Ziekenhuisverpleging op de Bevelanden verhoogt verschillende uitkeringen Willy de Bruin drie maal Zeeuws kampioen en over een waarnemersverzekering Oecumenisch werkkamp in Kapelle weer gesloten Zes jengdtitels voor Bruinvis BURGERLIJKE STAND IHSCHRIJVINGSFORMULIER Nieuwtjes van alle eilanden Maandag 19 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Algemene vergadering van de Vereniging Nagekomen advertenties Secretaris Blok van Kruiningen jubileerde Het Vrije van Sluis Nauwere samenwerking Vele en goede contacten Brits jachtje strandde bij Cadzand De zwemkampioenschappen in Sas van Gent TERNEUZEN Hiermee geef ik me op als abonné op het „ZEEUWSCH DAGBLAD" Beslissende match in avondklasse T orpedobootjagers voor Duitse marine Brand op coaster in Vlissingen In de zaterdagmiddag in het Schuttershof te Goes onder voorzitter schap van Mr. Dr. A. J. J. Mes gehouden algemene vergadering van de vereniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beve land heeft de secretaris-penningmeester, de heer A. de Lange, het jaarverslag uitgebracht. Daarin werd herinnerd aan de verhoging van de ziekenhuistarieven in 1956 en per 1 januari 1957, waardoor het voor de leden nodig was om hun verzekeringen aan deze hogere ta rieven aan te passen, hetgeen voor de boden en voor de administratie van de vereniging veel extra werk betekende. Het ledental van de A-verzeke ring bedroeg per 31 december 1956 15.286, dat van de B-verzekering 1.911, dat van de Aanvullend ver zekerden 19.628, terwijl 7455 perso nen een C-verzekering, 381 een po liklinische verzekering en 11.374 personen een individuele Sanatori umverzekering hebben gesloten. Het aantal ziekenhuisopnamen be droeg in totaal 789. Aan verpleeggel- den werd ruim f 111.000, aan bijko mende kosten ruim f 67.000 uitbetaald. Financieel gunstig Het financieel resultaat was gunstig. Alle verzekeringen leverden een batig saldo op. De financiële positie van de vereniging is gezond, dank zij het voorzichtig beleid, dat steeds is ge voerd. De vereniging beoogt geen winst, maar verhoogt de uitkeringen, zodra dit verantwoord is. Voor de gro te gezinnen geldt een gunstige premie regeling. Tenslotte drong spreker aan op het blijven voeren van propaganda voor deze sociale vereniging. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur zal overwegen of het mogelijk is om de verhogingen van de zieken huistarieven, die per 1 augustus j.l. zijn ingevoerd, op te vangen uit de bestaande verzekeringen. De aftredende bestuursleden Mr. Dr. A. J. J. Mes, J. H. Roose en J. J. Pieper werden herkozen, terwijl ge kozen werd de heer M. Reijnhoudt te Kloetinge. Tot lid van de controle commissie werd gekozen de heer J. J. van Gorsel te Rilland-Bath. Verhogingen Aangenomen werd het voorstel van het bestuur om de uitkeringen per 1 januari 1957 als volgt te verhogen: Het aantal te vergoeden ligdagen wordt voor de A- en de B-verzeke ring (behalve voor psychose, neuro logie en rheuma) van 100 op 150 ge bracht. Het bedrag voor bijkomende kos ten wordt in de A-verzekering van f 70 op f 100 en in de B-verzekering van f 115 op f 150 gebracht. De uitkering in de C-verzekering wordt van f HO op f 150 gebracht en die in de poliklinische verzeke^ ring van f 100 op f 150 gebracht. Voor geen van deze yerhogingen is premie-verhoging nodig. Over de Aanvullende verzekering zal later nog een besluit worden ge nomen. Wel werd besloten om aan de A- en Aanvullend verzekerden, die te vens bij een Ziekenfonds verzekerd zijn, het gedeelte van de vervoerkos ten, naar en uit ziekenhuizen buiten Zeeland, dat niet door het Zieken fonds wordt vergoed,-uit te keren. Vervolgens deelde de voorzitter me de, dat het bestuur zal nagaan, of het mogelijk is, om militairen, tijdens hun Heden werd van onze zijde weggenomen onze geliefde Va der, Behuwd-, Groot- en Over- Grootvader, de heer CORNELIS BLIEK, in de ouderdom van bijna 84 jaar. P. W. BLIEK. G. BLIEK-HAMELINK. Kleinkinderen: M. J. VAN WILLIGEN -BLIEK. A. J. VAN WILLIGEN. Achterkleinkinderen Jan, Wim, André, Gerda. GOES, 16 augustus 1957. Poldermanstraat 9. De begrafenis zal plaats vin den op dinsdag 20 augustus a.s., om 1 uur, op de Algemene Be graafplaats te Goes. Verzoeke geen bloemen Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer JACOB DANKER ROOZEMOND in de leeftijd van ruim 56 jaar. J. F. ROOZEMOND-VAN SLUYS A. C. SPRUIJT-ROOZEMOND. H. SPRUIJT. C. M. VERMAAS-ROOZEMOND. D. J. VERMAAS. HENNY en Verloofde. KOBI. HENK. <*n kleinkinderen. Goes, 16 augustus 1957. Voorstad 66. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op dinsdag 20 augustus om 2 uur. verblijf onder de wapenen, tegen een gereduceerd tarief lid te doen blijven Naar aanleiding van een vraag van de onder-afdeling Rilland-Bath zegde de voorzitter toe, dat het bestuur de mogelijkheid van een verzekering voor opnamen in verpleeghuizen zal onder zoeken en hierover zal rapporteren. L jnderdag vierde de heer J. Blok, gemeentesecretaris van Kruiningen, zijn 25-jarig jubileum. Om dit feit luis ter bij te zetten was de gemeenteraad in een speciale openbare vergadering bijeengekomen, waarbij ook het secre tariepersoneel en het personeel van gemeentewerken tegenwoordig was. Bij afwezigheid van burgemeester Schipper werd de jubilaris met zijn echtgenote en kinderen namens het college van b. en w. harteijk toege sproken door de loco-burgemeester, wethouder P. H. A. Polderman. Namens de raad sprak als oudste lid de heer J. Witte, en namens het secre- tariepersorieel en gemeentewerken de heer C. J. de Visser. De sprekers memoreerden de vele bekwaamheden en de grote liefde en toewijding voor zijn werk, die de heer Blok in deze reeks van jaren heeft aan de dag gelegd. Achtereenvolgens boden genoemde sprekers hem een elektrisch scheer- apparaat, een kostbare vulpen en een encyclopedie aan. Van de vereniging van burgemeesters en secretarissen was een prachtig bloemstuk ontvan gen. Namens deze vereniging en als vriend van de familie Blok sprak de heer M. F. Boogert, secretaris van Borssele. Zeer verrast door de fraaie geschen ken, dankte de jubilaris voor deze blijken van waardering en voor de prettige samenwerking, die hij zowel van de raad als van het college van b. en w., de burgemeester en het per soneel heeft mogen ondervinden. Ook mevrouw Blok gaf in een keurig speechje aan haar gevoelens van dankbaarheid bij deze mijlpaal in het ambtelijk leven van haar echtgenoot. Jaarverslag 1956 Evenals in het vorige verslagjaar van het waterschap Het Vrije van Sluis kan er 1956 gemeld worden, dat geen stormschade aan de zeewering werd toe gebracht. De djjkwacht behoefde dan ook niet te worden ingesteld. De werken be perkten zich tot het normale onderhoud. In nauwe samenwerking met de Rijks- en Provinciale Waterstaat is een plan op gemaakt voor de verbetering van de zeewering rondom het Zwin. De Rijks waterstaat heeft reeds meegedeeld, dat, in het kader van de versterking van de z.g. zwakke plaatsen in deze werken voorlopig door het Rijk 80 pet van de kosten bij wijze van voorschot zal wor den betaald. Aan de waterleidingen vond het nor male onderhoud plaats in de vorm van het delven en schonen. Het aanbrengen var een dubbele oppervlaktebehande ling op een totale weglengte van 20 km werd in 1956 in eigen beheer uitgevoerd. De resultaten van de strandmetingen vertoonden, vergeleken met die van het voorgaande jaar, slechts zeer geringe verschillen. De afwateringsgeul van de nieuwe sluis te Cadzand zandde dit jaar dicht tot een hoogte van N.A.P. Dank zij de hoge binnenwaterstand kon de geul zonder grote kosten door het spuien weer op re delijke diepte worden gebracht. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk. Beroepen door de generale synode tot pred. voor buitengewone werk zaamheden (geestelijke verzorging van de strijdkrachten), H. J. Eggink, kand. te Loenen aan de Vecht; door de ge nerale synode tot pred. voor buitenge wone werkzaamheden (algemeen secretaris vrijz. christelijke jeugd cen trale), N. Immink, Ude- en Nijehorne; te Oudkerk-Roodkerk, D. H. Scholten te Heerewaarden. Aangenomen naar Zijderveld, H. Jongerden, kand. te Baarn. Bedankt voor Genderen (toez.), G. Würsten, kand. te Zwartsluis. W aarnemersverzekering Tenslotte deed de heer J. Wegge- mans, directeur van de Ned. Sana toriumverzekering te 's-Gravenhage enkele belangrijke mededelingen over een waarnemersverzekering, die binnenkort gesloten zal kunnen worden in aansluiting op de indivi duele sanatoriumverzekering.. Het is nl. gebleken, dat een medisch noodzakelijke opname van een t.b.c.- patiënt in een sanatorium soms niet doorgaat, omdat de patiënt in het be drijf of (de huisvrouw b.v.) in het ge zin niet kan worden gemist. Ook komt het voor, dat een sanatoriumkuur wordt afgebroken om dezelfde reden. Daarom zal de gelegenheid worden opengesteld om tegen een lage premie een waarnemersverzekering te sluiten zodat in het bedrijf een waarnemer en in het gezin huishoudelijke hulp kan worden aangesteld. Belangrijk was ook de mededeling van de heer Weggemans, dat zonder extra premie met ingang van 1 janu ari 1957 (behoudens goedkeuring van de vergadering van gecommitteerden) door de Ned. San. Verz. voor opnamen wegens kinderverlamming voorlopig gedurende een jaar dezelfde uitkering zal worden gedaan als waarvoor men bij de individuele san. verz. voor t.b.c.-verpleging is verzekerd. Zeeuwsch-Vlaanderen reeds lang bewoond Uit de onverwachte vondsten die door ir. J. H. Trimpe Burger van de rijksdienst voor 't oudheidkundig bo demonderzoek te Amersfoort zijn ge daan in Aardenburg is thans komen vast te staan, dat er reeds in de laat ste periode van het stenen tijdperk be woners moeten zijn geweest. Na de eerste vondsten van vuursteen, zijn nadien verscheidene vuurstenen ge bruiksvoorwerpen aan het licht geko men, zoals scherpe pijlpunten, boortjes en krabbers. Dergelijke voorwerpen werden voordien in Zeeland ook reeds gevonden op West-Schouwen. Het oecumenisch werkkamp van de Wereldraad van Kerken in Kapelle is weer gesloten. Zaterdag zijn de eer sten reeds naar huis gegaan en maan dagmorgen zullen alle deelnemers weer terugkeren naar de plaatsen van waar zjj zijn gekomen. Dat was uit Amerika en Denemarken, maar ook uit Zwitserland en Duitsland, zowel als uit Israël en verschillende plaat sen in Nederland. Gedurende vier weken zijn deze jon ge mensen uit negen verschillende landen in Kapelle bij elkaar geweest. Gedurende die tijd hebben zij vertoefd in het CJMV-gebouw en hebben zij vele en goede contacten gehad met de Het Engelse jachtje DELI op weg van Vlissingen naar Dover is vrijdag middag tijdens het zware weer voor de kust van Cadzand in moeilijkheden gekomen. Het scheepje strandde op de kust bij Cadzand, ter hoogte van de uitkijktoren der Luchtmacht. In de afgelopen dagen werd het door de gol ven tot wrakhout gebeukt. De twee opvarenden, de gebroeders Alderslade uit Londen wisten met een jol veilig aan wal te komen. Zij von den gastvrij onderdak bij vakantie gangers in een zomerhuisje aan de voet der duinen. In de loop van zater dag, nadat een vertegenwoordiger van Lloyds poolshoogte was komen nemen naar het zwaar beschadigde scheepje keerden zij naar Engeland terug. Ech ter zonder hun boot. De Zeeuwse jeugdzwemkampioenschappen, voor jongens en meisjes tot en met 17 jaar zaterdagmiddag te Sas van Gent georganiseerd door Bruinvis hebben nog eens duidelijk gedemonstreerd, dat Bruinvis op het ogenblik superieur is bij de meisjes en Luctor uit Middelburg bij de jongens, zij^het dan, dat Sjaak Sinke van het Vlis- singse zeehond een geducht woordje meesprak. De zes meisjestitels gingen alle naar Bruinvis. De beste prestatie leverde ongetwijfeld Willy de Bruin, die drie maal Zeeuws kampioen werd, name lijk op de 50 meter rugslag in 45.3, op de 50 meter vrije slag in 35.4 en op de 50 meter vlinderslag in 45.6. De 13-jarige Ingrid Baart van Bruin vis veroverde de titel op de 100 meter Bruinvismeisjes kampioen op de 4 x schoolslag in 1.37.9. Voorts werden de Bruinvismeisjes kampioen op de 50 meter wisselslag estafette in 3.03.7 (Cobi Melieste, Willy de Bruin, Ingrid Baart en H. de Vries) en op de 5 x 50 meter vrije slag estafette in 3.33.7 (Willy de Bruin, Cobi Melieste, Ingrid Baart, H. de Vries en J. Hemelsoet). LUCTOR Van de zes jongenstitels gingen er vier naar het Middelburgse Luctor. Piet Rotte werd kampioen op de 50 meter rugslag in 37.6 en op de 50 meter vrije slag in 30.5. Ook de bei de estafettetitels waren voor de jon gens van Luctor. De 4 x 50 meter wisselslag in 2.40.8 met Piet Rotte, C. van Herwijnen, A. Booy en Freddy van Giezen en de 5 x 50 meter vrije slag in 2.56.9 met Piet Rotte, A. Booy, B. de Vries, Fred dy van Giezen en N. van Giezen. Min of meer verrassend was het op treden van de jeugdige Sjaak Sinke van De Zeehond uit Vlissingen. Deze jongeman, die de laatste weken reeds enkele opmerkelijke resultaten boekte op de lange afstand, werd nu Zeeuws titelhouder op de 400 meter schoolslag in 1.28.7 en op de 50 meter vlinder slag in 41. Vooral dit laatste nummer was zeer spannend, want de Middelburger A. Booy zwom tot kort voor de finish gelijk op met de Vlissinger. Eerst op zich nog iets naar voren te werken, waardoor hij 0.4 seconde eerder kon aantikken. Bij de estafettes was er vrijwel geen strijd en de meisjesploegen van Bruin vis en de jongensploegen van Luctor bleken duidelijk sneller dan hun con currenten. De voornaamste uitslagen waren: Meisjes: 50 meter rugslag: 1 Willy de Bruin (Bruinvis) (BR) 45.3; 2 M. Leenhouts, Scheldestroom 46; 3 F. Calliber, Luc tor 47; 100 meter schoolslag: 1 Ingrid Baart (BR) 1.37.9; 2 T. Daalhuizen (SZV) 1.43.1; 3 R. Delmotte, Luctor 1.43.2; 50 meter vrije slag: 1 Willy de Bruin (BR) 35.4; 2 L. Bondewel, Scheldestroom 41.1; 3 H. Rijkse, Luc tor 41.8; 50 meter vlinderslag: 1 Willy de Bruin (BR) 45.6; 2 T. Daalhuizen (SZV) 46; 3 Cobi Melieste (BR) 55.6; 4 x 50 meter wisselslag estafette: 1 Bruinvis 3.03.7; (Luctor gediskwalifi' ceerd); 5 x 50 meter vrije slag: 1 Bruinvis 3.33.7; 2 Luctor 4.06.4. Jongens: .50 meter rugslag: 1 Piet Rotte, Luc tor 37.6; 2 Freddy van. Giezen, Luctor 39.9; 3 R. Samijn (BR) 43.3; 100 me ter schoolslag: 1 Sjaak Sinke, Zee hond 1.28.7; 2 C. van Hêrwijnen, Luc tor 1.32.4; 3 J. Sanderse, Luctor 1.37.1 50 meter vrije slag: 1 Piet Rotte, Luc tor 30.5; 2 Freddy van Giezen, Luctor 31.3; 3 B. de Vries, Luctor 32.4; 50 meter vlinderslag: 1 J. Sinke, Zee hond 41; 2 A. Booy, Luctor 41.4; 3 Freddy van Giezen, Luctor 47; 4 x 50 meter wisselslag estafette: 1 Luctor 2.40.8; (Bruinvis gediskwalificeerd); 5 x 50 meter vrije slag estafette: 1 Luc tor 2.56.9; 2 Bruinvis 3.23. Geboren: Willem A., z.v. M. Launspach en D. M. Lindgreen; Cornelia R. T. M., d.v. B. J. van Hecke en M. C. Tieleman; Willem J., z.v. W. F. Kaijser en C. J. Klaassen; Cornelis C., z.v. J. M. Henry en J. C. de Beer; Yolanda M. P., d.v. G. H. A. A. Aper en N. E. de Bruijn; Au gust P., z.v. P. F. Harms en A. N. M. Bockstael; Mark J., z.v. J. M. Minnaert en M. P. van de Velde; Edemondus J., z.v. E. J. van Waes en H. A. Veneman; Marleen S., d.v. C. de Smit en M. J. C. Vanhijfte; Hubertus L. M., z.v. J. Goense en P. Vermue; Frank E., z.v. E. van der Linden en A. J. Marcus; Janna P., d.v. A. D. Dekker en E. W. Steendijk. M. Dubbeldam, 29 j. te Hooge en Lage Zwaluwe en M. C. Gazan, 22 j.; J. Hoek man, 22 j. te Axel en J. Klaassen, 22 j.; F. G. Loof, 28 j. en M. A. W. van Hoeve, 27 j. te Westdorpe; G. Pasveer, 25 j. en R. Fokke de Goede, 23 j.; J. de Bokx, 35 j. en J. S. F. Dirkx, 27 j.; H. Machiel- sen, 26 j. en L. A. Dooms, 20 j. Gehuwd: J. de Vlies, 39 j. te Sas van Gent en J. Bliek, 24 j.; E. A. Wagenaar, 55 j. te Axel en F. van Aerde, 49 j. Overleden; W. C. Fruijtier, 49 j.; E. Frantow, 69 j. te Axel e,v, Soekimah; de laatste meters wist Sjaak Sinke R. Visser, 70 j., e.v. M. S. A. van Oppen; per week Ik wil per maand betalen per kwartaal Naam Adres - Woonplaats Invullen en in gesloten enveloppe opzenden aan „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. L. de Jonge, 64 j.; J. van Ham, 65 j., e.v. S. M. Block; A. J. Lauret, 59 j., e.v. M. S. Vandenbroucke. OOST- EN WEST-SOUBURG Geboren: Nicolaas, d.v. P. den Hollan der en M. van Eenennaam; Janna, d.v. J. Jakobsen en A. G. Pluijmers; Aloysius, z.v. J. Eggermont en R. A. Bogaert. Overleden: I. Lampier, 83 j., w.v. P. van Schaffel. Hoewel officieel de competities van de Zeeuwse korfbalbond pas zaterdag a.s. in zijn geheel worden hervat is voor de avondklasse nog deze week een wedstrijd vastgesteld en wel de ontmoeting Zuidwesters 2Swift 5, die donderdag 20 aug. te Souburg zal wor den gespeeld. De uitslag van deze wedstrijd kan de eerste kampioen op leveren. Wint n.l. Swift 5 deze wed strijd dan is deze ploeg kampioen van de avondklasse. Ook bij een gelij'f spel is dit het geval. Wint Zuidwesters dan is een beslissingswedstrijd tussen deze twee ploegen nodig om de kampioen aan te wijzen. Momenteel heeft Swift 5 de leiding met 18 uit 10 gevolgd door Zuidwesters 2 met 18 uit 11. Het zal aan spanning in deze ontmoeting ze ker niet ontbreken. Wat de kansen be treft slaan we die van Swift 5 het hoogst aan alhoewel Zuidwesters 2 over een pittig ploegje beschikt, dat zeker voor een verrassing kan zorgen. De Westduitse marine zal in nog diet bekend aantal de beschikking krijgen over torpedobootjagers van 2.000 ton. De boten zullen worden aanbesteed bij Westduitse werven en een uitrusting krijgen van vier kanonnen van 127 mm, zes kanonnen van 76 mm, vijf lanceer- buizen voor torpedo's en twee startin stallaties voor geleide projectielen. Voorts zal de marine gaan beschikken over begeleidingsvaartuigen (korvetten) van 150 ton, die een snelheid van 30 zee mijl per uur kunnen halen en uitgerust zijn met twee kanonnen van 100 mm en zes van 40 mm. bevolking en speciaal met de jeugd van Kapelle. BEGRIP Ondanks alle taalverschillen kon men samen spreken over de zaken van 't geloof en er werd ook bereikt dat er een nauwere samenwerking en eon beter begrip kwam van de jongeren van de vier verschillende kerken welke er in Kapelle-Bieze- linge zijn. Vier weken lang hebben de zeven en twintig jonge mensen die naar Ka pelle waren gekomen, geholpen in de oogst. Ook dat was een goede tijd en bij degene, waar werd gewerkt heb ben zij een goede indruk achtergela ten. Het viel dikwijls niet mee, als het b.v. veel regende en de bonen toch ge plukt moesten worden, maar zij heb ben er zich moedig doorheen geslagen. De reiskosten naar dit kamp moesten de jongeren zelf betalen en het geld dat zij met het werken verdienden, hebben ze niet voor zichzelf gehouden maar is voor het oecumenisch jeugd werk in België. „Het zal stil zijn als ze weer weg zijn", zei ons gisteren een Kapels fruitkweker waar de werkkampers lang hebben gewerkt. „Het zal stil zijn als ze weer weg zijn" zal zeker de gedachte zijn van de Kapelsa jeugd want vier weken lang is het CJMV-gebouw het centrum geweest van dit oecumenisch werk. Zondagmorgen liep de Nederlandse coaster IMPORT de haven van Vlis singen binnen in verband met een de fect in de machinekamer. Kort na het afmeren ontdekte men een kleine brand, die ongetwijfeld grote gevolgen zou hebben gehad, wanneer het schip niet uit zee teruggekeerd was De coaster Import uit Rotterdam, groot 365 brt. was met een lading stukgoed op weg van Antwerpen naar Oporto. Het keerde omstreeks tien uur uit zee terug omdat men een scheur had geconstateerd in de uitlaat- gassenleiding van een hulpmotor. Na aankomst in de haven van Vlissingen bleek, dat het inwendige van deze pijp reeds in brand stond en even later vloog het isolatiemateriaal van deze uitlaatleiding in brand. Met eigen blus middelen slaagde men erin de brand te localiseren en onder de knie te krij gen. De gemeentebrandweer van Vlis singen werd veiligheidshalve inge schakeld doch kon zich beperken met „stand by" te houden. Na het blussen van het hardnekkige brandje werden onmiddellijk de her stellingswerkzaamheden uitgevoerd. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. KAPELLE Orgelconcert. In het kader van de Jan Zwart herdenking werd zaterdag avond in de Ned. Herv. Kerk een or gelconcert gegeven door de organist Dirk Jansz. Zwart. Er was hiervoor een zeer grote be langstelling. Ruim 250 liefhebbers van orgelmuziek hebben volop genoten van dit prachtige concert. Het pro gramma bestond uit Musyck over de Voysen der Psalmen Davids van Jan Zwart, Toccata en Fuga in D moll van J. S. Bach en sombere muziek over Psalm 103 8 van Jan Zwart, alsmede Vreest niet o mijn ziele, Neem Heer mijn beide handen en Scheepje onder Jezus hoede, van Jan Zwart, terwijl werd besloten met het Orgelkoraal Morgenglans der eeuwigheid, fantasie over het Lutherlied. Veteranen gaan voetballen. Een elf tal van Kapelse voetbalveteranen gaat weer voetballen. Op 31 aug. a.s. zal er namelijk op het gemeentelijk sportterrein een wedstrijd worden ge speeld tussen een elftal van veteranen van de voetbalvereniging Kapelle en het tweede elftal van deze vereniging. De inzet van deze wedstrijd is een wis selbeker. ST. ANN ALAND Zeedijk verhoogd. Aan de zeedijk bij de boerderij van de heer Adr. Geluk, de zogenaamde „Grote Nol" wordt momen teel hard gewerkt. De dijk zelf, zowel als de voet zijn elk ongeveer een meter verhoogd, terwijl er onder aan de voet een nieuwe rij paalhoofden is aange bracht. Tussen genoemde hoofden en de berm van de dijk komen een rij grote betonnen stenen. Al met al een verzwa ring van genoemde dijk, die er wezen mag. Dat mag niet. Het komt de laatste tijd zo hier en daar in Sint-Annaland nog al eens voor, dat jongelui, ook van elders, op straat een partijtje voetballen, zeer tot ongenoegen van omwonenden en voorbijgangers. Van officiële zijde ver namen wij, dat dit verboden is en dat de politie streng zal toezien. De straat is nu eenmaal geen sportterrein, waar maar allerlei takken van sport beoefend kun nen en mogen worden. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. 1. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2