Concentratie polders en waterschappen kan beter uitgesteld worden Baarlands schoolhoofd krijgt geen hulp ZEEUWSE Schietwedstrijd te Poortvliet Klap met biljartkeu was meer dan daalder waard... Smokkelaar veroordeeld HELP TOCH OOK EEN ANDER UIT DE KOU NIEUWE WATERSCHAP ZOU TE ZWAAR WORDEN BELAST Man verdronken te VH'Arendskerke aaró Doet U ook mee ^Uiteraard !rr s s s s s s Brede Watering Bewesten Yerseke stelt voor Jongetje door auto overreden Plattelandsvrouwen vergaderden te Goes Politierechter Middelburg „KUNSTLIEFHEBBERS'' WILDEN EXCURSIE DOOR KERK MAKEN Artemis S S S s Woensdag 11 september 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 De ingelanden van het waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke" kwamen dinsdagmiddag in vergadering bijeen in „De Prins van Oranje" te Goes. De dijkgraaf P. J. J. Dekker deelde mee, dat tijdens het zandspuiten t.b.v. de dijkwerken aan de Westerschelde zoals oorspronkelijk werd verwacht, op verschillende plaatsen doorpersingen zijn voorgekomen, waardoor enige stagnatie in de uitvoering is ontstaan. Ook moest meer zand geleverd worden dan in het bestek is aangegeven, terwijl schade aan de aangrenzende percelen werd aangericht. Er moesten enkele kleine wijzigingen in het werk worden aangebracht. Een en ander zal een belangrijke meerdere uitgave vergen, welke momenteel nog niet in cijfers is uit te drukken. Voorts deelde de heer Dekker mee, dat ondanks deze tegenslagen het be nodigde zand tin totaal 186.694 m3> tijdig in het werk is gekomen en de werkzaamheden momenteel zover zijn gevorderd, dat per 1 oktober a.s. de dijk zeewaardig zal zijn. De sluisver- lenging is gereed gekomen en het pol derwater wordt sinds een maand weer via de sluis afgevoerd. De nieuwe bazaltglooiing te Katten- dijke is gereedgekomen en het ingie ten met beton van Vilvoordse glooi ingen aan de Breedsendijk zal een de zer dagen worden opgeleverd. Op verschillende plaatsen zijn delf- werken in uitvoering en het bezetten met betonblokken van de belopen van de grote waterleiding te Kattendijke is zo goed als gereed gekomen. Stormschade Met het zuiveren van de wateraf voerkanalen zal een begin worden gemaakt, terwijl mag worden ver wacht, dat alle waterleidingen en sloten dit jaar onder handen kun nen worden genomen. De plannen voor verbetering van de zgn. zwakke plaatsen in de zeewering langs de Oosterschelde in april j.l. aan de Rijkswaterstaat en Ged. Staten van Zeeland zijn ingezonden. Tenslotte deelde de heer Dekker aan de ingelanden mee, dat de schade van de storm van 25 op 26 augustus j.l. san de dijkwerken te Score is mee gevallen en door tijdig ingrijpen er ger werd voorkomen. De vergadering machtigde het be stuur tot het aangaan van een kas geldlening ten bedrage van f 100.000, J.v.m. het uit te voeren werk aan de Wester-Schelde. Het voorstel van het bestuur tot het instellen van een rechtsvordering t.b.v. aankoop van Ïiercelen grond in de gemeente Kapel- e, nodig voor verhoging en verzwa ring zeedijk onder Schore werd even eens goedgekeurd. Concentratie polders De voorstellen van Ged. Staten om trent de concentratie van polders en Waterschappen op Zuid-Beveland wer den tenslotte uitvoerig besproken. In een gemeenschappelijk bezwaar schrift zal worden voorgesteld de be slissing van de concentratie der pol ders en waterschappen uit te stellen totdat voldoende waarborgen aanwe- Bleef ongedeerd De 10-jarige L. Okkerse uit Bruinis- ge kwam in de Molenweg alhier ter wijl hij daar met een vriendje aan het fietsen was, plotseling voor een met zand geladen vrachtwagen terecht. Een aanrijding was niet meer te voorkomen, maar het ventje kwam wonder boven wonder zo terecht dat de vrachtauto over hem heen ging zonder dat hij onder de wielen kwam. De heer P. L. Krepel die dich in de b' t was, bracht de jongen zo spoe dig mogelijk met zijn auto naar dok ter Quaak, maar deze kon niets an ders constateren dan een bloeduitstor ting in een der benen. Verder was het kind vol schrammen en builen, maar er was niets gebroken. De fiets werd geheel vernield. Het Provinciaal bestuur van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam giste ren in de „Prins van Oranje" te Goes bijeen onder leiding van mevrouw W. van Veenvan Loghem (Oostburg). Het meest interessante punt van de agenda was het verslag, dat mevrouw L. N. HuijsmanGriep (Rilland-Bath) uitbracht over het bezoek, dat zij, als lid van het hoofdbestuur, samen met de andere hoofdbestuursleden mocht brengen aan H.M. de Koningin op het paleis te Soestdijk ter gelegenheid van de aanbieding van de bondsfilm. Deze werd direct in de bioscoopzaal van het paleis gedraaid. Een belangrijk punt van de agenda was dan ook de bespreking over en de vaststelling van het winterpro- gramma en de cursussen. Van 30 september tot 3 oktober zal in Oostkapelle een tuincursus gegeven worden. Op 15 oktober begint in Goes een kadercursus over kinderverzor ging en -opvoeding. De algemene na jaarsvergadering zal zaterdag 26 ok tober in Goes gehouden worden. In deze vergadering zullen de dames G. J. van Beekhoff-van Selms (Kerk- Avezaath) en G. A. J. KleynMenal- da van Schouwenburg (Meppel) ver slag uitbrengen van haar ervaringen als Nederlandse vertegenwoordigsters op het wereldcongres van plattelands vrouwen In Ceylon. Zij zullen daarbij ook kleurendia's vertonen. zig zijn, dat het nieuwe waterschap niet te zwaar wordt belast. Het is nog niet bekend wat de uiteindelijke fi nanciering Deltawerken inhoudt, om dat de bijdragenwet, waarin een en ander is geregeld nog niet is versche nen. Men ziet vol belangstelling uit naar een wet waarin een algemene bijdrage regeling van de zee-rivierwaterkering, ter vervanging van de wet van 19 juni 1870, (De wet op de calamiteuze pol ders) wordt vastgesteld. Naam De heer J. M. Kakebeeke stelde voor een zelfstandig bezwaarschrift van de Brede Watering in te dienen, waarin wordt gepleit voor de naam „De Bre de Watering van Zuid-Beveland" voor de nieuwe geconcentreerde polder. Dit in verband met de historische waarde van die naam. Zeemos-vangsten niet lonend Door de Bru 34, Gebroeders van Kóoten, een der mosselkwekers met een klein standaardcapaciteitscijfer is de laatste weken op de eeuwse stro men weer naar zeemos gevist. Dit zeemos, of zeebomen zaols ze ook wel worden genoemd, is nog steeds een begerenswaardig artikel om groen geverfd -en geprepareerd te worden verwerkt tot corsages, fijn groen voor bruidsbouquetten en an dere versieringen. De oogst is echter niet groot, van een welige groei van zeebomen zoals enkele jaren geleden is nergens spra ke. Dinsdagmorgen omstreeks negen uur is aan de Ankerveersedijk te 's-Heer Arendskerke nabij de rijksweg Middel- burg-Goes, het stoffelijk overschot ge vonden van de 52-jarige ongehuwde A. Huissoon uit 's-Heer Arendskerke. H. moet met een kruiwagen aan het hout sprokkelen zijn geweest, nabij een sloot, waarin hij is verdronken. Het stoffelijk overschot, dat is over gebracht naar het lijkenhuisje te 's-H. Arendskerke, werd gevonden door een buurvrouw van H., die op weg was naar het land. De rijkspolitie te 's-Heer Arendskerke kon de oorzaak van het tragisch onge val nog niet vaststellen. Koninklijke onderscheiding Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau de heer S. A. Musters, raads lid der gemeente Bergen op Zoom. In een café te Scherpenisse beoefende de grondwerker C. 3. G. uit die plaats op 18 mei het edele biljartspel. Onder de toeschouwers bevond zich de 18- jarige hulpmachinist D. M. Z. uit Sint Maartensdijk, die op een gegeven mo ment een „misser" van G. constateerde. „Ie was mis," zei Z. „Ie was raak," stelde G. vast. Toen Z. aanhield, „dat ie mis was", werd de grondwerker vrese lijk boos en ging zijn biljartkeu als moker gebruiken. De klap kwam zo hard aan, dat Z. een hersenschudding en een bloeduitstorting aan het hoofd opliep. Hij was voor vier weken aan zijn bed gekluisterd. In de vergadering van de gemeen teraad van Baarland heeft burgemees ter Van Liere medegedeeld, dat de heer A. van Aartse, die is benoemd als tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school per 3 oktober in militaire dienst moet. Aanvragen om uitstel of vrijstelling zijn afgewezen. Men is er nog niet in geslaagd een andere onderwijzer te vinden, zodat het er naar uit ziet dat het hoofd der school alleen voor het werk komt te staan. Besloten werd de moeilijkheden aan het ministerie van oorlog voor te leggen. In verband met de wijziging van het wegenverkeersreglement, waarin is bepaald dat met ingang van 1 novem ber a.s. de maximum-snelheid voor de bebouwde kom wordt bepaald op 50 km. per uur, delen b. en w. mede, dat zij niet voornemens zijn een wijziging van 50 in 70 km. te bevorderen, gezien het standpunt van de raad destijds. De heer Vriend zegt hierover vol daan te zijn, want thans wordt er op de Nieuweweg hard gereden. Op voorstel van b. en w. wordt ver volgens z.h.s. besloten d emax. snel heid van 50 km per uur te handhaven. „Onverkwikkelijke zaak" Van Ged. Staten is bericht ontvan gen inzake het ingezonden raadsbesluit tot verkoop van het bouwterrein aan de heer M. Elenbaas, hetwelk niet is goedgekeurd. Ged. Staten zijn van me ning dat rekening moet worden gehou den met toekomstige bebouwing nu de huidige terreinen slechts beperkte ca paciteit hebben, terwijl voorts reke ning moet worden gehouden met toe komstige krotopruiming waarvoor eveneens vervangende bouwgrond no dig zal zijn. Gezien deze mening stellen b. en w. voor in deze uitspraak te berusten. De heer Vriend zegt het onaange naam te vinden deze onverkwikkelijke zaak aan te snijden, daar hier verschil van mening tussen b. en w. en de raad is. De raad is gepikeerd dat het per ceel is aangekocht en het is niet de bedoeling hierover b. en w. lastig te vallen. De raad kan berusten in de uitspraak en zij kan in beroep gaan, maar dat verliest de raad altijd, dit staat voor hem als een paal boven wa ter. Er is maar een weg om hier te redden wat er te redden is, namelijk om dat onrendabele gebied achter de bebouwingsstrook weer te verkopen aan de heer Elenbaas. B. en w. namen het voorstel De Vriend over. De heer De Bruijne vroeg wat met het resterende moet gebeuren, hij zag liever dat het perceel in zijn geheel terug wordt verkocht. De voorzitter zegt al een half jaar te wachten op dit voorstel want toen dacht de heer De Bruijne er anders over. De heer De Vriend kan meegaan Mosselcombinatie op Schouwen-Duiveland De mosselkwekers van Schouwen- Duiveland, met name die uit Bruinisse en Zierikzee hebben de handen ineen geslagen om een gezamenlijke combi natie op te richten die zich zal gaan toeleggen op de export van mosselen. Ook in het eigen land zal deze combi natie gaan verzenden en men zal trachten de consumptie van mosselen in ons land op te voeren. Door de oprichting van deze com binatie wordt een oude traditie her steld. De eerste verzendingen vonden deze week plaats, nadat vorige week door de Bru 24 van de firma Hoogerheijde- Elenbaas de eerste mosselen van de Waddenzee voor deze combinatie wa re gelost. De verzending vindt plaats vanuit Yerseke, omdat dit meer cen traal is gelegen, dan Zierikzee of Brui nisse. met verhuur van de rest aan de heer Elenbaas indien er althans een be hoorlijk pacht wordt betaald. Vervolgens wordt z.h.s. besloten tot terugverkoop van het z.g. onrenbabele stuk ter grootte van ca. 14 are aan de heer M. Elenbaas. Straatverlichting Een nieuw straatverlichtingscontract werd aanvaard, aan de inenting tegen kinderverlamming wordt deelgeno men en medewerking wordt verleend aan de Stichting Verpleeg- en Rust huizen Midden-Zeeland. Met de vereniging voor ziekenhuis- verpleging wordt een vaste lening van f 40.000 gesloten. Besloten wordt het verenigingsge bouw gratis ter beschikking te stellen voor een in het leven te roepen be jaardensociëteit. De koopman J. E. V. uit Oudewater is dinsdagmorgen door de economische politierechter te Middelburg veroor deeld tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar en verbeurd verklaring van een partij van 3700 kilogram boter, die hij onlangs bij een tweetal „smokkeikoningen" in ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen wilde afle veren. Ter zitting bleek dat V. op het veer Kruiningen-Perkpolder door belas tingambtenaren was gepolst en deze stelden ook een onderzoek in naar de lading van de vrachtauto. Toen V. kort daarop bij zijn afnemers arriveerde waren deze er reeds van op de hoogte dat de douane aan het „ritselen" was en zij weigerden toen om de partij in ontvangst te nemen. Voor V. zat er niets anders meer op dan de terugreis te aanvaarden, en toen de douane op de boot ten tweede male een onder zoek instelde en de 3700 kg boter nog „aan boord" bleek te zijn. De zaak was toen bekeken en voor de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop was het ge heel zo klaar als een klontje. Zijn eis luidde twee weken onvoorwaardelijk gevang voor V. en verbeurdverklaring van de vracht. De economische poli tierechter, mr. P. van Empel, voor zag de gevangenisstraf van het pre- dicaat „onvoorwaardelijk". „Theo Middelkamp" met sterke groep naar Wijk bij Duurstede De Zeeuwse wielerclub „Theo Middel kamp" vaardigt dit jaar een bijzonder sterke formatie af naar de Nederland se clubkampioenschappen in Wijk bij Duurstede op woensdag 18 september. De keuze was niet gemakkelijk, want men heeft de beschikking over diverse renners die vrijwel gelijkwaardig zijn In klasse. De volgende zes renners zullen „Theo Middelkamp" vertegenwoordigen: Theo van Wychen, Jaap Bruggeman, Bram van Sluys, Jo de Roo, Piet Rent meester en Jaap Huissoon. De eerste drie zijn profs, het laatste drietal bezit een* amateur-licentie. ARNEMUIDEN Oudste Inwoonster. Vandaag hoopt de oudste Inwoonster, mevr. Shets-Schroe- vers haar negentigste geboortedag te vieren. ST. LAURENS Opbrengst collecte. De te St. Laurens gehouden collecte voor het Koningin Wilhelminafonds (kankerbestrijding) bracht op f78,89. De Middelburgse politierechter, mr. J. A. Abbing', die deze zaak dinsdag middag in behandeling nam, vroeg G. wat hij er van vond. Hij bleek er nog niet erg van onder de indruk te zijn. G. kon toen uit de mond van de po litierechter vernemen, dat de politie in Scherpenisse niet bijster op hem gesteld is. „Opvliegend en driftig", stond er in het proces-verbaal. De vader van Z. kwam met de rekening op de proppen: de civiele vordering bedroeg 64,40. De offi cier van justitie, mr. J. L. Andreae, wilde met dit hoge bedrag rekening houden en vroeg 25,boete. De politierechter vonniste conform en wees de civiele vordering toe. „Kunstliefhebbers!" De landbouwer F. K. en de dragline machinist H. J. M., beiden uit Aarden burg, werden door de politierechter gekenschetst als „de ware kunstlief hebbers", zij het dan, dat mr. Abbing hen in hun liefde wat primitief vond. Op de avond van de 20e juli het was kermis hadden kameraden hun onder het genot van een glas bier ver teld, dat er toch zulke mooie schilde rijen in de Sint Baafskerk hingen. En toen het bier goed ging werken, be sloot het tweetal de schilderijen te gaan bezichtigen en dan tevens een excursie door de kerk te maken. Het raam van de consistorie werd opge schoven, maar ach, juist toen de tocht een aanvang zou nemen, werden zij betrapt. De officier wenste deze kermisstreek gehonoreerd te zien met f 20,boete voor elk. De politierechter nam het nogal gemoedelijk op en veroordeelde beiden tot een tientje. „En geen kunst gaan bewonderen, als jullie een bier tje op hebt". „Spontane" reactie De Italiaanse lasser B. R„ die op 'n scheepswerf In Terneuzen werkt, was het volkomen oneens met zijn salarië ring en als „spontane" reactie hierop besloot hy op een andere manier aan duiten te komen. Op 4 juli nam hij een hoeveelheid metaal van de scheepswerf mee en In de nacht van 7 op 8 juli ging hij eveneens tot ont eigening van een „zootje" koper over. Zijn kostbaas, de fabrieksarbeider F. K„ zou voor de rest van deze „proce dure" zorgdragen, maar de politie kreeg er lucht van en het hele plan viel in duigen. Beiden stonden nu dinsdag tegen over de politierechter, die er evenwel van overtuigd raakte, mede door toe doen van K.'s verdediger, mr. W. K. H. Dieleman, niet met een paar aarts- misdadigers te doen te hebben. Uit niets bleek, dat R. zich wel eens mis draagt, hij stuurt zelfs een zeer be langrijk deel van z'n loon naar zijn moeder in Italië. Mr. Andreae wilde daarom de diefstal als een soort ver zet aanmerken. K. bleek ook geen „slecht" mens te zijn, want nu de ar me zuiderling zonder werk zit, helpt hij hem, zoveel hij kan en R. hoeft nu zelfs geen kostgeld te betalen. Mr. Abbing wilde in deze zaak „met veel vriendelijke kanten" ook vrien delijk blijven en hij veroordeelde ie der tot f 50,boete, conform de eis. „Grensincidenten" De Zierikzeese koopman C. S. heeft voortdurend grensincidenten' met zijn 68-jarige buurman G. V. Het kwam zelfs zover, dat S. op de 13e mei bijn biiurman besprong en hem flink afroste. „Ze vochten als domme ossen", vertelde een getuige tegen de politie. De officier achtte een boete van f20,voor S. op zijn plaats; de politierechter ging hier mee akkoord. De schoenlapper De V., die in het woonwagenkamp in Hulst woont, kwam er minder goed af. Daar was dan ook alle reden voor, want op 22 juli zat hij onder dusdanige invloed achter het stuur van zijn auto, dat hij al zig-zaggend een automobilist en een motorrijder de wegberm injoeg. Dat één van de portieren open stond deer de hem niet. De officier eiste tegen De V., die al vijf veroordelingen ach ter de rug had, een week gevangenis straf onvoorwaardelijk en intrekking van het rijbewijs gedurende vier we ken (proeftijd drie jaar). Het vonnis was conform. HET IS EEN idee van een huisvrouw op Walcheren. Kunnen wij niet wat meer voor elkaar doen, zo schrijft zij. En Artemis vraagt dit weer aan U, in de (stille) hoop, dat dit babbeltje zal uitgroeien tot een (eveneens stille) vrien delijkheidsactie in het komende gure seizoen, onder het motto: HEBT U zich het nieuwe stopwoord ook al eigen gemaakt? Ik oedoel het woord „uiteraard", dat vandaag de dag (meestal ten onrechte) in de plaats van „natuurlijk" wordt gebruikt, 't Heeft altijd succes, vooral als je antwoord moet geven op iets, waar je geen lor van weet of begrijpt. Zo van: „Ik geloof zeker, dat de verdragen tot oprichting van de EEC en Euratom diep zullen in grijpen in het economische en politieke leven van ons land." „Uiteraard, zeg...." Dan heb je antwoord gegeven, hoef je je onkunde niet te demonstreren en.dit doet het altijd. Uiteraard. Maar goed, dit speelde me even door het hoofd, toen ik een brief van een huisvrouw uit Vrouwenpolder had doorgelezen, waarna (nu eens te recht) het woord „uiteraard" over mijn lippen kwam, „dit schreef een vrouw, uiteraard". ....zo hoeft het nu ook weer niet... WAAROM? Hier komt (samengevat) de brief van deze Walcherse dame, van wie ik alleen mag schrijven, dat ze „een huisvrouw" is: „Geachte Artemis, Nu herfst en winter weer voor de deur staan, met alle daarbijbehorende natte en koude dagen, nu geloof ik, dat het tyd wordt een bepaald onderwerp voor uw Babbelaars aan te snijden. Vorig jaar heb ik tientallen mensen, die noodge dwongen de straat op moesten, zien verkleumen en lyden. En dat terwijl dikwijls maar een paar meter verder mensen woonden, die lekker bij hun kacheltje zaten. Waarom hebben zo vele mensen daar toch geen oog voor? Hebben we dan niets meer voor een medemens over? Kunnen we geen kopjo koffie of een warme stoel mis sen voor een schillenboer of een post bode?" Tot zover dit vrouwelijke beroep op ons aller geweten. Deze huisvrouw heeft een onderwerp aangesneden, dat zeker onze aandacht verdient. Ik ge loof niet, dat wij tegenwoordig onze deur minder snel openzetten, omdat we zoveel egocentrischer of zelfs egoïstischer zijn geworden. Het is ge loof ik alleen dit: we willen nu onaf hankelijker zijn. En omdat we er niet meer zo van houden om diensten en gunsten te ontvangen, worden wc ook huiverig om ze aan te bieden. Maar het is niet goed. De man of vrouw, die genoodzaakt is in weei en wind langs de straten te vertoe ven, die misschien juist voor ons-bij- de-kachel in touw is, zou ook liever thuis zitten. Waarom dan niet een blijk van meeleven getoond door het aanbieden van een warm kopje troost of iets dergelijks? Als daar meer om werd gedacht, zou voor velen het werken in kou en nattigheid aanmer kelijk worden veraangenaamd. Maar er is nog een categorie mensen, die ook (moreel) recht heb ben op een blijk van medeleven, tot uitdrukking gebracht in een vrien delijk aangeboden brokje warmte. Maar dat kost meer zelfoverwinning, want u haalt die mensen liever niet in huis. Omdat u bang bent, dat ze u zullen „strikken". bedoel o.a. de colporteurs voor tijdschriften, de ne- gotie-lieden met veters, karpetten of parapluies. Toch doen, mevrouw. En als u persé niets wilt kopen, dan zégt u: „Dank u wel, ik heb echt niets no dig. Maar misschien kan ik u een genoegen doen met een kopje kof fie?" Hij zal u dan zeker niet bepra ten. JEHOVA-GETUIGE 0 En weet u, om welke mensen u ook eens moet denkenl Die mensen, die onvermoeid van huis tot huis gaan, alleen uit een soort „roeping" en niet om er meer dan een droge boterham aan te verdienen? Die bij na in elk huis de deur voor bun neus krijgen dichtgesmeten. V begrijpt al, wie ik bedoel. De Jehova's Getuigen. Ook dat zijn onze medemensen. En mocht u hen als „vijand" of „ge vaarlijk" beschouwen, vergeet dan het „Hebt uw vijanden lief" niet. Nodig ook een Jehova's Getuige binnen op de koffie. Ook als u niet met hem of haar van gedachten wilt wisselen over hun „getuigenis". Ik ken mensen, die tegen een Jahova's Getuige aan de deur zeiden: „Het is koud langs de deur. Hebt u mis schien trek in een kopje soep? Maar één ding spreken we af: we spreken niet over uw geloof". Het werd een heel gezellig kwartiertje en de gastvrouw ontdekte, dat ach ter het masker van de Wachttoren- venters ook een mensenziel schuilt. Het zal u een eerste keer misschien wat moeilijk vallen, maar doet u het toch. Het is uw morele plicht, ook en misschien: juist tegenover Je hova's Getuigen. OOK ZIJ Het z(jn er nogal wat. Niet alleen uw eigen kruidenier of melkboer, de straatmakers, mannen van waterlei ding of PTT die reparaties moeten verrichten, krantenbezorgers, postbo des, werkers in de plantsoenen, de grondwerkers, bouwvakarbeiders, wa tvooral snaebts!), kwitantielopers, en zovoorts, enzovoorts. Zou het zoveel van uw tijd kos ten, als u ze even binnennodigt? Wilt u zich misschien even opwar men? Wel trek in een kopje koffie zeker? Of een beker soep? Even schuilen voor die regenbui? Natuurlijk, ook u wilt aan deze vriendelijkheidsactie meedoen. Wat denkt u van het door de Walcherse huisvrouw gegeven motto: „Help toch ook een ander uit de kou"? ....oké ik doe mee! Iedereen kan bij mij even langs komen om een kopje koffie 0 Enfin, ik kom, zodra het weer guurder gaat worden, nog wel op deze stille vriendelijkheidsactie te rug. Als u aardige gevalletjes hier omtrent beleeft of reeds hebt meege maakt, schrijf dan even oen briefje aan ondergetekende. Ik zal het graag aan de andere lezers doorgeven. Denkt u er nog maar eens rustig over na. Maar niet teveel en niet te lang denken. Doen! Want u weet het: „Help toch ook een ander uit de kou". Uiteraard! -K Burgemeester W. J. van Doorn van Poortvliet heeft de prijzen uitgereikt van de schietwedstrijd, die door de schiet vereniging „Nederland en Oranje" was georganiseerd. Korpsprjjzen: le prijs 2e korps Poort vliet, 236 punten; 2 3e korps Scherpe nisse 236; 3. 2e korps St. Annaland, 235; 4. le korps Scherpenisse, 235; 5. le korps Poortvliet, 234; 6. le korps Goes, 234; 7- Middelburg 234; 8. Vrouwenpolder 234; 9. le korps St. Annaland 232; 10. 2e korps Borssele 230; 11. Souburg 299; 12. 2e korps Scherpenisse 228; 13. le korps Borssele 222; 14. 3e korps Poortvliet 220; 15. 2e korps Goes 218; 16. Nisse 216; 17. 2e korps Stavenisse 213; 18. le korps St. Maartensdijk 208; 19. le korps Stavenisse 198; 20. 2e korps St. Maartensdijk 183. Personele baan: 1. J. C. Kooijman, St. Annaland met de series 50-45 punten; 2. M. C. Slager, Scherpenisse 49-48; 3. J. Breas, Goes 49-47; 4. J. C. Bolier, Poort vliet 49-46; 5. D. Uyl, Scherpenisse 49-45; 6. G. Kleppe, Scherpenisse 48-48; 7. D. Verburg, Poortvliet 48-48; 8. C. de Jong Middelburg 48-47; 9. W. Potappel, Scher penisse 48-47; 10. J. Pierhage, Middel burg 48-47 11. Jac. Anthonisse, Poort vliet 48-46; 12. J. C. Goedegebuure, Sint Annaland 48-46; 13. M. J. Geuze, Poort vliet 48-46; 14. P. Paat, Poortvliet 48-46; 15. J, Andriesse, Stavenisse 48-45; 16. L. J. van Popering, St. Annaland 48-44; 17. M. Fase, St. Annaland 48-44; 18. C. Cor- bijn, Vrouwenpolder 48-43; 19. J. Du- vekot 48-42; 20. M. den Engelsman, St. Maartensdijk 48-40; 21. P. Karelse, Bors sele 48^32; 22, J. Koster, Goes 47-47; 23. Feyter te Cadzand en W. Cappon te Cad- zand.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3