Zeeweringen in Vlissingen worden verbeterd ZEEUWSE KAAS 1 Aanzien van de boulevards zal niet worden geschaad Bevorderingen chr. lagere landbouwschool, Oostkapelle KANNIBALEN SMULDEN AL VAN DE OESTERS aars RIJKS WA TERSTAA T BEGINT MILJOENEN-PR OJECT Gemeentebestuur van Vlissingen nog niet op de hoogte Werken aan veerhavens in Kruiningen en Breskens Gevolgen bestedingsbeperking haast te boven Moeilijkheden Z.-Nederlandse Bouw* en Handelcombinatie bijna opgelost Gemeentesecretaris van Zierikzee wordt burgemeester V acantief eestweek voor Hansweertse schooljeugd Zwemfeest in de Schelphoek C.B.T.B. nam afscheid van de heer Blaauw 25 PERSMENSEN IN YERSEKE Artemis Vrijdag 2 augustus 1957 mn.Ain sniTlftJOBT ZEEUWSCH DAGBLAD vm sji'4 Pagina 2 Aan het einde van dit jaar zal de Rijkswaterstaat overgaan tot het aanbesteden van de verbete ring en verzwaring der zeewering langs de Boulevard De Ruyter, de Oranjedijk en de dijk langs het Eiland te Vlissingen. In het begin van volgend jaar, wanneer men kan rekenen op lange perioden van rustig weer wordt met de uitvoe ring van deze miljoenen-projecten begonnen. Na jarenlang wachten heeft de Rijkswaterstaat dus eindelijk haar plannen voor deze noodzakelijke Oeververbetering gereed. Vreemd is het echter, dat het gemeentebe stuur van Vlissingen, als belang hebbende, tot dusver nog niet op de hoogte is gebracht van deze, in grijpende plannen, die in een zo danig stadium verkeren, dat zij voor uitvoering gereed zijn. ZWARE DIJK De vrees van velen, dat het aanzien van de boulevard aanzienlijk geschaad zou worden door de komende oever verbetering, werd gelukkig niet be waarheid. Aan de boulevards zelve zullen geen veranderingen worden aangebracht van ingrijpende beteke nis. Vóór de Boulevard de Ruyter, aansluitend op de huidige glooiing van de Boulevard Bankert en op gelijke hoogte met deze boulevard acht meter plus NAP komt vanaf de Op rit tot aan de Rotonde, waar het stand beeld van Michiel de Ruyter staat, een zware dijk. Uit deze plannen van Rijkswaterstaat is dan ook de gevolg trekking te maken, dat de Boulevard Bankert en de Boulevard Evertsen die circa twee meter beneden de ove rige zeewering van de Nolledijk en Boulevard De Ruyter liggen niet zullen worden verhoogd. Deze gevolg trekking wordt ondersteund door het feit, dat de Polder Walcheren, die de ze zeewering aan de Boul. Bankert en Boul. Evertsen in onderhoud heeft, nog geen definitieve plannen heeft. PROEVEN Rijkswaterstaat is tot het plan van de dijk vóór de Boulevard De Ruyter gekomen na tal van uitgebreide proe ven in het Waterloopkundig Labora torium te Delft. Vanaf de Boulevard De Ruyter zal men dus een onbelem merd uitzicht over de zee behouden, omdat deze nieuwe dijk circa 2 meter heneden de Boulevard zal liggen. De teen van deze zware dijk loopt echter ongeveer 45 meter van de wal. De be staande paalhoofden blijven bestaan zij het dan dat zij voor een groot deel in deze nieuwe dijk zullen verdwijnen. De dijk zal bestaan uit een zand- lichaam, wat wordt bekleed met klei, ■waarna afdekking plaats vindt met de traditionele materialen als basalt, be- ton-elementen en hier en daar ook as falt. Bij de Polder Walcheren, die het deel der zeewering langs de Boule vard Evertsen en Boulevard Bankert in onderhoud heeft, bestaan tot dusver nog geen vaste plannen voor de ver betering van deze zeewering. Welis- Aanbesteding Gistermorgen vond op het kantoor van de Rijkswaterstaat te Middelburg de openbare aanbesteding plaats van werkzaamheden aan de veerhavens te Breskens en te Kruiningen-Perkpol- der. De werken aan de Veserhaven te Breskens die werden aanbesteed om vatten het voltooien der veerhaven en het aanleggen van een veerplein met aansluitende wegen. De laagste in schrijvers hiervoor waren De Comm. Vennootschap Gebr. van 't Verlaat en de Firma Gebr. Geldof resp. te Har- dinxveld en Serooskerke (W.) met f2.836.000.—. De opvolgende aannemer was de N.V. Aannemingsmaatschappij v/h Hillen en Roosen te Amsterdam voor f3.120.000.—. Hoogste inschrijver de fa. A. Snepvangers te Apeldoorn voor f3.789.000.—. In totaal hadden 20 aannemingsbedrijven ingeschreven. De aanbesteding van de werkzaam heden aan de veerhavens te Kruinin gen en Perkpolder hield in het maken van verende roosterwerken in deze havens. Laagste inschrijver was het Aann. bedrijf W. J. de Bruijn te Ter- neuzen en de hoogste de Fa. J. J. Juf ferman Zn te Amsterdam met f 149.000.—. De gunningen werden aangehouden. waar bedraagt de hoogte daar slechts circa acht meter NAP, maar hier staat tegenover, dat de Boulevard ter plaat se zeer breed is. Bovendien heeft men daar vrijwel nimmer last van over slaand water. Men ziet derhalve nog uit naar verschillende mogelijkheden om tóch een bevredigende situatie te krijgen, zonder al te ingrijpende wijzigingen. Men denkt bv. aan een zeekerende muur van circa een me ter hoogte langs deze boulevards, maar men acht het evenmin onmo gelijk om de boulevards op de be staande hoogte te laten, doch deze „dijk" zodanig compact te maken, dat bij eventuele stormvloeden het water hier over kan spoelen zonder de dijk aan te tasten. De weinige keren dat dit voorkomt zal het wa ter overlast bezorgen aan de bewo ners van deze boulevards, terwijl er eveneens water de achterliggende straten zal binnendringen. Doch dit zal nooit in zo sterke mate kunnen zijn, dat hierdoor gevaar dreigt, terwijl bovendien de riolering zorg zal dragen voor een snelle afvoer. Met deze oplossing zou het karakter der Boulevard Evertsen en Bankert volledig behouden blijven, wat van belang is voor het strandleven en het toeristisch verkeer. BADSTRAND Echter, men is ervan overtuigd, dat kleine wijzigingen in het beloop der taluds en glooiingen noodzakelijk zijn. Vooral op het gemeentelijk badstrand zullen de steile taluds een flauwer verloop moeten krijgen. Rijkswaterstaat zal echter ook de zeewering aan de zuidzijde der stad, van de Koopmanshaven tot aan de Buitenhaven ingrijpend verbeteren. Net als de dijk vóór de Boulevard De Ruyter zal deze dijk van de Oranje- dijk naar het Eiland een „gestroom lijnd" karakter krijgen. Van ingrijpende betekenis is deze verbetering, doordat deze zware zee dijk zal lopen over de Marinehaven waar de landing in 1944 plaats vond welk haventje zal verdwijnen. Doch de verdwijning van dit haventje dat gebruikt wordt voor het lozings systeem van de riolering van Vlissin gen, heeft tot gevolg dat men ook het uitloossysteem der riolering zal moe ten herzien. Wanneer de Rijkswater staat niet toestaat dat in of over deze nieuwe dijk buisleidingen worden aangebracht zal men verplicht zijn, het hele rioleringsstelsel, dat daar „schot" op deze Marinehaven heeft, te veranderen. En met het oog hierop is het buitengewoon merkwaardig, dat Rijkswaterstaat tot dusver nog geen contakt met het gemeentebestuur heeft opgenomen in verband met de plannen. Tijdens de vorige week te Vlissingen gehouden raadszitting heeft de wethouder van openbare werken, de heer M. A. van Popering, gewezen op de grote gevolgen van de bestedingsbeperking voor de gemeente. Opnieuw heeft men kortgeleden een ministerieel schrijven ontvangen, waarin nog verdergaande beperkingen werden gesteld. Naar wethouder Popering opmerkte zal het daardoor niet mogelijk zijn, de voorgenomen bouw van 320 woningen in de omgeving van de Pres. Rooseveldlaan spoedig ter hand te nemen. Tot burgemeester van de gemeente Nieuwleusen (O.) is met ingang van 16 augustus benoemd de heer E. H. Mulder te Zierikzee, thans gemeente secretaris aldaar. De heer Mulder is 38 jaar en behoort tot de Chr. Histo rische Unie. Vari 1939 tot 1945 was de heer Mul der werkzaam op de gemeente-secre tarie te Apeldoorn. Vandaar vertrok hij naar Den Haag waar hij tot 1949 op één van de departementen heeft gewerkt. In dit jaar vertrok de heer Mulder naar Zierikzee, waar hij eerst hoofdambtenaar en later secretaris van de gemeente werd. Behalve dat de bestedingsbeperking de vele Nederlandse gemeenten in haar ak- tivitert beperkt, grote hinder wordt ook ondervonden door het bedrijfsleven, vooral in de bouwsector. Vele bedrijven, ook Zeeuwse, zijn er noodgedwongen toe overgegaan, personeel te ontslaan. Een van de eerste bedrijven in Zeeland die tengevolge van de bestedingsbeper king en haar gevolgen, op grote schaal personeel- heeft moeten ontslaan, was de „Zuid Nederlandse Bouw Handelscom binatie" te Vlissingen, zij het dan ook, dat bij dit massaal ontslag een op han den zijnde reorganisatie een woordje meesprak. Hoewel de bestedingsbeperking nog onverminderd voortduurt, zelfs nóg straffer is geworden, heeft dit grote bouwbedrijf haar positie weten te con solideren. De „Zuid Nederlandse" begon 4 jaar geleden haar aktiviteiten en ver richtte bewonderingswaardig werk voor het algehele herstel van Vlissingen dat door de oorlog zwaar was getroffen. Tal rijke door de oorlog toegebrachte won den in het stadsbeeld werden door haar gedicht voor eigen rekening en risico en daarnaast ontplooide men aktivi teiten in meer dan 7 provincie's. In de vier achterliggende jaren werden meer dan 3000 woningen gebouwd. Nieuwe fabriek Meer dan landelijke bekendheid ver kreeg het bedrijf begin vorig jaar, toen een „systeemwoning" werd ontworpen, welke in korte spanne tijds werd opge trokken (in 2 x 24 uur wind en water dicht) hoewel gebruik werd gemaakt van de traditionele bouwmaterialen. Dit type verkreeg de naam „Neboha-woning" en valt onder de geldende premierege ling. Gezien de grote belangstelling voor dit type woning en de toenemende or derportefeuille besloot men een speciaal hiervoor bestemde fabriek op te richten waar ruim 100 arbeiders werk kunnen vinden. Door het plotseling afkondigen van de bestedingsbeperking en de hiermee ge paard gaande verschijnselen zoals schaarste op de geldmarkt en een stij gende rentevoet, bleek het voor de „Zuid Nederlandse" onmogelijk haar voor de verkoop gebouwde woningen van de hand te doen. Hierdoor moest men alleen al in Vlissingen ruim 500 van deze woningen in eigen exploitatie ne men. Dat het bedrijf in ernstige liquidi teitsmoeilijkheden kwam te verkeren was niet verwonderlijk. Deze moeilijkhe den namen nog toe, toen één van de aannemers, die 5 bouwwerken in uitvoe ring had genomen, failleerde en de „Zuid Nederlandse" werd aangesproken voor de gestelde borgen. Het gevolg was, dat enkele maanden geleden, ook al door een noodzakelijk geworden reorganisatie, naast kantoor en tekenpersoneel ook het personeel der fabriek werd ontslagen. Carillonconcert te Veere Het zomeravond-beiaardconcert dat a.s. zaterdag van 89 uur gegeven wordt op de beiaard van de raadhuis toren te Veere, door Piet Broerse, be gint met een improvisatie op het Va- leriuslied „Wie dat zich zelfs verheft". Voorts worden o.a. gespeeld compo sities van de Zeeuwse componisten Morks en Lijsen, diverse volksliederen en als laatste nummer „l'Angloise", van de Nederlanders J. H. Fiocco, ka pelmeester te Antwerpen (16901741) van wie diverse beiaardstukken zijn bewaard gebleven. Uit een onderhoud, dat wjj dinsdag met de directie hadden, bleek, dat nu er enige maanden zijn verstreken en er een reorganisatie werd toegepast, de moei lijkheden grotendeels zijn opgelost. Op de fabriek werken thans weer 14 volsla gen vakmensen en kan een jaarlijkse productie van 2000 systeemwoningen worden bereikt. Bovendien heeft men op diverse werken in Brabant en Zuid Zuid Holland thans 270 woningen In uit voering. De stichting „Hansweertse Gemeen schap" organiseert in de week van 5 10 augustus een vakantiefeestweek voor de Hansweertse schooljeugd. De Hansweertse Gemeenschap heeft dit prachtige initiatief op zich geno men om de schoolkinderen deze week een aangename tijd te bezorgen. Het gevarieerd programma ziet er als volgt uit: Maandag 5 aug.: Puzzletocht op de fiets voor kinderen van 1013 en van 1416 jaar. Start van het dorpsplein om 2 uur. Dinsdag 6 aug.: Kinderspelen op het sportveld voor kinderen van 613 j. Woensdag 7 aug.: Voetbalwedstrijd tussen elftallen van beide scholen te Hansweert. Voor deze wedstrijd is een wisselbeker beschikbaar gesteld. Dan van 33.45 uur hardlopen en vèr- springen voor meisjes van 1113 jaar op het sportterrein. Donderdag 8 aug.: Filmvoorstelling voor de jeugd van 1.303.00 uur. Om 3.30 uur start wandeltochten. Afstand voor kinderen van 610 jaar 5 km. Voor kinderen van 1116 jaar 10 km. Vrijdag 9 aug.: Om 2 uur kinder spelen op het sportterrein voor kinde ren van 613 jaar. Voor Zaterdag 10 aug. is er 's mid dags van 3.003.30 uur estafettewed strijd voor jongens van de beide scho len te Hansweert, die in het dorp plaats zullen vinden. Voor deze wed strijd is een wisselbeker beschikbaar gesteld. Van 3.454.15 uur wieler wedstrijd op transportfietsen door de parlevinkers. Om 4.305.30 uur rolschaats- en autopedwedstrijd op het dorpsplein voor kinderen van 613 jaar. Om 7.00 uur zullen de kinderen o.a. kunnen genieten van een poppenkast voorstelling door de groep „Ali Ben Lux" uit Middelburg. Bij gunstig weer zal op 10 augustus in de Schelphoek een zwemfeest wor den gehouden, georganiseerd door de zwemvereniging te Borssele. Voorts is er een autobandenwedstrijd en ge kostumeerd sprietlopen. O.K.K. ver leent medewerking. Aan de chr. lagere landbouwschool te Oostkapelle zijn bevorderd: Van klasse I naar H: G. C. Bakker, J. Langebeeke, Ga- pinge; D. Coppoolse, J. Francke, Grijpskerke; H. Cijsouw, C. Geldof, P. Joziasse, J. Louwerse, C. de Visser, S. de Visser, allen Oostkapelle; J. Dek ker, A. Maljaars, Westkapelle; J. Dek ker, J. v. Keulen, C. Louws, C. Simon- se, J. de Visser, J. S. de Visser, Aag tekerke; P. Janse, J. Matthijsse, C. Melis, Serooskerke; C. de Vlieger, A. Watel, Vrouwenpolder; J. Minderhoud Zoutelande. Niet bevorderd 2. Bevorderd van H naar Hl: P. Cevaal, A. Adriaanse (voorw.), A. Louwerse, P. Louwerse, W. B. Meij- ers, P. Sinke, J. de Visser (voorw.), allen Serooskerke; C. Louwerse, C .de Voogd, J. Wagenaar, Vrouwenpolder; H. Maljaars, S. Simonse, Aagtekerke; L. de Visser Jzn., Grijpskerke; C. Be- suyen, Veere. I. de Kam, J. Schoe, A. Wondergem, Oostkapelle. Niet bevorderd 3. Bevorderd van klasse UI naar IV: J. Hoef kens, G. Jobse, K. Poppe, (voorw.), A. de Visser (voorw.), K. de Visser, allen te Oostkapelle; A. Hou- mes (voorw.) Domburg; F. de Kam, Grijpskerke; J. de Visser (voorw.), K. Roelse, Westkapelle; C. Kodde, J. de Visser, Aagtekerke, W. Louwerse, Serooskerke, A. Maljaars, A. de Nood (voorw.) Vrouwenpolder; J. de Nood, Veere. Niet bevorderd 1. Toelatingsexamen Na gehouden examen zijn de vol gende nieuwe leerlingen toegelaten: C. Abrahamse, C. Hollestelle, J. de Jonge, A. de Voogd, C. de Visser, C. Melis, H. Ton, Serooskerke; J. Brou wer, W. de Korte, J. Maljaars, P. de Visser, A. de Visser, Aagtekerke; N. Minderhoud, Westkapelle; J. Sturm, J. Mosselzaad op oesters Naar we vernemen is op verschillen de partijen oesters die beneden zijn uit gezaaid mosselzaad gevallen. Het ls na tuurlijk de vraag of het blijft leven, is dit wel het geval, dan is de enige weg om die oesters op te vissen en schoon te maken. Dit is noch voor de groei, noch voor de kwaliteit aanbevelenswaardig. Castel, Oostkapelle; M. J. de Nood, J. de Nood, Veere; W. Huibregtse, Dom burg, W. Provoost, Domburg; J, de Kam, Grijpskerke. Ruim twintig journalisten, fotografen, radio- en filmmen sen zijn in Yerseke te gast geweest. En dat allemaal om de oesters en mosselen. „Oesters iets van de laatste jaren? Kom nou", zei dr. Korringa, „de prehistorische DE OESTER was weer best deze week. Daar waren de ver tegenwoordigers van pers en radio ruim twintig in getal het in Yerseke wel eens, toen men in Hotel Nolet bijeenkwam ter inleiding van de komende feestelijkheden, die onze provincie sinds vorig jaar kent als „Zeeland Presenteert". Ik kan u vast ver klappen, dat het op 4 en 5 september a.s. goed gaat worden. Neemt u gerust vrij op de Zeeuwse vlaggetjesdag. Op bescheiden wijze is in een bij eenkomst van bestuur en commissie van toezicht met enkele genodigden afscheid genomen van de heer C. Blaauw, als hoofd van de Christelijke lagere landbouwschool te 's-Heer Arendskerke, uitgaande van de Zeeuw se C.B.T.B. en de N.C.L.B. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. de Jager te Nieuwdorp, sprak woorden van hartelijke dank en overhandigde de heer Blaauw als blijk van waardering en ter herinnering een prachtige foto van het schoolgebouw, waarin hij bijna 4 jaar les heeft gege ven. Ook mevrouw Blaauw werd in de dank betrokken en ontving een mooie vaas. Vervolgens spraken nog ir. J. Ver steeg te Goes, als Rijksconsulent, bur gemeester Dominicus van Borssele, als voorzitter van de commissie van toe zicht, burgemeester D. J. Vermet van 's-Heer Arendskerke en de heer S. Baar, secretaris van de Zeeuwse C.B. T.B. Allen roemden de heer Blaauw om zijn grote verdiensten voor het Christelijk landbouwonderwijs. Zoals bekend, vertrekt de heer Blaauw naar Gouda, waar hij in de zelfde functie werkzaam hoopt te zijn. Hij wordt opgevolgd door de heer H. W. Ellenkamp te Vorden. Zo zaten we dan die morgen bij elkaar. Met het comité „Zeeland Presenteert", met de directeur van de Prov. Zeeuwse VVV, de heer G. W. Oskamp, met de auteur Fenand v. d. Oever (alias Jaap Kolkman) die het draaiboek heeft geschreven, en met al die collega's van dagbladen, weekbladen, film en radio. Onder wie ook vijf Bel gische persbroeders. 't Begon allemaal nogal grieze lig, want toen we na de koffie broederlijk naar de oesterpercelen bij Kattendijke waren gereden, kwam dr. P. Korringa, de „geeste lijke vader van de Zeeuwse oes ters" en thans directeur van het Visserijlaboratorium te lJmuiden, ons heel laconiek vertellen, dat bij opgravingen in Denemarken uit de pre-historie etensresten zijn gevon den, voornamelijk bestaande uit mensenbeenderen <- noesters. Hetgeen overigens wel iets wil zeg gen omtrent de oester als con sumptiemiddel, dat dus heus niet iets van de laatste jaren is. „Die mensenbeenderen zijn later van ...Wat??? Hebt u mensvlees van het menu afgevoerd? Maar de oes ters toch niet, he? het menu afgevoerd", voegde de explicateur er heel lakoniek aan toe, waarop de goegemeente ver licht ademhaalde. NULLEN „Een De Leeuw is iemand, die bang is voor niemand", merkte de nestor onder de Zeeuwse journa listen op, toen de voorzitter van het comité, de mosselconserven fabrikant J. J. de Leeuw met gro te lieslaarzen aan het Scheldwater instapte en even later met een col lectie oesters kwam aandragen. Al die nullen werden dankbaar soldaat gemaakt, terwijl filmcame ra's snorden, de Rolleicords en Lei- ca's klakten en de illustrators on der ons hun tekenpotloden lieten zwoegen. Bert Garthof van de VARA (o.a. bekend van „Dit is uw leven") bleek al een even enthousiast ama teurfotograaf. „Meesterlijk!" riep hij al wadend naar zijn wuivende kornuiten, en prees zich gelukkig, dat hij op 5 september de radi- reportage in Yerseke zal mogen verslaan. TWEEMAAL MIS Met de heer Oskamp, ons aller VVV-directeur, heb ik, bakkend in de zon, geruime tijd op de dijk zit ten bomen. Over oesters natuurlijk, zegt u. Of over 'Zeeland. Twee maal mis. Welnee, heel gewoon over vakantiehouden, over reizen, over scooters (want ook de VVV- koning is een verwoed scooterlief hebber) en over nog veel meer dingen om van te watertanden. „Een van uw collega's schreef laatst in de krant, dat ik verliefd ben op Zeeland", merkte hij gek scherend op (tussen twee haakjes, hebt u de heer Oskamp wel ooit eens niet in een goede bui ge zien?, „maar hij heeft gelijk. Ik ben er zelfs smoorverliefd op". De heer Jaap Kolkman (die men waarschijnlijk beter kent on der zijn schrijversnaam Fenand van den Oever, met titels als „Brood uit het water" en „Laat mij maar zwerven"), was speciaal uit Den Haag naar Zeeland gekomen. H« werkt daar bij de Voorlich tingsdienst van het Produktschap voor Visserij. DRAAIBOEK „Hebt u voor deze tweede Vlag getjesdag in Zeeland ook nu weer het draaiboek gemaakt?" vroeg ik de heer Kolkman, toen we weer gezellig in hotel Nolet wat zaten te drinken. Hij kon het niet ont kennen. En hoewel hij zijn bij drage wilde vergelijken met Sin terklaas-rijmpjes, geloof ik, dat wie zijn werk kent en weet, dat hij met zee en visserij is vergroeid (hij is ook de man van de Vlaardingse vlaggetjesdag), hem deze beschei denheid niet kwalijk zal nemen. Met behulp van de heer G. D. van Oosten, de Yersekse historicus, heeft hij de oude geschiedenis uit geplozen om nadere gegevens te verzamelen over de ten tonele ge voerde Pieter Comeliszoon, de waard van „De drie Haeringen" en diens tijdgenoten. „Leuk werk", vond de auteur, die al weer tal van vondsten heeft gedaan. „Vorig jaar was het de eerste ontmoeting tussen Kaat Mossel en P.C., dit jaar krijgen we een ver lovingsfeest van zijn eef met een meisje uit het gezelschap van Kaat, en die draad van het verhaal trek ken we in de toekomst dan door..' TROUWPARTIJ? Dus volgend jaar een trouw partij? „Dat zit erin, maar daar laat ik me nog liever niet over uit", al dus de heer Kolkman, die me daarna een paar leuke nieuwtjes verklapte. „Maar dat mag persé nog niet in de krant!" Zodat ik dat dan maar tot volgend jaar bewaar. Wel mag ik u vertellen, dat de historische hoofdfiguren, die straks in Yerseke optreden, allen gerecruteerd zijn uit de Middelburgse amateur toneelverenigingen. De waard P.C. is dezelfde als vorig jaar, terwijl Kaat Mossel door een prijswinna- res op toneelgebied zal worden uitgebeeld. „Het zit allemaal goed in el kaar", vonden de persmensen", als het nu maar lekker weer wordt". Maar voorzitter De Leeuw is zeer hoopvol gestemd. „In de eerste week van september heb je bijna altijd goed weer", aldus zijn be vindingen", en dus hopen we maar. SV6 .persexcursie dat het straks op 5 september geen uitzonderingsgeval zal worden". Die wens wordt graag onderstreept door uw zich-om-de-mond-likkend« (vanwege de oesters) P.S. Mijn verhaaltje over mo derne romantiek in Veere is een dag opgeschoven. Zie dus onze krant van morgen. A. Ingezonden mededeling (adv.) domineer met Ook bij de warme maaltijd Vraag, receptenboekje (25 et) aan Uw leverancier of schrijf aan Het Nederlands Zuivelbureau.(25 ct postzegel bijsluiten I) Cort van der Undenstraat 7. Rijswijk Z.H.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2