Verwoestende rit door Westkapelle van dronken vrachtautochauffeur Alcoholgebruik op de weg blijkt toe te nemen Aanbesteding Deltawerken Kermissen in Zws- Vlaanderen kunnen beter afgeschaft worden Jeugdtennis- toernooi in Domburg ZEEUWSE UU SCHILDER VERPOORTE VERLOOR ZIJN HART - /B*V Woensdag 28 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Strenge straffen van politierechter Officier en rechter Magazijnbediende sloeg bejaarde man neer Moord op Maria Koopman voor de rechtbank aató Raad Meliskerke stelde uitbreidings plan vast Historisch spel in Bruinisse Uitvoerprijzen van oesters verhoogd Expositie op Vlaggetjesdag Artemis MIDDELBURG Het is zo langzamerhand wel bekend, dat het met de veiligheid op de weg in ons land niet zo bijster goed gesteld is. Het aantal verkeers ongevallen, waarvan vele met dodelijke afloop, neemt nog steeds toe. Bij het vaststellen van de oorzaak van een ongeval blijken vaak verschillende factoren aanwijsbaar: te hoge snelheid of ma teriaalbreuk. De zaak gaat er echter heel wat donkerder uitzien, als er alcohol in het spel is. En het heeft er alle schijn van, dat het aantal dronken weggebruikers eveneens toeneemt. De politierechter te Mid delburg heeft gisteren een aantal veroordelingen tegen dronken weg gebruikers uitgesproken, die aan duidelijkheid niets te wensen over laten. Wat bijvoorbeeld te denken van de jeugdige vrachtautobestuurdev H. R. uit Westkapelle, die 18 juni j.l. op een „gewone" dag-door-de-week stom dronken achter het stuur van zijn zware G.M.C. een verwoestende rit door zijn dorp ondernam? Flink on der invloed van een hoeveelheid geest rijk vocht reed hij eerst bij het oor logsmuseum over een trapje tegen de zeedijk op. Vervolgens ging het slin gerend op het dorp af en na enkele rondjes door de bebouwde kom te heb ben gereden, bracht hij zijn wagen tot stilstand voor een café. In tussen waren er legio bermplankjes, boompjes en een lantaarnpaal gesneu veld; een plantsoen werd gedeeltelijk omgeploegd en muren van woningen, waar de vrachtauto langs geschampt was vertoonden eveneens de sporen van deze dronkenmansrit. „WAANZINNIG" De officier van justitie, mr. G, J. B. van der Dussen, wees er op, dat R. vorige jaar reeds „gezeten" heeft als straf voor dronkenschap. „Hij heeft nu als een waanzinnige met een zeswielige vrachtwagen door het dorp gereden," aldus de officier, die deze daad van R. gehonoreerd wenste te zien met één maand ge vang en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van één jaar. De politierechter, mr. P. van Empel, die het gedrag van R. als „zonderling" aanmerkte, ging met de eis akkoord. OOK EF.N MAAND Ook de Vlissinger P. A. L., eerste stuurman ter koopvaardij, kan een maand in afzondering gaan peinzen over het thema „Dronken op de weg". Hij reed op 12 juli vergezeld van zijn stadgenoot H. J. van W. zo hard door de flauwe bocht in de Nieuwe Vlis- singseweg bij Middelburg, dat de auto tweemaal over de kop sloeg en het voertuig tenslotte voor een belangrijk deel onder het wateroppervlak van de langs de weg lopende watergang be landde. Dat L. bij zich thuis in de middaguren een bierfestijn had aange richt, dat er daarna in een Middel burgs restaurant en op het sportveld, waar een damesvoetbalwedstrijd aan schouwd moest worden, ook nog bier „getankt" was, scheen L. geen factor toe, die eventueel als de oorzaak van dit ongeval aan te merken is. BIER, BIER, BIER! De politierechter dacht hier even wel heel anders over! ,,'t Lijkt wel of er niet genoeg bier gedronken kón worden. Eerst thuis; bij aan komst in Middelburr nog gauw een paar biertjes pakken en op het voet balveld weer eens. Bier, bier en nogeens bier! En dan met grote snelheid in een auto rijden," aldus mr. Van Empel. De officier van justitie vond het een schandaal. „Als men normaal is, vliegt men niet uit een flauwe bocht en men slaat allerminst twee maal over de kop. Voorbijgangers hebben gezien, dat er met een ontzettend grote snel heid gereden werd," zei mr. -Van der Dussen. De politierechter was even veront waardigd als de officier. Hij veroor deelde L. conform de eis, één maand hechtenis en één jaar intrekking van het rijbewijs. OP DE LINKERKANT Er was nog een derde automobi list, die wegens „dronkenschap op de weg" tot gevangenisstraf werd veroordeeld. Dat was de hoofduit voerder J. G. A. uit Oostburg, die 8 juli onder invloed van alcohol zijn bestelauto over de linkerzijde van de provinciale weg bij Philip pine stuurde. Een tegemoetkomende chauffeur kon zijn wagen nog juist langs de „verkeerde" kant van A. sturen, maar een tweede plofte er tegen aan. De schade aan laatst genoemde auto bedroeg 800. De officier eiste 1 week hechtenis, alsmede vier maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. De po litierechter veroordeelde A. tot 3 we ken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar; ontzegging gedurende vier maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk, eveneens met een proeftijd van twee jaar en onder toe- zichtstelling van het C.V.A. „VERFRISSINGEN" De Vlissinger C. K. gebruikte op 30 juni enige „verfrissingen" in de vorm van bier. Maar omdat hij niet tegen de drank kan, geraakte hij ervan on der invloed met het gevolg, dat hij op de Kleine Markt in de Scheldestad een auto op zijn weg vond. Zijn vrouw die achterop zat, werd aan een been ernstig gewond en zij moest anderhal ve maand naar het ziekenhuis. Een boete van 50 en zes maanden niet brommen achtte mr. Van der Dussen op zijn plaats. „Een jaar niet op de bromfiets en 30 boete," luidde het vonnis van de politierechter. De Middelburgse timmerman was op 16 juni slingerend over de Nieu we Vlissingseweg in Souburg gere den. Bovendien kwam hij ten val. Hij had wel wat gedronken, maar dacht, dat de warmte hem parten gespeeld had. De officier vroeg 60, de politierechter was het hier mee eens. „Zorg, dat het bij deze zo merse zotheid blijft," was de raad, die B. van mr. Van Empel mee kreeg. DUUR MEDICIJN De 65-jarige koopman M. W. uit Midelburg reed op 5 juni dronken op de fiets over de Markt in zijn woon plaats. Hij vertelde de politierechter zes glaasjes gedronken te hebben, om dat hij niet in orde was. „Ik dacht, een Gisteren is het maken van een werk- haven met bijkomende werken aan de zuidelijke oever van het Hollands Diep in de gemeente Willemstad voor de Dienst Deltawerken Noord van de Rijkswaterstaat aanbesteed. Er waren 13 gegadigden. Laagste in schrijver was de Fa. D. Blankenvoort en Zn. te Bloemendaal met f 923.800, De hoogste de Fa. A. Kraayenveld en Zn. te Zwijndrecht met f i.350.000, borrel helpt misschien wel voor de spijsvertering." Het werd een duur medicijn, want hij werd tot ƒ40 ver oordeeld, nadat er 50 was geëist. De Middelburgse horlogemaker G. van N. had 30 juni met enkele klanten een vrolijk samenzijn in een café te Nieuw- en St. Joosland. Er werden acht biertjes en een viertal borrels „verwerkt". Het resultaat werd later zichtbaar op de stationsbrug in Mid delburg, waar Van N. in het drukke verkeer met zijn brommer, tegen het wegdek ging. Zijn raadsman, mr. W. F. P. Kurtz, dacht, dat het hoge pro millage (2,35!) mede veroorzaakt was door de tien alcoholhoudende con sumpties, die Van N. de vorige dag reeds "genuttigd had en die volgens de verdediger op het tijdstip van het on geval van geen invloed meer waren. De officier vond Van N.'s handelwij ze meer dan bar en eiste 75 en drie maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. De politierechter vond het nog erger en schreef één week hech tenis en zes maanden ontzegging uit. „IK VERMOORD JE" De hoofdstedelijke chauffeur J. C. van H. verwekte op 21 juli enige sen satie toen hij met een driewielige be stelauto tegen een stoepje reed. In dergelijke gevallen komen er altijd mensen kijken en dit kon de dronken Van H. niet verdragen. Een oude man moest het ontgelden. De chauffeur sloeg hem tegen de grond onder het uitroepen van de kreet „Ik vermoord je". De officier betitelde Van H. als „een dronken woesteling". „Een beroeps chauffeur moet zeker van de drank afblijven," aldus mr. Van der Dussen, die één week hechtenis en drie maan den ontzegging eiste. Mr. F. K. Adriaanse, die als verde diger van Van H. optrad, vroeg de po litierechter rekening te willen houden met de omstandigheden. „Van H. is zijn rijbewijs al vijf weken kwijt en omdat hij beroepschaufeur is, heeft hij in die tijd geen cent verdiend," zo zei de raadsman. Mr. Van Empel voelde wel iets voor deze argumentatie. Hij handhaafde de straf van de officier, maar voorzag deze van het predicaat „voorwaardelijk", beide met een proeftijd van twee jaar. „Een schitterend heldenfeit". Dit waren de woorden, waarmee de officier van justitie de zitting van de politierechter te Middel burg gisteren de houding „prees" van de 23-jarige magazijnbedien de J. A. B. uit Hulst, die tijdens een vechtpartij in Graauw de be jaarde heer P. T. van drie tanden beroofde en 's mans "neusbeen ver brijzelde en de beide ogen „dicht" sloeg. De officier, mr. G. J. B. van der Dussen, vorderde een geldboe te van 100,alsmede toewij zing van de civiele vordering ten bedrage van 98, De dag, waarop het gevecht plaats greep, was zo genoeglijk begonnen. B. bezocht met zijn meisje en zijn schoonouders in spé de kermis in een Het jeugdtennistoernooi dat al enke le zomers achtereen in Domburg ge houden is, laat een gestadige groei zien. Drie jaar geleden was het nog mogelijk in 2 dagen op 2 banen alle partijen af te werken. Nu had men 3% dag nodig om de 107 partijen op 3 ba nen af te kunnen werken. Het en thousiasme onder de badgastjeugd is bijzonder groot maar ook de ouders die zich om de banen schaarden be leefden aan het spel van hun kinderen veel genoegen. Ook vele Domburgers bevonden zich onder de deelnemers. Rina van der Hage bewees ook in dit toernooi weer dat zij tot de uitblin kers behoort. De heren Corporaal en jhr de Geer vormden, evenals vorige zomer de wedstrijdleiding. De prijzen werden gewonnen door: 1418 jaar: Damesenkelspel 1. B. v. d. Hage; 2. Wandela Scheurleer. 1014 jaar: Damesenkelspel 1. Ina Seholten; 2. Valerie Defoer. 1418 jaar: Herenenkelspel 1. Kai Corporaal; 2. Paul Hermsen. 1014 jaar Herenenkelspel 1. Kesa Fabius; 2. Jos Hermsen. Damesdubbelspel: 1. Wandela Scheur leer en Lily van Ginneken; 2. Isabel v. Tuyll v. Serooskerken en Mela Rost Onnes. Herendubbelspel: 1. Kai Corporaal en Paul Hermsen; 2. Frits Yuiske en Hel mut Möhl. Gemengd dubbelspel: 1. Rini v. d. Ha ge en Paul Hermsen; 2. Isabel v. Tuyll v. Serooskerken en Kai Corporaal. nabij gelegen plaats, maar toen men terug wilde gaan naar huis, pakten zich boven Graauw donkere wolken samen. De bliksemflitsen, die uit deze „onweersbui" naar omlaag schoten, waren niets anders dan de vuistslagen, waarmee B. de oude man onder han den nam. Wat nu precies de aanleiding tot dit minder fraaie duel is geweest, werd tijdens de zitting niet geheel duidelijk. Volgens B. had T. een jongetje, dat in zijn gezelschap meewandelde, over zijn kuifje gestreken. En dat mocht niet van B. De oude man verklaarde het kind niet aangeraakt te hebben; hij had alleen gevraagd „Ben jij ook al zat, ventje?" BETER AFSCHAFFEN Het kwam de officier voor, dat de kermissen in Zeeuwsch-Vlaanderen beter afgeschaft kunnen worden. „Daar maken jullie toch maar her rie! En hoe die zaken allemaal in elkaar zitten, daar moeten we maar naar raden. Het gaat meestal om al lerlei futiliteiten." Ook de politierechter, mr. P. van Empel, was van mening, dat het ker- misvieren de zaken in Zeeuwsch- Vlaanderen in de war maakt. Hij ver oordeelde B. tot 40 boete en wees de civiele vordering toe. „EEN WA AIL AP!" In Hoofdplaat kreeg de grondwer ker P. J. V. op 23 juni onenigheid met zijn buurman. Het betrof hier weer eens een burenruzie, „eigen lijk een familietwist", zoals hij zelf tegen de politierechter zei. Waar het precies om ging, was ook in dit ge val weer niet geheel duidelijk. „Je bent een waailap!" had V. zijn buurman toegeroepen, die dit als een belediging opvatte en met rasse schreden de politie op de hoogte ging stellen. De officier nam het nogal kalmpjes op, evenals de politierechter, die V. conform de eis tot een tientje veroor deelde. „En niet schelden op elkaar". AFDROGEN De Vlissinger J. B., specialist in boks- en judozaken, droogde dicht bij de Nolledijk een plaatsgenoot af. Laatstgenoemde had B. nageroepen, want deze zou met zijn fiets te dicht langs hem heen gereden zijn. De ju dospecialist, niet bang voor een „ontmoeting" kwam even terug om de grieven, die hem nageroepen wa ren te bespreken, maar hij werd vast gepakt, waarbij zijn jasje scheurde. De „kledingvernieler" had toen spoedig met B.'s kunst kennis ge maakt- De politierechter wilde weten of B. het niet met een enkele handgreep af gekund had. „Dat heb ik ook gedaan," zei B„ „anders was hij de basaltglooi- ing afgevlogen." De officier vond, dat B. te ver was gegaan, hoewel hij hem niet als de enige schuldige wilde aan wijzen. Met de f 20, die hij vroeg, ging de politierechter akkoord. ZONDER RIJBEWIJS De koopman J. C. F. uit Kwaden- damme, die in tweedehands auto's Voor de rechtbank te Breda zal op donderdag 12 september a.s. worden behandeld de moordzaak gepleegd op 18 mei j.l. op de 17-jarige leerlingver pleegster Maria Koopman uit Bergen op Zoom door de 23-jarige loswerk- man P. v. d. B. uit Bergen op Zoom. Op de bewuste dag had V. d. B. het meisje van de trein afgehaald en was met haar gaan wandelen. In de buurt van de kogelvangers op het militaire terrein Kijk in de Pot hadden zij ver schil van mening gekregen en heeft hij haar met een steekbeitel neerge stoken, waarna zij enige tijd latei- overleed. V. d. B, was naar zijn kosthuis ge gaan en had daar verteld dat hij zijn meisje had vermoord, waarna hij de stad was ingevlucht. De moord was gepleegd met een steekbeitel welke hij de dag daarvoor op de fabriek had geslepen en welke hij al die tijd bij zich droeg. De raad van Meliskerke, vorige week onder leiding van burgemeester Ade laar bijeen, heeft verschillende subsi dieverzoeken afgewezen: van het Hu manistisch Thuisfront, het Zeeuws Consultatiebureau tegen Alcoholisme te Middelburg, voor de fokveedag op Walcheren, van de geitenfokvereniging op Walcheren, en de federatie van verpleeginrichtingen voor langdurige zieken. Ook zal geen financiële steun verleend worden in de kosten van vaccinatie tegen polio. Na een toelich ting werd het uitbreidingsplan vastge steld, zoals dit door het bureau Schat en Schut te Middelburg is opgemaakt. Het plan voorziet in de bouw van 47 woningen en een winkelpand en voorts is terrein gereserveerd voor scholenbouw. Een nieuwe overeenkomst met de P.Z.E.M. werd vastgesteld, betreffen de de openbare verlichting. De salaris verhogingen voor het gemeenteperso- neel werden goedgekeurd. De rond vraag leverde geen bijzonderheden op. In Bruinisse wordt thans druk ge repeteerd voor het Historisch Open luchtspel, dat men op 4 september 's avonds om 8 uur hoopt op te voeren in de Muziektent. Door een bekende Zierikzeese firma werd medewerking verleend bij het ontwerpen van het décor. regie be rust bij de heer J. Gilden, terwijl de gegevens werden ontleend aan oude ter gemeentesecretarie berustende per kamenten, behelzende verschillende keuren en verordeningen. De verordeningen op de mosselne ring in 1751 en 1753 uitgevaardigd veroorzaakten zoveel deining in de kringen der toenmalige mosselvissers en handelaars, die zich benadeeld achtten, dat in 1573 de Magistraat zich genoodzaakt zag, deze verordeningen in te trekken, omdat een oproer onder deze benadeelde kwekers niet alleen dreigde, maar in feite reeds uitgebro ken was. Deze gebeurtenissen worden in dit toneelstuk, geschreven door enkele dorpsbewoners, waarvan sommigen met de pen en anderen met de toe standen in de mosselkwekerij en wat daarbij te pas komt goed bekend zijn, tot nieuw leven gebracht. Frappant is, hoe weinig in twee eeuwen eigenlijk in de mosselkwekerij veranderd is. Toen was er oppositie tegen maat regelen der overheid, en niet ten on rechte, ook nu is er oppositie tegen b.v. de herziening der standaardcapa- citeitscijfers, die wel niet tot oproer leidt, maar die toch rechtkundige bij stand vraagt, om met de overheid ju ridisch de degen te kruisen. In aansluiting op ons bericht van gisteren om de export van oesters kunnen wij nog meedelen dgt de Deense uitvoer naar Duitsland dat op 1 september zal beginnen, weshalve bij enkele exporteurs de vrees bestaat te zwaar beconcurreerd te zullen worden. De aanvoer der Denen, zo werd tijdens de vergadering van het Produktschap voor vis en visprodukten verzekerd, zal niet bijzonder groot zijn, zodat voor ernstige concurrentie noch voor deviezenverlies behoeft te worden ge vreesd. In overleg met de organisaties der oestertelers is enige maanden geleden de datum 5 september vastgesteld. De organisatie in de bedrijven en voor de feestelijkheden zou totaal in de war lopen, indien men op korte termijn een nieuwe datum zou vaststellen. Ook de arbeidsvoorziening in de oesterbe- bedrijven zou zorgen gaan baren. Het Produktschap besloot de mini mum uitvoerprijzen van oesters van het seizoen 1956-57 voor het seizoen handelt, sloot op 15 juni in Terneu- zen een koop af. Maar omdat hem zijn rijbewijs voor bepaalde tijd is afgenomen, mocht hij het vehikel zelf niet rijden. Een hem onbeken de man reed het voertuig voor hem tot bij de boot. Hijzelf bracht het voertuig op de pont. „Dat was maar 25 meter," luidde zijn verweer. Mr. Van der Dussen stond evenwel op het standpunt, dat aan de regels streng de hand gehouden dient te wor den en hij vroeg voor iedere meter ƒ3. Dat werd dus ƒ75 in totaal. Bo vendien eiste de officier een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. F. werd conform de eis veroor deeld. Ja, dank u, ik ben terug van vakantie. En meteen weer midden in al die rompslomp. Gistermiddag op bezoek ge' weest bij kunstschilder Frans Verpoorte, die met zijn fa- milieschuitje in Yerseke is gaan wonen. Zeeland mag daar blij om zijn, want al verdwijnen al die oude zeilschepen, Verpoorte houdt ze vast door zijn penseel. DAT MOEST HET dan zijn, dat witte woonschuitje, vóór in de vissershaven van Yerseke. Misschien hebt u het daar de afgelopen maanden wel zien liggen en waarschijnlijk hebt u het maar een lelijk ding gevonden. Er is van buiten ook niet veel moois aan te zien. En laat ik u meteen maar uit de droom helpen, van binnen is het even weinig fraai. Maar toch is het daarbinnen een en al leven enschoonheid. Leven, omdat daar in die kleine ruimte de kunstschilder Frans H. Terpoorte met zijn vrouw en drie on deugende boys wonen. En schoonheid, omdat deze jonge artist daar tekenpotloden en penselen laat vertolken, wat zijn kunste naarsogen zien en zijn hart beroert. Daar legt hij de Zeeuwse vissershistorie met artistieke hand vast, opdat er iets van wat- verdwijnen-gaat bewaart mag blijven. Gistermiddag ben ik bij" Frans en Emmy Terpoorte op bezoek ge weest, in hun drijvende woning. Schilder Terpoorte: een jonge (34), slanke man met een gewoon gezicht omlijst door een bruine baard, en met achter zijn brillegla- zen twee lichte ogen, die soms ver wegdromen, maar even snel terug keren om vrolijk mee te lachen. Ook zijn aardige vrouw, donker en slank, kan mijmerend met haar smalle hoofd in de handen zitten, schilderd. De Algerijnse en Portu gese vissersplaatsjes b oeiden ma veel meer." Stillevens doet Ver poorte ook. Liefst met vissen. Expositie maar toch gaat er iets energieks van haar uit. Jonge, begenadigde mensen, wie het schone dat ook de dag van vandaag biedt, niet ont gaat. „Zeeschilder" Terpoorte. is een van de weinige overgebleven kunstschilders van scheepvaart en visserij, Hij en zijn vrouw hebben hun hart aan het water verpand en van die liefde ge tuigen al de werken van de Spaar- nedamse artist. „Gaat d'r bij zitten," klinkt het uit de baard, „kom thee?" En dan komen de Verpoorten met een aan tal in en om Yerseke gemaakte werken: studies, tekeningen, schil derijen. „We kwamen hier toevallig eens langs, op de terugweg van een reis met onze hoogaars naar Boulogne," vertelt de schilder, als ik vraag hoe hij als Haarlemmer toch in Yerseke verzeild is geraakt. „Dit vissersplaatsje heeft me zo geboeid, dat ik ben teruggekomen, vorig jaar de hele zomer, en nu weer." Nu woont het gezin in een IJssel- aakje, waarop Verpoorte zelf de kajuit heeft gebouwd, 't Zit goed in elkaar, maar de eigenaar is nog niet tevreden, ,,'t Is nog maar half af," zegt hij, „de motor moet er nog In en dan gaan we het nog beter inrichten." Frans Verpoorte kocht in 1947 een sloepje om wat te varen op de Spaarne. Sindsdien heeft hij zich met palet en penseel volledig op de zee, de vissers en alle scheepvaart geworpen. Hij is een van de weini ge Nederlandse zgn. „zeeschilders". Enkele jaren geleden maakte hij op uitnodiging van het ministerie van Marine een zeereis met de „Zwaardvis" naar Lissabon en Ca sablanca. „Het leuke is, dat ik toen bijna niets van de marine heb ge- Verpoorte gaat binnenkort expo seren in Yerseke. Op 5 september a.s., op de dag van „Zeeland Pre senteert". In een zaaltje? „Neen, ik blijf in stijl," aldus de schilder, „ik exposeer in een oesterloods van de gebrs. Sinke. Dat doet het goed, te midden van de Zeeuwse visserij. Bovendien heb je dan prachtig bo venlicht." „Elk schip heeft een eigen ge zicht," laat mijn gastheer zich al babbelend en pijprokend ontvallen. En dat kenmerkt hem. Zo ziet hij de vissersschepen, in het bijzonder de Zeeuwse, die zijn hart hebben gestolen. Of Verpoorte zich in Yerseke thuisvoelt? O ja, hij vindt de Oos- terschelde met Yerseke als uit gangspunt een heerlijk schilders dorado. En de mensen hier liggen hem wel. Ze komen ook dikwijls en graag in zijn kleine schuit. En de artist luistert met genoegen naar de smakelijke verhalen van de oester- en mosselmensen. Jammer Verpoorten is geen „moderne" als u begrijpt wat ik bedoel. „Ik be hoor niet tot een speciale groep", vindt de schilder, „daar moet je naartoe groeien. Ik ben nog jong." Picasso kan hij niet in al zijn werk bewonderen, maar vele van diens studies vindt hij erg mooi. Maar voor bijvoorbeeld de Vlaamse ex pressionisten heeft hij veel waar dering. „Jammer, dat dit allemaal ver dwijnen gaat," zegt Verpoorte, al» hij wijst naar de kielen, hoogaar- sen, zeegroenen en hoe al die zeil schepen mogen heten. Maar Zee land kan gerust zijn. Verpoorte heeft ze vereeuwigd met penseel en potlood. OO^OOOO- 1957-58 met f 40,per 1000 stuks te verhogen. De kleine oesters (twee nul len) mogen voortaan voor niet minder dan f 170,per duizend (gewicht 78 tot 82 kilo) de grens over. De grote zessen (118 kilogram per duizend en hoger) voor f 380,per duizend. De gewichten zullen eventueel, af hankelijk van de afzet, worden ver hoogd. De prijzen werden hoger ge steld dan vorig jaar omdat vele be drijven in het afgelopen seizoen niet uitkwamen en voorraden oesters van diverse maten opnieuw moesten wor den uitgezaaid. Uitslagen Zomeravondvoetbal De uitslagen van de in de week van 517 augustus gespeelde wedstrijden van de zomeravondcompetitie zijn: Rayon Vlissingen I Coal 52 I—GPC 10—0; SBLV I—PZ EM 1—1; VAW I—PSV I 1—2. Rayon Vlissingen II PSV II—VAW II 2—5; BW—WW 5—0 regl.; MWK—VAW III 9—0; Coal II—VAW II 3—8; VAW III—BW 1—2. Rayon Middelburg Blauw WitBrandweer 10; Kraaien Broek Boys 14; VSVBrandweer 07; FocusKraaien 10; ZCF Brandweer 16. Geslaagd Te Den Haag slaagde voor het twee de gedeelte van het notarieel examen de heer J. Schot te Middelburg. Pand voor sociale jeugdzorg B. en w. stellen de raad voor om het pand Lange Giststraat 7, dat onteigend is, maar niet afgebroken zal worden ter beschikking te stellen van de stichting sociale jeugdzorg. Daarvoor zal dit pand inwendig hersteld moeten worden, wat ongeveer 3000 zal kosten. De prijs kan tot dit bedrag beperkt blijven, omdat het herstel door de stichting zelf zal ge schieden met vrijwillige krachten. Bouw kleedkamers op sportterrein B. en w. stellen de raad voor een kre- liet van max. 60.000 te willen ver lenen voor de bouw van zes kleedka mers, twee wasruimten en een kamer voor de scheidsrechter en ruimte voor het opbergen van materiaal. Zoals be kend hadden Ged. Staten indertijd voors hands bezwaren tegen de bouw van de kleedkamers. Nu de uitbreiding bijna zijn beslag heeft gekregen en de terrei nen bespeeld kunnen kunnen worden, achten b. en w. de bouw van deze kleed kamers toch zeer urgent. OUD-VOSSEMEER Wedvlucht. De plaatselijke postdui venvereniging „De Zwaluw" nam met 123 jonge duiven deel aan eèn vlucht uit Noyon. De uitslag was als volgt: 2. A. Lindhout 3. C. van Tilburgh 5. G. Havermans 1 en 4; A. van Treyen J. Tholenaar 6. L Berkey 7. W. Bur ger 8.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2