Gevarieerd en attractief programma manier Zeeuwsch Dagblad is een Christelijke Uw kind belééft wat het leest! krant voor heel Zeeland Een drachtige samenwerking XWARE SIM Waardebon NaamStraat:Woonplaats lekker pittig! HAJUTO 1957 g?eteersenggtfme°r'.het diploraa l00d" DE HEER CHR, KALLEST. ANNALAND: Douwe Egberts Dit zijn de voordelen Niet aan verkeerde kant gaan staan DOUWE EGBERTS ORCAM in een christelijk gezin een christelijk* krant Ponderdag 12 september 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Vrijdag 13 september i4.00 uur: Openstelling Hajuto. 9.30 uur: Tamboer- en pijpercorps „Excelsior" trekt via bouwplan- Oost naar het tentoonstellingster rein. #2.0024.00 uurOptreden van Char les Aerts' Radio-ensemble en het waterorgel „De Watersymphonie". Zaterdag 14 september i4.00 uur: Openstelling Hajuto. 4.30 uur: Intocht van de Fruitfee, hofdames en volgdames. 18.00 uur: Officiële ontvangst van de Fruitfee ten stadhuize. 15.30 uur: Bezoek van de Fruitfee aan de Bloemententoonstelling. 18.30 uur: Bezoek van de Fruitfee aan de Hajuto '57. 18.45 uur: Vertrek van de Veiling van 700 turnsters en turners onder be geleiding van de junioren van „Excelsior" voor een massale gymnastiekdemonstratie op de Grote Markt. 19.30 uur: Mars „Hosanna" door de binnenstad. #1.0023.00 uur: Concert en Taptoe, door „O.K.K." uit Wemeldinge en „Euphonia" uit Goes op de Grote Markt. SS.0024.00 uur: Optreden radio-ar tiesten op de Hajuto. Taandag 16 september }4.00 uur: Openstelling tentoonstelling. 9.30 uur: Rondrit van de Fruitfee door bouwplan West. 42.00— 24.00 uur: Optreden van Zeeuw se amateurs. Dinsdag 17 september 13.00 uur: Ontvangst van de Fruitfee en gevolg door de Veilingsvereni- ging „Zuid-Beveland" te Goes. Daarna rondrit door de stad met bezoek aan ziekenhuizen Oostwal en St. Joanna en aan de Tehuizen voor ouden van dagen. 14.00 uur: Openstelling tentoonstel ling. 19.30 uur: Mars „Excelsior". 28.0024.0 uur: Optreden van Char les Aerts' Radio-ensemble op de Hajuto. Woensdag 18 september 14.00 uur: Openstelling tentoonstel ling. 19.30 uur: Rondrit van de Fruitfee door bouwplan West. #8.0024.00: uur: Optreden van Char les Aerts' Radio-ensemble op de Hajuto. Donderdag 19 september 14.00 uur: Openstelling tentoonstel ling. 19.0022.00 uur: Ze-fenhandbaltoer- Nationale schietkampioenschappen Aan de nationale schietkampioen schappen van de Nederdandse Politie Sportbond, welke op de schietbanen van de Scherpschuttersvereniging „Rotterdam" aan de Kralingseweg in Rotterdam zullen worden gehouden, wordt op 12 sept. deelgenomen dooi de heren W. Kristelijn en B. v. d. La- gemaat, Middelburg; J. L. Boogaard, Terneuzen; A. Hoogesteger, Tholen; J. Stroo, Domburg en W. P. J. Kruissen, Sas van Gent. nooi om de „Zilveren Bal" op de Grote Markt, met de deelnemen de verenigingen: Poule A: Mara thon, Vlissingen; E.M.M., Middel burg; T.O.N.I.D.Ó., Goes. Poule B: Hellas, Goes; Volharding, Goes; Walcheren, Vlissingen. 19.30 uur: Mars „Hosanna" door bouwplan Oost, vergezeld van de Fruitfee en haar gevolg. 22.0023.00 uur: Marsconcert door „Hosanna" op de Grote Markt. 22.0024.00 uur: Optreden van Char les Aerts' Radio-ensemble op de Hajuto. Vrijdag 20 september 14.00 uur Openstelling Hajuto. 19.3021.00 uur: Optreden van de Zebra"-keurturner (ners) op de Grote Markt, met medewerking van de Nederlandse kern-turnster (ner) mej. Nel Friz en de'heer Jac. van de Sande. 21.00—23.00 uur: Concert op de Grote Markt door „Euphonia". 19.30 uur: Rondrit van de Fruitfee door de binnenstad. 22.0024.00: Optreden van Zeeuwse amateurs op de Hajuto. De heer J. van de Velde Jz. te Yer- Zaterdag 21. september 12.00 uur: Opstellen van het fruit- eorso op het terrein van de Vei ling. 13.00 uur: Keuring van de wagens door de jury. 14.00 uur: Openstelling tentoonstel ling. 14.30 uur: Eerste rondgang van het Fruitcorso. 17.0018.00 uur: Uitreiking van de prijzen der deelnemers op de Gro te Markt. 19.30 uur: Tweede rondgang van het Fruitcorso. 20.0022.00 uur: Concert op de Grote Markt door „Hosanna" uit Goes. 22.0023.00 uur: Concert op de Grote Markt door „Apollo" uit Etten. 23.0023.30 uur: Taptoe op de Grote Markt door „Apollo" uitt Etten. 22.0024.00 uur: Optreden radio-ar- tisten op de Hajuto. Douwe Egberts brengt thans zeer voordelige groot formaat Pickwick Theezakjesvoldoende voor 4 a 5 koppen geurige, verkwikkende thee. Zet nu thee op de nieuwe maniermet de nieuwe groot formaat Pickwick Theezakjes, die in het gebruik zo voordelig zijn. De zakjes zijn dubbel en geven daardoor «nel een maximum aan smaak en geur af. Het staat bovendien zo keurig en verzorgd. Neem de proef! 1 Geen theebladeren in de theepot of in de kopjes. Geen theezeefje meer nodig. Z Het theezakje blijft bovenin de thee pot drijven, waar het water het heetst is. Daardoor trekt de thee veel beter af. 3 Altijd thee van precies dezelfde sterkte door de nauwkeurig afge paste hoeveelheid. 4 Na 5 a 6 minuten, a Is de thee vol doende getrokken is, kan het thee zakje gemakkelijk worden verwij derd. De thee blijft dan haar fijne geur en volle smaak geheel be houden. 98 Ct per doosje van 20 stuks abonneert zich hierbij op het „Zeeuwsch Dagblad" Mij wenst het abonnementsgeld te betalen: per week per maand vanaf 1 oktober 1957 per kwartaal 1 Doorhalen wat niet gewenst wordt. Deze bon kan als brief worden gezonden aan „Zeeuwsch Dagblad", Postbus 4, Goes. De in de 2e helft van september verschij nende nummers ontvang ik dus GRATIS. De dagelijkse voorlichting van ons volk zal iemand, die ernstig rekening wenst te houden met Schrift en Belijdenis niet onver schillig laten. Wie de Bijbel erkent als Woord Gods zal ook erken nen, dat met dit Woord dient te worden gerekend op alle levens terreinen. Dat Woord heeft gezag en zeggenschap over hoog en laag, dient richtsnoer te zijn voor alle handelen in het menselijk leven, van overheid en onderdaan. Aldus de heer Chr. Kalle, hoofd van de Christelijke school te St. Annaland in een brief, die wij van hem ontvingen naar aan leiding van onze vraag: „Hoe ziet U het Zeeuwsch Dagblad?" komen te bevredigen. Ik weet, dat er ernstig gestreefd wordt naar 'n Christelijke krant voor héél Zeeland en dat de leiding van het blad open staat voor welwillende op- en aanmerkingen. Dit streven verdient m.i. de steun van allen, die een Chris telijk blad begeren. Alleen al het feit, dat er in Zeeland een krant verschijnt, waarin Christelijk Zeeland een spreekbuis heeft, dient m.i. hoog te worden gewaardeerd. De heer Kalle schrijft voorts dat hij sedert enige jaren, met ande ren, behorende tot de Gereformeer de Gemeenten in Nederland, in samenwerking met vele personen uit andere kerken in de provincie, de belangen van het Zeeuwsch Dagblad mag behartigen. De besprekingen in het stich tingsbestuur van de krant worden, aldus de heer Kalle, gekenmerkt door een goede sfeer en een stre ven naar het tonen van begrip voor elkaar en het waarderen van el- kaars opvattingen, ook al lopen deze wel eens uiteen. Het stemt tot tevredenheid en blijdschap, dat het mogelijk blijkt te zijn, dat een vrij groot aantal personen uit verschillende „levens kringen" eendrachtig samenwerkt om een Christelijk dagblad in onze provincie te doen verschijnen. De belangrijkheid daarvan wordt door al deze personen ingezien. Ieder, die de invloed van de pers kent en de Christelijke levens beschouwing is toegedaan, zal de arbeid van de werkers voor het Zeeuwsch Dagblad toejuichen. De krant brengt het gebeuren: plaatselijk, provinciaal, landelijk en internationaal, onder onze ogen. Het moet door een denkend mens worden beseft, hoe belangrijk het is, op welke wijze dit gebeurt en wat uit het vele, dat gebeurt, naar voren wordt gebracht. Selectie Voor de bij Schrift en belijdenis levende mens is veel, dat plaats vindt, „contrabande" verboden waar. Het Christelijk dagblad selec teert het nieuws, weert uit zijn kolommen, wat tegen de Christe lijke levensbeschouwing strijdt, wat goddeloos en godonterend genoemd kan worden. Het Christelijk dag blad belicht allerlei zaken en pro blemen, waarmee ieder te maken heeft, vanuit het Christelijk stand punt. Het Christelijk dagblad ver heerlijkt geen filmhelden, brengt geen Zondagssport; zet onze kinde ren geen goddeloze verhalen voor; het Christelijk dagblad werkt „naar de kerk toe", als ik het zo eens zeggen mag; het weert uit zijn ad vertentiekolommen die bekendma kingen, welke in de Christelijke levenssfeer niet thuis horen. Bovenstaande en nog veel meer heeft, zoals ik van nabij weet, de aandacht van de verzorgers van het £eeuwsch Dagblad en vraagt veel zorgen en tijd. De eis, die gesteld wordt aan de Christelijke krant, kost ook geld, daar heel wat adverties niet kun nen worden aanvaard om des b.e- ginsels wil. De lezers van de krant weten in het algemeen maar weinig of niets af van de verantwoordelijke en veelomvattende arbeid van onze krantenmensen. Te betreuren Het is te betreuren, dat mensen, die de Bijbel dagelijks lezen en kerkelijk trouw meeleven, nog zo vaak geen Christelijk dagblad le zen, maar een z.g.n. neutraal blad. Dat men daar beïnvloed wordt in zijn denken, schijnt men niet te beseffen. Dat men daarmee aan de verkeerde kant gaan staan, even min. Ik betreur dit en wens, dat de actie voor het Zeeuwsch Dagblad het aantal abonnees belangrijk zal vermeerderen. Men zal mij kunnen tegenwer pen, dat de Christelijke pers ook „dingen" brengt, die men niet be geert of zelfs verkeerd acht te zijn. Ik zou daarop dit willen ant woorden. Het Zeeuwsch Dagblad heeft te zorgen voor de Zeeuwen in al hun „schakeringen", zodat het wel uiterst moeilijk is, elke groep vol Ingezonden mededeling (adv.) /////////////////jfA KRABBEND1JKE Op de rijksweg zijn ter hoogte van Krabbendijke, waar de weg is get. d, zijn tientallen autoruiten gesneuRd door steenslag. De borden met opschriften „langzaam rijden" en „verboden In te halen" werden nogal eens genegeerd. Serenade en concert. De muziekvereni ging „Voorruit" bracht een serenade aan het bruidspaar Westdorp-Wondergem en gaf een concert op de Markt. nederlandse chrW^liike dagbladoers Geef uw kind een boek en binnen vijf minuten is het een ontdekkingsreiziger in het barre Noorden*, draaft als een cowboy over de eindeloze prairie of zwerft als arm verschoppelingetje door kille, natte «traten van een grote stadHet heeft een onbegrensde verbeeldingskracht en stelt zich zonder enige reserve open voor alles wat het leest. Voor ülleszonder reservebedenk daarom hoe verkeerde lectuur onherstelbare schade kan aanrichten in de ziel van Uw kind Dit geldt niet alleen voor boeken of andere kinderlectuur, maar ook - en vooral - voor de krant Zelfs volwassenen ontkomen niet aan de goede of slechte invloed van hun krant. Hoe geweldig moet di invloed dan 2ijn op Uw kind, dat nog niet critiscb kan lezen.... Kies daarom een krant die Uw eigen Christelijke levensovertuiging weerspiegelt Een Christelijk dagblad, dat dwars door dit wereldgebeuren heen elke dag opnieuw getuigt van die éne grote zegevierende waarheid: Christus hééft overwonnen en zal overwinnen! Stuur nog vandaag onderstaande bon op aan de Nederlandse Christelijke Dagbladpers.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5