ZEEUWSE Persoonlijke kwestie van burgemeestér en exploitant voor kantonrechter Dit jaar eerste centrale fokveedag op Tholen Wij komen bij u een kopje thee drinken ZWARE SHAG Jeugdige motorrijder reed met „machtsvertoon" wielrijder aan Deltawerken uit de lucht bekeken aars Geen vergunning voor kampeerboerderij in Zoutelande GEMEENTELIJK STANDPUNT: DEZE MAN MOET HIER WEG DOUWE EGBERTS ORCAM Goese raad ging akkoord met kasgeldleningen Caféhouder uit Zoutelande vrijgesproken Kantonrechter Middelburg Wilde indruk maken op zijn vriendin Leger des Heils- commandanten bezoeken Zeeland Gewonde man van veerboot nog buiten kennis Dekjongen zwaar gewond bij val in ruim IN GOES EEN SHOW VAN GEITEN; IN OOSTBURG EEN JUBILEUM 1 Theeproever bezocht Goes Loco-Artemis Afsluitdijk doof de Pluimpot iWoensdag 21 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De Goesenaar C. J., exploitant van vakantiebedrijven, stond woens dagmorgen voor het kantongerecht te Middelburg terecht, omdat hij omstreeks 22 juni in de kampeerboerderij „De Molen" te Zoutelande nachtlogies had verschaft, zonder in het bezit te zijn van een ver gunning, die B. en W. voor dit doel uitgeven. J. erkende het feit en de officier van justitie, mr. Th. Lebret, eiste, nadat hij requisitoir had gehouden, 25,boete. Tot zover was deze zaak „normaal", maar toen J.'s verdediger, mr. W. K. H. Dieleman, zijn pleidooi begon te houden, kreeg het geheel een nogal persoonlijk tintje. De raadsman had onlangs aan de burge meester van Zoutelande, de heer D. Kodde, gevraagd, waar de moei lijkheden tussen hem en J. lagen. De burgemeester had namelijk ge weigerd de exploitant een vergunning te geven en de heer Kodde weigerde de advocaat al evenmin uitleg te geven, zo bleek uit het relaas van mr. Dieleman. „Achteraf bleek", zo zei de raads man, „dat het optreden tegen J. voortsproot uit het feit, dat de burge meester wilde, dat J. het bedrijf ver kocht." Hij zou gezegd hebben iemand te kennen, die de boel voor f 8000 wil de overnemen. „Maar J. heeft alles bij elkaar ongeveer f 22.000 in het be drijf gestoken en dat zou voor hem dus een verlies betekenen," aldus mr. Dieleman, die best kon begrijpen, dat zijn cliënt op een dergelijk aanbod niet was in gegaan. GRIEVEN VAN BURGERVADER De verdediger zag de logiesveorde- ning van de gemeente Zouteland als een aanvulling op de normale kam- Eeerverordening. Zij geldt niet voor otels, pensions en dergelijke en dus volgens mr. Dieleman ook niet voor woningen. „En we kunnen aannemen, dat hier sprake is van een woning, waarvan de apartmenten aan verschil lende mensen worden verhuurd". Er is de laatste jaren veel aan de boer derij verbouwd en de raadsman zei van mening te zijn, dat de verordening hier niet van toepassing is. Volgens hem houdt de burgemeester teveel vast aan het idee van de kampeerboer derij, zoals die vroeger was. Mr. Die leman concludeerde hieruit, dat vrij spraak zal maeten volgen. In zijn repliek gaf de officier toe, dat het verblijf in een kampeerboer derij niet veel meer met kamperen te maken heeft. Hij bestreed evenwel het standpunt, dat men hier te maken heeft met een soortgelijke inrichting als een pension. „Want in een pen sion worden de maaltijden verschaft en hier kookt iedereen zijn eigen pot je", aldus mr. Lebret, die voorts nog opmerkte, dat de verhuurder de ruim te volkomen bewust ter beschikking heeft gesteld voor nachtlogies. Volgens de officier betreft het hier geen wo ning, maar een boerderij, die in zijn geheel is ingericht om met gezinnen te vertoeven. Hij veronderstelde dat de grootste grief v. d. burgemeester hier in gelegen is, dat vrij veel mensen „in Ingezonden mededeling (adv.) tCn"»Q Tussen het kermisrumoer door heeft de raad van Goes, gisteravond in spoedzitting bijeen, in recordtempo (de raadsleden voelden er blijkbaar niets voor hun stembanden overlast te bezorgen door dit lawaai een ne gen punten tellende agenda afgewerkt. Het ging hoofdzakelijk over de ver lenging van kasgeldleningen, waar over in ons blad van gisteren uit voerig werd geschreven. Alle voorstel len dienaangaande werden zonder slag of stoot aangenomen. De heer van Riessen (V.V.D.) maak te nog een opmerking tot toepasing van artikel der winkelsluitingswet in verband met de aanstaande Hajuto, maar ook dit voorstel werd aangeno men zonder verdere opmerkingen, zo dat de vroede vaderen reeds binnen tien minuten op de stoep stonden. zó'n ruimte gepropt worden.,, „J. zal dit met de burgemeester moeten rege len", zo besloot mr. Lebret. Mr. Dieleman vertelde nog, dat de gasten bijzonder tevreden zijn met de boerderij. „Maar de burgemeester doet niets anders dan pogingen in het werk stellen om klachten te gen J. te verzamelen," zo zei hij. Het standpunt van de gemeente is: „J. moet hier weg!" De zaak was hiermee afgelopen. De kantonrechter besloot gistermid dag nog op excursie te gaan en de inrichting eens te bekijken. De be handeling zal op 4 september a.s. voortgezet worden. De kantonrechter te Middelburg heeft de café-houder G. G. uit Zoute lande tegen wie twee weken geleden door de officier van justitie een geld boete van f 1 werd geëist, ontslagen van rechtsvervolging. Zoals bekend, was G. op zondag 7 juli geverbaliseerd omdat hij klanten in zijn zaak had, terwijl een gemeentelijke verorlening zulks verbood. „Over het algemeen valt een café niet als een inrichting van ontspan ning aan te merken", zo zei de kan tonrechter, mr. J. Moolenburgh, „maar de caf's spelen in Zoutelande, dat een geliefde en drukbezochte balplaats is, in het seizoen een heel andere'rol." De kantonrechter vroeg zich af; waar de badgasten in de avonduren en tij dens regenachtige dagen, wanneer het aan zee en strand dus niet plezierig toeven is, anders ontspanning moeten vinden dan in de café's. Want er is in Zoutelande niets anders. Mr. Moolen burgh was van mening, da t de café's in het toeristenseizoen in grote mate tot het bieden van verstrooiing kun nen bijdragen. De kantonrechter was dan ook van oordeel, dat de gemeen telijke verordening van haar binden de kracht dient te worden ontzegd van 1 mei tot I september. De officier van justitie bjj het kantongerecht te Middelburg eiste woensdag tegen de 18-jarige landarbeider P. A. uit Borssele een geldboete van f 35, of 7 dagen hechtenis. De vordering van de officier vond zijn oorzaak in het feit, dat A. op tweede Paasdag met zijn vrienden een gezellig avondje in Hansweert had, hetgeen gebeurde onder het genot van een viertal flesjes bier. Op de terugreis naar huis meende A„ die een gemotoriseerd rijwiel bereed, zijn ijverig voorttrappende kameraden, voorbij te moeten „scheuren". Hij keek hierbij om teneinde te zien of zijn „machtsvertoon" ook indruk had gemaakt, maar och, hij raakte geheel op de linkerkant van de weg, waar uit de tegenovergestelde richting een fietser kwam aangepeddeld. Er volgde een botsing en de politie deed haar plicht „Je zal er verstandig aan doen je op jouw leeftijd niet aan zoveel bier te wagen", zo zei de kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, „er zijn niet-al- coholische dranken genoeg". De jeug dige A. scheen er van op de hoogte te zijn, want naar zijn zeggen had hij sindsdien „bijna" geen bier meer ge- lronken. De kantonrechter legde hem f 25 boete op Nog een botsing Ook in Zoutelande deed zich op tweede Paasdag een botsing voor, die echter heel wat ernstiger afliep. De koopman A. G. L. uit Bergen op Zoom wilde namelijk op de weg draaien, vlak voor een motorrijder. Er ontstonl een aanrijding en de motorrijder werd gewond. De officier vond, dat L. slor dig gereden had en achtte een boete van f 50 op zijn plaats. De raadsman van L., mr. Van Has selt, wees erop, dat de motorrijder, J. van L. uit Vlissingen, niet in het bezit was vaii een rijbewijs, zodoende wei nig ervaring had en volgens hem on voorzichtig had gereden, daar L. op het moment van de botsing al bijna van de we g af was. De kantonrechter legde de automobilist een boete van f35 op. Zoals reeds werd vermeld zullen de kommandanten van het Leger des Heils In Nederland, de heer en mevr. Thyk- jaer binnenkort ons land verlaten en zich in Zweden vestigen. Voor hun ver trek echter zullen zij nog eenmaal Zee land bezoeken en wel op 25 augustus waar de bijeenkomsten in de Legerzaal te Goes ('s morgens) en Middelburg Cs avonds) door hen zullen worden geleid. Hoewel het niet in het voornemen van de kommandanten ligt van dit bezoek afscheidsbijeenkomsten te maken, zullen ongetwijfeld velen de gelegenheid aan grijpen om de kommandanten nogmaals te horen. De man, die dinsdag zwaar ge wond werd aangetroffen op de veer boot „Koningin Juliana', die de dienst tussen Vlissingen en Breskens onder houdt, is nog steeds buiten bewustzijn. Zijn toestand is nog steeds zorgwek kend. De politie heeft hem uiteraard nog niet kunnen verhoren, maar het onderzoek heeft feiten aan het licht gebracht die de veronderstelling, dat het hier een poging tot zelfmoord be treft, wettigen. De zaak tegen de radiomonteur M. D. uit Nieuw- en Sint Joosland werd aangehouden. D. was op 3 augustus in Vrouwenpolder in het waterwin gebied aan het wandelen, hetgeen verboden is. Hij zei dit niet geweten te hebben. In het proces-verbaal stond, dat D., om in de duinen te komen, over een afrastering van prikkeldraad was gestapt, maar dit was volgens hem niet waar. De si tuatie was de kantonrechter niet helemaal duidelijk en daarom zal op 4 september de verbalisant ge hoord worden. Aan boord van het Liberiaanse vrachtschip „Tiryns" op weg van Ant werpen naar Seven Islands is woens dagmiddag de 16-jarige Griekse dek jongen Hrysomallis tijdens het dicht gooien van de luiken in een open ruim gevallen. Hij werd zwaar gewond aan het hoofd en de ogen. Na aankomst op de rede van Vlissingen werd hij over gebracht naar het St. Jozef ziekenhuis. Zijn toestand is zorgwekkend. Het Li beriaanse schip heeft inmiddels zijn reis voortgezet. Door bemiddeling van het „Veree- nigd Cargadoorskantoor" te Amster dam hebben gisteren tien leden van van het leidinggevend personeel van D. Blankevoort en Zoon, Algemene Aannemings Maatschappij te Bloemen- daal in een vliegtuig van „Charter Airways" een vliegtocht gemaakt bo ven het deltagebied. Omstreeks half twaalf verliet het toestel de lucht haven „Rotterdam". De bedoeling was de deelnemers een indruk te geven van de tot het delta plan behorende werken, die de N.V. uitvoert in Zeeland, zodat speciaal het administratief leidinggevend personeel dat vele werken alleen van de plan nen kent, inzicht van de werkelijkheid zou krijgen. Er werd o.m. koers gezet naar de dijkverzwaringen, die hij Hansweert drie kilometer in westelijke richting worden uitgevoerd en die de N.V. voor 1 oktober a.s. klaar hoopt te hebben. Een tweede werk van deze N.V., de sluisput in de Zandkreek bij Katse- veer werd ook in ogenschouw geno men. Deze bouw, een van de eerste werken van het zg. drie-eilandenplan, hoopt men nog dit jaar gereed te krij gen. Ook by de collega's is men een kijk je gaa n nemen en zo verscheen het tweemotorig vliegtuig boven de in aanbouw zijnde werkput in het Ha ringvliet. Er bestaan plannen voor dijkver zwaring bij Ossenisse, om het zwin tussen België en Nederland af te dam men en voorts zou Onassis grote be doelingen hebben in de Belgische ha ven Zeebrugge. Dus stonden ook deze landstreken voor een bezoekje op het programma. Kampvuur te Oostkapelle toch ontstoken Het reeds enkele malen vanwege 't slechte weer uitgestelde kampvuur te Oostkapelle, kon dinsdagavond toch nog doorgang vinden. Het werd ont stoken in het Vroon. De belangstelling die hiervoor bestond was groot, met name van de zijde van de jeugd. Ver teld werd een kampverhaal over de laatste cowboy, terwijl de muziekver eniging Crescendo muzikale mede werking verleende. Door ds. Van dei- Wal van Vrouwenpolder werd de dag sluiting verzorgd. Deze avond was ge organiseerd door de Geref. Evangeli satiecommissie te Oostkapelle. Evenals andere jaren wordt ook in 1957 weer een aantal rundvee- fokdagen in Zeeland gehouden. In dit verband dient er de aandacht op gevestigd te worden, dat het eiland Tholen in het kader van deze dagen dit jaar zijn intree doet. Dit eiland, dat van landbouwkundig oogpunt bezien op het ogenblik grote veranderingen ondergaat, be leeft donderdag 5 september a.s. zijn eerste centrale fokveedag van rundvee en wel in Poortvliet. Een speciaal hiervoor in het leven ge roepen commissie is druk bezig met de voorbereidingen. Vanzelfsprekend kan Tholen nog niet wedijveren met het rundvee uit andere gebieden in de provincie; daar voor is de ontwikkeling nog tekort aan de gang. Maar het voordeel van een dergelijke tentoonstelling voor de Thoolse boer is, dat hij lering kan trekken uit de ervaringen van de vee houders, die op het voorplan staan. VEEVERBETERING Wat kwaliteit betreft nemen Wal cheren en westelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren een vooraanstaande plaats in. Het zijn de gebieden, waar de oudste stierenverenigingen zijn en waar de melkcontrole al jarenlang wordt uit geoefend. In Zuid-Beveland worden enkele kernen met goed vee aange troffen. Schouwen-Duiveland maakt rinds de ramp uitstekende vorderin gen, hetgeen onmiskenbaar een gevolg is van een doelmatige teeltkeus. De keuringen gaan van de veehou ders zelf uit en deze zijn geheel ver antwoordelijk voor de exploitatiereke ning. De veeteeltvoorlichtingsdienst verleent bij de voorbereiding van de keuringen medewerking. Ir. W. L. Harmsen, rijksveeteelt- consulent voor Zeeland vertelde ons de keuringen van veel belang te ach ten voor de veeverbetering. De kennis van de veehouders wordt er volgens hem door bevorderd, waar door de liefhebberij toeneemt. Voor de handel is het bovendien van be lang, dat in een bepaald gebied de aandacht gevestigd wordt op de kwaliteit. Instanties van buiten de provincie en zelfs in België worden van deze keuringen op de hoogte gehouden, zodat de afzet met na me van fokvaarzen bevorderd wordt. JUBILEUM IN OOSTBURG In september kunnen de liefhebbers op een viertal fokveedagen terecht. Voordien werden er dit jaar reeds ten toonstellingen gehouden in Sluis, Axel en Zierikzee. De rij wordt volgende maand geo pend door Poortvliet. Op 17 septem ber, de derde in plaats van de gebrui kelijke tweede dinsdag in september dit in verband met de Nationale Trekpaardtentoonstelling in Den Bosch, volgt op de Grote Markt in Goes de rundveefokdag voor Zuid- Beveland, evenals het vorige jaar ge combineerd met een provinciale scha- penfokdag, waardoor dit evenement aan betekenis wint. Verder zal er in Goes egn show zijn van de beste gei ten uit de provincie. In één van de oudste fokgebieden is men aan een jubileum-tentoonstel ling toe en wel in Oostburg, waar voor de twintigste maal geëxposeerd wordt. Deze centrumgemeente zal op 18 sep tember „overspoeld" worden met ge selecteerd fokvee, handels- en vetvee, fokschapen, varkens en geiten. Walcheren verzorgt het slot van de ze reeks van tentoonstellingsdagen. In Middelburg wordt op 26 september op het terrein van de Coöp. Veiling de vijfde rundveefokdag in successie ge houden. Ook de Walcherse geitenfok kers zullen dan hun beste geiten pre senteren, evenals de varkenshouders. Weer invoer van tomaten Met ingang van donderdag 22 augus. tus is de invoer van tomaten uit Bel gië in Nederland weer toegestaan. Op grond van de prijsontwikkeling voor tomaten werd deze invoer enige tijd geleden stopgezet. Met de auto gingen we de „theeproever" en Uw verslaggever naar de Violenstraat. Daar belden we aan bij mevrouw Van Sabben en de afgevaardigde van het theebureau uit Amsterdam stak zijn verhaaltje af. „Mevrouw, wij zouden graag bij U een kopje thee drinken, want ik ben namelijk de „theeproever" kan hij zeggen, omdat hij dit werk alleen doet en ik zou graag Uw thee eens keuren". Dame in Klohstraat vertrouwde het niet Wat meestal niet het geval is ge beurde. Lachend zei mevrouw Van Sabben: „O, kom maar binnen, maar ik moet het even zetten, wij hebben namelijk net thee gedron ken". Dat was juist wat we hebben moesten. Verse thee. Terwijl we daar zaten, werd de heer des huizes binnengehaald. Hij was namelijk in de tuin aan het werk. De kinderschaar keek en thousiast toe, hoe die meneer nu eigenlijk wel thee dronk. Natuur lijk zonder suiker en melk. De proever vertrok geen spier van zijn gezicht. Hij proefde en keurde en waardeerde 0 Tot grote opluchting van me vrouw Van Sabben, die zei de thee gezet te hebben zoals zij gewoon was, begon de „theeproever" te lachen, toen het kopje leeg was. De gebruikelijke vragensteller)) begon. Op hoeveel personen hebt U gerekend en hoeveel schepjes thee en hoeveel water hebt U ge bruikt? En zeer belangrijk wat is er nu nog over? Om kort te gaan, alles klopte. De „theeproever" had één onregel matigheid ontdekt. Verder was al les prima. (Tussen haakjes: Uw dienaar is er nog lang niet. Ook hij is als zovele mensen in Nederland, een leek). VERRASSING En toen kwam de grote verras sing. De proever verklaarde na af loop van de ceremonie, dat mevr. Van Sabben een theeservies had gewonnen. Dat wilde zoveel zeggen als een gezin uit de Violenstraat was zes kopjes en schotels, een theepot, een suikerpot en 'n melk kannetje rijker We verlieten perceel nummer 19, nadat we een glunderende huis moeder hadden achter gelaten, die nu met een gerust hart kan zeggen: Wil je echte thee? Kom maar bij mij, hoor!!! NUMMER 2 0 En toen we daarna over de Pa- tijnweg reden en we keken hier en daar eens naar binnen (uiteraard niet te opzichtig) besloten we op nummer 2 eens aan te bellen. Een dame was er in ieder geval thuis, dat hadden we gezien dus als we binnen kwamen zou het geurige vocht ook wel op tafel komen. De heer Mol deed open. Na het horen van het verhaal, begon hij enige verontschuldigingen te ma ken. Dat was echter helemaal niet nodig. We wilden gewoon thee, al leen met dit verschil, wij nodigden onszelf uit. Mevrouw Mol bleek in Parijs te zijn. Maar dat was helemaal niet erg. Als de dochter dan maar thee wilde zetten. En wat bleek toen? Ja, met zoveel zorg had zij het nog nooit gedaan. Bovendien was ze nog maar kort in Nederland terug Tineke Mol studeert namelijk in Geneve en van thee zetten kwam nooit zoveel. Terwijl de heer des huizes, de theeproever en ondergetekende kritisch de dingen afwachtten kwam er plotseling een verlegen vraagje of het nu wel een bepaalde soort thee moet zjjn en of er een speciale aroma bij moest komen of „Geeft allemaal niets, U zet thee zoals U denkt dat het goed is en bovendien kunt U nog een prijs krijgen ook", antwoordde de thee proever. Naar de maatstaven van de ken ner gerekend duurde het lang ge noeg. De thee trok dus. En wfj wachtten geduldig. We hadden to taal geen haast en bovendien werd het gezelschap aangevuld met nog een dame, die dus van dit merk waardige bezoek eveneens zou kunnen leren. Bijna alles, ja, bijna alles was in orde. Maar je kon het merken. De proever zocht wat. Er was iets bij zonders. Vers water, verse thee... Maar waar is de thee op getrok ken? Ja, op een laag gaspitje. En dat was het nu juist. Dat mag nooit. Op een elektrisch stel, maar niet op gas Dit ene wilde de theeproever echter graag vergeven. Hij haalde ook voor juffrouw Mol een blauw theeservies uit de wagen. Ja blauw, haar lievelingskleur. Dat zal met haar ogen te maken hebben Vast stond in elk geval, dat zij reusachtig blij was en bedremmeld wilde ze bedanken. Dat mocht ech ter niet, want het was zoals de theeproever zei een beloning voor een prestatie. Ja maar, wat moest ze dan zeg gen? O, wat moeilijk. Mej. Mol kon het inderdaad al leen maar vol trots aannemen. Op een klein onderdeeltje na was het hele proces vlot verlopen. JAMMER En bij het derde adres in de Klokstraat vingen we bot. Me- -851 Zeg Sarah, aan de voordeur staat iemand, die onze thee wil proeven. Zullen we nog wat plukken? vrouw wilde er beslist niet aan. Nee hoor, twee vreemde mannen aan de deur en die komen vragen of zij een kopje thee mochten drinken om de kwaliteiten te toet sen. Zelfs het argument, dat onder getekende als verslaggever van het Zeeuwsch Dagblad de cere monie zou hijwonen, bleek niet doorslaggevend. Jammer, want ook voor haar lag een theeservies in het ver schiet THEEBUREAU Deze „theedrinker" is elke dag op de weg voor het Theebureau in Amsterdam. Hij reist stad en land af om de mensen wegwijs te ma ken. Want in de loop der jaren is gebleken, dat vele Nederlandei's thee zetten, zoals het NIET moet. Hij komt dan vertellen, hoe het WEL moet. En mocht U het ook niet weten, hier volgt het recept: 1. Vers water (geen boiler). 2. Per kopje anderhalf gram thee. 3. Water eenmaal opgieten en niet meer dan aantal te zetten kop jes. 4. Vijf tot zeven minuten laten trekken op theelichtje of thee muts (geen spiritus of petrole um). 5. Voor het inschenken, omroeren. 6. Suiker en melk naar smaak toe voegen. AANBESTEDING Het bestuur der waterkering van het calamiteuze waterschap Scherpenisse heeft in hotel Sturris te Scherpenisse aanbesteed het maken van een afsluit dijk door de Pluimpot tussen dijkpaal 55 en 56 van de waterkering van het cala miteuze waterschap Scherpenisse, met bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt: 1. fa. De Klerk N.V., Werken dam, ƒ543.000 2. fa. M. W. Knulst-Lie- vense, Goes, ƒ458.000; 3. Gebr. Mol, Hen- drik-Ido-Ambacht ƒ443.780; 4. A. en D. C. van de Werff, St. Maartensdijk, ƒ433.000; 5. J. K. van Vossen-Moerland, St. Annaland, ƒ429.000 6. Jac. G. van Oort N.V., Utrecht, ƒ428.400; 7. W. van Vossen en Zoon, Sint Annaland, 425.900; 8. M. de Oude en K. de Jonge, Zierikzee ƒ424.000; 9. Aannemersbedrijf v.h. T. de Breejen-Van de Bout, Aardenhout, ƒ422.000; 10. fa. D. Blankenvoort en Zo nen, Bloemendaal, ƒ421.000; 11. J. T. Jan sen, Middelburg, ƒ411.000; 12. Aanne mersbedrijf Sanders, Delft, ƒ406.000; 13. fa. Geluk, aannemersbedrijf „Holland" Hardinxveld, ƒ399.000; 14. Combinatie aannemersbedrijf D. Verstoep, Den Haag, ƒ377.000. Da gunning is aangehouden. Trial van M.C. „De Zeeuwen" Op zaterdag 24 aug. organiseert M.C. „De Zeeuwen" wederom een motor- trial. Aan deze trial kan door alle motorrijders worden deelgenomen, want er wordt in 2 klassen gereden, n.l. een sport- en standaardklasse. De wedstrijd wordt verreden op het be kende duinterrein (achter de zomer huisjes) te Vrouwepolder. De wedstrij den beginnen om 3.30 uur en zullen tijdig afgelopen zijn, zodat ieder deel kan nemen aan de oriëntatierit, wel ke door een Middelburgse firma is aangeboden aan M.C. „De Zeeuwen" en haar zustervereniging M.A.C. „Scheldegouwen". De start van deze rit is 7.30 uur. MEL1SKERKE Benoeming. Aan de Boazschool is tot onderwijzeres benoemd mej. N. Adriaan- se thans werkzaam aan de geref. ge meenteschool te Krabbendijke en woon achtig in Vlissingen. ZOUTELANDE Moedercursus. Op 6 september, 's avonds om half acht, begint in „Midden dorp" een moedercursus. De cursus om vat 10 lessen over zuigelingenverzorging en 5 lessen over kleuters. De cursus wordt gegeven door zr. T. Stellweg districtsverpleegster uit Vlissingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2