Cursus voor winkelpersoneel te Middelburg Ringrijderij in Vlissingen bijzonder aantrekkelijk Nieuw tumgebouw in gebruik genomen te OucUVossemeer Dubbel succes voor Luctor in Goes HlGUWS uit de Provincie Uit de raadsportefeuille Inenting 450 kinderen tegen polio Kasgeldlening voor kapitaalswerken Bevestiging en intrede MIDDELBURG AMERICA'S BEST TOBACCOS Belangrijke aanwinst voor scholen en plaatselijke sportvereningingen Nagekomen advertentie Borgstellingsfonds Zeeuwse Eilanden oCezeró grijpen naar de pen Deelnemers in Walcherse kledij Gemeen tebeket;voorP, Peper, Aagtekerke Meisje uit Goes gratis een week naar Engeland Zwemwedstrijden in Sas VEILIN GBERICHTEN Maandag 29 juli 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De Middelburgse gemeenteraad, die is bijeengeroepen voor een ver- adering op maandagmiddag 5 augustus om 2 uur krijgt een uitge- reide agenda te behandelen. Een vrij groot aantal voorstellen van b. en w. heeft betrekking op het onderwijs, er zijn enkele subsidie aanvragen, enkele voorstellen van b. en w. de salariëring van het gemeentepersoneel betreffend, terwijl er tenslotte nog een voorstel is tot het aangaan van een kasgeldlening, aangezien een vaste lening niet is te verkrijgen. koopster voor meisjes, die de primai re opleiding hebben gevolgd en een avondcursus van zes uur per week voor meisjes, die overdag in een win kel werken. Men wil met deze cursus sen 1 september a.s. starten. B. en w. stellen de raad voor te be palen dat deze cursussen nodig zijn. Een dergelijke beslissing van de raad is noodzakelijk ingevolge de Nijver heidsonderwijswet. B. en w. juichen het streven van het Zeeuws consultatiebureau voor alco holisme zeer toe, doch menen dat in verband met de financiële positie van de gemeente de gevraagde 'subsidie van f 750,per jaar niet kan worden verleend. Omstreeks september zal in Middel burg worden begonnen met de inen ting van in 1955 geboren kinderen te- Ï[en kinderverlamming. B. en w. stel en de raad voor de hiervoor benodig de apparatuur aan te schaffen. De kos ten bedragen ongeveer f 1510,Het aantal kinderen voor de eerste inen ting wordt geschat op 450. Het plan bestaat om volgend jaar weer leef tijdsgroepen in te enten. De kosten van het instrumentarium kunnen deels Uit de vrijwillige bijdrage der ouders worden bestreden. Deze bedragen f 1. per inenting. Er zijn drie inentingen. B. en w. adviseren de raad de ver goedingen voor het brandweerperso neel te herzien en te brengen op twee gulden per uur. Onderwijs De betegeling van het speelterrein bij school C zal worden uitgebreid, als de raad het voorstel van b. en w. ac cepteert. Voor de benoeming van een leer kracht aan school J bieden b. en w. de raad de volgende voordracht aan: 1. me4. J. M. v. d. Rest, 2. mej. J. C. De'voye, belden te Vlissingen. F en w. stellen de raad voor mede- we king te verlenen voor de aanschaf van schoolbanken, stoffering, lesmate riaal en kachels voor de Chr. kleuter school aan de Bree. Ook adviseren b. en w. gunstig te beslissen op de aan vraag voor de verandering van het in terieur der school. De totale kosten worden geraamd op f 7552,55. Technische school Het voornemen bestaat de techni sche school te Middelburg evenals vele andere technische scholen in Ne derland uitbreiding te geven door de tweejarige cursus timmeren, met selen, schilderen en metaalbewerken om te zetten in een driejarige cursus en de driejarige cursus elektrotechniek en autotechniek om te zetten in een Vierjarige cursus. De wijzigingen wil men 1 sept. a.s. doen ingaan. B. en w. stellen de raad voor aan het wettelijk festelde te voldoen door te verklaren, at deze uitbreiding noodzakelijk is. Cursus leerling-verkoopster De Industrie- en Huishoudschool te Middelburg heeft het voornemen een cursus leerling-verkoopster aan de gchooi te vfh'"'1'"!. Tn' van winkel- bedrijven juichen dit initiatief toe. Het ligt in de bedoeling aan de school te verbinden: een opleiding ieerling-ver- VROUWENPOLDER Na gistermorgen te zijn bevestigd door ds. J. P. v. d. Stoel van Amster dam met een preek over Openb. 22 17 heeft gistermiddag ds. M. van Beveren zich aan zijn eerste gemeente, de Geref. kerk (onderh. art. 31 k.o.) te Vrouwenpolder verbonden. Ds. Van Beveren hield zijn intrede preek n.a.v. 1 Petr. 1 vers 2225. Hij bepaalde de gemeente bij de apostoli sche vermaning tot onverbrekelijke broederlijke liefde. De dienst werd o.a. bijgewoond door het college van b. en w. Er werden geen toespraken gehouden. GRIJPSKERKE. Na een vakature van vijftien maan den ontving de Geref. kerk te Gr'ijps- kerke een nieuwe predikant in drs. J. Vlaardingerbroek uit Loosduinen. Hij werd in de morgendienst bevestigd door ds. J. B. Vogelaar van 's-Graven- hage-Loosduinen, die als tekst voor zijn prediking had gekozen 2 Cor. 5 vers 18 en vers 19. In de middagdienst verbond drs. Vlaardingerbroek zich aan zijn eerste gemeente met een preek n.a.v. Hand. 10 vers 37a, 43 en 44a. Na de prediking werd de nieuwe predikant namens kerkeraad en ge meente toegesproken door onderling A. Geschiere J.H.zn, op wiens verzoek ds. Vlaardingerbroek gezang 29 werd toegezongen. Namens de classis Mid delburg sprak ds. W. J. Meister, ds. I. J. Wisse namens de Herv. gemeente en burgemeester H. M. Bouwman na mens de burgerlijke overheid. Drs. Vlaardingerbroek beantwoordde de sprekers en richtte zich daarna spe ciaal tot de jeugd. Beiaardconcert Het beiaardconcert op woensdag 31 juli a.s. zal worden gegeven door de heer Gaston van den Bergh, beiaar dier te Mechelen (B.), met het volgen de programma: Preludium I in C (Staf Nees); Tri- omfmarsch (Peter Benoit) en 't Is stille (Jef van Hoof); The Bells of St. Mary (Stephen Adams); Intermezzo uit „Cavaleria Rusticana" (P. Mascig- ni); Kerels der Noordzee (Vlaams lied), Vlaanderen, dag en nacht denk ik aan U (Fl. van Duyse) en Gequetst ben ic van binnen (Oud Ned. lied, bew. door Jef Deriijn); Preludium en Allegro op „Lobe den Herrn" (Gerard Boedijn); Wie dat sich selfs verheft (Oud Ned. lied, bew. door Leen 't Hart) en Wien Neerlands bloed (J. W. Wilms); Fantasia voor beiaard (op de naam „Middelburg") (G. van den Bergh); Zeeuws Volkslied (Jan Morks); Postludium in Bes (Jef De nijn). B. en w. adviseren eveneens afwij zend op een aanvraag om meer sub sidie van de leeszaal. Uit de Middelburgse raadsstukken blijkt voorts dat de Stichting „Goed Wonen" een flat met zes woningen voor alleenstaanden wil bouwen. B. en w. zijn van mening dat, nu men er niet in kan slagen vaste le ningen te sluiten, noodgedwongen moet worden overgegaan tot het slui ten van kasgeldleningen 200.000. ter financiering van kapitaalswerken. Nieuw hoofd Christelijke lagere Landbouwschool 's-Heer Arendskerke Als hoofd van de Christelijke Lage re Landbouwschool te 's-Heer Arends kerke, uitgaande van de Zeeuwse C.B. T.B. en de N.C.L.B., is benoemd de heer H. W. Ellenkamp te Vorden. Hiermee is voorzien in de vakature die ontstaat door het vertrek van de heer C. Blaauw naar Gouda. Het nieuwe hoofd is 39 jaar oud, ge huwd en vader van drie kinderen. Hij is belijdend lid van de Nederlands Hervormde kerk. De heer Ellenkamp heeft in het ge ven van landbouwonderwijs reeds een ruime ervaring. Hij is de laatste vier jaar werkzaam geweest als tweede leerkracht aan een lagere landbouw school en gaf voorheen verschillende landbouwcursussen. (Ingezonden mededeling adv.) inderdaad, Onder grote belangstelling is zater dag het nieuwe gymnastiekgebouw te Oud-Vossemeer in gebruik genomen. Burgemeester mr. J. J. Versluijs sprak in een toespraak zijn vreugde uit over de totstandkoming van het gebouw en na hem hebben nog diverse sprekers vertegenwoordigend vele schake ringen van de Oud-Vossemeerse ge meenschap uiting gegeven aan hun blijdschap, dat de gemeente een mo dern turngebouw rijker is geworden. De voltallige gemeenteraad was aan wezig bij de openingsplechtigheid, die ten gemeentehuize werd gehouden. Vertegenwoordigers van de scholen en de sportverenigingen gaven eveneens van hun belangstelling blijk. Burgemeester Versluijs trok in zijn toespraak een vergelijking tussen het oude gymnastiekgebouw een ver bouwde school en de nieuwe crea- Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA HUIZE R—MOELEKER in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam: Familie HUIZER 's-Gravenpolder, 28 juli 1951 Bosseweide 14 In het verslag over 1955 der stichting „Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse Eilanden" te Middelburg wordt mee gedeeld, dat er in het verslagjaar 94 aanvragen voor het beschikbaar stel len van kredieten zijn binnengekomen. Bovendien zijn 17 aanvragen van de sociaal-economische hulpverlening be handeld. Over het algemeen zijn de midden- standsbedrijven, die zich tot het Fonds om hulp wenden, van kleinere om vang, doch van een redelijk gehalte. De liquiditeitsmoeilijkheden zijn nog steeds het gevolg van velerlei facto ren; het gestegen prijsniveu, stijging der onkosten, te gering beginkapitaal, noodzakelijke verbeteringen aan ge bouwen of inventaris e.d. Bijzondere verwikkelingen zijn er in 1956 voor de middenstand niet te con stateren geweest. De lichte aarzeling in de conjunctuur heeft nog geen in grijpende nadelige gevolgen voor de middenstand geschapen. Een korte hamsterperiode in het na jaar van 1956 als gevolg van interna tionale situatie heeft voor verschillen de branches mogelijk enigszins onge wenste situatie doen ontstaan, doch dit is niet van ernstige aard. De achterstand op de aflossing der kredieten geeft geen reden tot be zorgdheid. De samenwerking in het bestuur van het Fonds was uitstekend, terwijl met de erkentelijkheid wordt gewaagd van de goede verhouding met het de partement van economische zaken, de Kamer van Koophandel, de verschil lende diensten van sociale zaken en de kantoren van de Ned. Midden- standsbank. tie. Hij prees architect, opzichter en aannemers voor hun werk en de rijks consulent voor de lichamelijke opvoe ding dankte hij voor de gegeven ad viezen. Het gebouw is ruim van toestellen voorzien. Bij de aanschaf hiervan is het meest gedacht aan de schooljeugd. Heeft de plaatselijke gymnastiekver eniging nog meer toestellen nodig, wellicht kan zij eens bij de rentmees ter der Ambachtsheerlijkheid aanklop pen voor geldmiddelen, meende de burgemeester. Toespraken Nadat het gebouw was bezichtigd hebben nog diverse sprekers het woord gevoerd. De heer P. A. W. Mees na mens de gymnastiekvereniging „Spi- do", het oudste personeelslid van de drie lagere scholen te Oud-Vossemeer, de heer N. v. d. Houten, de heer A. van Dalen, voorzitter van de volley balvereniging (mogen wij straks ook gebruik maken van het gebouw?), de heer M. A. van Tilbeurgh, voorzitter van de voetbalvereniging „Oud-Vos meer" en aannemer J. C. van Driel. Op het goede, doelmatige sportter rein vonden daarna zeer geslaagde wedstrijden en demonstraties plaats. Het dorsen op Walcheren Nu het dorsen van de oogst op Wal cheren weer een aanvang neemt, wil Ik als landbouwer de aandacht vestigen op het volgende: Zoals wij weten komen de loondorsers een dagje bij elkaar en worden de prij zen vastgesteld zonder enig overleg met de boeren. Nu zijn de prijzen weer omhoog ge gaan, wat m.i. niet verstandig Is. En als er een loondorser is, die niet in de bond is en voor de oude prijzen zien beschikbaar stelt, wordt er een enor me druk op hem uitgeoefend van bondszijde en nog van diegene, waar men het niet van verwachten zou. Mede-boeren op Walcheren, is het niet hoog tijd, dat wij de handen ineen slaan en gezamenlijk gaan dorsen, dan nog langer te slikken wat men maar steeds voorgediend wordt? En als lk dan opmerk, dat een poli tieke partij waartoe ik zelf ook be hoor altijd gewaarschuwd heeft te gen de macht van de bonden en men nu constateren moet dat onze eigen mensen daarin zitten en dapper mee helpen op allerlei manieren om alles omhoog te drijven, vind ik dat in-droe- vig. Daarom: laten wij gezamenlijk oe zaak aanpakken. Het kan beslisï. Een landbouwer. (Naam en adres bij redactie bekend). KLOETINGE Ouden van dagen. De bejaarden heb ben hun jaarlijkse uitstapje ditmaal naar de Kaatsheuvel en de Efteling gemaakt. Na een zeer genoeglijke dag werden de oudjes 's avonds door „Excelsior" inge haald. Oud-wethouder J. Straub s- namens de ouden van dagen woorden van dank tot de organisatoren ST. ANN ALAND Voor de Hemava. De gehouden busjes actie ten bate van de Hemava heeft over de maand juli ƒ22,30 opgebracht. Winkelactie. Het ligt in de bedoeling van de Middenstandsvereniging „Activa" weer een winkelactie op touw te zetten en wel tegen het eind van de maand au gustus. Bij genoemde actie zal vooral ook de jeugd met een verkeers- en ballon wedstrijd worden ingeschakeld, waar voor een aantal prijzen beschikbaar ge steld zal worden. Geslaagd. Na daartoe opgeleid te zijn door de leraren Chr. J. C. Boot en Chr. Kalle, slaagden voor het middenstands diploma .Algemene Handelskennis" de dames Bep van Daalen, Jo Kalle, Tanny Walhout en de heren J. Hage, P. den En gelsman en C. Slager. ST. MAARTENSDIJK Excursie. De leerlingen van de am bachtschool zijn een dag op excursie ge weest. Het doel was de scheepstimmer werven van de N.V. „De Schelde". Met belangstelling werd kennis genomen van de technische mogelijkheden, die op dit bedrijf hun toepassing vinden. Het mid dagmaal werd gebruikt tijdens de boot tocht naar Breskens. Weer terug in Vlis singen werd een bezoek gebracht aan de De Ruyter tentoonstelling. In Domburg werd een frisse duik in zee genomen. STAVENISSE Speelplaats? In de raadzaal van het ou de gemeentehuis is door enkele inwoners van gedachten gewisseld omtrent de aan leg van een kinderspeelplaats. Tot overeenstemming kwam het echter niet, daar de een de voorkeur gaf aan een speelplaats voor de kleinen, terwijl een ander liever een groter veld zag waarop ook sport kon worden beoefend. Geslaagd. Aan de huishoudschool aan de Laan van Meerdervoort te Den Haag slaagde mej. Nely Nortier voor huishoud kundige. Zeeverkenners. Een aantal Belgische zeeverkenners deed de haven aan en sloegen hun tenten op achter de molen. De jeugd toonde begrijpelijk veel belang stelling. De traditioneel geworden ringrijderij in Vlissingen georganiseerd in samenwerking met de Z.R.V., de V.V.V. en de laatste jaren ook het aktiecomité „Zomershow", zaterdag verreden, kreeg ditmaal een bijzonder aantrekkelijk karakter doordat de ringrijders op het appèl verschenen in Walcherse kledij. Aantrekkelijk voor de vele vreemdelingen, doch ook bijzonder kostbaar en van invloed op de deelname. Aan deze vrije wedstrijd namen 57 rijders deel. Dit folkloristisch evenement had een buitengewoon spannend ver loop. Vooral in de grote finale waar gekampt werd om de wisselbekers. De spannendste strijd ging tussen J. Koppejan uit Zoutelande en Jac. van Wallenburg uit Middelburg om resp. de 4e en 5e plaats. Niet minder dan 13 maal moesten deze rijders, die elk 7 ringen hadden gestoken in de grote finale, elkaar bekampen voordat de eindbeslissing was ge vallen. Aan het eind van deze aantrekke lijke ringrijderij werden de prijzen uitgereikt, waarbij o.m. de loco-burge meester van Vlissingen, de heer M. A. van Popering en de voorzitter der VVV, de heer J. L. Verhagen het woord voerden. De loco-burgemeester bracht de dank namens het gemeentebestuur over voor de uitstekende wijze waarop de ze ringrijderij werd opgezet en slaag de en overhandigde de zilveren wis selbeker der gemeente aan de heer P. Peper uit Aagtekerke. De heer J. L. Verhagen reikte de heer L. de Pagter te Koudekerke de wisselbeker van VW, Vlissingen uit. De voorzitter der Zeeuwse Ringrij ders Vereniging, de heer P. Brasser, bracht dank aan het gemeentebestuur en de politie voor de verleende mede werking en aan het aktiecomité Zo mershow, die grote financiële mede werking verleende. UITSLAGEN Zilveren Wisselbeker Gem. Vlissin gen: P. Peper, Aagtekerke met 9 rin gen; Wisselbeker VW, Vlissingen L. de Pagter, Koudekerke met 8 ringen; Wisselbeker PZC, C. Langebeke, Ga- pinge met 8 ringen; Wisselbeker V. d. Hemel, J. Koppejan, Zoutelande met 7 ringen, (allen bovendien medalje der Z.R.V.); Wisselbeker Heineken's Brou werij, Jac. van Wallenburg, Middel burg met 7 ringen; Standaard (Rott. Zandstr. Mij) Abr. Maljaars, Westka- pelle met 7 ringen. Meeste volgringen: Jac. van Wallen burg, Middelburg; Pollepel: J. Koole Vlissingen; 200ste ring: C. Coppoolse, Serooskerke en Jac. de Witte, Koude kerke; 20ste ring persoonlijk steken: Jac. van Wallenburg, Middelburg en L. de Pagter, Koudekerke. Medalje Z.R.V.: D. Coppoolse, Se rooskerke; Medalje PZC: H. Reynier- se, Grijpskerke. 1 Jac. van Wallenburg, Middelburg 26 r.; 2 J. Koppejan, Zoutelande 23 r.; 3 P. Rooze, Sint Laurens 23 r.; 4 L. de Pagter, Koudekerke 23 r.; 5 C. Lange- beeke, Gapinge 22 r.; 6 J. Koole, Vlis singen 21 r.; 7 M. Koole, Sint Laurens 20 r.; 8 Fr. Langebeeke, Gapinge 20 r.; 9 L. Huissoon, Middelburg 20 r.; 10 P. Peper, Aagtekerke 20 r.; 11 J. Mal- jers, Veere 18 r.; 12 J. Lous, Oostka- pelle 18 r.; 13 Abr. Maljaars, Oost- kapelle 18 r.; 14 J. Brouwer, Aagte kerke 18 r.; 15 W. Bosschaart, Souburg 17 r.; 16 Jac. van Wallenburg, Middel burg 17 r.; 17 D. Coppoolse, Seroos kerke 16 r.; 18 J. Reynierse Azn., Kou dekerke 16 r.; 19 M. Janse, Souburg 16 r.; 20 J. Joziasse, Souburg 15 r.; 21 M. Filius, Souburg 15 r.; 22 A. Dinge- manse, Grijpskerke 15 r.; 23 A. v. d. Heijden, Koudekerke 14 r.; 24 W. Brasser, Koudekerke 14 r.; 25 J. La- bruyere, Koudekerke 14 r.; 26 J. Bras ser, Souburg 14 r.; 27 D. Kluyfhout, Koudekerke 14 r.; 28 C. Coppoolse, Serooskerke 13 r.; 28 Jac. de Witte, Koudekerke 13 r.; 30 H. Reynierse, Grijpskerke 13 r.; 31 A. J.anse, Bigge- kerke 13 r.; 32 J. de Pagter, Ritthem 12 r.; 33 T. Bostelaar, Souburg 12 r.; 34 L. Jobse, Souburg 12 r.; 35 A. W. Bakker, Souburg 12 r.; 36 J. P. Rey nierse, Koudekerke 12 r.; 37 D. Vos, Koudekerke 11 r.; 38 L. Vos, idem 11; 39 R. Geljon, Vlissingen 11 r.; 40 F. de Witte, Souburg 11 r.; 41 P. Castel, Souburg 11 r.; 42 K. Janse, Souburg 10 r.; 43 S. Koets, Biggekerke 10 r.; 44 W. Bakker, Souburg 10 r.; 45 J. Os- té, Koudekerke 9 r.; 46 F. Brasser, Koudekerke 8 r.; 47 C. Koole, Vlissin gen 8 r.; 48 P. Reynierse, Koudekerke 8 r.; 49 A. de Lange, Koudekerke 8 r.; 50 Adr. Kluyfhout 7 r.; 51 L. Vos, Biggekerke 7 r.; 52 J. Baart, Vlissin gen 7 r.; 53 K. Wisse, Koudekerke 6 r.; 54 Jac. Barendse, Vlissingen 6 r.; 55 J. Leijdekker, Vlissingen 4 r.; 56 D. Koole, Souburg 3 r.; 57 L. Kluyfhout, Koudekerke 2 r. Prijzen bekroning en vlechten van de paarden: 1 C. Kole, Vlissingen; 2 P. Castel, Souburg; 3 Abr. Maljaars, Oostkapelle; 4 D. Coppoolse, Seroos kerke; 5 W. Bakker, Souburg; 6 J. Brasser, Souburg; 7 M. Koole, St. Lau rens; 8 P. Rooze, Sint Laurens. Mej. E. Stadhouders uit de Evert- senstraat in Goes mag een week gra tis naar Engeland. Zij heeft zo haar best gedaan bij de Klaprooscollecte in 1956, dat zij, samen met andere meis- jes uit Nederland, de eer te beurt is gevallen om de overtocht te maken. Haar wacht daar een aantrekkelijk programma. The British Legion orga niseert tochten in en om Londen e.d. Ook zullen haar enige verrassingen worden bereid. Op vrijdag 9 aug. zul len de collectanten vertrekken en op 14 augustus zal de terugreis aanvaard worden. Op deze wijze wil het Britse volk iets terugdoen voor wat het Ne derlandse volk op Klaproosdag doet voor de gevallenen en hun nabestaan den. U weet toch wat de Klaproos collecte beoogt? Dank zij deze collecte is het moge lijk geworden dat de nabestaanden van hen, die op de Nederlandse oor logsgraven zijn ter aarde besteld, een bezoek aan de graven kunnen bren gen. Het Nederlandse Oorlogsgraven- comité, dat achter de Klaproosinzame ling staat, besteedt de opbrengst hier van om nabestaanden, die in zodanige financiële omstandigheden verkeren, dat zij de reis en het verblijf niet kunnen bekostigen, naar ons land te laten overkomen om een graf te be zoeken. De zwemwedstrijd door 't Goesse Sas over twee kilometer, voor het eerst georganiseerd door „De Ganze" uit Goes, is een succes geworden voor Luctor uit Middelburg, dat zowel bij de dames als bij de heren beslag op de eerste plaats wist te leggen en hier mede de beker voor de club, welke met drie zwemmers in totaal de kort ste tijd maakte, mee naar huis te ne men. Niet minder dan 65 zwemmers, 26 dames en 39 heren, namen aan deze uitstekend geslaagde wedstrijd deel. De dames vertrokken het eerst en Annie Cornelisse van Luctor nam al dadelijk een voorsprong. Reeds bij het keerpunt, na één kilometer, had zij een flinke voorsprong. Zij werd ge volgd door Ria en Cobi Melieste van De Bruinvis, Francien Kalliber van Luctor, Corrie Voogd van Luctor en Tini Daalhuyzen van SZV. Annie Cornelisse wist haar voor sprong te behouden. Corrie Voogd zette er een geweldige spurt in en wist alle anderen in te halen, zodat zij beslag op de tweede plaats kon leggen. Een dubbel succes voor Luctor dus. KWALLEN Hadden de dames niet zo veel hin der van het vrij woelige water en de vele kwallen, de heren hadden het kennelijk moeilijker en een tiental WEMELDINGE Uitstapje. De leerlingen van de twee laagste klassen der Chr. school maakten met het onderwijzend personeel een uit stapje naar Walcheren, waar o.a. Vlis singen, Domburgs strand en Miniatuur Walcheren werd bezichtigd. van hen staakte de strijd, omdat zij door een kwal gestraald waren. Jan Dirkse van Luctor nam dadelijk de leiding, aanvankelijk op korte af stand gevolgd door zijn clubgenoot Rotte en S. Ventevogel van De Zee hond. Helaas moest Rotte na 500 me ter de strijd staken wegen maag kramp. De positie van Dirkse werd daardoor nog beter, zodat hij met flin ke voorsprong rond het keerpunt ging, gevolgd door Simon Ventevogel, Piet van de Heuvel van Scheldestroom, Leo van Klinken van SVZ, Cor Wagenaar van SZV, Addie Booy van Luctor en Sjaak Sinke van De Zeehond. Jan Dirkse gaf zijn voorsprong niet meer prijs en werd dus win naar. Simon Ventevogel en Piet van de Heuvel wisten hun positie te be houden, doch de beide Souburgers zagen zich ingehaald door de jeug dige Middelburger Addie Booy, die een goede vierde plaats wist te be zetten. Na afloop reikte de voorzitter van De Ganze, de heer E. Carels, de prijzen uit. Voor de winnende dames en de heer was er een wisselbeker met her inneringsbeker. De clubprijs ging naar Luctor uit Middelburg. De beker voor de eerstaankomende Goese dame was voor mej. C. Broer van De Ganze, die als 10de eindigde, die voor de eerst aankomende Goese heer voor J. Boo gaard, die 15de werd. GOES, 27 juli. Dubb. pr. bonen I 71, II 66; Duitse Zure I en II 100107 Yellow Tr. st 65-75 77, st 55-65 66, H 75-85 80, H 65-75 74, H 55-65 68; keu ken 58, fabriek 37, kroet 1227; Lax- ton I 130—147, II 56—90, grof 100- 142, fabr. 5684; Czarpruimen I 144 152, II 70—75, grof 113—120, fabr. 19 —43; Tollenaars II 27; Klerken II 116 160; Kruisbessen n 3639; Bramen II 130; Bramen per doosje n 2530; Frambozen per doos II 5162.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2