Moet café-bezoek als ontspanning beschouwd worden? Café-houder in Zoutelande haa zaak zondags geopend ZEEUWSE Landelijke bijeenkomst van Groene Kruis" te Kruiningen Snipperen in Middelburg ZWARE SHAG e la ars DOUWE EGBERTS ORCAM v Kantonrechter Middelburg Heistelling naar beneden gestort in Vlissingen Belgisch sportvliegtuig maakte noodlanding te Bergen op Zoom Aanbesteding van zuigwerken in de Sardijngeul te Vlissingen R.K.-kleuterschool in Oud-Vossemeer Kerkwerve krijgt een postkantoor Jannetje Mol uit Kamperland in V.S, Ds. Van der Bom terug naar Sydney Treinassen draaien niet meer „Heerlijk" winkelen Loco-Artemis Donderdag 8 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Nu is het zo, dat volgens de wet al les wat ontspanning is, niet door de gemeentelijke wetgever geregeld mag worden. G. verklaarde tegenover de kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, dat wat hij in zijn zaak doet niets an ders is, dan de bezoekers ontspanning bieden. Zo kunnen zij een spelletje biljarten of een kaartje leggen, het geen dan in de meeste gevallen ge paard gaat met het nuttigen van een „opfrissertje". Het bleek, dat de ver dachte zijn zaak reeds sinds Pinkste ren op zondagen geopend heeft. Pas een maand later, op de middag van de 7e juli kreeg hij een bon, omdat een Hollands echtpaar en twee Duitse jon gens een glaasje limonade dronken. G. was er van op de hoogte, dat hij op zondag gesloten dient te zijn, al thans volgens de gemeentelijke veror dening. Wat is ontspanning De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, vroeg zich bjj de aanvang van zijn requisitoir af of de verordening van de gemeente wel bindend is. „Over deze materie is twijfel ontstaan bij de behandeling van de destijds geruchtmakende zaak-Oud- dorp, waar de eigenaar van een strandtent tegen de wil van de ge meente in, ook op zondagen bezoekers bleef ontvangen. In dit geval maakte de Hoge Raad uit, dat het stuk niet bindend was, omdat het in strijd was met art. 7 van de nieuwe zondagswet, welke niet voorziet in de sluiting van café's", aldus de officier. Hij wees er voorts op, dat de Ouddorpse caféhou der stelde, dat zijn tent geen openbare vermakelijkheid was, maar een gele genheid, waar de bezoekers ontspan ning geboden werd. De Ouddorpenaar werd vrijgesproken. „Dit wil evenwel niet zeggen, dat alles wat cafébezoek is, als ontspanning beschouwd moet worden", zo vervolgde mr. Schenken berg van Mierop, die meende, dat het in Ouddorp een uitzonderlijk geval was, omdat de mensen daar op een terras aan het zeestrand zaten. Onder deze regel kunnen volgens de officier niet alle café's vallen. „Dat kan nooit de bedoeling van de wetgever geweest zijn", betoogde mr. Schenkenberg van Mierop. Het kwam hem voor, dat wat „ontspanning" wordt genoemd ten nauwste aansluit bij sport. Hij meen de, dat het te ver zou voeren om on der ontspanning ook alle cafébezoek te verstaan, dus ook niet in de bebouwde kom van een dorp als Zoutelande. Het betrof in Zoutelande geen strandtent, zoals in Ouddorp en in het onderhavi ge geval kwam de gemeentelijke ver ordening de officier bindend voor. Nadat de officier nog een beschou wing had gegeven over de leer van de ontsplitsbare wilsverklaring, achtte deze het tenlastegelegde be wezen. Hij eiste een principiële geldboete van f 1, Strijdig met zondagswet De verdediger van G., mr. H. Bruin, verschilde over het begrip „ontspan ning" met de officier van mening. Hij Stipte in de loop van zijn pleidooi aan, dat de kwestie van het cafébezoek op zondagen niet alleen Walcheren en dan Zoutelande in het bijzonder maar ook enkele plaatsen op de Velu- we heeft beziggehouden. Zo waren de café's in Putten bijvoorbeeld verplicht Ingezonden mededeling (adv.) de deuren op zondagen gesloten te houden. Maar de eigenaren, dat wil zeggen een groot gedeelte van hun, bleven toch open. Tegen allen werd proces-verbaal opgemaakt, maar, zo zei mr. Bruin, voor het kantongerecht te Harderwijk werden allen ontslagen van rechtsvervolging. Mr. Bruin wees er tenslotte nog op, dat de hotels in Zoutelande wel ge opend mogen zijn en dat de „gasten" er van alles kunnen gebruiken. „En dat is helemaal niet leuk voor de twee caféhouders, die Zoutelande rijk is", zo zei de raadsman. Resumeryende kwam hij tot de conclusie, dat de be wuste verordening van de gemeente Zoutelande in strijd is met art. 7 van de nieuwe zondagswet en voortgaande in het voetspoor van het Ouddorpse strandtentarrest verzocht hij de kan tonrechter zijn cliënt te willen ont slaan van rechtsvervolging. De kantonrechter zal op woensdag 21 augustus a.s. schriftelijk vonnis wijzen. Moet cafébezoek als ontspanning beschouwd worden? Dit was de gro'.y vraag, die de edelachtbare heren achter de groene tafel van het Middelburgse kantongerecht woensdagmorgen te beantwoorden kre gen bij de behandeling van de zaak tegen de caféhouder G. G. uit Zoutelande. De man uit de Walcherse badplaats was op zondag 7 juli bekeurd, omdat hij en dit in strijd met de gemeentelijke verorde ning klanten in zijn zaak had, die een verfrissing nuttigden. Geen persoonlijke ongelukken Wonder boven wonder gebeurden er woenslagmorgen geen persoonlijke ongelukken toen met een hevig ge kraak een heistelling, in gebruik bij de werkzaamheden aan de nieuwe veerhaven te Vlissingen, omsloeg. Twee arbeiders geraakten tewater, doch werden spoedig op het droge ge bracht. Onmiddellijk werden zij per auto naar hun woonplaats vervoerd om zich van droge kleren te voorzien en weer wat op verhaal te komen. De heistelling echter liep zware schade op en het vervolg is, dat de werk zaamheden aan de veerhaven enkele dagen vertraging zullen ondergaan. Omstreeks half acht, terwijl men bezig was met het tillen van stalen damwandplanken, begaf een der be nen van de heistelling het, waardoor het hele gevaarte omsloeg en over de reeds geheide planken en een zolder- bak terechtkwam. De bak, waarop de heistelling'was gemonteerd, sloeg ge lukkig niet om en de daarop staande twee stoomketels werden evenmin ge raakt, daar anders de gevolgen bij zonder groot waren geweest. Onmid dellijk werd een kraan ingeschakeld om de vernielde heistelling op te rui men en maatregelen getroffen, dat zo spoedig mogelijk een andere heistel ling in bedrijf kan worden genomen. De jaarlijkse landelijke bijeenkomst van de Algemene Nederlandse Vereni ging „Het Groene Kruis" zal dit jaar op 12 september in Kruiningen worden ge houden. Op het programma staan onder meer een aantal excursies langs de ver leden jaar geopende wijkgebouwen, die konden worden gebouwd met behulp van een uit Zwitserland ontvangen schenking, en een lezing door de secre taris-generaal van „Het Groene Kruis", de arts G. H. Ch. Cath: „Reisindrukken uit Amerika in verband met gezond- Woensdagmiddag omstreeks drie uur cirkelde boven Bergen op Zoom een Piper Cub vliegtuigje, als zocht het een geschikt terrein om te dalen. Na een poosje streek het neer op de renbaan Kijk in de Pot aan de rand van de stad. Daar dit een militair ter rein is, werden direct de Kon. Mare- chausee en de politie gewaarschuwd. De bestuurder de heer H. Renoird uit Ixelles had een keurige landing gemaakt. Hij was 's morgens vertrokken uit Grimsbergen voor een vlucht naar Oostende met als passagier de heer R. Dallaerd uit Vorst. Deze tocht ver liep goed, doch toen hij om 1.15 uur van Oostende opsteeg voor zijn reis naar Rotterdam, geraakte hij door de nevel de koers kwijt en moest ten slotte het toestel in Bergen Op Zoom aan de grond zeten. Na een korte rust en nadat alle for maliteiten weer in orde waren ge bracht, mocht de sportvlieger weer vertrekken waarbij de heer H. Bruijs hem behulpzaam is geweest. Om streeks kwart over vijf startte het vliegtuig nu voor de tocht naar Ant werpen en vetrok zonder 'ongelukken. Op het kantoor van de Rijks Water staat te Middelburg vond woensdag de aanbesteding plaats van zuigwer- ken in de Sardijngeul bij Vlissingen. Deze voor de scheepvaart belangrijke vaargeul loopt vlak langs de boule vards van het Nollehoofd tot aan het Roeiershoofd. In deze vaargeul liep begin van dit jaar de Zweedse erts tanker VITTANGI tijdens laag water op een wrak. In totaal waren er 7 inschrijvers. In geschreven werd als volgt: D. Blanke voort Zn. te Bloemendaal: 1.11 per kub. meter; Hollandse Aannemings maatschappij Den Haag 0,90; Kon. Mij tot Uitvoering van Werken, Adriaan Volker N.V. te Sliedrecht 0,848; N.V. Baggermij. Holland te Hardinxveld 0,84! N.V. Zand transportmaatschappij, Den Bosch 0,83; Van Hattem en Blan kenvoort N.V., Beverwijk 0,83; Holl. Aannemingsmaatschappij, Den Haag 0,75 met voorwaarden. De gunning is aangehouden. heidsopvoeding". De bijeenkomst wordt gehouden in het Dorpshuis te Kruinin gen. Meer dan 10.000 bezoekers op de „De Ruytertentoonstelling" De De Ruytertentoonstelling te Vlis singen, welke op 3 juli werd geopend, verheugt zich nog steeds in een leven dige belangstelling. Woensdagmidag noteerde men de 10.000ste bezoeker, zodat de organisatoren nog alle ver wachtingen hebben het aantal bezoe kers, dat te Amsterdam deze tentoon stelling bezocht, ten getale van 24.767 te kunnen overtreffen. De 10.000ste bezoeker was de 11- jarige Ad van de Broek uit de Hastél- weg 156 te Eindhoven. Een merkwaar dige overeenkomst met de 5000ste be zoeker is, dat het ook nu weer een schooljongen is, terwijl ook deze jon gen met zijn ouders de vakantie te Zoutelande doorbrengt. Ad van den Broek, ontving uit han den van de burgemeester van Vlissin gen, mx-. B. Kolff het gedenkboek over de Ruyter „Bestevaer Michiel", geschreven door P. v. d. Leeden. De raad van Oud-Vossemeer is in haar gehouden vergadering in princi pe akkoord gegaan met de bouw van een nieuwe R.K. kleuterschool. De te keningen en begroting, die het school bestuur bij de aanvraag had overlegd, zullen evenwel belangrijke wijzigin gen moeten ondergaan, daar de ra ming veel hoger is dan het bedrag dat mag worden aanbesteed. De woonruimteadviescommissie werd in haar geheel herbenoemd. Ze bestaat uit de heren J. J. Boonman, L. J. van Dijke, J. J. Quist, Adr. Aar- noudse en L. Istha. Verkeersonderwijs op de scholen wordt straks een verplicht vak. Der halve bestonden geen bezwaren, dat de School met de Bijbel hiervoor leer middelen aankoopt tot een bedrag van f 250,—. In de rondvraag vestigde de heer Istha de aandacht op een rondschrij ven, dat alle raadsleden hebben ont vangen van de voetbalvereniging naar aanleiding van de kritiek, die in een vorige vergadering op deze club was uitgebracht. Tijdens een bespreking is gebleken, dat verschillende dingen zijn opgehelderd. Uitvoerig is van gedachten gewis seld over de vraag wat te doen met het oude gymnastieklokaal. Dit naar aanleiding van de suggestie van de heer Van de Klooster om de am bachtslieden onder het plaatselijke muziekkorps toe te staan het ten behoeve van de repetities dezer ver eniging gratis wat op te knappen. Gevreesd wordt echter, dat de ge meente nog voor te grote kosten zou komen te staan. De heer J. Aarnoudse liet in dit verband een waarschuwend geluid horen tegen verplichtingen, die de ge meente op zich neemt en waar geen baten tegenover staan. Nieuwe liederen op Veerse carillon Het carillon van Veere is opnieuw gestoken. Ieder half uur wordt nu het Zeeuws volkslied gespeeld, terwijl op elk heel uur de klanken van het lied Mooi Holland zich over de historische stad uitstorten. De raad der gemeente Kerkwerve kwam maandagavond onde voorzitter schap van burgemeester S. Francke in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de waarne mend direkteur van het postdistrict Middelburg, waarin deze mededeelt, dat door de P.T.T. in beginsel is beslo ten om in Kerkwerve een poststation met bestelling te vestigen. Aan het gemeentebestuur wordt in dit schrij ven verzocht om medewerking, indien t.z.t mocht blijken, dat bij de vesti ging van het poststation moeilijkheden rijzen. Van de Provinciale Commissie voor de beoordeling van de uitbrei dingsplannen is bericht ontvangen, dat het uitbreidingsplan geen bezwa ren ontmoet in de ogen van de com missie. Na stemming wordt tot kleuterleid ster benoemd mej. P. A. Boone te Noordgouwe. Hierna werden de werkelijke uitga ven voor het openbaar lager onder wijs over het dienstjaar 1955 voorlo pig vastgesteld op 1480,63, terwijl het bedrag van het voorschot aan de Bij zondere lagere school over het jaar 1955 nader wordt vastgesteld op 2467,49 en het bedrag der voor ver goeding in aanmerking komende uit gaven over 1955 voor de bijzondere school werd bepaald op f 2513,43. Vervolgens werd de gemeentereke ning voor het dienstjaar 1955 voorlo pig vastgesteld. Het nadelig slot van de gewone dienst bedraagt 3838,22. Tot slot van de vergadering werd nog een begrotingswijziging voor de diénst 1957 aanvaard, waarbij de be groting 1957 sluitend wordt gemaakt met een post van onvoorzien van 2492,13. Oudste inwoner van Veere 95 jaar De heer W. de Rijke, een van de bewoners uit het rusthuis in Veere, is gisteren 95 jaar geworden. Daarmee is de heer De Rijke de oudste inwoner van Veere. 's Middags was er ter ere van de jubilaris een receptie gehou den, waar o.m. de burgemeester van Veere met zijn echtgenote aanwezig waren, om de heer De Rijke geluk te wensen. De heer De Rijke geniet nog een zeer goede gezondheid. In de avonduren bracht de Veerse fanfare hem een serenade en deed de 95-j. jubilaris zelf nog een dansje op de straat met een bos bloemen in zijn hand, waarna hij gelukwensen in ont vangst nam van bestuursleden en le den van de muziekvereniging. Namens het bestuur werd hij toegesproken door de heer J. v. d. Kooy. Drie Nederlandse meisjes Marianne Geluk, landbouwhuishoudlerares uit Tol- bert (Gr.)> en de boerendochters Amria A. I. Th. Dauwen uit Creil in de Noord oostpolder en Jannetje Mol uit Kamper land op Noord-Beveland genieten op het ogenblik gastvrijheid in de Verenig de Staten. Zij blijven niet, zoals de Ame- rikaantjes, vier maanden weg, maar zes. Eindstand Zeeuwse zwemcompetitie Nu de puntentelling van het laatste deel van de Zeeuwse zwemcompetitie, zaterdag te Middelburg verwerkt, ge reed is, blijkt, dat Bruinvis nog 69,3 pnt. is uitgelopen op Luctor en daar door met 172.8 punt voorsprong kam pioen van Zeeland is geworden. Een uitstekende prestatie van de Sassena- ren. De uitslag van het laatste gedeelte was; 1. Bruinvis 1911.1; 2. Luctor 1980.4; 3. SZV 2144.1; 4. Ganze 2255.2; 5. Scheldestroom 2261.9; 6. Zeehond 2295.1. De eindstand luidt: 1. Bruinvis 7234.5; 2. Luctor 7416.3; 3. SZV 8243.3; 4. Zeehond 8796.3; 5. Scheldestroom 8826.9; 6. Ganze 8849.4. Ds. J. F. H. v. d. Bom, predikant van de Ref. Church of Australia, de eerste Geref. predikant hier te lande, die naar Australië emigreerde en die thans in ons land vertoeft zal op 28 september a.s. met de Johan van Oldenbarneveldt in Sydney terugkeren. Ds. v. d. Bom heeft namens zijn kerkengroep het eeuwfeest van de Chr. Ref. Church in Amerika bij gewoond en zal als afgevaardigde van de Ref. Church of Australia ook de ge nerale synode van de Geref. Kerken te Assen einde dezer maand bijwonen. Ds. v. d. Bom was voor hij in 1951 emigreerde, predikant te IJlst en te Gro ningen en hulpprediker te Schevenin- gen. Zijn verdiensten voor de Neder landse zaak in den vreemde werden verleden jaar erkend in zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. Geslaagd voor vakdiploma slager Een dezer dagen werd te Utrecht het examen afgenomen voor het vak diploma slager, eventueel met het slachtdiploma. Aan de volgende kan didaten kon het diploma worden uit gereikt. Kandidaten met een x ge merkt, behaalden beide diploma's. De geslaagden waren: F. J. Baart, Goes; J. M. Wisse, x, Heinkenszand; C. P. den Hamer, x, Zaamslag; A. Sturm, Aagtekerke; M. L. Schouwe- naar, x, Vlissingen; S. Koets, Bigge- kerke; C. H. van 't Veer, Goes; L. Lou- rense, x, Goes; J. de Kok, 's Heer Hen drikskinderen; C. Schrijver, x, Goes; M. de Waart, x, Kapelle-Biezelinge. Geslaagd. Op het gehouden Ensaid- examen te Breda slaagden voor costu- mière de dames Ina van de Guchte en Janny de Jonge, beiden te Driewegen. GISTERMIDDAG HEBBEN WIJ zogezegd een paar uurtjes ge snipperd. Dat moet een mens ook op zijn tijd doen,.waar of niet? De boog kan niet altijd gespannen blijven, zeggen mensen, die kans zien originele uitdrukkingen te bezigen. Je kunt met werken alleen tegenwoordig ook de kost niet verdienen; met een paar weekjes vakantie er tussendoor redt een noeste werker het even min, ge moet snipperen om op verhaal te komen. Welnu, gister middag hebben wij zo'n snipperdag gepikt. 9 OMDAT IN DE KRING van ons nakroost al maandenlang stem men waren opgegaan, die het ver langen uitten eens een treinreis te maken, hebben wij gistermiddag ons eerst gezet tot het begunstigen van minister Algera en ir. Den Hollander: wij zijn per trein naar Middelburg gereisd. Wij wonen na melijk (helaas) niet in deze stad. Onze woonstede is, gerekend naar de verplaatsingsmogelijkheden van onze voorvaderen, ongeveer een dagreize van de provinciale hoofd plaats verwijderd. Maar terzake, wij reisden naar Middelburg. Doet ge zo'n treinreis in snipperstemming, dan is het als of ge met een heel vreemd gevoel tussen de draaiende wielen en bo ven de ijzeren staven zit. Ge voelt U feestelijk, want ge doet niets. Ge zit slechts. En zitten heeft iet3 feestelijks. Zo'n moderne elektrische laat U prinsheerlijk voortsnorren langs de buitenwijken van 's-Heer Arends- kerke, over de stationsemplaeemen- ten van Arnemuiden, langs de rand van Lewedorp (centrum) en door Oost- en West-Souburg (city). Ge bewondert stil genietend de tech niek van de Spoorwegen, die het snorrende mirakel te onzen gerie ve exploiteren en de treinen voort durend moderniseren. VROEGER 9 Weet ge, vroeger was dat an ders, heel anders. Toen moesten de spoorwegen het met houten rij tuigen doen, waarin het comfort stukken .minder was. Wat er ech ter ook veranderd is, zowel in de vroegere als in de huidige treinen heeft men de zekere gelegenheden, in de volksmond wel eens oneer biedig aangeduid met een uit drie cijfers bestaand getal, gehandhaafd. Misschien moest dat ook wel. De techniek kan nu eenmaal niet al les moderniseren. gezegen. Toen de trein ruim een kwartier hakkepuffend ja juist, wij reden 'in een stoomtrein zich had voortgespoed, kreeg onze naast- zitter het benauwd. Is hier ook misschien'vroeg hij. Wij had den begrip voor 's mans situatie en verwezen hem naar een kleine cel voor vrijwillig-gedwongen ver blijf. De trein ging (natuurlijk) ver der. Na een half uur was de man echter nog niet terug. Nu moet er eigenlijk een heel verhaal komen over onze zorgen en angsten en over de conversatie in de trein- coupé, doch om plaatsruimte uit te sparen voor het andere nieuws, zullen wij dit deel van de geschie denis achterwege laten. Het slot van angst en conversa tie was, dat besloten werd dat wij ons eenparig het lot van de man in de treincel zouden aantrekken. Wat zei je achteruit rijden? Wij hebben aan zo'n gelegenheid een herinnering. Laat het ons ver gund zijn in de komkommertijd U deze geschiedenis door te geven. Welnu, wij reisden op een mooie zomerdag in een volle achtpersoons coupé naar een niet onvermaarde stad in ons mooie gewest. Naast ons was een man van middelbare leeftijd op de houten zitbank neer- Wij begonnen daar vol moed aan en omdat er geen bel aan de deur der inrichting zat, klopten wij bescheiden op de houten deur. Gekreun van achter het beschot weerklonk. Ingespannen luisterden wjj naar verdere levenstekenen. Die kwamen. Met overslaande stem riep de in afzondering ver kerende treinreiziger ons toe: „Vraag de machinist eens, of hij asjeblieft achteruit wil rijden, mijn hemd is om de as geslagen". O Om nog meer ruimte te be sparen vertellen wjj U de rest van deze geschiedenis nu maar niet. Gelukkig heeft de president van de Nederlandse Spoorwegen be paald dat sedert deze gebeurtenis alleen de wielen van de trein een draaiende beweging mogen maken. De assen evenwel nu niet meer. EN VERDER 9 Aan deze gebeurtenis dachten wij tijdens onze snipperreis. In Middelburg hebben wij ijsjes gekocht voor ons nakroost, hebben wij met de hals der echtvereniging (het hoofd draait op die hals) eta lages bekeken en winkels bezocht. Toen wij beladen waren met pak jes hebben wij in koelie-creatie de terugreis aanvaard. Wat 'n middag!, zeiden wij thuis gekomen. Heerlijk was het!, jubelde onze vrouw. 9 N.B. Mocht- iemand uwer iets vreemds op onze drooglijn zien hangen, dat is onze portemonnaie, die wjj gisteravond een wasbeurt hebben gegeven. Havenzwemwedstrijd te Breskens Zaterdagmiddag wordt te Breskens de jaarlijkse havenzwemwedstrijd ge houden. Zo als gewoonlijk bestaat er weer veel belangstelling voor dit eve nement. Er kwam een groot aantal in schrijvingen binnen. Helaas zal Annie Cornelisse van Luctor uit Middelburg, die vorig jaar eerste bij de dames werd, haar wissel beker niet kunnen verdedigen, daar zij een keelontsteking heeft. Luctor en SZV spelen om kampioenschap RES uit Tilburg heeft zich terugge trokken uit de 3de klasse N van de landelijke waterpolocompetitie. Daar door zal de beslissende strijd tussen de Tilburgers en SZV uit Souburg niet door gaan. Thans zijn SZV en Luctor uit Mid delburg gelijk geëindigd, zodat deze twee ploegen een beslissingswedstrijd om het kampioenschap moeten spelen. De datum voor dit treffen is nog niet vastgesteld. Jongeren in Kapelle bijeen met werkkampers Zeer geanimeerd en goed geslaagd was de dinsdagavond in het CJMV- gebouw te Kapelle gehouden bijeen komst van de jongeren van de Geref. kerk, de Chr. Geref. kerk en de Geref. gemeente in Kapelle en Biezelinge, met de deelnemers aan het werkkamp van de Wereldraad van Kerken. Ko Traas uit Biezelinge had de lei ding op deze bijeenkomst, waarop in discussiegroepen werd gesproken over de verschillende kerken waarvan de jongeren samen bijeen waren. Door de kampleden werden verschil lende vragen gesteld over deze ker ken. Er was wederzijds een grote waardering voor elkanders standpunt en het gesprek dat over al deze zaken ontstond was zeer goed en zeer nut tig. Door de werkkampers werd aan het eind van de avond een spel opge voerd. Vrijdagavond zullen de Her vormde jongeren van Kapelle en Bie zelinge een gecombineerde vergade ring hebben met de werkkampers. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Kareise, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zieriltzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merdlng, Souburg; R. Zuidema, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2