Sergeant had geen idee hoe diep de rivier was Nederland fokt teveel varkens VERWARRING rond HUURVERHOGING Vakcentrales schrijven aan Ministerraad Commandant van luchtlanding ii Arnhem in ons land bij Amerikaanse ballonvaarder steeg tot hoogte van 34 km Ook Rusland heeft te weinig ingenieurs Matroos pleegde acht inbraken Admiraal uit Italië verdronken Weer zwarte ooievaar bij Groningen Aangespoeld lijk van marinier Westduitse militairen verdronken Grote belangstelling voor rechtszitting Jongen met dolk neergestoken Dronken man wou zoon wurgen Russische vakbeweging bestaat 50 jaar Duitse politie schoot op draglinemachinist Ernstige waarschuwing Vier gewonden bij autcvbotsing Voor gegevens over ruimtevaart Donderdag 22 augustus 1957 ZËEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Dr. Wladimir Kotelnikof, die als hoofd van de afdeling radio en elektronica van de Sowjet-academie van wetenschappen een Russische delegatie naar een ten toonstelling en een congres betreffende de elektronica te San Francisco leidt, heeft op een persconferentie meegedeeld, dat de Sowjet-Unie tengevolge van een gebrek aan ingenieurs nog niet de ra ketten kan vervaardigen, welke nodig zijn voor het lanceren van een kunst maan. Het tekort aan ingenieurs noemde hij voornamelijk een gevolg van de snelle groei van de Russische elektronische in dustrie. Dr. Kotelnikof verklaarde, dat de Sowjet-Unie toch tijdens het geofysische jaar, dat tot eind 1958 duurt, een aard- satelliet zal lanceren. Zoals bekend willen de V.S. in de loop van het volgend jaar een dergelijke sa telliet lanceren. Volgens de Russische ge leerde zal de Sowjet-satelliet verder in de ruimte doordringen dan de Ameri kaanse. „U bent nu 26 jaar, kunt u uzelf niet staande houden en als u fouten begaat moet u dan altijd anderen daarvan de schuld geven, zoals nu de reclasserings- vereniging?" vroeg de president van het gerechtshof te 's Gravenhage, mr. B. F. Verveen gisterenmorgen aan de matroos Chr. H. uit Rotterdam, die in appél was gekomen van een vonnis van twee jaar met aftrek van voorarrest, dat de recht bank in Rotterdam hem had opgelegd omdat hij In enkele maanden tijds, zoals hij heeft bekend, acht inbraken in Rot terdam heeft gepleegd. „Ik wil nu zo gauw mogelijk weer gaan varen," zei de jongeman. „Maar dat wilde u toen niet. De reclasse- ringsvereniging heeft u vaak opgeroe pen, maar dan kwam u niet, inplaats daarvan ging u Inbreken". Vijf inbraken waren de matroos ten laste gelegd. De buit varieerde van een portemonnaie met ƒ50,tot een geld kistje met ƒ500, De advocaat-generaal, mr. J. Zaaijer, vond het een hopeloos geval. „De jongen geeft altijd de schuld aan anderen. Maar de psychiaters hebben daar ook schuld aan. Die denken maar dat het hier een polikliniek is inplaats van een rechtbank. Ik vind dat de maatschappij tegen deze man beveiligd moet worden. Daarom acht ik de straf van de rechtbank juist," aldus de procureur-generaal. De drie vakcentralen, het C.NV, de KAB en het NW achten de ontstemming, welke alom in den lande is ontstaan over de huurver hogingen van nieuwe woningen, alleszins gerechtvaardigd. Dit heb ben de drie vakverbonden gisteren medegedeeld in een gezamenlijk schrijven aan de ministerraad. De drie vakverbonden achten de ontstemming verklaarbaar, "ómdat te hunner beschikking staande gegevens de overtuiging hebben gevestigd, dat de onderhavige verhoging, zowel wat de percentages als het aantal der daarbij betrokken woningen betreft, inderdaad vèr uitgaan boven hetgeen voor de totstandkoming van de Huur wet van de zijde van de regering in uitzicht was gesteld. De vakverbonden wijzen de rege ring in dit verband op hetgeen ter zake in de memorie van toelichting op het betreffende wetsontwerp is vermeld en waarbij, volgens hen, be paaldelijk de verwachting is gewekt, dat van de uit artikel 5 van het be sluit bijzondere huurprijzen 1950 voortvloeiende bevoegdheid slechts 'n incidenteel gebruik zou worden ge maakt. Op grond daarvan, aldus de vak verbonden, mocht immers volkomen te goeder trouw worden aangenomen, dat voor andere dan in artikel 3 der huurwet genoemde categorieën wo ningen slechts op zeer beperkte schaal en in geringe mate tot huurverho ging zou worden overgegaan. De vakverbonden merken hierbij op, dat deze opvatting overigens stel lig niet alleen bij de betrokken huur ders leefde, maar uit de feiten is ge bleken, dat ook de gemeentebesturen en de woningbouwverenigingen steeds dit standpunt hebben ingenomen, ter wijl ook de vakverbonden bij hun voorlichting aan hun leden te goeder trouw daarvan zijn uitgegaan. Ook bij de besprekingen, die in vroeger sta dium met de regering werden ge voerd over de compensatie, hebben de vakcentralen in het geheel niet de indruk kunnen krijgen, dat het voor nemen bestond, om ook voor de later gebouwde woningen op ruime schaal tot huurverhoging over te gaan. De nadien bij de mondelinge be handeling van de huurwet in de Tweede Kamer door de minister van sociale zaken gemaakte opmerking, Gisteren bracht generaal Maxwell fi. Taylor, chef van de Amerikaanse legerstaf, een bezoek aan Nederland, fïij was vergezeld van zijn echtgenote en zijn zoon ook reeds cadet in het leger vijf officieren en een onder officier. In de ochtend bezocht hij o.m. de Amerikaanse Ambassade, het hoofd kwartier van de „Militairy Assistance Grouu" (MAAG) in Den Haag, het hoofJ -wartier van de Nederlandse Ge nera'" Staf en Generaal B. R. P. F. Hasselman, chef van de Generale Staf. 's Middags maakte generaal Taylor per helicopter een tocht over de gebie den, waar de 101ste Amerikaanse Luchtlandingsdivisie waarvan hij bevelvoerend generaal is geweest gedurende de Tweede Wereldoorlog heeft gestreden. Tijdens deze tocht heeft hij onder meer het Joe Mann Monument te Best bezocht en een krans gelegd bij het Oorlogsmonument te Eindhoven. De vlucht eindigde op het vliegveld Welschap bij Eindhoven, van waar de bezoekende Amerikaanse generaal omstreeks kwart voor zes naar Brussel vertrok. VERDIENSTELIJK MILITAIR Maxwell D. Taylor is 26 augustus 1901 geboren in Keytesville, Missouri. In 1922 deed hij eindexamen aan de Amerikaanse Militaire Academie te West. Point, New York; daarop volgde zijn benoeming tot tweede luitenant van de Genie. Voor de benoeming op zijn huidige post vervulde generaal Taylor een aan tal verschillende functies, zoals Opper bevelhebber van het commando in het Verre Oosten en opperbevelhebber van het commando Verenigde Naties, com mandant van het Amerikaanse achtste leger in Korea; waarnemend chef-staf van het leger voor operaties; Ameri- kaansee commandant in Berlijn en su perintendant van de Amerikaanse Mi litaire Academie te West Point. In maart 1943 vertrok hij als com mandant van de artillerie van de 82ste divisie Luchtlandingstroepen naar het buitenland en nam deel aan de cam pagnes in Sicilië en Italië. In zijn „Kruistocht in Europa" maakt generaal Eisenhower melding van ge neraal Taylor's missie naar Rome op 7 september 1943, toen hij met een Britse PT-boot en een Italiaans korvet dwars door de vijandelijke linies naar Rome werd gezonden, 24 uur vóór de beraamde luchtlandingsoperaties en de vastgestelde invasie in Italië, teneinde met de leidende Italiaanse autoriteiten te onderhandelen en de Geallieerde bevelhebber te kunnen inlichten over het al dan niet laten doorgaan van de „droppings" op de vliegvelden om Rome, een en ander met het oog op eventuele heftige Duitse reacties. Ge neraal Eisenhower schreef dienaan gaande in zijn bovenvermeld boek: „Het gevaar dat hij (generaal Taylor) lien was groter dan ik ooit van een andere parlementariër of afgezant ge durende de oorlog heb gevergd hij droeg een zware verantwoordelijkheid en kwijtte zich met onfeilbaar oordeel van zijn taak; elke minuut dreigde hem het gevaar van ontdekking en dood." Maart 1944 werd hij bevelvoerend generaal van de 101ste Luchtlan- dings-divisie, waarvan hij de leiding had bij de luchtlandingsinvasie van Normandië op 6 juni 1944, de lucht landingsinvasie van Nederland op 17 september 1944 en de campagnes in de Ardennen en Midden-Europa. ONDERSCHEIDINGEN In juli 1944 werd aan generaal Tay lor het Kruis van Verdienste toege kend voor buitengewone moed betoond tijdens de luchtlandingsoperaties in Frankrijk. Generaal Taylor kreeg naast een aantal Amerikaanse, oók tal van bui tenlandse onderscheidingen, o.m. de Nederlandse Willemsorde, IVde klas. Toepassing atoomenergie in de landbouw Het Koninklijk Genootschap voor Landbouwwetenschap en het Nederlands Instituut voor Landbouwkundige Inge nieurs hebben een landbouwwetenschap- pelijke cursus georganiseerd over de toe passing van atoomkernenergie in de landbouw. Deze cursus zal van 4 tot en met 6 september worden gehouden in de collegezaal voor scheikunde van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Onder andere zullen de volgende on derwerpen worden behandeld: de atoom kern, de reactor, apparatuur voor het meten van radioactieve straling, het be palen van radio-isotopen, het gebruik van neutronen en gammastralen voor de bepaling van het vochtgehalte en de dichtheid van de bodem, het verkrijgen van mutaties door ioniserende straling, autoradiografie, ionenopname en trans port, fotosynthese en de toepassing van isotopen voor verschillende doeleinden. dat in de voorgestelde looncompensa- tie voor de huurders van nieuwe wo ningen 'n stukje bestedingsverruiming gelegen zou zijn, hebben zij ook niet anders kunnen verstaan, dan dat de regering er al evenzeer van uitging, dat ten aanzien van' het merendeel der woningen, tot stand gekomen met rijksbijdragen, de huurverhoging niet, of slechts tot zeer geringe percentages zou gelden. Daar komt bovendien nog bij, aldus de drie vakverbonden, dat de in de circulaire van de minister van volks huisvesting vervatte richtlijnen blijk baar door de gemeentebesturen op zeer uiteenlopende wijze zijn geïnter preteerd en derhalve een verschillen de toepassing hebben gevonden. Ook het feit, dat in een aantal ge vallen door gemeentebesturen de In druk is gewekt, dat deze huurverho gingen reeds een definitief karakter zouden hebben, terwijl de minister nadien in antwoord schriftelijke vra gen van een lid der Tweede Kamer heeft verklaard, dat deze richtlijnen niet kunnen worden beschouwd, een wettelijk besluit te zijn, heeft, aldus de drie vakverbonden, de verwarring nog doen toenemen en de reeds be staande ontstemming onzekerheid over de aangezegde huurverhogingen zo mogelijk nog vergroot. De drie vakverbonden dringen er bij de ministerraad met klem op aan, te bevorderen, dat de onderhavige huurverhogingen gelijk ook in de motie-Hellema duidelijk is uitgespro ken worden beperkt tot hetgeen strikt noodzakelijk is, om de in be paalde gevallen mogelijk verstoring in de verhouding van de huren van oude en nieuwe woningen te voor komen. In het adres schrijven de vakcen tralen tenslotte, dat deze aangelegen heid niet alleen facetten heeft, die meer direct het vraagstuk van de volkshuisvesting raken. Zonder de betekenis daarvan ook maar eniger mate te willen verkleinen, kan het vraagstuk van het Nederlandse' huur- peil in het algemeen en van de nieuw gebouwde woningen in het bijzonder onmogelijk los worden gezien van de loon- en prijspolitiek, welke in de na oorlogse jaren hier te lande wordt ge voerd. Admiraal Marco Calamai, de directeur van het instituut van de gecombineerde Italiaanse staven, is ter hoogte van Sar dinië, waar hij met zijn jacht voer, overboord geslagen en verdronken. De admiraal, die 55 jaar oud is geworden, was van oktober 1953 tot mei onderstaf chef van de opperbevelhebber der ge allieerde strijdkrachten in het Middel- landse-Zeegebied. Hij was een broer van kapitein Piero Calamai, de gezagvoerder van het Italiaanse passagiersschip „An drea Doria", dat vorig jaar juli bij New York na een aanvaring met het Zweedse passagiersschip „Stockholm" zonk. De admiraal had zelf het roer in han den genomen, toen zijn jacht zwaar weer ontmoette. Hij werd door een hoge golf overboord geslagen. Pogingen van de andere opvarenden om hem te redden, mislukten. Het Noorderdierenpark te Emmen heeft een tweede jonge in uitgeputte toestand verkerende zwarte ooievaar in zijn bezit gekregen. Ook donderdag j.l. had men een aan de zeekust te Gronin gen aangetroffen verzwakte ooievaar naar het dierenpark gebracht, waar hü na liefderijke verpleging thans weer he lemaal op krachten is gekomen. Deze voor onze streken zeldzame vogel heeft zijn broedplaatsen o.m. in Oost-Duits- land, Zuid-Zweden, Denemarken, Oos tenrijk en Hongarije. Uit de sectie, die de politiedeskundige, dr. J. P. L. Hulst uit Leiden, op het zon dag te Noord Stroe (gem. Wieringen) aangespoelde lijk heeft verricht, is ko men vast te staan dat dit het stoffelijk overschot is van de sedert 30 juni j.l. te Den Helder vermiste korporaal der ma riniers J. van Berkel uit Schipluiden. De onderscheidingstekenen op het uni form kwamen overeen met die aan Van Berkel verleend. Ook het gebit was iden tiek. De doodsoorzaak kon niet worlen vastgesteld. Het onderzoek wordt geleid door de commandant van de koninklijke mare chaussee te Den Helder. Wordt India communistisch? Bisschop Rajah Manikam van Tran- quebar (Zuid-India)die het congres van de Lutherse wereldfederatie te Minna- polis bijwoont, heeft op een persconfe rentie verklaard, dat India waarschijnlijk in de komende vijf jaar communistisch zal worden, als de V.S. het land niet hel pen. Hij achtte het de plicht van Ameri ka om India te hulp te komen, opdat dit land niet de weg inslaat, die China volgt. Een officier en twee onderofficieren van het Westduitse leger staan thans te Kempten terecht op de beschuldiging door onachtzaamheid de dood van vijf tien militairen veroorzaakt te hebben. De vijftien mannen kwamen op 3 juni jl. door verdrinking om het leven toen een peleton van 29 man der val schermtroepen de rivier de Iller trachtte over te steken. Slechts een klein gedeelte van de grote menigte, die zich voor het ge bouw van de districtsraad had verza meld, kreeg toegang tot de rechtszaal. Er waren toegangsbewijzen „zwart" verkocht voor wel twintig mark (on geveer twintig gulden) per stuk. De drie beschuldigden zijn luitenant Alfred Sommer (36 jaar), de sergeants Josef Schaeffler (33) en Dieter Julitz (26). Zij worden ook verantwoordelijk ge steld voor de verwondingen en ziekte die drie andere militairen hebben opge lopen. Luitenant Sommer verklaarde dat hij zijn rekruten zodanig had geoefend, dat zij zichzelf niet door overmatige Ijver in gevaar zouden brengen. Hij was niet bij de oefening aanwezig geweest. Sergeant Schaeffler, die de rivier niet overstak maar de oefening van een brug af gadesloeg, zei er geen idee van te heb ben gehad hoe diep de rivier daar ter plaatse was en hoe sterk de strom. Hij wist ook niet dat sommige van zijn Tijdens een gisteravond aanvankelijk onschuldig verlopende vechtpartij tussen een zes-tal jongens van 14-18 jaar op de hoek Prinsengracht-Leidsestraat te Am sterdam trok plotseling een 16-jarige knaap een dolkmes en stak daarmede de 18-jarlge J. J. van Rlesen in zijn rug. Zwaar gewond, er werd een long ge raakt, werd het slachtoffer naar het Bin nengasthuis overgebracht, waar operatief moest worden ingegrepen. De jeugdige dader werd ter plaatse aangehouden en aan de kinderpolitie overgegeven. De jongens vielen meisjes lastig en er ont stond een soort minnenijd, die even op de vuist zou worden beslecht. mannen niet konden zwemmen. Toen hij zag dat sergeant Julitz, die het peleton door de rivier leidde, zich niet overeind kon houden, had hij geroepen dat ze allemaal terug moesten gaan. Sergeant Julitz verklaarde bevel tot ht doorwaden van de rivier gegeven te hebben omdat de weersomstandigheden zo gunstig waren. Dd rechtbank verdaagde de zitting om zich van de omstandigheden op de plaats van het ongeluk op de hoogte te gaan stellen. „U ging thuis als een wildeman te keer, als u dronken was. Niet een maal maar bij herhaling. U hebt uw zoon Antonius zwaar mishandeld en uw zoon Franciscus van het leven willen beroven", zei de president van het gerechtshof mr. B. F. Verveen, gistermorgen tegen de 48-jarige los- werkman H. uit Bleiswijk. „Ik weet er niks van, edelachtbare", antwoordde deze. Maar uit de getuigenverklaringen van de vrouw, de dochter en de zoons van de verdachte was duidelijk gebleken dat de man in zijn dron kenschap zich, zoals de advocaat- generaal mr. J. Zaaijer zeide, beest achtig had gedragen. In december van het vorige jaar had H. zonder enige reden zijn zoon Antonius met een geëmailleerde fluit ketel zo hard tegen het voorhoofd geslagen, dat de emaillescherven door de kamer vlogen. Op 18 februari j.l. had de man zijn zoon Franciscus, die zijn moeder wil de verdedigen, in een vechtpartij diens stropdas zo strak om de nek getrok ken, dat de jongen, volgens getuigen, naar adem hapte, en donkerrood werd. Zijn moeder moest met een schaar de das losknippen. De advocaat-generaal vroeg bevesti ging van het vonnis van de rechtbank te Rotterdam: twee jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Ter gelegenheid van het feit, dat vijf tig jaar geleden in Rusland de eerste vakbonden werden opgericht, heeft da voorzitter van het vakverbondsbestuur, Grisjin, meegedeeld, dat op het ogenblik 47 miljoen arbeiders in de Sowjet-Unie zijn georganiseerd, tegen 245.000 in 1917. Voor sociale voorzieningen wordt op het ogenblik twaalf maal zoveel uitgegeven als tijdens het eerste vijfjarenplan. El- bestaan nu 11.167 cultuurpaleizen tegen 6.600 in 1939, terwijl de vakbeweging voor de ruim zes en een half miljoen leden van haar sportorganisaties over 1.156 stadions, 1.198 sportzalen, 276 zwem baden en 186 skicentra beschikken. Aan de grensweg te Schinveld in de buurt van Heringsbosch nabij café Heuts is eergisteravond een 25-jarige dragline machinist Duschak uit Schinveld door een schot van de Duitse grenspolitie ge troffen. D., die van Joegoslavische natio naliteit is, - zou ln café Heuts, dat op Duits gebied ligt, een flesje bier hebben meegenomen. De Duitse grenspolitie zou geweigerd hebben D„ die hevig bloedde, naar een Nederlands ziekenhuis te laten vervoeren. Hij werd eerst café Heuts binnengebracht en daarna naar een zie kenhuis in Geilenkirchen vervoerd. Tot nu toe is D. nog niet teruggekeerd. Nederlandse duiker in Noorwegen verongelukt De 38-jarlge Nederlandse, in Oslo wo nende duiker Jan Vonk is om het leven gekomen toen hij bezig was met lassen aan een duikboot, die op een diepte van twaalf meter op de zeebodem bij Nar vik, in het noorden van Noorwegen, ligt. De voorzitter van het Produkt- schap voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, heeft op de gister morgen te Utrecht gehouden be stuursvergadering van het pro- duktschap een ernstige waarschu wing laten horen aan het adres van de varkensfokkers. De var kensstapel in Nederland neemt volgens de heer De Veer onrust barend toe. Bij een controle in de maand juni bleek, dat het aantal dekkingen met ruim 2000 steeg vergeleken bij de maand juli in 1956 en met ruim 8000 vergeleken met juli 1955. Hij drong aan op beperking, om dat bij toeneming van het aantal varkens de prijzen, volgens de heer De Veer, onherroepelijk zullen da len. Als de varkenshouders geen maatregelen nemen, zal het, volgens de voorzitter van het produktschap, onmogelijk zijn de prijzen in te hou den. Hij noemde het zeer gevaarlijk zware varkens te maken. Het spek waarvoor men afzet hoopt te vinden in Duitsland ligt reeds maanden opge slagen. Als Nederland het volgende jaar niet in staat is een gunstig spekcontract met Duitsland af te sluiten, ziet de toekomst er, volgens de heer De Veer, somber uit. PRUS GEHANDHAAFD Het Produktschap besloot verder de prijs van de bacon op 2.25 per kg en de gewichtsgrenzen van 6368 kg te handhaven. Mocht er de komende week een wijziging in de positie van de Britse baconmarkt treden, dan zul len de gewichtsgrenzen tot 70 kg wor den opgetrokken. Met betrekking tot de rundermarkt werd medegedeeld dat de prijzen van de koeien zich handhaven. 0 De Zuidafrikaanse minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, Vil- joen, zal maandag op het vliegveld van Johannesburg een zilveren model in ont vangst nemen van de „Dromedaris", het vlaggeschip van Jan van Riebeeck. 0 Generaal Maxwell D. Taylor, chef van de Amerikaanse legerstaf, is dinsdag uit Kopenhagen voor een kort bezoek aan Nederland op Schiphol aangekomen. Dinsdag gaven enige dames gekleed ln oude Gelderse klederdracht een demonstratie met het oude spinne wiel na de op de Markt ln Ede ge houden schapenm&rkt. De nuchtere zakelijkheid van de ma chine moet het blijkens deze foto toch wel heel erg afleggen tegen de romantiek van het oude (helaas) uitstervende ambacht 0 Jordanië zal een afvaardiging naar Egypte zenden voor de bijeenkomst van de Arabische Liga in september, aldus heeft de directeur van de politieke afde ling van de Liga, Nofal, aan de pers verklaard. Op het kruispunt van Alkemadelaan- Ruychrok te Den Haag zijn eergister avond om elf uur twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen, doordat een der beide auto's plotseling linksaf sloeg, terwijl de andere aan het passe ren was. De bestuurder van de linksaf slaande auto werd ernstig aan het hoofd gewond. Twee andere inzittenden van deze auto werden eveneens gewond. Een inzittende van de passerende auto, kreeg een linkerarmfractuur en een hoofdwond. De bestuurder van deze auto, uit Den Haag bleef ongedeerd. Alle gewonlen werden naar het zie kenhuis Bronovo gebracht. Dr. David Simons, de majoor van de Amerikaanse luchtmacht, die in een kleine aluminium gon del aan een geweldige plastieken ballon ruim een etmaal op zeer grote hoogte heeft doorgebracht, is veilig geland. De majoor is 32 uur in de lucht gebleven. Naar van officiële zijde verluidt, bereikte hij een hoogte van 102.000 voet. Volgens onofficiële be richten zou hij zelfs tot 118.000 voet zijn gestegen. Het wereldrecord stond tot dusver op naam van een kapitein van de Amerikaanse luchtmacht, die in juni j.l. een hoogte van 96.000 voet bereikte. De tijd, dat dr. Simons in de lucht is gebleven, betekent ook een nieuw record. De bedoeling van de tocht was ge gevens te verkrijgen omtrent de vraagstukken betreffende de ruimte vaart. Oorspronkelijk zou majoor Simons slechts een etmaal in de lucht blij ven, maar de daling moest worden vertraagd met het oog op een zeer krachtige wind op een hoogte van 40.000 voet. MOEILIJKHEDEN Ook op andere hoogten had dr. Simons bij de daling moeilijkheden ondervonden, doordat sterke wind stoten de ballon deden schudden. Volgens deskundigen is het aan de bekwaamheid, waarmee de majoor de ballast heeft uitgeworpen, te danken dat het experiment zonder ongelukken is afgelopen. De daling nam negen uur in beslag. Majoor Simons, die slaperig maar zeer voldaan was, noemde de terug keer op de aarde het ogenblik, dat hem het meest getroffen had. TOESTAND UITSTEKEND Kolonel John Stapp, de superieur van dr. Simons, verklaarde dat de toestand van de majoor uitstekend was en dat hij alleen maar moe was. Een volgende stap in de reeks proeven betreffende de omstandig heden op grote hoogten zal zijn, dat niet één man, maar vier of vijf mannen in een gondel aan een bal lon zo hoog mogelijk zullen stijgen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3