VOORLOPIG GEEN NIEUW STADHUIS IN VLISSINGEN Fruitcorso te Goes belooft weer groot gebeuren te worden Minister acht noodzaak niet aanwezig u.m lemen Kankerbestrijding in Zeeland boekt vooruitgang Feestweek met Ha ju to, muziek en gymnastiek biedt elk wat wils Antennes op Zeeuwse daken niet eenvoudiger B. EN W. IN NOTA AAN DE RAAD FEMliNA TOILETZEEP erie Ploegwedstrijd om Kampioenschap van Zeeland Modernisering en Reformatie In gehele provincie worden m,i,v. maandag weer bijdragen gevraagd Op zaterdag 21 september Wanneer T V.-Goes in de lucht komt OOK BELGISCHE EN FRANSE PROGRAMMA'S ZIJN TE VOLGEN Sint Annalanders schoten er op los Raad Wolf aartsdijk kocht Tavenu Goese padvinders verkopen Rode kruiszegels Zaterdag 24 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 3 Vlissingen krijgt voorlopig geen nieuw stadhuis. In ieder geval moet er niet op gerekend worden dat nog dit jaar de vereiste Rijksgoedkeuring voor de bouw zal worden gegeven. Nadat de minister van Volkshuisvesting en Woningbouw reeds in maart van dit jaar te kennen had gegeven geen goed keuring voor de bouw van een nieuw stadhuis te kunnen geven heeft de bewindsman, na een nieuw verzoek van B. en W. van Vlissingen, verklaard zijn eerder ingenomen standpunt niet te kunnen wijzigen. In een speciale nota, hebben burgemeester en wethouders van Vlissingen dit aarrde raad van de gemeente meegedeeld. Voorts delen b. en w. in deze nota aan de raad mee, dat zij opnieuw bij de minister er op hebben gewezen, dat, er niet alleen grote bezwaren kleven aan de ligging van het huidige stad huis, maar dat ook voor de Kon. Mij. „De Schelde" de noodzakelijkheid dringen is geworden om over het ter rein van het stadhuis te beschikken. Onmogelijk De minister heeft evenwel meege deeld, dat de regering bij het opstel len van haar jaarlijkse bouwprogram ma, prioriteit heeft verleend aan de woningbouw. Het gevolg hiervan is, zo zegt de minister, dat aan het ge bruik van bouwcapaciteit voor andere doeleinden beperkingen moeten wor den gesteld. Deze temporisering en bo vendien de door de regering voorge stelde bestedingsbeperking, maken het daarom onmogelijk om in de sector overheidsgebouwen, aan alle aanvra gen te voldoen. Hoewel de Commissie van advies voor bouwplannen van La ger Publiekrechtelijke Lichamen de mening is toegedaan dat een nieuw gemeentehuis in Vlissingen zeer wen selijk is, vindt de minister vooralsnog geen aanleiding van zijn ingenomen standpunt af te wijken. Evenmin kan de minister een termijn opgeven, waarin de goedkeuring kan worden verwacht. Na dit antwoord van de minister, menen b. en w. gegronde redenen te hebben om aan te nemen dat er nog dit jaar van de bouw van een nieuw stadhuis in Vlissingen geen sprake kan zijn. Ook ai met het oog op de onze kere financiële toestand in het alge meen. Ingezonden mededeling (adv.) verfrissende zeep tegen onaangename transpiratiegeuren KLOKSTRAAT 4 GOES~| Carillon Veere Zaterdagavond van 89 uur wordt het carillon van de Raadhuistoren te Veere bespeeld door de stadsbeiaar- dier Piet Broerse. Het programma bevat o.a. composi ties van Délibes en Wagner, benevens een aantal Zuidafrikaanse volksliede- Gezamenlijk zullen de Zeeuwse landbouworganisaties, t.w. Z.L.M., L.J.G., C.B.T.B., C.J.B.T.B., A.N.W.B., N.K.L.B., N.C.L.B. en B.O.V.A.L., dit jaar een ploegwedstrijd organiseren om het kampioenschap 1957 voor Zee "and. Beeds enkele jaren werden er in Zeeland ploegwedstrijden ge houden, echter nimmer was er een wedstrijd georganiseerd door de ge zamenlijke landbouworganisaties. Een provinciale regelingscommissie is ingesteld, teneinde zich met de or ganisatie van deze wedstrijd te belas ten. In deze commissie hebben zitting de heer L. I. v. d. Linde, Kortgene, voorzitter (L.J.G.); F. de Groene, Wil- helminadorp (Z.L.M.); A. de Feijter, Cadzand (C.J.B.T.B.); M. v. d. Maas, Wissekerke (C.B.T.B.); J. L. Lukaart Goes (A.N.A.B.), P. Vink, Kuitaart (N.K.L.B.); M. D. den Hollander, Gaes (N.C.L.B.); W. v. d. Linde, Goes (B.O. V.A.L.). De heer A. Vingerling te Goes (C.B.T.B.), fungeert als secretaris; de heer 3. G. van Liere te Goes( hoofd assistent Rij kslandbouwvoorlichtings- dienst) als adviserend lid is toege voegd aan deze commissie. Met de werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt, terwijl in verschil lende gewesten reeds voorselectiewed strijden worden gehouden. De directie van „De Wilhelminapol- der" heeft, evenals voorgaande jaren, haar medewerking weer toegezegd door een perceel land voor deze wed strijd beschikbaar te stellen. De wed strijd zal begin oktober gehouden worden. Een definitieve datum is evenwel nog niet vastgesteld. Besloten is, de in omloop zijnde wis selbekers van de diverse standsorga nisaties dit jaar voor het laatst te la ten verrijden. V oorbereidingen Verder delen B. en W. aan de raad mee, dat zij zich tot het college van Ged. Staten van Zeeland hebben ge wend, daar zij het van groot belang achtten, dat met de voorbereidingen voor de aanbesteding zou worden voortgegaan. Het was verder noodza kelijk dat B. en W. zich tot Ged. Sta ten wendden, daar met goedvinden van dit college de gemeente Vlissin gen f 100.000 ter beschikking stond. Naar de mening van het architecten bureau RoosenburgVerhageLuyt, zou boven dit bedrag nog f 25.000, noodzakelijk zijn, waarvoor een aan vullende machtiging moest worden ge vraagd. Ook deze machtiging is door Ged. Staten verleend. Tenslotte zeggen B. en W. in de nota, dat door deze medewerking van Ged. Staten de vereiste werkzaamhe den voor het bestekklaar maken zijn voortgezet en bovendien zo ver zijn gevorderd, dat bij verkrijging van de rijksgoedkeuring, direct de aanbeste ding kan plaats hebben. Hcrv. en Geref. jeugd van Kapelle bijeen Donderdagavond is een zeer goed bezochte avond gehouden van de Ge ref. jeugdcentrale en de Herv. jeugd raad in Kapelle. De leiding op deze bijeenkomst, die begon in het C.J.M.V. gebouw, berustte bij de heer A. Evers- dijk, voorzitter van de Geref. jeugd centrale. Begonnen werd met enkele binnenspelen en daarna werd een be spreking gehouden over het oecume nisch werkkamp dat weer in Kapelle werd gehouden. Vervolgens trók men naar het pati- vindersterrein aan de Wemeldingse- weg waar het kampvuur werd ont stoken en waar de heer W. de Jager een kampvuurverhaal vertelde. Mevr. Jebbink-Paap sloot deze geslaagde avond met een dagsluiting. Oude nederzetting in Haamstede Het onderzoek van een neolithische nederzetting op Haamstede (Brabers) werd voorlopig afgesloten. Tijdens dit onderzoek, ingesteld met medewerking van de cultuurtechnische dienst en de dienst herverkaveling in Schouwen en Duiveland, kwamen standsporen van twee neolithische huizen te voor schijn. Bij en in de woningen werd veel vuursteenmateriaal aangetroffen, o.a. een gepolijste stenen bijl en een tweetal transversale pijlpunten. Krab bers waren zeldzaam. De vuursteen is van zuidelijke herkomst. De neder zetting is gelegen op de binnenste strandwal van Schouwen. Het Provinciaal comité van A.R. kies verenigingen hoopt zaterdag 7 september in de Sociëteit „De Vergenoeging", te Middelburg zijn jaarvergadering te hou den. Daarin komen uiteraard de jaar stukken aan de orde, waarvoor de mor genvergadering, die om 11 uur aanvangt, is gereserveerd. In de middagvergadering, die om 2 uur begint staat op het programma een rede van prof. mr. I. A. Diepenhorst, hoogleraar aan de Vrije Universiteit en lid van de eerste kamer, over het onder werp „Modernisering en Reformatie". Mindering veilingdagen Kapelle In verband met het feit dat het pruimenseizoen reeds een heel eind ge vorderd is en de aanvoer van appels en peren dit jaar minder is dan in andere jaren, komt met ingang van volgende week de gewone veiling van fruit in Kapelle, welke werd gehou den op dinsdag en donderdag om 1 uur, te vervallen. De exportveiling van appels en peren op dinsdag en donderdag om half twaalf blijft voor lopig nog bestaan, alsmede de gewone en exportveilingen op maandag, woensdag en vrijdag om 1 uur. Er wordt hard gewerkt aan de kankerbestrijding, ook in Zeeland, dat in Middelburg zijn behandelingscentrum voor de kankerbestrij ding heeft. Het aantal patiënten breidt zich nog steeds uit, zo vertelde ons dr. J. J. Okker, chirurg te Middelburg, maar bij de genezing wordt met name met behulp van de gecombineerde behandeling opereren- bestralen vooruitgang geboekt. De bestrijding van deze gevreesde ziekte wordt op verschillende manie ren aangepakt, waartoe o.m. gerekend moet worden het experimenteren in de laboratoria, het in statistieken vastleggen welke soorten kanker voor komen en wat natuurlijk het be langrijkste is de genezing, hetzij operatief of langs de weg van bestra ling (röntgen, radium en isotopen) In Zeeland is onlangs de eerste dis trictsverpleegster voor de kankerbe strijding aangesteld, met de bedoeling de wijkverpleegsters op het maat schappelijk vlak bij te staan in hun werk. De behandeling van de kanker geschiedt in Middelburg door een drie tal medici en een staf van verplegend personeel. Het spreekt voor zichzelf, dat dit alles veel gel dkost. De Federatie van Vrouwelijke Vrijwilligers hield vorig jaar voor het Koningin Wilhelmina- Fonds een ledenwerfactie in de pro vincie. Dit -was er mede de oorzaak van, dat momenteel 14,9 procent van de Middelburgse bevolking een bij drage levert, hetzij als lid of als con tribuant. Over de openbare collecte van 1956 was men echter minder vol daan, vooral wat Midlelburg betreft, waar 22.000 zielen nauwelijks f 1000 opbrachten. Vlissingen (f 3000) en Terneuzen (bijna f 1100) om er maar enkele te noemen, steken hierbij gun stig af. Ook dit jaar houdt het K.W.F. weer een openbare collecte in de gehele provincie, die a.s. maandag reeds huis aan huis begint. Volgende week donderdag en zaterdag zijn gereser veerd voor een straatcollecte. Als er tenminste voldoende collectanten zijn, want hiervoor melden zich steeds minder mensen aan. Geslaagd Te Den Haag zijn geslaagd voor het voorlopig diploma scheepswerktuig- kundige de heren H. J. Keulemans, J. S. Kaihatu, H. T. J. Vijver (met lof) en J. W. Oosthoek, allen te Mid delburg; J. G. J. de Nooyer te Vlis singen; C. Bolle en A. Goudzwaard te Goes; P. L. M. Everaert te Terhole; P. Roelse (met lof) te Westkapelle; A. Hoekman te Urk en M. Titiheru te Souburg. Alle geslaagden waren leer lingen van de machinistenschool te Middelburg. Goes maakt zich weer op voor het fruitcorso, dat op zaterdag 21 september wordt gehouden en vanzelfsprekend de climax vormt van de fruitweek, die reeds op zaterdag 14 september wordt ingezet. Tijdens een persconferentie is ons gisteren het programma ontvouwd. Een programma, dat er wezen mag en zeer veel aantrekkelijks biedt. Met veel muziek, gymnastiek en natuurlijk als hoofdmoot het fruit. Want daar gaat het om. Het is ons gebleken, dat de belangstelling voor het fruitcorso steeds meer toeneemt. Men staat er niet meer zo sceptisch tegenover als in het begin. Men begint te zien, dat het niet alleen voor Goes een groot evenement betekent, maar voor geheel Zeeland en zelfs buiten onze provincie. Dit corso, dat nu voor de derde keer in Goes wordt gehouden, belooft ook nu weer groots te worden en ongetwijfeld zal dan ook op zaterdag 21 september weer in allerlei toonaarden de lof op het Zeeuws fruit bezongen worden. De fruitweek valt samen met de grote middenstandstentoonstelling de Hajuto, die op donderdag 12 septem ber door de Commissaris der Konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot wordt geopend. Ter ere van deze ope ning geeft „Hosanna" des avonds een concert op de Markt. Het getuigt van een goede samenwerking, dat het pro gramma in de fruitweek tevens ge richt is op de Hajuto. Vrijdagavond maakt „Euphonia" 'n rondwandeling door Goes-oost om ten slotte terecht te komen op het Hajuto- terrein. OFFICIËLE ONTVANGST Zaterdag 14 september komt de fruitfee met haar hofdames en ge volg weer in de belangstelling, want dan wordt zij op de veiling ontvan gen door de fruitcorsocommissie. En dan gaat het naar het stadhuis voor de officiële ontvangst van b. en w. „Euphonia" en „Excelsior" zorgen voor de muzikale noot. Het volgen de programmapunt is een bezoek aan de bloemententoonstelling in zaal Krijger, gevolgd door een be zoek aan de Hajuto. Des avonds is het op de Markt een en al gymnastiek. Niet minder dan 700 gymnasten zullen dan op treden van de verenigingen Atlas, Heinkenszand, Sparta, Krabbendij- ke, Volharding, Goes, V.Z.O.S., uit Yerseke en W.I.K., Wemeldinge, alsmede O.K.K. en Kasporgo uit Goes. „Hosanna" maakt weer een rond wandeling en tot slot geven „Eupho nia" en O.K.K. uit Wemeldinge samen een concert en taptoe op de Markt. VOOR DE ZIEKEN Dinsdagmiddag is de fruitfee met haar gevolg weer van de partij, want dan wordt zij ontvangen door het bestuur van de veiling en maakt zij tevens een veiling mee. Hierna zal de fee fruit uitreiken in de zie kenhuizen en in de rusthuizen van ouden van dagen. Des avonds maakt „Excelsior" een rondgang. Voor de woensdag is een program ma in een geheel ander genre samen gesteld. Dan komt nl. het Rotterdams Filharmonisch Orkest naar Goes onder leiding van Eduard Flipse. Eerst tre den de musici op voor de jengd (des middags) en in de avonduren volgt dan een concert in de Magdalenakerk. „Euphonia" maakt dan nog wel een rondgang, maar helemaal in het uiter ste westen van de stad. OM DE ZILVEREN APPEL Donderdagavond binden verscheide ne handbalclubs uit Zeeland (Mara thon, E.M.M., Tonido, Hellas, Volhar ding en Walcheren) op de Markt de strijd aan om de zilveren appel. „Ho sanna" marcheert dan weer door de stad en geeft tot slot van deze dag een marsconcert. Vrijdagavond treden de Zebrakeur- turners(sters) op met medewerking van Nel Frits en Jac. van der Sande. Dan is „Excelsior" weer aan de beurt voor een mars door de stad en tot slot concerteert „Euphonia". HET CORSO Zaterdag 21 september moet dan de klap op de vuurpijl geven: het fruit corso. En naar de commissie ons ver zekerde belooft het nog mooier te worden dan vorig jaar. Ook de deel name is groter. Niet minder dan 24 wagens en zeven muziekkorpsen vor men de stoet. Om twaalf uur begint het opstellen van de tocht op het vei lingterrein en de beoordeling van de jury, bestaande uit prominente figu ren in de fruitwereld. Half drie wordt gestart voor de tocht. In grote trekken is de route als volgt: Terwelstraat, Wilhelminastraat, wandelweg Patijnweg, Bergweg, Bea- trixlaan, Oostsingel, Voorstad, Ganze- poortstraat, Lange Vorststraat, Markt, Opril, Kade, 's H. H. Kinderenstraat, Stoofstraat, Nieuwstraat, Beesten markt (noordzijde), Wijngaardstraat, Van de Spiegelstraat, Jac. Valcke- straat, Ganzepoortstraat, Lange Kerk straat en Markt, waar de wagens weer opgesteld worden. Tussen vijf en zes uur reikt de fruitfee de prijzen uit. Des avonds maakt de stoët, uiter aard met verlichting, weer een rond gang door de stad, waarbij de gehele Oostsingel gevolgd zal worden. „Ex celsior" loopt weer voorop, gevolgd door Hosanna, E.M.M., Kortgene; Eu phonia, Con Afeszione, Kwadendam- me (in Zuid-Bevelands costuum), St. Cecilia, uit Stampersgat en „Apollo" uit Etten (weet u het nog van vorig jaar?) sluit de rij. Dit korps geeft des avonds weer een concert met als slot een daverende taptoe en ongetwijfeld een waardige afsluiting van het corso, dat weer duizenden naar Goes zal trekken. Het moet algemeen bekend worden geacht, dat er in Goes een televisietoren verrezen is, een kolossaal bouwwerk op de top waarvan een reusachtige stalen mast bijna 140 meter de lucht in „priemt". Nu bestaat er echter de misvatting, dat wanneer de zender van Goes in de lucht komt en dat zal niet zo erg lang meer duren de antenne-installaties op de daken van de Zeeuwse TV-kijkers eenvou diger zouden kunnen worden. Weliswaar is dit in enige mate het geval met de ontvangstantenne voor de Nederlandse programma's, maar voor wat betreft de ontvangst van de buitenlandse stations moe ten aan de antennes dezelfde eisen worden gesteld als tot nu toe! Goes zendt immers alleen het programma van Lopik uit en heeft met de andere stations niets te maken. Een dagbladschrijver heeft dezer dagen op een ander punt de lezers kring helemaal in de war gebracht. Zijn blad meldde namelijk, dat wanneer Goes in werking treedt het onmogelijk zou zijn om naar het programma van Lille, de relaiszender van Parijs, te kijken. In het bewuste artikel worden enkele frequenties door elkaar gehas peld, waardoor een volkomen onjuiste voorstelling van zaken werd gegeven. Wel mogelijk Goes en Lille hebben Inderdaad een beeldfrequentie van resp. 189.25 en 185.25 Mhz. Maar de geluidsfrequentie van Lille is niet, zoals het blad schreef, 6.50 Mhz. hoger, maar 11.15 Mhz. lager dan de beeldfrequentie. Dit houdt dus in, dat het kanaal van Goes kanaal 7 geenszins gekruist wordt en dat de ontvangst van Lille dus mógelijk moet zijn. Dit laatste hangt overigens weer van de omstandigheden af. In theorie zou het nooit mogelijk zijn om deze Franse zender hier op het beeldscherm te krij gen, want de ontvangst kan eerst dan geschieden, als zend- en ontvanganten- ne elkaar kunnen „zien". De reikwijdte van een TV-zender is dus ln feite beperkt tot de optische ho rizon, daar het gedrag van deze hoge frequenties kwasi optisch is. Dat is er ook de oorzaak van, dat er steunzen- ders gebouwd moesten worden, zoals De schietvereniging „Prinses Juliana" te Sint-Annaland hield een huishoude lijke wedstrijd op de 100 meter baan. Hieronder volgen de resultaten van de Sint-Annalandse schutters: 100 meter baan le klasse. 1. J. C. Kooyman, serie 50, steunserie 48; 2. A. Fase, 49, 48; 3. Abr. J. Duijzer Mars.zn, 49, 47; 4. J. L. Goedegebuure Jbzn, 48, 47; 5, L. J. van Popering, 48, 47; 6. Ths. Overbeeke Nics.zn, 48, 45; 7. J. van der Klooster, 47, 46; 8. Corns. J. J. Kooijman 46, 43; 9. Abr. van Vossen, 46, 39. 2e klasse. 1. Abr. D. Goedegebuure Jbzn, serie 48, steunserie 47; 2. P. Goe degebuure, 48, 46; 3. G. J. Vroegop, 47, 46; 4. J. Kurvink Thszn, 47, 46; 5. K. J. Abr.zn, 45, 44; 7. Anth. Dake, 42, 39; 8. M. Fase, 37, 36 9. P. de "Witte, 37, 36. De uitslag van de vrije baan, afstand 12 meter was als volgt: 1. A. J. Duijzer Marszn, 9 x 301 x 29.9; 2. L. J. van Popering 9 x 301 x 29.8; 3. J. L. Goedegebuure J.L.zn 8 x 30— 2 x 29.9.10.10;; 4. J. Kurvink Thszn 8 x 302 x 29.9.10.9; 5. Jac. van der Kloos ter 8 x 30—2 x 29.9.10.8; 6. G. J. Vroegop x 302 x 29.8; 7. A. Fase 7 x 303 x 29; 8. P. Goedegebuure J.L.zn 6 x 303 x 291 x 27; 9. Ths. Overbeeke Nicszn 6 x 302 x 29—2 X 28; 10. K. J. Hage 6 x 303 x 281 x 29; 11. Corns. J. J. Kooijman 5 x 304 x 29—1 x 28; 12. A. D. Goedegebuure J.L.zn 5 x 30—3 x 29— 1 x 281 x 27; 13. M. Fase 4 x 305 x 29—1 x 28. De raad van Wolfaartsdijk, bijeen onder leiding van burgemeester ter Haar Romeny, besloot tot aankoop van het gehouw Tavenu voor de ge taxeerde waarde van f 9000 en tot het aangaan van een kasgeldlening hier voor. De N.V. Waterleidingmij Zuid-Beve land kreeg, ten behoeve van de aan sluiting van de zgn. onrendabele per celen aan het waterleidingnet gedu rende 40 jaar een jaarlijkse bijdrage van f 666,42. Een verzoek van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente om sub sidie voor het godsdienstonderwijs, dat door de Ned. Herv. kerk op de openbare lagere scholen wordt ge geven, werd op voorstel van b. en w. vanwege de financiële positie van de gemeente, afgewezen. Enkele andere verzoeken om sub sidie werden om dezelfde reden af gewezen. Alleen de kring van geiten- fokverenigingen op Zuid-Beveland kreeg, ten behoeve van een kring- keuring voor geiten in Goes een sub sidie van f5, In verband met de geringe breedte en de slechte ondergrond werd het gedeelte van de Van der Baanstraat tussen Prinses Julianaweg en de bur- gemeesterswoning gesloten verklaard voor auto's. Tot leden van de woonruimte adviescommissie werden herkozen de heren F. Caan, P. A. Hoek v. Dijke, J. Kakebeeke, Alb. Nijsse en D. Vleugel. In de rondvraag wees wethouder Van der Vliet op het probleem van het parkeren van auto's door kerk gangers. Na enige bespreking besloot de raad hierover een beslissing te zul len nemen als het Dorpsplein zal zijn voltooid, waardoor een gunstige par keergelegenheid zal ontstaan. De he ren Vleugel en Koert vestigden de aandacht op de onvoldoende weg wijzing in de gemeente. thans in Goes gebeurd is. Maar onder bepaalde weersomstandigheden kunnen de zenders over de horizon heen stra len en dan is het bijvoorbeeld mogelijk om een zender als Lille te ontvangen. Tenminste twee zenders Dit is evenwel ook alleen maar mo gelijk, wanneer men de beschikking heeft over een universeel-ontvanger. Een kijker, die tevreden is met enkel het Nederlandse programma, kan vol staan met een streekontvanger, als hij tenminste binnen een straal van 25 km van de zender voor onze provincie is dit dus Goes woont. Want is deze afstand groter, dan is een super-ont vanger noodzakelijk. Is men uitgerust met de reeds eerder genoemde univer seel-ontvanger, dan zijn in Zeeland twee Nederlands sprekende stations te ont vangen, namelijk Goes en Antwerpen. (Laatstgenoemde wordt binnenkort voor Zeeland onbereikbaar, maar hier voor komt op hetzelfde kanaal ka naal 2 de zender van Rulselede bij Brugge ln de plaats, welke met een uit gestraald vermogen van ongeveer 90 kw het hoogste in Europa toegelaten vermogen heeft. Bovendien wordt ae afstand korter, zodat dit voor de Zeeuwse kijkers een verbetering bete kent). Behalve de beide Nederlands spre kende programma's valt in dit gewest dan nog naar Lille te kijken, waarbfl dan, zoals gezegd, de kwaliteit afhangt van het weer, omdat wij buiten ae werkingssfeer liggen. Raad Yerseke vergaderde Gisteravond kwam de raad van de gemeente Yerseke in voltallige zitting bijeen. Besloten werd geen subsidie te verlenen aan het Humanistisch Thuisfront. Wel werd financiële me dewerking toegezegd aan Zeeland Pre senteert. Hierover ging evenwel eerst nog een lange discussie vooraf. De heer C. J. Gebraad (S.G.P.) wenste nl. te weten, waarvoor het door B. en W. voorgesteld bedrag van f 1000,zou d.ienen. Toen de heer Gebraad ver nam dat deze gelden een „feestelijke" bestemming kregen, verklaarde hij hier niet mee te kunnen instemmen. De andere leden van de raad, ook de twee andere S.G.P.-leden, hadden evenwel geen bezwaren, zodat het voorstel met tien tegen één stem werd aangenomen. Het verzoek van het Zeeuwse Con sultatiebureau voor alcoholisten om een subsidie werd aangehouden tot de volgende vergadering. Alle padvinders en padvindsters uit Goes zullen van 14 september tot 19 oktober in deze stad speciale Rode Kruiszegels verkopen, ten bate van het Ned. Rode Kruis. Deze zegels zijn uitgegeven ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van het Rode Kruis. Door de verkoop van deze speciale zegels verlenen de Goese padvindsters medewerking aan de afdeling Zuid- Beveland west van het Ned. Rode Kruis. In een buitengewone bestuursver gadering van deze Rode Kruis afde ling, heeft de voorzitter, de heer A. J. van Heel, deze medeling gedaan. Be halve het bestuur waren op deze ver gadering, die in het Medisch Centrum te Goes werd gehouden, ook vertegen woordigers van de Ned. Padvinders vereniging, Ned. Gidsenbeweging, Verkenners Kath. jeugdbeweging, het Ned. Padvindersgilde, het Welfare- werk van het Rode Kruis en de heer Klinkenberg, bureauchef van de PTT in Goes, aanwezig. Medegedeeld werd, dat ook de af deling Zuid-Beveland west gaarne een aandeel heeft in de totaal opbrengst van deze Rode Kruisactie: Om deze actie in Goes te doen slagen verzocht men de medewerking van de padvin ders. En bij monde van hun vertegen woordigers, werd deze medewerking toegezegd. Ook de heer Klinkenberg verklaarde zich bereid een aandeel in deze actie te hebben. Behalve dat men dus Rode Kruiszegels van de padvin ders kan kopen, zullen deze ook op het postkantoor verkrijgbaar zijn, ter wijl tevens pogingen in het werk zul len worden gesteld in het postkantoor een stand in te richten, waar naast postzegels ook speciale Rode - Kruis prentbriefkaarten gekocht zullen kun nen worden. De padvinders zullen zegek verko pen in zakjes ter waarde van één gul den. Hierin zitten vier zegels van 4 cent met een toeslag van 3 cent en 4 zegels van 10 cent met een toeslag van 8 cent. Natuurlijk wordt er op gere kend dat de padvinders aan iedere deur in Goes een zakje met acht Rode Kruiszegels verkopen! Wat de ge meenten buiten Goes van deze afde ling betreft, wordt het initiatief hele maal aan de plaatselijke Rode Kruis mensen overgelaten. Uiteraard zal men deze zegels ook aan de loketten van de plaatselijke postkantoren kun nen kopen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2