Voortreffelijke samenwerking tussen Indonesische en Nederlandse kerken „Euphonia" organiseerde muziekconcours te Goes Bruinvis kreeg vierde nederlaag te slikken Zeiljacht „Waterman" een wrak veranderd in 7 N A V O-mijnenveegoef ening in zuidelijke Noordzee Amsterdammer Prins snelste in Kanaal door Walcheren Zendingsmiddag classis Goes Levend schaakspel te Vlissingen „O.K.K." Schoondijke kreeg eerste prijs Waterpolo MIDDELBURG Damesvoetbal in Middelburg Tien studenten zochten ontspanning. Gestrand op Walcherse kust Inderdaad, een verfijnd genot! AMERICA'S BEST TOBACCOS Bank voor bejaarden te 's-Gravenpolder Waardevolle eiyaringen opgedaan Jan Dirkse favoriet bij de Zeeuwen V eilingsber ichten Kampioenschap machineschrijven Maandag 15 juli 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Op de zaterdag te Goes in de Oosterkerk gehouden classicale zendingsmiddag van de Geref. Kerken heeft ds. H. Schut, missio- nair-predikant te Blora, uitgezon den door de kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, op boeiende wijze vertelde over zijn werk in de classis Blora. Doch ds. Schut beperkte zijn causerie niet tot zijn eigen arbeid, met veel dankbaarheid gewaagde hij vooral ook van het werk, dat door de Ja vaanse kerken wordt verricht. De samenwerking tussen de Indonesi sche en Nederlandse zendingsar beiders is voortreffelijk. Wij vul len, zei ds. Schut, elkaar aan en wen leren veel van elkaar. Ds. Schut vertelde dat de recht streekse prediking van het Evangelie meer en meer geschiedt door de Ja vaanse predikanten. De Nederlanders blijken zoveel mogelijk in de schaduw staan. Dit is ook verstandig, aldus ds. Schut, want de Javaanse predikanten en evangelisten weten veel beter het juiste tempo te bepalen en weten be ter dan de Nederlanders hoe de bevol king moet worden aangesproken. De Indonesische zendelingen accep teren de Nederlandse missionaire pre dikanten graag, zei ds. Schut voorts. Er is sprake van een volledig vertrou wen, dat zijn basis heeft in de weten schap dat men hetzelfde doel na streeft: het bevorderen van de komst van Gods Koninkrijk. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan en in het kader van de De Ruyterfeesten voerde de Vlissingse Schaakclub een levend schaakspel op. Daarbij werden de paarden voorge steld door pony's. De Koningin en de lopers waren gestoken in 17e eeuwse kledij, terwijl de meisjes van het bal let Soesman uit Domburg de pinonen uitbeelden en de bewegingen van de ze stukken in dansvorm uitvoerden. De opzet van dit levende schaak spel was buitengewoon aardig. Jam mer, dat het voor de toeschouwers zo ïlecht te volgen was. Tenslotte betoogde ds. Schut dat er naar moet worden gestreefd dat de Nederlandse zendingsarbeiders steeds meer op de achtergrond gaan werken, bijv. catechisatieboekjes schrijven, lie derenbundels samenstellen en kader cursussen organiseren. Diverse vragen werden gesteld, waaruit bleek dat er een hartelijk me deleven met de zending is. Ds. Schut vond hierin gelegenheid op het zen dingswerk dieper in te gaan. Het aantal belangstellenden op de ze middag had groter kunnen zijn. BORSSELE Ouden van dagen. De Ouden van Da gen maakten hun jaarlijkse reis vla Ze- venbergsehoek naar Den Haag. Er werd een beoek gebracht aan Maduro- dam en Panorama Mesdagh. Daarna werd een rondrit gemaakt over de Scheveningse boulevard. Door stagna tie was de thuiskomst veel later dan was bepaald, maar de muziek bleef wachten om de Ouden van Dagen te verrassen met een pittige mar3. Met voldoening kan de muziekvereni ging „Euphonia" te Goes terugzien op de viering van het 70-jarig bestaan van het gezelschap. Het ter gelegenheid hiervan georganiseerde federatief muziekcon cours is in alle opzichten geslaagd. De mars-, tamboers- en concertwedstrijden trokken grote belangstelling van het pu bliek, evenzo het concert dat de chr. mu ziekvereniging „Hosanna" het jubileren de korps aanbood, de taptoe, die een duizendkoppige menigte in het late avonduur naar de Markt trok. Het begon reeds met het ongedwongen karakter van de officiële ontvangst op het stadhuis door het college van b. en w. Burgemeester mr. W. C. ten Kate wees op de waarde van „Euphonia" voor de Goese gemeenschap en voorzitter A. Vermaire dankte de gemeente voor de fi nanciële en materiële hulp. Verder voer de nog het woord de heer Van de Heuvel, prov.. voorzitter van de federatie Noord- Brabant. Daarna begon de marswedstrijd, waar bij het uiterste van de muzikanten werd gevergd, want de jury, bestaande uit de heren Boedijn, De Mever en Ogier, was zeer streng in de beoordeling. De Kon. harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen behaalde in de afdeling uitmuntendheid een tweede prijs met 30 pt, „Schelde- galm", Hansweert, 2e pr. 33 pt. Tamboerwedstrijd: Scheldegalm, 2e pr. 31 pt. (derde afdelingl; „Ons Genoegen", le pr., 34 pt (afdeling uitmuntendheid). Concertwedstrijd: tweede afdeling fan fare: „Oefening Baart Kunst", Hoofd- In de 2e klasse K van de landelijke waterpolo-competitie kreeg Bruinvis de vierde achtereenvolgende neder laag te slikken. Ditmaal verloren de Sassenaren met 51 van R.Z. en P.C., dat door deze overwinning de eerste punten binnenhaalde. Surae kwam in eigen bad tegen Z.P.B. niefverder dan een 0—0 gelijk spel en doordat Z.P.B. met 2—0 baas bleef over Baronie, kon het alleen aan de kop komen. De stand is nu: Z.P.B. Surae Baronie R.Z. en P,C. Bruinvis 4 3 1 0 7 9—3 3 2 1 0 5 10— 4 3 2 0 0 4 10— 5 4 1 0 3 2 11—14 4 0 0 4 0 5—19 HEREN Bij de heren in de king Zeeland werd slechts een wedstrijd gespeeld. Luctor 2 boekte de eerste zege, want S.Z.V. 2 moest met een 21 nederlaag naar Souburg terug. De stand is hier: Zeehond Bruinvis 2 Luctor 2 Ganze S.Z.V. 2 4 4 0 0 8 40— 1 4 2 0 2 4 9—13 4 1 1 2 3 4—23 3 1113 5—5 3 0 0 3 0 2—18 DAMES Ook bij de dames was er slechts een wedstrijd. Luctor verspeelde he eerste puntje, want het moest tegen Zeehond met een 33 gelijk spel genoegen ne men. De stand is: Nederlandse journalisten verloren van Belgische collega's In het gezellige recreatie-oord te Aardenburg speelde het Nederlandse Journalisten-elftal een voetbalwed strijd tegen een combinatie van Belgi sche en Zeeuwse journalisten. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de Belgen door beter combineren een licht overwicht hadden. Toch namen de Nederlanders de leiding door mid denvoor Trebert, Haentjes zorgde ech ter al spoedig voor de gelijkmaker, waarna Engels nog voor de rust de Belgen een voorsprong bezorgdee De tweede helft begon met een Ne derlands offensief, dat echter niets op leverde. Toen de Belgische midden voor Eirwegh de stand op 31 bracht, leek het pleit beslecht, doch een goe de doorbraak stelde Trebert in de ge legenheid de achterstand tot 32 te reduceren. Hiermede kwam het ein de. Voor de wedstrijd werd het gezel schap door burgemeester Van Dongen zamenlijk de Sint Baafskerk werd be- op het stadhuis ontvangen, waarna ge- zichtigd. Na afloop verzamelden allen zich aan een Belgische wafelmaaltijd. Deze wedstrijd gold als thuiswed strijd van de Belgen. De returnmatch zal eind augustus in Kaatsheuvel wor den gespeeld. Luctor Zeehond Ganze S.Z.V. 17— 4 11— 5 1—10 1—11 Propagandamars „Juliana" Het pijpercorps Juliana zal woens dagavond een propagandamars houden door het Zand en het park de Grif fioen te Middelburg. De optocht vertrekt 's avonds 8 uur vanaf het jeugdgebouw op het Zand in de Kerkstraat en gaat langs de vol gende route: Kerkstraat, Oude Koude- kerkseweg, Burgerweidestraat, Poe- lendaelseweg, De Ruyterstraat, Tromp straat, Baarsjesstraat, Langevieleweg, Bankertplein, Bankerstraat, Koningin- nelaan, Breeweg, Zanddorp, Tennis baan, Langevielesingel, Olmenlaan, Seisweg, Seissingel, Langevielesingel, Naereboutstraat de Duyterstraat, Oude Koudekerkseweg, Kerkstraat, Kerk steeg. plaat, 57 pt, eerste afdeling „Schelde galm", 3e pr, 78 pt., afdeling uitmuntend heid; „Crescendo", Heiningen 2e pr., 97 pt, ere-afdeling; „Ons Genoegen", 2e pr., 80 pt; vaandelafdeling: „Oefening Kweekt Kunst", Schoondijke, le pr., 102 pt. In de avonduren verzorgde „Hosanna' een uitstekend concert in de tuin' van het Schuttershof en „Ons Genoegen' te Vlissingen tot slot in het licht van de schijnwerpers een taptoe. De eerste damesvoetbalwedstrijd in Zeeland, op Modderoord te Middel burg gespeeld ten bate van Sport steunt Zonneveld trok maar liefst 2000 toeschouwers. En zij hebben er beslist geen spijt van gehad, want de dames van E.M.M. en de „Modinettes" achter welke fraaie naam zich elf meisjes van de Zeeuwse Confectiefabriek verscho len, gaven een vlot partijtje weg. Na tuurlijk zonder systeem, maar allen bezield met de gedachten „Waar de bal is moet ik ook zijn". De jeugdige schonen waren niet bang van een duwtje en er werd nog al eens een been geraakt inplaats van-de bal. Voor de rust begrepen de dames waarschijnlijk niet, dat het de bedoe ling van een voetbalwedstrijd is om doelpunten te maken. De stand bleef namelijk dubbelblank. Na de rust ging het ineens beter. De doelverdedigster van de Modinetes was naar de vleugel verhuisd, en zij begreep wel waar het om ging. Na eerst een van haar mede speelsters een niet te missen kant ge geven te hebben, voerde zij in haar eentje de voorsprong op tot 30. Dat werd de E.M.M.'sters toeh te erg en in eeri hevig slotoffensief wisten zij in te lopen tot 32. Beide aanvoersters kregen na afloop bloemen en Sport steunt Zonneveld was bijna f 240,rijker. 0 Bjj de aardbevingen in Perzië op 1 en 2 juli zijn drieduizend mensen om het le ven gekomen en vijftienduizend gewond en dakloos geworden, aldus deelt de Per zische legatie te Den Haag mede. Het op de Zeeuwse stramen ver maarde zeiljacht „Waterman" uit Veere in zijn „jonge" jaren een veerbootje is zondagmiddag, na stranding op de Walcherse kust bij Biggekerke, in korte tijd in een wrak veranderd. De Waterman is eigendom van de heer A. Cranenburgh uit Veere, die dit jacht voor een viertal dagen had ver huurd aan een groep van tien studen ten. Vorige week vrijdag had de Wa terman nog een nieuw stel zeilen ge kregen en tijdens de zaterdag gehou den proefvaart hield het jacht zich uitstekend. De studenten, grotendeels afkomstig uit Rotterdam, wilden zondag met de Waterman van Veere naar Vlissingen zeilen, over de Westerschelde. Ter hoogte van Biggekerke wierp men het anker uit, omdat men wilde profteren van de enkele uren later intredende vloedstroom. Waarschijnlijk heeft men de kracht van wind en water op deze platbodem onderschat, want korte tijd na het uitwerpen van het anker schoot de ankerspil los en werd het jacht op het strand geworpen. Ondeskundig: heid en onbekendheid met de Zeeuwsè stromen is wel een van de hoofdoor zaken der stranding geweest, omdat het onbegrijpelijk is, dat men met een platbodem type botter tijdens straffe wind, zich vlyak onder de kust begeeft. Op het strand De studenten konden bij wijze van spreken zó van boord op het strand stappen. Een deel van de scheepsin- ventaris en hun persoonlijke eigen dommen werden in veiligheid ge bracht. Inmiddels was de vloed ko men opzetten. Het water, door de wind opgezwiept, liet weinig aan het schip intact en in enkele uren tijd was het eertijds zo fraaie zeiljacht een wrak geworden. Her- en derwaarts langs het strand spoelden delen van het schip aan. Het jacht was verze kerd. Attent. De reddingboot uit Breskens, de Prs. Wierdsma, verliet omstreeks half drie de haven van Breskens omdat er be richt was gekomen, dat enkele opva renden in nood zouden verkeren en het jacht niet meer konden verlaten. Toen de reddingboot bij het wrak aan kwam stonden de studenten echter reeds lang op de veilige wal. De komst der reddingboot werd begroet met de laconieke woorden: „interes sant en attent". Doch het geven van een sein naar de reddingboot, dat men veilig aan wal was, werd achterwegg gelaten. Zodat de reddingboot enkele malen rond het hoogliggende zeiljacht moest „varen" voordat men met een gerust hart de terugtocht naar Breskens kon aanvaarden ongecorrigeerd (Ingezonden mededeling adv.) De gemeenteraad van 's-Gravenpol der heeft vrijdagavond besloten een krediet van f 150,- beschikbaar te stel len voor het plaatsen van een houten bank in het centrum van 's-Graven polder. De bank zal 5 meter lang zijn. De bank komt voor het gemeentelijke aanplakbord te staan. De raad besloot voorts in de Boom gaardstraat eenrichtingverkeer vooi motorvoertuigen in te stellen. 's-GRAVENPOLDER Spreekbeurt. Ds. W. C. Lamain zal dinsdagavond a.s. om half zes een spreek beurt vervullen te 's-Gravenpolder. Ongeveer zeventig oorlogsbodems van België, Frankrijk, West-Duitsland, Por tugal, Groot-Britannië en Nederland heb' ben deelgenomen aan een gemeenschap pelijke NAVO-oefening in de zuidelijke Noordzee, welke oefening omvatte het vegen van mijnen en het optreden tegen snelvarende vijandelijke patrouilleboten. De oefening heeft tien dagen geduurd. De algehele leiding berustte bij admiraal Sir Frederic Praham, commandant van de North sub area van het kanaalcom mando van de NAVO. De deelnemende schepen, voornamelijk mijnenvegers doch ook jagers en snelva rende patrouillevaartuigen, hebben waar devolle ervaringen opgedaan op het ge bied van gezamenlijke operaties en van samenwerking met vliegtuigen. De oefe- De 15e internationale Scheldebeker- z wemwedstrijd kon zaterdagmiddag geen doorgang vinden in verband met de hoge golfslag op de Schelde, die weliswaar niet zo bezwaarlijk voor de deelnemers zou zijn geweest, doch het de roeiers onmogelijk zou hebben ge maakt, hij de zwemmers te blijven. In plaats hiervan werd er nu een zwemwedstrijd gehouden in het Ka naal door Walcheren van Middelburg naar Vlissingen over een afstand van 5 km. De belangstelling voor deze wedstrijd was bijzonder groot. Reeds vrij kort na de start bij het zwembad in Middelburg nam de Am sterdammer R. Prins de kop. Met re gelmatige slag sneed hij door het wa ter en langzaam maar zeker groeide de afstand tussen hem en zijn naaste concurrenten. Van enige strijd om de eerste plaas was dan ook geen sprake en onbedreigd stapte Prins onder har telijk applaus als eerste bij het Vlis singse zwembad uit het water. Zijn tijd was 1 uur 16 minuten 10.8 secnode. Ruim drie minuten na de winnaar passeerde mej. A. Sanderson van De Robben uit Hilversum de finish. Uit handen van dr. H. P. Veening mocht zÜ voor deze prestatie bloemen in ont vangst nemen. Twee minuten later kwam mej. A. Prins, het jeugdige zus je van de winnaar, als derde binnen. Na een felle strijd met zijn clubge noot P. Rotte, met wie hij vrijwel de gehele wedstrijd samen had gezwom men, wist Jan Dirkse van Luctor uit Middelburg de vierde plaats te bezet ten met een achterstand van elf minu ten op de winnaar. Hij werd daarmede tevens de eerst aankomende Zeeuw. Rotte deed er slechts vier seconden langer over. Drie kwartier na de winnaar kwam als laatste mej. C. Fres van De Krab ben uit Bergen op Zoon binnen. Daarmede hadden alle twintig deel nemers de tocht volbracht. De uitslagen waren: 1. R. Prins (DJK, Amsterdam) 1.16. 10.8; 2. mej. A. Sanderson (De Rob ben, Hilversum) 1.19.31; 3. mej. A. Prins (HDZ, Amsterdam) 1.21.38; 4. Jan Dirkse (Luctor, Middelburg) 1.27. 10; 5. P. Rotte (Luctor, Middelburg) I.27.14: 6. A. O. Busschaert (ROSC, Oostende) 1.28.54; 7. Parry (Penguins Club, Limegrove of Hammersmith) 1. 30.38; 8. mej. T. Tenkink (HDZ, Am sterdam) 1.31.45; 9. mej. J. M. Haat- sen (VZC, Vlaardingen) 1.32.39,5; 10. R. Mol (AZ&PC, Amersfdort) 1.32.40; II. mevr. A. de Vos-van Gerven (Su rae, Breda) 1.35.6; 12. C. Wagenaar (SZV, Souburg) 1.35.25; 13. S. Ven- tevogel (De Zeehond, Vlissingen) 1.36. 47; 14. W, van der Steen (SZV, Sou- GOES, 13 juli. Export- en industrie veiling; per kg: Jecunda I en II 6272. afwijkend 52; frambozen in krat export 282, id. II 172—200; rode bessen II export 126, 80, id. Duitse zure I en II 107; Zwarte bessen export 437—453, id. II 267, id. af wijkend 80. Gewone veiling; rode bessen II 116; oranjepruimen II 6172; witte bessen 3845; kruisebssen 4855; Madame Moutot II 100120. Kersen per kg: Zoete morellen II 6795; inspecteur Lohnes II 77—108; klerken II 97—120; varikse zwarte II 78116; eierkrieken II 65; Wil- helminakers 1112, II 57; vleeskers n 105; bevelanders II 95; markiezen II 128. Per doos: bramen 42. KAPELLE, 13 juni. Aardbeien zon der dop: Jecunda II 63,20, afw. 58,90— 63,20; M. Moutot H 64, afw. 45; Climax II 54; rode bessen H exp. 120,30131,30, H ind. 125,80126,30, III 110; zwarte bessen I 4,434,48, II 2,84; kersen: markiezen I 149—192, II 106, klerken I 115—134, II 100 —ƒ116; morellen 1 107—122, H 70—76; varikse zwarte I 8086, II 68; krieken II 91; insp. Lohnis Hedelfinger I 145—154; vr. van Werden I 161; Mierlose zwarte I 6680; citroenkersen I 97; mei kersen I 78, Wilhelmisakers I 81—120; vleeskersen I 77; kersen III 2555. Aardbeien per kg II 116140, id. per doos I 55; kruisbessen per doos I 11 19, id. per kg I 37—57; oranjepruimen I 76—79; frambozen per doos I 3453, II 31—37. Dubb. prinsessebonen I 164179. KLOETINGE Raadsagenda. De gemeenteraad van Kloetinge vergadert maandagavond half acht. burg) 1.38.59; 15. mej. R. de Vries (HDZ,Amsterdam) 1.41.44; 16. M. Cal- jouw (SZV,Souburg) 1.43.36; 17. Jac. Sinke (Zeehond, Vlissingen) 1.44.43; 18. F. van Giessen (Luctor, Middel burg) 1.51.40; 19. mej. J. Pinxteren (Surae, Breda) 1.51.40; 20. mej. C. Free (De Krabben, Bergen op Zoom) 1.59.15. ning heeft in belangrijke mate bijgedra gen tot de ontwikkeling van een unifor me wijze van mijnenvegen voor alle hierbij betrokken landen, aldus de ma- rnevoorlichtingsdienst. Voorts heeft de oefening geleid tot ver sterking van samenwerking tussen Groot-Britannië, Nederland en België, aangezien marinepersoneel van deze drie landen tezamen het hoofdkwartier te Chatham bemande. De Nederlandse eenheden waren Hr. Ms. onderzeebootjager Rotterdam en de squadrons mijnenvegers 123 en 127. Vele van de schepen liggen thans te Sheer- mess en Chatham, alwaar een slotcon- ferentie wordt gehouden. Jaap van Stee werd jeugdkampioen handboogschieten Jaap van Stee van St. Sebastiaan uit Yerseke behaalde tijdens de Zeeuwse klasse-kampioenschappen handboogschie ten het Zeeuwse jeugdkampioenschap. HU eindigde met 210 punten op de twee de plaats achter C, D. Raas van Soranus H uit Heinkenszand, die met 214 punten winnaar werd. Op de derde plaats kwam de Zeeuwse jeugdkampioen 1956, C. Geus van Juliana uit Kwadendamme met 207 punten. Dan volgden H. Steenbakker van Juliana en C. Lindenberg van St. Sebastiaan, beiden oud-jeugdkampioen van Zeeland, ieder met 206 punten. H. Steenbakker werd kampioen van de A-klasse. In de B-klasse ging de titel naar M. Zoetewey van St. Sebastiaan en in de C-klasse naar M. Glerum van de zelfde sociëteit. De wedstrijd had een bijzonder span nend verloop en er werd uitstekend ge schoten. Men mag dan ook verwachten, dat de strijd om het kampioenschap van Zeeland, welke eind augustus wordt ge houden, eveneens bijzonder spannend zal zijn. De uitslag was: Meeste punten: 1. C. A. Raas, Soranus II; 2. J. van Stee, St. Sebastiaan; meeste rozen: 1. C. Lindenberg, St. Sebastiaan; 2. M. Zoetewey, St. Sebastiaan; meeste negens: 1. H. Steenbakker, Juliana; 2. C. v. d. Vliet, St. Sebastiaan; meeste achten: 1. C. Geus, Juliana; 2. P. Schreurs, So ranus II; meeste zevens: 1. M. van Stee, St. Sebastiaan; 2. L. Geus, Juliana; mees te zessen: 1. M. Steenbakker, Juliana; 2. C. Bek, Soranus II; meeste vijven: 1. C. Pekaar, St. Sebastiaan; 2. P. de Koeyer, St. Sebastiaan; meeste vieren: 1. J. Beu lens, Juliana; 2. M. Geus, Juliana; meeste drieën: 1, B. Morlauw, Juliana; 2. Jac. Mieras, St. Sebastiaan; meeste tweeën; 1. C. M. de Jong, Soranus II; 2. M. Beneden, St. Sebastiaan; meeste enen; 1. Jac. Ste- ST. ANN ALAND Huisslachtvergunning. In de maand juni werd ter gemeentesecretarie van Sint Annaland nog één vergunning uit gereikt voor huisslachting. Pinkstercollecte. De Pinkstercollecte ten bate van de Gereformeerde Zendings- bond in de Ned. Herv. kerk heeft ƒ478,95 opgebracht. HANSWEERT Bazarcommissie opgericht. Te Hans- weert is een bazarcommssie opgericht, welke op 27 en 28 sept. 1957 een bazar wil organiseren en waarvan de baten zullen zijn voor de reparatie van het kerkorgel van de Ned. Herv. kerk te Hansweert. De volgende personen heb ben zitting in het bestuur: Voorzitter, W. Pouwer; secretaris, H. G. Griep; penning meester, A. Taillie; bestuurslid J. le Clercq; id. mevr. Griep-de Jonge. KAPELLE Eerste bramen in Kapelle. Op de veiling in Kapelle zijn vrijdag de eer ste bramen van dit seizoen weer aan gevoerd. Reeds enkele kwekers had den een zij het nog kLin partij tje op de veiling. De prijs lag tussen 54 en 60 ct. per doos van 2 ons. Verwacht mag worden dat de aan voer van dit produkt zal toenemen. Er wordt dit jaar enkel in Kapelle een bramenaanvoer van betekenis ver wacht in ons land. In vele andere stre ken hebben de kwekers na de strenge winter van het vorig jaar, hun strui ken gerooid. In Kapelle staat het ge was er nu echter zeer goed voor en men rekent daar op een goede oogst, die zeker 200.000 kg groot zal kunnen zijn. OUD-VOSSEMEER Een mooie dag. De jaarlijkse reis van de Ouden van Dagen leidde ditmaal via Waalwijk naar het bekende speeltuin complex „De Eftellng". Hier bracht men het grootste deel van de dag door. Na in Breda een prima middagmaal te hebben genuttigd, sloeg men de weg naar huls In, waar de muziek hen naar het plein voor het Raadhuis bracht. Mevr. Blaauw nam afscheid van de N.C.V.B.-Zeeland Tjjdens de jongste NCVB-vergadering heeft mevr. Blaauw afscheid genomen als presidente van de afdeling 's-Heer Arendskerke. De gewestelijke presiden te, mevr. De Jong-Bikker uit Middel burg, sprak namens het gewest Zeeland woorden van dank tot mevr. Blaauw voor het vele werk, dat zjj heeft ver» richt als Hoofd-propagandiste In Zee land. Mej. Van Antwerpen dankte haar namens de afdeling voor al het goede dat ze voor de afd. 's-Heer Arendskerke heeft gedaan en bood haar namens de leden een geschenk en een boeket bloe men aan. Daarna was er gelegenheid voor de leden persoonlijk afscheid te nemen van de scheidende presidente. De wedstrijd om het Nationale Kam pioenschap in machineschrijven, die se dert 1951 jaarlijks ter gelegenheid van de Damesbeurs wordt gehouden, zal dit jaar op 28 september in de rotonde van de Houtrusthallen plaats vinden. Er zal geen onderscheid worden ge maakt tussen elektrische en nlet-elek- trisehe machines. Bij deze wedstrijd wordt behalve snel heid ook accuratesse beoordeeld. Im- mes typen alleen is geen kunst, maar wel snel typen zonder fouten. De erva ring heeft geleerd, dat zich deelnemers hebben aangemeld, die In nauwkeurig heid te kort schoten. Een extra accura- tesseprijs wordt uitgeloofd voor de deel nemer die het laagste fouten-percentage heeft. De secretaris van het Nederlandse Pencentrum de heer W. Brandt, heeft meegedeeld, dat het bestuur van het centrum telegrafisch bü de Hongaarse premier heeft geprotesteerd tegen de doodstraf, opgelegd aan Hongaarse ketee, St. Sebastiaan; 2. J. de Jonge, o- schrijvers, en intrekking van het von- ranus II, nis heeft gevraagd.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3