar me dewerking te verlenen aan de plaatse lijke inzameling. Tevens heeft de provinciale federatie voor V.V.H. in alle gemeenten van Zee land de verkoop van de Rode Kruis Jubileum postzegelactie ter hand geno men. Het is de bedoeling, dat zo mo gelijk alle leden van de bij de lan delijke federatie aangesloten vrouwen- organisaties drie zakjes postzegels (of meer) afnemen voor verkoop in eigen 1 omgeving en/of voor eigen gebruik. De toeslag, die per seriezakje aan het Ne- i derlandse Rode Kruis ten goede komt, 1 bedraagt f 0,28. De opbrengst van deze actie is speciaal bestemd voor de Rode Kruisboottochten i voor chronische patiënten en voor de vakantieweken in het Henry Dunanthuis te Woudschoten voor blijvend invalide 1 kinderen. Deze actie is bedoeld als „Het i geschenk van de Nederlandse vrouwen" uit appreciatie voor al hetgeen in de r loop der jaren voor hulpbehoevenden in I Nederland in de ruimste zin des woords door het Rode Kruis is en wordt gedaan, "f* i Zeeuwse vissers vandaag op jacht naar mosselzaad Bij zonsopgang zijn vanmorgen on- geveer 120 mosselschepen uit ver- scheidene plaatsen in Zeeland de jacht l op mosselzaad begonnen. Naar ver- luidt zou er dit jaar, in tegenstelling5'" met verleden jaar, in enige streken l veel mosselzaad zijn. Vorig jaar moest zaad worden ingevoerd uit België, waarvoor per 100 kg f 12,tot f 15,— werd betaald. Het ligt in de verwach- ting, dat er dit jaar geen mosselzaad5' zal behoeven te worden ingevoerd. Er l zijn zelfs verschillende kwekers, die er helemaal niet meer op uit trekken 1 voor de vangst van mosselzaad, hun eigen percelen voldoende opleveren. Vrouw aangereden Zaterdagavond is op de Scheepstim- merdijk mevr. v. d. Wellev. d. Houten die daar met haar man liep te wandelen if door een auto aangereden. Met enkele diepe hoofdwonden en een schedelbasis- fractuur werd zij in ernstige toestand jf in het Zusterhuis te Zierikzee opgeno- men. Een groot aantal Zeeuwse burge meesters heeft gistermiddag, na afloop Bond van Ned. Gemeenten, o.l.v. mr. dr. A. J. J. M. Mes een bezoek ge bracht aan de Hajuto-tentoonstelling te Goes. Het gezelschap werd begroet door de heer J. Roose (bij ontstentenis van de voorzitter van Handelsbelangen), waarna ook de Zeeuwse Fruitfee-1957 die met haar gehele gevolg aanwezig was, haar vreugde over de burgerva- derlijke belangstelling niet onder stoe len of banken stak. Namens de gasten beantwoordde mr. Mes de vriendelijke speeches. Na een rondgang langs de stands amuseerden de Zeeuwse burge meesters zich bij een voorstelling van het waterorgel. In de vergadering van Ned. Ge meentebestuurders hadden het Twee de Kamerlid, de kunstenaar Bernard Verhoeven, en de heer Van Zeijl van het Ned. Olympisch Comité referaten gehouden over resp. „De gemeente en Reorganisatie van het Zeeuwse zaterdagvoetbal de cultuur" en „Overheid en de sport", den gereorganiseerd. (Op deze lezingen komen wij in blad van morgen nader terug). Mr. Mes sprak bijzondere woorden van welkom tot de commissaris der koningin in Zeeland, die hij nogmaals feliciteerde met diens zilveren huwe lijksfeest, dat zaterdag j.l. in alle stil- te is herdacht. Op het ogenblik zijn besprekingen gaande om te komen tot de samenstel- i ling van een vierde klasse K.N.V.B. za- j^. terdagvoetbal in Zeeland en W.-Brabant. Indien deze besprekingen gunstig ver lopen, zullen aan het einde van dit sei zoen de bovenste vier clubs uit de Zeeuwse eerste klasse naar deze vierde klasse kunnen promoveren. In Zeeland zal dan naast de eerste klasse een reserve eerste klasse worden gevormd. Verder komen er dan twee af delingen tweede klasse en daaronder enkele afdelingen derde klasse. Ook indien de samenstelling van een vierde klasse K. N. V. B. geen doorgang zal vinden, zal het Zeeuwse zaterdag voetbal op bovenomschreven wijze wor- it. r- t i NEEN, dat het zo hard van stapel zou lopen, had ik niet durven dromen. Maar het is fijn, fantastisch zelfs. We kun nen nu met recht zeggen. De......... NOG NIET EENS had het startschot geklonken en daar is ma de jacht op de nieuwe Zeeuwse Youth for Christ-tent al begon nen. Na mijn inleidende Babbelaar van zaterdag j.l. had ik van daag de komende actie wat nader uit de doeken willen doen, en danMaar gisterochtend bij de eerste post kwamen de reacties al. En niet alleen met sympathie-betuigingen maar ook klinkende munt enoriginele ideeën. Op de dag dat we de actie inluiden vandaag is de stand van onze Tent-pot al 149,Vindt u het niet fantastisch? Heel hartelijk dank! „Vrouwen rond de Poolcirkel" (Zweden, Lapland, Finland). „Ondergedoken in Spanje en Por tugal". Grote collectie exclusieve foto's beschikbaar om daarbij te projec teren, wanneer een epidiascoop be schikbaar is. Laat u zich nu nooit meer wijs maken, dat de Zeeuwen niet zo gauw warm lopen voor iets. Dat kan Ik u anders vertellen. Zeker, men denkt eerst wel even terdege na terecht! maar als dan blijkt, dat het voor een goed, een sympathiek en een noodzakelijk doel is, dan ko men de Zeeuwen ook spontaan over de brug. REACTIES Dat bleek gisteren al. Bij de eer ste post waren reeds reacties op 't voorstel van de „Zeeuwse tent-ac tie". En dat terwijl ik nog maar heel vaag was geweest met het aan- Wat doe je daar boven7 Daar kan ik een tientje verdienen, lijk Voor de tent, natuur- geven van de wijze waarop we die actie gaan voeren. Kijk, zoiets doet een mens goed. Zulke echt spon tane reacties. En het bijzonder aar dige is, dat die briefschrijvers zo goed hebben aangevoeld, hoe we deze zaak op touw moeten zetten. Met spontane reacties op een spon tane actie. En origineel. „KOFFIEPOT" Wat denkt u bijvoorbeeld van die mevrouw uit Goes, die nogal dik wijls gasten heeft? „Ik heb een af gedankte spaarpot op de schoor steenmantel gezet en erop geschre ven: Elke cent voor de tent". Ieder een, die hij ons komt koffie of thee drinken, houd ik even de spaarpot onder de neus. 't Leuke is, dat ieder een spontaan iets geeft. Alleen van zaterdag had ik al f 1.35. U hoort nog wel van me, Artemis." 9 Een onderwijzeres op Noord- Beveland schreef: „Ik zit nog te broeden op iets aardigs om met mijn klas voor de nieuwe Zeeuwse Youth for Christ-tent te doen." 9 Een van onze redacteuren, die ruim anderhalf jaar achtereen met zijn vrouw door het buitenland heeft gezworven, heeft aangeboden lezingen te houden voor verenigin gen, waarbij hij dan het honorarium beschikbaar wil stellen voor de tent-actie. Enkele onderwerpen van zijn repertoire; „Zo leeft Finland en Lapland". „Interviews met bekende Europea nen (zoals de Finse president, mr. Van Kleffens, Nurmf, prins Ral nier, enz.)" Hoe vindt u dit drietal eerste re acties? Is het niet precies geknipt voor onze actie? Daarop gaan we voortborduren! NOOIT TE GROOT En dan wat de financiën betreft. Ik heb me wel een beetje gege neerd, toen ik die enveloppe open maakte. Wie had durven hopen, dat onze lezers al zo direct zouden rea geren, zonder dat ik nog maar van een gironummer of iets dergelijks had gesproken. „Daar ik uw gironummer niet weet, stuur ik u tien gulden ln een enveloppe. Ook ik wil graag Iets bijdragen voor de Youth for Christ- tent", schrijft de heer G. U. te Souburg. „Ik ben er zelf ook ver schillende malen geweest, en kwam er altijd weer onder de indruk van dit mooie werk. „Youth for Christ" brengt met eenvoudige middelen het Evangelie aan de mensen. Voor zoiets kunnen geen offers te groot zijn. Ik wens u veel succes met uw actie." Hebt u dat gelezen? „Voor zoiets kunnen geen offers te groot zijn". Kijk, dat doet je goed, zo'n spon tane reactie. Uit blanco enveloppen kwamen zomaar rijksdaalder-briefjes waai en. „Een gift voor een nieuwe tent" of „Een bijdrage van N.N." Heel hartelijk dang, Babbelvrienden uit Westkapelle, uit..en Oude- lande. Via zr. M. v. d. Kleij, wijkver pleegster te Goes en een der steun pilaren van het Youth for Christ- werk in Zeeland, ontving ik f 6, Als u weet, hoe dat bedrag bij el kaar is gekomen, dan wordt u er stil van. In een gezin, dat door ziekte eigenlijk elke cent moet omdraaien alvorens die te kunnen uitgeven, ln dat gezin kwam de zieke spon taan met een rijksdaalder over de brug, en de hulshoudster deed daar direct eenzelfde biljet bij. Toen een der kinderen dat hoorde, knalde hij prompt een gulden uit zijn spaar pot. Ontroerend, zo'n offer. Hier komt dan tenslotte onze eerste verantwoording: N.N. te Vlissingen f 100, A. te Goes f 25, A. H. te Westkapelle f 3, G. U. te Souburgf 10, N.N. te Oudelande (volgens poststempel) f 2,50 N.N. te....? f 2,50 Gezin X f 6, Totaal f 149,— ELKE ZATERDAG Weet u wat we gaan doen in on ze rubriek? Elke zaterdag breng ik u een verhaal van de spontaanste of origineelste reactie die we in die week hebben ontvangen. En verder ruim ik zo dikwijls een plaatsje voor onze actie in deze kolommen ln, als dat nodig ls. O ja, ons adres is: postbus 4 te Goes en het gironummer is 27.42.89. En vergeet u er niet bij te vermel den: Voor de nieuwe tent. Tot spoedig wederhoren. Op de tien hectare metende bouwakker, behorende bij de hoe ve „Oranjezon" te Vrouwenpol der trekken sinds vorige week dinsdag drie zware machines een bulldozer en twee tractoren met een totale capaciteit van 400 p.k. een vernuftig geconstru eerde ploegconstructie. In op dracht van de Herverkavelings commissie Walcheren is de Ned. Heide Maatschappij ter plaatse bezig met grond-verbetering, wat wordt bereikt door zgn. diep- ploegen. Een kleilaag, welke zich op een diepte van 1.40 meter be vindt en 40 cm dik is, wordt door de gigantische ploegscharen naar boven gebracht. „Oranjezon" is het eerste project in Zeeland, waar dit diepploegen werd toegepast en bezit dus de primeur van Zee land. Van 1.40 meter diepte! Begin vorige week kwamen de drie grote machines en de ploegconstructie waarop inmiddels patent werd aan gevraagd in Oranjezon aan. Een dragline begon met het graven van een sloot in het middenterrein terwijl de bulldozer de goede bovenlaag aar de naar de zijkanten duwde. Straks, wanneer dit karwei klaar is, wordt deze grond weer gebruikt en op die plaatsen gebracht, waar dit nodig is. Zodra de sloot in het middenterrein, noodzakelijk voor het begin van het diepploegen, gegraven was, werd de diepploeg op diepte gesteld en grom mend zetten de machines zich in be weging. Het resultaat vette en bes te klei, die van een diepte van 1.40 m naar boven werd gebracht wekte grote bewondering bij de vele boeren die dit schouwspel hijwoonden. In de loop van deze week hebben zeer vele land bouwers een kijkje genomen bij de in werking zijnde diepploeg. Verwacht wordt, dat het diepploe gen van dit 10 hectare metende terrein nog deze week gereed komt. De diep ploeg en de overige machines zijn af komstig uit de Wieringermeerpolder, waar deze grondverbetering eveneens werd uitgevoerd. Afscheid bij Willem Annapolder Onder voorzitterschap van de heer J. J. Lindenbergh te Wemeldinge werd in hotel „De Zwaan" een vergadering ge houden van de dijkraad van de Calam. Willem Anna Polder. Op deze vergade ring is afscheid genomen van de water bouwkundig ambtenaar de heer G. M. Lindenbergh die op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend. In verband met ziekte kon de heer Lindenbergh niet aan wezig zijn maar de voorzitter van de dijkraad sprak toch vele waarderende woorden aan het adres van deze schei dende ambtenaar, die vanaf 1924 als zo danig is werkzaam geweest Voorzitter Lindenbergh gaf verder een overzicht van het vele werk dat er onder leiding van de scheidende functionaris is ver richt. De rekening over 1956 werd vast gesteld. Deze had een batig saldo van 6000,—. Verder werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de komende samenvoe ging van polders op Zuid-Beveland. De vergadering sprak als haar mening uit dat zij gevolg zal geven aan de actie die er wordt gevoerd om te bereiken dat het bestuur van de straks samenge voegde polders zal bestaan uit mensen die in het betrokken gebied wonen. Hierdoor kan worden bereikt een goede verbondenheid tussen het bestuur van het waterschap en de plaatselijke belan gen. Schuur afgebrand te Haamstede Zondagmiddag ging de brandweer sirene in Haamstede. Er was brand uit gebroken in de kapitale landbouwschuur van de Wed. Boot aan de Kloosterweg. De brandweer bestreed het vuur met alle middelen doch de gehele schuur met de opgeslagen oogst ging verloren. Een aantal varkens kon nog worden gered. Eveneens gingen verloren de moderne machines van de loondorser v. d. Hoek uit Renesse, die in de schuur waren on dergebracht De schade loopt tot een gezamenlijk bedrag van plm. ƒ200.000,Schuur en oogst waren verzekerd. De machines van v. d. Hoek waren gedeeltelijk verzekerd. Oorzaak: spelen met vuur door kinderen. YERSEKE Mosselfilm. De nieuwe mosselfilm, die in Yerseke voor personeel van diverse bedrijven is vertoond, heeft veel waar dering geoogst. ST. LAURENS Collecte. De collecte voor het t.b.c.- fonds Draagt elkanders lasten heeft in Sint Laurens 67,42 opgebracht. BORSSELE Collecte. De collecte ten bate van de t.b.c.-bestrijding bracht alhier f 37.80 op.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5