Youth for Vlissingen. Christ in Goes, Z.-Vlaanderen EEN MOBIEL DUIVENHOK IN SOUBURG.. ZEEUWSE UU I CHAUFFEUR ZAT, AL RIJDENDE, TE LEZEN Hebt U wensen? Spreek met de Zeeuwse PTT-kamer ZIJ ZOUDEN SAMEN NAAR DE DANSZAAL fawties ven alle eilanden BINNENKORT EIGEN FILMS IN ZEELAND OP KOMST aars Artemis maagklachten Politieman Kamp kocht geen fiets Burgerlijke stand V er keersdelicten voor de balie Eerste steen voor Geref. kerh Rilland-Bath „Ze kunnen me niks maken, vanwege de wieltjes" Het liep alles zo heel anders Donderdag 5 september 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 „ER WORDT JENEVER GESCHONKEN" en „er is bal na". Dat kondigden in 1946 enkele Amsterdamse bladen aan, toen de eerste Youth for Christbijeenkomsten in ons land werden gehouden. Sinds dien is er wel wat veranderd en zijn veler ogen opengegaan voor het werk dat „Youth for Christ" doet. Niet een nieuwe beweging of stro ming, maar slechts een medium om in het bijzonder de jeugd op een pakkende wijze voor de zaak van Christus te winnen en hen naar de kerk, welke dan ook, te brengen. In Zeeland worden momenteel samenkomsten gehouden te Goes (tot en met 7 september) en Vlissingen (tot en met 15 september), waarna men van 17 tot en met 22 september in Breskens hoopt te kunnen werken. Hoewel het Youth for Christwerk sinds 1946 in heel ons land grote aan dacht trok en vele duizenden jonge mensen wist te boeien, werd aan Zee land nog weinig aandacht besteed. Dat begon in 1951, toen een Middel burgs meisje, dat elders een rally had meegemaakt, zich voor dit werk ging inspannen. Haar broer, Jan Kamp van de waterpolitie uit Wemeldinge, werd door dit werk zo gegrepen, dat hij een rally op touw zette in zijn plaats. Hij spendeerde het geld voor zijn nieuwe fiets aan het huren van autobussen, waarmee men gratis naar de meetings kon komen. De kerk in Wemeldinge was stampvol, zelfs het tegelpad bui ten was bezet. (Kamp is nu leider in Vlaardingen) Er volgden meerdere samenkomsten waarbij verschillende teams optraden. In 1953 verrees de tent in - Middel burg, Vlissingen en Goes, later op ge heel Walcheren en ook in Zeeuwsch- Vlaanderen en op Schouwen. In Goes werd uit de jongelui een zangkoor gevormd, dat ook nadien in tact is gebleven en dat ook op de hui dige samenkomsten zingt. Eigen films „Ik zit niet vast aan een bepaalde methode", aldus de heer Jan van Ca- pelleveen uit Bennekom, „en daarom willen we het straks eens proheren met films". Er zijn reeds films voor uit Amerika gehaald, die o.a. in Am sterdam en Hilversum stampvolle za len trokken. Het zijn films met een eenyoudig gegeven, maar technisch uitstekend. Geen culturele films, maar zuivere evangelisatieverhalen. Ze zijn opgenomen door de christelijke film studio's, die in Amerika naast Holly wood steeds sterker naar voren komen en uitstekend werk leveren. Nog dit jaar hoopt men de film „Achter de horizon" naar Goes en Noord-Beve land te laten komen. Goes en Vlissingen Momenteel zijn er dus samenkom sten in Goes en Vlissingen. In Goes worden elke avond op de markt (van 7.30-8.30 uur) openlucht samenkomsten gehouden, onder lei ding van de bekende Jan van Capelle- vcen (zie ook de „Zeeuwse Babbe laars" van vandaag). Medewerking, wordt verleend door een plaatselijk jeugdkoor. Hedenavond zal er na afloop van de samenkomst een film in de openlucht worden vertoond, evenals op vrijdag en zaterdagavond. Des middags worden de kinde ren in de Oosterkerk (Bergweg) verwacht, waar mevrouw Van Capel- leveen en ook haar man met de kin deren zingen en hun vertellen aan de hand van het flanelbord. Na de kindersatnenkcmsten wordt er gecollecteerd voor Sadrach en zijn vriendjes (de bekende actie van het Zeeuwseh Dagblad, om de schoolkin deren in Seroei, Nieuw-Guinea, ook 'n rncoi Kerstfeest te kunnen geven). In Vlissingen, waar Wim Boerop uit Parijs de algemene leiding heeft, spreekt Leo Pasman (landelijk voor zitter) en speelt en zingt Gisela Burk- lin, die in Parijs studeert en jarenlang in China heeft gewoond. Zeeuwseh-Vlaanderen In Breskens zijn samenkomsten van 17 tot en met 22 september. Hier spre ken ds. Homburg uit Vlissingen en (waarschijnlijk) ds. De Groot. Plaat- gelijke zangkoren zorgen voor de mu zikale noot. Voor Terneuzen is ook een rally in MELISKERKE Burgerlijke stand. Geboren: Johanna C., dv L. Wouters en P. Francke; Pie- ternella, dv P. Dekker en C. Louws; Laura, dv L. Jakobsen en E. Verhage; Hans B., zv J. Wisse en E. Riemens; Willem, zv J. Dekker en N. v. Keulen. Ondertrouwd: J. Maljaars, 24 j. en K. Wisse, 21 j. Getrouwd: J. Kerkhove, 30 j. te 's-H. Arendskerke en J. Zwemer, 27 jaar; J. Maljaars, 24 j. te Aagtekerke en K. Wis se, 21 j. SEROOSKERKE (W.) Burgerlijke stand. Geboren: Adriaan J. zv H. Fietje en K. J. Verhage; Ernst, zv M. A. Ossewaarde en R. Haitjema; Wilhelmina, dv J. van Dis 'en W. Mal jaars; Willem, zv J. Melis en K. Kralt; Joos J. J„ zv J. L. Passenier en J. M. Mesu; Antheunis, zv J. Maranus en C. Polderman (geb. te Middelburg). VEERE Burgerlijke stand. Geboren: zv echtp. A. M. Jacobsevan den Broeke; z.v. echtp. W. C. van den BergeBarentsen. Overleden: J. W. Buijs, echtgen. van F. Besuijen, 69 j. voorbereiding, waarover wij t.z.t. na der zullen berichten. „Primeur Zoals gemeld, wordt het comité te Goes gehandicapt, doordat b. en w. ge weigerd hebben (wat in een Neder landse gemeente nog nooit aan Youth for Christ is geweigerd) vergunning te verlenen voor het gebruik van een luidspreker bij de samenkomsten op de Markt. Nadere besprekingen met burgemeester mr. W. C. ten Kate heb ben niet het gewenste resultaat gehad, draaid wordt, nog meer publiek. BOB COOK president van het internationale Youth for Christ-werk zodat de gemeente Goes ditmaal voor een (overigens wel zeer bedenkelijke) primeur heeft gezofgd. De belangstelling was er gisteravond niet minder om, en men verwacht de komende avonden, nu er een film ge- Gistermorgen diende voor de Mid delburgse kantonrechter de zaak tegen de chauffeur M. v. d. W. uit Dintel- oord, die op 12 maart, terwijl zijn zware G.M.C. over rijksweg 58 bij Ril land voortdaverde, rustig een route beschrijving raadpleegde. De wagen kwam op de linkerzijde van de -weg terecht, waarna een personenauto door A. S. uit Wolf aartsdijk bestuurd, ge ramd werd. Resultaat: f 1026,55 aan schade aan de wagen van S. De officier van justitie, mr. Th. Le- bret, vond dat v. d. W. zeer gevaarlijk gereden heeft, „en", zo zei de officier, „het is aan de oplettendheid van S. te danken, dat de gevolgen niet ernsti ger waren". Hij achtte een geldboete van f75 op zijn plaats, alsmede toe wijzing van de civiele vordering van f 100, zijnde ongeveer het bedrag, dat de verzekering weigerde uit te beta len aan S. voor het overspuiten van de wagen. Slecht begin Mevrouw K. H. de P., schooltandarts te Vlissingen, had op 18 april nog slechts een week haar rijbewijs, toen zij al kennis maakte met een verkeers obstakel van een minder gangbaar soort, rd. een fiets met aanhangwagen. Het gebeurde op de Blauwedijk in Middelburg. Bij het inhalen, zo ver klaarde zei, verkeek zij zich in de af stand en het vehikeltje werd geraakt, kantelde en dé fietser viel op straat. Het liep overigens nogal los en mr. Lebret vorderde f20. De kantonrech ter volstond met f 15. De chauffeur A. S. uit Biggekerke was twee dagen tevoren met zijn be stelauto op de Molenweg in Arnemui- den weggereden, waarbij hij langs 'n. auto, die hem inhaalde, schampte. De officier vond deze onoplettendheid goed voor f 30; mr. Moolenburgh deed er f 5 af. „Werkverschaffing" De landbouwer J. T. uit Baarland bouwde op zijn land een schuur zon der vergunning, die voor zoiets vereist is. Hij moest het hele. bouwsel afbre ken, later toen hij de vergunning had mocht het weer opgebouwd worden en al die kosten werden door de kantonrechter vermeerderd met 'n De heer W. J. A. v. Berkel, adviseur voor kerken van het Nationaal Rampen fonds heeft zoals wij reeds hebben be richt, de eerste steen gelegd voor de bouw van de nieuwe Geref. Kerk te Rilland-Bath. Ds. Stoffels, pastor-loci, die voor de plechtigheid plaats vond, het woord voerde, gewaagde van de grote dank baarheid van de kerkelijke gemeente voor dit nieuwe gebouw. In het bijzon der sprak hfj woorden van dank tot de heer Van Berkel. Ds. Stoffels merkte op dat het oude kerkgebouw dateert uit 1869. Het heeft bij de watersnoodramp veel geleden. De heer Van Berkel noemde de Geref. predikant van Rilland-Bath de stuwende kracht bij de kerkbouw. Weer tomaten naar België-Luxemburg Met ingang van 4 sept. mogen weer Nederlandse tomaten naar België en Luxemburg worden geëxporteerd. Door het Produktschap voor Groen ten en Fruit is aan de exporteurs meegedeeld dat weer uitvoermachti- gingeri voor tomaten naar België mo gen worden afgegeven voor zover het de sorteringen A en B betreft. De invoer van Nederlandse tomaten in België is dit seizoen reeds herhaalde lijk stopgezet. Reeds verschillende weken stond deze belangrijke export weer stil want België sloot op 10 aug. de grens voor dit Nederlandse pro- dukt en Luxemburg volgde het voor beeld op 17 aug. KAPELLE Commando wisseling brandweer. Het plaatselijke vrijwillige brand weerkorps heeft weer een nieuwe commandant. Nu de heer J. Bierens als zodanig is afgetreden zal voortaan zijn zoon, de heer W. Bierens, optre den als commandant. In de plaats van de heer D. Lansen zal de heer M. Ganseman optreden als onder-com mandant. Publieke verkoping. Ten overstaan van notaris J. C. Kram werd woens dagmiddag in hotel „De Zwaan" pu bliek verkocht ten verzoeke van mevr. Wed. Schout een woonhuis aan de Wilhelminastraat no. 13. Hoogste in schrijver was de heer M. Rouw voor f 9700,Koper de heer A. Korstanje, Kapelle, voor f 11.050, STAVENISSE Geslaagd. De heer M. Quist, voor heen onderwijzer aan de o.l.s. alhier, thans te Bergen op Zoom, slaagde voor de hoofdakte. ST. MAARTENSDIJK Techn. school. Tot de techn. school zijn 40 leerlingen toegelaten. Wel een bewijs, dat de belangstelling voor deze school groeiende is. WILHELMINADORP Onderscheiden. Bij K.B. is benoemd bij bevordering, tot officier in de Orde van Oranje-Nassau* de heer A. Min- derhoud te Wilhelminadorp, gewezen directeur van de maatschap „De Wil- helminapoider". WOLPH AARTSDIJK Collecte. De collecte voor de kanker bestrijding (Kon. Wilhelminafonds) tientje, conform de eis van de officier, heeft opgebracht 139,- Het is verheugend te kunnen vast stellen, dat de P.T.T.-leiding er naar streeft om aan de wensen van de ge bruikers van de P.T.T.-dienst te ge- moet te komen. Een uitvloeisel daar van is de totstandkoming van de P.T. T.-iaad (een landelijk college) en de P.T.T.-kamers (regionaal). Ook in onze provincie bestaat een P.T.T.- kamer, welke zoals destijds gemeld, werd geïnstalleerd door de directeur- generaal der P.T.T., ir. J. D. H. v. d. Toorn. De taak van de raad bepaalt zich tot het geven van advies in alle zaken van algemeen P.T.T.-beleid. Tevens is zij orgaan van overleg tussen leiding en gebruikers. De P.T.T.-kamers functioneren analoog, zij het dan, dat zij zich meer beperken tot aangele genheden van regionale aard. In de raad en de kamers zetelen uitsluitend „outsiders" van de P.T.T. De verschillende maatschappelijke groeperingen zijn er in vertegenwoor digd. Zo heeft de minister van ver keer en waterschap op voordracht van Ged. Staten in de Zeeuwse kamer be noemd de heren: K. van Everdingen, lid van het dagelijks bestuur van de kamer van koophandel en fabrieken voor de Zeeuwse eilanden te Middel burg, te Vlissingen, tevens voorzitter van de P.T.T.-kamer voor de provin cie Zeeland; P. Blommaert, lid van het dagelijks bestuur van de kamer van koophandel voor Zeeuwsch-Vlaan- deren te Terneuzen, 'te St.-Jansteen; mr. J. F. G. Scblingemann, secretaris van de Zeeuwse landbouwbaatschappij 'OEDEKE NSKERKE ,Coöp. Boerenleenbank. Tot 31 augustus 1957 werd bij de spaarbank ingelegd f 943.718,18; terugbetaald werd in dezelf de periode f820.727,33. Het saldo van de spaarbank bedroeg op 31 augustus f3.130.149,06. Er kwamen tot 31 augustus 79 nieuwe spaarders bij. Collecte. De collecte voor Herstel en Opbouw heeft opgebracht f 119,54. te Goes; A, L. S. Lockefeer, burge meester van Hulst; J. L. van Leeuwen, burgemeester van Brouwershaven; J. C. W. Jobse, burgemeester van Ril land-Bath. Als secretaris is eenP.T.T.- ambtenaar toegevoegd, nl. de referen daris 2e klas P. A. Dansen te Mid delburg. Teneinde op eenvoudige wijze het contact met P.T.T. te houden worden de vergaderingen bijgewoond door de topfunctionarissen van P.T.T. in Zee land: de directeur van het telefoon district, ir. R. Diks en de directeur van het postdistrict, de heer P. J. Waale. WENSoN Het is de bedoeling, dat wensen, welke bij een bepaalde groep gebrui kers leven, via de vertegenwoordiger van die groep in de kamer worden bekend gemaakt en besproken. Voor- en nadelen kunnen worden overwo gen en zonodig direct door de P.T.T.- leiding worden toegelicht. Deze zal, indien zulks mogelijk is, aan de wen sen van de kamers tegemoet komen. Kan dit niet, dan worden de redenen aan de kamer mede gedeeld, welke daaraan bekendheid kan geven. Het onderling begrip tussen gebruikers en de P.T.T. zal hierdoor worden bevor derd. Het ligt niet in de bedoeling, dat de P.T.T.-kamers incidentele klachten behandelen. Dit blijft behoren tot de competentie van de betrokken P.T.T.- directeuren. Klachten en wensen van algemene aard daarentegen kunnen aa het secretariaat van de P.T.T.-ka mer, Lange Noordstraat 48 te Middel burg worden gezonden. Het werk van de P.T.T.-kamer in onze provincie heeft inmiddels al re sultaat opgeleverd. Zo heeft zij er de hand in gehad, dat met de automati sering van de telefoondienst te Hulst welke in verband met de huidige om- staidigheden aanvankelijk was uitge steld, toch dit jaar nog een aanvang wordt gemaakt. De overige plaatsen in dit deel van Zeeland zullen naar alle waarschijnlijkheid het volgend jaar volgen. VOOR DE MIDDELBURGSE KANTONRECHTER verscheen woensdagmorgen een vertegen woordiger van het gilde der dui- venfokkers, de koopman J. B. uit Souburg. In de dagvaarding stond dat J.- in de tweede helft van het vorige jaar in zijn tuin een dui venhok had gebouwd en „geëx ploiteerd" zonder een bouwver gunning. B. bestreed wat de ver balisant in een uitgebreid rapport had neergeschreven, want, zo zei hij, „het hok staat op wielen en nu is 't een officieel vervoermiddel". De kantonrechter, mr. J. Moo- lenburgh, las in het procesverbaal, dat het hok eerst een tijdlang op de grond gestaan had iets waar voor B. een vergunning nodig had dat hem dit geld zou gaan kosten, bracht hij een viertal wielen aan, zodat de duivenwoning mobiel werd. ,,'t Hok heeft altijd op wie len gestaan, edelachtbare"zei B., eerst waren het kleine wieltjes, later heb ik er grotere onder aan gebracht". Volgens bouw- en woningtoe zicht waren de wielen niet door assen verbonden en of het „voer tuig" bestuurbaar is, werd betwij feld. B. hield echter vol: „Het hele gedoetje staat op een wagen en ze kunnen me dus niks maken!" De kantonrechter besloot de zaak aan te houden tot 2 oktober a.s. De heren van bouw- en wo ningtoezicht zullen uitgenodigd worden een en ander te verduide lijken en bovendien zal dit „dui venhok op wielen" van alle kan ten gefotografeerd worden, zodat de heren achter de groene tafel zich een beeld kunnen vormen van deze „duivenwoonwagen" HET IS VREEMD gegaan in het leven van Jan van Ca- pelleveen. Evenzo bij zijn vrouw. Haar „verhaal" begint in 1948, toen zij voor Musis Sacrum in Arnhem op haar vriendin stond te wachten. In haar baljurk, want v JAN VAN CAPELLEVEEN was een stoere links-radicaal. Hij ging zijn eigen weg en noemde zich „atheïst", een godloochenaar, die gebroken had met zijn streng-orthodoxe familie. Zijn vrouw kwam uit een uiterst modern gezin, waarvan de ouders theosoof waren. Zij studeerde als schilderes aan de kunstacademie en haar vrije uren doodde zij in de danszaal. Nu, tien jaar later, zijn ze op bezoek in Zeeland. Hij als dominee journalist-jeugdleider, zij als huismoeder-artiste-kleuterleidster. Getuigende gelovigen als zij zijn geworden, hebben deze jonge mensen zich geheel ingezet om de jeugd voor Christus te winnen. Daarom zijn ze dan ook deze week te vinden als sprekers in de Youth for Christ-samenkomsten te Goes. In hotel „Centraal" heb ik ge zellig een paar uurtjes met deze Jan van Capelleveen zitten babbe len. Over de jeugd van vandaag, over het Youth for Christ-werk en ook na de nodige aandrang mij nerzijds over het echtpaar Van Capelleveen zélf. Hoe zijn nu uitgesproken deze twee jonge, begaafde mensen, die niets van God of kerk moesten heb ben, in dit evangelisatiewerk te rechtgekomen, zult u zich met mij hebben afgevraagd. VASTGELOPEN R Toen Jan van Capelleveen uit Ede een jaar of vijftien was, had hij met al het kerkelijke leven ge broken. En na de oorlog koos hij zijn weg als links-radicaal socialist, vol idealen. Het is allemaal vastge lopen. In Wageningen, waar hij aan de landbouwhogeschool studeerde en zijn propadeutiseh examen af legde, maakte hij een geestelijke crisis door. Na slapeloze nachten wist hij het: er is een God, ook voor mij. Dat is gaan groeien en in 1946 vinden we Jan van Capelleveen te rug in het Youth for Christ-comité ter plaatse. Hij wilde zich geheel aan de zaak van Christus gaan wij den. Die kans kwam twee jaar later, toen hij een beurs kreeg aangebo den om in Amerika te gaan stude ren aan het Moody Bible Institute te Chicago. Door zich daarbij in z'n vrije uren verdienstelijk te maken als bordenwasser en liftboy kon hij zo drie jaar studeren. In 1951 kwam hij terug. Als full timer bij Youth for Christ. Sinds dien heeft hij heel Nederland afge reisd om in rallys en andere jeugd- meetings te spreken. De naam van Jan van Capelleveen is bekend geworden bij duizenden jongelui in ons land. Vorig jaar heeft ds. Van Capel leveen bij al zijn werkzaamheden er nog een taak bijgekregen: dagbladjournalist. De vroegere hoofdredacteur van het Zeeuwseh Dagblad, de heer Troostheide, zocht voor zijn huidige krant („De Rotter dammer") iemand, die een serie ar tikelen over Billy Graham schrijven kon. Wie zou dat beter kunnen doen dan Jan van Capelleveen, die veel contact met Graham heeft gehad in Amerika? De artikelen vielen dus danig in de smaak, dat de heer Van Capelleveen thans elke week een gehele pagina „Geestelijk leven" in genoemd dagblad redigeert. WOEDEND De „omwenteling" in het leven van mevr. Van Capelleveen klinkt als een verhaal uit een Zondags schoolboekje. Toch is het zo ge beurd. Zeer begaafd als ze was in het portretschilderen, ging zij naar de kunstacademie in Arnhem. Dat er ook nog een God bestond, dat had men haar nooit geleerd en zij geloofde daar dan ook niet aan. Als levenslustig jong meisje meen de zij daaraan ook geen behoefte te hebben. Op zekere dag stond zij voor Musis Sacrum in haar baljurk te wachten op haar vriendin, met wie ze enkele avonden per week placht te gaan dansen. Het wachten duur de lang en daarom ging de jonge dame even in de hall kijken. Er klonk gezang uit de grote zaal en haar nieuwsgierigheid werd ge prikkeld. Ze ging naar binnen en nam op de achterste rij plaats. Het was een Youth for Christrally. Er sprak een Amerikaan. „Want zij hebben allen gezondigd", luidde zijn tekst. „Ook u!" riep hij uit. Woedend over zoveel brutaliteit stapte het meisje in haar baljurk ze had de afspraak met haar vriendin eensklaps vergeten na afloop naar de spreker toe: „Wat hebt u van mij te zeggen?" WEGGESTUURD Ei- volgde een lang gesprek. Zij kwam terug, spijbelde er zelfs voor van de academie, kreeg thuis on enigheid over dat „dwaze geloof", werd naar Engeland gestuurd „om wat af te koelen", maar kwam uit eindelijk weer bij een rally terecht. Zij ging trouw naar de kerk en zelfs haar streng Anglicaanse pleeg ouders kwamen tot een bewust ge loofsleven. Toen koos zij voorgoed en ging naar de Bijbelsehool. In 1951 leerde zij (per brief) Jan van Capelleveen kennen, met wie zij een jaar later trouwde. Het gezin heeft zich in Bennekom ge vestigd, waar nu twee dochtertjes en een kleine boy in hun huis rond- trippelen. De drukke huiselijke be slommeringen lieten mevr. Van Capelleveen weinig tijd voor de kinder-evangelisatie, haar lieve lingswerk. Maar voor het eerst is zij er nu weer mee begonnen. Deze week, in Goes. „Ik houd van de zoveel bespro ken jeugd-van-vandaag", zegt do minee-jeugdleider-journalist Van Capelleveen, die de toekomst hele maal nog niet zo somber inziet, „het is fijn om mee te maken, dat zo veel jongelui, ook onder de „roek 'n rollers", bewust voor Jezus kie zen en dat dan ook werkelijk in hun dageljjks leven uitdragen". Ingezonden mededeling (adv.) Als U tot dusver zonder resultaat tabletten, poeders enz. gebruikte om van Uw maagklachten af te komen, neem dan nü de frappant werkende RABRO MAAGTABLETTEN. Het grote succes van RABRO ls tweeledig. In de eerste plaats is de samenstelling gericht op een veelzijdige werking, zodat zuurbranden en pijnen verdwijnen. Bovendien brengt RABRO een blij vende verbetering. En dat is wel het allerbelangrijkste I RJtSRO COMPANY IV. SIJMESEK KOIU.HH 3 Qfl per 50 tabletten. I ook In grotere of f kleinere verpakkingen Verkrijgbaar hi\ apotheker of drogfst Vondst aan het strand Wandelaars hebben op het Schouw- se strand bij de Verklikker een kunstig besneden massief stuk hout gevonden. Zo op het oog is het fraai bewerkte houtblok van Mexicaanse oorsprong. Behalve andere versieringen, is in re liëf een slangenfiguur uitgesneden. Men vermoedt dat het houtblok af komstig is van een of ander schip. Ingezonden mededeling (adv.) JUIMKER+RUH GASFORNUIS Populair' model fl. 208.- Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Nieuw-Vennep- Abbenes, H. Brons te Sleewijk. Beroepen te Oppijhuizen-Uitwelin- gera, jhr. C. van Eysinga te Aalsum. Geref. Kerken Tweetal te Emmen (vak. R. Ypma), dr. M. Feitsma te Oenkerk en H. van Rhijn te Leeuwarden. Aangenomen naar Wierum (Fr.), J. Boer, kand. te Waarder (Z.-H.). Examens: Aan het zendingssemina rie te Baarn is geslaagd voor het zen dingsexamen voor miss. arts dr. F. C. de Waal, die 10 september a.s. naar Celebes vertrekt. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Broek onder Akker- woude, W. de Graaf te 's-Gravenmoer; te Ede. K. G. van Smeden te Utrecht. Geref. Gemeenten Tweetal te Dordrecht, K. de Gier te 's-Gravenhage en H. Rijksen te Vlaardingen. Bedankt voor Artesia (Californië), H. Rijksen te Vlaardingen. Rem. Broederschap Benoemd tot godsdienstlerares aan het Vrijz. Chr. Lyceum te 's-Graven- hage, mevr. da. M. M. Hoogslag-Van Soeren, predikante te Hoorn, die deze deze benoeming ook aannam.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2