Financieel staat Middelburg er niet zo best voor ZEEUWSE UL PHILIPS Nieuws uit de Provincie Grote tekorten op gewone- en kapitaalsdienst Invasie van ambtenaren in Zeeuwse hoofdstad PRINSES MARGARETHA KON VOLOP GENIETEN Amerikaanse verkoop bij nu spotkoopjes! B en w bieden ontwerpbegroting 1958 aan Schietwedstrijden Res. Rijkspolitie [aars Ontvangst door prov. bestuur Celstraf voor diefstal te Vlissingen Chauffeurs veroordeeld S S Rustige Denen Artemis Diploma voor verkoopster Vrijdag 30 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Het college van b. en w. van Middelburg is dit jaar wel bijzonder vlug met de aanbieding van de ontwerp-gemeentebegroting 1958. Het is een van de eerste gemeenten in Zeeland, die met het ontwerp gereed is. De cijfers van de Zeeuwse hoofdstad laten er geen twijfel over bestaan, dat de financiële situatie van de gemeente somber is. De gewone dienst voor 1958 laat een bedrag aan uitgaven zien van 10.417.483,12 (vorig jaar 9.657.981,32) en aan inkomsten 9.798.969,08 (vorig jaar 9.353.704,43). Het blijkt dus, dat de ont- werp-begroting voor 1958 een tekort aan gewone middelen aangeeft van 618.514,04 (vorig jaar 304.276,89). Tevens komt aan het licht dat het geraamde tekort voor 1958 ruim 3 ton hoger ligt dan in 1957. De kapitaaldienst wijst aan inkoms ten een bedrag aan van f 32.069.284,29 en aan uitgaven f 42.591.115,23; dus een tekort aan buitengewone midde len van f 10.521.830,94 (vorig jaar 1 4.242.568,49). In hun toelichting schrijven b. en w., dat geconstateerd kan worden, dat de dienst 1956 sluit met een niet noemenswaard saldo. Absolute cijfers over 1956 kunnen echter nog niet verstrekt worden, omdat de sa menstelling van de rekening nog niet voltooid is. Dat 1956 dit resul taat oplevert, is voor een groot deel te danken aan een subjectieve ver hoging van het basisbedrag van de algemene uitkering uit het gemeen tefonds. Afwijzing Een verzoek tot een soortgelijke verhoging voor 1957, zal, naar het zich laat aanzien, afgewezen worden. Het Is namelijk zo, dat Ged. Staten, na overleg met de Rijksinspectie voor de gemeentefinanciën hebben besloten te adviseren het verzoek af te wijzen. B. en w. hebben de stellige indruk, dat aan deze afwijzing de bestedings beperking debet is. Op zijn zachts uit gedrukt lijkt het er op, dat deze te pas en te onpas wordt gebruikt, aldus de toelichting. Dit heeft tot gevolg, dat getracht moet worden de begroting 1957 in evenwicht te brengen met ei gen middelen. Maatregelen Het behoeft geen betoog, dat het wegwerken van een tekort van ruim 3 ton aanleiding zal geven tot het tref fen van ingrijpende maatregelen. De ze maatregelen zullen ongetwijfeld in vloed uitoefenen op de ontwerpbegro ting voor 1958. Dit ontwerp moet men rien als een beeld, zo zeggen b. en w., van datgene, wat voor de huishouding der gemeente voor 1958. nodig is. Het Is zonder meer duidelijk, dat ook deze begroting nog tal van wijzigingen zal dienen te ondergaan. Het ligt n.l. in het voornemen van b. en w. bij een nota van wijzigin gen voorstellen te doen, die een aan zienlijke verlaging van het tekort beogen. Tal van uitgaven stijgen rustig door, zonder dat enige stij ging van middelen merkbaar is. De belangrijkste inkomstenbronnen van de gemeente t.w. de algemene en de belastinguitkering uit het ge meentefonds zijn bevroren op resp. 145 en 132 pet. Kosten stijgen B. en w. menen, dat de uitgaven stijgingen niet het gevolg zijn van het ter hand nemen van nieuwe taken. Zij worden veroorzaakt door prijsstij gingen in allerlei takken van het be drijfsleven en voor allerlei diensten, waarvan de gemeente gebruik moet maken. Om een voorbeeld te noemen: de kosten van verpleging van armlas tige krankzinnigen, bejaarden enz. stijgen onrustbarend. Het nadelige saldo van de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg alleen is ruim f 80.000 hoger geraamd dan voor 1957. Er moet zelfs een nog verder gaande stijging der verpleegprijzen worden verwacht nu de regering een einde heeft gemaakt aan de verstrek king van bijdragen in de kosten van ziekenhuisbouw, hetgeen tot tariefs verhogingen in de ziekenhuizen leiden moet. Wil men daarentegen b.v. de tarieven van de energiebedrijven ver hogen, teneinde een aanpassing te krijgen aan het gestegen kostenpeil dan verkrijgt men niet of zeer moei zaam de goedkeuring van de minister. Deze gang van zaken bemoeilijkt in hoge mate het voeren van een finan- ciëel beleid. Enig perspectief kunnen b. en w. voor 1958 dan ook niet bieden. Geen evenwicht Zoals bekend loopt de huidige fi nanciële verhoudingsregeling af op 31 december a.s. Een nieuwe rege ling is er nog niet. Als b. en w. alles overzien, dan ko men zij tot de conclusie, dat het ab- Op de schietbaan aan de Sloedam vonden de jaarlijkse districtsschiet wedstrijden plaats van de Reserve Rijkspolitie. Majoor Van Ballegoyen de Jong reikte de prijzen uit. De uit slag was: le afdeling: 1. D. Katsman 57 p.; 2. P. Brouwer 53 p.; 3. P. Geldof 53 p.; 4. A. van Meurs 50 p.; 5. J. Doene 49 p.; 6. A. J. de Schepper 47 p.; 7. J. Thoma 45 p.; 8. J. F. Stoffels 44 p.; 9. 5. H. Mulder 42 p. 2e afdeling: 1. J. Marinissen 52 p.; 2. J. de Kraker 51 p.; 3. J. P. Polderman 49 p.; 4. P. Hollebrandse 47 p.; 5. D. van Splunder 46 p.; 6. M. J. de Haan 40 p. 3e afdeling: 1. M. Blankenburgh 49 47 p.; 4. C. Zandee 46 p.; 5. J. v. d. p.; 2. J. Dieleman 48 p.; 3. G. Ruissen Hage 45 p.; 6. E. C. Fermont 43 p. soluut onmogelijk is evenwicht te brengen in de ontwerp-begroting 1958. Zelfs het invoeren van de meest ingrijpende wijzigingen zal nog niet het gewenste resultaat op leveren. Kapitaaldienst Met betrekking tot de kapitaaldienst wijzen b. en w. er op, dat dit ontwerp een duidelijk beeld geeft van de moei lijkheden op de kapitaalmarkt. Het te kort aan financieringsmiddelen blijft stijgen. Een mogelijkheid om tot con solidatie over te gaan is er niet. Hoe wel de investeringsbeperking ook voor Middelburg haar invloed deed gelden is de behoefte aan middelen op lange termijn groter dan ooit, doordat de woningbouw eerst in de loop van dit jaar goed op gang kwam. Het is interessant te weten, dat naar ruwe schatting de gezamenlijk bruto vlottende schuld reeds is opgelopen tot 1,5 miljard gulden. Daar staat een kapitaalaanbod tegenover dat aanzien lijk geringer is. Carillonconcert te Veere Zaterdagavond a.s. van 89 uur be speeld voor de laatste maal in dit sei zoen Piet Broerse het carillon van de raadhuistoren te Veere. In verband met de jaardag van -H.K.H. Prinses Wilhelmina, zal een populair program ma worden uitgevoerd, hoofdzakelijk bestaande uit nationale liederen, oran jeliederen en volksmelodiën. De toren zal verlicht zijn. Ingezonden mededeling (adv.) Radicale vernietiging van G.J.O. organiseert fietsrally Morgen organiseert de Geref. Jeugd Organisatie, rayon Zuid-Beveland, 'n fietsrally voor jongens en meisjes van 1216 jaar. Nu reeds staat vast dat er ongeveer een 150 deelnemers zul len zijn. Vanuit twee plaatsen zal er gestart worden. De ene groep start bij de brug in Wilhelminadorp, en de andere groep bij de korfbalweide in Heinkenszand. De finish zal omstreeks zes uur in 's-Heer Hendrikskinderen zijn, waar ook de prijzen zullen wor den uitgereikt. Zeeland beleeft in deze dagen een gro te invasie van provinciale ambtena ren. De personelen van alle tien an dere provinciale griffies zijn van gisteravond af tot morgen toe in Zeeland te gast. De tien vorige ja ren waren voor deze ontvangst de andere provincies aan de beurt. Zee land als kleinste provincie was bescheidenlij k de laatste. Maar het zet daarbij zijn beste beentje voor. En de ambtenaren van onze griffie hebben een programma voorbereid, dat klinkt als het carillonspel van de Lange Jan. Men denke niet gering over deze pres tatie. In totaal moeten er 750 a 1000 gasten ontvangen worden, die alle Ingezonden mededeling (adv.) De rechtbank te Middelburg heeft de 26-jarige timmerman C. de J. uit Vlissingen veroordeeld tot één jaar ge vangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, en onder toezichtstelling van de afdeling reclassering van het Leger des Heiis. De straf, die de officier van justitie tijdens de zitting van 16 aug. j.I. eiste, was gelijkluidend. De J. heeft zich destijds schuldig gemaakt aan een tweetal diefstallen ten nadele van de Zuid-Nederlandse Bouwmaatschappij te Vlissingen, waar mee in totaal een bedrag van f493 gemoeid was. Afbetalingsschuld vorm de de aanleiding hiertoe. De Terneuzenaar A. M. V., tegen wie de officier f 100 of 20 dagen had geëist, „ter gelegenheid van" een ern stige verkeersfout bij de Vlakebrug, werd door de rechtbank veroordeeld tot een geldboete van f 250 of 50 da gen. V. was op 25 april op de oprit naar de Vlakebrug met zijn vracht auto aan het inhalen geslagen, terwijl uit tegenovergestelde richting een motorrijder kwam. Laatstgenoemde moest toen ijlings een heenkomen zoe ken in dp berm, maar hij kwam hier bij zo ernstig ten val, dat hij een hersenschudding, een kaakbeenfrac tuur en een gescheurde knie opliep. De rechtbank wees voorts vonnis in de zaak tegen de landbouwer S. v. d. B. uit Zonnemaire, die op de pro vinciale weg in zijn woonplaats zijn vrachtauto linksaf gestuurd had, ter wijl hij werd ingehaald door een motorrijder, die bij de botsing, welke toen volgde, werd gewond. Ook in dit geval kwam de rechtbank tot een hoger bedrag dan de officier, die f75 of 15 dagen had geëist. V. d. B. werd veroordeeld tot f 150 of 30 dagen. De civiele vordering ad f 216,16 werd toe gewezen. Plukken van zilveruien afgelopen Het plukken der zilveruien te Sint Philipsland is thans weer geëindigd. Dit produkt heeft weer een zestal weken aan vele mensen werk geboden. Het i grootste aantal werknemers zullen weer in de W. en W. regeling worden opge nomen, daar er nog geen werk te krlj gen is, vooral in verband met het natte weer. 1 Door de mensen die voor de uiencam- i pagxie in de havens te Rotterdam werk' ten, is dit werk weer opgenomen. Kantongerecht Bergen op Zoom moeten worden gehuisvest en die met elkaar een heel programma van recepties, excursies, en sportieve wedkamp afwerken. Middelburg had zich gisteravond voor de eerste begroeting in kleurig en lichtend feestkleed gestoken. De Lange Jan, de Abdijgebouwen, het stadhuis en andere karakteristieke monumenten van Zeelands hoofdstad stonden in al hun praal in de stralen van het floodlight. Op de Markt was muziek, in de Nieuwe Kerk een or gelconcert, kortom: heel Middelburg recipieerde. Charmant was vooral de ontvangst in de Abdijgebouwen. Provinciegewijs kwamen de gasten daarheen. Nog niet allen. Limburg logeerde <èze nacht nog in Zeeuwsch-Vlaanderen. Utrecht, Zuid-Holland en Noord- Holland (gedeeltelijk) zullen van daag pas komen. Maar de Gronin gers waren naar de gewoonte van verstkomende het eerst. De groepen werden allereerst door de Zeeuwse collega's begroet in de kloostergangen, die voor deze gele genheid intiem waren verlicht met vetpotjes en daardoor te beter hun Middeleeuwse schoonheid toonden. Dames in Zeeuwse kledij, serveer den hier de koffie. Door de eveneens gedeeltelijk met stallantaarns verlichte kunstige gewelfde kelders werden de gasten groepsgewijs naar de kloosterzaal, die thans statenzaal is, geleid, waar de Commissaris der Koningin, de leden van Ged. Staten en de griffier zorgden voor een hoofse ontvangst. Ze bewonderden die prachtige zaal, waar de mooie wapens van de Zeeuwse steden en dorpen een schitterende versiering zijn èn ze ge noten van de gulhartige Zeeuwse ontvangst en het prettige gesprek met hun gastheren: het provinciaal bestuur. „Ik moet Vanavond zeker 750 handen schudden", zei de Commissaris ons. „Maar ik vind het gezellig". En zo w,as het ook, naar wij uit de mond oordeelde hij conform de eis. De Belg van tal van gasten hoorden. kreeg een tientje boete. insectendodende lamp Het modernste en voordeligste insectenbestrijdingsmiddel Botsing tussen vrachtauto's te Rilland Gisteravond circa half acht zijn op l de Rijksweg te Rilland, bij de Derde weg, twee vrachtauto's tegen elkaar 7 gebotst. Beter gezegd: langs elkaar ge- botst. Een vrachtauto van de gebr. Braamse uit Heinkenszand, geladen met zilveruien, reed in de richting Brabant. Uit tegenovergestelde rich- i ting naderde een oplegger met twee wagens vlas. Bij het passeren reden i beide wagens te kort naast elkaar, met het gevolg, dat het portier van de auto f Braamse werd weggerukt en de lading zilveruien op de weg terecht kwam. De vlasauto dook met het voorste stuk in de sloot en de lading lag her en der over de weg verspreid. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De politie zoekt naar de schuldvraag. (e- I Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom is gistermorgen de ketting botsing bij het viaduct te Woensdrecht behandeld waarhij als verdachten moesten verschijnen P. de V. uit Aag- tekerke; Ch. v. F. uit Goes en G. M. i uit Luik (B.). Daar zij op tweede pinksterdag in een file hadden gereden en één van hen plotseling had geremd waren ver- i schillende auto's op elkander gebotst. I Achteraan reed van F. daarvoor de i Belg en daar weer voor De V. De Officier van Justitie vond het een eenvoudige zaak, want de meeste l filerijders bewaren geen afstand vond T hij en dan moeten zij maar de gevol- gen dragen. Hij achtte alle drie straf- baar en eiste tegen ieder een boete van f20 subs. 4 dagen. -(< Hoewel twee advocaten vonden, dat S hun cliënten niet schuldig waren, oor- deelde de kantonrechter anders. Vol- gens hem had de Belg echter het minste sfchuld. Van F. en De V. ver- lil /i A a1a "ha d a! rf ST. ANN ALAND Moedercursus. Het ligt in de bedoe ling van het Groene Kruis om een moe dercursus te geven in het wjjkgebouw voor jonge moeders en verloofden. Deze cursussen bevatten lessen over de moe- derschapszorg, zuigelingen- en kleuter zorg. Op donderdag 5 september wordt begonnen. ST. MAARTENSDIJK Kookcursus. Op vrijdag 6 september zal in hotel „Het Hof van Holland" een propaganda-filmavond met demonstratie worden gehouden, uitgaande van de commissie voor huishoudelijke voor lichting t.en plattelande. Op deze avond zal getracht worden bü voldoende deel name een kookcursus te organiseren. SINT LAURENS Feestprogramma 31 augustus. Zaterdag 31 augustus zal het feest zijn op Sint Laurens. Het sportterrein zal officieel worden geopend en voorts zal de ope ning van de nieuwe Van Cittersstraat plaats vinden. Het programma dat door het bestuur van de Oranjevereniging is samengesteld ziet er als volgt uit: 2 uur opening sport terrein door burgemeester W. Baas; 1.45 tot 2.30 uur stoeltje rijden te paard, 2.30 tot 5 uur sjeesje rijden, 2.30 tot 3 uur hindernis lopen, 3 tot 3.15 uur hard lopen, 3.15 tot 3.45 uur wielrennen, 3.45 tot 4 uur hoogspringen, 4 tot 5.30 uur korfbalwedstrijd tussen „O.N.D.O." van Sint Laurens en „De Stormvogels" van Westkapelle. Tenslotte zal de burgemees- ter om 5.30 uur de nieuwe Van Citters- straat openen. Het programma zal wor- den opgeluisterd door E.M.M. van Se- rooskerke. Wanneer het oranjezonnetje zaterdag geen verstek laat gaan, zal het op Sint Laurens een drukte van belang zijn. STAVENISSE i Benoemd. De heer W. Heijboer, thans hulpbesteller, is met ingang van 2 sept. aangesteld in vaste dienst. Raad bijeen. De raad der gemeente Stavenisse komt vanavond om 7.30 uur bijeen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot niet-aansluiting bij de gemeenschap pelijke regeling Stichting Zeeuwse Mu ziekschool; voorstel tot verkoop gedemp te sloot Poststraat tot aan Bos aan 1) N.V. Levensverzekeringsmij Utrecht 2) Coöp. Boerenleenbank; voorstel tot ver huur woning Poststraat 1 aan de heer H. Vermaas; voorstel tot publieke ver koop woonkeet staande aan de Pr. Bern- hardstraat. Weet u, wat je direct al opvalt en wat zo weldadig aandoet? Dat is die typische rust, die er van het Denenvolk uitgaat. Al ga je ook in het hart van Kopenhagen staan, in het beroemde vermaakcentrum Ti- Toevallig ging ik tegelijk met de troonopvolgster, Prinses Margaretha de poort van het wereldberoemde openlucht- vermaakcentrum Tivoli in Kopenhagen. Wat er toen gebeurde 1 Niets, helemaal niets. Wat bij ons onmogelijk schijnt te zijn, was in Denemarken de gewoonste zaak van de wereld: de Prinses werd met rust gelaten. U MOOGT HET wel weten, aan Scandinavië heb ik mijn hart verpand. Als ik zoveel verdiende als een fabrikant in bitterballen of als de oesterkwekers van Yerseke, dan zat ik de helft van mijn leven in het hoge Noorden. Het liefst in Suomi-land. Maar goed, mijn financiën stonden me slechts een vakantie in Denemarken toe. Denemarken? zult u zeggen, da's net als hier. Dat menen de meeste mensen en daarom komen er zo weinig Nederlanders. Jammer, want het is er toch zo interessant engeheel anders. Denen staan, wezen heimelijk naar de prinses, glimlachten trots, maar liepen dan weer door. Margaretha heeft een onbezorgde, vrolijke avond gehad, midden tussen haar volk, een avond, zoals bijv. onze Beatrix of Ireentje nog nooit hebben mogen beleven. Om dat ons volk dat niet toestaat. Wij bestormen onze Oranjetelg direct en laten ze niet meer los, zolang we de kans hebben. Nee, zoveel zelfbeheersing als de Denen kun nen wij Hollanders toch nog bij lange na niet opbrengen. „VLOERWRIJVER" Intussen had ik me ook al weer verdienstelijk gemaakt voor het Deense koningshuis. Ik had het pa leis bezichtigd, maar om de parket vloeren niet te verkrassen, kreeg ik een paar grote vilten pantoffels aan, waarop je je al voortschuivend kon verplaatsen. Na de rondleiding zei de gids tegen me: „Dagelijks schuifelen zo honderden toeristen over onze vloeren. Op die manier behoeven wij ze nooit te wrijven. Dat spaart heel wat werk uit, ziet u. Hartelijk bedankt". Weet u, wat ook niet gek is? Dat de Deense fietsers, vlak voor dat ze willen afstappen, hun lin kerhand opsteken. Het lijkt wel iets op dat „houzee"-gebaar uit de oorlogstijd, maar het is zeer effec tief. Het achteropkomende verkeer blijft nu gespaard voor plotseling van de fiets afvallende pedalisten, die de chauffeurs in ons land kou de rillingen doen bezorgen. KOEK WAS OP Veertien dagen later moest ik het lanl van Anderssen, Hamlet, ko ning Knud de Heilige, de „lille hav- fru" en Möns Klint voor de derde, maar zeker niet voor de laatste maal vaarwel zeggen. Weg lieflijke heuvels met poppedorpjes en witte kerkjes, weg diepirigsneden fjor den met je dag en nacht puffende PRINSES MARGARETHA vrolijk studentje nog voli bijvoorbeeld, dan is het rustig. Wel enorm druk, maar o zo weinig lawaai. Geen geschreeuw, geen getoeter, geen geschetter. Al les kabbelt rustig voort. De auto's rijden kalm, de voorbijgangers pra ten gemoedelijk en toch bruist Ko penhagen van levenslust. Een vreemde gewaarwording, die ook na herhaalde bezoeken blijft opval len. Neem bijvoorbeeld die ontmoe ting met de Deense kroonprinses. „Ik mag een boon zijn, als dat prinses Margaretha niet is," fluis terde ik mijn metgezel, een Friese reder, in het oor, toen we met onze Nederlandse ellebogen vooruit trachtten te komen bij de ingang van Tivoli. „Welnee, man, dan zouden de mensen er hier toch wel meer aan dacht aan schenken Maar het was de kroonprinses wel, dat stond vast, toen de Ethio pische chauffeur in livrei vertrok en ik op het nummerbord van de wagen een 3 met een kroontje ont dekte. Samen met twee vriendin nen en twee vrienden, allen stu denten van een jaar of achttien, twintig, kwam zij die maandag avond eens gezellig wat onder de vele duizenden toeristen en Denen neuzen. MET RUST LATEN Kijk, dat vond ik nu zo bijzon der aardig van die Denen. Ze zijn bijzonder trots op him Koningshuis, en juist daarom laten ze de konin klijke familieleden wanneer die eens onopgemerkt willen uitgaan, zoveel mogelijk met rust. Voor de aardigheid ben ik een beetje bij haar in de buurt geble ven zo zijn wij Nederlanders nu eenmaal om eens te zien, hoe dat zou aflopen. Welnu, er gebeurde niets. Kroonprinses Margaretha en haar mede-studenten vermaakten zich als alle andere jongelui. Ze stonden krom van het lachen bij de smijttent, waar je voor twee kwart jes met vijf ballen zoveel servies goed mocht kapotgooien als je maar kon, ze aten een ijsje bij een stalletje, sierden zich vol trots met een in de schiettent veroverde tro fee en keken vol spanning naar de optredende luchtacrobaten. Zo nu en dan bleven een paar vissersbootjes, weg Regenmeisje van Kopenhagen, weg smörebröd en Langelisie. Het jachtige kranten leven eiste z'n deel weer op, met alle Babbelaars-gevolgen van dien. Tot morgen! P.S. Ja, morgen vertel ik u heus dat verhaal van die Middelburgse dame, die op de Autobahn bij Ham burg ging liften in pyama. 't Is his torisch en nogal spannend, al zeg ik het zelf. A. VEERE Serenade. Gisteravond bracht de Veerse fanfare een klinkende serena de bij de heer J. Verstraaten, die 70 jaar werd en tevens 36 jaar aan de fanfare verbonden is. De heer H. A. van Cranenburgh sprak de jubilaris toe en overhandigde hem namens de leden een aquarel van de heer W. „HEEFT U EEN GETUIGSCHRIFT?" zal binnenkort een van de eisen zijn, waaraan het Zeeuwse meisje, die bij een winkel als verkoopster wil worden aangesteld, moet voldoen. Met ingang van september zal n.l. de opleiding starten, uitgaande van de industrie- en handelscholen in Nederland, voor ad- spirant-verkoopster. Reeds eerder waren plannen uitge werkt voor een avondcursus in die geest, maar nu is ook een volledige dagschool ingericht. Deze duurt twee jaar, waarvan een jaar theorie wórdt behandeld, het andere jaar zullen de meisjes in bedrijven werkzaam worden gesteld. Daarna doen zij examen voor het behalen van een getuigschrift. Alle vakken zijn aangepast aan de Vaarzon Morel Sr. Tevens werd de eisen, die het verkopen vraagt. Licha- jubilaris bloemen aangeboden. melijke opvoeding, Ned. taal, litera- tuur, administratie en niet te verge ten beroepsvorming vormen een be langrijk onderdeel van het onderwijs. Daarnaast wordt aanzienlijke tijd be steed aan warenkennis, handenarbeid, huishoudelijke en naaldvakken. Zes lestijden per week zijn gereserveerd voor keuzevakken. Deze opleiding wordt van harte toegejuichd door de middenstand. De Vereniging Handelsbelangen en (voor Walcheren) de Middelburgse Midenstandscentrale steunen dit on derwijs in niet onbelangrijke mate. De dagopleiding (alleen voor meis jes) duurt 40 weken van 34 lesuren. Een primaire opleiding nijverheids onderwijs is vereist. WEST-KAPELLE Lampionoptoclit. Zaterdag 31 augustus zal ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina en als sluitstuk der V.V.V. zomerevenementen een rondwandeling door Westkapelle worden gemaakt door de muziekvereni ging O.K.K. Vertrek acht uur bij ver enigingsgebouw „Westkapelle Herrijst".

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2