DE HOND SPECIALE UITGAVE ZEEUWSCH DAGBLAD GROOTSTE ZEEUWSE TENTOONSTELLING Tachtig standhouders tonen een grote verscheidenheid Goese Middenstand manifesteert op de Uw bril voor Opening door Commissaris der Koningin Bestuursleden plegen overleg Aan de inrichting voor de stands is zeer grote zorg besteed Woensdag 11 september 1957 Tijdens de opbouw van de Hajuto heeft deze lettertekenaar aan klanten peen gebrek. HAJUTO 1957 27 De standhouders op de Hajuto krijgen desgewenst van het se cretariaat van de tentoonstelling speciale toegangskaarten voor de mensen, die in de stands zullen staan. De Secretaris, de heer W. van der Linde heeft de standhou ders, die deze kaarten voor zich zelf en hun personeel wensen, verzocht hiervan opgave te doen onder overlegging van een foto van de dame of heer, waarvoor toegangskaart wordt aangevraagd. Een Goese middenstander vroeg daarom aan zijn personeelsleden hem een foto ter beschikking te stellen. Een vrouwelijke winkel bediende was echter niet in het bezit van een pasfoto, maar, zei ze, ik heb wel een leuk vakantie kiekje. Dat heeft haar chef toen aan de heer Van der Linden ge stuurd, met het verzoek aan de gefotografeerde een kaart uit te reiken. Enkele dagen geleden heeft zij het gevraagde ontvangen... voor haar hond. Op het kiekje stond de charman te jongedame namelijk afgebeeld met haar lievelingshond en de Hajuto-secretaris heeft toen de foto's met de schaar bewerkt en ten name van het hondje een toe gangskaart met foto uitgereikt. De eigenares van het dier heeft daarop direct een pasfoto laten maken. Ziet U misschien in de grote expositiehal in een stand een dame met een hond staan, dan weet u nu, dat die hond daar mag vertoeven met toestemming van het tentoonstellingsbestuur. Het trouwe dier bezit zelfs een toegangskaart. zich bewust is een van de sterke en hechte pijlers voor de welvaart van deze stad te zijn, laten zien, dat zij een rijke verscheidenheid heeft te bieden, dat zij in staat is goede ser vice te geven en dat zij kan wedijve ren met die van de grote steden in het westen van het land. De expositie aan de Westwai zal er een bewijs van zijn, dat er in de Ganzestad eendracht, werklust, handelsgeest en doorzettingsver mogen worden gevonden. H. D. Meulenberg, Meubelhandel Goes, St. Jacobstraa* 48. Jaap de Jonge's Winkels Over de „HAJUTO 1957" zal worden gesproken. Dat staat als een paal boven water. De Goese middenstandstentoonstel ling, die op het ogenblik op een zeer gunstig gelegen terrein aan de Westwai in opbouw is zal gezien mogen worden. De zakenmensen uit de Ganzestad stellen er een eer in een expo sitie op te bouwen, die in de geschiedenis van deze centrum stad van Zuid-Beveland zijn weerga heel moeilijk zal kunnen vinden. De Goese zakenlui hebben eerder met het tentoon stellingsbijltje gehakt; vijf jaar geleden werd op de Markt ook een grote manifestatie van het kunnen van de middenstand gegeven, maar wat nu aan de Westwai wordt opgebouwd, zal die expositie van vijf jaar geleden toch geheel in de schaduw stellen. Daar zijn de organisatoren het over eens, dat stemmen de standhouders hen toe en dat zal ieder, die „Hajuto 1957" in opbouw heeft gezien, hen beamen. -*** -k -k De Hajuto zal op donderdag 12 september, 's avonds om acht uur officieel worden geopend door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Donderdagavond zal ter gelegen heid van deze opening de muziek vereniging „Hosanna" een concert geven op de Grote Markt. De heren M. Meeuwsen en W. v. d. Linde, bestuursleden van 'de Hajuto bij een der in opbouw zijnde stands. TELEFOON 2039 - GOES - OPRIL GROTE MARKT Het is op het ogenblik nog een druk te van belang op het tentoonstellings terrein. In de drie grote tenten een van deze tenten is de grootste ver plaatsbare hal, die in Nederland aan wezig is wordt geklopt en gespij kerd, geschilderd en geëtaleerd in een koortsachtig tempo. In de grote tent, die een oppervlak te heeft van 75 bij 35 meter, worden niet minder dan tachtig grote stands ingericht. Diverse zaken hebben voor de inrichting de medewerking van fa brikanten, doch veel exposanten bren gen geheel op eigen houtje hun arti kelen naar voren. Aan de inrichting van de stands wordt, zoals wij gisteren hebben kun nen constateren, zeer veel zorg be steed. Tal van ambachtslieden, voor 't merendeel timmerlieden en schilders, zijn druk in de weer met het opbou wen. Er zijn reeds standhouders, die begonnen zijn met het brengen van hun artikelen naar de expositieruimte. Uit de lijst van standhouders, die wij in dit nummer van ons blad publice ren, blijkt dat er grote verscheiden heid is, wat betreft de branches.'Heel de rijke gevarieerdheid van de Goese zakenwereld juist daarom is Goes een koopcentrum kan men aantref fen in de grote tentoonstellingshal. Het Hajuto-comité heeft in de afge lopen maanden zeer veel werk verzet. „Goes is het koopcentrum van Zee land", aldus het tentoonstellingscomité en dat wij die naam waard zijn, dat willen wij laten zien op de Hajuto. Vijf jaar geleden was het nog mo gelijk op de grote Markt in het cen trum van Goes een tentoonstelling in te richten. Daar viel, met de opzet, die het comité zich nu voor ogen stelde, niet meer aan te denken. De Markt zou veel te klein blijken te zijn. Ook met het oog op brandgevaar bleek het minder gewenst de Hajuto in het cen trum van de stad te plaatsen. Wij geloven dat het tentoonstellings bestuur van dit besluit geen spijt zal hebben. Het terrein aan de Westwai leent zich uitstekend voor dit evene ment. Het is ruim en rond de tenten krijgt men gelegenheid met bloemen en verlichting extra fleur aan de ex positie te verlenen. Zo zal de toegangs weg van de Westwai naar het terrein met bloemen en verlichting versierd worden en zelfs zal een fontein niet ontbreken. Vertier Op het terrein zijn naast de exposi tiehal nog twee andere tenten ge-, plaatst. Een van deze tenten wordt in gericht als restaurant, de andere zal avond aan avond gevuld zijn met be langstellenden voor de amusements programma's, die hier zullen worden geboden en waarvoor het Hajuto-be- stuur zich de medewerking heeft kun nen verzekeren van tal van bekende radio-artisten. 62 Woninginr, Textiel en Confectie magazijn A. Wilking, Goes, Klokstraat 11. 63 Goese Kolenhandel p/a Fa. Pik Goes, Lange Vorststraat 11. 64 Fa. C. Oranje Lz„ woninginrichting Goes, Voorstad 5. 66 Fa. A. L. v. Melle, Grossiers Goes, Opril Grote Markt 4. 67 Elektro Technisch Bureau J. A. Stokmans Goes, Magdalenastraat 12. Een bijzondere attractie is het wa terorgel, dat in de amusementstent zal worden opgesteld en dat niet alleen om de muziek, maar meer nog om het spel van kleur en water zal worden bewonderd. In diverse andere plaatsen heeft dit waterorgel duizenden en thousiaste bewonderaars gekregen. Goes zal van 13 tot en met 21 sep tember in het teken van de Hajuto staan. Het zal in het centrum van de stad een gezellige drukte zijn wie de tentoonstelling bezoekt zal uiteraard niet verzuimen ook de winkelstraten de belangstelling te geven, die zij ten volle waard zijn en op het terrein aan de Westwai, waar nu nog koorts achtig wordt gewerkt, zal over enkele dagen de middenstand van Goes, die 68 Het Weefhuis, Passap Service Goes, L. Vorststraat 30. 70 Fa. G. Th. Meyering, „De Vlijt" Goes, Opril Grote Markt 71 Westerweel's Winkelinrichting Goes, Bierkade 1. 72 Fa. J. Zuidweg Kapelle, Stationssingel 16. 73/74 Radio v. d. Broek Goes, Klokstraat 75 A. de Jager-Tolhoek Goes, F. Q. den Hollanderlaan 12. 76 V. d. Graaf's Alg. Kantoormachine- handel Goes, Magdalenastraat 4. 77 Fa. A. Vermaire Zn. Goes, Lange Vorststraat 31-33. 78 Ned. „Oxo" Maatschappij Rotterdam, 80 Herv. Gemeente Goes Goes, Wilhelminastraat. 81 Fa. J. G. Hollestelle Goes, Noordeinde 16. 84 Auto Mij. Zeeland Goes, Westsingel 1. 85 Fa. K. Kan Kzn., Houthandel Zaandam, Westzijde 125b. 86 Ned. Heile Mij. Arnhem, Sickeszplein 1. 87 N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten Goes, Wilhelminastraat 33. 88 Fa. J. G. Hollestelle Goes, Noordeinde 16. De decoratieschilders op de Hajuto hebben druk werk, maar ze zien «r toch wel een gat in.... 53/58 Fa. v. d. Reepe Goes, Papegaaistraat 8. 59 Wed. C. Karelse Goes, Koningstraat 6. 60 Willy Engelfriet Goes, Opril Grote Markt 5. 61 N.V. Singer, A. P. de Back Goes, Wijngaardstraat 11. 1 a 3 4 5 0 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 123 24 25 26 H. S. Drijfhout, Boomkwekerij en Zaadhandel. Goes, Wijngaardstraat 35. Gemeentewerken Goes. Secretariaat Tel. 01100—2170. Telefooncel standhouders Tel. 01100—2161. F. Gerritsen, Herenmode Sport- magazijn. Goes, Lange Kerkstr. 35. De Magneet Fa. H. Joosse Zonen Dames- en Meisjesconfectie, Klokstraat 9, Goes. Heren- en Jongensconfectie, Lange Vorststraat 59-61- Goes. Leeuwarder Papierwarenfabriek N.V., Leeuwarden, Vondelstr. 7. Goes, Heinkenszand, 's-Heeren- hoek. 28 Solafahriek M. J. Gerritsen N.V. Zeist, Gramsbergen, Ter Apel. 29 't Interlockhuis Joh. de Witte Goes, Lange Voststraat 45. 30 A. W. Verschoore, Fotograaf Goes, Grote Markt 7. 31 J. Geljon Goes, Lange Vorststraat 62. 32 M. J. v. d. Berge, Installateur Goes, Lange Vorststraat 60. 33/34 J. P. van Sabben, Keurslager Goes, Klokstraat 15. 35/36 Melkfederatie, afd. Goes Goes, 's-H. H. Kinderendijk 71. Ned. Heide Mij. Arnhem, Sickeszplein 1. Velo Wasmachises, E. L. Soeters Goes, Bierkade la. Sigaren Magazijn „Centrum" Goes, Lange Kerkstraat 9. Levens middelen bed rijt' Fa. J. v. d. Weele. Goes, Voorstad 12. Kantoormachinehandel Fa. S. Birklioff cn Zn. Goes, Kreukelmarkt 11. Brandwacht en E.H.R.O. Afd. Goes. Naaimachinehuis Fa. P. A. de Kramer. Goes, Lange Vorststr. 6. Pitmanschool, P.Z. Copieerinrich- ting. Goes, Middelburgsestraat 6. Parfumerie C. van Biemen Goes, Klokstraat 4. Manus Holland N.V. Melkmachines Zutphen. H. S. Drijfhout, Boomkw. en Zaad- handel. Goes, Wijngaardstraat 35. J. Platteeuw, Radio en elektr. Goes, Kreukelmarkt 5. Pfaff Naaimachinehandel A. C. Bastiaanse. Goes, Papegaaistr. 4. Machin'-handel „De Kinkelder" Zevenaar, Spoorwegstraat 37. Maggi's Produkten Maatschappij N.V. Amsterdam, Haarlemmerweg 317-321. J. van Wuijckliuijsse v.h. Merison's Ijzerhandel. Goes, Lange Vorststraat 39-50. N.V. „Grontmü" Grondverbetering cn Ontginningsmaatschappij De Bilt, Utrechtseweg 170. Danlon Kousenfabriek Amsterdam, Willemsparkweg 135. Fa. Verrijk en Zandee Machinale Steenhouwerij, „Tussen de Twee Poorten", Goes. Fa. Chr. Timmerman Machinale Steenhouwerij, Zierikzee, 's-Heer Arendstraat. Ned. Roode Kruis Afd. Goes. 40/41 Handels Mij. Möiier Co. Hengelo, Oude Boekeloseweg. 47 „Liberty", P. Knöps Goes, Lange Vorststraat 9. „Rial", H. J. Rovers Goes, Lange Vorststraat 85. Maison van Westen Goes, Lange Vorststraat 102. „Berco", J. M. Berks Goes, Lange Vorststraat 80. „Parapluiehuis", A. C. Sinke Goes, Lange Vorststraat 41. Eversdijk-Schrijver Goes, Lange Vorststraat 73. Magazijn Poley, Fa. S. Meeuwsen Goes, Ganzepoortstraat 11. 49, 50, 51-54 W/S Winkelbetimmering Slabbekoorn Goes, Nieuwstraat 18-22. Ingezonden mededeling (adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 7