4 Lawaai van bromfietsen wordt onderzocht ffdrriirc JlOi/MS Haagse jeugddiensten in drie talen Kerk werd een feestzaal Volkstelling in Artis Fransman wil strijd tegen rekenmachines aanbinden Aambeien? K.N.A.C. i HERRIE MAKEN KOST BENZINE EN SNELHEID HEMOTABS Korporaal gedood door helicopter Wethouders van Geulle ontslagen Gemiddelde mens kan 't sneller Naar betere viering van kerkelijke zondag DE KERK VANDAAG „Kinderboek^ bij doopsgezinden beroemde geneesmiddelen in 1 tablet zorgen, dat U weer met plezier Uw werk doet Chefarine „4' l^adio BRENGT U... Woensdag 28 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Het Wegenverkeersreglement bevat de bepaling, dat radende motorrijtuigen binnen een straal van zeven meter geen geluid mogen produceren, dat In sterkte 85 decibel te boven gaat (de decibel is een eenheid van geluidssterkte). Er is geen enkele bepaling ter beteugeling van het lawaai van bromfietsen. Zoals bekend zal echter nog dit jaar worden voorgeschreven, dat alle bromfietsen een knalpot moeten hebben. Naar de K.N.A.C. meedeelt, is deze maatregel slechts een voorlopige. Ook indien een knalpot aanwezig is, kan het lawaai van bromfietsen nog zeer hinderlijk zijn. Door de Technisch Physische Dienst te Delft (een Instelling van T.N.O. en T.H.) wordt op het ogenblik onderzocht, op welke wijze de geluidshinder van bromfietsen en ook van motorrijwielen meer afdoende kan worden beperkt en welke maatstaven moeten worden aangelegd bij het uitvaardigen van verdere wettelijke voorschriften. Reeds half 1953 verzocht de minister van Verkeer en Waterstaat aan het „Permanent Anti Lawaai Comité" (P.A.L.C.) om een actie te willen over wegen tegen het lawaai van bromfietsen en motorrijwielen. Dit comité, waarin de Geluidsstichting, de Tuchtunie en de K.N.A.C. samenwerken ter bestrijding van het verkeerslawaai, had namelijk eerder een succesvolle actie gevoerd te gen het overmatig toeteren door auto mobilisten. Naar aanleiding van het mi nisterieel verzoek verrichtte het PALC. metingen, waarbij bleek, dat het geluid van vele bromfietsen en motorrijwielen onder de 85 decibel bleef, maar nochtans vaak als zeer hinderlijk werd ondervon den. Het P.A.L.C. adviseerde de minister om T.N.O. een nader onderzoek te laten doen. Commissie Daarop is een rust ingetreden, die al lesbehalve in overeenstemming valt te brengen met het lawaai op de weg, al dus de K.N.A.C. In 1954 stelde minister Algera een „werkcommissie ten behoeve van de geluidsbeperking in het wegver keer" in. Pas eind 1955 begon de Tech nische Physische Dienst, in opdracht van de commissie met de bewerkelijke naam, aan een onderzoek. Het kan nog een jaar duren, éér dit onderzoek is afge rond. Daarna kan het nog een half jaar duren, éér een wijziging van het Wegen verkeersreglement, voor een doeltreffen de lawaaibeperking, is gerealiseerd. Wel heeft de T.P.D. juist kortgeleden enkele voorlopige successen geboekt bij haar onderzoek en het PALC. zal waar schijnlijk op basis daarvan al een pro- paganda-actie ondernemen. Factoren Te Delft heeft men vastgesteld, dat de hinder van het bromfietsen- en motor- rij wielenla waai niet alleen wordt be paald door de sterkte van hun geluid (het aantal decibel), maar ook door de toonhoogte, het verloop in tijd van het geluid en de esthetische waardering on aangenaam/zeer onaangenaam. De vast stelling van een maximum aantal decibel is dus onvoldoende. In verschillende an dere landen heeft men daarom in de wet een maximum voor het aantal ,foons' genoemd; de „foon" is een eenheid, waarin sterkte en toonhoogte van het geluid in een vaste onderlinge relatie zijn verwerkt. Ook deze maat bevredigt echter niet. Men is nu te Delft op de goede weg voor het vinden van een juister criterium, maar nadere gegevens daarover staan nog niet ten dienste, zo deelt le K.N.A.C. mee. Delftse meningen, waar wèl al iets mee te doen valt, zijn: 1. Voor alle motorrijwielen en brom fietsen zijn uitlaatdempers mogelijk, neem xlit tabletje en U stilt de pijn. Duizenden lijders aan aambeien zijn blij verrast over de blijvende verlichting van hun kwaal. Hemotabs is een volkomen nieuw middel in tabletvorm, gewoon in te nemen met 'n glaasje water. U heeft geen zalf of zetpillen nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevor deren genezing; ze zijn zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies regelen, zo belangrijk voor 'n volkomen herstel en lange vrijwaring van pijn. 'n Comp'ete kuur Bij Apothekers en Drogis.en Geen verhoging draadomroepabonnement De centrale directie van P.T.T. deelt mede, dat het, in tegenstelling tot an dersluidende geruchten, niet in het voornemen ligt over te gaan tot een verhoging van de abonnementsprijs van de draadomroep. Mocht, geheel los hiervan, besloten worden tot een ver hoging van de luisterbijdrage, dan zal deze gelijkelijk gelden voor toestelbe- zitters en draadomroepabonne's. Maandagmiddag omstreeks kwart over een is te Rijswijk onder de Gelderse ge meente Maurik de 28-jarige beroepskor poraal le klasse L. L. Breuer uit Am sterdam in aanraking gekomen met de staartrotor van een helikopter. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is het slachtoffer aan zijn verwondingen be sweken. Het ongeluk gebeurde tijdens de tien daagse oefening van de genieschool uit Soesterberg. Bij deze oefening worden twee helikopters gebruikt voor luchtver- kenning. Het was de bedoeling dat kor poraal Breuer, die chauffeur was, ook met een helikopter de lucht in zou gaan, zodat hij zich een indruk kon vormen van de camouflage van zijn auto. Toen hij zich naar het toestel begaf, is hij door een tot nu toe niet verklaarde oor zaak met het hoofd in aanraking geko men met de staartrotor van een van de toestellen. Onmiddellijk werd hij met het tweede toestel naar het militair hospi taal „Oog in Al" te Utrecht vervoerd, maar toen de machine daar in de tuin aan de grond was gezet, bleek het slacht offer reeds overleden. die het geluld binnen redelijke gren zen houden. 3. Het rijden zonder uitlaatdempers o£ met uitlaatdempers waaruit schotten zijn verwijderd, pleegt bij tweetakt- motoren (nagenoeg alle bromfietsen en zeer vele motorrijwielen) het benzineverbruik te verhogen en het prestatievermogen te verminderen. Het is een misverstand te menen dat men sneller gaat wanneer men meer herrie maakt. De K. N. A. C. waarschuwt daarom herrie maken kost behalve de rust ook benzine en snelheid. De gemeenteraad van Geulle heeft in een bewogen vergadering tussentijds ont slag verleend aan de twee wethouders met vier stemmen tegen één. Voor de stemming wees de burgemeester de raad op de ernst van deze zaak. Hij vroeg het algemeen belang niet te schaden. Er bestond voor deze vergadering een ongekend grote belangstelling. Niet al leen was de publieke tribune propvol, doch vele nieuwsgierigen die buiten stonden trachtten door de openstaande ramen van de vergaderzaal de beraad slagingen te volgen. De kernachtige dis cussies bleven toch binnen redelijke grenzen, zodat de vergadering ordelijk verliep. Waarschijnlijk zullen vrijdag nieuwe wethouders worden gekozen. Geref. Bond in Herv. kerk In de Ned. Herv. Kerk zijn op het ogenblik 62 predikantsplaatsen vacant, die behoren tot de modaliteit van de ge reformeerde bond. 17 daarvan moeten niet vervulbaar worden geacht, zodat er reëel 45 vakatures zijn, welk aantal zich de laatste jaren slechts zeer langzaam beweegt in dalende lijn. In Geneve zjjn maandag economi sche, financiële en culturele bespre kingen tussen Frankrijk en Egypte begonnen. Vaak wordt in Artis de vraag ge steld, hoeveel dieren er nu eigenlijk precies in de Amsterdamse dierentuin leven. Tot voor kort moest men daar altijd het antwoord op schuldig blij ven omdat men niet wist, welke die ren er allemaal moesten worden mee geteld. Immers, zou men de insecten die in duizelingwekkende aantallen in het Insectarium voorkomen en die, ofschoon misschien minder spectacu lair en zeker minder kostbaar, toch vaak even zeldzaam en interessant zijn als grote zoogdieren ook in dit getal moeten betrekken? Of de mui zen, ratten, cavia's, de vissen, wilde eenden en andere vogels in de vijvers? Enige tijd geleden heeft men echter toch een telling gehouden, vooral ook omdat elke andere dierentuin ter we reld ieder jaar met zijn cijfers op de proppen komt. In Artis heeft men nu alle dieren, waarover enige twijfel zou kunnen bestaan en die het cijfer wel al te gunstig zouden beïnvloeden de insecten, ratten, muizen, wilde een den en dergelijke dus van telling uitgesloten. En toen is men tot de verheugende conclusie gekomen, dat Artis tot een van de best bevolkte dierentuinen ter wereld behoort! Met een kleine 700 zoogdieren be horende tot ruim 150 soorten en varië teiten, laat Artis b.v. de grote dieren tuinen in Frankfurt, Parijs, Rome, New York(!), Manchester, Bazel, Pre toria of Tokio om er maar enkele te noemen, ver achter zich. Ook wat de vogelverzameling be treft, slaat Artis een goed figuur: on geveer 1100 exemplaren, onderver deeld in 255 soorten. Wat reptielen en amfibieën betreft, zijn er slechts wei nig dierentuinen in de wereld, die de Artis-getallen overtreffen. Artis heeft rond 450 reptielen en amfibieën in een goede tachtig soorten Bij de vissen staat Artis met ongeveer 260 soorten en meer dan 2000 exem plaren eveneens ver boven de meeste bekende dierentuinen. En wat de kwaliteit aangaat, staat het Amster damse aquarium in de allervoorste ge lederen. Wanneer men alles bijeentelt weer met uitzondering van bovenge noemde insecten etc. blijken er in de hoofdstedelijke dierentuin op het ogenblik een goede 5000 dieren rond te lopen, kruipen en zwemmen. B. Nijenhuis: De Tornado. Uitg.: J. H. Kok N.V., Kampen. Prijs: ƒ8,75. Deze roman mag zonder enige reserve als een opvallende verschijning in de Nederlandse literatuur worden aange merkt. Nijenhuis geeft hierin opnieuw blijk over een zeer sterk talent te be schikken. Het boek is, o.i. terecht, een confrontatie met de twijfel, levend in elk mensenhart, genoemd. Drie mensen, een landheer, een bewegingslerares, als mede een jong predikant, die elk een verschrikkelijke gebeurtenis hebben meegemaakt, beleven de ontmoeting van eikaars levens. Samen ondergaan zij, elk op de eigen wijze, het geweld van de tornado. Het boek is sterk van compo sitie en buitengewoon beheerst van uit werking. Maar het meest aansprekende vinden wij toch wel, dat hier stellig niet gesproken kan worden van een zoete lijke en gezochte bekeringsgeschiedenis. Nijenhuis gaat een volkomen andere weg die honderdmaal overtuigender is. F. Behrendt: Geen grapjes a.u.b. Uitg.: Algemeen Handelsblad N.V. Van de politieke cartoonist Fritz Behredt zijn in dit bundeltje een zeven tigtal caricaturen uit de jaren 1954 tot 1956 bijeengebracht. Wij hebben van deze plaatjes bijzonder genoten. Behrendt beheerst zijn metier volledig. Niet alleen tekent hij uitstekend, maar bovendien weet hij beter dan een lange be schouwing met enkele simpele pot loodstrepen oordeel of commentaar te geven. En dat betekent, dat de tekenaar beschikken moet over een zeer veelzij dige kennis, grote flair en veel feeling. Deze tekeningen zijn dan wel afgestemd op gebeurtenissen uit vervlogen jaren, maar zij behouden hun kracht en bete kenis. A. M. Koppejan: Brommen zonder brokken. Uitg.: N.V. Uitgeverij A. Roeiofs van Goor, Meppel. De heer Koppejan, hoofdinspecteur van politie te Amsterdam, heeft een goede daad verricht met het schrijven van deze handleiding voor elke brom fietser, die zich veilig in het verkeer wil bewegen. De bromfietser, die dit boekje serieus heeft gelezen en zich nu ook aan de richtlijnen en adviezen houdt, zal be slist geen brokken meer behoeven te maken! Een „menselijke rekenmachine", de 44-jarige Maurice Daghert uit Nog twee plaatjes van de storm aanval, die de zee maandag op het eiland Putten deed, maar die ge lukkig kon worden afgeslagen. Zo als wij reeds schreven, werd we liswaar door het opstuwende water van het Spui een gat in de dam- wand van de Schuddebeursdijk bij Hekelingen geslagen. Zowel de pol der „Schuddebeurs" als de huizen aan de voet van de dijk hadden onmiddellijk te kampen met het stijgende water. (Resp. foto hoven en onder). men in het schooljaar 1956-1957 veertien maal een volle, vaak een stampvolle kerk. Van leraren en leraressen bij het middelbaar onderwijs in Den Haag en omgeving, onder vindt men veel medewerking. Doorgaans wordt voor elke dienst het te lezen schriftgedeelte aan de leraren opgegeven, die het dan bespreken met hun leerlingen. Het is frappant, zo rede neert de commissie, hoe snel de jeugd het moei lijke Franse ritme zich al zingende eigen maakt en met welk een medeleven de Engelse liturgie wordt meegezegd en -gezongen. De commissie verheelt het zich overigens niet, dat juist in het gebruik van de vreemde taal een grote aan trekkingskracht ligt. Maar, zo zegt zij, men hoort toch meteen de Eeuwige Dingen verkon digen. En daarvan blijft altijd wel iets hangen. Reeds vier jaar achtereen wordt in Den Haag elke maand, met uitzondering van juli en augus tus, een drietalige jeugddienst gehouden. Men komt bij toerbeurt samen in de Duitse, Franse en Engelse, kerk en in elk van de diensten. Deze diensten zijn bedoeld voor de jeugd van mid delbare scholen. Men kan dit werk beschouwen als een vorm van apostolaat, omdat tal van scholieren, die een niet-christelijke onderwijs instelling bezoeken en niet-kerkelijke jeugd aan deze diensten deelnemen. Men zingt altijd in de taal van de ontvan gende kerk. Ook de beginliturgie wordt in die taal uitgesproken. De preek en de slotliturgie houdt men in andere talen. Na vier jaar ziet de commissie, welke deze diensten belegt, met dankbaarheid terug op het werk, dat zij mocht doen. Met enige bijzondere diensten mee, had CS-JA» OJAJ t*$A5 OJAJ COJAJ 0>JA> 0$A3 ««Jas CJAJ tjfru c#JAJ COJAS C#£A9 «<$A> O^AI OJAJ C*$A5 «Z^AJ t</£0 «*$A5 OJA) Verdwijnend klein zijn de hervorm de gemeenten in het Land van Maas en Waal. Men heeft de laatste jaren telkens gemeenten moeten combine ren om ze nog in stand te kunnen houden. In Heumen, Malden en Mook, die samen 110 hervormden tellen, heeft men een voorganger, welke te vens in Overasselt en Nederasselt dienst doet. Daarom is er in de „hoofdkerk" te Heumen alleen kerk op zondagmorgen 9 uur, daar de voorganger zich hierna moet begeven naar een der andere dorpen om er te preken. Op de duur voldoet dit de kerke- raad niet. Want de protestanten doen hierdoor maar heel weinig aan hun kerkelijke zondagsviering. Daarom besloot men om in de komende win ter een proef te gaan nemen met een maandelijkse zondagavonddienst, een zangdienst, tenzij of totdat de ge meente blijk geeft de voorkeur te ge ven aan een gewone dienst. „Als zeer kleine hervormde gemeente moeten wij toch wel heel nauw aaneengeslo ten blijven en samen onze Heer ont moeten in zijn huis", schrijft de voor ganger. Hoewel de doopsgezinden de kin derdoop verwerpen, worden in som mige gemeenten de kinderen toch bij de gemeente „ingelijfd", niet als lid maar als behorende bij leden-ouders. Men schrijft hun namen dan in het „kinderboek". De doopsgezinde gemeente van Kampen heeft nu ook zo'n kinder boek aangelegd. Bij de inschrijving der namen wordt in het midden der gemeente aan de ouders een drietal vragen gesteld, namelijk: 1. Gelooft gij, dat uw kinderen u door God als een heilig pand zijn toevertrouwd om in Zijn dienst te bewaren en te leiden? 2. Belooft gij om, voorzover het in uw vermogen ligt, uw kinderen zó voor te gaan en op te voeden, dat zij God leren liefhebben en Chris tus leren kennen als hun Heer en Heiland? 3. Belooft gij uw kind aan uw hand te leiden tot de bijbel en de ge meente van Christus, opdat een maal door de werking van de Hei lige Geest en op Gods tijd hij /zij persoonlijk het geloof moge be lijden en opgenomen worden in de gemeente des Heren? IOJAJ CBjAJ 1»$AJ tejAJ ÏZ>JA5 OJAJ CCJAJ ÏZ^AJ CCJAJ CejAJ t*$ACZ>JAJ e#$A> t*$A> te$AtZ^AJ C/^A) C*$AJ tZ^Aj WjAJ W$A} SZ^A3 Nadat de Vierdaagse in Nijmegen was gehouden, belegde de Gereformeerde kerk van Nijmegen een speciale dienst met evangelisatiekarakter. Aan de gemeente was verzocht om voor bloemen en planten te zorgen, teneinde een feestelijk karakter aan de dienst te geven. Het gevolg was, dat er bloemen, een palm en zeventig planten in de kerk prijkten. De bloemen waren aan geboden door een rooms-katholieke inwoner van Nijmegen. - Calais, heeft bekend gemaakt, dat hij wil bewijzen, dat het brein van een gemiddelde Fransman het kan winnen van Amerikaanse elektro nische breinen. Als voorwaarde stelt hij echter, dat de opgaven te gelijk aan hem en aan de bediener van de rekenmachine worden meegedeeld, zodat het apparaat niet van tevoren voor het oplossen van een bepaald vraagstuk in ge reedheid kan worden gebracht. De Fransman heeft een halve minuut nodig voor het geven van het antwoord op vragen als: „Op welke dag valt eer ste paasdag in het jaar 5.702.345?" Vol gens deskundigen zal dat op 22 april zijn. In 21 seconden gaf hij antwoord op de volgende vraag: „Gesteld, dat elk uur 37 en een halve minuut telt en iedere minuut 96 seconden heeft, hoeveel se conden bevatten dan 24 jaar, waaronder zes schrikkeljaren?" De oplossing was, volgens Dagbert, 757.382.400 seconden. Rekent u maar na. „Idiote orders" De Fransman zegt zijn „methode" te hebben vervolmaakt tijdens zijn dienst tijd, die hij grotendeels in arrest had doorgebracht, doordat hij als overtuigd anti-militarist zijn superieuren steeds meedeelde dat hun orders idoot waren. Dagbert hoopt, dat de Amerikanen zijn uitdaging zullen aannemen. In dat geval wil hij de reis per boot maken, omdat volgens hem zijn „geestelijke vermogens op grote hoogte verminderen". Ingezonden mededeling <adv.) Bij pijnen, griep o( „landerig" gevoel doet •n enkel tablet werkelijk wonderen! Mariniers op herhaling In de periode van 9 sept. tot 5 oktober worden bij het korps mariniers herha lingsoefeningen gehouden. Hiervoor wordt een bataljon ter sterkte van on geveer 1400 man onder de wapenen ge roepen, hoofdzakelijk bestaande uit militie-mariniers. Naast een algemene instructieperiode, welke een week zal duren, zullen gedu rende de tweede en derde week oefe ningen in compagniesverband worden gehouden o.a. een landingsoefening op Texel en een uitgebreide schietoefening op de Harskamp. Deze herhalingsoefeningen zijn de tweede in hun soort. In de periode van 6 mei tot 1 juni jl. kwam eveneens een bataljon voor dergelijke herhalingsoefe ningen onder de wapenen. Het Poolse passagiersschip Batory is maandag uit Gdynia vertrokken om een geregelde dienst op Canada te openen. Emily Brontë: De woeste hoogte. Uitg.: Het Spectrum, Utrecht. In dit fascinerende boek is alles boven het gewone, het gemiddelde. De rauw heid en ruigheid van het eeuwenoude en verlaten Britse landschap, de felheid van de storm, die mens en dier teistert, maar ook de manier van leven, van ha ten, van liefhebben. Emily, één der drie zusters, die in haar jeugd in een ver vallen pastorie in Yorkshire elkaar ver telden en een fantasiewereld opbouwden, geeft in „De woeste hoogte" de sombere geschiedenis van het heidenkind Heath- cliff. Het is zonder restrictie een mees terwerk in de Britse en de wereldlite ratuur. Riccardo Bacchelli: De molen aan de Po. Uitg.: Uitgeverij J. H. Gott- mer, Haarlem. Prijs; geb. 9,90, Ingen. 7,90. Het Italië van de negentiende eeuw wordt de lezer in dit boek op heldere wijze getekend in de levensbeschrijving van Scacerni, een man uit de grens streek met Oostenrijk. Wij lezen van de terugtocht der Napoleontische legers uit Rusland, van het in zichzelf verdeelde Italië met zijn misdaad en natuurrampen, zijn menselijke armoede, maar ook van de adel van de menselijke geest, van de vriendschap en de liefde, die ondanks alles kunnen bloeien. Dr. ir. H. van Riessen: Buurtwerk, dorps- en wijkcentra. Uitg.: Ned. Geref. Jeugdraad, Baarn. Prof. Van Riessen heeft er goed aan gedaan, in deze publilcatie zijn licht te doen schijnen op de vele en veelsoortige vragen, die de moderne ontwikkeling van het buurtwerk oproept en waarmee velen „zitten". Principieel ingestelde lectuur was er op dit gebied nog hoe genaamd niet en daarom is het van be lang, dat hier een leidsman aan het woord is, die de onderhavige kwesties niet slechts van zijn Gereformeerde visie uit, maar ook op wetenschappelijke wijze behandelt. In het bestek van deze aan kondiging is het niet mogelijk, op de in houd nader in te gaan. Wij mogen vol staan met het advies aan allen, die te maken hebben of krijgen met buurt-, dorps- of wijkhuizen: neemt kennis van hetgeen prof. Van Riessen schrijft. Georges Simenon: De gebroeders Rico. Uitg.: A. W. Bruna en Zoon, Utrecht. Deze in Amerika spelende roman be handelt een gewetensconflict. Drie broers, eerst allen gangsters, gaan uit elkaar, nadat één hunner een gewoon burgerlijk bestaan heeft gekozen. Maar dan wordt hij gedwongen, een broer, wiens verblijfplaats onbekend is, te zoe ken. Die tocht dwars door Amerika tegelijk een vlucht voor het geweten wordt bijzonder boeiend beschreven. Het is een hard en ruw boek, met een fata listische strekking, zonder uitzicht, dat bewijst hoe diep de mens, die nergens houvast heeft, kan zinken. Men geve het kinderen niet in handen. Het Russische persbureau Tass meldt, dat het Russische ministerie van buitenlandse zaken de correspon dentie heeft gepubliceerd tussen Stalin en de leiders van Ruslands bondgeno ten in de oorlog, die in het buitenland in „verdraaide" vorm was uitgegeven. DONDERDAG 29 AUGUSTUS HILVERSUM I (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.05 Gram. 9.15 Wat zullen wij vandaag eens gaan doen in Apeldoorn? 9.35 Waterst. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Lichte muziek. 11.45 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 12.55 Sport, 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Theaterork. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en piano. 14.30 Druzen Be- douinen en Arabieren in Israël, klankb. 14.50 Gram. 15.15 V. d. zieken. 16.00 Gr. 16.15 Voordr. 16.30 Metropole ork. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Neder land en de wereld: Uitwisselingsprogr. over Ierland. Spreker: J. Kortenhorst. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Amus.muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Amus.muz. 19.30 Gram. 19.40 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Ruth, Bijbelse cantate. 21.35 Act. 21.45 Dans- muz. 22.00 Cabaret. 22.30 Lichte muziek. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen. 23.16 Act. of gram. 23.2524.00 Lichte muz. HILVERSUM H (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Dansmuz. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.88 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Kamerork. en soliste. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Barokens. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Salonork. 18.20 Ac cordeon allerlei. 18.45 Leger des Heils- kwartier. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Wat is S.S.R., caus. 19.30 Verz.progr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Pro- menade-ork. 21.00 De jeugd vloog uit, klankb. 21.20 Lichte muz. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgel- conc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenk. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 19.30 Amsterdam - voorwaarts, documentaire. NTS: 20.00 Journ. en weerber. VARA: 20.15 Spiegel der kun sten. 20.45 Filmdocumentaire. 20.50—22.00 Cabaret. BRUSSEL (324 m.). 12.00 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 15.00 Holland Festival: Con- certgebouwork., vrouwen- en jongens koor en soliste. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Koor zang. 20.00 Verz.progr. 22.00 Nws. 22.11 Gram. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4