CRÉGHEL KABOUTERS dom hel KABOUTERS Adverteren doet verkopen „DE SCHELDE" KLINKERS IEGENHOUDERS en NAGELHEIERS RHEUMIN Een goed begin, maar treurig einde van een romance „Zo'n pertaal jonk/" GEVRAAGD Kabouters U zoekt geld L. A. van Opstal Zn. PROFESSOR klinker of tegenhouder opgeleid wensen te worden helpt W pb'"' f^adi> LO BRENGT IJ- Eisenhouwer betreurt amendement van de Senaat Maandag 5 augustus 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 Getrouwd: A. A. KAMPFRAATH en MIEKE HAAG Middelburg, 3 aug. 1957 Seislaan 4 DOEN HET op hypotheek of op an dere objekten? Wij hebben altijd een aantrekkelijke aanbie ding voor U. Makelaarskantoor Jacoba van Beierenstr. 1 te Goes - Telefoon 2584 Verkoping ingevolge Wrakkenwet De burgemeester van Kruiningen zal bij open bare inschrijving trach ten te verkopen: Het geborgen wrak van het Duitse sleepschip „Fendel 134" met een ge deelte van de inventaris en enkele onderdelen, zoals ankers, ankerlie ren, luiken, merkels, ge binten, scheerbalken, enz., en de geborgen la ding 382 ton schoonge wassen ijzererts en 420 ton erts vermengd met slib. Nadere inlichtingen en voorwaarden worden op aanvrage kosteloos toe gezonden. De burgemeester van Kruiningen, A. SCHIPPER PERSONEEL GEVR.: Net meisje voor alle voorkomende werkzaam heden, zelfstandig kunnen de werken. Hotel „Ocken- burg", Wilhelminastraat 98, Goes. TE KOOP: Een vaarsje 5 maanden. C. Hoogerheide, Hoogelan- de, Grijpskerke. Aardbeiplanten Deutsch Evern. Adres Veerseweg 38, Middelburg. Andijvieplanten, dames rijwiel, sierduiven (koop je). S. v. Soelen, Vrijburg- straat 49, Souburg. Slachtvarken. Molen weg 10, Zoutelande. DIVERSEN: b Nog nooit vertoond, zo'n pracht kwaliteit Virginia shag. Neem nu Sterling shag, waarvoor Niemeijei een schip vol met super Virginia uit Amerika liet komen. Doe er uw voor deel mee. m Vermager zonder dieet met Gracial. 50 dragees 1,84. Bij apoth. en drogist Dame, middelbare leef tijd, vraagt tegen sept, of okt. in Goes of Middel burg: beneden- of boven woning oi kamers met keuken. Brieven onder no. A 4963 bur. v. d. bl. Goes. Elke middag speeltuin met bezichtiging van de dieren. Entree 25 cent, kin deren 10 cent. Vogelpark- Speeltuin Veerseweg, Mid delburg. Dinsdagavond open luchtsamenkomst Seroos- kerke, aanvang 7.45 uur, door het Leger des Heils- corps te Middelburg. Vraagt gratis zicttzen- ding. Eén van de grootste contantzaken levert heren- rostuums, kombinaties. re genjassen, regenmantels mantelkostuums, jersey- pakjes reeds vanaf f 5,— p. maand Strikte geheim houding Brieven onder no A 4929 bureau van dit blad te Goes. In naam der wetenschap Eén voor één klommen Piekhaar, Zwarte Piet en professor Créghel in de diepzeekogel. Michiel, die op het achterdek van zijn schip stond, zei met een bezorgd gezicht: „Ik zou voor geen honderd gulden met die blikke bol onder water gaan, meneer Créghel. Ik ben voor de drommel niet bang aangelegd, maar je krijgt mij niet in dat apparaat, deksels nee, als er iets gebeurt, dan kun je niet uit de voeten!!" Professor Créghel lachte hartelijk: „Ha, ha, je moet niet zo bang zijn Michiel. Er kan immers niets gebeuren. Tot ziens hoor. Binnen een uurtje zijn we terug!" Hij sloot de bal van boven af en professor Piekhaar haalde een handle over. „Daar gaan we!" riep hij. „In naam van de wetenschap heren!" De propeller begon te draaien en met een flinke vaart schoot de kogel door het water van de baai. Toen ze de zee bereikten verrichte Piekhaar nog enkele handgrepen en luid brommend steeg de kogel uit het water op, het eiland Bar bara achter zich latend. N.V. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ Scheepswerf en Machinefabriek VLISSINGEN voor spoedige indiensttreding: Lonen volgens C.A.O. in de Metaalindustrie. Voor hen, die zich in Vlissingen of Souburg willen vestigen, bin nenkort woningen beschikbaar. of zij die tot Lonen volgens C.A.O. in de Metaalindustrie Opleiding in de praktijk. Aanmeldingen zowel schriftelijk als mondeling aan de afdeling Personeelszaken van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde", Glacisstraat 165, Vlissingen. Inééns.... spoorloos ver dwenen.... die barstende hoofdpijn! Rheumin is een snelle, betrouwbare pijn stiller zonder weerga. Ook de gevoeligste maag kan Rheumin best verdragen. PÜn?l - Rheumin helpt! Apple ls een jongeling naar mijn hart, om het maar Ineens In ronde woorden te zeggen. Na deze confidentie verwacht u natuurlijk, of een verloving, of een klacht over een ongelukkige lief de. Het laatste is zeker niet het ge val, want eergisteren nog heeft de jon ge man in klare taal tot me gezegd: „Ik vin jou lief". Dat is voor geen twee erlei uitleg vatbaar. Driewerf jammer vind lk het, dat Apple nog niet de man nelijk rijpe leeftijd bereikt heeft, dat hij naar de grote school mocht gaan in april, want dan zou lk mijn hartsvriend de hele dag bij me hebben. De waarheid gebiedt me te zeggen, dat mijn Appie zelfs nog niet ver genoeg is voor de kleuterschool. Dat heeft zo zijn on aangename gevolgen, want op bepaalde uren van de dag, kun je jezelf dan da nig eenzaam gevoelen als een iegelijk, die voor meespelen in aanmerking komt, is weggestopt achter hoge schoolmuren. Dan komt de verveling om een hoekje gluren, en wat ligt er dan meer voor de hand dan dat je op avontuur uitgaat? Voor Apple vergt, dat geen grote reizen, want hij woont dicht bij onze school, werwaarts zijn eigen „grote zus" van zeven jaar elke dag heentijgt. Op het plein is Apple kind aan huis en daar kun je hem elke dag vinden te midden van groot en klein van onze schoolbent. Hoewel nij zich daartussen uitmuntend weet te vermaken, blgf ik toch zijn bijzondere vriendin, die hem zo nu en dan in ae nood moet bijspringen, b.v. als hij door één van de grotere van de sokken ge lopen is en een schram en vuile nanoen heeft opgelopen. Hjj zet dan zijn aller beminnelijkste snuit en houdt zfjn sme rige knuistjes onder mijn neus. Dan neem lk hem even mee naar binnen en verhelp de narigheid. Bij die gelegenhe den wordt hg vertrouwelijk en verraadt zijn hartsgeheimen. Zoals ik al schreer, dat hij me eergisteren een complete liefdesverklaring deed. Vanmorgen lig gen de zaken anders bij hem, want hg vertelt, dat hij „een ijsie lust". Daar is het een man voor om zó grote belang stelling te schenken aan zijn maag Maar achhij kijkt zo smekend. Met de beste wil van de wereld kan ik om negen uur geen ijs te voorschijn tove ren, wat gelukkig zijn genegenheid met te niet doet. Als de bel de stoet naar binnen stuwt blijft Appie natuurlijk alleen op het plein achter, waaraan totaal geen aar digheid is. En zo sjokt hij in zijn een tje huiswaarts, als gewoonlijk. „Grote zus" Anneke kijkt dan meestal bezorgd of hij wel de goede kant gaat, want ik ben heus de enige niet die Appie Her vindt. Anneke vindt hem ook danig lief. D.w z., meestal, want er komen ook ogenblikken voor, waarin ze hem een lastig jonk vindt. Moet je kunnen verstaan zo tussen broer en zus. Ongewoon bezoek Vandaag schijnt er voor Appie geen vertier te zijn ln zijn naaste omgeving, vandaar een ongewoon bezoek. We zgn allemaal druk aan het werk, de klas schrijft met toewijding. Alles ls dus stil, wat me Immer het leven veraange naamt. Eensklaps gaat de deur, zonder dat er geklopt ls, open, wat tegen ar tikel één van onze schoolgrondwet is. Ik kijk naar de deur en zie daar Ap ple's stelle kuif net boven de rij ban ken uit. Daar moet ik het mijne van hebben, dus ga lk naar de deur. Apple doet net of het de gewoonste zaak van de wereld ls, dat hij ouaer schooltijd op bezoek komt. In zijn uit gestrekte hand houdt hij een vel wit papier. Op zijn allerinnemendst biedt hij me dat aan met de woorden: „Dat heb lk voor jou gemaakt", en meteen staat hij ln het lokaal. Omdat ik achter mg een vreemd ge rucht hoor, kijk ik gauw even om en daar zie lk grote zus Anneke staan met een verbolgen gezicht. Dat gaat naai te ver en zonder een woord van mij af te wachten, komt ze naar de deur toe, waar ze broerlief kordaat bij de hana neemt, met de woorden: „Zo'n pertaai jonk!" en zonder aarzelen „sleurt" ze de jonge man uit mijn nabijheid weg. Ik heb enkel kans hem vertroostend na te roepen, dat hij vanmiddag op net plein mag komen. Anneke pauzeert geen ogenblik. Ze zal hem onmiddellijk bij het hoogste gezag, dat ls moeder, afleveren. Zij weet immers hoe 't hoort, want ze is al „een vrouw" met een lan ge levenservaring van 1 april tot juli in een klas van de grote school en dan weet je best hoe je met zulk grut moet omgaan. Ik vrees echter, dat Apple het niet neemt, dat ik hem niet beter terzijde stond en dan betekent dit het einde van de romance. DINSDAG 6 AUGUSTUS 1957 HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.05 Gram. 9.15 Wat zullen wij vandaag eens gaan doen in Groningen? 9.35 Waterst. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Gram. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lich te muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Piano en orgel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en piano. 14.30 Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet, caus. 14.45 Kinderkoor. 15.00 Mil. ork. 15.30 Gram 15.55 Kamermuz. 16.45 V. d. jeugd. 17.30 Nieuwe gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Caus. over de AVRO-fotowedstrijd. 18.35 Spaanse muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Miniaturen. 19.15 Louis Davids- progr. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.00 Een deur moet open zijn of dicht, hoorsp. 21.30 De muziek, waarvan wij houden. 22.00 Journ. 22.10 Amus.muz. 22.30 Orgel- conc. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.2524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok-nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 14.30 V. d. vrouwen v. h. platteland. 14.40 Solistenconc. 15.05 Gram. 15.30 Idem. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen Overzee: L- Paga- no „Tussen centraal gebergte en bran ding in Nieuw-Guinea. 18.00 Pianospel. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Mc- tropole ork. en solist. 19.00 Nws. 19.10 Commentaar op het nws. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.15 Act. 20.30 „Koning Swentibold", oratorium. (In de pauze: 21.1521.40 „Brugge, stad van het Heilig Bloed", klankb. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 —24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA: NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 WINKEL Een lezer heeft een winkel in een be paalde branche, doch wil een bestaan de zaak in dezelfde branche in een andere plaats overnemen. De eigenaar van het pand in die plaats wil echter niet medewerken, omdat hij het leeg wil verkopen aan een groot winkel bedrijf. Is hier iets aan te doen' Misschien zou er een vorm zijn te vin den, waardoor aan de bestaande huur- verhouding niets kan worden veran derd en toch de overname van de zaak plaats heeft. Een winkel „er uit" krij gen ten bate van een grootbedrijf is uitermate moeilijk. Dat heeft de prak tijk al uitgemaakt. Lezer doet het ver standigst, wanneer hij contact op neemt met de Kamer van Koophandel in de nieuwe vestigingsplaats, want deze heeft ten aanzien van bedrijfs panden heel wat in de melk te brok kelen. ZIEKTEWET Een lezer heeft een uitkering van de in validiteitswet (volledige uitkering), omdat hij voor 100 is afgekeurd. Toch heeft hij nog een betrekking aan vaard, maar hij kan het niet volhou den en nu wil hij weten, of hij zieken geld zal krijgen èn de IW-uitkering behouden. «- Hierop moet ons antwoord zijn: neen. De ziektewet zal er zich wel op beroepen, dat hij de kwaal al had, toen hij werd verzekerd. En de beide uitkeringen naast elkaar kan niet, want dan zou hij voor die kwaal meer ontvangen, dan hij normaal zou verdienen. DE KASTPLANK Een lezeres kocht een dressoir, een exemplaar naar haar zin. Op een avond enkele dagen nadat ze haar trots be zit had ontvangen, klonken plotseling nare geluiden uit het dressoir, die ge- den denken aan de bekende „kapotte keuken". Een plank bleek niet goed bevestigd' en alles, glazen en borden enz. viel aan diggelen. Ja, lezeres, de leverancier mag dat alle maal betalen. Omdat het een construc tiefout was. Hij is daarvoor aanspra kelijk. MOEDER EN POLIS Een lezeres, die jong weduwe werd, sloot op het leven van haar toen min derjarige zoon een ongevallenverzeke ring met een duur van tien jaar. De jongen werkte met haar in het bedrijf. Nu is hij meerderjarig. Kan de jongen nu worden verplicht, die polis door te zetten, of kan de moeder deze nu stop zetten? Dat zal geen van tweeën gaan, vrezen wij. Immers is de moeder contractante en zij zal het door haar gesloten con tract moeten nakomen. Het feit, dat de jongen nu meerderjarig is, doet niet ter zake. Hem kan men tot niets ver plichten, omdat hij die polis nooit sloot, als was hij dan wel de verze kerde. SCHULD AAN VADER U heeft als de dochter een schuld aan uw vader. Maar u is gehuwd en nu vreest u, dat als u eens iets zou over komen, die schuld, waarvoor geen be wijs is, niet zal worden afgedaan. Wel, dat is een kleine moeite. Laat u in samenwerking met uw man even een schuldbekentenis opmaken. Uit de na latenschap moet altijd eerst de schuld worden voldaan. DE MOT EN DE MANTEL Indien u vreest, dat in de zomerperiode de mot aan uw bontmantel zal eten, kunt u, omdat de mantel nog al kost baar is, het best in contact treden met „Klei en vuur", documentaire. 21.00— 22.30 „Kinderen van Hiroshima", film. BRUSSEL (324 m) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Tuinb.kron. 12.40 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.11 Klass. muz. 14.00 Gram. 15.30 Idem. 16.00 Koersen. 16.02 Orgelspel. 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Boekbespr. 18.00 Fluit en piano. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Gram. 21.00 Omr. ork. en sol. 22.00 Nws. 22.11 Pianorecital. 22.5523.00 Nws. een bonthandelaar. Deze mantel is motvrij te maken. De bekende motten- ballen zijn een dessert voor de mot en helpen niet. Er zijn ook geprepareerde papieren zakken in de handel, waar de mantel geheel in kan, waardoor ze motvrij blijft. ZE SCHUIVEN NIET Om die lastig schuivende laden een tikje williger te maken, kunt u er eenvou dig wat talkpoeder tussen strooien. Of anders eens met de kaars over de glij- vlakken gaan. WIT BONT U kunt proberen, dat witte vachtje weer wit te krijgen door het goed in te wrijven met warme zemelen en dan uit te kloppen. Bont nooit borstelen. Helpt het niet, dan met waterstofpero- xyde nat maken en in de zon leggen. SCHADE DOOR KOEIEN Aan de achterzijde grenst mijn tuin aan een weiland. Nu heb ik zelf wel een wordt toegepast valt men uiteraard buiten' de blokkering. DE PRIJSVRAAG Een lezeres deed mee aan een prijsvraag voor een zeker artikel. Daarvoor moest onder meer een rijmpje worden ge maakt. Na zekere tijd kreeg ze een brief, die het bericht bevatte: u heeft geen hoofdprijs, maar hierbij een be wijs, dat u bij aankoop van ons artikel een korting krijgt van ƒ75,Dit is aan alle deelnemers (kennelijk) ge zonden. Nu vraagt onze lezeres, of dit geen „zwendel" is, omdat men zo wordt gedwongen, het betreffende ar tikel te kopen, al heeft men het hele maal niet nodig. Waarom zou dit fout zijn? Er waren dui delijk wat hoofdprijzen die zijn uitbe taald. Wil de firma daarnaast aan alle inzenders een dergelijke tegoedbon zenden, dan is dit haar zaak. Aan u, of - u er gebruik van wilt maken. Reclame is reclame en deze actie was er ken nelijk op gericht, om op deze wijze, afscheiding van draad en wat liguster, doch die haag is nieuw en dus dun. De koeien uit die weide hebben de af scheiding doorbroken en mijn tuin practisch vernield. Is de eigenaar van de koeien hiervoor aansprakelijk? Dat is inderdaad het geval. Hij moet zor gen, dat zgn beesten de weide niet uit kunnen breken. Nu er zijnerzijds hier tegen geen maatregelen, althans geen afdoende maatregelen zijn getroffen, moet hij ook de schade dragen. PRIJZEN TANDARTSEN Wij hebben geen prijsbeheersing meer en ook de prijs, die een tandarts bij particuliere behandeling rekent, is vrij. U zult de rekening dus wel moe ten voldoen. Als u dit nalaat, kunt u er zeker van zijn tot betaling te wor den veroordeeld. NOG EENS: BLOKKERING Een blijkbaar veel voorkomend misver stand is de opvatting, dat de blokke ring van dé huurverhoging niet wordt toegepast, wanneer men bijvoorbeeld slechts 12% verhoging zal rekenen. Ook dan wordt de helft geblokkeerd. Het doet er dus niet toe, hoeveel men verhoogt wanneer er een verhoging is (behalve bij bedrijfspanden), wordt de helft geblokkeerd, echter niet wan neer na 1 augustus een verbetering wordt toegepast over die 10 van de kosten van verbetering. Alleen wan neer er ln het geheel geen verhoging aan adressen-materiaal te komen en dan een extra prikkel tot koop te ge ven. ZOON IN HUIS Eerst de klacht: ik ben nu 36 jaar en verdien een goed inkomen. Ik woon bij mijn moeder in, die weduwe is en verder is er een invalide broer. De zorg voor hen eist mijn gehele inko men op. Maar mag ik nu geen toe komst hebben? Van overheidswege wordt eenvoudig niets gedaan, behal ve de aow voor mijn moeder. Moet ik verder mijn leven lang voor mijn broer zorgen? Twee andere broers, ge huwd, doen niets, al hebben ze goede inkomsten. Er is geen wettelijke onderhoudsplicht tussen broers (en zusters). U bent dus niet, omdat u toevallig nog niet ge huwd is, verplicht, alles op te offeren. Ook u heeft recht op een toekomst. U zoudt een oplossing kunnen forceren door bijv. elders een betrekking te zoeken. Uw moeder dan dan „steun" vragen voor haar en uw broer, waarna de overheid dan, naar mate van de omstandigheden, aan u en uw andere broers een alimentatie zal opleggen. Maar is dit wel de weg? Heeft u deze zaak al eens in alle rust met uw broers besproken? Is het niet beter, in deze weg een redelijke oplossing te zoeken? Spreekt u eventueel eens met uw ker kelijke leidsman over uw moeilijkhe den. Hongaarse kerkelijke delegatie naar de V.S. Een delegatie van zes landen van de Hongaarse Evangelische kerk, onder leiding van de bisschop van Boedapest, dr. Lajos Ordas, is naar de V.S. ver trokken om een samenkomst van de Lutherse wereldraad in Minneapolis bij te wonen, zo heeft een Hongaars persbureau gemeld. Scheepvaartlijnen stellen retours in Samen met een groot aantal andere scheepvaartmaatschappijen, die verbin dingen met het Verre Oosten onderhou den, hebben de Maatschappij Nederland en de Koninklijke Roterdamsche Lloyd besloten met ingang van 1 september a.s. over te gaan tot het uitgeven van retour biljetten met een reductie van 10 procent op tweemaal het bedrag van een enkele reis. De retours zullen een jaar geldig zijn. Ruim één miljoen door „appel" De in het begin van dit jaar onder nomen financiële radio-actie „Appel" ten gunste van de bond van Neder landse militaire oorlogsslachtoffers en nagelaten betrekkingen heeft het streefbedrag van één miljoen gulden ver overschreden. Het staat reeds nu vast, dat de netto opbrengst ruim 1.140.000,zal bedragen. De vorsten van de staten op Ma- lakka hebben zaterdag de vorst van Negri Sembilan gekozen tot eerste constitutionele monarch van de fede ratie Malakka. De postadministratie van Neder lands Uieuw-Guinea heeft op laugus- tus een serie nieuwe postzegels in om loop gesteld in de waarden van 1, 5, 10, 25 en 40 cent en f 1. President Eisenhower heeft vrijdag verklaard, dat de goedkeuring door de Amerikaanse Senaat Van een amende ment op het ontwerp van de president ter verzekering van de burgerrechten en vooral van het stemrecht der amerikaanse negers waardoor schen dingen van dit stemrecht niet door on afhankelijke rechtters, doch door ju ry's zullen worden behandeld, het ge rechtelijke stelsel der V.S. op losse schroeven dreigt te zetten. Het amendement bepaalt, als ge meld, ook dat arbeids- en andere ge schillen, waarbij negers zijn betrokken, door jury's zullen worden behandeld. De president verklaarde dat de aan vaarding van het amendement ertoe zal leiden, dat grote aantallen Ameri kaanse burgers hun stemrecht niet zul len kunnen gebruiken. De woordvoerder van het Witte Huis, James Hagerty, weigerde ver slaggevers mede te delen of Eisenho wer het ontwerp door zijn veto zal treffen, wanneer het in zijn huidige vorm wordt aanvaard. De republikeinse senator Charles Potter verklaarde vrij'dag, na een be zoek aan het Witte Huis, dat Eisen hower de aanvaarding van het amen dement door de Senaat „ten zeerste betreurt". Oan de goedkeuring was 'n debat van 20 dagen voorafgegaan. Vragen over generaal Speidel Het lid van de Tweede Kamer de heer Bakker heeft aan de minister president de volgende vragen schrifte lijk gesteld: 1. Heeft de minister-president ken nis genomen van de publikatie van documenten, die aantonen, dat gene raal Speidel in 1934 de moord op Frankrijks minister van buitenlandse zaken Barthou en op koning Alexan der van Joegoslavië heeft georgani seerd? 2. Is de minister-president eventueel bereid, de justheid van deze documen ten te doen onderzoeken? 3. Blijft de minister-president, na kennisneming van deze stukken, nog steeds van mening, dat de regering zich moet aansluiten bij de keuze van generaal Speidel als commandant van de Middeneuropese sector van de NA- VO-landmacht? Zendingsarbeiders vertrekken naar Indonesië Met het m.s. „Willem Ruys" van de Kon. Rotterdamse Lloyd zullen op 8 augustus naar Indonesië vertrekken de Hilversumse arts G. Braakman, uit gezonden door het Geref. zendings centrum te Baarn, ds. W. N. Hübner uit Den Haag, uitgezonden door het Zendingsbureau van de Ned. Herv. Kerk en de Duitse predikanten ds. H. Berghauser en ds. A. Raiser van resp. Rheinische Mission en de Basler Mis- Het comité „Bedrijfsleven en Effec tenbeurs helpen prinses Beatrix Polio fonds" deelt mede, dat de actie ten bate van de poliopatienten netto 264.216,81 heeft opgebracht. Engeland is de rest van de wereld ver voor met de commerciële ontwik keling van atoomenergie, aldus heeft de vooraanstaande Australische atoom geleerde prof. Marcus Oliphant dins dag te Perth in Australië verklaard na een bezoek aan Engeland, Canada en de V.S.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 6