Speciaal Hongarije-debat in Verenigde Naties? Te betreuren Geschiedenis hammarskjoeld peil t meningen Westelijke delegaties werken resolutie uit Europese Alliantie der I.C.C.C. gevormd Amerikaanse plattelandsjongeren bevalt het best in Nederland Geen discriminatie Zwarte ruiter' in cassatie maagklachten Amerikaanse staatssecretaris sprak met minister Staf „Wij hopen dat Nederland zijn Navo bijdrage nog zal vergroten' Politieactie tegen misdadigheid in New York Chr. Convent bestaat 20 jaar Geen Indonesiërs meer in V.N.deger Werkhaven voor Deltaplan wordt aanbesteed Laatste delen van Mussolini's dag* boek gevonden Lord Altrinchem kreeg klappen Donderdag, 8 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 INDIEN JUIST ZOU ZIJN, wat de secretaris van deze instelling meedeel de over de nadere plannen van de Stichting voor Prot. Christelijk Tech nisch onderwijs in onze provincie, zou den we deze ontwikkeling zeer be treuren. Dat er enige juistheid in zit, staat voor ons vast. De loco-burgemeester van Middelburg heelt maandag reeds enkele malen in de raadszitting de waarschuwing doen horen, dat men moest rekenen met de mogelijkheid, dat, als Middelburg de gevraagde nood zakelijkheidsverklaring niet gaf, deze school aan de stad zou ontgaan, wat haar als onderwijscentrum voor Wal cheren schade zou doen. Maar deze waarschuwing voor een mogelijk gevaar is iets anders dan een concreet plan. Al is er in bepaald opzicht momen teel een strijd over de vraag, of er in Zeeland Christelijke technische scho len zullen komen, dit is slechts een verschil van inzicht over het moment, waarop dit zal geschieden. Zo ligt het althans in de kring van de voorstan ders van Christelijk onderwijs. Dat de tegenstanders daarvan van deze situa tie gebruik maken, ligt voor de hand. Maar van een openlijke oorlog, waar bij dergelijke middelen, als in het ar tikel van onze medewerker worden genoemd, is naar ons oordeel geen sprake. Een andere oplossing ligt veel meer voor de hand. Of liever twee oplos singen. In de eerste plaats kunnen de voor standers van de Christelijke technische school nu op pad gaan en handteke ningen gaan verzamelen van ouders van jongens van 8 tot 12 jaar, die ver klaren, dat zij de begeerte hebben, te zijner tijd hun zoon naar een Christe lijke technische school te zenden. Met deze handtekeningen op tafel zal er in Middelburg opnieuw gesproken kun nen worden. In de tweede plaats kan het bestuur van de Stichting in beroep gaan bij de Kroon. Naar ons uit de kringen van het technisch onderwijs werd meege deeld, mag met vrij grote zekerheid verwacht worden, dat dan de Kroon alsnog de noodzakelijkheid van de stichting van een C.T.S. in Middel burg uitspreekt. Dat is in meer plaat sen gebeurd. De zaak ligt nu eenmaal zo, dat zowel de Onderwijsraad als 't Departement de stichting van Chris telijke technische scholen sterk wil bevorderen, omdat men daar een landsbelang in ziet en omdat men meent, dat een loyale uitvoering van de pacificatiegedachte dit meebrengt, terwijl dit nog niet overal in den lan de zo wordt gezien. Naar onze mening verdient het sterk de voorkeur, deze oplossingen na te streven boven 'n paardemiddel als in 't artikel van onze medewerker aan de secretaris van de Stichting in de mond werd gelegd. Wie zeker is van zijn goed recht, heeft dergelijke paardenmiddelen niet nodig. Zo'n paardenmiddel mag onder bepaalde omstandigheden een gewens te oplossing forceren. Maar er is in Nederland ook op rustige wijze recht te krijgen door overtuiging en door het bewandelen van de wettige weg. DE DISCUSSIE IN DE MIDDEL BURGSE RAAD over het Christelijk Nijverheidsonderwijs geeft ons aanlei ding tot het maken van enige opmer kingen. Allereerst naar aanleiding van de opmerking, dat zij, die de klacht uiten dat er in Zeeland geen enkele Chris telijke technische school is, de bijzon dere omstandigheden in Zeeland niet in het oog houden. Wij menen, dat, wie dit zegt, daar mee toont, de geschiedenis van het Christelijk nijverheidsonderwijs in ons land niet kennen. Want de geschiedenis op dit punt is in Zeeland niet anders dan in alle an dere provincies van ons land. Tot in 1926 was er in geen enkele provincie een Christelijke ambachts school. Christenmannen waren be stuurslid, directeur en leraar aan de neutrale ambachtsscholen. Eerst in 1926 werd de eerste school in Rotterdam gesticht. In al de vol gende jaren tot aan de oorlog ging de oprichting van Christelijke ambachts scholen, zoals die toen nog genoemd werden, traag. Dit ondanks het feit, dat de C.H. minister Slotemaker de Bruine er een sterk voorstander van was en er de weg voor opende. Alleen had men in een aantal plaatsen wel Christelijke avondscholen voor het technisch onderwijs, in Amsterdam al sinds 1899. Maar verder kwam men niet, al is het in die kring geweest, dat men de behoefte ook aan dagon derwijs het meest voelde. Pas na de oorlog is de opmars van het Christelijk technisch onderwijs in het land begonnen. Van de 25 thans bestaande scholen kwamen er 22 eerst na 1950 tot stand. Men zat in moeilijke omstandighe den. Want de bouwbezwaren waren groot en in tal van plaatsen stuitte men op dezelfde opmerkingen, die thans ook in Goes (al kwam de zaak daar niet in de raad) en in Middel burg gemaakt werden. Maar de drang naar de techniek, de gehele gewijzigde opvatting t.a.v. het nijverheidsonderwijs maakte voort gaan noodzakelijk. Ook de regering zag dit in en be vorderde het Christelijk nijverheids onderwijs sterk, omdat zij toestemde, dat dit een achterstand had in te lo pen, die ten nadele van ons land was. Wij hebben de discussies in meer dan één plaats nauwkeurig gevolgd. Wij herinneren ons de besprekingen in de raad van één onzer grote steden, buiten Zeeland, waar de zaken pre cies zo stonden als in de Zeeuwse ste den, waar een oude De secretaris-generaal van de V. N., Dag Hammarskjoeld, peilt op het ogenblik de meningen van de landen-leden van de V.N. over de kwestie Hongarije. Hij wil n.l. we ten of de meerderheid een speciaal debat over Hongarije wil houden voor de nieuwe zittingsperiode van de Algemene Vergadering van de V.N., die op 17 september aan vangt. Zoals bekend heeft de Amerikaanse delegatie, gesteund door de landen, die er voorstander van waren dat er een enquêtecommissie voor Hongarije in het leven werd geroepen in juni voorgesteld om dit speciale debat van 10 tot 17 september te houden. Dulles heeft op zijn persconferentie verklaard dat het standpunt van de V.S. op dit punt ongewijzigd is gebleven. In V.N.-kringen verwacht men, dat in de komende dagen een besluit val len zal. Als U tot dusver zonder resultaat tabletten, poeders enz. gebruikte om van Uw maagklachten af te komen, neem dan nü de frappant werkende RABRO MAAGTABLETTEN. Het grote succes van RABRO ls tweeledig. In de eerste plaats is de samenstelling gericht op een veelzijdige werking, zodat zuurbranden en pijnen verdwijnen. Bovendien brengt RABRO een blij vende verbetering. En dat is wel het allerbelangrijkste I MUM COMPARY K.V. KIM6E» HOIUND Vertrljstaar bij apotheker at drogist Politiek proces in Spanje Volgens te Madrid ontvangen in lichtingen is gisteren te Barcelona een proces begonnen tegen Juan Co- morera, gedurende de Spaanse burger oorlog leider van de Verenigde so cialistische partij, diens vróuw Rosa Santacana en een zekere Fernando Canameras. Vernomen wordt, dat de openbare aanklager tegen Comorera de dood straf, tegen zijn vrouw vier jaar en tegen Canameras tien jaar gevange- nsistraf zal eisen. De westelijke delegaties zouden reeds een resolutie uitwerken die op de bijzondere vergadering ingediend zou moeten worden. De Scandinavische landen, Italië, Frankrijk, Canada en Ceylon zouden weinig voor een speciale vergadering voelen. Oost-Europa De Amerikaanse senaat heeft een stemmig een resolutie aangenomen, waarin de Ver. Naties worden uitge nodigd te streven naar bevrijding van de Oosteuropese landen. De Ameri kaanse delegatie bij de Ver. Naties wordt verzocht het verslag van de speciale V.N.-commissie over Honga rije te steunen. Dode en ernstig gewonde bij verkeersongeval Op de Zwolseweg bij Wilsum is dinsdagavond een verkeersongeluk gebeurd, waarbij één persoon om het leven kwam en één ernstig werd ge wond. De 26-jarige J. W. uit Kampen reed op zijn motor met de 20-jarige G. van der W., eveneens uit Kampen, als duopassagier. De motor werd ge grepen door een uit de tegenover gestelde richting komende personen auto, die naar links uithaalde om een geparkeerde melkauto te passeren. Bij de botsing werd W. gedood en Van der W. ernstig gewond. Hij is in het ziekenhuis te Kampen opgenomen. Zijn toestand was zorgwekkend. Koningin Elizabeth naar Washington President Eisenhower heeft enkele weken geleden koningin Elizabeth van Engeland en prins Philip uitgenodigd, tijdens hun bezoek in oktober aan Was hington zijn gasten te zijn in het Witte Huis. De uitnodiging van de president is aanvaard. Arrestaties in Polen De Poolse veiligheidsdienst heeft leden van een Duitse illegale organisatie in opper-Silezie gearresteerd, aldus heeft een Pools persbureau gemeld. In het gebied van Katowice in het zuiden, van Polen zijn bij leden van de organisatie vuurwapens gevonden. Ver der zijn een groot aantal vlugschriften in de Duitse taal in beslag genomen, die klaar lagen om te worden verspreid. De reeds enkele jaren bestaande samenwerking tussen de verschil lende ICCC-instanties in Europa heeft thans geleid tot de samenbun deling dezer instanties in de Europese Alliantie der ICCC. De oprichting dezer Alliantie, die een belangrijke gebeurtenis is voor de ICCC in Europa, was een der resultaten van de Scandina vische Evangelische Conferentie te Hillerd, Denemarken. De Alliantie staat op de grondslag der ICCC en hoopt dienstbaar te zijn aan de beleving en opleving van het Christendom naar de Schriften. Overtuigd, dat voor Kerk en wereld slechts heil te wachten is van de terug keer tot de Christus der Schriften wil de nieuwe organisatie daarvan getuigen in woord en geschrift. Men hoopt voort te gaan met het houden van regionale conferenties in verschillende landen, terwijl voorts gedacht wordt aan principiële voorlich ting door lectuurverspreiding op grote schaal. Verder wordt het houden van vakantiecursussen overwogen voor hen, die zich willen verdiepen in de vragen rondom de oecumenische kwestie. Het bestuur der E. A. zal worden gevormd door vertegenwoordigers der verschil lende regionale raden. Het secretariaat zal worden waargenomen door Ds. J. C. Maris, Singel 386 Amsterdam, die Europees secr. der ICCC is. In een onderhoud, dat wij naar aanleiding van dit bericht hadden met Ds. Maris bleek, dat sedert 1954, toen het Europees secretariaat der ICCC werd ingesteld, in deze richting gewerkt is. Daar men echter in deze belang rijke aangelegenheid niet overhaast te werk wilde gaan en men er van over tuigd was, dat de verschillende instanties hierheen moesten groeien, heeft het enkele jaren geduurd voor deze alliantie haar beslag kreeg. .tt De Amerikaanse staatssecretaris voor het leger bracht gisteren een bezoek aan ons land. Hij voerde besprekingen met de Nederlandse minister van defensie, ir. C. Staf en met de Amerikaanse am bassadeur in Nederland. Wij hopen, zei de staatssecretaris gis teren op een persconferentie, dat Neder land zijn inspanningen op het gebied van de defensie zal voortzetten en in NAVO- verband zijn bijdrage zo mogelijk nog zal vergroten. De staatssecretaris ver klaarde verder, dat hij reeds een bezoek heeft gebracht aan de ministers van defensie van Engeland, Frankrijk en Duitsland. In Frankrijk voerde hij tevens besprekingen met de autoriteiten van Shape. In Duitsland inspecteerde hij het zevende Amerikaanse leger, ook de on derdelen, welke gelegerd zijn in de on middellijke nabijheid van het ijzeren gordijn. Bij zijn inspectie is het geble ken, zo vertelde hij, dat deze onderdelen in goede conditie verkeren en geheel De autoriteiten van de staat en de stad New York ondernemen een nieuwe po ging om de jeugdmisdadigheid, waarvan zich de afgelopen dagen enkele spreken de gevallen hebben voorgedaan, te be dwingen. Een zeshonderdtal politie- cadetten zullen, met gummistok en re volver gewapend en begeleid door po litiemannen met ondervinding, in de ge vaarlijkste wijken gaan patrouilleren. In groepen van drie zullen zij in de avond uren de straten van Brooklyn en Man hattan doorkruisen. De gehele politie macht van de stad New York, die 23.000 manschappen telt, is gemobiliseerd om de strijd tegen de oplevende jeugdmis dadigheid aan te binden. Het Convent der Christelijk-Sociale Organisaties, waarin samen werken het Prot.-Chr. Werkgeversverbond, de Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Chr. Mid denstandsbond en het Chr. Nationaal Vakverbond bestaat op 14 november a.s. 20 jaar. Men hoopt dit jubileum te herdenken door twee bijeenkomsten in Esplanade in Utrecht. Des morgens zal prol. P. Borst een referaat houden en. 's middags vindt een forum-discussie plaats over de bezitsvor ming. Men acht het waarschijnlijk, dat ten minste 500 deelnemers uit de Christelijk- sociale organisaties de bijeenkomsten bijwonen. Slechts een van de drie jeugdige Amerikanen, die thans overeen komstig de „International Farm bestaat: een Christelijke directeur en onderscheiden leraren van orthodoxe richting. Toch zag men daar in al moest er met sommigen zwaar gediscussieerd worden dat er een Christelijke tech nische school moest komen. En ze is er gekomen. Dank zij de medewerking van alle Christelijke raadsleden en van een aantal leden van de P.v.d.A., welke laatste inzagen, dat men niet alleen van pacificatie in program en woord moet spreken, maar die ook loyaal en over het gehele terrein moet toepassen. Nu de Christelijke technische school in die plaats er een aantal jaren is, blijkt, dat het nijverheidsonderwijs daardoor; een. sterke stimulans Afkre gen heeft. Er is in die stad oo> een R.K. school gekomen en geen van die drie scholen lijdt aan bloedarmoede. Integendeel. En het bestaan van de drie scholen toont, dat er nu naast een groter toeloop van leerlingen, ook een nog groter variatie van vakken moge lijk is. In andere plaatsen, waar de raad geen noodzakelijkheidsverklaring wil de geven, heeft de Kroon beslist: dan maar zonder medewerking van de raad. Nu begrijpt men daar niet, hoe men indertijd dat afwijzend standpunt heeft kunnen innemen. Het Christelijk nijverheidsonderwijs is in ons land op mars. En niemand zal het, zo menen wij, kunnen of mo gen tegenhouden. ER ZIJN ER. DIE MENEN, dat het streven naar de oprichting van Chris telijke technische scholen een discri minatie, een afkeuring inhoudt voor die Christenmannen, die op de neutrale scholen tot dusver zulk goed werk ge daan hebben. Niets is minder waar dan dat. Hetzelfde heeft in het verleden ook wel gespeeld bij de oprichting van Christelijke lagere scholen. Wij moeten eraan herinneren, dat sterke voorstanders van Christelijk onderwjjs, ook in het grijze verleden, zelf de openbare scholen zijn blijven dienen. Wij moeten er verder op wijzen, dat het niet Groen van Prinsterer was, die in eerste instantie de weg wees naar ambachtsschool de vrije school, maar dat de eerste man, die dat deed was de veel ireni- seher Van Brugghen, die toch om zijn diensten aan het openbaar onderwijs lange tijd met een scheef oog in de kringen van de Christelijke politici is bezien. Wij moeten verder vragen, waarom, als men voorstander is van Christelijk onderwijs en men die voorkeur niet laat stoppen bij de lagere school, men nu voor het ambaehtsonderwijs bezwa ren oproept, die men dan eveneens in het verleden voor de Ulo-scholen had kunnen laten gelden. Wij moeten tenslotte opmerken, dat met name het nijverheidsonderwijs vooral na de oorlog een ontwikkeling heeft doorgemaakt, die veel sterker de nadruk legt op het levensvormend ka rakter ervan, waardoor men er niet mee is, als een groter of kleiner deel van bestuur of lerarencorps de Bijbel se gedachten draagt, maar mag vra gen, dat dit in de grondslag der school en in het onderwijs van alle leraren tot uitdrukking komt. Dat alles doet natuurlijk niets af aan karakter of betekenis van de man nen, die nu de neutrale scholen dienen en die daar in apostolair opzicht doen, wat ze kunnen. Integendeel het treedt nog duidelijker aan de dag, dat deze mannen daar 'n bijzondere ver antwoordelijkheid op prachtige wijze gedragen hebben. Velen hunner zijn dan ook uit volle overtuiging lid van de Christelijke vereniging van leraren bij het nijverheidsonderwijs. Ook in de toekomst zitten velen hunner dit werk kunnen voortzetten. Daarom worden de bestaande neutrale scholen niet overgegeven aan het nihi lisme. Doch bij handhaving daarvan moet men toch bedenken, dat men het meer dere niet achterwege mag laten, om dat het mindere in opvoedingsmoge lijkheden bestaat. Dat woord „minde re" is geen diskwalificatie; men zal toestemmen, dat een Christelijk leraar aan een neutrale school in allerlei op zicht zich zal moeten beperken, juist waar het principiële punten aangaat. De Christelijke school heft die beper king op. Wat natuurlijk geenszins zeggen wil, dat wie, als deze niet be staat, om zijn arbeid en streven in het neutrale verband geen eer verdient. Integendeel. Wij hebben voor vele mannen, die in de kringen van het voor- en na-oorlogse nijverheidsonder wijs gewerkt hebben en werken, nooit anders dan de grootste waardering ge had en zullen die blijven behouden. Youth Exchange Project" (I.F.Y. E.P.), het internationale program ma voor de uitwisseling van plat telandsjongeren, hier te lande ver blijven had op haar aanmeldings formulier te kennen gegeven, dat zij haar vier maanden wel graag in Nederland zou willen doorbren gen. En dan niet omdat zij zich door een bijzondere studie of an dere relaties met ons land verbon den voelde, maar omdat toevallig twee medestudenten van haar „college" het hier al eerder zo naar de zin hebben gehad. De twee anderen hadden Nederland in het geheel niet op hun voorkeurlijstje geplaatst. Thans, na ruim een maand in Neder land te hebben vertoefd, zijn zij het er Het Indonesische contingent van het politieleger der Verenigde Naties heeft zich eergisteren uit zijn stellingen langs de Israëlisch-Egyptische demar catielijn teruggetrokken. De Indonesi sche militairen zijn thans onderge bracht in een kamp te Rafah, in af wachting van hun terugkeer naar In donesië, overeenkomstig een recent besluit van de regering in Djakarta om de Indonesische troepen na zes maanden dienst in het gebied van Gaza te doen repatriëren. Hun stellingen zijn thans ingenomen door Columbiaanse troepen. Op 27 augustus zal te 's-Gravenhage worden aanbesteed het maken van een werkhaven aan de Zuidelijke oever van het Hollandsch Diep in de gemeente Willemstad. De werkhaven wordt aan gelegd voor uitvoering van het Delta plan. In de omgeving zal de Volkerak- dam worden gebouwd, die met de daar in komende scheepvaartsluizen om streeks 1968 gereed zalzijn. echter over eens, dat, mocht de opgave op dit ogenblik nog eens kunnen worden verstrekt, Nederland bij alle drie de eer ste plaats zou innemen. De drie Amerikaanse gasten, die ge durende him verblijf in Nederland ieder steeds voor ongeveer vier weken op drie boerenbedrijven worden ondergebracht en tussen deze perioden door nog enige tijd de gasten zijn van Nederlandse plattelandsorganisaties, hebben hun eer ste logeeradres dezer dagen verlaten. Joan Skupa is in Rozenburg (Z.H.) ge weest en gaat achtereenvolgens nog naar Zevenbergschehoek (N.-B.) en Usquert (Gr.); Margaret Thar heeft afscheid ge nomen. van Oud-Beijerland (Z.-H.) en gaat nog nieuwe ervaringen tegemoet in Eist (GId.) en Nieuwe Weerdinge (Dr.); Duain Vierow heeft zijn verblijf in Nieuw Vennep (N.-H.) beëindigd en nog bezoeken aan Vierlingsbeek (N.-B.) en Hallum (Fr.) in het vooruitzicht. Deze week logeren de Amerikanen nog ge drieën bij een familie in Wageningen, begin volgende week arriveren zij ieder afzonderlijk op hun tweede bedrijf. Het I.F.Y.E.P. is, zoals bekend, een uitwisselingsprogramma en het bezoek van de dames Skupa en Thar en de heer Vierow vormt dan ook het antwoord op de reis, die onlangs van Nederland uit in tegenovergestelde richting is begon nen. Tien delen van het oorspronkelijk uit dertig talen bestaande dagboek van wij len Mussolini, waarin de overleden Ita liaanse dictator zijn visie geeft op de voor Italië van belang zijnde politieke gebeurtenissen In het tijdvak 19191943, zijn door de Italiaanse politie in de plaats Vercelli gevonden; ze zijn aan de Italiaanse premier ter hand gesteld. Het volledige dagboek werd in 1945 door de minister van binnenlandse za ken van de republiek van Salo aan de commissaris van politie van Vercelli, Zerbino, ter hand gesteld. De minister werd korte tijd later door Italiaanse verzetsstrijders te Dongo doodgescho.cn. Nadat ook commissaris van politie Zer bino was overleden, overhandigde diens weduwe zestien delen aan de secretaris van de nieuwe communistische partij, „De Novare". Deze zestien delen zijn niet terugge vonden, terwijl vier andere delen ver loren geraakten. voor hun taak berekend zijn. De ver mindering van de Amerikaanse strijd krachten met 100.000 man zal volgens de staatssecretaris geen grote invloed heb ben op de bijdrage der V.S. in NAVO- verband. Na zijn bezoek aan Nederland zal de staatssecretaris nog een bezoek brengen aan Denemarken, Noorwegen, IJsland en Groenland. België verwacht hij bij een volgende reis te bezoeken. Ronde tafel-conferentie in Indonesië? Mr. Tanibunan, voorzitter van de In donesische Protestantse partij Parkindo, heeft voorgesteld, dat tussen de centrale regering en de rebellerende buitenge westen op een neutrale plaats, b.v. op Borneo, een soort ronde tafel conferentie zal worden gehouden. Om het succes van zulk een conferen tie te verzekeren, zou het initiatief daar toe moeten uitgaan van president Soe- karno en oud-vice-president Mohammed Hatta. Behalve vooraanstaande regionale figuren zouden ook Hatta, de chef-staf van het leger en de leiders van de po litieke partijen voor deze conferentie moeten worden uitgenodigd. Libanon protesteert bij Egypte Een vertegenwoordiger van de Liba nese minister van buitenlandse zaken heeft bij de Egyptische ambassade in Beiroet een mondeling protest ingediend tegen de campagne die de Egyptische pers voert tegen de Libanese regerings leiders. Hij waarschuwde, dat Libanon deze campagne niet kan tolereren. Aanvaller veroordeeld De 64-jarige Londenaar Philip Kinghorn Burbidge is woensdag tot een boete van een pond (tien gulden) veroordeeld, omdat hü de avond te voren lord Altrincham een klap had gegeven. De beklaagde, die lid is van de „League of Empire Loyalists", ver klaarde schuldig te zijn. „Gezien de schunnige aanval van lord Altrincham op de Koningin was ik van mening, dat fatsoenlijke Britten hun verbol genheid wat behoorden te tonen." De rechter zei, dat weliswaar on geveer 95 procent van het Britse volk door het artikel van lord Altrincham „beledigd en van walging vervuld" is, maar dat ongeveer 99,9 procent zeker niet Burbidge als zijn kampioen zou uitkiezen. „Alles wat u gedaan hebt is een zeer onsmakelijke geschiedenis nog onsmakelijker maken", aldus de rechter. Bij het verlaten van de rechtzaal zei Burbidge: „Ik heb het gebaar ge maakt en ik denk dat er miljoenen zijn, die hetzelfde zouden hebben wil len doen". Intussen heeft premier Menziesvan Australië de kritiek van lord Altrin cham op de Koningin ook „walgelijk" genoemd. Resolutie van Egyptische nat. vergadering De Egyptische nationale vergadering heeft dinsdag eenstemmig een resolutia aangenomen waarin de Franse en Britse agressie in Algerie en Oman veroor deeld wordt. De resolutie roept alle par lementen op tussenbeide te komen en een einde aan de strijd te maken. De vakantiekamer van de Hoge Raad heeft vandaag het cassatieberoep behan deld van H. G. („De zwarte ruiter") t« Mierlohont, thans gedetineerd, die, dooi het gerechtshof in Den Bosch wegens verschillende misdrijven veroordeeld tol 15 jaar gevangenisstraf, enige maanden geleden wist te ontvluchten uit het Huis van bewaring te Scheveningen. In Rot terdam is de vluchteling toen weder ge arresteerd. Mr. Van Berckel rapporteerde en zei dat de requirant tijdig in cassatie is ge komen. Daarna heeft mr. J. Th. Vermeulen vier cassatiemiddelen toegelicht. Hij wees erop, dat in deze zaak zeven dagvaar dingen zijn uitgebracht. De eerste drie middelen waren gericht tegen diefstal - van een personenauto te Nijmegen en de roofoverval op het postkantoor te Raven- stein. Het vierde was gericht tegen de strafmotivering in de zeven zaken. Pleiter kwam ertegen op, dat de her roeping van requirants bekentenis met betrekking tot de autodiefstal en de ont kenning inzake de overval te Ravenstein niet aanvaard zijn. Zowel de herroeping als de ontkenning aldus pleiter zijn verworpen op gronden, die ter terecht zitting niet zijn behandeld. Ook blijkt uit het bevestigde vonnis der rechtbank niet, welke middelen zijn gebezigd voor het bewijs van de gevoerde zaken. In deze zaak zal de advocaat-generaal mr. Loeff, op 14 augustus conclusie ne men. Moeilijkheden in Kasjmier De vice-voorzitter, Sadik, en vijf an dere leden van het bestuur van de In disch gezinde nationale conferentiepartij van Kasjmier zijn afgetreden, waardoor de tegenstellingen in de partij zijn ver scherpt. De nationale conferentiepartfj wordt geleid door de minister-president van Kasjmier, Baksji Ghoelam Moham med.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3