Verzeker U tegen reparatiekosten kabouters.... doen het HONIG 40 ct. soepen KABOUTERS HONIG'S vermicellisoep s Irir/ n zes borden! per pakje yoor fijnproevers! Vlissingse voetballers boekten succes in Engeland Burgerlijke stand Vrijdag 30 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Zeeland in de patriottentijd SECRETARESSE een smid-bankwerker halfwas leerjongen Jongedames 2730 ICu 31-35 IÜ. 36-39 15.75 zuinig op Uw 1 'M5- TEL. 261 Uw verwarmingsspecialist J. V3.ll Wuijckhuijse "eproevmcj> haalt U geen vier, maar II OOK VERKRIJGBAAR IN ZAKJES VOOR VIER BORDEN Vijfdaagse trip GOBS Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder ADRIAN A ROOSE, geb. Pouwer betuigen wij onze op rechte dank, inzonder heid aan Dr. Van Bockel voor de medische behan deling en Zr. Verhoef voor de liefdevolle ver pleging. Namens de familie: W. P. Louwerse-Roose D. Louwerse Souburg, aug. 1957 NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ De Nederlandsche Heide maatschappij te Arnhem zal namens de Rentmees ter der Domeinen te Breda op vrijdag 13 sep tember 1957, des namid dags 2.30 uur, in restau rant G. Wiskerke, Ha venstraat A 184 te Phi lippine in het openbaar aanbesteden: Bestek T.D. no. 1232. Het egaliseren van per celen en het graven van kavelsloten (tota le oppervlakte 2.70 ha, lengte der sloten :t 12.5 km), een en ander met bijbehoren de werken in de Dijk- meesterpolder onder de gemeenten Hoeken Philippine. Het bestek met bijlagen is van maandag 2 sep tember 1957 af verkrijg baar ten kantore van het hoofd van het ambtsge bied der Nederlandsche Heidemaatschappij te Goes, Vógelzangsweg 100, telefoon no. 3751, tegen betaling van f 5,per stel, franco per post f 5,50. Restitutie heeft niet plaats. Inlichtingen worden, na gepleegd overleg, alleen aan bestekhouders ver strekt door voornoemd hoofd van het ambtsge bied, die daarvoor zitting houdt op vrijdag 6 sep tember 1957, in het kan toor van de Dienst der Domeinen, Haven, Phi lippine, des voormiddags van 1012 uur. H.H. LANDBOUWERS Gelegenheid voor opslag van peul vruchten, granen, zaden, enz. FIRMA D. ALEWIJNSE EN ZONEN Lange Viele 82 Middelburg „Hoe is 't mogelijk". „Die VéGé-geldzegels hebben van mijn vrouw een ge lukkige huisvrouw ge maakt!" door A. M. Wessels Gebonden in sterke band ƒ2.50 Verkrijgbaar bij de boek handel en de Uitgeefster: OU4TERBAAN LE COINTRE N.V GOES TE KOOP wm 1 Eberhard 2-schar wendploeg, 1-3 tons land- bouwwagen, beiden paar- dentractie. Zuidweg, Sme derij, Heinkenszand, Telef. 386—01106 1-9 tands veertand trac- torcultivator (voor lift), 1- 2 weg ploeg, origineel Ford Dearborn. Zuidweg, Smederij, Heinkenszand, Tel, 386—01106 Meelkist, spekstang en vleespotten. Coudorp 8. Nieuwdorp DIVERSEN Een nette weduwnaar, werkende stand, zoekt een huishoudster. Huwelijk niet uitgesloten. Leeftijd 57 jaar. Brieven onder no. 4995 bur. van dit blad te Goes Elke middag speeltuin met bezichtiging van de dieren. Entree 25 ct., kin deren 10 ct. Vogelpark- Speeltuin, Veerseweg, Middelburg. Cassettes, vlekvrij door en door. D. Lievense, L. Vorststr. 87, Goes GEVONDEN! De ideale shagverpakking! Het kan nóg zo warm, koud, nat of droog zijn, SAMSON half- zware shag blijft altijd in prima conditie, dank zij de plastic tabakszak. Vraag dus SAMSON en neem uw dubbel voordeel: Super kwaliteit in super-verpak king! Inboedelverkoping No tarishuis te houden op 11 september 1957. Nette goederen kunnen worden ingebracht Vraagt gratis ziehtzen ding Eén van de grootste contantzaken levert heren- -costuums, kombinaties. re genjassen, regenmantels mantelkostuums. jersey pakjes reeds vanal f 5- p maand Strikte geheim houding Brieven onde- no A 4929 bureau van di blad te Goes Bijverdienste! U hangt biljet voor *t raam en geeft aanvragers een boekje. Wij doen de rest en betalen goed voor Uw bemiddeling. Alleen be nedenwoningen. Ned. Ta len Instituut, Rotterdam (nader adres overbodig). Benzo rijwielen Bestel jelf uw rijwiel rechtstreeks jan de fabriek, f 50,— tot f60,- goedkoper en dan 'n Benzo-rijwiel uit de kunst m kwaliteit en prijs 51 j jrvaring dit zegt u genoeg Dok voor wasmachines wringers, stofzuigers enz Vraagt gratis prijscourant Benzo Rijwielfabriek, Hoogstraat 169, Vlaardingen Telef 2474 - 4244 - 5686 (K 1898) GOES - 1957 13 tot 21 september Wasmachmefabnek beeft snelwasmacinnes met lichte emaillebeschadiging, gloed nieuw met garantie f 145,- Langzaamwassers f 259,— Centrifuges 150,— Desge wenst afbetaling Depot: Nieuwstraat 28 Terneuzen. N.V. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ „DE SCHELDE'.' SCHEEPSWERF EN MACHINEFABRIEK VLISSINGEN vraagt voor de psychologische dienst. Gegadigden dienen in het bezit te zijn van het diploma Gymnasium of H.B.S. en de di- Eloma's steno en typen, eeftijd niet beneden 19 jaar. Sollicitaties te richten aan de afdeling Perso neelszaken, Glacisstraat 165, Vlissingen. GEVRAAGD: en REIJERSE—DE DREU, MACHINEFABRIEK MiddeTburgseslrazt N.V. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ „DE SCHELDE" SCHEEPSWERF EN MACHINEFABRIEK VLISSINGEN vraagt voor haar kantoren voor typewerk en administratie. Interessant werk onder goede sociale en financiële voorwaarden. Aanmelding zowel mondeling als schriftelijk op de afdeling Personeelszaken, Glacisstraat 165, Vlissingen. Speciaal voor Uw kinderen heeft van Haren deze ijzersterke garantie-schoenen vervaardigd. De uiterst soepele en stevige rubberzolen zijn gegarandeerd waterdicht en houden de voetjes van Uw kinderen gezond. En voor U... geen reparatiekosten meer! Want van Haren geeft U een vol half jaar- schriftelijke garantie op zolen en hakken. Het bespaart U vele guldens I Kindermolière van unieke kwaliteit Vlot modelletje ei\ een onoverUoHen Schoolschoen. In zwart en bruin IQ #0 Prima jongensloaler met elastiek-sluiting over wreek Uiterst buigzaam. Sluit zich als het ware om de voet. Daardoor een prettige pasvorm. In zwart jG /O Filialen te t Goes, Lange Kerkstraat 47 Middelburg, L. Delft 42 Vlissingen, Walstraat 68 He» uiterste wordt er ïrlJwel patenteerde hoeken keus'e"drie «PacUe,ten' a| 16000 eal.^ 9500 Cj' ur 1 met°micadeur I met mieadeur I - 370,. I LANGE VORSTSTRAAT 39-50 - GOES - TEL. 2555 ons dagelijks vervolgverhaal 39) „Wij hebben niets meer met elkaar te bespreken, dokter Ruthven", ant woordde ze en liep door naar boven, alsof ze voorgoed met hem had afge daan. Hij werd rood van kwaadheid, zette zijn hoed weer op en verliet het huis. Hij had geen rust, voordat hij zijn vader van Warburtons bezoek op de hoogte had gesteld, daar het hem niet veel goeds scheen te voorspellen. Hij vond zijn vader, met alle papieren, me op Miss Dempsters bezittingen betreK- klng hadden, om zich heen verspreid. „Goeiemorgen, jongen. Geen werk meer? Je moet gauw weer zo'n vette klant zien te krijgen", zei hij met een tikje platte geestigheid. „Ik ben net naar het huis geweest en ben daar door de markiezin lelijK uit de hoogte behandeld. Heus, 'n mar kiezin! Daar ziet ze net naar uit. Maar lk heb nog iets gezien, wat me noga! van streek heeft gebracht. Kent u soms een zekere Warburton?" Onder het spreken schoof hij zijn va der het kaartje toe, dat hij uit het huis had meegenomen. „Ik heb wel eens van hem gehoord. Zijn vader heb lk wel gekend. Waar heb je dit gevonden?" „In het huis van Miss Dempster. Ik kwam hem op de stoep tegen. Meikle heeft me verteld, dat hij een half uur door ANNIE SWAN met haar bezig geweest ls. Wat denkt u, dat dit heeft te betekenen?" „Dat lijkt verdacht! Tenzij ze iemand in de arm genomen heeft, om het testament te betwisten, of iets der gelijks. Ik heb haar gisteren alles nog al duidelijk uitgelegd, zodat ze kon weten, waar ze aan toe was. Ze heeft het heel kalm opgenomen. Het leek wel, of het haar niets kon schelen, of ze iets kreeg of niets". „Ze heeft natuurlijk maar net ge daan alsof, daar kunt u zeker van zijn. Ze is ontzettend geslepen. Ik zou er wat voor geven, als ik wist, wat die kerel daar vanochtend had gedaan. Het is waarschijnlijk niet mogelijk, daar achter te komen?" „Nee, ik zou tenminste niet weten hoe. Ik kan hem toch niet op gaan zoeken, om het hem te vragen", zei de oude man grimmig. „Ik zou maar niet zo verschrikt kijken, als ik jou was. Alles is best in orde. Het is heel wat werk, dit alles na te kijken." Ruthven Sr. gebaarde met zijn hand naar de massa documenten en begon toen zijn zoon het laatste codicil voor te lezen, dat Miss Dempster in augus tus van het vorig jaar aan haar tes tament toegevoegd had. Het zou de jonge Ruthven zeker geïmponeerd hebben, als hij het krachtige ernstige gezicht van Warburton maar uit zijn herinnering had kunnen bannen. Telkens echter kwam het weer bij hem boven en het ergste was, dat hij niets kon doen. Hij moest rustig af wachten en maar zien, hoe hij de nog resterende achtenveertig uren door kwam. Ruthven had uit naam van Miss Harman een paar uitnodigingen laten drukken om de begrafenis bij te wo nen. De meeste had zij zelf geadres seerd en gepost. Hierdoor kwam het, dat de zes volgrijtuigen vol waren, toen zij het huis verlieten om Miss Dempster naar haar laatste rustplaats op het oude Greyfrlars kerkhof te ge leiden. Ds. Guthrie had een korte be- grafenisdienst in de salon gehouden en had, op Alice's dringende uitnodi ging, beloofd, na afloop van de be grafenis terug te komen om bij het voorlezen van het testament tegen woordig te zijn. Miss Dempster had heel duidelijke aanwijzingen achterge laten, hoe zij wenste, dat alles die dag zou verlopen en ze had uitdrukkelijk de namen genoemd van degenen, die in de bibliotheek bij het voorlezen van het testament tegenwoordig moesten zijn. Nadat de stoet was vertrokken, ging Alice in de grote, sombere salon zit ten. Ze zag bleek, maar huilde niet en er lag een gespannen uitdrukking op haar gezicht. Zij had zelf een gast ge vraagd, waardoor ze haar eenzaamheid minder hevig voelde, Mrs. Marshall King. Traquair was nog niet in staat bui tenshuis te komen, maar zij was geen ogenblik uit zijn gedachten en hij had haar een condoleance-briefje geschre ven. „Wat een vreemd idee, het gehele testament voor te lezen, waar ieder een bij is", zei Alice. „Toen mijn tante het daarover had, heb ik haar ge vraagd, waarom dat zo moest gebeu ren. Ze zei, dat het een gewoonte was en dat het tot nu toe altijd in haar familie gedaan was." Mrs. King glimlachte flauwtjes. „Als er testamentaire beschikkingen zijn, gebeurt dat als regel", zei ze, „hoewel het altijd een pijnlijke aange legenheid is." „Het zal verschrikkelijk zijn", zei Alice". „Ik geloof, dat de Ruthvens denken, dat zij de voornaamste erfge namen zijn en hun teleurstelling zal ontzettend zijn. Hebt u gezien, welk een woedende blik de oude Ruthven Mr. Warburton toewierp, toen hij de kamer binnenkwam, net voordat de dienst begon? Het was verschrikke lijk." (Wordt vervolgd) Een Hongaarse delegatie, die door de regering-Kadar belast is met het uiteenzetten van de Hongaarse kwestie in het buitenland, is na bezoeken aan India, Ceylon, Birma en Indonesië te Cairo aangekomen. 9 In de provincie Sokoto in Noord- Nigeria zijn 41 personen om het leven gekomen, doordat de vrachtauto, waar mee zij werden vervoerd, van een brug afreed en in een rivier stortte. Honig's vermicellisoep is al jarenlang de soep-van-de-fijnproevers. Deze kostelijke geurige en krachtige soep - volop fijne goudgele Honig's vermicelli - doet U vergeten, dat U de soep vandaag eigenlijk zélf had willen maken. Die vermicellisoep van Ho"ig is zo heerlijk! En lekker vlug klaar 1 J/eem 't vandaag nog in huis! Wat „Arsenal" is voor het Engelse profvoetbal, is „Dulwich Hamlet" voor het amateurvoetbal in Engeland. Bei de clubs zijn, ieder in hun groep, toonaangevend en de club van het vasteland, welke kans ziet om Arsenal of Dulwich Hamlet op eigen grond te verslaan, komt met grote koppen in de Engelse pers. De Engelse bladen van dinsdag maakten daarop geen uitzondering, want Vlissingen had kans gezien om Dulwich Hamlet op Champion Hill 'n nederlaag te bezorgen. Weliswaar op het nippertje met 01, maar toch een nederlaag. Dat ene doelpunt kwam ongeveer 20 minuten voor het einde, toen Jan de Nooyer, na een goed op gezette aanval, alleen doorbrak en feilloos scoorde. Onmiddellijk veranderde het Dul wich Hamlet Stadion in een heksen ketel. En daarvoor was alle reden, want de Engelsen, die tot dan toe het meest in de aanval waren ge weest, begonnen aan een geweldig slotoffensief. De roodwitten, die zich echter kennelijk in het hoofd had den gezet om Engeland niet zonder een overwinning te verlaten, gaven zich tot het uiterste en de verdedi ging, waarin Piet de Nooyer uit blonk en Piet Baart schitterde, wist steeds weer de aanvalsgolven af te slaan. En tot twee maal toe kregen zij zelfs nog een goede kans om de voor sprong te vergroten door een gevaar lijke uitval, maar Kees Stroo en Jan de Nooyer kogelden rakelings naast. In de laatste minuut vuurde de En gelse middenvoor een kogel af, welke ver buiten het bereik van Piet Baart op de lat kwam. En daarmede was Dulwich definitief geslagen. Elf dood vermoeide, maar gelukkige Vlissingers verlieten het veld na een wedstrijd, welke volgens de Engelse pers meer weg had van een Cupfinal dan van een vriendschappelijk partijtje. TEGEN „BROMLEY" Ook tegen Bromley speelden de Vlissinges uitstekend, vooral in de eerste helft, toen zij het harde En gelse spel beantwoordden met vloei ende combinaties tot in het Engelse doelgebied. Het beslissende schot bleef echter uit, ook al namen de roodwitten reeds na enkele minu ten spelen de leiding door Chris de Nooyer uit een schermutseling. De Engelse middenvoor zorgde echter nog voor de rust voor de gelijk maker. Kort na de hervatting kreeg Brom ley een voorsprong, doch daarna bracht Henny van Wezel partijen op gelijke voet. Dit was voor Bromley het sein om met een volkomen eerlijk, doch keihard spelletje voetbal te beginnen. De Vlissingse verdediging, beduusd door dit optreden, vond het juiste ant woord pas tien minuten voer het ein de. Maar voor die tijd had Bromley reeds een 52 voorsprong geforceerd en daarbij bleef liet. ONTVANGST De Vlissingers hebben in Engeland niet alleen gevoetbald. Zij werden door de burgemeester van Bromley op het stadhuis ontvangen. Een receptie, welke bijna drie uur duurde en tij dens welke Bromley's burgemeester zijn gasten rondleidde en hen vertelde van de vele tradities, welke een En gels gemeentebestuur nog handhaaft. Een der Vlissingse voetballers werd zelfs in toga gestoken om de rol van de burgemeester te vervullen. De supportersclub bood hen een dagtocht aan met excursies naar Lon don Airport en Windsor Castle, waar bij het bezoek aan een echte Engelse kermis de nodige vrolijkheid bracht. Natuurlijk werd ook een bezoek aan Londen gebracht. Veel te vlug kwam het einde van deze vijfdaagse tour, welke werd be gunstigd door goed weer en de Vlis singse voetballers, naast twee interes sante wedstrijden, veel leerzaams heeft geboden. Geboren: Janna D., d. v. J. H. van de Repe en G. M. Minheere te Krui- ningen; Paula R., d. v. K. Pik en H. Visser; Jan B. D., z. v. H. Trimpe Burger en F. A. M. Greup te Sas van Gent; Pieter, z. v. H. M. Bliek en J. L. van Oosten te Wolphaarts- dijk; Joukje, d. v. H. van Sabben en T. G. van Ruiten; Johannes M., z. v. A. de Bruine en M. J. Slabbekoorn; Gerardus F. J., z. v. C. H. Bal en P. C. Daane te Kruiningen. Huwelijksaangifte; K. Lindenbergh, 21 jr en S. A. Tamminga, 18 jr. Gehuwd: S. J. Eversdijk, 26 jr. en M. G. de Hullu, 26 jr.; J. Hillebrand, 21 jr. en J. Bal. 21 jr. Overleden: L. Jobse, 33 jr., echtg. v. W. P. Broeksma; G. Koch, 74 jr., wedn. van E. M. Boone te Heinkens zand.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4