Kapelle gaat geen woningwetwoningen van de hand doen Philipslandse dame ontdook de belasting Uit Zeelands Steden BAAYENS op Tweetal ging 'snachts strooptocht over Schouwen Winterprogramma Z.V.U. in grote trekken bekend Zaterdag 7 september 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Bluswatervijver wordt aangelegd De speciaalzaak voor uw Dril MIDDELBURG RECHTBANK MIDDELBURG Raadsvergadering te St. Laurens Ten voordele van haar werkgevers MOEILIJKHEDEN MET VEER TE KORTGENE BESPROKEN Tproevincj Burgerlijke stand Kapelle gaat geen woningwetwoningen verkopen. Dit besluit viel in de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad in deze plaats na een zeer langdurige en soms heftige bespreking waaraan door alle raadsleden werd deelgenomen. Het voorstel van b. en w. om niet over te gaan tot verkoop van woningwetwoningen werd aan genomen met 6 stemmen voor en 5 tegen. Tegen stemden de heren L. de Koeyer (C.H.), C. Goud (Schore), A. de Neef (P.v.d.A.), F. van Horn (V.V.D.) en A. de Waard (S.G.P.) Aanleiding tot dit besluit was het verzoek van tien bewoners van in 1947 gebouwde woningwetwoningen om deze te mogen kopen. De voorzitter, burgemeester H. G. van Suylekom zette uiteen hoe de mo gelijkheid tot verkoop van deze wo ningen er ligt. Ze zullen voor de be trokkenen na aftrek van de premie komen op f 7250 per stuk. „Voor deze zeer aantrekkelijke prijs zullen onge twijfeld alle bewoners van woningwet woningen hun woningen willen ko pen", aldus de voorzitter en b. en w. waren van mening dat dit niet in het belang van de gemeente is. Er blijven dan geen huurwoningen meer over en er kan een periode komen waarin er geen enkele huurwoning meer_ in de gemeente is want als er nu één vrij komt wordt deze ook steeds verkocht. BEZITSVORMING De heer Van Hoorn was een vurig voorstander van verkopen. Hij vond dit een pracht middel om de bezits vorming te bevorderen. Hij kreeg reeds direct bijval van de heer De Koeyer èn de heer Goud. De laatste zei dat hij piet graag ziet dat het halve dorp van (Ie gemeente is. Ieder moet maar een beetje voor zichzelf zorgen. De fractie van de P.v.d.A. bleek pver dit vraagstuk verdeeld te zijn. Mevr. Beenakker-Hatersel zei dat er zoveel mogelijk huurwoningen in een gemeente moeten zijn, de heer De Neef daarentegen wilde alles verkopen. De heer Tramper van deze fractie wees èr op dat hij ook graag een woning voor dat geld wil kopen. „Zet me maar in zo'n woning, dan koop ik hem graag" zei dit raadslid. Op dit gezegde Werd voortgeborduurd door de heer De Jager (A.R.) welke er op wees hoe hier billijkheidsfactoren in het ge ding zijn. Iedereen wil voor een der gelijk laag bedrag graag een woning kopen maar krijgt de kans niet. In gijn hart was de heer De Jager sterk voor het eigen woningbezit, maar hij vond het verkeerd op een dergelijke manier enkele mensen te bevoorrech ten. Uitvoerig zette ook wethouder Balkenende (A.R.) zijn standpunt uit een. De woningen waar het om gaat iijn goedkoop. „Laten we de dure wo- pingen die we nu bouwen, maar ver kopen, dat vind ik zakelijk, aldus spr. £>e heer Balkenende zei het standpunt van de heer Van Hoorn absoluut niet te kunnen begrijpen. Deze wil goed kope woningen die geen enkel risico voor de gemeente meer opleveren, van de hand gaan doen en de duurdere gaan houden. Dat is toch geen zake lijk standpunt, aldus wethouder Bal kenende. Ook dhr. de Jager (a.r.) wees de heer Van Hoorn op het onzakelijke van zijn standpunt. Met klem wees dit raadslid er op dat de belangen van de gemeente in het oog gehouden moe ten worden en niet de belangen van een enkele groep. Wethouder De Jager (C.H.) zei het eigen woningbezit prach tig te vinden maar om dit op een der gelijke manier te verkrijgen vonden £ij van de zijde der verzoekers alleszins te begrijpen maar niet liggend op de weg van de gemeente om hieraan toe te geven. In dergelijke geest liet ook de heer Van Wel (C.H.) zich uit. Nadat er nog lang was gepraat over het voor en tegen en een suggestie om de zaak nog even aan te houden, was afgeweten, werd er stemming ver langd met het gevolg dat het besluit viel om de woningen niet te verkopen. BLUSWATER VOORZIENINGEN Met algemene stemmen kon de raad accoord gaan met de plannen tot ver betering van de bluswatervoorziening welke in het komende najaar en win ter uitgevoerd zullen worden door de eventuele werklozen. Er zullen in to taal 11 brandkuilen komen en de kos ten van een en ander zullen f45.000 bedragen. Hiervan komt f 6500 voor rekening van de gemeente. In dit plan zit dan de aanleg van een grote blus watervijver aan de Van der Biltlaan. Deze ligt dan in het centrum van de gemeente en kan in aanjaag- verband een straal bestrijken van 800 meter. De heren De Waard en De Koeyer bleken beiden ontstemd te zijn over het uitblijven van het doortrekken van de Waardekensstraat. De huizen zijn klaar. Het besluit om de straat door te trekken is reeds geruime tijd geleden genomen en er is nog niets uitgevoerd, terwijl het land voor de woningen waar de straat moet komen, juist deze week is geploegd. Niets wijst er nog op dat er een straat moet komen, aldus deze raadsleden. De heer De Koeyer wees met nadruk op het verkeerde beleid van het niet of ver traagd uitvoeren van raadsbesluiten. Hij kreeg de toezegging dat in een volgende vergadering met definitieve plannen voor aanbesteding zal worden gekomen. Raadslid De Koeyer was het ook helemaal niet eens met de aanvraag om garantie ten behoeve van de bouwspaarder Mej. Zwiep. Het ging hem niet om de persoon maar om het feit dat deze al van april in haar nieuwe woning woont en nu mag de gemeente alles nog goedkeuren. De heer De Neef was het hiermede vol komen eens. De garantie werd ver leend. (In ons volgende nummer geven wij het verdere verloop van deze raadszitting. Red. Z.D.). KAMPERLAND Ongeval. De heer J. Kouwer, werk zaam als tractorchauffeur bij de land bouwer S. J. van Langeraad had tij dens het inhalen van de oogst in de Soeiekerkepolder een ongeluk, door dat een defect aan de stuurinrichting optrad. Hij kwam hierdoor met zijn tractor in de sloot terecht met het ge volg dat hij een hoofdwonde opliep. Zijn collega de heer J. Schrier ver leende eerste hulp. Na verder door dokter van 't Hart te zijn behandeld, werd hij naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Na onderzoek kon hij naar huis terugkeren. Ingezonden mededeling (adv.) Middenstandscursus Woensdag werd in het gebouw van de Chr. Kweekschool te Middelburg de nieuwe cursus voor het midden standsdiploma uitgaande van de Chr. Middenstandsvereniging, geopend. De voorzitter van het cursusbestuur de heer Jac. Allewijn jr. zette in zijn openingswoord het doel van deze cur sus uiteen en vermeldde de voorde len van de erkenning van deze cursus. Voorts stelde h ijde nieuwe leraren voor die deze cursus zullen leiden n.l. de heren P. Geelhoed en J. van Hoorn en bracht dank aan de leraren van het vorig jaar, de heren Sinke en Jorrits- ma, die beiden wegens omstandighe den genoodzaakt waren te bedanken. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de nieuwe cursus 55 cursisten telt, verdeeld over een één en twee-jarige cursus. Dit jaar slaagden voor het midden standsexamen 22 cursisten terwijl er slechts 3 werden afgewezen. Voor deze cursus worden nog enke le aanmeldingen verwacht. Nadat de heer Janse de Jonge als penningmeester de financiële zijde had toegelicht, begonnen de heren Geel hoed en van Hoorn met de lessen. De draglinemachinist T. A. H. uit Schuddebeurs en de Utrechtse monteur A. F. G. hebben een staaltje van samenwerking ten beste gegeven, die respect afdwingt. Alleen het doel van deze alliantie was minder bewonderenswaardig, want de uitgevoerde handelingen waren het plegen van een schier onafzien bare reeks diefstallen, waarvan een zeker percentage met braak, op het eiland Schouwen-Duiveland. De officier van justitie bij de rechtbank te Mid delburg heeft vrijdagmorgen tegen beide lieden, die inmiddels onderdak ge kregen hadden in het Huis van Bewaring te Middelburg, één jaar gevangenis straf met aftrek geëist, waarvan acht maanden voorwaardelijk mét een proeftijd van drie jaar en onder toezichtsteliing van het Leger des Heils. Met een bestelauto hebben de heren gedurende meer dan een jaar Schou wen-Duiveland afgestroopt. Dit ge schiedde zonder uitzondering tijdens nachtelijke ritten over het eiland, waarbij alles werd 'meegenomen, wat zij tegenkwamen. Zij hadden hierbij 'n grote voorliefde voor lood. De officier- van justitie, par. J. L. Andreaè meende, dat elke diefstal op zichzelf een flinke veroordeling waard is. Volgens hem zijn beiden terechtge komen in een draaikolk, waar zij niet meer uitkonden. Hij wilde de reclas sering ook nog een kans geven. Mr. H. Bruin, de verdediger van H., bracht de abnormale verloop van de curve op diens strafblad naar voren. „H. heeft moeilijkheden thuis en nu heeft hij zijn kop in de wind gegooid", aldus de raadsman. De verdediger van G., mr. F. K. Adriaanse, had het optimisme, dat het zij zijn cliënt de allerlaatste keer is geweest. De rechtbank zal op 18 sep tember a.s. uitspraak doen. Hoger beroep De handelaar In scheepsbenodigdhe- den C. M. H. uit Terneuzen, reed op 16 mei over de Axelsestraat in zijn woon plaats toen ter hoogte van een garage de garagehouder C. M. G. C. met een auto achteruit de weg opreed. H. trachtte een aanrijding te voorkomen, haalde naar links uit, maar toen zijn wagen met de betonnen rand langs de weg in aanraking kwam, sloeg 't voer tuig over de kop. De garagehouder was hiervoor door de kantonrechter in Terneuzen veroordeeld, maar C. kwam hiertegen In hoger beroep. De officier was van oordeel, dat door het achteruitrijden van C. een gevaarssituatie ontstaan was. Het ar gument van „er was nog ruimte ge noeg", gaat volgens mr. Andrèae niet op. Het overige verkeer mag hu een maal niet gehinderd worden ert het feit, dat H. met vrij grote snélheid reed, doet, naar de officier 4ei> aan de foutieve manoeuvre van C,, niets af. Hij vroeg bevestiging van het von nis van de kantonrechter. Mr. G. Tichelman, C.'s raadsman, vond, dat H. met een dolle vaart had gereden. „Er was vijf meter om te pas seren", aldus pleiter, „en een beheerst rijder had zulks gemakkelijk gekund". Uitspraak op 18 september. In de gisteren gehouden raadsverga dering te St. Laurens is besloten niet toe te treden tot de Zeeuwse muziek school. Verder werd o.a. besloten: geen subsidie te verlenen aan het Zeeuwse consultatiebureau voor alho- holisme, geen subsidie te verlenen aan de stichting Militaire tehuizen van het Humanistisch thuisfront, lenen aan de Oranjevereniging te Sint wel een eenmalige subsidie te ver- Laurens (f 125). een perceel grond te verkopen voor de bouw van 'n nieuwe kleuterschool, onder bepaalde voorwaarden samen te werken met andere gemeenten op Walcheren in de gemeentelijke op haaldienst voor huisvuiL (Op het verdere verloop van deze raadszitting komen wij in onze krant van maandag uitvoeriger terug. Red.). KNAAPJE AANGEREDEN Omstreeks half negen vrijdagmor gen werd het ongeveer achtjarige zoon tje van de heer Van de Linde uit Kloe- tinge, dat op weg was naar school, aangereden door een vrachtwagen. Het jongetje reed op zijn fiets over de wandelweg naast de rijksweg van Kloetinge in de richting Goes. Hij werd op de een of andere ma nier gegrepen door een hem achterop komende vrachtwagen, bestuurd door B. uit Kapelle, die op dat moment een personenauto uit de tegenovergestelde richting moest passeren. De politie kon de ware toedracht van het ongeval nog niet vaststellen. Dok ter Brouwer uit Goes verleende eerste hulp en op zijn advies werd het knaap je, dat enkele vleeswonden had, voor nader onderzoek overgebracht met de ambulance-auto naar het St. Joanna- ziekenhuis te Goes. VROUWENPOLDER Burgerlijke stand. Geboren: Adrlaan, zv A. Goedbloed en M. Goedbloed. OVEZANDE Burgerlijke stand. Geboren: Adriaan A., zv A. Boonman en E. A. Faes. Gehuwd: A. A. Goense, 26 j. en M. v. d. Dries, 22 j.; J. F. Sinae, 30 j. en R. P. Uitterhoeve, 22 j. Overledëh: J. Bommeljé, 78 j., wed. v. A. Olievier. Een geldboete van f 4000, subsidair vier maanden hechtenis en et voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftij van drie jaar, luidde vrijdagmorgen de eis van de officier bij de rech bank te Middelburg tegen mej. M. W. W. uit Sint Philipsland. Me W. werd er van beschuldigd onjuiste belastingaangiften te hebbe gedaan gedurende het tijdvak juli '55juni '57, waardoor de inkom stenbelasting voor f 3900 en de omzetbelasting voor een bedrag va ruim f 700 was ontdoken. Deze ontduiking kwam ten goede aan de firma W. en M., ondernemers van veerdiensten te Anna Jacoba. Ter zitting kwam vast te staan, dat de fir manten in het geheel niet op de hoogte waren van de frauduleuze handelin gen van mej. W., die op eenvoudige wijze de boekhouding van dit bedrijf bijhoudt. De firmanten gaan dan ook geheel" vrijuit. De verdachte heeft minder aan in komsten opgegeven dan er aan veer gelden binnenkwam, één belangrijke post kwam zelfs niet in het kasboek voor en bovendien werd valsheid in geschrifte gepleegd. „Hardnekkigheid" Een controleur van 's rijks belastin gen uit Rotterdam, die het onderzoek leidde en nu als getuige verscheen, legde tegenover de rechtbank een ver klaring af, waaruit bleek dat mej. W. na het eerste onderzoek was voortge gaan op de weg, die zij in 1955 in sloeg. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, vroeg waarom zij na eerste onderzoek niet was gestopt. Daarop wist de verdachte geen ant woord te geven. Dit was voor de officier, mr. J. L. Andreae, aanleiding het woord „hard nekkigheid" te gebruiken. „Zij is er niet voor teruggeschrokken de gehele boekhouding valselijk op te zetten", aldus de officier, die nog geen onvoor waardelijke gevangenisstraf wilde op leggen, omdat mej. W. met dit alles geenszins de bedoeling heeft gehad zichzelf te bevoordelen. Achtergrond Mr. Du Croo uit Zierikzee bepleitte een verlichting van de geëiste straf. Volgens hem heeft de zaak weinig j< ridische aspecten en hij wilde zijn b toog daarom richten op de achter grond. Het motief vond hij „aller merkwaardigst". Naar de raadsmr zei, heeft deze zaak enkele menselijl aspecten, die de straf minder zwa: kunnen doen zijn, dan de officier g eist heeft. De uitspraak werd bepaal op 18 september. Het programma van de Volks Universiteit staat thans, voor wat het komende seizoen betreft, in grote trekken vast. Het programma is rijk gevarieerd en biedt „voor elck wat wils". De samenstelling ervan heeft dit keer nogal wat hoofdbrekens ge kost, want de steeds stijgende kosten stellen het bestuur momenteel voor 'n groot probleem. Het werk van de Z.V.U. is voor een belangrijk deel afhankelijk van over heidssubsidies, welke, nu de kosten zo enorm aan het stijgen zijn, ook om- In aanwezigheid van de heer Van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten, is vrijdagmorgen te Kortgene een vergadering gehouden onder auspiciën van het Noord-Bevelandse brugcomite, waarbij tevens aanwezig waren vertegen woordigers van diverse Noord-Bevelandse instanties en organisaties. Zeeuwse hoog zouden moeten gaan. Maar dit ge- beurt nu juist niet, hetgeen dan voor het Z.V.U.-bestuur- een punt van bij zondere zorg is geworden. Eén en an der heeft tot resultaat gehad, dat de entreeprijzen voor het aanstaande sei zoen verhoogd moesten worden. De toneelgroepen bijvoorbeeld zijn flink in prijs gestegen om de eenvoudige reden, dat het reizen de laatste tijd aanmerkelijk duurder is geworden, evenals het materiaal. Het Z.V.U.-bestuur heeft evenwel de indruk, zo vertelde ons mr. F. W. Adriaanse, voorzitter, dat de ver hoogde prijzen goed zijn op te bren gen. Zij werden na gemeenschappelijk overleg met verschillende mensen uit de provincie vastgesteld. Doel van deze bijeenkomst was het bespreken van de onvoldoende ver voersfrequentie op het veer Kortgene- Wolphaartsdijk, met het steeds toe nemende vrachevervoer en het steeds groter wordende aantal auto's wordt de bestaande accomodatie te gering. Het zal zeer zeker verre van vol doende blijken te zijn wanneer bin nenkort materialen bestemd voor de werkzaamheden aan het Drie-Eilan- den-plan zullen worden aangevoerd. Er zullen nu maatregelen bestudeerd worden welke ertoe kunnen leiden de moeilijkheden op het veer Kortgene- Wolphaartsdijk op te lossen. Uitgebreid 43) „Miss Harmans erewoord!" riep Ruthven uit ln een ongelooflijke woede, die hij zelfs niet trachtte te verbergen. „En wat is dat wel waard? Wie is Miss Harman? Weet iemand iets van. haar verleden af?" Ds. Guthrie viel hem met opgeheven hand in de rede. „Houdt uw mond, u weet niet wat u zegt", zei hij streng. „Ik stel voor, dat wij, nu de zaak, waarvoor wij hier te zamen zijn geroepen, is afgehandeld, ieder ons weegs gaan en dit huis aan zijn gepaste rouw overlaten." Onder het spreken ging hij gedeel telijk voor Alice staan, alsof hij haar voor de haat, die duidelijk uit Ruth- vens ogen sprak, wilde beschermen. De jonge Ruthven, die bemerkte, dat zijn vader zijn woede niet meer mees ter was en die verstandig genoeg was, in te zien, dat er door verdere uit barsting niets te winnen viel, legde zijn hand op diens arm. „Ga mee", fluisterde hij. „Voor ons is hier geen plaats." Maar de oude heer weigerde, als een woedende leeuw, gekalmeerd of weg geleid te worden. Hij schudde letter lijk van razernij en teleurstelling en op dat ogenblik gaf hij niets om de gevolgen van zijn optreden, of de in druk, die hij bij de aanwezigen zou achterlaten. Zijn gewone, diplomatieke voorzichtigheid scheen hem geheel in de steek te hebben gelaten. „De tijd noch de plaats zijn geschikt voor onthullingen", zei hij met een ge mene glimlach. „De atmosfeer is, op zijn zachtst uitgedrukt, vijandig. Maar ik waarschuw u, dat dit onrechtmatig ons dagelijks vervolgverhaal geknoei maar niet zo rustig zijn gang kan gaan. Miss Harman zal wel begrij pen, wat ik bedoel en zij behoeft niet verbaasd te zijn, als een rechtvaardige vergelding haar achterhaalt." „Houd uw mond", zei dokter Ruth ven woest en zijn vader bij een arm nemend, trok hij hem met geweld de kamer uit. Toen de deur achter hem dichtviel, ademde het gezelschap ver licht op. „Mijn lieve tijd", zei de kleine pre dikant zenuwacmig. „Wat een buiten gewoon onaangename mensen! Wie zijn het eigenlijk?" Niemand gaf antwoord. Ds. Guthrie besteedde al zijn aandacht aan Alice, die zeer ontdaan was door de plotse linge woeste aanval. Ze huilde niet, maar haar gezicht was doodsbleek en ze scheen blij te zijn, in een stoel neer te kunnen vallen. „Stoor je niet aan hen, mijn lieve Alice. Het is hun duidelijk aan te zien, dat ze alleen maar zijn teleurgesteld, omdat zij zelf zo weinig hebben ge kregen", fluisterde Mrs. King, die naast haar stond. „Het is niet de moeite waard, enige aandacht aan hen te be steden." Ze trachtten haar te kalmeren en na een tijdje gelukte hun dat inderdaad. Intussen had Ruthven in de hall zijn verschrikkelijke razernij en wanhoop de vrije loop gelaten. Zijn zoon, die doodsbenauwd was, dat zijn vader een toeval zou krijgen, slaagde er einde lijk in hem het huis uit te brengen en het eerste het beste rijtuig aanroepend, reed hij hem naar zijn eigen huis op het St. Patrick Plein. En daar gingen zij zitten, om de hele afschuwelijke situatie onder het oog te zien. Na een stevige dronk uit de zwarte fles werd de oudere man minder opgewonden en meer in staat, de toestand redelijk te bepraten. „U hebt u onmogelijk stom aange steld, vader", zei de dokter onomwon den. „Ik was blij, dat ik u eindelijk het huis uit had. Dat heeft ons ten minste voor verdere uitbarstingen be hoed." „Jij hebt gemakkelijk praten, jij hebt niets te verliezen. Ik daarentegen alles. Om je de waarheid te zeggen, zal ik het land moeten ontvluchten. Ik had op dit geld gerekend, om ergens anders opnieuw te beginnen. Weet je, dat ik het hele Turnbull Legaat heb opgemaakt en dat de jonge Erward Hurnbull een beetje ongerust begint te worden en er op aandringte, het geld nu eindelijk eens te ontvangen? En dan die hypotheek van Stenhouselee die heb ik ook opgemaakt." „Waaraan?" vroeg zijn zoon stom verbaasd. „Het lijkt me, dat u er nogal wild op los hebt geleefd". „Ongelukkige speculaties, anders niet", kreunde de oude man. „Maar één ding is zeker en dat is, dat, wan neer ik niet een deel van dat geld in mijn bezit krijg, ze me, voordat ik het weet, in de gevangenis hebben ge stopt". Diep geschrokken begon de jonge Ruthven rusteloos de kamer op en neer te lopen. „Zeg eens eerlijk, vader, als we dit testament zouden betwisten, denk je dan, dat we een schijntje kans hadden te winnen?" „Ja, als jouw getuigenis tenminste sterk genoeg is. Daar zou alles van af hangen. Je zou bereid moeten zijn, al les te zweren. En Dalgleish en Meikle zouden toch zeker achter je staan, niet?" (Wordt vervolgd) De Z.V.U. heeft haar werkterrein opnieuw uitgebreid, vooral wat de cursussen betreft. Er zijn nu stevige contacten met personeelsverenigingen in Sas van Gent en Westdorpe, waar mee evenementen worden georgani seerd. Ook is er weer contact gezocht met Tholen, waar vorig jaar voor de eerste maal werd samengewerkt met enkele Nutsdepartementen, Middelburg Voor wat het programma aangaat, ir Middelburg zal het komende sei zoen de Schouwburg tien maal bezet zijn, waarbij dan nog een viertal con certen en een even groot aantal recitals komen, o.m. van Willem Andriessen, die als 70-jarige een jubileumtourneer zal maken. Vlissingen ln Vlissingen worden vier voorstel lingen gegeven, waaronder een jubi leumavond van Charlotte Kohier, die 25 jaar als voordrachtskunstenares be zig is. In de Sint Jacobskerk zal het Residentie-orkest o.l.v. Willem van Ot terloo volgens voorjaar het traditione le voorjaarsconcert geven. Goes Goes krijgt 18 september reeds een concert van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest en ook in deze plaats zal Charlotte Kohier een voordracht geven („Yvette" van Guy Maupassant, evenals in Vlissingen). Het toneelstuk „Het dagboek van Anne Frank" zal voor Zeeuwen te zien zijn in „Concordia" te Breda op 18 januari 1958. Het bleek niet mogelijk het stuk, dat door de toneelgroep „Theater" wordt gespeeld, in een zaal in Zeeland te laten uitvoeren. De to neelgrootte van de Zeeuwse schouw burgen is echter overal te klein, zodat men zijn toevlucht moest nemen tot Breda. Bij voldoende belangstelling zullen er uit verschillende paatsen extra bussen lopen. De komende tijd zal ook weer een groot aantal jeugdconcerten gegeven worden, die de Z.V.U. georganiseerd Sehoolconcert". Het merendeel van de heeft in samenwerking met „Het theaterevenementen kwam tot stand na samenwerking met het „WIKOR", KRABBEND1JKE Collecte. De jaarlijkse collecte in Krabbendijke voor het Koningin Wil- helminafonds (Kankerbestrijding) bracht op f483,10 en tevens 60 nieuwe donateurs en 26 nieuwe leden, zodat er nu in totaal 293 donateurs en leden zijn. ARNEMU1DEN Burgerlijke stand. Geboren: Robber zv L.' van Belzen en P. Kodde; Jozia zv G. van Belzen en J. de Nooijer; C: tharina, dv M. de Witte en L. Kodde Dina P., dv L. van Belzen en L. Woi ters; Cornelia, dv J. Koster en L. Schei le; Lieven, zv A. van DaLen en W. Meu meester- Maria, dv A. Adriaanse en J Joosse. Gehuwd: J. Maljers, 22 j. en J. va Belzen, 20 j.; W. Meulmeester, 27 j. e E. Goedegebure, 21 j. Overleden: J. van Belzen, 64 j., ech gen. van M. Caljouw; N, Buijs, 61 j ongeh.; levenlooSTkind van C. Marijs e Chr. Meerman. HEINKENSZAND Burgerlijke stand. Geboren: Josephi J., zv J. Uitterhoeve en M. J. de Wintel Adriana K. M., dv W. van der Linde e C. Traas; Maria J. G„ dv C. G. I Schuurmans en P. C. M. Smeekens; J< annes S. G., zv J. Hoondert en G. Boonman; Adriana, dv J. Dekker en I C. Sandee; Jacobus M. M., zv J. v£ Eijkeren en J. M. Verdonk. Ondertrouwd: C. D. Klaasse te Zevei bergen en D. van Baaien. ST. LAURENS Burgerlijke stand. Ondertrouwd: L. Dijk, 27 j. en A. J. Krijger, 29 j. SCHERPEN1SSE Burgerlijke stand. Gehuwd: L. C Overbeeke, 25 j. en M. Uijl, 20 j. Overleden: A. C. Kievit, 85 j., echtgei van A. Kloet; J. Rijstenbil, 80 j., ongel WAARDE Burgerlijke stand. Geboren: Johannc M., zv J. Houtekamer, en K. M. Koemar Hubfecht, zv J. J. Braam en P. v. Bover Pieternella N. W., dv G. van Koevering en W. Bom. Gehuwd: J. B. P. van Houte, 26 j. e P. J. Blok, 26 j.; B. van Houte, 25 j. e M. J. Koeman, 23 j. Overleden te Kruiningen: L. va ■Zweden, 57 echtgeh. van J. Kole. WEST-KAPELLE Burgerlijke stand. Geboren: Anita S dv L. J: Wiessner en E. F. Conté; Agur tina, dv D. Salampessy en P. M. Tall; Gehuwd: K. van Rooijen, 31 j.-en Pouwelse, 22 j.; L. Jobse, 24 j. en 7 Minderhoud, 21 j.; u. A. Verhulst, 30 en S. van Rooijen, 23 j. ANNA JACOBAPOLDER Ernstig ongeval. Donderdagmidda omstreeks half twee gebeurde in d Weststraat-hoek Julianastraat te Sir Annaland een ernstig ongeval. Het 1' jarige zoontje van de heer Johs. va Popering reed met een vriend op c fiets achter een tractor met aanhanf wagen. Op voornoemde hoek wilde h de Julianastraat inslaan, juist op h< moment dat een personenauto nade de. De chauffeur, die krachtig remd kon een aanrijding niet voorkome: Het 9-jarig zoontje van de heer K. Hage viel van de fiets en kwam mi zijn hoofd zodanig tegen de koplam terecht, dat deze geheel vernield wen Het ventje, dat ernstig aan zijn kni en aan zijn vingers gewond werd, wer bij de havenmeester A. M. L. Weijli binnengebracht, waar dokter Van I de eerste hulp verleende. MEDISCHE DIENST HUISARTSEN Wolphaartsdjjk, 's H. Arendskerke c Heinkenszand (7 en 8 sept.): H. P. va Maanen, Heinkenszand, tel. K 110623 Hoedekenskerke, Kwadendamme: d. Wüstman. Vlissingen: L. P. Boone, te 2950; Middelburg: dr. Simons, tel. 219 Kapelle-Biezelinge: H. W. ter Haar, te K 1102500; Oostkapelle, Serooskerke e Veere: P. J. Bom, tel. K 1188—276. K: pelle-Biezelinge, Kloetinge en Weme dinge: Entink, tel. K 11003105; Bor: sele, Driewegen, 's Ileerenhoek, Lewi dorp en Nieuwdorp: A. Folmer, tel. 1 1195—275 en M. Kievit, tel. K 1105—20: Goes: dr. Bruynzeel, tel. 2375; Koude kerke, Westkapelle en Zoutelande: S.' Huygens, tel. K 1187234; Tholen, Poor, vliet, Oud-Vossemeer, Nw. Vossemee? St. Philipslasd: Duinker, Tholen, tel. en Menger, St. Philipsland, tel. 20; Zit kenauto Goes: tel. 3153. APOTHEKEN Middelburg: Hummelen; Vlissinge: v. d. Kleinemulder; Goes: Numans. DIERENARTSEN Zuid-Beveland (van zaterdagmidd; 12 uur tot maandagmorgen 9 uur): A. Elzerman, Goes, tel. K 1100—2233 en I> Gaakeer, Ovezande, tel. K 1195283. (Ingezonden mededeling adv.) „Wat een middenstander voor zijn zaak afkeurt, voldoet bij het kerkewerk nog zonder enig bezwaar" Dit citaat uit het „tijdschrift ter bevordering van het oecumenisch besef" vraagt nadere toelichting. Neem voor 2,75 per jaar een abonnement op „Uitzicht", Uitge verij Van Keulen N.V., Houtza gerssingel 76, Den Haag.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2