Zilveren tentoonstelling ,Het Nederlandse Trekpaard' J. M. Verburg kreeg eervolle benoeming ZEEUWSE Ut, UIT ZEELANDS STEDEN Stavenisse sluit zich niet aan bij muziekschool Gemeente Zoutelande leent geld van ingezetenen STAMBOEKFOKKERIj HEEFT GROEIENDE BELANGSTELLING Stadsbestuur van Gent was op Xholen te gast DE TH-18 HEEFT EEN OESTERSTEWARDESS Janny van Zanten uit Tholen Woensdag 4 september 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Op 10 en 11 september in Den Bosch Koeien vergiftigd te Kamperland Raadhuis wordt ifgebrok en THOLEN Eerste steen van Geref. kerk te Rilland gelegd laaró Artemis MIDDELBURG GOES Nagekomen advertenties Het volgend programmapunt is een uniek gebeuren. Voor het eerst name lijk werkt de plattelandsjeugd, zoals die georganiseerd is in de drie jengd- standsorganisaties, samen aan een grootse demonstratie, waarin een 700 boerenjongeren een uitvoering geven van volksdans, gymnastiek en tenslotte besluiten met een massale pyramide, dit alles bedoeld ais een hulde aan de trekpaardenfokkers en het werk, dat hun organisatie in de 43 jaar van haar bestaan en op de 25 tentoonstellingen deed. Ook het volgend nummer is een glanspunt: in massa aandravende vier- acht-, zestien en zelfs 32-spannen mer- riën. De mededeling van de uitslag van de prijsvraag: wie wordt kampioen, Bij het weiden aan het Pauwdijkje Taakte een 13-tal koeien van de vee houder A. B. de Grootte op een be sproeid aardappelveld van de land bouwer Jac. Dieleman te Kamper land, waar zij van het aardappelloof aten, met het gevolg dat de dieren ziek werden en dat er reeds twee van hen stierven. De andere vergiftigde dieren verkeren nog steeds in een hachel-ke positie. organen van landbouworganisaties uitschreven en waarvan de prijs is een driejarige keurstamboek- en premiemerrie, zal niet minder de aandacht trekken. Glansnummer Maar dan komt de jongste afde ling der vereniging, de afd. Noord- Dost-Polder met het glansnummer Volgende weel: dinsdag en woensdag zullen in Den Bosch, sinds 19' 2 het centrum van de nationale tentoonstellingen van trekpaarden, w ir de liefhebbers in groten getale bijeenkomen, om daar het puikje vr de Nederlandse trekpaarden in hun beste conditie te zien. Ditmaal krijgen de dagen bijzondere glans, omdat het de 25e maal is, dat de tentoonstelling gehouden wordt. De eerste viel in 1921 in D i Haag en sindsdien zijn, zij het met enkele intervallen (o.m. door de oorlog), de tentoonstellingen jaarlijks gehouden. - zijn er, die menen, dat het trek- die de organen van de drie centrale pr d „eruit" gaat. Het wordt ver dringen /door de mechanische „trek ker". En of men het betreurt of niet, deze mechanisatie kent geen halt, ir. ent men. Vlie de vrienden van het trekpaard bijeen ziet, hoort echter al spoedig an ders. Voor de oorlog om een paar cij fers te noemen waren er in Neder land 300.900 trekpaarden werkzaam in de landbouw. Thans zijn er nog 200 duizend. Valt dit cijfer al mee, als men denkt, dat er tegenover de 100.909 paarden, die uitvielen, een 60 a 70.000 trekkers zijn, tegen voor de oorlog een 10.000, dan blijkt al, dat tegenover de aanwinst van 1 mechanische trekker, de uitval van 1% tot 2 directe paar denkrachten stond. Maar gaat men de ledentallen van de Koninklijke Ver eniging „Het Nederlandse Trekpaard" na. dan blijkt, dat de uitval voorname lijk in de niei-stamboekpaaröen is op- gc reden en dat het gebruik en dus de fo' van stamboekpaarden zo niet con s' t gebleven is, dan waarschijnlijk zelfs is toegenomen. V/ij hopen op de gegevens daarover nog wel nader terug te komen. Voors hands willen wij ermee volstaan, te vermelden, dat het aantal leden der vereniging voor de stamboekfokkerij ln Zeeland in 1914, het stichtingsjaar van de vereniging, 1035 bedroeg, in 1933 was dit gestegen tot 1137 en nu bedraagt dit 2247. Wat dus wil zeg gen en andere provincies vertonen ditzelfde beeld, zelfs wel versterkt dat de belangstelling voor de koud- bloedfokkerij, voor de fok en het ge bruik van het werkpaard, in een lange reeks van jaren eerder is toe- dan af genomen. Grote dagen Wat nu de komende dagen in Den Bosch aangaat voor deze zilveren Jubileumtentoonstelling is een pro gramma opgezet, dat, om in de taal van de paardenwereld te spreken, van zessen klaar is. De eerste dag, dinsdag 10 september, brengt de keuringen van 10 rubrieken hengsten en merriën, onderverdeeld in korte, kleine en middenmaat. JTeza men vormen deze 30 categorieën. In de middag vinden tevens de keurin gen plaats van de „fokgroepen" en de „merriën en afstammelingen". De woensdag is als vanouds de grote feestdag, waarin het trekpaard in al Zijn glorie wordt gedemonstreerd. In de morgen zijn er nog de keurin gen van hengsten met afstammelingen de vierspannen, waarna de altijd boei ende eindstrijd komt om het nationale kampioenschap. De middag brengt de grote show, die geopend wordt door de Kon. Harmonie ,,'s-Hertogenbosch". Direct daarop volgt de prijsuitreiking en het défilé van alle bekroonde paarden, de kam pioenen en oud-kampioenen. Uniek gebeuren dat zij ook al op de Nationale Landbouwtentoonstelling opvoer de: het rijden van de „Hongaarse post", een paar vijfspannen, die worden voorgereden door één man, staande op de beide achter ste paarden. De makheid en han teerbaarheid van het trekpaard treden hier wel heel duidelijk aan de dag. Een taptoe, geblazen door de Kon. Militaire Kapel, voor deze gelegenheid versterkt met het Jachthoorncorps uit Den Bosch., allen gekleed in galatenue, is het slot van dit feestelijk samenzijn van allen, die het paard in zijn sierlijke kracht, maar ook in zijn bereidheid, om de mens in zijn werk te dienen, een warm plaatsje in hun hart blijven geven. BURGEMEESTER en schepenen en waar hen het Zeeuwse zeebanket vanuit het water werd geoffreerd. van de stad Gent zijn gisteren de gast geweest van de Zeeuwse oestermaatschappij „Bona Fides' n.v. te Tholen, aan welk gebeuren een officieel karakter was ge geven. Omstreeks negen uur arriveerde burgemeester L. Merchiers met zijn schepenen en de secretaris met hun dames te Tholen, waar zij in Hotel Zeeland door de burgemeester van Tholen Mr. A. J. van der Hoeven, de eerste wethouder H. Jansen en de secretaris V. Laban en de directeur van „Bona Fides", de heer J. Bal, werden verwelkomd. Burgemeester Van der Hoeven sprak een hartelijk welkomstwoord. De ban den tussen Tholen en Gent worden weer verstevigd. Hij hoopte hen de volgende maal bij een nieuw bezoek aan zijn gemeente in het nieuwe stad huis te kunnen ontvangen. Burgemeester L. Merchiers, die de toespraak van zijn Nederlandse colle ga beantwoordde, beloofde nog eens een keer terug te komen om het mooie historische gemeentehuis te komen bewonderen", waar Gij, mijnheer de burgemeester zo fier en trots op zijt". Als herinnering bood hij daarna aan de burgemeester en de eerste wethou der, alsmede aan de heer Bal een souvenir uit Gent aan en voor de dames bloemen. Omstreeks 10 uur scheepten de Bur gemeester en schepenen van Gent en hun dames en het gemeentebestuur van Tholen zich in op de Th. 18 met welke boot werd gevaren naar de oesterpercelen op de Ooster-Schelde Bevestiging en intrede Ds. P. Zwier te Zaamslag Ds. P. Zwier zal zondag 15 septem ber a.s. afscheid nemen van de Chris telijk Gereformeerde Kerk van El- burg en veertien dagen later, n.l. zon dagmiddag 29 september a.s., na des morgens vooraf te zijn bevestigd door Ds. S. van der Molen van Middelburg, zijn intrede doen als predikant van de Christelijk Gereformeerde Kerk van Zaamslag, waar hij de opvolger wordt van Ds. H. van Leeuwen, die in okto ber 1956 naar Arnhem is vertrokken. Ds. Zwier werd op 21 juni 1890 te Nieuwe Niedorp in Noord-Holland ge boren en studeerde aan de theologi sche school van de Chr. Geref. Kerken in Nederland, welke eerste te Rijswijk en naderhand te Apeldoorn was ge vestigd. Nadat kandidaat Zwier in juli 1922 beroepbaar was gesteld in de Chr. Geref. Kerken in Nederland, werd hij op 29 oktober van datzelfde jaar door wijlen prof. P. J. M. de Bruin van Apeldoorn te Papendrecht in het ambt bevestigd. Daarna diende Ds. Zwier nog de Chr. Gerereformeerde Kerken te Alphen aan de Rijn 1929 1934; Schiedam 19347946; en ruim zeven jaar die van Zwaagwesteinde in Friesland, vanwaar hij op 21 februari 1954 naar Elburg vertrok. In de classis Leeuwarden en in de classis Zwolle was Ds. Zwier examinator homiletiek. SCHORE Bloemententoonstelling. De Hervorm de commissie voor het jeugdwerk in de ze gemeente heeft het initiatief genomen voor een bloemententoonstelling, die gehouden zal worden op zaterdag 14 sep tember a.s. in het verenigingsgebouw. Alle inzendingen van zelf gekweekte bloemen en planten zijn welkom. De gemeenteraad van Stavenisse heeft besloten dat de gemeente zich niet zal aansluiten bij de gemeenschappelijke re geling Stichting Zeeuwse Muziekschool. De gedempte sloot vanaf de Poststraat tot aan het Bos werd verkocht aan de N.V. Levensverzekering Mij Utrecht en de Coöp. Boerenleenbank voor de prijs van een gulden per vierkante meter. Be sloten werd geen subsidie te verlenen aan het Zeeuwse consultatiebureau voor alcoholisme en de militaire tehuizen van het humanistisch verbond. Aan de heer C. Westdorp werd grond verkocht voor de prijs van 1 2,50 per vierkaste meter. De woning Poststraat 1, vroeger woon huis van het hoofd der o.l. school werd verhuurd aan de heer H. Vermaas voor de prijs van f 7,per week. Besloten werd de keet, staande aan de Pr. Bernhardstraat bij inschrijving te verkopen. Een nieuwe verordening op de heffing van haven- en kadegeld werd vastge steld. Deltaplan Te Wemeldinge werd drs Drink- waart, bioloog van het rijksinstituut van Visserijonderzoek, aan boord ge nomen en later voegde zich Ook ir. J. G. Snipt, hoofd-ingenieur van rijks waterstaat, bij het gezelschap, waarna de in aanbouw zijnde werken van het Drie-Eilandenplan in de Zandkreek werden bezocht. In de Korenbeurs te Goes werd ver volgens voor het Belgische gezelschap een lezing gehouden over het Delta plan door ir. Snip en over de gevol gen van het Deltaplan voor de oester cultuur. Nadat de gasten een tochtje naar Wemeldinge hadden gemaakt om het laboratorium van het R.I.V.O., werd het bezoek besloten met een gezamen lijk diner in de Korenbeurs. Tot Inspecteur van het lager onder wijs in een ressort van de inspectie Am sterdam is met ingang van de datum, waarop hü in functie kan treden, be noemd de heer J. M. Verburg, leraar aan de Christelijke kweekschool te Gronin gen. De heer Verburg is Goesenaar van ge boorte. Velen hebben hem hier gekend als één der zoons van de heer Verburg, die als bankemployé werkzaam was en in de Magdalenastraat woonde. Na de Christelijk-Nationale School, waar toen de heer Nederhand hoofd van was, doorlopen te hebben, werd hij leer ling van de Christelijke Kweekschool te Middelburg. Toen hij in 1933 zijn onder- wijzersacte haalde, wat dat juist in de tijd, waarin er een overvloed van onder wijzers was. Er was geen plaats. Wel werkte hij enige tyd als kwekeling-met- acte („kwema" zei men toen met een lelijke afkorting) in Goes, maar na enige tijd vertrok hij naar Amsterdam, als be ambte van de Rijksverzekeringsbank. Het onderwijs bleef hem echter trekken. Na ongeveer een jaar aanvaardde hij dan ook een benoeming tot „kwema" in het Utrechtse dorpje Loenen aan de Vecht, waar hij na enige tijd ook onder wijzer werd. Zijn studie had hjj inmiddels niet ver waarloosd. Met noeste vbjt werkte h\j in allerlei vakken, die voor het onderwijs nodig z|jn. In één jaar slaagde hü daar door voor drie akten. Hü behaalde niet minder dan vijf lagere akten, nl. die voor Frans, Engels, Duits, wiskunde en handelskennis. Daarna zette hij zich voor de studie van middelbare akten en haal de de akte M.O. A. voor Duits en ver volgens door studie aan de Vrüe Uni versiteit hü prof. Waterink de m.o. akte pedagogiek. Nog in de oorlogstijd, in 1944, werd hij benoemd tot leraar aan de Christe lijke kweekschool te Groningen. De heer Verburg is ondanks zijn vele studie geen droge studioos, doch heeft belangstelling voor vrijwel alle levens terreinen. Om een paar uitersten te noe men, hebben bijv, ook sport en muziek zijn grote liefde. Hij nam ook op kerkelijk terrein, als ouderling der Geref. Kerk, onderhouden de art. 31, een vooraanstaande plaats in. Thans, op 43-jarige leeftijd (hü werd 2 juli 1914 geboren) kreeg hü deze eer volle benoeming bjj het rijksschooltoe- zicht. In de vergadering: van de gemeente raad van Zoutelande is medegedeeld dat in verband met de herbouw van het pand van de heer A. Lievense eerst het gemeentehuis zal moeten worden afge broken, alvorens een nieuw raadhuis kan worden gebouwd. Het ligt in de bedoe ling het gemeentehuis tijdelijk onder te brengen in het pand Duinweg 2. Hu welijken kunnen worden voltrokken in het verenigingsgebouw Middendorp. De raad besloot over te gaan tot het bouwen van zes middenstandswoningen aan het Raadhuisplein voor een max. bedrag van f 10.000,De woningwet woningen zullen verhuurd worden aan de heren J. Francois, I. Ova, W. Meul- meester, A. Oreel, de wed. Dingemanse, en de heer W. Janse te Biggekerke (met een zekere beperking), voorlopig voor f 10,65 per week voor de tijd van zeven jaar. Verschillende aanvragen om subsidie werden afgewezen. Met de P.Z.E.M. werd een nieuw con tract aangegaan inzake de straatverlich ting. Voor de herhouw van het pand van de heer G. Gabrielse (café „De Rode Leeuw") is nog steeds geen oplossing ge vonden. Daarom wilde de raad besluiten van A. Koppejan c.s. aan te kopen het pand Duinweg 2 (groot 835 m2) voor f 30.000 en daarvan dan weer 800 m2 te verkopen aan de heer Gabrielse voor f 15,per m2. Na langdurige discussie bleek, dat bij de stemming de stemmen staakten, evenals bij de vorige behande ling, zodat dus het voorstel is verwor pen. Tegen stemden de heren K. Wou ters, J. Wisse en J. Riemens. ZOMERHUISJES Voorts besloot de raad daar er grote bezwaren bestaan tegen het telkens op nieuw opbouwen en afbreken van de zomerverblijven met de daaraan verbon den kosten art. 17 op de vérordening op het kamperen te schrappen, zodat nu de tijdelijke zomerverblijven mogen blij ven staan. Dit besluit moet nog door G.S. worden goedgekeurd, zodat de voor zitter verwachtte, dat deze zaak nog niet onveranderd doorgang zal kunnen vin den. GELDLENING Besloten werd bij de ingezetenen een geldlening aan te gaan groot f 110.000,-- in bedragen van min. f 100,De rente bedraagt voor een periode korter dan tien jaar 4 tot 15 jaar 4'/s en ten minste 15 jaar 4Vi B. en W. werd machtiging verleend een kasgeldlening aan te gaan tot een bedrag van 1 mil joen. Tot leden van de woningcommissie werden herbenoemd de heren P. Brasser, Collecte Van 915 september wordt een col lecte gehouden voor de Chr. Sanatoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren" en „Draagt elkanders lasten". P. L. den Hollander, J. Jobse, J. Kleine- pier en C. de Visser. Het voorstel van de heer K. Wouters om een lantaarn te plaatsen op de hoek BoswegLangedam werd in handen ge steld van b. en w. om advies. Medegedeeld werd dat Ged. Staten goedkeuring hebben verleend voor de aanleg van enkele straten en rioleringen. ONDER GROTE belangstelling heeft de in Zeeland alom bekende heer J. van Berkel, advisenr van het Rampen fonds, de eerste steen gelegd van de nieuwe Gereformeerde Kerk aan de Valkenisseweg te Rilland. De gemeente Rilland was hierbij vertegenwoordigd door wethouder Ste vens en gemeentesecretaris A. Hack. Bij de officiële steenlegging werd door verschillende sprekers het woord gevoerd, o.a. door de heer Van Berkel en Ds. Stoffels. (Door een intern misverstand be reikte het uitvoerig verslag hiervan ons te laat, zodat wij in ons blad van morgen hierop terugkomen. Red.). Nu morgen het oester- en mosselfestijn officieel wordt ing luid als „Zeeland Presenteert" vandaag op Schou wen reeds richt ik even de schijnwerper op een figuur in de oesterwereld, die u misschien nog niet kent. Het is een meisje uit Tholen. JANNIE VAN ZANTEN heet ze en het is een heel charmant meisje van iets meer dan duizend weken. „De eerste Zeeuwse oester-stewardess" heb ik haar genoemd en ze heeft er hard om moeten lachen. Maar de overige bemanningsleden van de TH-18 vonden dat zo'n gekke benaming nog niet. „Ze mag er zijn, hoor. Een KLM-stewardess zou het haar niet verbeteren". Een blosje op de wangen en een bescheiden glimlach waren de beloning voor dit compliment uit de mond van de Thoolse oestervissers. Het is eigenlijk een merkwaardi ge zaak. Hoezeer hij ook de bevei liging van Zeeland toejuicht, toch heeft de heer J. Bal, directeur van de Zeeuwse Oestermaatschappij „Bona Fides" uit Tholen het niet op de maar steeds groeiende dijken van het Deltaplan. Natuurlijk niet, want het betekent daaraan twij felt hijzelf geen moment meer de dood voor zijn bedrijf. En toch, terwijl zijn „oester"-hart angstig klopt als hij de draglines steeds verder ziet vorderen, toch is hij de eerste, die zijn gasten rondleidt langs de gigantische Waterstaats werken. En hij doet dat vrolijk en als een nitmuntend gastheer. HOBBY Het is een hobby van de heer Bal, om zijn vele kennissen, vrien den, zakenrelaties en vrienden van vrienden als gasten te ontvangen op zijn schepen. Dat doet hij nu al jaren in het zomerseizoen, wanneer er weinig te korren valt. Zeker twee maal per week heeft hij in de zomermaanden gasten aan boord. Tien, twintig, dertig, soms zelfs zestig man. Meestal Belgen. Schipper Hui b Cornelisse, dia sinds kort zijn roer voor dat van de nieuwe TH-18 heeft venoisseld, houdt daar wel van. En de beman ning eveneens. Met het grootste ge noegen vertonen dan Jac. Bout en Jac. Laban, de motordrijver hun kunsten als kelners. Met veel elan gaan zij met broodjes en flessen rond. En de heer Dies Bal, broer van de directeur, gaat dan ook dik wijls mee, om in zijn stofjas de recht gekomen?" was een van mijn eerste vragen, toen ze me weer even lekker kwam verwennen in de stuurhut. Dat was gatiw verteld. Heel ge woon: meneer Bal meende, dat het vrouwelijke element bij de bedie ning zeker niet mocht ontbreken en daarom vroeg hij Jannie van Zanten, of zij zin had- de gasten te verzorgen. Dat is nu al vier jaar geleden, maar sindsdien heeft da „oesterstewardess" zich zeker wel v&tO .Klein kunstje voor mij, meneer. Ik heb op de TH-18 gewerkt als visser-ober versgekorde oesters open te maken en met citroen, peper en witte wijn aan de gasten te offreren. DOL OP VAREN En tussen al die gasten, voor 95 pet. mannen, werkt ook onze Jan nie. „Hoe ben je hier eigenlijk te- honderd maal verdienstelijk ge maakt op de „Bona Fides"-schepen. Elke keer, als uw verslaggever zich naar Tholen spoedt voor een excur sie, persconferentie of iets derge lijks en er is een vaartochtje aan verbonden, dan is het steeds Jannie van Zanten, die lachend haar gas ten bij de loopplank begroet. „Ik ben dol op varen", zegt ze zelf, en dat is geen wonder, want als kind voer ze al naar Duitsland en Frankrijk, omdat haar vader Rijnschipper was. Daar is hij later mee opgehouden („jammer", vindt Jannie) en heeft zich in café „De Kroon" te Tholen gevestigd. Daar helpt ze dan nu, maar haar hart is op het water. TROTS 9 Elegant beweegt ze zich over het dek. „U nog een broodje, me neer? Wilt u iets drinken, me vrouw? Roken misschien?" Jannie is Zeelands eerste oester-stewar dess. Ik weet niet of de oesters in de Oosterschelde onze krant ook lezen, maar als dat wel het geval mocht zijn, dan zullen ze zich trots op hun oesterborst slaan, nu ze weten, dat Jannie daar staat als verbindende schakel tussen hen en de vele vrienden van Zeeland. Een ambassadrice, waarop de Thoolse vissers dan ook met recht trots zijn. „Tot donderdag in Yerseke", wuifde Jannie ons na, toen we gis teren weer aan wal stapten na een excursie met de TH-18, waarop de burgemeester van Gent en zijn schepenen te gast waren. Tot don derdag, want dan is de „oester-ste wardess" natuurlijk ook van de partij hij „Zeeland Presenteert". Evenals vorig jaar vaart ze dan met de Thoolse vissers, de Schotten, de Baayen en hoe die ook weer alle maal heten, naar Yerseke. Allicht, de oesters rekenen daar maar al te vast op. En ook De volgende cursisten, opgeleid aan de Chr. Kweekschool te Middelburg, slaagden voor het A-gedeelte van de hoofdakte en behaalden daarmee de volledige bevoegdheid: mej. E. M. de Bokx te Vlissingen en mej. P. E. La- port te Vlissingen en de heren A. v. d. Berg te Domburg, H. M. de Bokx te Middelburg, L. L de Boo te Vlissin gen, A. Goedhart te Ritthem, H. D. Hendrikse te Kapelle, P. L. den Hol lander te Zoutelande, R. P. Hooge- boom te Westkapelle, J. de Jager te Lewedorp, F. A. D. v. Kerkhoven te Vlissingen, P. Minderhoud te Sluiskil, J. J. Moens te Vlissingen, E. P. D. van Ooijen te Serooskerke, C. van Pelt te Wolphaartsdijk, H. J. Schoenmaker te Zoutelande, J. de Winter te Vlissingen en J. A. de Visser te Axel. Twee kan didaten werden afgewezen. Voor het B-gedeelte slaagden de da mes: J. N. Noback te Middelburg en J. Schout te Serooskerke en de heren C. Alewijnse te Middelburg, H. Bruits- man te Breskens, P. Datema te Yer seke, H. Heijt te Vlissingen, J. Leijnse te Middelburg, A. Prinsen te Melis- kerke en J. C. Spoor te Vlissingen. pok voor dit gedeelte werden twee kandidaten afgewezen. Honden mogen niet in „Toorenvliedt" In de zitting van de raad van Mid delburg werd maandag voor kennis geving aangenomen een adres van enige bewoners, die bezwaar maakten tegen het verbod van honden in het park Toorenvliedt, zolang er geen vol ledige afrastering is. Het gaat hier om de bescherming van de kinderen, die daardoor niet op de speelwei kun nen spelen, als die door honden ver ontreinigd wordt, meende loco-burge meester Kögeler. Als er nu slacht offers vallen, zijn het een paar hon den. En kinderen te beschermen heeft dan toch altijd de voorkeur. Een verzoek van het Humanistisch Thuisfront om subsidie voor haar mi litaire tehuizen, werd afgewezen, om dat dit geen tehuis in Middelburg ex ploiteert. Als leden van de Woonruimtecom missie werden herbenoemd mevr. A. Ruitenbeek en de heren A. Flipse, I. Flipse, I. van Loo, S. A. Versluijs en B. A. van Verre. Herfstwandeltochten van „Achilles" op 5 oktober a.s. Het Middelburgse „Achilles" organi seert op zaterdag 5 oktober weer de jaarlijkse herfstwandeltochten over afstanden van 10 en 15 km voor junio ren en 25 km voor senioren. Laatst genoemden moeten het parcours bin nen 5Vz uur hebben afgelegd. Voor de junioren is geen tijdslimiet bepaald. Er kan zowel in clubverband als in dividueel worden gewandeld. Iedere deelnemer, die de tocht volbrengt, ontvangt een herinneringsmedaille. Voor groepen van tenminste 13 per sonen zijn groepsprijzen beschikbaar. De start is 's middags om half drie op de Markt te Middelburg. Baden In het badhuis van het Medisch Cen trum te Goes werden in de maand au gustus 3566 louchebaden genomen. Aanwinsten van de openbare leeszaal en bibliotheek Van Eemland, De vijfde trede. Haas- se, De ingewijden. Mac Lean, De ka nonnen van Navarone. Van der Stoep, Daatje en ik. Oosterbroek-Dutschen, De lege plaats. Tolkien, In de ban van de ring; dl. 2; De twee torens. E. Trevor, De invasie. Vestdijk, De koperen tuin. De Wit, De sleutel is gebroken. Jager, Feest op feest. Voilé., Zonder toga. Su- asso de Lima de Prado, Luipaardman nen en slangendansers. Peattie, De na tuur ontsloten. N. Tibergen, Vogelleven. M. Proust, A la recherche du temps perdu; dl. 56. Schaper, Der Gouver neur. Mitford, The persuit of love. Scott, The bridge of Lammermoor. De Heer en Mevrouw BEUN-SCHMEYZER geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon FRANS ADRIAAN Zierikzee, 3 september 1957 Havenplein 3 Tijdelijk: Zweedse Roode Kruis- ziekenhuis, kamer 14.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2