Schooltassen Machinist en chauffeur organiseerden' diefstal van formaat van vissers voor „Messenduel" onbepaalde tijd aangehouden Knoeierijen met lood en koper berecht Door zware Russische concurrentie: DUISTERE TOEKOMST VOOR DE VLASFABRIEKEN? Goese garagehouders dienen adres in bij Ged. Staten Vlasdirekteur in Koewacht: de samenwerking ontbreekt Politierechter Middelburg Rest: gevallen .onder invloed" Handboogschieten in Ovezande Vuursteen (uit 2000 jr v Christus?) te Aardenburg gevonden Opkoper kreeg f 100.' boete Samen met de omwonenden Tegen vestiging van een benzinestation Raadsbesluit wordt onjuist geacht H.M. de Koningin naar Schonwen-Dniveland Overleg in W. 'Europa uiterst noodzakelijk W egenverbetering in Zeeland EXTRA AANBIEDING GOUDSWAARD Woensdag 14 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 In de herverkaveling op het eiland Tholen was in de laatste week van juni niet veel te doen; het werk lag praktisch stil. Een dragline machinist en de chauffeur van een vrachtauto staken toen de hoofden bij elkaar en zij broedden een plan uit om van deze gelegenheid ge bruik te maken en de nering wat op te voeren. Zij togen met al het vakmanschap, dat in hun was aan het werk en demonteerden de tus- senbak en de aandrijfas van een in het land staande vrachtauto. Maar omdat de opkoper, aan wie zij hun kapitale waar aanboden, de zaak niet vertrouwde, liep alles heel anders dan het „ijverige" duo zich voorgesteld had: zij moesten bij de politierechter te Middelburg op het matje komen, hetgeen dinsdagmorgen gebeurde. Eén der getuigen, de onderwijzer v. d. M., verklaarde en dit in tegen stelling tot S. dat De N. al bloedde, voordat een derde man, De N. jr., zich in de strijd mengde. Een andere ge tuige evenwel, de loods J. B. verklaar de met klem, evenals S., dat De N. reeds onmiddellijk bijgestaan werd door zijn zoon. „Dat was dus twee te gen een en dat vond ik geen stijl", al dus B„ die zei De N. vastgepakt te hebben tot deze wat bekoeld was. De N. en zijn zoon liepen hierna weg. „Maar zij waren nog geen dertig meter verder of zij vlogen opnieuw op S. af", aldus de verklaringen van de loods. Het gaat er nu dus om of S. zijn mes al gebruikte, voordat De N. jr. zich in het gevecht mengde, of dat S. 2ich bij de aanvang reeds tegen twee man moest verdedigen. Hiervoor zal een derde getuige gehoord worden en zodoende werd de zaak voor onbepaal de tijd aangehouden. De lieden, die in dit complot zaten, waren G. de M. uit Poortvliet, drag linemachinist en C. J. B. uit Sint Wil- librord, vrachtautochauffeur van be roep. De politierechter, mr. J. A. E. Rink. wilde graag weten hoe De M. tot zijn daad gekomen was. Het bleek, dat hij boven zijn stand leefde; hij was in het bezit van een motorrijwiel een „droom" gelijk en de afbe taling hiervan, hetgeen neerkwam op zo'n slordige f 125 in de maand, speel de De M. danig parten bij het bepalen van het financiële beleid. Hij was het „zat"! B. wist eigenlijk geen reden voor 't vergrijp te noemen. „Ik was het alle maal zat", was zijn enige commentaar. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, merkte op, dat dit voor hem geen reden mocht zijn om dan maar uit stelen te gaan. De officier wilde best geloven, dat B. het op een gegeven moment beu was; het „organiseren" van een diefstal van dergelijk formaat vraagt evenwel flink wat tijd, zodat het plan in zo'n kort tijdsbestek nooit bedacht en uit gevoerd kan zijn. Nadat de verdediger, mr. W. H. Ver maas, zijn pleidooi gehouden had, ver oordeelde de politierechter beide ver dachten, conform de eis, tot drie maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. „Hoofdman" De M. werd voorts een geldboete van f 120 opgelegd en B. zag zijn voorwaardelijke straf vermeerderd met f 40 boete. Messengevecht uitgesteld Inzake het gevecht, dat twee Vlis- singse vissers op de 11e mei met een mes leverden is nog geen uitspraak gedaan. Zoals bekend „duelleerden" de vissers op het Beursplein in de Scheldestad. Het was een vete, welke de gemoederen van beide mannen al enige tijd bezig hield en die zijn hoogtepunt vond in een steekgevecht waarbij De N. door toedoen van J. S. bloedend werd verwond. Laatstgenoemde, de kapitein van de „Vlissingen 28" was volgens zijn zeg gen door De N. uitgedaagd, toen hij op Boulevard De Ruyter stond. Hij ging weliswaar met De N. mee de op rit af naar het Beursplein maar, zo vertelde hij de politierechter, hij voel de niets voor een vechtpartij. „Plot seling kreeg ik een paar klappen", zei S., „en ik dacht, dat ik iets „hards" voelde". Toen trok hij zijn mes. Zeeuwsch Vlaanderen won van Zuid Beveland Donderdag worden, zoals bekend, in Temeuzen de Europese kampioen schappen handboogschieten gehouden, Als voorwedstrijd vond te Ovezande een schieting plaats tussen een ploeg van 24 schutters uit Zuid-Beveland en een even grote ploeg uit Zeeuwsch- Vlaanderen. De leden van de Neder landse ploeg waren in beide ploegen op nomen. D-» Zuid-Beve!andse ploeg, die het eerst schoot, behaalde 26 punten. Van de hoofdvogels werden slechts de hoogvogel en één kal neergehaald door resp. A. de Jonge-Rijk uit Ove zande en Jac. Smallegange uit Elle- woutsdijk. De Zeeuwsch-Vlaamse ploeg deed het met 28 punten iets beter. De hoog vogel werd neergehaald door P. Stey- aert uit Graauw en de beide kallen door C. de Nijs uit Boschkapelle en L. Vermeulen uit Nieuw-Namen. De uitslag in het persoonlijke klas sement was; 1. P. Steyaert, Graauw 5 punten; 2 en 3 E. Kaas, Zandstraat en A. de Jonge-Rijk, Ovezande! 4. P. Rentmeester, Ovezande! 5. Jac. Smal legange, Ellewoutsdijk; 6. W. de Jonge, Oudelande; 7. L. Vermeulen, Nieuw- Namen; 8. R. Begheyn, Terneuzen, allen met drie punten. Hierna werd nog een algemene schieting gehouden, waaraan 64 schut ters deelnamen. De hoogvogel werd niet afgeschoten. De zijvogels werden omlaag gehaald door R. Begheyn uit Terneuzen en E. Verhelst uit West- dorpe; de grote kallen waren voor O. Onghena uit Aardenburg en F. Koens uit Ovezande en een der klei ne kalen voor J. van der Poel uit Lamswaarde, terwijl de andere niet werd afgeschoten. De 80-jarige L. de Jager uit Wol- faartsdijk kreeg de eerste klepprijs. De verdere uitslag voor de kleppen was: 2. P. Steyaart, Graauw; 3. H. Koens, Ovezande; 4. A. de Jonge Sr, Heinkenszand. en ontzegging voor de tijd van zes maanden. Ook „onder invloed" De radiomonteur J. F. B. uit Goes reed op 30 mei door de Ganzestad op een motor, terwijl hij „onder invloed" verkeerde. Conform de eis van de of ficier werd hij veroordeeld tot 5 da gen hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid voor 3 maanden. C. L. B. uit Vlissingen keek op 20 april te diep in het glaasje. Het ging mis, toen hij zijn brommer besteeg en op het Bellamypark bij het inrijden van de Noordstraat tegen een dame opreed. Het werd een week voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar en f30 boete. A. V. M. B. uit IJzendijke was op 8 mei het „haasje", toen hij dronken ach ter het stuur van zijn auto zat in de buurt van Waterlandkerkje. Mr. Tig- gelman trad als zijn verdediger op. B. werd veroordeeld tot 14 dagen voor waardelijk (proeftijd 3 jaar), 3 maan den ontzegging van de rijbevoegdheid en f150 boete. Er was een week hech tenis, alsmede 6 maanden intrekking van het rijbewijs geëist. Een succesje boekte de vlasser P. 3. B. uit Gent, die er van verdacht werd onder invloed" te hebben gereden in Goes. De raadsman, mr. P. C. Adriaan- se, wees erop, dat de verbalisant B. slechts over een zeer korte afstand had zien rijden en dan nog wel achteruit van de parkeerplaats op de Westwal. Mr. Rink vond ook, dat de gereden afstand tekort was om een oordeel uit te spreken over B.'s rijcapaciteiten op dat moment en hij sprak de verdachte vrij. „Wat mot je"? Twee politiemannen patrouilleerden in de nacht van de 24e april op de Maaisdijk in Oostburg. In de verte na derde een auto. Naarmate het voertuig dichterbij kwam, bemerkten de rechts- dienaren, dat de bestuurder ervan de gehele rijbaan nodig had. Zij posteer den zich midden op de weg en gaven het stopsein. Maar de onbekende ach ter het stuur reed zig-zaggend door en de politiemannen konden door een snelle sprong zijwaarts maar juist het vege lijf redden. Niet lang daarna von den zij de wagen op het erf van de boerderij, het was de auto van de landbouwer I. R. Hij stak zijn hoofd onder het raam door, toen de politie mannen op de deur klopten. „Wat mot je"? was R.'s vraag. Het werd hem waarschijnlijk spoedig duidelijk. Het bloedonderzoek toonde een promillage van 2,45 aan. R. stond dinsdag voor de politierechter. De officier van justitie kenschetste de verdachte als een „habitueel drin ker", sinds jaar en dag. „De reclasse ring is aan het eind van haar latijn", zei mr. Schenkenberg van Mierop, die R. een groot gevaar op de weg noem de. „Wanneer hij niet van de drank kan afblijven, dan moet hij maar niet meer autorijden", besloot de officier. Hij vroeg voor R. tien dagen gevang en ontzegging van de rijbevoegdheid voor één jaar. Nadat R.'s raadsman, mr. Tiggelman, een voorwaardelijke straf bepleit had, veroordeelde de po litierechter R. tot één week hechtenis In Aardenburg, waar thans syste matische opgravingen plaats vinden naar sporen uit de Romeinse bewo ning, werden dinsdag enkele belang rijke vondsten gedaan. De allerbelang rijkste is wel, dat men onder de Ro meinse woonlaag een oudere woon laag heeft aangetroffen- In deze oude re woonlaag werd een bewerkte vuur steen gevonden. Ir. J. H. Trimpe Burger van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bo demonderzoek te Amersfoort, die deze opgravingen bijwoont, achtte het zeer waarschijnlijk dat de gevonden woon laag en vuursteen uit het Neolithicum, de laatste periode van het stenen tijd perk, ongeveer 2000 voor Christus dateren. De bewerkte vuursteen werd voor verder onderzoek opgezonden naar het laboratorium te Amersfoort. Tijdens de opgravingen aan de Zuid straat heeft men vo--ts in de romein- se woonlaag twee vrijwel complete romeinse vazen uit het begin van de tweede eeuw na Christus gevonden. Beide vazen zijn elk ongeveer 1 voet hoog. De ene vaas van terra nigra toont een radermotief en de andere vaas, van inheems terra sigilata ver toont een visgraatmotief. Ook deze vazen werden voor verdere determi natie opgezonden. GESLAAGD Voor het pedagogisch getuigschrift voor het nijverheidsonderwijs slaagde te Den Haag de heer M. de Jonge te Temeuzen. De politierechter te Middelbnrg heeft dinsdagmorgen de Vlissingse opkoper De L. veroordeeld tot een geldboete van f 100 of 20 dagen. De L. had namelijk handel gedreven met een tweetal ingezetenen van de Scheldestad, die, on afhankelijk van elkaar, hoeveelheden lood en koper „achterover gedrukt" hadden, ten nadele van hun werkgevers. De politierechter, mr. J. A. E. Rink, vond, dat hier overduidelijk sprake was van heling. De L. was er zelfs niet voor terug gedeinsd loden „broodjes", die het stempel van de gemeente droe gen, over te nemen. De beide „relaties" van de opkoper, die bij verstek werd veroordeeld, moesten eveneens rekening en ver antwoording van hun daden afleggen. Allereerst de arbeider v. d. P., die op verschillende tijdstippen lood en koper stal op het terrein van een Vlis singse industrie. Tegenover de politie had hij verklaard geld nodig te heb ben, omdat hij met zijn vrouw naar Den Bosch wilde, waar zijn zusje communie moest doen. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, vond, dat het doen van heilige communie en het plegen van diefstal toch wel erg moeilijk samen gaat. Hij eiste één maand voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar, een geldboete van f 20 en onder toe- zichtstelling. De politierechter veroor deelde v. d. P., die als arbeider goed bekend staat, conform de eis van de officier. Andere „relatie" De tweede „relatie" van de opkoper, de Vlissingse gasfitter J. C. L., ver scheen eveneens voor de groene tafel. Hij eigende zich gedurende het tijd vak juli 1956maart 1957 kleine on derdelen, die bij herstellingen aan lei dingen uit de grond kwamen, toe. Het materiaal, voornamelijk lood, was vol gens L. niet veel meer waard. Mr. Rink wees hem er echter op, dat het lood desondanks eigendom van de ge meente was en dat hij er derhalve had moeten afblijven. L. bracht voorts „broodjes" lood, die nota bene voor zien waren van het gemeentelijke stempel, aan de man. De officier vond in dit alles aanleiding tegen L. een voorwaardelijke gevangenisstraf van één maand te eisen (proeftijd twee jaar) en f 50 boete. Elf omwonenden van het Ravelijn de Groene Jager en tien garage houders uit Goes hebben bij Ged. Staten een bezwaarschrift ingediend tegen, het besluit van de gemeenteraad van Goes, tot het aangaan van een geldlening van f 750.000 voor de financiering van de bouw van woningwetwoningen. De ondertekenaars van het bezwaarschrift, die uiteraard het bouwen van woningen in de gemeente Goes van harte toejuichen zijn niettemin van oordeel, dat genoemd raadsbesluit ten onrechte is genomen, omdat zoals in Goes een publiek geheim is de beoogde lening, aangegaan met een grote benzinemaatschap pij, is gekoppeld aan de voorwaarde van deze maatschappij om een benzinestation te stichten te Goes. De gemeente zou daartoe grond beschikbaar moeten stellen. Zoals bekend is daarbij het oog gevallen op een perceel grond aan het Ravelijn de Groene Jager bij de Rijks weg. Over dit voorstel heeft de raad lang durig achter gesloten deuren gespro ken. Deze aangelegenheid heeft de raad tenslotte gedelegeerd aan het col lege van b. en w. ter verdere afwikke ling. DEMPING Volgens het bezwaarschrift zal, om tot stichting van een benzinestation te komen, een gedeelte van de West- vest gedempt worden, terwijl voorts een gedeelte van de openbare weg nl. van het kruispunt van het Ra velijn de Groene Jager, de Westsin- gel, de Scheldestraat en de Middel burgsestraat aan het openbaar ver keer zal worden onttrokken. In het bezwaarschrift wordt verder opgemerkt, dat het raadsbesluit inzake de verhuur van grond door Ged. Sta ten is goedgekeurd, zonder dat de on dertekenaars gelegenheid konden vin den bezwaren kenbaar te maken. Het besluit tot het aangaan van de geld lening dient nog goedgekeurd te wor den. De ondertekenaars zijn van me ning, dat de voorwaarden van de le ning in feite de gestelde grenzen over schrijden, nu toch, behalve rente en bereidstellingsprovisie aan de geld schieter concessies worden gedaan, die door andere belanghebbenden bij de vestiging van een benzinestation niet kunnen worden verkregen. MINDERE INKOMSTEN De garagehouders menen, dat de door b. en w. besloten verhuring in de vorm en op de voorwaarden, zoals zij dient te worden gesloten aan de gemeentekas mindere inkomsten zal geven, dan die, welke bij verhuring H. M. de Koningin is voornemens op donderdag 22 augustus een werk bezoek te brengen aan enkele ge meenten op Schouwen-Duiveland. Achtereenvolgens zal de Koningin 'n bezoek brengen aan Bruinisse, Nieu- werkerk, Haamstede en Zierikzee. Op vele plaatsen in Zeeland staat thans weer het vlas in schoven op de akkers. Vlasbewerkende industrieën werken weer op volle toeren om het vlasstro verschillende bewerkingen te doen ondergaan en het verkregen vlaslint af te leveren naar de spinnerijen, die op haar beurt weer zorgen voor het eindprodukt: het linnen. De vlasteelt in Nederland beslaat circa 24000 hectare en Zeeland levert een belangrijk aandeel. Ongeveer de helft van de Nederlandse produktie aan vlas wordt in eigen land verwerkt en de rest gaat als vlasstro de grens over, voornamelijk naar België. Vorig jaar kampte men met een misoogst, doch de hoge prijs van het lijnzaad maakte veel goed. Dit jaar heerst er een mi neurstemming in de vlasbewerkende industrieën. Het is crisis. En de moor dende concurrentie van Rusland, die tegen abnormaal lage prijzen vlaslint op de wereldmarkt gooit, is dit Jaar nog sterker voelbaar geworden dan voor gaande jaren. had. En hem de vraag gesteld waarom het nu zo slecht gaat. Of het alleen de Russische concurrentie is of ook om dat het echte linnen de reeds jaren durende strijd tegen het katoen niet meer kan volhouden. In dit gesprek trök de directeur een aardig vergelijk. Het vlas of het linnen vergeleek hij met oesters. Bij de oes ters wordt de prijs hoog gehouden waardoor deze lekkernij nooit ol te nimmer door de grote massa genut tigd zal worden. Het linnen wordt door de vele produktie-schakels, die na de vlasbewerking komen, kunstmatig duur gehouden daardoor is het échte linnen eveneens voor weinigen bereik baar. Maar ondanks dit feit heeft vlas nog wel toekomst. Twee procent van de wereldtextiel wordt ingenomen door het linnen. Dat lijkt wenig, doch het wordt veel wanneer men bedenkt, dat er maar enkele vlasproducerende lan den zijn: Nederland, België, Frankrijk, Ierland en de laatste jaren ook Rus land. Koewacht in Zeeuwsch Vlaanderen is één van de grootste vlascentra van Zeeland. Een dorp van ruim 2000 men sen met ongeveer een zestigtal vlas- bedrijven. Nóg zestig. Want ieder jaar vallen er vlasbedrijven af, de klein sten, die de concurrentie niet meer vol kunnen houden. Tot op heden zijn meer dan 50 procent der kleine be drijven stilgelegd en heeft men elders arbeid gezocht. In de industriezone langs het kanaal, of in de nieuwe fa briek van vlasvezelplaten, die vorig jaar in Koewacht werd gevestigd. Nog wél toekomst Met de directeur van één der groot ste vlasbewerkende bedrijven in Koe wacht hebben wij een onderhoud ge- Geen samenwerking Hoe is de crisis nu ontstaan? In de eerste plaats door de „dump-methode" die Rusland gedurende enige tijd voert en vlaslint tegen elke prijs op de we reldmarkt gooit. Doch dit is niet de enige oorzaak. Belangrijker is, dat de vlasproducenten in West Europa een volkomen gebrek aan nationale en in ternationale eenheid demonstreren. Er is een volslagen gebrek aan marktor ganisatie, hetgeen zich ondermeer uit in het niet bestaan van een termijn- markt, een uniforme kwaliteitsaandui ding, waardoor de geruchten het prijs- bepalend element worden. Door een traditioneel individualisme bestaat er geen schijn van gevoel voor samen werking. Russische willekeur In de kringen van de vlashandel realiseert men zich deze oorzaken nog weinig, al wordt er vaak op gewezen in het verenigingsorgaan „De Vlas bode". In dit orgaan werd deze week een brief uit België opgenomen, die begint met de zin: „De nieuwe campagne is met moe deloosheid ingezet. Nog nooit voelde men zich zo wankel op de benen. De vraag hoe ver de Russen het zul len drijven met hun moordende concurrentie is onbeantwoord geble ven. Een merkwaardig aantal klei ne ondernemers verlaten het vlas". En het artikel eindigt: „Zolang wij in de duisternis leven omtrent de toekomstige evolutie van de Russi sche vlashandel kunnen wij niet an ders dan naar middelen uitzien om onze weerbaarheid te versterken. De teruggang van de vlasteelt is een aanpassing welke tot een beter evenwicht kan leiden maar is op zichzelf geen doeltreffend verweer middel De inkrimping aan de basis is een bedreiging voor de West Euro pese vlasbevoorrading en dit moet voor de spinnerij een aanwijzing zijn, dat zij de weg opgaat der af hankelijkheid van de Russische wil lekeur". Overleg gewenst van dezelfde grond aan een andere maatschappij, met wie niet tevens een overeenkomst van geldlening zou aan gegaan worden, bedongen zouden kun nen zijn. Het dempen van een vestgedeelte en het vestigen van een benzinestation in de directe nabijheid van een brokje natuurschoon zoals bij de vest aanwe zig is, zou zeker niet toegestaan zijn, aldus het bezwaarschrift, aan degene, die niet als tegenprestatie een geldle ning van de omvang en op de voor waarden als bedoelde maatschappij zou verstrekken. Voorts wordt opgemerkt, dat het verkrijgen van inkomsten door ver huur dan ook stellig niet bij b. en w. voorzat, toen zij tot de gewraakte ver huring besloten (immers die verhu ring had dan al jaren eerder kunnen geschieden), maar dat zij terwille van deze geldlening grote concessies doen aan de geldschieter. Tot slot worden in het bezwaar schrift nog enkele punten genoemd die tegen stichting van een benzine station zijn, zoals de opoffering van de rust en de stemmige sfeer van het Ravelijn; inbreuk op een stukje stads- schoon; de verkeersveiligheid wordt zeker niet gediend op dit drukke punt en het behoefte-element wordt geheel uitgeschakeld, waardoor de plaatse lijke houders van benzinestations ge dupeerd worden. Een somber beeld uit België dus. En in ons land is het niet veel anders. In kringen van de vlashandel is men ech ter van oordeel dat er middelen zijn ter verbetering. Doch dan zal men in de eerste plaats tot eenheid moeten komen, zodat gemeenschappelijke maatregelen kunnen worden genomen. Men zal overleg moeten plegen met vlassers en spinners. Maar vooral ook met de Engelse afnemers, die nu pro fiteren van de goedkope Russische aanbiedingen. Men zal met spoed een marktordening moeten invoeren. Afvalstof-grondstof Bij de bewerking van het vlas ont stond er naast het waardevolle vlas- lint ook afvalstoffen, vlasscheven, die tot voor kort waardeloos was en hoogstens gebruikt werd als brand stof. Afvoer van deze vlasscheven kostte voor een vlasbewerkend bedrijf enorm veel en kon gesteld worden op 2 cent per kilo. Vorig jaar bracht de vestiging van een platenfabriek in Koewacht een nieuw en belangrijk element in de vlasbewerking, want deze industrie benutte de tot dusver waardeloze afvalstof als een waarde volle grondstof voor de vervaardiging van de bouwplaten. Moest men tot dusver 2 cent per kilo neertellen voor de afvoer van de afval, thans krijgt men circa vijf cent per kilo van de platenfabriek. Een financiële ontwikkeling waardoor de vlasbedrijven in staat waren de stij ging van de produktiekosten door loonsverhogingen etc. op te vangen. Huizen uit vlas In deze platenfabriek hebben 45 man werk gevonden. Onder hen be vinden vele kleine vlassers, die de concurrentie niet langer vol konden houden en eigen zelfstandigheid moesten opofferen tegen loondienst. De platenfabriek neemt alle vlas- afval uit geheel Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen af. In totaal verwerkt men per dag 50 ton vlasscheven tot bouwplaten, waarvan de produktie- methode angstvallig geheim wordt gehouden. En vanuit het kleine Koewacht worden deze bouwplaten bijzon der fraai en uiterst licht naar 'n groot' aantal landen geëxporteerd. Zelfs naar Korea, waar men uit dit solide materiaal hele huizen bouwt, Door de Rijkswaterstaat is aanbesteed de verbetering van de bochtige weg langs het zijkanaal van het kanaal Ter- neuzen-Gent in de richting Axel. D« bochten in dit weggedeelte, dat ligt tus sen Sluiskil en Axelse Sassing, zullen worden rechtgetrokken, de rijbaan zal worden verbreed en voorzien van twee vrijliggende rijwielpaden. Deze verbetering over twee kilometer is van groot belang, omdat het weggé- deelte een belangrijke schakel vormt in de verbinding tussen de beide delen van Zeeuws-Vlaanderen. De Provinciale Waterstaat zal voorts aanbesteden de verdere modernisering van de provinciale weg van Zierikzee naar Renesse, namelijk het gedeelte tus sen de haven van Kerkwerve en Noord- welle. Dit 7% km lange weggedeelte verkeert thans in zeer slechte staat, is 5% m breed en heeft aan één zijde een smal rijwiel pad dat dicht bij de rijbaan ligt. Dit rijwielpad wordt verbreed tot 2,70 m, de weg wordt zes meter en krijgt kantstroken van nog eens een halve me ter. Voorts zal het verloop van de weg worden verbeterd. Het gedeelte Seroos- kerkeNoordwelle krijgt een asfaltver- harding, doch het gedeelte tot Seroos- kerke behoudt een klinkerverharding. Het gedeelte van twee km, direct na Zie rikzee, is kort geleden geheel herzien. Van belang voor Zeeland is ook de wegverbetering tussen Bergen op Zoom en Kor te ven, een traject dat deel uit maakt van de weg naar Antwerpen en Zeeland. Sedert lang is dit weggedeelte berucht door een slipgevaarlijk wegdek van kei en. De rijbaan wordt voorzien van klin kers en krijgt een breedte van zeven meter. Ingezonden mededeling (adv.) die jaren mee gaan. Grote maten waar alle boeken in kunnen f 8.95 Zie de sortering bij K. Noordstraat 6, MIDDELBURG Tel. 3340 Amateurkoers te Sluiskil Zaterdagmiddag wordt in Sluiskil een wielerwedstrijd voor amateurs verreden over een afstand van 100 km. Het parcours is voor de toeschou wers buitengewoon gunstig, want zij zullen de renners ongeveer om de drie minuten voorbij zien komen. De organisatoren hebben zich we ten te verzekeren van een goede be zetting, zodat er volop spanning te verwachten is. De wedstrijd begint om twee uur. Sjaak Sinke ook naar Traversé de Namur De Vlissingse zwemmer Sjaak Sinke van „De Zeehond" za" samen met de vier leden van „Luctor" uit Middel burg donderdagavond naar Namen in België reizen om daar deel te nemen aan de Traversé de Namur, de zwem wedstrijd dwars door Namen over 'n afstand van 3000 meter.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2