Willy de Bruin, vestigde een nieuw Zeeuws record Swift II vergrootte voorsprong in de korfbalcompetitie L. Minderhoud, kampioen ringrijden in Domburg Oriëntatierit bij duister over Walcheren was te zwaar Raad van Ovezande stelde gemeentebegroting 1958 vast Toneelvereniging van Tholen brengt een openluchtspel Luctor organiseerde zwem kampioenschappen senioren Dames bleven wel onder limiettijd vlinderslag, heren niet Achttien graden Bruinvis goed Jubileumronde van Oud- Vossemeer Beslissingswedstrijd in avondklasse? Nagekomen advertenties Vijftien spelers voor voorlopig Ned.-elftal Togo III stelde teleur Boden won ronde van Rilland Ook in derde klas strijd gestreden En winnaar van de pollepel Geen wisselbekers of medailles toegekend Gastarieven omhoog in Middelburg Zonder hoofdelijke stemming Op zaterdag 31 augustus „In naam van Oranji Maandag 26 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 WILLY DE BRUIN van Bruinvis uit Sas van Gent heeft zaterdagmiddag in het zwembad te Middelburg tijdens de Zeeuwse senioren kampioenschappen een nieuw Zeeuws record gevestigd op de 100 meter vrije slag dames. Het record dat met 1.20.2 op naam stond van Klazien Zeylmaker van De Schelde werd eergisteren verbeterd tot 1.19.4. Voorts waren er voor de 100 meter vlinderslag dames en heren limiettijden vastgesteld. Bij de dames bleven R. Melieste en A. Jansen beiden onder de tijden van 1.40. De heren slaagden er niet in een Zeeuws record te vestigen. Zij bleven allen onder 1.24. Bij een temperatuur van ruim 18 graden werden zaterdag de Zeeuwse kampioenschappen verzwommen voor senioren. Verleden week zaterdag hadden de junioren een beurt gehad in Sas van Gent. De organisatie was thans in handen van het Midelburgse Luctor et Emer- go. De deelnemende verenigingen wa ren: Bruinvis (Sas van Gent), Schel destroom (Breskens), S.Z.V. (Sou burg), De Zeehond (Vlissingen) en Luctor et Emergo uit Middelburg. Bruinvis heeft zaterdag de beste successen behaald. Op de 100 meter rugslag heren werd de eerste plaats bezet door ir. J. Geerling. Tijdens dit onderdeel zwom bij gebrek aan deelneming bij de dames-klasse, ook mej. R. Vergauwen van Bruinvis mee. Zij moest echter met de laat ste plaats genoegen nemen. Ook de 200 meter schoolslag werd in het voordeel van Bruinvis beslist. R. Vergauwen eindigde hier als eerste in de tijd van 3.15.3. Van Amsterdam winnaar De ronde van Oud-Vossemeer, die zaterdag verreden werd, was feitelijk een jubileum, de tiende ronde, omdat de eerste in 1948 gehouden werd. Om half drie loste burgemeester mr. J. J. Versluis het startschot en gingen de amateurs en onafhankelijken, die voor deze rit hadden ingeschreven, op pad, om de 100 km te rijden. Ze hadden daarbij te kampen met een harde wind. Feitelijk is deze ronde de ronde ge worden van Kees van Amsterdam, (Oosterhout), die in 1956 de ronde van Sint Maartensdijk won en zich ook nu weer deed kennen als een strijdlustig renner. Reeds na enkele ronden deed hij zijn eerste uitlooppoging. Het pelo ton maakte toen echter nog korte met ten met hem. Later greep hij echter opnieuw zijn kans en sloot zich aan bij een kleine groep, waaronder ook A. Roks (Sprundel), A. van Stein (Etten), en C. v. d. Horst (Standaardbuiten). Het groepje kon echter het hoge tem po van Van Amsterdam niet bijhou den, zodat hij er alleen vandoor ging. Ook hij kreeg echter last van de felle wind. De kopgroep begon daarop de achtervolging; aanvankelijk liep ze op hem in, maar ze kon deze snelheid niet volhouden en werd dientengevol ge door het peloton opgeslokt, met uit zondering van Roks, die de achtervol- êing van de koprijder voortzette. Deze ad echter een te grote voorsprong, om nog ernstig bedreigd te kunnen worden. Hoewel hij zienderogen werd benaderd, kwam Van Amsterdam toch als eerste binnen. Tweede was A. Roks en derde A. van Stein. Er was voor deze rit veel verwach ting geweest van J. de Roo (Schore). Deze kreeg last van een blessure, die hij een paar weken geleden heeft op gelopen, en moest na een aantal ron den opgeven. Luctor liet zich van zijn beste zijde zien bij de 200 meter school slag heren. K. de Rijk werd eerste in 3.2.terwijl R. de Braai uit Sas van Gent de tweede plaats bezette met 3.2.7. De 4 x 50 meter wisselslag estafette dames werd opnieuw een zege voor Truinvis. De tijd was hier 2.48.4. Luc tor en S.V.Z. werden resp. tweede en derde. Evenals de 4 x 100 meter wis selslag estafette heren (5.32.5) werd Bruinvis winaar van de 5 x 50 meter vrije slag dames (3.16.8). Het laatste onderdeel werd een overwinning voor Luctor. De 5 x 50 meter vrije slag heren werd een over winning voor de Middelburgers, in 2.34.8. Hier werden twee en drie resp. S.V.Z. en Bruinvis. De volledige uitslagen luiden: 100 meter rugslag heren: 1. J. Geer ling, Bruinvis (1.23.3), 2. P. v. d. Heu vel, Scheldestroom (1.26.7), 3. P. Rot te, Luctor (1.27.4). 200 meter schoolslag dames: 1. R. Vergauwen, Bruinvis (3.15.3), 2. A. Cornelisse, Luctor (3.26.8), 3. I. Baart, Bruinvis (3.27.9). 200 meter schoolslag heren: 1. K. de Rijk, Luctor (3.2.2. R. de Braai, Bminvis (3.2.7), 3. P. v. d. Heuvel, Scheldestroom (3.11.2), 4. W. de Vries. Bruinvis (3.12.8). 100 meter vrije slag dames: 1. W. de Bruin, Bruinvis (1.19.4 - Zeeuws re cord), 2. C. Voogd, Luctor (1.30.2), 3. C. Meliefste, Bruinvis (1.32.9). 100 meter vrije slag heren: 1. J. Dirkse, Luctor (1.7.2. L. van Klin ken, S.Z.V. (1.12.6), 3. C. Wagenaar, S.Z.V. (1.13.4). 100 meter vlinderslag dames: 1. R. Meliefste, Bruinvis (1.36.2), 2. A. Jan sen, Bruinvis (1.39.1), beiden onder li miettijd van 1.40. 100 meter vlinderslag heren: 1. A. Sampon, Bruinvis (1.24.8), 2. S. P. Ventevogel, Zeehond (1.32.2), 3. -A. Booy, Luctor (1.42.9) allen onder li miettijd van 1.24. 4 x 50 meter wisselslag estafette da mes: 1. Bruinvis (2.48.4), 2. Luctor, (3.4.6), 3. S.Z.V., (3.9.6). 4 x 100 meter wisselslag estafette heren: 1. Bruinvis (5.32.5), 2. Luctor (5.46.—), 3. S.Z.V. (6.12.6). 5 x 50 meter vrije slag dames: 1. Bruinvis (3.16.8), 2. Luctor (3.36.2), 3. S.Z.V. (3.44.2). 5 x 50 meter vrije slag herent 1. Luctor (2.34.8), 2. S.Z.V. (2.47.8), 3. Bruinvis (2.55.4). Van het voor deze zaterdag toch al kleine programma moesten nog een drietal wedstrijden worden afgevoerd omdat de betrokken clubs niet volle dig uit konden .komen. In de eerste klasse spande Volharding 1 zich bij Swift 2 inderdaad tot het uiterste in. Echter bleef Swift 2 met het kleinst mogelijke verschil (32) overwinaar in dit duel. Swift vergrootte door deze overwinning zijn voorsprong op Togo 1 tot drie punten zij het dan met een wedstrijd meer gespeeld. In klasse 2a werd de wedstrijd Swift 4Vitesse uitgesteld. Een dracht moest de kracht van Zuid westers 1 ondervinden en ging met dubbele cijfers ten onder (011). Zuidwesters kwam hierdoor op de derde plaats terecht met vier pun ten achterstand op de leiders en met een wedstrijd minder gespeeld. TOGO n TERUG In klasse 2b viel Togo 2 terug door met niet minder dan 72 te verliezen van De Poel. De Poel verscheen met een jong ploegje in het veld, dat een bijzonder snel spel te zien gaf. Toch was de zege iets geflatteerd vooral ook omdat men over geluk niet te kla gen had. Door deze uitslag wisselden De Poel en Togo 2 van plaats op de ranglijst. In klasse 3a kon Stormvogels ook nu in Vlissingen tegen Vedo 1 niet tot een overwinning komen. De score bleef beperkt tot 20. Het gaat er nu voor Met leedwezen geven wij kennis van bet overlijden van onze zeer gewaardeerde medewerker, de heer MARCUS JANSE, op de leeftijd van bijna 26 jaar. Zijn grote toewijding en plichts betrachting zullen bij ons steeds in dankbare herinnering blijven voortleven. Fa. DE MUYNCK en PETRI. Directie en personeel Vlissingen, 24 augustus 1957. Heden werd door een droevig on geluk van ons weggenomen onze a.s. schoonzoon en zwager MARCUS JANSE, in de bloeiende leeftijd van bijna 26 jaar. Sterke de Here de nagelaten familie en onze dochter in deze weg van beproeving. D. KASSE. J. KASSE—SIMONSE en kinderen. Veere, 24 augustus 1957. Veerseweg 2. Het voorlopig Nederlandse elftal, dat woensdag 28 augustus te Gronin gen tegen een selectie-ploeg van Ne- dersaksen zal spelen, zal eerst kort voor de wedstrijd worden samen gesteld uit de volgende 15 spelers: De Munck, (DOS). Pieters Graafland, (Ajax), Van der Hart (Fortuna '54), Kuys, (NAC), Wiersma, (PSV), Klaas- sens (VVV), Kruiver (PSV), Noter- mans, (Fortuna '54), Carlier, Fortuna '54), Van der Kuil, (Ajax), Lenstra, (SC Enschede), Van der Linden, (DOS), Van Melis, (Rapid JC), Rij- verS, (Feyenoord) en Wilkes (VVV). Het ligt in de bedoeling, door ver vangingen van spelers tijdens de wed strijd enkele proefnemingen te doen. De ontmoeting zal worden geleid door Klaas Schipper uit Groningen. Rode Kruis In aansluiting op het bericht dat de K.N.V.B. voor de wedstrijd Nederland —Oostenrijk op 25 september a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam, 4.000 toegangsbewijzen ter beschikking heeft gesteld aan het Rode Kruis, kan nog het volgende worden medege deeld: Gegadigden kunnen per briefkaart, met 50 cent extra postzegels, aanvra gen richten tot het Nederlandse Rode Kruis, Den Haag, voor kaarten a 10, 8, 6, 4 en 2 gulden. De aanvragen dienen uiterlijk op woensdag 11 september a.s. om 12.00 uur binnen te zijn. Per briefkaart kan slechts een toegangsbewijs worden aangevraagd. Iedereen mag echter zo veel aanvragen inzenden als hij wil, als die maar voldoende gefrankeerd zijn. Na de trekking, waarvan de datum is gesteld op donderdag 12 september des voormiddags, ten overstaan van notaris J. G. Bouma, zullen de win naars hun toegangsbewijs onder rem bours thuis gezonden krijgen. Stormvogels uitzien. langzamerhand donker DIOS WEINIG KANS In klasse 3c voegde Kats weer twee punten aan het saldo toe door SVS met 53 te kloppen. Overigens is deze uitslag voor SVS tegen het lang niet malse Kats niet onver dienstelijk. Dios had niet de minste kans tegen Elto 2 met liefst 1—0 ging men ten onder. In klasse 3d verloor Blauw Wit 2 volgens de verwachtingen van Zee- landia 2 (14). Voto kon het tegen leider Luctor 2 niet bolwerken en ver loor met 60. Een verrassing was hier de overwinning van WKV op Togo 3 (31). Als verzachtende omstandig heid voor Togo 3 geldt dat men zeer onvolledig in het veld kwam. Overi gens is deze nederlaag een streep door de rekening. In deze afdeling is de stand enigszins gewijzigd doordat Vi tesse 2 uit de competitie is terugge trokken. De stand in deze afdeling is nu: Luctor 2 16 uit 8; Togo 3 10 uit 7; Zeelandia 2 9 uit 8; WKV 9 uit 9; Blauw Wit 2 4 uit 8; VOTO 4 uit 9 en KCS 2 uit 7. GEEN BESLISSING In de avondklasse viel nog geen beslissing. Zuidwesters 2 slaagde er n.l. in om Swift 5 met 85 te klop pen. Dit gebeurde in een goed en snel gespeelde wedstrijd waarin bei de ploegen zich tot het uiterste ga ven terwijl aan weerszijden prach tige doelpunten werden gemaakt. Door deze uitslag heeft Zuidwesters nu de leiding met 20 uit 12 wedstrij den. Zuidwesters 2 is nu uitgespeeld, ter wijl Swift 5 dat 18 punten uit 11 wed strijden heeft op 27 aug. nog moet uitkomen tegen de hekkesluiter Ani mo 4. Swift 5 wint deze wedstrijd on getwijfeld waardoor een beslissings wedstrijd noodzakelijk wordt tussen Swift 5 en Zuidwesters 2. Deze zal, be houdens onvoorziene omstandigheden gespeeld worden op 29 aug. a.s. op hét terrein van Ondo te St. Laurens. Jacht bij Waarde in moeilijkheden Gistermorgen werd in Hansweert het telefonisch bericht ontvangen, dat een Belgisch jacht voor de dijk van Waarde in grote moeilijkheden ver keerde en dringend om Kuip vroeg. Kapitein Durink voer, ondanks het stormachtige weer onmiddellijk met zijn sleepboot uit. Na veel inspanning gelukte het hem en zijn bemanning, het jacht vast te maken en op sleep touw te nemen. Het bleek het jacht „Gudren" te zijn, eigenaar C. Peeters uit Berghem, die alleen aan boord was. Het had motorschade opgelopen en was daardoor onhanteerbaar. Het werd behouden in de haven gebracht. Zaterdag is de ronde van Rilland verreden. Het aantal deelnemers be droeg 44. Er werden 50 ronden gere den. De uitslag luidt als volgt: 1. M. Boden, Pindorp; 2. Bervoets, Wouw; 3. I. van Hoeven, Goes; 4. Ver aart, Wouw; 5. P. Jochems, Moerstra- te; 6. G. Maasdijk, Osseridrecht; 7. M. C. de Koster Gz., Rilland; 8.De Vrieze, Souburg; 9. Rinsen, Hogerheide; 10. Van Gastel, Roosendaal; 11. Rent meester, Yerseke; 12. Vlaming, Yerse- ke; 13. J. J. Gideonse, Souburg. Vóór deze ronde werd nog een wed- Voor de Zeeuwse ringrijders is het seizoen weer ten einde. Want na de eerste en tweede klas is thans ook in de derde klas de strijd weer gestreden. Het was een felle kamp in Domburg, waar zaterdag 52 rui ters om de hoogste eer in de derde klas streden. L. Minderhoud uit Westkapelle bleek tenslotte de sterkste en met 23 ringen werd hij kampioen. J. Reijnierse uit Koudekerke legde met 21 ringen beslag op de tweede plaats en het reservekampioenschap en de plaatselijke fa voriet J. Provoost kwam met 18 ringen als derde uit de bus. Kampioen Minderhoud stak zaterdag wel in een uitstekende vorm want hij eiste ook de pollepel voor zich op. strijd gereden door jongens (tot 16 jr) 22 km. De uitslag was: 1. R. Hogerland, Kapelle; 2. J. Lu- teyn, Kruiningen; 3. B. Geense, Goes; 4. D. Koster, Kapelle; 5. C. Tolhoek Yerseke; 6: J. Lokerse, Kapelle; 7. G v. d. Griek Ez., Rilland. De oriëntatierit bij duister over Wal cheren, de „L. Bolier-Purfinarit", die zaterdag voor de eerste maal werd verreden, heeft de meer dan 40 deel nemers zodanige moeilijkheden opge leverd, dat niemand in aanmerking is gekomen voor de beschikbare wissel bekers en medaljes. Deze oriëntatierit zal daarom opnieuw worden verreden op een nader bekend te maken da tum. De organisatie van deze „L. Bolier -Purfinarit" lag in handen van de M.A.C. „Scheldegouwen" en haar zustervereniging de M.C. „De Zeeu wen". Bij toerbeurt zullen zij deze jaarlijkse ritten uitzetten en contro leren. B. en w. van Middelburg stellen de raad voor, de gastarieven na de me teropneming juli-augustus, dus met september-oktober over de gehele li nie te verhogen. Het tarief voor het vastrecht voor de gewone meters zal, als de raad dit voorstel aanneemt, verhoogd worden van 12,op 13,50, voor de munt meters van 14,40 op 16,50. De gas- prijs zal voor de eerste 40 kub. m ver hoogd worden van 24 op 26 en voor de volgende van 20 op 23 ct per kub. m. B. en w. hebben dit voorstel niet eer der gedaan, omdat zij hoop hadden, van de minister van economische za ken gunstiger inkoopprijzen te ver krijgen. Nu deze hoop nog niet in ver vuiling is gegaan, kan de gemeente, gezien het zeer groot nadelig saldo op het gasbedrijf, niet aan tariefsverho ging ontkomen. Ook als deze verhoging wordt aan vaard, zal er over 1957 een tekort zijn van ƒ33.000; 1958 zal echter, omdat de verhoging dan een vol jaar werkt, een winst kunnen geven van 5600, Amateurs Het Nederlandse amateurelftal zal in het komend seizoen vier officiële in terlandwedstrijden spelen: uitwedstrij den tegen Frankrijk, Ierland en Enge land en een thuiswedstrijd tegen West- Duitsland. De ontmoetingen worden omstreeks april 1958 gehouden. De eerste rit werd uitgezet door „Scheldegouwen" en gecontroleerd door „De Zeeuwen". De deelname stond voor een ieder, ook niet-leden van motor- of autoclubs open. ZWARE OPGAVE Start en finish vonden te Middel burg plaats en de deelnemers werden tijdens deze avondrit over Walcheren voor een zware opgave gesteld. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat er legio strafpunten werden toegekend, terwijl géén der deelnemers de tijd- controles op het juiste tijdstip passeer de. De schenker van deze rit, de heer Bolier, bood voordat de deelnemers van start gingen een autokaart of mas cotte aan en na beëindiging van de rit bloemen aan de organisatoren van de ze rit, de heren J. v. d. Kreeke en H. Moor. Voor deze oriëntatierit werd een klein inschrijfgeld geheven, wat gestort werd in het „Louis van Rijs- wijkfonds". Een door de heer Bolier als prijs beschikbaar gestelde fruit mand welke eveneens niet gewon nen werd bracht door verloting f 17,50 op, welk bedrag wordt overge maakt aan het sanatorium „Zonneveld" te Oostkapelle voor de polio-patiëntjes. 1. en kampioen wisselbeker Gem. Grijpskerke en bekertje J. J. v. d. Berge en Delfts blauwe vaas L. Min derhoud Sr., Westkapelle, 23 ringen; 2. en reserve-kampioen medalje Z.R.V. J. Reynierse te Koudekerke, 21 ringen. J. Provoost Az., Domburg, 18; A. Kod de, Aagtekerke, 17; J. Roelse, Koude kerke, 17; G. Krijger, Aagtekerke, 17; W. Koole, Koudekerke, 16; P. de Vis ser, Aagtekerke, 15; J. Wisse, Dom burg 15; S. Blaas, A'kerke, 14; A. Vos, Biggekerke, 14; Joh. Kodde, Biggeker- ke, 14; F. Moens, Aagtekerke, 14; L. Provoost, Domburg, 14; Jac. Minder houd, Zoutelande, 13; W. Maljaars, Domburg, 13; A. Janse, Biggekerke, 13; P. Coppoolse, Aagtekerke, 13; W. Provoost Az., Domburg, 13; T. Dek ker, Oostkapelle, 12; A. Louws, Aag tekerke, 12; P. C. v. d. Heyden, Kou dekerke, 12; K. Poppe Jz., Oostkapel le, 12; Z. Francke, Oostkapelle, 11; Z. Maljaars, Oostkapelle, 11; J. Minder houd, Domburg, 11; Jac. Simonse, Koudekerke, 11; L. K. Roelse, West kapelle, 11; C. Vos, Koudekerke, 10; W. de Potter, Koudekerke, 10; M. Ver- hage, Meliskerke, 10; C. Provoost Az., Domburg, 10; M. Vos, Koudekerke, 10; J. v. Maldegem, Biggekerke, 9; W. v. Sluijs, Koudekerke, 9; Jac. de Witte, Koudekerke, 9; L. Minderhoud, West kapelle, 9; C. Janse, Zoutelande, 9; P. Reijnierse, Koudekerke, 9; L. Dekker, Meliskerke, 9; S. Lous, Oostkapelle, 8; K. Wisse, Koudekerke, 8; J. Poppe, Koudekerke, 8; P. J. Cevaal, Middel burg, 8; W. Davidse, Middelburg, 7; J. Labruyère, Koudekerke, 7; J. Pop pe Johzn., Oostkapelle, 7; Chr. de Vis ser, Oostkapelle, 7; A. Poppe Kz., Oostkapelle, 6; A. Corré, Domburg, 6; L. Vos, Biggekerke, 4. Meeste volg- ringen: Standaard met med. geschon ken door burgemeester van Domburg, A. Kodde, Aagtekerke, 8 r. Pollepel, L. Minderhoud Sr., Westkapelle; ex tra prijzen: le beker geschonken door Heinekens Brouwerij, gewonnen door J. Provoost Az., Domburg, 6 r. (zes beurten); 2e beker, geschonken door S. van Eennennaam en Zn., Middel burg (graanhandel), gewonnen door W. Koole, Koudekerke, 5 r.; (zes beur ten). De raad der gemeente Ovezande kwam in vergadering bijeen ter behandeling van een zeer lijvige agenda. Allereerst werd vastgesteld een nieuwe verordening van een straatbelasting, welke in wer king zal treden met ingang van januari 1958. Vanaf dat tijdstip zal van alle ge bouwde eigendommen een belasting wor den geheven van 5 pet. van de belast bare opbrengst. Het gemeentepersoneel werd een loon- compensatie i.v.m. de huurverhoging toe gekend. INENTING In verband met de komende inenting tegen kinderverlamming werd besloten een garantie te stellen voor de kosten aan deze inenting verbonden. Behandeld werd ook het verzoek van de N.V. Waterleiding Mij. Zuid-Beve land om subsidie in de kosten van aan sluiting van de onrendabele percelen aan het waterleidingnet. Voor de ge meente komt dit neer op een subsidie jt Volgende week zaterdag 31 augustus zal te Tholen voor de eerste maal een openluchtspel worden opgevoerd. De toneelvereniging Ons Genoegen, welke ruim tien jaar bestaat en wier leden al heel wat toneelstukken met succes op de planken hebben opgevoerd, had het plan geopperd om nu eens een groots openluchtspel in studie te ne men. Hiervoor was gekozen het historische stuk: „In naam van Oranje" van J. Sjoerds, toneelspel in vier taferelen. Dit openluchtspel zal worden opge voerd in het gemeentepark te Tholen. Vele weken zijn de (45) medewerken den serieus aan het studeren onder lei ding van de regisseur, de heer A. J. Deurloo, terwijl enkele keren de Zeeuw se toneel-adviseur Van Lamaire de re petities heeft bijgewoond en hen met raad en daad heeft geadviseerd. HOOFDROLLEN De hoofdrollen van het stuk worden vertolkt door: W. v. d. Giezen, Willem van Oranje; M. Goedemondt, Graaf Ja cob van Wesenbeke, vriend van Willem v. Oranje; P. Beun, Granvelle, Spaan se landvoogd; C. Gebraadt, Boisot geus, later generaal; A. Droffelaar, Graaf de La Roche, Spaanse Gouverneur van Utrecht; Mevr. Stejjns-Van Dijke, An na van Sacksen, Oranje's eerste vrouw; Mevr. Soomers-Vis, Louise de Coligny; C. Zachariasse, Balthazar Gerards; M. Oerlemans, een dienaar en W. v. a. Linden, een soldaat. De laatste dagen wordt er praktisch iedere avond gerepeteerd, want de le den willen een zo goed mogelijk succes met dit eerste spel behalen. De technische leiding berust bij de heren A. Droffelaar en J. Bus. In het park is nu al een speciale feestverlichting aangelegd. De heer A. van Elzakkers vervaar digde de decors. Vrijdagavond wordt, in kledij, een ge nerale repetitie gegeven voor de school gaande jeugd. Zaterdagavond hebben een hon derdtal opstandelingen in Algerije drie politieposten aangevallen in Mas- caja. Tien opstandelingen sneuvelden. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. van f4.32 per aan te sluiten onrenda bel perceel per jaar, gedurende 40 jaar. De totale jaarlijkse kosten zijn be groot op f 544.32. Gezien het belang dat het voor een ieder mogelijk moet zijn op de waterleiding aan te sluiten besloot de raad met algemene stem men deze subsidie te verlenen. Wel werd de vraag gesteld of bij aanslui ting van alle percelen voldoende wa ter en voldoende druk aanwezig zal zijn. Tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim werden benoemd de heren L. M. Huige, J. Oostdijk, M. J. de Jonge, J. Vermeule en B. v. d. Meer. Tot leden van de adviescommissie woonruimtewet werden herbenoemd de heren W. A. Mol, A. Rijk, K L. van Steenbergen, A. D. de Waal en L. Zuid hof. SUBSIDIES Voor het jaar 1958 werden de volgen de subsidies toegekend: Wit Gele Kruis en Groene Kruis te Ovezande en Wit Gele Kruis te 's-Hee- renhoek f2.50 per lid; Bijdrage exploita tie wijkgebouw W.G.K. te Ovezande f 200 en te 's-Heerenhoek f100; Koningin Wil- helminafonds 1 cent per inwoner; Zeeuws Consultatiebureau voor alcoholisme f 50; Christ. Zangvereniging te Ovezande f25; Plaatselijke voetbalvereniging f200; R.K. jeugdraad f250; Muziekvereniging f150; R.K. Bibliotheek f70; Prot. Chr. Bibliotheek f40; R.K. en Prot. Chr. Mil. Tehuizen ieder f25; Maatschappelijk werk f0.20 per inwoner. Besloten werd tot aankoop van grond aan de Bloemenstraat van de heer Jac. de Jonge voor woningbouw. In principe werd besloten medewer king te verlenen aan de verbetering van de bluswatervoorziening. BEGROTING Tenslotte werd behandeld de gemeen te-begroting voor het dienstjaar 1958. Deze werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld op f211319.71 in ontvang en uitgaaf met een post onvoorzien van f 5680.81 voor de gewone dienst en op f302843.82 in ontvang en op f372.853.69 in uitgaaf en dus met een nadelig slot van f 70.009.87 voor de kapitaaldienst. Koning Hoessein van Jordanië is zondag uit Stamboel waar hij met ko ning Feisal van Arik en Turkse lei ders de toestand in het Midden-Oosten heeft besproken, naar Spanje vertrok ken voor een particulier bezoek van twee weken.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2