Vier Westkappelenaars wisselden in 1844 de dijk voor Drente In Drouwenermond vindt men no \g steeds To „Een Zeeuwse volksplan ting in gemeente Borger" Cursus leerling-verkoopster op industrieschool Vlissingen r Zeeuwse mosselkwekers niet tevreden over nieuwe pacht Diploma-uitreiking Vakschool en Ambachtsschool te Goes De Vitrite te Middelburg had zeer gunstig jaar DIJKWERKERS HIELPEN DRENTE VRUCHTBAAR MAKEN Het verslag over 1956 Maandag 22 juli 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 NOORS TYPE Ulo-examens Goes Aanbesteding VOORSTEL AAN GEMEENTERAAD: Nieuwe kleuterschool aan Ridderspoorlaan ZWAAR WERK Begrip „Zeeland wel erg ruim Onrust onder de Hongaarse arbeiders De winst steeg Nieuwe haven gewenst voor Bergen op Zoom Ambachtsschool Burgerlijke stand TERNEUZEN BONDS-STRANDDAG K.N.B.R.D. TE VLISSINGEN L DRENTE is weer heel anders dan Zeeland. Het is een mooi, glooiend land met diepgroene weiden, fraaie boompartijen, kloeke boerderijen en hier en daar nog een enkel huisje, dat aan de oude plaggenhutten doet denken. Drente is één van onze weinige „land"- provincies en men zal er vergeefs zoeken naar het geluid van de branding, dat de Zeeuwen zo vertrouwd is. Daarom is het zo opmerkelijk, dat zich rond het midden van de vorige eeuw vier zonen van Westkapelle uit de sterk gesloten groep der dijkwerkers hebben losgemaakt en zich in Drente, in het veen gebied, hebben gevestigd. Wie nu in de gemeente Borger toeft en het tegen de Groningse grens gelegen Drouwenermond bezoekt, treft daar het „Zeeuwse streekje" (dijkje). En wie er bij één van de huisjes aanbelt, wordt opengedaan door de heer Levinius Toutenhoofd, die met een onmis kenbaar Drents-Gronings accent spreekt, maar nog een klare, West- kapelse naam draagt! Er wonen nog meer Toutenhoofds in Drouwenermond en elders in Drente komt men uiteraard na een eeuw nog bescheiden in aantal de namen Bosse- laar, Brasser en Pouwelse tegen. Namen, die men in het tegenwoordige Westka pelle vrijwel of niet meer tegenkomt. Wel zijn het specifiek Zeeuwse namen en vooral Toutenhoofd ligt sterk in de Westkapelse sfeer. Wat dreef deze dijkwerkers in 1844 weg van hun dorp en hun branding? De burgemeester van Ooststellingwerf, mr. G. A. Bontekoe, vatte hiervoor be langstelling op, onderzocht de beweeg redenen van deze vestiging van dit Zeeuwse viertal en deed in een radio causerie, die hij voor de regionale om roep Noord hield, verslag van zijn on derzoekingen. Zijn causerie, die later in de Drentse volksalmanak in druk verscheen, was getiteld: „Een Zeeuwse volksplanting in de gemeente Borger" en hij verhaalt daarin eerst van de Zeeuwse strijd tegen het water. Tot het einde van de 14e eeuw, aldus mr. Bontekoe, bood de duingordel bij Westkapelle genoeg bescherming te gen de opdringende zee. Langzaam werd de duinenrij hier weggevreten en nadat een eerste verdediging „een cleen dijcxkijn" had gefaald werd in de eers te helft van de 15e eeuw een bedijking gemaakt, waarachter al in 1540 een „in- laagdijk" werd gemaakt, op de plaats van de thans bestaande grote zeewering. Zo vertelt mr. Bontekoe ook, dat deze inlaagdijk ten oosten van het toenmalige stadje Westkapelle werd gelegd. „Stadje" want Westkapelle had in 1223 stadskeu ren gekregen van Floris IV. Westkapelle vervulde destijds een rol als havenstadje en vissersplaats, een rol, die in later jaren aan Vlissingen toeviel. Door het verdwijnen van de duinenrij werd de aanlegplaats onveilig; de wel vaart begon te tanen. Desondanks klamp te de bevolking zich vast aan de geboor tegrond en verplaatste zich niet. Deze vasthoudendheid, zo verhaalt mr. Bontekoe, is sterk bevorderd door de omstandigheid, dat de Westkapellenaars zich de eeuwen door sterk afgezonderd hebben gehouden van de rest van Wal cheren. De bevolking, zo zegt mr. Bonte koe, wijkt geheel af van die van de rest van Walcheren en stamt waarschijnlijk af van Deense kustvaarders of vissers, die mr. Kniphorst bewerkstelligde, dat niet meer Westkapelse gezinnen naar Drente emigreerden, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. Maar de vier imigranten keerden nimmer naar hun geboortegrond weer. Vormden zij eerst een Zeeuwse ge meenschap van bescheiden omvang in Drouwenermond het „Zeeuwse streekje" herinnert hier nog aan later vertrok een deel van de „kolo nisten" naar Onstwedde en Odoorn. De Toutenhoofds, wier nakomelingen zich Drentse vrouwen namen, vindt men echter nog steeds in Drouwenermond. De venen zijn ontgonnen, het land is vruchtbaar en de Drouwe- nermonder Toutenhoofds bedrij ven de landarbeid. Een andere Toutenhoofd is nu vertegenwoor diger bij een grote manufacturen- hanctel en ook is er een Bosselaar, stammend van de later uit Drou wenermond vertrokken dijkwer ker-veenarbeider, die de gelegen heid kreeg medicijnen te studeren en zich thans arts mag noemen. Voor het vrijdag te Goes gehouden Ulo-examen slaagden voor diploma A (x is met middenstandsdiploma) de da mes: J. Goedhart en P. Baljeu, beiden O.- en W.-Souburg; P. A. v. d. Linde, 's Heer Arendskerke; M. G. Mijnsbergen, Goes; M. Verschelling, J. L. Geelhoedt, A. M. van Liere (x), J. E. G. van Luik, J. L. Schooff (x) en M. S. Simons (x), allen Terneuzen; C. Silooy, Kruiningen; F. K. Calliber (x), M. Labruijère (x), M. J. N. de Nooijer (x) en J. Davidse (x), allen Middelburg; N. den Hollander (x), Oostkapelle; J. W. Riemens (x), Hoek; L. Leijten (x), Serooskerke en H. M. de Hulster, Aardenburg; en de heren: C. P. Hordijk, R. v. d. Werff, J. D. Verburg (x), allen Middelburg; A. J. W. Jobse, Rilyland-Bath; J. Mulder, Goes; A. W. Janse, Terneuzen; F. Fluit (x) en J. J. den Doelder (x), beiden Axel; K. L. Dekker (x), Zaamslag; M. Kooiman (x), O.-.en W.-Souburg; B. v. d. Broeke (x), Veere en G. P. Jobse (x), Serooskerke. Afgewezen' zes kandidaten. De Ulo examens zijn hiermede beëindigd. Door de Rijkswaterstaat te Middelburg werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis met bijbehorend magazijn voor de havenmeester te Zijpe, alsmede de bouw van een magazijn te Anna Jacoba- polder. Laagste inschrijver was het aan nemersbedrijf M. van de Velde Zoon te Bruinisse voor ƒ42.965, 9 Het atoomwapen waarvan de proefontploffing veertien dagen ge leden is mislukt door een defect aan een elektrische leiding, is maandag ochtend op het atoomproefterrein in de Amerikaanse staat Nevada tot ontploffing gebracht. Sinds 1 september 1956 werden op enkele huishoudscholen in Nederland proeven genomen met een opleiding tot leerling-verkoop ster. Het blijkt dat deze proeven ten volle zijn geslaagd. Deze op leiding werd georganiseerd in verband met het feit, dat vele meisjes, na afloop van hun primaire opleiding een betrekking zoeken als leer ling-verkoopster. Ook aan de gemeentelijke Industrie- en Huishoudschool te Vlis singen blijkt voor deze opleiding grote belangstelling te bestaan, zo dat b. en w. aan de raad voorstellen in hun zitting van vrijdag 26 juli als hun oordeel uit te spreken, dat een uitbreiding van het leerplan der Industrie- en Huishoudschool met een opleiding tot leerling-ver koopster nodig wordt geoordeeld. Aan de Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs werd reeds in juni 1956 medewerking verleend voor het stichten van een nieuwe kleuterschool aan de Berlagestraat. In afwachting van de verwezenlijking van deze nieuwbouw werd de kleuterschool tijdelijk gehuisvest in een lokaal van de Prins Bernhardschool aan de Bone- dijkstraat. Nu echter per 1 september aan deze school een zesde leerjaar wordt ver bonden dient het bestuur de beschik king te krijgen over een ander lokaal ter tijdelijke huisvesting van de chr. kleuterschool. Daar binnenkort aan de Schuit- vaartgracht de nieuwe openbare kleu terschool in gebruik wordt geno men, waardoor de openbare kleuter school het tijdelijk in bezit genomen handvaardigheidslokaal van de open bare Jacob Catsschool zal ontruimen stellen B. en W. voor te besluiten dat het handvaardigheidslokaal voor de tijd van één jaar aan het bestuur der Veren, voor Chr. Kleuteronderwijs in bruikleen wordt afgestaan. zich er reeds in de 6e of 7e eeuw hebben gevestigd. Hij concludeert althans, dat het Noorse type sterk behouden is geble ven. Door de verplaatsing van scheepvaart en visserij moest de bevolking naar an dere bestaansmiddelen omzien, die zich in de 16e en 17e eeuw aandienden in de vorm van het dijkwerk. De dijkversterkingssystemen werden met de jaren geperfectionneerd en in de jaren '40 van de vorige eeuw was er spra ke van noodtoestand onder de Westka pelse dijkwerkers. De toenmalige president van het dijks- bestuur, Snouck Hurgronje, was, als lid van de Tweede Kamer in contact geko men met zijn collega, mr. G. Kniphorst, oud-burgemeester van Assen. Mr. Knip horst was eigenaar van een onontgonnen veen in de „Marke van Drouwen" en zo kwam het plan tot overplaatsing van een aantal gezinnen uit Westkapelle naar het Drouwenerveen in de gemeente Borger. De Zeeuwse heren reisden saar Drente, onderzoek en besprekingen volgden en het resdltaat was, dat voor vier gezin nen evenzovele huisjes werden gebouwd met een kavel van 200 vierkante Rijn landse roeden erbij, zulks voor de teelt van aardappelen en groenten. Gedurende het seizoen werkten de vier gezinshoofden - dit waren dus Touten hoofd, Brasser, Bosselaar en Pouwelse in het veen. Zo kregen zij ook gratis brandstof. Een spaarsysteem moest be werkstelligen dat de Zeeuwse kolonis ten huisje en grond hun eigendom zagen worden. Het staat wel vast, dat het werk in het veen de Westkapellenaars meer dan zwaar viel. Zij misten in de eerste tijd voldoen de routine, hetgeen hun werktijden nog langer maakte. Brasser hief zelfs in een brief aan een familielid eens een klaag zang aan over de weinige rust, die hem werd gegund. De tijd, die hij per etmaal niet werkte, zou men thans nog onvol doende als nachtrust vindenWel licht dit en ook het uiteengaan van de wegen van de dijksbestuurpresident en Door het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen is weer overgegaan tot het zenden van aanmaningen om pacht te betalen van de schelpdierenpercelen op de Zeeuwse Stromen. Nu het bedrijf van vele mosselkwekers voor een groot deel is overgeplaatst naar de Wadden zee is betaling van pacht voor indertijd in pacht verkregen percelen niet meer zo vanzelfsprekend als voor 1950. Ook het bestuur heeft dat ingezien en erkend, en daarom is men overgegaan tot het innen van de pachtpenningen volgens een schaal die rekening houdt met de bedrijfsinkomsten die men in Zeeland van zijn percelen heeft gekre gen. Het eigenaardige is nu echter, dat het begrip „in Zeeland" door het bestuur der Visserijen zeer ruim genomen wordt. Men rekent daaronder ook de percelen gele gen op de Oude Tonge Bank, onder Goe- ree Overflakkee. Het is niet de aardrijks kundige fout die hierbij gemaakt wordt, die de kwekers dwars zit, maar het feit niet ressorteren onder genoemd bestuur, dat de percelen op de Oude Tongse Bank maar eigendom zijn van de Ambachts- vrouwe van Grijsoord en Klinkerland. Nu is het zo, dat men bv. mosselen heeft verwaterd of geteeld op de Oude Tongse Bank, waarvoor men pacht verschuldigd is aan genoeipde Ambachtsvrouwe, doch dat daarnaast de percelen die men van de Staat gepacht heeft, braak hebben ge legen. Dan is men toch pacht verschul digd ook van de percelen, die men van de Staat heeft gepacht, omdat men toch mosselen van de Zeeuwse Stromen heeft verkocht. Uiteraard zal men percelen die met kans op succes in cultuur kunnen worden gebracht niet braak laten liggen; de ver anderingen die zich steeds in de Stromen voltrekken en waardoor percelen van goede kwaliteit verminderden en grond die vroeger voor mosselteelt ongeschikt was, nu met succes in cultuur worden gebracht spelen bij een en ander een grote rol. EEN GROOT DETACHEMENT soldaten, mariniers en vliegers in En geland organiseert van 7 tot 16 augus tus a.s. een groot „zoeklichttaptoe" in het White City stadion te Londen. Aan deze taptoe zullen o.a. een zestigtal Spahis de vliegende Algerijnse rui ters van het Franse leger, een van 's werelds kleurrijkste militaire eenhe den deelnemen. Voor deze show oefe nen zij nu in de tuinen van de Tuile- rieën in Parijs. Met een wilde gallop stuiven de pittoresk geklede ruiters de tuin binnen (foto links) om daarna, staande in het zadel, een saluut aan de aanwezigen te brengen (foto rechts). Het Hongaarse vakbondsblad „Nepa- karat" maakt melding van „onrust" on der de arbeiders van veel staalfabrieken. Het blad zegt, dat dit te wijten is aan verlaging van hun inkomsten, het gevaar van werkloosheid en gedwongen zon- dagsarbeid. Vele meisjes en jongens hebben vrij dagmiddag tijdens een bijeenkomst In de Prins van Oranje te Goes getuig schriften ontvangen ter afsluiting van him onderwijs aan de Vakschool voor meisjes en de Ambachtsschool te Goes. Eerst waren de meisjes aan de beurt. Nadat de heer J. de Graaff namens het bestuur van de Ambachtsschool de samenkomst met een kort woord had geopend, heeft de directrice, mej. J. C. Westeyn, met hartelijke woorden de getuigschriften aan de meisjes had uit gereikt. De sanning steeg ten top, toen zij de Ochtmanprijzen uitreikte. Deze prijzen worden immers alleen gegeven aan die leerlingen, die het beste cijfer halen voor gedrag en vlijt. Uiteraard was mej. Westeyn de eerste, die de geslaagde leerlingen gelukwenste met dit resultaat. In het Het jaar 1956 was voor de N.V. De Vitrite Fabriek te Middelburg uitzon derlijk gunstig. Het aantal verkochte lampvoeten bereikte een nieuw hoog tepunt. Behalve in Nederland werden onze ptodukten in 25 verschillende landen verkocht. De financiële resultaten wa ren zeer bevredigend; de verkopen vertegenwoordigden een waarde van f 13,4 miljoen tegenover f 12,2 miljoen in 1955. De winst bedroeg voor aftrek van belastingen f 1.506.976,tegen over f 1.070.299,— in 1955. Enkele incidentele resultaten bui ten het eigenlijke bedrijf hebben ook tot de belangrijke hogere winst bij gedragen. Op technisch terrein werden weder om belangrijke vorderingen gemaakt in de mechanisatie van de produktie- methoden. De hiervoor benodigde be dragen werden met eigen middelen gefinancierd. De kostprijzen moesten omhoog (ho gere lonen e.d.) en daarnaast werden de vooruitzichten voor de afzet on gunstiger met druk op de verkoop prijzen. Dientengevolge was de afzet in de reeds verstreken maanden van 1957 lager dan de overeenkomstige maan den van het vorig jaar. Toch is niet aan te nemen, dat deze teruggang blijvend zal zijn, daar het licht- verbruik in de wereld steeds toe neemt. In enkele exportlanden be staat evenwel de neiging om uit na tionale overwegingen zelf met de fabricage van lampvoeten te begin nen of om deze reeds bestaande produkties uit te breiden. Hoewel de pas momenteel ietwat gemarkeerd wordt, zien we met ver trouwen de toekomst tegemoet. De voorwaarden voor een verdere ont plooiing van onze onderneming zijn gegeven in een zeer modern ingericht bedrijf, een uitstekende kwaliteit van onsprodukt en zeker niet in de laat ste plaats in een zeer toegewijd per soneel, zo lezen wij tot slot in het jaarverslag van deze fabriek. De uitwerking van de plannen voor de verbetering van de Bergen op Zoomse haven, waarover het gemeentebestuur zich Iaat adviseren door een ingenieurs bureau (Witteveen en Bos te Deventer), heeft geleid tot wijziging van de opzet. Het bureau is tot de conclusie gekomen dat het de voorkeur verdient de oude havens geheel aan haar bestemming te onttrekken en een nieuwe haven te bou wen. Deze zou moeten worden gelegd op het gebied achter de dijk van de Theo- doruspolder. De voorhaven met schut sluis zouden dan moeten komen in de richting van het eiland Tholen, ter hoog te van de bocht welke het Bergse Diep maakt naar de dijk toe. (A.N.P.). SCHOONDIJKE Bejaardenbijeenkomst. De ouden van dagen hielden een bijeenkomst in het jeugdgebouw. Ds. Brinkman vertoonde lichtbeelden van oud en nieuw Schoon- dijke, terwijl burgemeester Van Rosevelt de nodige toelichting gaf. Enkele leden van de Herv. vereniging zongen liederen. bijzonder richtte zij zich tot de meis jes, die de praktijk van het leven in gaan. „Het komt er op aan hoe wij ons werk doen", zo zeide zij, waarna zij In het kort het afgelopen school jaar releveerde. Voordien vertelde zij, dat de diploma's voor lerares donderdag zijn uitgereikt en dat alle geslaagden een betrekking in Zeeland hebben gekregen. Ook wenste de heer P. de Munek na mens het gemeentebestuur de meisjes geluk en tot slot de heer De Graaff namens het bestuur, die de dames en kele levenslessen meegaf. De bijeenkomst werd omlijst met zang en muziek van de meisjes onder leiding van de heer J. Kousemaker, hetgeen zeer gewaardeerd werd. De bijeenkomst met de jongens droeg, evenals bij de meisjes, een ongedwon gen karakter. Ook ln deze samenkomst zwaaide de heer De Graaff de scepter. Na het zingen van het Zeeuwse volks lied deelde hij mede, dat binnenkort de aanbesteding van de nieuwe school zal plaats vinden. Het is een gezegend jaar geweest, aldus de heer De Graaff, maar er was ook droefenis. Enkele weken geleden is Rinus Krijger uit Borssele verdronken. Enkele ogenblikken' stilte werd ter na gedachtenis in acht genomen. De di recteur, de heer C. J. Buurman, reikte daarna met een toepasselijk woord de getuigschriften en de Ochtmanprijzen uit, waarbij wij niet onvermeld willen laten, dat de grootvader van de leer ling Oreel, die reeds enkele maanden in het ziekenhuis ligt en daar een voor beeldige ijver aan de dag legt, de Oeht- manprijs voor hem in ontvangst nam. Namens de leerlingen dankten J. van Dalen (tweede klassers) en P. Timmer man (kopklasse) voor het genoten on derwijs. Verder spraken nog de heren .Nonhe bei, leerlingstelsel, W. Louisse namens de Bovag, die de leerlingen met het hoogste aantal punten van de auto monteur, J. de Vries, Wemelding, een boekenbon aanbood, A. de Bruijne, na mens de aannemers, C. Wisse voor de schilders en Oosthoek, eveneens voor het leerlingenstelsel. Alle namen van de geslaagden, zowel van de Vakschool als van de Ambachts school, hebben wjj reeds in onze zater dagkrant gepubliceerd. Voorts verzoeken B. en W. de raad om medewerking te verlenen aan het bestuur der veren, voor Chr. kleuteronderwijs voor het stichten van een nieuwe kleuter school met 2 lokalen en 1 speel- lokaaf aan de Ridderspoorlaan. Deze nieuwe school is bestemd om de kleuterschool onder te brengen, die thans tijdelijk gehuisvest is in de lokaliteiten van het jeugdgebouw der Geref. kerk aan de Rochussen- -straat. Een krediet van f 2300, wordt gevraagd voor de verbouwing van de bij de brandweerkazerne be horende woning van de brandweer commandant. Geboren: Izabella E., dv W. Verburg en M. E. Lauret; Cornelia J. E., dv G. D. Sprangers en A. M. de Raaff; Annette R.t dv P. M. Heijens en C. M. de Hulster te Westdorpe; Johnny A. G., zv J. de Vries en L. G. de Pauw te Sas van Gent; Go- vert C., zv J. J. Kamerik en F. Donze; Adrians J. M., dv J. A. van de Voorde en M. W. van Dijk; Pleuntje M., dv A. F. Arenthals en M. A. Wiemes te Axel; Anthonie, zv A. A. F. F. Guérand en R. Cornelisse; Matthijs L. J. M., zv M. L. Ruytenburg en W. J. M. van Dort te Schoondijke; .Marc G. M., zv A. H. Ver- meirssen en H. A. S. Wiskerke te IJzen- dijke; Sonja M. A., dv A. J. M. de Rijck en S. C. Grijp. Ondertrouwd: C. H. Lauret, 30 j. en J. C. Jansen, 22 j.; J. L. van Es, 31 j. en G. A. van Eek, 23 j. Getrouwd: J. D. Bohme, 35 j. te To ronto (Canada) en W. C. van Brakel, 27 j.;J. de Hamer, 63 j. te Heinkenszand en M. E. van de Walle, 53 j. Overleden: A. van Reeth, 81 j.; A. J. de Vos, 88 j. •s-HEER ARENDSKERKE Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus S. M., zv J. C. Steijn en C. M. Smits; Maria W. A., dv J. de Jonge en M. M. Oostdijk; Antonia J. G., dv J. M. Paauwe en M. L. van der Maale; Hubertus C., zv J. W. Grim en J. Vermeule. Gehuwd: A. P. Verschuure, 29 j. en M. C. Schrijver, 21 j.; J. de Kok, 22 j. en B. Weststrate, 21 j.; H. Verbrugge, 23 j. en J. M. Boonman, 23 j.; W. D. van den Dries, 27 j. en A. C. M. Menheere, 23 j.; J. de Muijnck, 21 j. en A. v. d. Klooster, 20 j. Overleden: J. Huissoon, 86 j., weduwe van P. Boone; W. de Visser, 65 j., echt genote van P. Goud. HEINKENSZAND Burgerlijke Stand. Geboren: Abraham L, z.v. C. I. op 't Hof en C. C. Blok; Petrus N. A., zv P. A. Rijk en A. de Jonge; Geeraxd P., zv M. J. Verschiere en A. de Jonge; Adriaan L., zv M. J. Melio en M. A. Karelse; Adriaan, zv A. Polak en P. Karelse; Catharina M., dv W. L. Hirdes en M. Kaas. Ondertrouwd: C. Boonman te Baarland en N. Traas. Gehuwd: C. de Jonge te 's-Heer Arends kerke en J. A. Vermeulen; L. Vermue te 's-Heer Arendskerke en C. Geus; C. de Jonge te Ovezande en E. C. Koens; F. J. de Lange te Goes en P. J. de Reiger. Overleden: N. de Vos, e.v. M. de Wilde, 66 j.; P. Nijsse, w.v. P. Kuzee, 90 jaar. KATTENDIJKE Burgerlijke Stand. Geboren: Jobina J. M., dv L. Steijn en M. C. Nijsten. Gehuwd: M. C. Saaman, 26 j. te Krui ningen en J. Ruissen, 22 j. OOST- EN WEST-SOUBURG Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. A. Stroo, 24 j. en P. D. Uijl, 20 j.; J. Franse, 49 j. en E. M. Provoost, 48 j.; M. J. Lunenburg, .19 j. en J. Post, 18 j. Getrouwd: G. C. Janse, 28 j. en A. S. de Rijke, 21 j. Overleden: J. Huibregtse, 94 j. KLOETINGE Bevordering. Ter aanvulling van de overgangsexamens aan het Chr. Lyceum te Goes dient nog vermeld te worden, dat ook Han Luyk is bevorderd. Hij gaat van de eerste naar de tweede klas. YERSEKE Raad. Vanavond om acht uur komt de raad bijeen. Een 12-tal punten staat op de agenda. De hoofdinspecteur-titulair van 's rijks belastingen O. E. Alberti, hoofd van de inspectie der belastingen te Oostburg, is verplaatst naar Drachten en aange wezen ais hoofd van de inspectie der belastingen aldaar. Het is thans vrijwel zeker, dat de jaar lijkse bonds-stranddag van de Konink lijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen, ditmaal voor het eerst in Vlissingen zal worden gehouden en wel op zaterdag 17 augustus. Diezelfde dag zal in het Kanaal bij Middelburg ter hoogte van de oude zwemschool een reddingsdemonstratie met een autocabine worden gegeven, ter wijl op de Middelburgse Markt films over bet reddingswerk zullen worden vertoond.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5