Chr. kleuterschool (ANNO 1900) te Vlissingen gemoderniseerd Zeeland met gasprijzen in uitzonderingspositie ZEEUWSE Ontstemming over verlenen van dansvergunningen in Bruinisse Sociale Jeugdzorg krijgt instuif in Middelburg Studenten werken drie dagen op Schouwen*Duiveland „Teugenswoordig mag je ook niks meer„ DUBBELE FEESTDAG VOOR VLISSINGSE KLEUTERS ^Het mosself eest wordt gewone kermis" Grondaankoop voor Hervormd rusthuis west Zuid'Beveland THOLEN aató Politie*proza Vlot „Deens'vieren Artemis Succesvolle opvoering van openluchtspel te Tholen Intrede Ds. Heezen te M. E. van Meliskerke Dinsdag 3 september 1957 ZEEUWSCH DAGBLAL Pagina 2 VOOR HET KLEUTERONDERWIJS te Vlissingen was het maan dag een belangrijke dag. 's Morgens werd de nieuwe openbare kleu terschool aan de Schuitvaartstraat in gebruik genomen, terwijl des middags in de verbouwde en gemoderniseerde kleuterschool in de Glacisstraat van de Ver. voor Christelijk Kleuteronderwijs te Vlis singen eenzelfde ceremonieel plaats vond. Behalve vertegenwoordi gers van b. en w. woonde ook de inspectrice van het kleuteronderwijs, mej. Van Waesbergen, deze hoogtepunten bij. bouwde school sterk trof was, dat hier het uitzicht totaal ontbreekt. Zich richtende tot de inspectrice beklem toonde hij de noodzakelijkheid van nieuwbouw van deze school. Hoewel het bestuur der vereen, voor chr. kleuteronderwijs het liefst een nieuwe kleuterschool op deze dag had geopend, de vreugde, dat men thans het sterk verbeterde schoolgebouw in gebruik kon nemen was er niet minder om. Reeds lang heeft het bestuur uitge- lien naar de mogelijkheid om een aan de eisen aangepaste school te doen bouwen ter vervanging van de „Gla- cisstraatschool" doch men wist op kor te termijn de benodigdé ruimte niet vrij te krijgen, terwijl de bestedings beperking eveneens roet in het eten Strooit. Kortgeleden besloot men het be staande afgekeurde schoollokaal aan de Glacisstraat te verbeteren en te moderniseren, hoewel men ervan overtuigd is, dat ondanks alle gedane kosten bet schoolgebouw „afgekeurd" zal blijven, omdat er aan lichtinval en goed uitzicht voor de kinderen niets valt te veranderen. Dat men desondanks het gebouw voor de kleu ters zo aantrekkelijk en verantwoord mogelijk heeft gemaakt, stemt tot vol doening. Halve eeuw Namens het bestuur verwelkomde de heer Joh. P. Ventevogel de vele genodigden o.w. wethouder J. Post, de inspectrice mej. Van Waesbergen, de heer J. Moll, directeur gemeente- Werken, de heer H. Strabbing, chef Afd. Onderwijs ten gemeentehuize, architect J. Tuinhof en gaf een kort historische terugblik. In februari 1900 werd de school aan de Glacisstraat in gebruik genomen, hetzelfde schoolgebouw van thans. Van een „bewaarschool" ontwikkelde de school zich tot een „kleuterschool" waar ónderwijs aan de kinderen wordt gegeven, ais voorbereiding tot de la gere school. Doch zodra ook de in spectie op het kleuteronderwijs kwam, werd dit schoolgebouw afgekeurd. In 1947 was er reeds sprake van nieuwbouw, doch hiervan is tot op heden nog niets gekomen, hoewel er Inmiddels wel 4 nieuwe „zusterscho len" zijn bijgekomen, terwijl de plan nen voor een zesde christelijke kleu terschool in voorbereiding zijn. Ter vervanging van de Glacisstraatschool werd een andere plaats gezocht in dit Stadsgedeelte en men heeft het oog laten vallen op het omsloten erfje aan <le Hobeinstraat. Doch door de heer sende woningnood en niet beschikbaar zijn van juist dit type woningen valt er aan nieuwbouw daar ter plaatse voorlopig niet te denken. Wellicht in de toekomst, zodat na diepgaand be raad werd besloten tot deze verbou wing, die de oude school een geheel nieuw karakter heeft gegeven. Het is een noodoplossing, die er echter zijn mag. Desondanks blijft het bestuur diligent ten aanzien van nieuwbouw. Geen uitzicht Wethouder Post bracht namens b. en w. de gelukwensen over en zegde alle steun toe. Wat hem deze ver- Tot slot sprak hij de hoop uit, dat het erfje aan de Hobeinstraat spoedig vrij zou-komen, opdat de nieuwbouw- plannen gerealiseerd kunnen worden. De inspectrice, mej. Van Waesber gen, zegde eveneens alle mogelijke hulp toe en wees erop, dat niet een nieuw schoolgebouw voor het kleuter onderwijs doorslaggevend is, doch de kleuterleidster. En in deze verbouw de school zal de kleuterleidster met des te meer opgewektheid haar zware taak kunnen verrichten, dan in het oude schoolgebouw. Tot slot voerden nog het woord de architect Tuinhof, de aannemer Huis man en de leidster van deze school. In zijn dankwoord bracht de heer Ventevogel de waardering van het be stuur over aan de aannemer, die naast op tijd afleveren óók op tijd aan deze verbouwing is begonnen, n.l. énkele dagen voor het a'fkondigen van de be stedingsbeperking, zodat dit werk af gemaakt kon worden. Dat het voorstel over de verhoging van de gasprijs in de Middelburgse raad discussie zou uitlokken, was te verwachten. Toch kwam deze voorna melijk van de zijde van het college, waaraan de commissie van financiën een aantal vragen had gesteld. Wet houder Schorer (P.v.d,A.) deelde naar aanleiding hiervan mee, dat met het directoraat voor de gasvoorziening en met de Rijksdienst en ook met de mi nister besprekingen zijn gevoerd over de mogelijkheid, de inkoopprijzen gun stiger te maken. Zeeland neemt een afzonderlijke positie in, omdat het niet aangeslo ten kan zijn bij de lange-afstands- gasvoorziening. Nu wil men toch de fasprijs per bedrijf afzonderlijk be- ijken, hoëwel het naar het oordeel van b. en w. juister zou zijn, dat er een nationale gasprijs kwam. Op de duur zal die er naar het oordeel van de minister ook wel komen. De be sprekingen zijn echter tot dusver vastgelopen. De gemeente staat nu voor de situatie, dat zij enerzijds door binnenlandse zaken voor de eis gesteld wordt, de bedrijven renda bel te maken, anderzijds voor eco nomische zaken de prijzen niet zou mogen verhogen. Maar de begro tingspositie is zo, dat nu dit middel wel moet worden aangegrepen. De heer Schorer zette nog uiteen, Schietconcours te Kapelle 56 schutters van 17 sociëteiten na men zaterdag deel aan het concours op de staande wip dat werd georgani seerd door de handboogsociëteit „Wil lem Teil" te Kapelle. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel: H. de Fouw „Batavie ren" Goes; le zijvogel W. N. van Lie- re „Edele handboog" Oudelande; 2e zij vogel H. Driedijk „Doel naar hoger" Wolfaartsdijk; le hoofdkal S. Nijssen „Eensgezindheid" 's-Heerenhoek; 2e hoofdkal P. v. d. Dries, idem; le onder- kal C. Bek „Soranus" Heinkenszand; 2t onderkal C. Westdijk „Zeelandia" CKezande; le klep W. de Jonge „A.D. L.M." Kwadendamme; 2e klep H. Koens „Spes Nostra" Ovezande; 3e klep H. Driedijk „Doel naar hoger" te Wolfaartsdijk. In de gemeenteraad van Bruinis-lustigen gelegenheid om te dansen niet ee hebben leden van de rechtse te willen ontnemen. fracties heftig geprotesteerd tegen het feit dat de cafe's te Bruinisse vergunning is verleend tot het ge ven van dansmuziek op 4 septem ber (Vlaggetjesdag). Wethouder Van Gilst was het ook met de gang van zaken niet eens, maar burge meester Michaëlis deelde mede dat hij, als hoofd van de politie, voor de gang van zaken verant woordelijk is en niet de gemeen teraad. Niettemin staken diverse raadsleden hun misnoegen toch niet onder stoe len of banken. De heer Hoogerheide merkte op dat het mooie feest wordt verlaagd tot een gewone kermisdag. Wethouder Van Gilst richtte persoon lijke verwijten tot de heer De Koning, voorzitter van de plaatselijke mossel- kwekersvereniging. Deze betoogde ech ter dat getracht is het feest in de openlucht te houden. Niemand is ge noodzaakt, aldus de heer De Koning, de cafe's te bezoeken. Hij zei nog dans- Provinciale dag te Middelburg van Geref. vrouwenverenigingen De Gereformeerde vrouwenvereni gingen in Zeeland houden op donder dag 26 september in de Schouwburg te Middelburg een „provinciale dag". In de morgenvergadering zal als spreek ster optreden mevrouw E. Donner Honig te Broek op Langendijk, met als onderwerp „Geen tijd". In de mid dagvergadering zal ds. W. F. M. Lin deboom uit wijndrecht spreken over „Wij zijn verbiijd Zijn wij ver blijd?" In Yerseke wordt geen gelegenheid tot dansen gegeven, betoogden enkele raadsleden, maar de voorzitter hield vast aan zijn mening, dat in Bruinisse ieder, die een vergunning wil hebben tot het organiseren van een dans avond, die kan krijgen. De heren Van Vessen en wethouder Van den Berg zeiden het standpunt van de voorzitter te delen. BERGEN OP ZOOM Zendingsdag;. Op zaterdag 14 septem ber a.s. zal te Bergen op Zoom een zen dingsmiddag gehouden worden op het terrein van de inrichting „Vrederust". Deze bijeenkomst zal bij goed weer in de buitenlucht worden gehouden, anders in het ontspanningslokaal Spreker is Ds. H. Schut van Blora, missionaris pre dikant op het zendingsterrein van de 3 zuidelijke provinciën. Deze middag is bedoeld voor de Classis Tholen. dat in de kolenprijs voorshands nog geen mogelijkheid zit. Wat de verhou ding tot de andere Zeeuwse steden aangaat, op een enkel punt wordt Middelburg nu duurder dan Goes en Vlissingen, op een ander punt blijft het iets goedkoper. De concurrentie van Butagas wordt tegengehouden, doordat het andere gas hoogwaardiger is. De heren Hesselink en Hoek wezen nog op de ongelukkige positie van Zeeland op dit punt. De laatste kon echter geen toezegging krijgen, dat, als de inkoop lager wordt, de verho ging weer ongedaan gemaakt zal wor den. In principe wil het college dat wel, maar het hangt af van de finan ciële toestand. Het algemeen bestuur van de stich ting Herv. rusthuis Westelijk Zuid- Beveland heeft besloten over te gaan tot aankoop van grond. Het Herv. rust huis westelijk Zuid-Beveland zal n.l. komen op een perceel grond, thans nog behorende bij de hofstede „Plant- lust" te 's-Heer Arendskerke. Het be stuur heeft nu besloten deze grond, groot 2.61.00 ha aan te kopen van de heren Ruys te Rotterdam. Deze grond aankoop werd mede mogelijk gemaakt door het feit dat de Herv. diaconie van 's-Heer Arendskerke twee percelen bouw en weiland beschikbaar stelde. De plannen voor de bouw van het nieuwe rusthuis te 's-Heer Arendsker ke zijn in een vergevorderd stadium. Men hoopt in het voorjaar van 1958 de bouw te kunnen aanbesteden. Het dagelijks bestuur van de stich ting kreeg van het algemeen bestuur machtiging om alle noodzakelijke stappen te ondernemen voor het aan gaan van geldleningen voor de aan koop van grond en de bouw. Zoals we reeds eerder hebben mee gedeeld zal het nieuwe rusthuis dat wordt gebouwd namens de Herv. dia conieën in West Zuid Beveland plaats bieden aan 80 personen. Raadsagenda Woensdag 4 september komt de raad van Tholen in het verenigingsgebouw al daar des middags om 3 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de verhuur, ver koop- en aankoop van grond, aanbieding rekeningen; vaststelling Verordening Looncompensatie i.v.m. huurverhoging; benoeming leden woonruimtecommissie; aanschaffing nieuwe motorbrandspuit; benoeming hoofd openbare lagere school. Heropening stadhuis Op woensdag 18 september a.s. zal de Commissaris der Koningin in de provin cie Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, het gerestaureerde stadhuis van Tholen heropenen. Een agendapunt, dat gisteren vrij uitvoerige discussie vroeg in de Mid delburgse raad, was het voorstel van b. en w. om het pand Giststraat 7 ter beschikking te stellen van de Stich ting Sociale Jeugdzorg, die met eigen krachten de nodige herstellingen zal aanbrengen, waardoor de restauratie, die geraamd is op f7280, de gemeente maar f3000 kost. Met de aankoopsom van het pand mee (bij onteigening f 5400) komt het dan op een jaarlijkse last van f1050, terwijl b. en w. het aan de stichting willen verhuren voor f650. De stichting wil er een instuif, een ontvangstcentrum voor de „on grijpbare jeugd" in vestigen. VERKAPTE SUBSIDIE De commissie van fianciën had be zwaar geopperd tegen de behandeling van dit voorstel nu. Het is, naar het oordeel van de commissie een nieuwe, blijvende (verkapte) subsidie. Daarom zou zij het liever bij de begroting wil len behandelen, als de subsidies voor 1958 in hun geheel kunnen worden overzien De voorzitter zette uiteen, dat het moeilijk is, dit voorstel aan te hou den. De organisatie staat klaar, het werk aan te vangen. Dat het een ver kapte subsidie is, is maar in zekere zin juist. Het huis is er. De eige naar heeft het tot voor kort als pak huis gebruikt, maar dat is nu be ëindigd. Het is onteigend, omdat men aanvankelijk meende, dat het zou moeten worden afgebroken. Dat blijkt nu niet nodig, wat ook geldt voor het naastliggende huis. Dit huis moet nu een bestemming heb ben en die is er voor deze uitsteken de sociale instelling. Zou de ge meente het zelf opknappen en dan als woonhuis verhuren, dan zou het een huur vragen van f 1400. Daar voor kan geen huurder gevonden worden. De heer Hubregtse (P.v.d.A.), lid van de Commissie, verklaarde zich hierdoor overtuigd. Hij vroeg alleen een oplossing voor het stallen van de fietsen. Ook de heer Schenk (WD) zag hier enig bezwaar. De heer Baars (CH) verdedigde de verhuur echter krachtig. De heer Hoek, als voorzitter der Commissie handhaafde de bezwa ren. Z.i. zou het beter zijn, het ge bouw maar te verkopen. Een particu lier kan er misschien nog een drage lijke woning van maken. De heer Westerhout (P.v.d.A.) ver dedigde het voorstel eveneens met grote stelligheid. Nadat de heer Schout (SGP) zich achter de heer Hoek had gesteld, ver dedigden de wethouders Van 't West- In de groentijd van het Delfts studenten corps te Delft is ditmaal een nieuw element gebracht. Tezamen met eerste- en tweede-j aars studenten zullen de groenen drie dagen gaan werken bij de herver kaveling in Schouwen en Duiveland, waar zij in kampen zullen wor den ondergebracht. Behalve dat men dit als een goede bezigheid beschouwt ziet men er ook een verlichting in voor de gang van zaken op de sociëteit „Phoenix", welke thans een verbouwing en uitbreiding ondergaat. Reeds vorig jaar kampte men er met ruimtegebrek en men verwacht, dat dit zich nu minder laat voelen als twee groepen gedurende drie dagen naar Zeeland gaan. ende (KVP) en Berenpas (P.v.d.A.) het namens het college. De eerste wees erop, dat deze jeugd, als ze niet op deze wijze wordt opgevangen, waarschijnlijk voor een groter bedrag aan schade aanricht. De tweede, die voor het fietsenprobleem wel een op lossing zag, zette uiteen, waarom juist dit pand een uitkomst zal zijn voor dit werk. ALLEEN Toen het op stemmen aankwam, bleek de heer Hoek de enige tegen stemmer. Hetzelfde overkwam de heer Schot (SGP) t.a.v. de goedkeuring van het krediet voor de bouw van kleed kamers bij het sportterrein. De com missie van fianciën had hierbij graag nadere gegevens gehad over de exploi tatie van dit terrein en deze kleedka mers. Maar het college kon die niet geven. De verenigingen wensen thans geen bijdrage toe te zeggen. Misschien kunnen t.z.t. de huren van de terrei nen verhoogd worden. Maar sportvel den zonder kleedkamers zijn geen sportvelden. De heer Hesselink, als lid van de sportcommissie, verzekerde dat deze er naar streeft, het tekort zo ge ring mogelijk te houden. Daarmee ging de raad accoord. A. Mol te Goes 25 jaar ontvanger-griffier van De Breede Watering Zondag 1 september was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Mol te Goes werd benoemd tot ontvanger-griffier van het waterschap „De Breede Wate ring bewesten Yerseke". Op verzoek van de jubilaris werd dit jubileum alleen in intieme kring herdacht. Maandag heeft de familie Mol dit thuis aan de Patijnweg in fa miliekring gedaan, waarna vandaag in de vergadering van het polderbestuur de grote waardering tot uitdrukking zal worden gebracht, die men heeft voor de zeer nauwgezette en voor beeldige wijze, waarop de heer Mol 'n kwart eeuw lang zijn werk als ont vanger-griffier heeft gedaan, en voor de prettige wijze waarop men met hem heeft mogen samenwerken. Deze waar dering zal worden bezegeld met het aanbieden van een geschenk waarna een gezamenlijke maaltijd zal worden gebruikt. „Als je tegen een huis staat te leunen, kom je al op de bon", sprak de venter met veters. Hij had gelijk. Ik heb er speciaal een paar uur voor in de folianten zitten neu zen. Maar nu weet ik het: het is een feit, „HET IS VERBODEN op of aan de weg te vechten, rumoer te maken, hinderlijk te zingen, te schreeuwen, te tieren, te dansen, een vuurtje te stoken, belletje te trekken, met een boog, katapult of dergelijk voorwerp te schieten, alsmede met vuilnis, een steen, een sneeuwbal of enig ander voorwerp te werpen dan wel deze weg te schoppen of weg te slaan." Dit schone proza kwam ik gister middag tegen, toen ik mij verdiepte in de Algemene Politieverordening voor de gemeente Goes. U kent dat wei: gezellig in een hoekje kruipen, pantoffels aan, pijpje gestopt en dan zo heel vredig die gezellige politie- koran doorbladeren 0 Hoe ik daar in vredesnaam toe gekomen was? Dat kwam door mevr. C. K.v. L. te Goes, die me met een vraag kwam bestormen: is het ver bodenIk had gerust direct per omgaande „ja" kunnen antwoorden, want wat is tegenwoordig nog niet verbodenMaar goed, zo kwam ik in aanraking met dat lijvige stan daardwerk (mooi Sinterklaascadeau tje voor uw man, mevrouw!) En al bladerende kwam ik een stel van die vreemde verordeningetjes tegen. LEUNEN Hier komt nog een kleine bloem lezing: Art. 50: „Het is verboden op of aan de weg zich, voorzien van een bedel- bord, op te houden" en art. 51: „Het is verboden op of aan de weg een spreekkoor te organiseren of een lit teken te kijk te stellen". 0 Er zijn ook wel enkele leerzame artikeltjes bij, die ik stuk voor stuk zou hebben overschreden, als de Goese gemeenteraad niet zulke scho ne verordeningen had laten opstellen. Wist u bijv., dat het verboden is Kom-kom agent, ik heb toch aan de lijn? hem Hij leunde tegen een huis. Nu slijt hij hier zijn dagen.... gedurende meer dan tien nachten per maand in eenzelfde volkslogement verblijf te houden? (art. 66), dat het aan kinderen beneden 14 jaar ver boden Is in het openbaar te roken of rookartikelen bij zich te hebben? (art. 112), dat de vuilnisemmers uiterlijk een kwartier nadat zij zijn geleegd, moeten worden binnengehaald? (art. 129). O ja, daar zie ik nog zo'n mooie. „Het is verboden zonder vergunning van de gebruiker van een aan de weg gelegen gebouw op of In een voor dat gebouw gelegen stoep of portiek te zitten of te staan, dan wei tegen dat gebouw te leunen...." (art. 100). Dus nu weet u het voorgoed; nooit tegsen een gebouw leunen. Kan u geld kosten. Vooral als het zou omvallen. VERZOEK Ik heb een verzoek ingediend, om het boekwerk van mr. W. C. ten K. te mogen uitbreiden. Wat denkt u hiervan: „HET IS VERBODEN.... voor lo ketten, in winkels en bij openbare vervoermiddelen (zichtbaar of on zichtbaar) met ellebogen te werken en naar voren te dringen aan straatcollecten voor kin derverlamming, t.b., kanker, en der gelijke ernstige ziekten minder te ge ven dan een kwartje in vergaderingen langer dan vijf minuten het woord te voeren, wanneer de overige (gekwelde) aan wezigen niet van de noodzaak daar van zijn overtuigd Laat ik maar ophouden. Dat zou een 20-delig boekwerk worden, want er zijn ook honderden écht noodza kelijke verbodsbepalingen te vinden. 0 Nu we het toch over nuttige boe ken hebben, kan ik meteen even wat zeggen van dat sublieme bandje, dat ik vóór myn vakantiereis in 'n boek winkel kocht. „Zoekt u een handig boekje, om u in Denemarken vlot verstaanbaar te kunnen maken? Kijkt u hier eens. Compleet met een han dige woordenlijst van de woorden, die u dagelijks tegenkomtaldus de verkoper. Om maar met die woordenlijst tt beginnen. Wat denkt u van: aard beving, bottelier, braken, diamant slijperij, draaimolen, elektrische cen trale, gelaatskleur, glijvlucht, ivoor, krankzinnigengesticht, mispel, mon ster zonder waarde, schatkistbiljet, enz. enz. Daar schiet je dus al lekker mee op. Kom je een heel eind mee. Het boekje is maar klein, beknopt natuurlijk. Maar op bepaalde punten geeft het speciaal voor de toerist die veertien dagen in Kopenhagen logeert een prachtige woorden schat. Het Deens en het Nederlands staan naast elkaar, heel eenvoudig dus. Deze appetijtelijke lijst bijvoor beeld", kokhalzen, braken, boeren, spuwen, jeuken, stikken, tering, sui kerziekte, diarrhee, slikken, gapen, niezen, enz. Fijn, als je dat dan in het Deens kunt zeggen. Of de schrijver ook iets van zyn eigen Nederlandse taal weet, wordt dubieus als we lezen dat hjj pasfoto een „foto a la minute" noemt, een the dansant „thee en dansen. 0 Mocht u ook zo op deze zeer een voudige en doeltreffende wijze Deens willen leren, koop dan dit moderne boekje k 1,85. Scheltens Giltay in Amsterdam hebben het een vrolijk bandje gegeven, waardoor de ge- drochtige inhoud minder opvalt. En wij zeggen dan maar weer even vrolijk tegen elkaar: tot morgen, bij u en mijn welzijn. RITTHEM Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia, d.v. P. van den Bosse en S. Rooze; Wil lem, zv W. Loof en G. J. Leunge; Izaak C„ zv I. P. C. van 't Hof en E. J. Duve- kot; Johanna, dv J. Cevaai en P. Schrier. In het gemeentepark te Tholen heeft de toneelvereniging „Ons Genoegen" voor een zeer talrijk publiek het his torische openluchtspel „In naam van Oranje" opgevoerd. Het stuk laat frag menten zien van de strijd, die Willem van Oranje heeft gevoerd voor de vrijheid van de Nederlanden. Dit was de eerste keer dat op Tho len een openluchtspel werd opgevoerd. Het is een geslaagde opvoering ge worden. Alle rollen werden voortref felijk, diverse zelfs meesterlijk ver tolkt. Aan decors, costuums, geluid en verlichting was zeer veel zorg besteed. Het publiek bracht na het laatste bedrijf een ovatie. Burgemeester mr. A. J. v. d. Hoeve onderstreepte het ap plaus met het uitspreken van woorden van lof. Duitse knapen bijna verdronken in Schelde Maandagmiddag werd de politie ge waarschuwd dat er op het Noordland in de Ooster Schelde een klein zeil bootje was omgeslagen waarin twee knapen zaten. Toen de politie er zich heen spoedde trof zij nabij de vaar geul een tweetal knapen aan van het verongelukte zeilbootje welke in moei lijkheden verkeerden. De beide dren kelingen konden gered worden en bleken twee scholieren te zijn, beide 18 jaar oud, n.l. K. 1. uit Mülheim a.d. Roer en W. F. uit Krefeld. Ze waren op het Noordland met hun bootje ge strand omdat zij ter plaatse niet be kend waren. Ze waren in Tholen ge start, waar zij logeerden. De Gereformeerde Kerk van Melis kerke, waar de predikantsplaats een jaar lang vakant is geweest, heeft zon dag zijn nieuwe predikant, ds. M. E. van Heezen, mogen begroeten. In de morgendienst werd de nieuwe voorganger te Meliskerke door ds. J. M. Spier uit Sneek bevestigd, waar voor deze als tekst Tim. 4:1-5 had gekozen: „Dat gij het Woord Gods moet brengen onverkort, in alle een voudigheid". In de middagdienst deed ds. Van Heezen zijn intrede, waarvoor hij in zijn preek als tekst had gekozen He breeuwen 4 12 en 13 met als thema „Dat wij ernst moeten maken met Gods Woord". Na de prediking voerden verschil lende sprekers het woord. De praeses van de kerkeraad, ds. G. Beukelman sprak de nieuwe predikant toe, waar na Gezang 29 werd gezongen. Namens de classis Middelburg en tevens als consulent van Meliskerke sprak ds. P. van Til uit Middelburg. Namens de Herv. gemeente van de omringende dorpen Zoutelande en Biggekerke, be groette ds. J. F. Wagener jr. uit Zou telande ds. van Heezen Burgemeester C. A. A. Adelaar voerde namens de burgerlijke gemeente het woord.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2