„Zorg altijd, dat de mensen lachend bij je weg gaan ZEEUWSE UU BAAYENS MIDDELBURGSE DAME LIFTTE IN PYAMA „Meester" de Wolfin Seroos kerke (Wf hartelijk gehuldigd Ook Amerikaanse en Engelse televisie naar Yerseke KENNIS- TAKT- VOORUITSTREVENDHEID- HUMOR Nog niet gevonden Artdemis P. DE KOEIJER DERTIG JAAR WETHOUDER VAN YERSEKE De speciaalzaak voor u\y Bril Youth for Christ tentcampagne in Vlissingen Werklui te Vlissingen lieten vergiftigd brood op straat liggen Prov. ploegt wedstrijd op 5 oktober aars S s I Vakantiereis met hindemissen Saterdag 31 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 WETHOUDER PIET DE KOEYER kan in Yerseke geen kwaad doen. dat zegt burgemeester Willemse, dat zeggen de collega's-raadsleden, dat zeggen hoegenaamd alle andere Yersékenaren. Op 6 september a.s., als net het rumoer rond de Zeeuwse Vlaggetjes dag zal zijn geluwd, is het dertig geledendat de heer P da Koeyer Lzn. gijn wethouderszetel beklom. Op die dag zal dit feit in een buitenge wone raadszitting worden herdacht. Het wordt dan zijn laatste jubileum, want wethouder De Koeyer stelt zich niet weer beschikbaar, als hij gekozen mocht worden. „Er Is een tijd van heen gaan", zegt hij, „en ik wil voorkomen, dat men later zou zeggen: dien ouwen 'eer, die blieft maer zitten". Maar de Yerseke naren betreuren het, dat de 74- Jarige wethouder volgend jaar zijn stoel beschikbaar stelt voor een jongere opvolger. Humor, kennis van zaken, takt en vooruitstrevendheid. Dat zijn de vier lij Iers, waarop het gezag en de popu- ariteit van de heer De Koeijer zijn Verrezen. Niet in het minst de humor. „Je moet er altijd voor zorgen, dat de mensen, die bezorgd of veront waardigd je kamer binnenkomen, er lachend weer uitgaan. Deze stelregel, die hij dertig jaar geleden van zijn ou dere collega-wethouder Hartog over nam, heeft hij veelvuldig toegepast. Want hij lacht ook zelf graag. Ervaring en takt Maar al lachende heeft de heer De Koeijer bergen werk verzet. In de cri sisjaren, tijdens de oorlog en ook bij de Watersnoodramp. „Ik bel, en De Koeijer is er," zegt burgemeester A. C. Willemsen waarmee hij maar wil zeggen, dat hij nooit tevergeefs een beroep op zijn eerste-wethouder heeft gedaan. „Hij kan door zijn ervaring en takt precies de verhoudingen aan voelen, „aldus de burgervader," „hij weet, of iets kan of niet kan." En als mens? „Wethouder De Koeij er. is een heel prettig mens, om mee om te gaan," zo gaat de burgemeester Verder, „hij is modern in zijn opvat tingen, heeft gevoel voor humor, is ronduit en niet opdringerig. Daarom ls hij ook zo populair in Yerseke." Ondanks zijn leeftijd gaat de heer De Koeijer vooraan in de gelederen, kis er iets nieuws moet worden inge voerd of aangeschaft. Wat de heer De Koeijer zelf van de dertig jaren, die hij onder vijf burge- tneesters en met zes wethouders en Vier secretarissen heeft doorgemaakt, denkt? „Makkelijke mensen" „Ze zeggen wel, dat het in Yerseke altijd anders dan anders is," zegt de jubilaris, en natuurlijk begint hij te lachen, „maar ik heb de Yersekenaren altijd makkelijke mensen gevonden om mee om te gaan. Steeds heb ik van alle kanten veel medewerking onder vonden." Toen De Koeyer 70 jaar werd, is hij door onze koningin benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau. Ie dereen vond toen, dat hij dat dubbel en dwars verdiend had. En nu de nog zo vitale wethouder zijn tijd van heen gaan straks gekomen acht, zeggen de Yersekenaren „Jammer". Dat zeggen zijn geloofsgenoten van de Hervormde kerk, die hij eertijds als president kerkvoogd heeft gediend. Maar „jam mer" zeggen ook de gereformeerden en de leden van de andere kerkge nootschappen. Want van wethouder Ingezonden mededeling (adv.) Evenals enkele jaren geleden zal van 4 tot en met 15 september a.s. in Vlis singen een tentcampagne worden gehou den van Youth for Christ. De tent zal staan op de bekende plaats bij de En gelse Kerk aan de Paul Krugerstraat. De leiding van deze campagne berust bij de heer Leo J. Pasman, landelijk voorzitter van Y.F.C. Nederland. Verder werken aan deze campagne mede o.a.: Gisela Burklin en Wim Boerop, studen ten aan de Bijbelschool te Parijs en en kele plaatselijke predikanten. Muzikale medewerking wordt verleend door een zestal koren, het Leger des Heils en een koperkwintet. De samen komsten beginnen des avonds om 8 uur. Na schooltijd, om half vijf zullen samen komsten voor kinderen worden gehou den. Het team dat aan deze tentcampag ne meewerkt zal in de middaguren sa menkomsten verzorgen voor de ouden van dagen in „Ter Hooge", „Der Boede" en waarschijnlijk in het tehuis voor be jaarden (het Gasthuis) te Vlissingen. Tevens wordt een samenkomst belegd ln het Huis van Bewaring te Mildelburg. YERSEKE Nasr Nieuw-Guinea. De heer W. Huysse te Yerseke zal op 5 oktober, in zijn kwaliteit als P.T.T.-ambtenaar, naar N.- Guinea vertrekken, om daar te worden tewerkgesteld bij deze dienst. De Koeijer is bekend, dat hij over de kerkmuren heenkijkt en altijd het al gemene gemeentebelang heeft ge diend. Het is moeilijk om jezelf naar de achtergrond te schuiven, wan neer je ouder wordt. „Een per soonlijkheid als De Koeyer kan dat, zegt burgemeester Willemse met bewondering. „Beter om je verlegen, dan met je verlegen", vindt de jubilaris, en hij lacht nog eens hartelijk, als we afscheid van hem nemen. Uitbreiding inventaris Axelse hoerenkamer De heer C. van de Casteel schonk het bestuur van de Axelse hoerenkamer een mooie verzameling boeken en prenten, daterend vanaf 1861. Een pik, zèis en voetsteen werd afgestaan door de heer De Moor. De heer P, van Fraayenhove stelde een zgn. snikke ter beschikking en de heer D. de Groote uit Zaamslag een aantal oude munten. Het schijnt in Vlissingen bijzonder „giftig" te zijn. Enkele weken geleden bemerkte een tuinder, dat uit zijn. tuinderij een hoeveelheid wortelen waren weggenomen, die hij de vorige dag nog had bespoten met een zwaar werkend vergif. Ondanks alle naspeu ringen zijn de wortelen niet terecht gekomen doch waarschijnlijk ook niet geconsumeerd omdat niemand met een vergiftiging in het ziekenhuis werd opgenomen. In dit geval kan de tuin der niets worden verweten, omdat het hier om diefstal gaat. De regelingscommissie van de Pro vinciale Ploeg wedstrijd kwam in hotel „Centraal" te Goes bijeen onder lei ding van de heer L. J. v. d. Linde uit Kortgene, welke in deze commissie zitting heeft voor de L.J.G. Voorts waren afgevaardigden aan wezig van de Z.L.M., N.C.L.B., Boval, L.J.G. en C.B.T.B. De heer J. G. van Liere van de ïtijkslandbouwvoorlichtingsdienst te Goes was aanwezig als adviserend lid. Bij de ingekomen stukken bevond zich o.m. een schrijven van de directie van de „Wilhelminapolder", waarin werd toegestemd om de wedstrijd te houden op een perceel aan de Langeweg. Als streefdatum voor de Provinciale Ploegwedstrijd werd 5 oktober vast gesteld. De deelnemers voor deze wed strijd moeten zich opgeven bij de secretaris van de regelingscommissie, de heer A. Vingerling te Goes. De in schrijving sluit op 24 september a.s. Kraakje in Axel In de nacht van 18 op 19 augustus ont dekte de concierge van de chr. uloschool te Axel, dat ingebroken was in de per- soneelskamer. Het hoofd van de school vermiste een kleine 40,Aangifte werd gedaan bij de rijkspolitie. De po litiemannen wisten met behulp van een speurhond de dader, de los-arbeider G. T. uit Rotterdam op te sporen. „Het is een zware jongen, die nog een maand of wat tegoed heeft", vertelde ons de politie. De dader legde een volledige bekentenis af en is gisteren overgebracht naar het Huis van Bewaring in Middel burg. SEROOSKERKE (W.j Prinsessedag. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhel- mina hoopt het fanfarekorps E.M.M. he denavond om 8 uur onder leiding van zijn dirigent, de heer A. Joosse, een concert te geven in de muziektent. Het programma vermeldt o.m. Oude Kameraden (Tijken), de Pinksterbloem (Besaelink), Matha-fantasie en Royal Standard (Mortimer). Erger is het geval, dat gistermor gen plaats vond en waardoor uit on nauwkeurigheid zwaar vergif in misschien kinderhanden terecht is gekomen. Twee mannen waren op het beursplein bezig met het zui veren van een kelder, waarin kak kerlakken en ander ongedierte aan wezig was. Voor verdelging maakte men gebruik van brood, dat met een buitengewoon zwaar vergif werd bestreken. OP TROTTOIR Een deel van dit klaargemaakte brood werd op het trottoir neergelegd met de bedoeling het ergens anders in een kelder neer te leggen. Doch de beide mannen vertrokken, nadat men in de eerste kelder klaar was, per auto echter met achterlating van het zwaar vergiftigde brood. Eerst toen men in een restaurant aan de maaltijd zat realiseerde men zich met schrik, dat men het vergiftigde brood had vergeten mee te nemen Doch van het brood óf het kistje waarin men het had gelegd was niets meer te vinden. Het kan zijn, dat kinderen dit brood en het kistje gevonden hebben en het in de Vis- sershaven hebben gegooid. Het kan ook zijn, dat het hier of daar nog rondzweeft of dat een dier ervan heeft gegeten. In ieder geval was er gisteravond nog niets bekend. Een schrale troost is, dat het brood na enkele uren door de werking van het vergif zo „vuil" en smerig wordt, dat niemand het meer aanpakt of op eet. C.P.M.B. en C.J.B.T.B. bijeen in Kortgene Het bestuur van de ring kring Zuid en Noord-Beveland van de C.P.M.B. I" en de C.J.B.T.B. kwam te Kortgene I o.l.v. de heer M. Traas uit Nieuwdorp bijeen. Tot tweede secretaris werd ge kozen de heer M. Sandee uit Kapelle. Besloten werd in het komende vei'- i gaderseizoen drie vergaderingen te be- leggen. De eerste bijeenkomst wordt gehouden op 19 oktober a.s. Hiervoor i zal een spreker aangezocht worden, terwijl de C.P.M.B. de samenzang zal leiden. i Zomeravondconcert in Nieuwe Kerk te Middelburg De organist van de Utrechtse Nico- lai kerk, (waar zich het befaamde „Markussenorgel" bevindt), de heer Lambert Emé, concerteerde donder dagavond als laatste in de serie Zo- meravondconcerten, in de nieuwe Kerk te Middelburg. De wijze, waarop deze organist zijn programma uitvoerde verdient alle lof. I Er gaat een zekere voornaamheid van zijn spel uit, die in speeltrant, maar vooral ook in registratie de uitgevoer- de werken zeer bekoorlijk maakten. In velerlei opzichten was dit dan ook een bijzonder concert. Het enige be- 1 zwaar zouden wij maken tegen de pro- grammakeuze. Het ls zeer zeker de moeite waard, i om een werk van Sweelinck aan te horen, maar om daar een derde van het programma mee te vullen, dan i wordt, dunkt ons, toch wel wat te veel concentratie gevraagd van de door- snee-concertbezoeker. Daar bovendien een ander derde deel uit werken van Buxtehude bestond, had dit program- ma wel een zeer archaeisch karakter. Daartegenover staat, dat het spelen van drie Bachwerken uit de negende bundel van de Peterseditie, weer een verdienste op zich zelf is, want de prachtige werken hieruit, worden zei- den of nooit uitgevoerd. De belang- l stelling voor dit zeer horenswaardige concert was, voor een orgelconcert. zeer bevredigend. Concert Middelburgs Muziekkorps Het programma van het zomer- avondconcert dat vanavond door het Middelburgs muziekkorps o.l.v. de i onderkapelmeester C. M. Hariot op de markt te Middelburg wordt gegeven, is als volgt: 1. Wilhelmus; 2. Neerlands Jubelmars, J. P. van Leeuwen; 3. In school en huis, school- en volksliederen potpourri, Fr. Jakma; 4. Wiener Bür- l ger, wals, C. M. Zierer; 5. Vlinder- dans, Jan Morks; 6. Colonel Bogey on parade, mars-fantasie, K. J. Alford; 7. i Jhr. Mr. De Casembrootmars, P. de Rooy, 8. Regina, ouverture, Rossini; 9. Potpourri populaire No. 2, Alfred Delbeca: 10. Trafalgar, mars, W. Het liften is er een beetje uit tegenwoordig en dat vindt Artemis helemaal niet erg. Zo nu en dan zien de chauf feurs nog wel „duimelaars" langs de weg staan, maar een zo vreemd geval als zich enkele weken geleden nabij Hamburg afspeelde, zal de betreffende chauffeur niet licht vergeten. Want, nota bene, een RAAR, MAAR WAAR. Dat had er boven dit stukje kunnen staan. Toch is 't historisch.. Tenminste dat heeft mijn trouwe lezer B. uit Middelburg me verzekerd en die staat als een betrouwbaar man bekend. Het verhaal speelt langs de Autobahn Hamburg- Bremen. Tijdstip: begin van deze maand, tegen de avond. Let u goed op het doek gaat op! grap", dacht de in pyama gehulde dame, die het flink koud begon te krijgen. Na vijf minuten bibberen (van kou) en snikken (van woede en emotie) besloot ze dan maar het enige te doen, wat haar overbleef: liften! Met een kloppend hart en een hoogrode kleur ging ze in de schijnwerper staan, in nachtgewaad Ze voelde zich als een Lidogirl, die voor het eerst het doek ziet opgaan. O, als haar Middelburgse kennissen haar toch zo eens zagenvrese lijk! Met veel geknars stopte de eerste auto. Alle hoofden uit de raampjes. Een ontvluchte uit een inrichting? In haar steenkool-Duits schilderde de pyama-liftster de vreemde situ- atie. Of de chauffeur zo snel moge lijk achter haar man aan wilde rij den „Verstanden! Kommen Sie doch mal 'rein" riep de man lachend. Zo begon de jacht. „Daar rijdt-ie", riep mevr. B. tien minuten later. Ze gingen naast de Middelburgse auto rijden, bons den op de ruit, schreeuwden door het raampje en gebaarden, dat-ia moest stoppen. Wie er ook stilhield, de heer B. niet. „Hij ziet ons na tuurlijk voor autobandieten aan, zo in het donker," grinnikte de Duit ser. Hij gaf vol gas en reed snel vooruit. Een kilometer verder stop te de Duitser. „Gaat u maar op de weg staan, als de caravan eraan komt Delbecq; Zehle. Trial van de Zeeuwen De trial, welke de motorclub „De Zeeuwen" uit Middelburg in de duinen nabij Vrouwenpolder hield, is gewonnen door S. Jongepier uit Serooskerke met 118 strafpunten. De verdere uitslag was: 2 W. Leynse, Middelburg 127; 3 A. Bou- wens, Middelburg 128; 4 L. de Klerk, Middelburg 134; 5 W. de Jonge, Souburg 143; 6 J. Meyers, Souburg 158; 7 W. v. d. i Berg, Souburg 162; 8 P. Louws, Seroos- kerke 215. Swift begint aan de competitie Het naar de 2de klasse van de lande lijke korfbalcompetitie gepromoveerde Swift uit Middelburg speelt op zaterdag 7 september haar eerste competitiewed strijd, thuis tegen Algemene uit Leiden. Het verdere programma luidt als volgt: 14 september Achilles (Den Haag)— Swift;* 21 september SwiftReady (Den Haag); 28 september Zwervers (Dord- 1 recht)Swift; 5 oktober SwiftH.S.V. (Den Haag); 12 oktober rust; 19 oktober SwiftD.K.C. (Delft); 26 oktober Olym- piaan (Den Haag)Swift. Het hoofd van de geref. school in Serooskerke (W.) is gisteren hartelijk gehuldigd in verband met het feit, dat hij 27 jaar aan de school verbonden is geweest en thans met pensioen gaat. De kinderen hebben hem des mid dags een groots afscheid bereid. Na mens de leerlingen richtte zich G. Job- se tot het scheidende hoofd. In de avonduren was het de beurt aan de ouders en de oud-leerlingen. Alle plaatsen in het verenigingsgebouw waren bezet, toen de heer de Wolf achter de met bloemen versierde tafel plaats nam. De heer .G. Christiaanse wees er in zijn openingswoord op, dat het schoolbestuur, ouders en oudleer lingen dankbaar mogen zijn voor het geen de heer de Wolf 27 jaar lang als onderwijzer heeft gedaan. Hij zei o.m.: „U kunt vruchten zien van uw werk, dat u 27 jaar geleden bent begonnen". Als vrienden nemen wij afscheid van U". De heer Jobse verklaarde namens het personeel o.a. het volgende; „Wij zullen de prettigste herinneringen aan u blijven bewaren. Hij bood een prach- Naar wij van welingelichte zijde vernemen hebben ook de Amerikaanse, Engelse, Canadese en Australische televisie grote belangstelling voor de offi ciële opening van het Zeeuwse oester- en mosselseizoen 1957 „Zeeland Pre senteert", dat op 5 september zal plaats hebben. Op die dag komt het film- bureau Van Munster Van Riel te Amsterdam naar Yerseke, om in opdracht van televisiestations uit genoemde landen filmopnamen te maken van de festi viteiten. Dit zal ih de TV-programma's van die landen worden opgenomen in de rubriek „Television-news", een uitgebreide journaal. tige ets aan. De heer S. Willeboordse sprak namens het comité oudleerlin gen en mocht hem een radio plus ra diotafel aanbieden. De wnd. burgemeester, de heer A. Goedbloed, dankte de heer de Wolf voor de wijze, waarop hij al die jaren 1 het christelijk onderwijs in Seroosker- ke heeft gebracht. Verder spraken ds. van Wouwe, de heer C. de Visser en de heer Hageman woorden van dank. i Na de pauze richtte de heer de Wolf zich tot ouders én oudleerlin- gen. „Ik dank u hartelijk voor alle 1 caudeaus, die ik heb gekregen, maar het mooiste cadeau, dat u me geeft is, dat u vanavond bent gekomen en op die manier iets geeft van uw lief- de. jL Tevens werd het nieuwe hoofd, de heer J. van Leerdam, in zijn functie geïnstalleerd. De heer de Wolf diende achtereen volgens het onderwijs in Meliskerke, Goes, Bruinisse en tot slot 27 jaar in Serooskerke. De heer en mevrouw H., gezeten burgers van omstreeks veertig, wonende in de Zeeuwse hoofdstad, kwamen van vakantie uit het Hoge Noorden terug. Twee mooie weken waren het geweest, maar nu was dat weer voorbij. Meneer H. had met benauwde blik in zijn agenda gekeken en geconstateerd, dat hij over twee dagen al weer aan het werk moest. En dat terwijl ze nog zo'n 600 kilometer voor de boeg hadden. Bij de Deens-Duitse grens adviseerde een belangstellende douane-man: „Waarom rijden u en uw vrouw niet om beurten? U hebt zo'n prachtige caravan achter uw auto, waarin u dan ook weer om beurten kunt uitrusten." „Niet zo'n gek idee", vond me neer en zijn kortdate ega had er wel zin in om zo nu en dan het stuur eens over te nemen, zonder dat haar man steeds op haar vin gers zat te kijken. Aldus werd besloten. Eerst reed manlief een uur of wat. Toen me vrouw. Zestig kilometer op de Autobahn werd er weer gewisseld. Het begon al schemerig te worden en mevrouwtje hulde zich in pya ma, om ln de caravan alvast een tukje te doen. „Welterusten-, riep meneer H. over zijn schouder en drukte op de starter. TIK-TIK-TIK Zo rolden weer enkele tientallen kilometers onder de wielen van de helde wagens door. 't Werd donker en de chauffeur had het druk met het aanfloepen en dimmen van zijn koplampen, ,,'t Schiet zo toch lek ker op", dacht hij en glimlachte te vreden, „morgenmiddag kunnen we al thuis zijn en dan heb ik nog fijn een dagje om wat te bekomen van de vakantie-vermoeienissen. Gelukkig hebben we geen pech on derweg Hééé, wat hoorde hij daar? Begon de motor te pingelen? Net of er iets tikte. Daar had je het weer. Tik-tik-tiktik-tik-tik ,,'s Even onder de motorkap luisteren", besloot de chauffeur en stopte op een parkeerstrook. Voor zichtig, want zijn vrouw moest niet wakker worden. Die had haar rust wel nodig, ,,'k Heb het toch maar getroffen met zo'n kranig vrouw tje", mompelde hij voor zich heen, uit de wagen stappend. De motorkap omhoog. Heel rus tig bromde de motor. Geen getik of gepingel te horen. „Gek, zou ik het me tóch verbeeld hebben?" Dan maar weer verder. Even in de ca ravan gluren. Pikkedonker. „Die knort natuurlijk nog heerlijk", glim- lacte onze man en sloot voorzichtig zijn portier. Neen, nu hoorde hij niets meer van dat getik." Wat kan een mens zich toch lelijk vergis sen...." STRUIKGEWAS TWEEDE BEDRIJF. Vijf minu ten tevoren was mevrouw H. wak ker geworden. Ze zou wel even naar dat vertrekje in haar huis wil len gaan, dat men aan de binnen kant met een haakje pleegt af te sluiten. Maar iets dergelijks is in een caravan niet te vinden. Zoals kampeerders meer doen, besloot de nooddruftige dame haar toevlucht dan maar tot het struikgewas langs de weg te nemen, ,,'t Is toch don ker. Even Jan waarschuwen, dat-ie even stopt Met haar gladde ring tikte ze te gen de voorruit. Tik-tik-tik. Jan hoorde schijnbaar niets. Nog eens proberen. Tik-tik tik. Geen reactie. „Aah, daar stopt hij al. Natuurlijk, hij wachtte tot er een parkeerstrook kwam. Op de Autobahn mocht je immers niet zo maar stoppenVlug schoot me vrouw de struiken in. Brrr, wat griezelig donker was het daar. 0 Plotseling hoorde ze de auto wegrijden. Wat was dat nu toch? Ijlings kwam ze naar de weg. Een rood lichtje vertelde haar, dat de auto verder was gereden. „Flauwe AUTODIEVEN DERDE BEDRIJF. „Ziezo, d« motor loopt lekker," mijmerde d« Middelburgse zakenman tevreden, toen hij weer was weggereden, en tuurde in het schijnsel van zijn lampen. Plotseling een luid getoeter. „Wat wil die vent? Kijk nu toch eens, probeert me te snijden. Zo'n wegpiraat. Ja, ik zie je wel, jongen. Nu gebaart hij mij te stoppen. Kijk wel uit. Moet je vroeger opstaan, broer. Kan best een van die auto rovers zijn," Gelukkig, hij rijdt door. Toch angstig, zo midden in het pikke- Toen ben ik teneinde raad maar gaan liften. Wat moest ik an ders?. donker. Gelukkig, dat vrouwlief slaapt. Die zou zoiets natuurlijk vreselijk erg vinden. Enfin, een mooi verhaal om thuis aan de ken nissenkring in geuren en kleuren te vertellen. Heeee, wat is dat daar? Iemand in pyama. Een vrouw nog wel. Hard doorrijden. Natuurlijk een truc van die autoboeven. Kijk, daar staat hun auto ook. Hèèèèmaar dat isStoppen! Hoe het verder afgelopen is, dat meldt het verhaal niet. Ik weet al leen dat ze veilig en wel in Middel burg zijn aangekomen. Maar het drama van de Autobahn vergeten ze nooit meer. Ik had het eigenlijk niet mogen vertellen, maar ik vond het verhaal te mooi voor de doof pot. Ze zullen het me hopenlijk niet kwalijk nemen. Tjonge, wat een avontuur. KNM V-clubritten- kampioenschap Zaterdagavond wordt de tweede rit verreden van het KNMV-clubritten- kampioenschap. De start is om half acht bij de Stadsherberg in Axel, de finish omstreeks halftien te Perk- polderhaven. Het is een oriënterings- rit bij duisternis over een afstand van 70 km. en de voorgeschreven gemid delde snelheid bedraagt 36 km. per u. t De deelname staat open voor iedere motorrijder en automobilist. ST. ANNALAND Voor de jeugd. De in de winkelweek vallende woensdag van voor de school jeugd van Sint Annaland een bijzondere dag. In de etalage van de rijwielhande laar Corns. J. van Oost was, in samen werking met de plaatselijke afdeling Veilig Verkeer een verkeersetalage ge maakt. Hierop was een vijftal fouten ge projecteerd, die de jeugd moest uitzoe ken en opschrijven. Reeds voor zeven uur 's morgens verzamelden vele kin deren zich voor de winkel van de voor zitter van de Sint Annalandse Midden standsvereniging „Activa", de heer Fr. J. Stols, waar de ingevulde rebussen moes ten worden gedeponeerd in een grote bus. 's Avonds om acht uur had de trekking plaats. De eerste prijs was een paar kunstschaatsen en de tweede prijs een fototoestel, terwijl er verder nog een vijftigtal prijzen werd getrokken. VROUWENPOLDER Feest voorbij. De feestelijkheden te Vrouwenpolder hebben een einde ge kregen. Woensdagavond was er een lam pionoptocht waaraan zeer veel kinderen deelgenomen hebben. De muziekvereni ging E.M.M. van Serooskerke ging voor op naar het zomerwoningterrein. Alle kinderen kregen van de V.V.V. een ver snapering. Donderdagavond was er tot slot een kampvuur, waarvoor grote belangstel ling bestond. Een kampverhaat „Ergens in Europa" werd met aandacht beluis terd. Ds. v. d. Wal sprak over het ont staan van Vrouwenpolder, terwijl o.l.v. de heer J. Hekhuis enige Jiederen ge zongen werden.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2