PRETTIG WINKELEN DOET U Vaas-lijn KLAS IWAfTA Tante Truus deelt tien prijzen uit Ik mag de step van Gillis lenen HERENTRUI Vrag en van moeders met \J-lials Lastige klanten VLOT VRIENDELIJK VAARDIG -* Met een knal sprong de fietsband, maar.*.. Schooljufeen moeilijke baan Vragen staat vrij... 20 ct. 't is weer Zaterdag 14 september 1957 ZEEUWSCH WEEKEND Pagina Wij hebben nog al wat met winkels te maken. Knappe heren statistici houden ons zo nu en dan onder de neus hoevele miljoenen per jaar door onze „tengere" vrouwenvingers vloeien en welk per centage dit uitmaakt van al het geld, dat jaarlijks, al zakendoende telkens van eigenaar verwisselt. Dat is behoorlijk hoog. Hoe kan het ook anders? Stel u voor, dat onze heer en meester het kruideniers boekje opmaakte, deze inkopen zelf ging doen en vanzelf dan ook met klinkende munt betaalde. Evenzo met de bestelling aan slager en bak ker en wat er verder allemaal in de huishoudkraam te pas komt. Neen, dat zou niet staan, daarom doen wij dit dan ook, maar daardoor moet eerst een groot deel van het inkomen in onze handen terecht komen, wat we weer subiet helaas voor een groot deel aan anderen afdragen voor de geleverde waren, wat die ook mogen zijn. Geen wonder, dat de zakenmensen alles doen om goede vrienden met ons te blijven. Laten we het dan nu eens tot hun ere zeggen, dat de service perfect is. Het is wel eens aardig dit te zeggen, wantwe hebben, natuurlijk wel goeddeels onbewust, dit toch wel in ons: „We komen zaken doen en hebben ons geld bij ons Onlangs las ik een verslagje van de Nederlandse Huisvrouwenvereni gingen over de werkzaamheden in de verschillende afdelingen. Men had 'n deel van de vergadertijd besteed aan het vraagstuk: de verhouding van de inkopende vrouw en de zakenmensen. In dat verslagje werd een verlang' lijstje gegeven, waaraan de zaken mensen vooral moesten denken, ons ten gerieve. Er werden, dat moet ik erbij vertellen, ook enkele punten aangestipt, waar wij nu eens de aan dacht aan moesten schenken, ditmaal ten pleiziere van de zakenmensen maar het lijstje, ons ten gunste, was wel het langst. Eigenlijk niet eerlijk hé, want als het ons ergens om een of andere reden (soms terecht, soms ten onrechte), niet aanstaat, dan gaan we er vandoor, maar de zakenman of -vrouw, die een klant de winkel uitstuurt, is een unicum, dat ik even wel nog nooit aanschouwd heb. LASTIG Toen ik enige weken terug in een winkel stond, waar het nogal druk was, maar waar zo vlot, vriendelijk en vaardig (wat zegt u van die drie „Vs", net als bij de spoorwegen?) geholpen werd, dat ik ondanks de drukte toch in een minimum van tijd aan de beurt was, dacht ik opeens aan een voorval, toen ik ook eens in een andere winkel stond, waar slechts één klant aanwezig was, toen ik bin nenstapte. Over de bediening geen klacht, maar de klant.... De geach te klant moest een lipstick hebben. Nu ben ik volkomen ondeskundig op dit gebied, wijl ik zo'n instrument nooit gebruik. Doch goed, we leven ln een vrij land, ieder die wil, ver- giere er zich mee. Maar als ik bedenk wat daar aan vastzit, dan begin ik er nooit of te nimmer mee, wegens ge brek aan tijd. De inkoop van slechts één zo'n stukje gereedschap vergt al leen al een goed deel van een mid dag, merkte ik toen. En ik maar wachten.... Ik dacht toen: ik gaf 'n kwartje als ik 'smans (de lipstick verkopende zakenman) gedachten eens kon lezen. Als ik ze af zou meten naar mijn eigen overdenksels, waren ze beslist toen niet vriendelijk ge weest, want ik had die middag nog andere dingen op mijn program staan, waarvoor ik mijn tijd nodig had. Toen ik dan ook in de druk be zochte winkel slechts even wachten moest, omdat zowel koopsters als ver koopsters vlot samenwerkten, over peinsde ik wat een opstopping het geven zou, als een der dames eens Vreeslijk diep eerst moest nadenken, welk merk het zou moeten zijn van een gevraagd artikel, maakte ik, in gedachten natuurlijk (stel u de con sternatie eens voor als ik het letter lijk had gedaan) een reuze zwaai en YOGHURT Yoghurt is oorspronkelijk uit Bulgarije afkomstig. Melk-Yoghurt wordt ge maakt van met-ingedampte melk en heeft bijna dezelfde voedingswaarde als melk. Met room kan men er een extra voedzaam produkt van maken. Vetarme-yoghurt, gemaakt van ont- roomde melk, is natuurlijk veel minder voedzaam. Vaak wordt dit gebruikt door mensen, die een vet-arm dieet moeten volgen. Speciaal voor hen kan hiervan ook een heerlijke sla-saus be reid worden. 2 eetlepels yoghurs met ongeveer 5 gram suiker, wat fijnge snipperde ui, verschillende groene, fijngesneden tuinkruiden, zout, mos terd, aroma. Alles door elkaar doen, en het mengsel even goed afgesloten laten staan. Vlak voor het opdienen de gewassen en gedroogde sla er bij doen. TOMATENJAM Een lezeres schrijft: Wij hebben is onze tuin ontzettend veel tomaten. Nu wil den we hier zelf jam van fabriceren, kunt U mij het recept geven? Hier volgt het: 1 kg tomaten, 650 gram suiker, sap van 2 citroenen. De tomaten wassen, in stukken snij den en gaar koken, de vruchten door een haren zeef wrijven, het vruchten moes, het citroensap en de suiker als volgt inkoken: U neemt een ondiepe, wijde stoofpan of de braadslede. Hoe dunner de jam-laag in de pan, hoe sneller de verdamping van het vocht, waar het tenslotte om begonnen is, zal plaats hebben. Dit verdampen kunt U nog bevorderen door in de massa te roeren. Oppassen voor aanbranden. Als U vermoedt, dat de jam goed is, legt U een beetje op een bord en laat dit zo snel mogelijk afkoelen. Dan pas kan men beoordelen, of ze goed is. Bent u er van overtuigd, dat de jam klaar is, dan kunt u de schuimlaag er af scheppen en overgaan tot het vul len van de potjes. De van te voren warm gemaakte potjes met de warme jam vullen en op een stofvrije plaats zetten om af te koelen. Door de ver damping vormt zich aan de oppervlak te een soort vliesje, dat als bescher mend laagje dienst kan doen. Voor de afsluiting kunt u het best cellophaan- papier nemen, een elastiekje er dub bel omheen, en het potje is stofvrij en luchtdicht afgesloten. stond eens een keertje achter de toon bank. Daar stond ik dan, Maja, en keek naar de klanten en zag daar allereerst mevrouw Maja vóór de toonbank staan. Ik zei al: „Wat BRIEF blieft u mevrouw?", waarna ik ge duldig op het antwoord van mevrouw Maja ging wachten. Als dat „mens" nu eens ging zeuren en dat met al die andere wachtende dames.... dan zou er een verkeersagent nodig wor den bij de deur. Er was gedachte contact tussen de bedienende Maja achter de toonbank en de klant Me vrouw Maja er vóór, zodat ik, aan de beurt zijnde eens ernstig mijn best deed om „vlot, vriendelijk en vaar dig" mijn bestelling te doen, wat me een goedkeurend knikje van Maja achter de toonbank bezorgde EXTRA SERVICE En nu krijgen we deze week weer eens een echt gezellige extra service van de Goese zakenmensen. Och, ge weet dit al lang, want die parmante Hajuto-gans met zijn mooie fruit- wagen achter zich aan en het leuke Zeeuwse stelletje er bij, heeft het al weken staan uitkrijten, dat we op Zuid-Beveland weer eens een „Haju- to-tentoonstelling" krijgen, waar we als huisvrouwen genoeglijk kunnen „winkelen".... als je tenminste zorgt voor een goed gevulde portemonnaie. Wel leuk zo'n tentoonstelling. Je kunt er van winkel tot winkel wandelen zonder een regenbui af te wachten. Weer of geen weer, je bent er wat dat betreft veilig. En in één rondgang kun je de hele winkelstand overzien. En wat het aardige is, je komt er anders niet zo gemakkelijk toe, zo maar een winkel binnen te stappen om eens rond te neuzen, zonder nu direct ook wat te kopen. Hier kun je dat ongestoord doen. Hier kun je je huishoudelijke kennis bijwerken en daarom waarderen we wat de Goese zakenmensen hier gaan bieden. Natuurlijk doen ze dat in de eerste plaats uit zakenbelang. Nogal logisch. Maar we mogen daarnaast hun service waarderen waarmee zij ons, kopende huisvrouwen, via zo'n tentoonstelling tegemoet ko men. Je hebt elkaar nu eenmaal van weerskanten nodig. Zij achter de toonbank en wij, vrouwen er vóór. Laten we aan beide zijden dan ook ons beste beentje voor zetten. Mijn beste nichtjes en neven, Jullie zijn natuurlijk erg nieuwsgierig naar de uitslag van onze wedstrijd. Laat ik beginnen met te zeggen, dat is be wondering heb voor menn raadselfami lie. Ik vond het zelf, dat spreekt, een leuke wedstrijd, maar ik vreesde, dat 't een bezwaar zou zijn, om zoveel weken lang al die stukjes papier te bewaren, Daarom was ik stiekum een beetje bang dat er weinig inzendingen zouden zijn. Maar als jullie nu de grote huiskamer tafel eens konden zien. Helemaal bedekt met die leutige dierenfamilie. Nu ben ik eigenlijk erg trots op mijn nichtjes en neven, die zo netjes zijn. Met dat al zit ik toch eigenlijk voor de moeilijke vraag, wie nu voor een prijs in aanmerking mogen komen. Di rect na ontvangst heb ik elke inzending al goed bekeken, maar dadelijk ga ik ze allemaal nog eens heel goed bekijken. Zó goed, dat ik haast met mijn neus op haasjes, of zijn het konijntjes, kom. Dan even diep en ernstig nadenken en dan ga ik op papier zetten, waarheen de prij zen zullen reizen. Het is gebeurd hoor en hier komt de uitslag! Boerinnetje te Oomburg. Sneeuklok- je te Aagtekerke. Elbrina K. te Terneu- van H. te Krabbendijke. Madeliefje te Serooskerke. Nelleke W. te Anna Jaco bapolder. Tom L. te Wemeldinge. Tot slot geef ik nog twee troostprijzen, dat maakt het tiental vol. Die gaan naar: Harlekijn te Serooskerke en Jacob de H. Maja. te Lewedorp. - Op een grote modeshow in West-Berlijn werden o.m. de- ze drie creaties getoond, wel- ke deel uitmaken van de col- lectie 1957-1958 ontworpen door de West-Berlijnse mode- koning Heinz Oestergaard. y De lijn, welke in deze japon- i nen valt te herkennen, de „vaas-lijn", komt vooral tot uitdrukking in Oestergaards S japonnen, welke bedoeld zijn om in de plaats van cocktaïl- jurken te worden gedragen. V.l.n.r. zien we hier: „Me- dici", een olijfkleurige japon van Franse kant; „Oester- gaard no. 10" van witte Franse kant en „Trocadero", y een avondjurk van zwart Du- chesse-satijn. Als ik niet toevallig zijn schooljuffrouw was, zou den Gillis en ik stellig de beste vrienden zijn. Nu is het vaak water en vuur. Nu ja, zoals water vuur onmiddellijk blust, zo zijn onze botsingen ook meestal kort van duur en snel weer vergeten, ten minste bij Gillis. Het is me het kereltje wel. Voor hem is het leven een pleziervaart en de school is daarin een hinderpaal. Wat heb je tenslotte aan dat gedoe van lezen en sommetjes maken? Het mag hem gestolen worden. Denk niet, dat hij niet leren kan. In tegendeel hij heeft een gezonde portie her sentjes. En hij leert ook wel, wat, doch neen, dat is niet juist uitgedrukt, wat hij leert, is iets wat zo maar toevallig zijn bol binnenwaait op een goed moment, en dan blijft het daar ook wel hangen. Verder is het een leutige en behulpzame klant, die ons dikwijls aan het lachen brengt. Maakt hij het al te bont met zijn speelsheid, dan wordt het spoken, maar dat is bij hem de volgende mor gen, als hij weer monter en geladen de school binnen stapt, glad vergeten. Eer gister moest hij een behoor lijke tijd school blijven om schade in te halen, maar gistermorgen trad hij me hartelijk tegemoet en of freerde me een grote appel, zeggend dat hij er twee ge kregen had, maar één was beslist voor mij. „Ze binne wel een bietje zuur nog, oor, maer daer geef ik glad niks es om". Ik aanvaard de appel, maar hap er vei ligheidshalve niet in, want de juffrouw geeft er wel 'n .bietje om". Daarvan laat ik evenwel Gillis niets ge waar worden. Onlangs mocht Gillis tot zijn groot genoegen krijt- borstel en doek uitkloppen. Ik er van overtuigd, dat hij ze goed zal raken. Komt me de jonge man opgetogen weer binnen zonder borstel en doek, maar met 'n boei end verhaal over zó'n grote zwarte kat, die op het plein liep. Borstel en doek?? Gillis draafde zonder schaamte gevoel over zijn nalatigheid vlug even terug naar het plein. Zijn dag - niet mijn dag Vandaag heeft Gillis weer eens echt zijn dag, wat even wel niet bepaald mijn dag is. Het is mijn gewoonte om immer met een sierlijke boog het plein op te fietsen, om dan onmiddellijk te stoppen, wijl dit verorde ning is. De fiets wordt me dan steeds wel afhandig ge maakt. Laat nu uitgerekend op dat moment, dat ik mijn draai neem, mijn band met een goed hoorbaar knalletje het begeven. Subiet ben ik het middelpunt van 'n kring zeer geïnteresseerd publiek. Jammer dat Artemis" van onze krant niet in de buurt is, want hij had u vast kun nen onthalen op een uitge zochte reeks pittige opmer kingen over het ongeval. Piet uit de zesde biedt me dienstvaardig aan de fiets even bij de fietsenmaker te brengen, welk vriendelijk aanbod ik niet accepteer, want ik verdenk er hem van, dat hij eenmaal uit het UIT MIJN gezicht zijnde, mijn vehikel zal bestijgen en zo de totaal platte band als „moes" zal afleveren. Wachten Dat Gillis in mijn nabij heid staat, behoeft geen verwondering te baren. Hij is overal als de kippen bij, als er iets te beleven valt. Trouwhartig en meewarig kijkt hij me aan en consta teert met ernst, dat mijn fiets kapot is. Dat doet hem zichtbaar leed, maar Gillis zou Gillis niet zijn, als hij geen kans zag, dat verdriet te doen verkeren in vreugd, daarom zegt hij, het met 'n diepe hoofdknik bevestigend, dat hij als hij groot is, de band voor me zal maken. Echt hartelijk en wezenlijk gemeend aangeboden, doch wacht daar nou eens op. Ik neem de wil voor de daad en bedank de jongeman voor de beloofde diensten. Dan zijn we alle twee te- vreê. Natuurlijk kan zo'n goede harmonie niet lang duren tussen Gillis en mij. Tegen het einde van de morgenschooltijd moeten we rekenen. Het is ditmaal 'n nieuw geval, dat ik onder de aandacht van mijn ge hoor breng en er is goede attentie. Controlerend of ze het wel begrepen hebben, stel ik vragen. Er gaan, ge- 'kkig, veel vingers om- uoog. Mijn dag is goed. Laat ik nu toch ook Gillis vinger in de lucht zien gaan. Komt anders nooit voor als ik over „wetenschappelijke on derwerpen" vragen stel. Zou hij zijn leven gaan be teren Gedachtig aan zijn aanbieding van goede dien sten in het vroege morgen uur, ben ik vol goodwill voor hem, daarom krijgt hij de kans de vraag te beant woorden. Gillis knikt me eens welgemoed toe en zegt: „Juffrouw uwes mag mien step wel 'ebbe, dan ben uwes gauw thuus...." Ik weet niet of ik kwaad moet zijn door zijn gebrek aan levensernst, of dank baar voor het prachtig aan bod. Toch een moeilijke baan „schooljuffer" te zijn! Nu had ik zoveel te vertellen, dat ik ik nog eens wat„ van je? Nelleke W. te volgende week de gewone raadselprijzen bekend maak en dan vanzelf komen er weer nieuwe raadsels in ons hoekje. Nu stop ik met haast, anders hap ik een te grote brok uit ons Weekend weg. Dag allemaal. Juliie Tante Truus. Jacob den H. te Lewedorp. Wat fijn, dat je me zo'n dikke brief stuurde met een gezellig verslag van die mooie week in je vakantie. Ik ben ook vaak in die buurt geweest en zodoende kon ik je verslag goed volgen en was het precies of ik er zelf bij geweest ben. Met zo'n lange reis heb je wel geprofiteerd van je prijs. Zulke lange reizen zijn heerlijk he? Daar geniet ik ook altijd van. Sjaan van H. te Krabbendijke. Ik heb eens goed gekeken in die grote enveloppe van je, of er behalve je inzending ook een briefje voor mij inzat, want ik houd Anna Jacobapolder. Jij woont een aar dig eind uit onze buurt. Daarom vond ik het leuk nu ook eens bij jullie van daan wat te horen. Vertel me een vol gende keer eens wat van je zelf. In wel ke klas zit je? Harlekijn te Serooskerke. Aan het begin van de vakantie was het toch wel weer om naar het strand te gaan. Wat heb je dan gedaan in al die vrije dagen? Naar Noord-Beveland is een leuk reisje. Ben je daar een paar dagen gebleven. Ik zou daar best een poosje willen blijven. Tom L. te Wemeldinge. Ja, voor een vakantie is zo'n wedstrijd juist zo fijn, omdat er altijd wel dagen zijn, dat je niet uitgaat of buiten kunt spelen, want met regen gaat toch nie mand voor zijn plezier er op uit. En dan is het leuk, als je binnen een aardig werkje hebt, waarmee je bovendien nog echt van brieven, moet je weten. Hoor kans hebt een prijs te winnen. MAAT 48 - 50 - 52 Materiaal: 700 gram Scheepjes Zer- matt kl. 1439 beige. 50 gram Scheep jes Zermatt kl. 1419 grijs-blauw. 4 breinaalden no. 3 en 3 stuks no. 3%, 1 dikke maasnaald. 22 steken zijn 10 cm. breed, 30 naalden zijn 10 cm. hoog, gebreid in tricotsteek op naal den no. V-/i. Rug. Opzetten met naalden no. 3 110-G16-122) st. en hierop 9 cm. 1 steek recht verdraaid, 2 st. averecht op de goede kant van het werk en 2 st. recht, 1 st. averecht op de ver keerde kant breien. Dan met naalden no. 314 verder breien in tricotsteek. Aan het begin en einde van de le naald er 2 st. bijopzetten. Totaal zijn er dan 114-(120-126) st. Nu verder breien tot de totale hoogte 33-(35-37) cm. is. Dan voor de armsgaten aan elke kant afkanten: 1 x 4, 1 x 3 st., daarna 1 st. minderen aan het begin van elke naald tot er 90-(94-98) st. over zijn. Hierop verder breien tot de totale hoogte 49 cm. is, dan aan weers zijden 1 st. meerderen en dit elke 10e naald herhalen tot er 98-(102-106) st. zijn. Als de totale hoogte 57-60-63) is, aan elke kant 6 x 4 st. afkanten, de overige 50-(54-58) st. op een draad rijgen. Voorpand. Dit wordt geheel hetzelf de gebreid als de rug tot de totale hoogte 37-C39-41) cm. is, dan het werk in 2 gelijke delen splitsen en elke helft afzonderlijk afbreien. Aan de zijde van de splitsing elke 3e naald 1 st. minderen, dit herhalen tot de totale hoogte 61-(64-67) cm. is. De schouders op dezelfde hoogte afkanten als bij de rug. Zijn er dan na het afkanten van de schouders nog enkele steken over, dan kunnen deze in 1 x afgekant wor den. Op de steken van de andere helft in spiegelbeeld breien. Werkt+tchryring maat St Mouw. Met naalden no. 3 opzetten 50- (63-56) st. en hierop 10 cm. 1 st. recht verdraaid, 2 st. averecht op de verkeerde kant en 2 st. recht, 1 st. averecht op de goede kant van het werk breien. In de laatste naald meer deren tot er totaal 51-54-57) st. zijn. Vervolgens met naalden no. 3 verder Ingezonden mededeling (adv.) Steeds méér huisvrouwen zien in, dat het haar eigen belang is by het kopen van een bindmiddel MAÏZENA DUBYE A te vragen. En haar winkelier geeft het haar graag, want het is ook zijn belang dat haar maaltijden slagen. Hij weet door jarenlange ervaring dat er voor groenten, soepen en sausen geen beter bindmiddel bestaat dan juist MAÏZENA DURYEA. By het gebruik daarvan zijn misluk kingen bij voorbaat uitgesloten. 550 km gelopen zonder gaten in de sokken Dr. Stanley Raimes, een wiskundige, verbonden aan de universiteit van Lon den, heeft op uitnodiging van een Engels leder-instituut de maand augustus be steed aan een wandeling van Newcastle naar Londen (550 km), om een bepaald soort schoenzool te testen. Op advies van een pedicure-instelling droeg hij gedurende deze tocht uitslui tend wollen sokken. „Ik had zes paar bij me", aldus Dr. Raimes. „Elk paar werd tien maal ge wassen. Het was zowel voor de schoe nen als voor de sokken een harde test. Maar geen van de sokken heeft gaten, hoewel de weersomstandigheden hoge eisen stelden. Eerst enkele dagen broei end heet, daarna twee weken aanhou dende regen. Mijn voeten waren telkens weer doorweekt. breien in tricotsteek. Aan het begin en einde van de le naald 3 st. er bij- opzetten. Er zijn dan totaal 57-(60-63) st. Aan het begin en einde van elke 6e naald 1 st. meerderen tot er 71- (76-81) st. zijn. Bij een totale hoogte van 28-(30-32) cm. aan elke kant 1 st. meerderen en dit elke 4e naald her halen tot er totaal 99-(106-113) st. zijn. Vervolgens bij een totale hoogte van 46-(49-52) cm. voor de kop aan elke kant afkanten: 1 x 4, 1 x 3, 9 x 2, 2 x 5 - (1 x 4, 1 x 3, 11 x 2, 2 x 5) - (1 x 4, 1 x 3, 13 x 2, 2 x 5) st. Da overige steken ineens afkanten. De manchet wordt omgeslagen, dus met breien hiermede rekening houden. Afwerking. De schouders met naden sluiten en vervolgens voor de hals- rand als volgt breiend de steken op nemen: langs de schuine zijde 72-(75- 79) st., dan de 50-(54-58) st. van de rug, langs de andere schuine zijde ook 72-(75-78) st. Dan over alle steken met 3 naalden no. 3 zonder knop 1 st. recht verdraaid, 2 st. averecht op de goede kant en 2 st. recht, 1 st.ave- recht op de verkeerde kant van het werk breien. Echter hierbij midden voor het werk open laten, dus steeds omkeren. Aan het begin van elke naald, die men van middenvoor af breit, 2 st. afkanten. Wanneer de hoogte van de boord 9 cm. is, de over gebleven steken vrij vast ineens af kanten, hierbij de averechte steken breien. De opening middenvoor met een naadje sluiten. Op de taille- en halsboord werkt men met de blauwe wol en de dikke maasnaald kruissteken op de recht verdraaid gebreide steek. Onderaan beginnen met 1 kruissteek op 2 brei- toeren 2 toeren overslaan, 3 kruis steken op de 6 volgende breitoeren, 2 toeren overslaan en 7 kruissteken op de volgende 14 breitoeren. Het beste maakt men eerst van onder naar boven de onderste helft van de kruis jes, dan van boven naar onder da bovenste helft. Vervolgens de delen met naden in elkaar zetten. Het tri- cotsteekwerk onder een vochtige doek aan de binnenkant van het werk luch tig persen. De boorden vooral niet raken. De kerkcent op retour? Hervormd Amersfoort publiceert de opbrengst der collecten voor de dia conie, op beide laatste zondagen van augustus in elk der 4 kerkgebouwen. Daaruit blijkt, dat in geen enkele kerk het aantal centen bovenaan staat. In elk kerkgebouw hebben de dubbeltjes het royaal gewonnen. Wel staan in drie kerken de centen op de tweede plaats, in de vierde kerk volgen op de dubbeltjes eerst de kwartjes, waar na nog de stuivers en op de vierde plaats pas de centen. Ingezonden mededeling (adv.) Spaar Kwatta-soldaatjes voor het Kwatta-soldaatje!

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 11