Er kómen twee Christelijke technische scholen in Zeeland I Stuurhut van kruitschip ZEEUWSE vernield Woningbouw in Middelburg bedreigd? Ruim 50 gemeenten konden (gevarieerd) lenen Charmante ontvangst van buitenlandse gasten te Goes Hooibroei in Poortvliet aaró Ondanks a/wijzende houding van Goes en Middelburg Voor Walcheren te Koudekerke of Sint-Laurens, voor Zuid-Beveland te Kloetinge Stichtingsbestuur wanhoopt niet Overblijfselen van historische dieren opgevist „De hoer in de Schilderkunst" te Goes Bijna vijftig kregi en mets Volgend jaar nog grootser IN SLUISKIL EN GOES Duitser hield zich aan zijn woorc Burgemeester mag portemonnaie houden Geen verhoging topsalarissen in Middelburg Woensdag 7 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 (Van onze vaste medewerker) De afwijzende houding, die de gemeentebesturen van Goes en van Middelburg hebben aangenomen ten aanzien van het verstrekken van een noodzakelijkheidsverklaring voor de stichting van een Christelijke Technische School in deze gemeenten zal allerminst betekenen, dat Walcheren en Zuid-Beveland geen Christelijke Technische School zul len krijgen. Deze scholen zullen er komen, daar zijn wij rotsvast van overtuigd, deelde ons gisteren de secretaris van de Stichting voor Prot. Christelijk Technisch Onderwijs in Zeeland, de heer H. Kruithof te Middelburg, mede. Zij zullen nu echter niet in de onderwijscentra ver rijzen, doch in andere gemeenten; voor Walcheren in Sint Laurens of Koudekerke, voor Zuid-Beveland in Kloetinge. De heer Kruithof uitte in het onder houd, dat wij met hem mochten heb ben, zijn teleurstelling over de gang van zaken. Hij noemde de recente ont wikkeling in Middelburg betreurens waardig, doch voegde daaraan direct de mededeling toe, dat het Stichtings bestuur er niet over denkt, nu het hoofd in de schoot te gaan leggen. De uitslag van de stemming in de Middelburgse raad was, zo zeide de heer Kruithof, voor het Stichtingsbe stuur geen verrassing. Men had deze afwijzende houding verwacht. Er zijn n.l. besprekingen gevoerd met de C.H.- Kamerleden H. W. Tilanus, voorzitter van de C.H.-Unie en de heer C. F. van der Peijl te Goes. Bij deze besprekingen toonde, aldus de heer Kruithof, de heer Van der Peijl zich, vanaf het eerste moment, dat hij van de plannen van de stich ting van een of meer Christelijke Technische Scholen hoorde, een fel tegenstander van deze plannen. Hij bleek door geen enkel argument te overtuigen. Deze houding van de heer Van der Peijl zal, zo meent het Stich tingsbestuur, ongetwijfeld verdere ge volgen hebben gehad in de kring van de C.H.U.-leden in Zeeland en in de diverse raadsfracties. Koudekerke of Sint Laurens Het Stichtingsbestuur heeft besloten verzoeken om medewerking tot het stichten van een Prot. Christelijke Technische School te richten tot een der nabuurgemeenten van Middelburg. Men is er in de kring van het Stich tingsbestuur van overtuigd, dat een C.T.S. allerminst remmend zal werken op de ontwikkeling van de bestaande scholen te Middelburg en te Vlissin- gen. Naar alle waarschijnlijkheid wordt het verzoek tot medewerking gericht tot de gemeentebesturen van Koudekerke of Sint Laurens. Het overwegend Prot. Christelijke karakter van Walcheren staat er borg voor, zo zeide ons de heer Kruithof, dat een Christelijke Technische School hier niet aan bloedarmoede zal lijden. De scholen zullen er komen Zo sterk als het Stichtingsbestuur ervan overtuigd is, dat er op Walche ren een Christelijke Technische School zal komen, zo stellig staat het bestuur op het standpunt dat ook op Zuid- Beveland een dergelijke onderwijsin stelling zal komen. Goes en Kloetinge Zoals bekend, heeft het stichtings bestuur een aanvraag om medewer king voor het stichten van een Chris telijke technische school te Goes inge trokken, nadat was gebleken, dat in de gemeenteraad van Goes voor de in williging van een dergelijk verzoek geen meerderheid was te verkrijgen, lok waren alle bereidverklaringen o.a. van de Christelijke Besturenbond nog niet ontvangen. Brug uit eigen beweging naar beneden In de Zeelandhaven te Bergen op Zoom heeft zich gistermorgen een on geluk voorgedaan aan boord van het vrachtschip „De Onderneming" uit Rotterdam, dat gelukkig goed is afge lopen. Het schip dat geladen was met buskruit, moest achteruit de Papegaai- basculebrug passeren, om zijn lading aan de Ham te kunnen gaan lossen. Op het moment dat de brug, die elek trisch was omhoog gehaald, werd ge passeerd, kwam deze uit eigener be weging weer naar beneden. Net op tijd konden echtgenote en dochtertje van de schipper, die zich in de stuur hut bevonden, zich in veiligheid stel len, terwijl de brugwachter, door snel te handelen, wist te voorkomen dat de stuurhut helemaal werd ingedrukt. Nog maar net was de brug evenwel omhoog gedraaid, of voor de tweede keer kwam deze uit eigener beweging naar beneden. Dit keer kreeg de stuur hut het zodanig te verduren, dat deze volkomen werd vernield. Met hand kracht moest hierop de brug voor de derde keer omhoog gedraaid worden, door elke storm koersen", zei hij Het stichtingsbestuur heeft daarna besprekingen geopend met het ge meentebestuur van Kloetinge en naar wij van de heer Kruithof vernamen, houdt het Kloetingse gemeentebestuur in principe reeds rekening met de ves tiging van de school binnen de gren zen van deze gemeente. De school zou men in Kloetinge aldus is met b. en w. van die gemeente besproken verrijzen in de omgeving van de over weg, achter het benzinestation. De heer Kruithof deelde ons nog mede, dat het stichtingsbestuur zeer verheugd is over de prettige samen werking, die men tot op heden heeft gehad met het Kloetingse college van b. en w. Het bleek, dat het voltallige college bereid is, zich achter de plan nen te stellen. De ijverigste voorstan der van de bouwplannen bleek bo vendien de P. v. d. A.-wethouder van Kloetinge, de heer D. Schipper te zijn. Dat de burgerij van Kloetinge grote belangstelling heeft voor de vestiging van een Christelijke technische school in deze gèmeente is het stichtingsbe stuur gebleken uit het feit, dat ver scheidene inwoners verzoekschriften aan de stichting hebben gericht. De jaarlijkse tocht met de Zierikzee 8, van schipper B. W. Schot met aan boord ook schipper D. Bleijenberg uit Zierikzee, om te vissen naar botten van historische dieren had zaterdag j.l. plaats. Als gasten waren o.m. aan boord, de heren dr. Kortehout van het Zoölo gisch Museum uit Leiden, dr. Gooyer van het Natuurwetenschappelijk Mu seum, de heer Mees uit Rotterdam, een zoon van professor van der Vlerk, dokter Schot en zoon uit Breda, bur gemeester en archivaris van Beveren uit Zierikzee, Belgische gasten, alsme de de echtgenoten van de beide ge noemde schippers. Gevist werd op diepten van 30 a 35 meter op de Wester-Schelde voor Ter- neuzen en voor de Margrietpolder. De oogst was ook dit jaar de moeite waard. Schouderbladen die waar schijnlijk hebben toebehoord aan een Mammouth, een tand zo groot als een suikerbiet, van een dier dat nog niet nader kon worden gedefinieerd, als mede een schedel eveneens van een groot dier, waarvan de antecedenten nog nader zullen worden onderzocht. Het was prachtig weer en de door Van vrijdag 16 augustus a.s. tot en met maandag 26 augustus zal in de Grote- of Maria Magdalenakerk te Goes een schilderijententoonstelling worden gehouden over het onderwerp: „De boer in de Nederlandse schilder kunst 15501900". Dit onderwerp is gekozen omdat deze reizende tentoon stelling van schilderijen uit rijksbezit uitsluitend centra van agrarische ge bieden zal bezoeken. Niet alleen van de grote 16e en 17e eeuwse meesters als Jan Breughel de Oude, Adriaan en Issaack van Ostade, David Teniersde Jonge, Cornells Du- sart, Jan van Goyen, Aert van der Neer, Ruysdael, Abel en Jacob Grim mer, doch ook van bekende 19e eeu- wers als Anton Mauve, Marinus Adri- anus Koekkoek, Suza Bisschop-Ro- bertson en Vincent van Gogh zullen een of meer panelen of doeken ten toongesteld zijn. Voorts zullen enkele boerentaferelen van 18e eeuwse schil ders te zien zijn, de eeuw van het „te rug naar de natuur", hier vertegen woordigd door de schilders Jacob van Strij, Albert Cuijp, Andreas Schelf hout en Pieter Gerardus van Os. De entreeprijs is zeer laag gehouden n.l. 35 cent voor volwassenen en 15 cent voor kinderen. De tentoonstelling is geopend iedere werkdag van 14 tot 17.30 uur, ook op zaterdagmiddag. Het was ook nog bij de ingekomen stukken, dat in de Middelburgse raad die maandag vergaderde de heren Hu- bregtse (PvdA) en Kaland CHinfor meerden of door de circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken in zake financiering der bestedingen de woningbouw en eventueel andere ob jecten in gevaar zullen komen. Loco-burgemeester Kögeler deelde mee, dat het er niet rooskleurig uit ziet. B. en w. hebben ook reeds gespro ken over de mogelijkheid van een bur gerzinlening, maar ingewonnen inllcn- tingen hebben hun de indruk gegeven, dat de situatie daarmee niet gered kan worden. Voor de bouw van kleuterscho len is men wel geslaagd, een daarvoor afgesloten lening voor dit object be stemd, te houden, maar te verwachten is, dat andere leningsgelden eerst be stemd zullen moeten worden voor af lossing van kort lopende leningen. Bij G.S. liggen nog de voorstellen voor enkele grote werken, o.m. voor de school Zuidersingel en enkele objecten van het Elektriciteitsbedrijf. B. en w. leven op dit punt in afwachting. In de Stromenwijk mogen in elk geval de 76 woningen, die in aanbouw zijn, af gebouwd worden. Maar deze zijn onder deel van een plan van 326 woningen, waarvoor, zoals weth. Van 'tWestenae (KVP) meedeelde, reeds geheid is. B. en w. zien dit als één plan en hopen dus, dat het geheel afgewerkt kan wor den, maar dat moet worden afgewacht. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Hesselink (VVD) stemde de loco-burgemeester toe, dat de ge meenten in de schuld gekomen zijn, doordat het Rijk is afgeweken van ae Woningwet, waarbij het Rijk de finan ciering van de Woningwetwoningen voor zijn rekening neemt. Dit is afge schoven op de gemeenten. B. en W. zijn er van overtuigd, dat in deze crisis door het Rijk een uitweg zal moeten worden gevonden. De verdeling van een te klein deel, dat Zeeland werd toegewezen nit de lening van 400 miljoen gulden, die 't rijk via de institutionele beleggers aan de gemeenten ter beschikking kon stellen, lijkt wel de verdeling van een puzzlepot met een heel aantal nieteil en verder prijzen, die nogal ongelijk uitvallen, zoals wè gisteren al aanga ven. Hier volgt de volledige lijst der Zeeuwse gemeenten met het bedrag, dat ze al dan niet kregen. Het aantal inwoners vermelden we achter elke plaats tussen haakjes. Niets kregen: Aagtekerke (748), Aardenburg (4007), Axel (7868), Big- gekerke (886), Borssele (1507), Burgh (748), Cadzand (943). Domburg (1426), Driewegen (612), Ellewqutsdijk (465) Groede (2121), Haamstede (1806), Hoedekenskerke (1652), Hoek (1806), Hoofdplaat (1325), Hulst (4921), IJzen dijke (2983), Kapelle (4125), Koude kerke (2652), Krabbendijke (2760) Meliskerke (727), Nieuw- en St. Joos- land (1240), Nieuwvliet (465), Nisse (623), Oostburg (3745), Oost- en West- Souburg (6374), Oud-Vossemeer (2177) Overslag (297), Ovezande (1391), Re- nesse (998), Retranchement (571), Rit- them (543), Schoondijke (2065), Se- Bleijenberg klaar gemaakte mosselen rooskerke (W.) (1722), 's-Gravenpol- lieten zich uitstekend smaken. der (1387), 's-H. Abtskerke (443), 's- Het was een charmante ontvangst, die B. en W. van Goes gisteren morgen bereidden aan het internationaal gezelschap, dat in verband met het internationale Kasporgo-gymnastiek en volksdansfestival-Goes bezoekt. Er was hoog bezoek bij deze gelegenheid. Dr. Koster, de consul- generaal van Duitsland was voor deze gelegenheid met zijn echtge note naar Goes gekomen en een heel aparte figuur was de mayor van Folkestone, mr. Fowler, die voor deze ontvangst gehuld was in zijn prachtige rode ambtstoga, afgezet met bont en bovendien getooid was met zijn fraaie gouden ambtsketen en vergezeld werd door zijn bode, die de machtige vergulde staf, waarop aan het eind de sierlijke stads- kroon, voor hem uit droeg. Be2oek aan ziekenhui2en Het was begrijpelijk, dat burge meester Ten Kate in zijn welkomst woord zich speciaal tot hen richtte. Een woord van grote waardering bracht hij ook aan de heer Vervest, de inspirator en organisator van dit grootse festijn, dat in deze dagen in Goes zoveel attractiefs brengt en dat naar hij zei volgend jaar nóg grootser zal zijn. Er werden vele en goede toespra ken gewisseld bij deze overigens on gedwongen ontvangst, welke alleen onderbroken werden door het fijne citerspel van één der Duitse gasten. Wij vermelden van de toespraken alleen afzonderlijk die van de burge meester van Folkestone, de eerste mayor van deze stad, die ooit Goes bezocht en die in zijn weloverwogen woord het belang van dergelijke ont moetingen in het licht stelde met het oog op de gespannen positie, waarin de wereld leeft. „Wij zullen veilig woordelijk, „zo lang ons hart recht vaardig, onze bedoelingen eerlijk, onze moed onwrikbaar zijn en ons vertrouwen is op God". In dit verband was het een zinvol gebaar, dat de Duitse gasten aan Mevrouw Fowler een sierlijk Bieder- mayer-boeket aanboden. Ook de burgemeester van Goes kreeg een heel aantal geschenken: bloemen, foto's en etsen van de plaat sen, waar de groepen vandaan kwa men een boek over Albracht Dürer en een zoete Neurenberger feesttooi, terwijl een fles Black and White „de Schotse geest" bevatte. Een mooi gebaar tijdens het feest was ook, dat de buitenlandse gasten gisterenmiddag in de Goesse zieken huizen optraden, teneinde ook hen, die aan bed gehouden zijn, te doen delen, in de feestvreugde, die dit festiin over Goes brengt. k Geslaagd. De heer J. Favier, onder wijzer aan de Herv. school te Kamper land slaagde te Breda voor de hoofdakte. Heerenhoek (1524), St. Annaland (2693), Stavenisse (1543), St. Laurens (1391), St. Phïlipsland (2149), Vrou wenpolder (986), Waterlandkerkje (537), Westkapelle (2342), Zaamslag (3328), Zonnemaire (794), Zoutelande (974) en Zuidzande (839). f 14.100 (net genoeg voor één huis) kregen: Baarland (779), Biervliet (2088), Breskens (3602), Graauw- en Langendam (1620), Noordgouwe (934), Oostkapelle (1898), Scherpenisse (1332), Tholen (3316), Veere (1066), Yerseke (5044) en Zuiddorpe (867). f 28.100 kregen: Grijpskerke (848), Heinkenszand (2077), Kattendijke (1089), Oudelande (758), Philippine (1241), Poortvliet (1643), Sas van Gent (4079), Waarde (1046) en Wolphaarts- dijk (2513). f42.200 kregen: Eikerzee (483), Koe wacht (2559), Noordwelle (313), Se rooskerke (S.) (167), St. Maartensdijk (2716), Sluis (2630), Westdorpe (2294) en Wissenkerke (3430). f 56.200 kregen: Arnemuiden (2853), Clinge (3648) en Vogelwaarde (3744). f84.300 kregen: Bruinisse (2263), Dui- vendijke (361), Kortgene (3591), Mid delburg (22.158) en Wemeldinge (2594). f 98.400 kregen: Ellemeet (400) en 's-H. Arendskerke (4753). f 112.400 kregen: Brouwershaven (1174) en St. Jansteen (4289). f 126.500 kreeg: Kerkwerve (667). f 140.500 kregen: Hontenisse (5433) en Ouwerkerk (441). f 154.600 kregen: Dreischor (915) en Kloetinge (1944). f 168,600 kreeg: Terneuzen (14.422). Tenslotte volgen de hoofdwinnaars van de puzzlepot, die boven de twee ton konden lenen: Oosterland (1742) f 267.000, Rilland-Bath (2240) f 295.100, Nieuwerkerk (1504) f 232,200, Goes (14.344) f421.600, Vlissingen (27.025) f463.800; Kruiningen (4701) f505.900 en Zierikzee (7199) f 660.500. Wie er enige logica in kan ontdek ken, mag het ons melden. Bromfietser veroorzaakte aanrijding Op de rijksweg bij Biezelinge, ter hoogte van de 's-Gravenpolderse oude dijk heeft mej. V. uit Yerseke dinsdag middag een aanrijding met een per sonenauto veroorzaakt. Mej. V. wilde op dit punt met haar bromfiets de rijksweg oversteken. Er naderde ech ter ook een personenauto, bestuurd door de heer J. G. V. uit Rilland-Bath. Deze kon een botsing met de brom fiets niet meer voorkomen. Mej. V. liep daarbij lichte verwondingen op. Dr. Facee Schaeffer verleende de eer ste hulp en liet haar naar haar wo ning vervoeren. De auto en de brom mer liepen schade op. Gistermorgen constateerde men hooi broei in de boerderij van de heer V. d. Zanden te Poortvliet. Toen men een ijzeren staaf in het hooi stak, bleek de temperatuur ervan 80 graden C te zijn. Onmiddellijk werd begonnen het hooi naar buiten te brengen, terwijl tevens de brandweer werd gewaar schuwd. Gelukkig behoefden de brandweermannen (uit Poortvliet en uit Tholen) geen dienst te doen. Het naar buiten gebrachte hooi kan uiter aard niet meer voor consumptie voor de dieren gebruikt worden, de schuur kon nu evenwel behouden blijven. Artemis" aan de lijn!", kirde de telefoniste van ons be drijf. „Watte?" „Artemis" aan de lijn, herhaalde het meiske en wat onge duldig voegde zij aan haar zakelijke mededeling toe: „Neemt U nou toch alstublieft ooooveeeer.......!! „Ja, juffrouw, laat maar langzaam vieren......" Toen kwam „Artemis" en wij begonnen onze jammerklacht: „Er is niets te doen vandaag? Waarover moeten wij, nu gij met va kantie zijt, toch Zeeuws babbelen?" „Zoek het maar uit", zei de onbarmhartige vent. Toen zijn wij teneinderaad maar eens gaan praten in Sluiskil en Goes. Hebt u dat ook wel eens ge daan? Zo maar een dagje een beetje rondhangen hier en daar? Eilieve, nog nooit gedaan, dan hebt gij wat gemist. Hoort, wat wij gis teren op onze tocht hebben beleefd. Wij neusden (figuurlijk overi gens) in Sluiskil. Dat was gister ochtend. Daar hebben wij een jon geman ontmoet, die enkele dagen geleden vijf piek rijker is gewor den. Acht dat niet gering. Vijf piek is altijd nog vijf piek, ook al is de huur verhoogd en de melk een tik keltje duurder geworden. Onze man in Sluiskil hü wilde zijn naam niet zeggen, maar laten wij hem Kobus noemen had vijftien jaar geleden met een Duitser een weddenschap afgesloten dat da „führer aller Germanen" de oor log zou verliezen. De Duitser be weerde in 1942 bij hoog en bij laag, dat de Rijnaken nog eens naar Londen zouden varen, de Sluiskil ler (of Sluiskillenaar) trok zijn wenkbrauwen omhoog en mompel de: „Ik geloof d'r geen spaan van". De Sluiskiller: „Als jullie met je spulletje in Londen komen, als jul lie de oorlog winnen, dan krijg jij hoewel het mij van de centen zal spijten als haren op mijn hoofd kruin vijf gulden. Dat zit, zei die Duitser het was een soldaat toen en hij voegde er aan toe; „Als de geallieerden winnen, be taal ik jou vijf gulden". Misschien kunt ge het vervolg van het ver haal wel raden. gen met vakantie in Brussel. Hij had genoeg gekregen van het kij ken naar manneke P..s en besloot toen in Sluiskil zijn schuld te gaan betalen. In een van de dorpscafé's at hij ten afscheid een „Aus schmcitzer" WHISKY EN MELK Wij wilden wel, dat wij familie waren van de burgemeester van Goes. Weet ge, de edelachtbare heer Ten Kate heeft gisteren een fles whisky gekregen. Zomaar van een Schots clanleider. Dat is ons nog nooit aangeboden. Wij kennen deze drank slechts van naam en zü, met wie wij onze zorgen delen en 's avonds strubbelden om een JtrZftXS&o Die man van mijn vrouw kan alles: flessen spoelen en zo De geallieerden hebben gewon nen, als wij ons niet vergissen. Laat ons in ieder geval zeggen, dat zij theoretisch een overwinning op de Duitsers hebben behaald. 9 Die Sluiskiller heeft zich om die Duitser niet weer bekommerd. „Zal mij een zorg zijn, die soldaat" dacht hij, denken wij. Hij zat ook niet om die vijf piek te springen, tooide zich met Oranje en vierde bevrijdingsfeest in vierenveertig. Nu, vijftien jaar na de „inzet van vijf gulden" is die Duitser plotse ling weer in Sluiskil verschenen. In burger, gissen wij. „Ik ben je nog vijf gulden schul dig", zei hij (in het Duits) en leg de zes marken op tafel. Gekrab achter het Sluiskilleroor. Vijf gulden Ja, want de geallieerden hebben de overwinning behaald. Toen is om kort te gaan het bedrag uitbetaald. Eerlijk duurt het langst, zei die Duitser nog. VAKANTIE O ja, dat hebben wij nog verge- :en. Die Duitser was een paar da- „Drink jij ook melk?" .Tuurlijk man!" behoorlijke plek op de stromatras, vindt dat wij maar stevig moeten doorgaan met het drinken van vocht uit de beker met het op schrift „Melk is goed voor elk". Dat doen wij dan maar en na het inschenken van een beker melk zegt mijn vrouw zij manifesteert wat dagbladreclame vermag „Spoel om die fles"Ik zal het direct doen, zeg ik, gedwee als al tijd. SCHETS Gisteren hebben wij wel even tjes met een Schotse dame de echtgenote van de bovenbedoelde clanleider gesproken. De burge meester van Goes bevond zich toen logezegd in ons gezichtsveld. „Ik zou graag met hem op een foto willen", zei de dame en keek het veld over. Wij brachten haar ver zoek over aan de edelachthare voorzitter van de Goese gemeente raad. „Ik doe alles voor die dame, wat ze maar wil", zei mr. Ten Kate spontaan. Alles kan ze van mij ge daan krijgen, als ze maar van mijn portemonnaie afblijft". Wij weer naar de Schotse dame. „U kunt alles van de burgemeester gedaan krijgen, als U maar niet zijn portemonnaie wilt hebben," herhaalden wij de woorden van onze gemeentelijke vader, vrij ver taald. „Die had ik nou juist ook graag willen hebben", zei de Schottin spijtig. Toen wij even later trachten ons uit het gezelschap Schotten te men gen (wij hadden er ons eerst in gemengd), schoot de Schotse op ons toe en lispelde lieftallig in ons oor: „U hoeft de burgemeester niet te vragen om zijn portemonnaie, ik had het maar bedoeld als scherts Zo, en dat is het weer voor van daag. Weest allen hartelijk gegroet. Loco-Artemis Een breedvoerige bespreking ontstond In de raad van Middelburg maandag naar aanleiding van het voorstel van b. en w. tot wijziging van de algemene salarisverordening, waardoor de topsa larissen en ook die van de direkteuren van bedrijven en gemeentewerken ver hoogd zouden worden en eveneens die van de gemeentesecretaris en de ont vanger, overeenkomstig een dergelijke veroging van ruim 9 pet. bij het Rijk. De commissie van financiën had ge meend onder de huidige financiële om standigheden dit te moeten ontraden, daar naar haar oordeel de huidige sala rissen alleszins redelijk zijn. De heren Kaland (CH) en Wester hout (PvdA) stelden zich achter deze mening. Wethouder Berenpas (PvdA) leverde een krachtige verdediging. Maar de heer Hoek, als voorzitter van de finan ciële commissie, zette uiteen, dat het niet juist is, dat Middelburg ook doet wat het Rijk doet. Zijns Inziens ls het ook niet juist, dat bij vakatures geen sollicitanten zullen komen en dat het nlet-toepassen van deze verhoging een discrimatie is voor de huidige functio narissen, omdat deze zich in dit opzicht één zullen voelen met de gemeente, die nu eenmaal In een slechte financiële toestand verkeert. Ondanks een nadere verdediging door de heer Berenpas en loco-burgemeester Kögeler verwierp de raad het voorstel met 11 tegen 6 stem men (voor de 4 leden van het collega en de AR raadsleden Meliefste en Wat- tel) en het advies aan Ged. Staten tot verhoging van de salarissen van secre taris en ontvanger met 12 stemmen te gen 5 stemmen (voor het College en de heer Wattel). Rode Kruis in Walcheren Noord-West De inzameling ten bate van het Ned. Rode Kruis in de afdeling Walcheren Noord-West bracht op 1007,43. In de onderscheidene tot de afdeling behorende gemeenten werden de vol gende bedragen ingezameld: Aagtekerke 109,05; Domburg 272,22; Oostkapelle ƒ168,14; Grijpskerke 174,45 en Melis kerke ƒ283,57.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2