Zesde werd Zeeuwsch Dagbladwandeltocht familiefeest gezellig Grote zege van Olympia NWB-official: Belangrijke vooruitgang in kwaliteit Enthousiast weekend van Vrij Evangelische jeugd Driewegenaars wilden het maar eens proberen... GEWA-Breda en Padvindsters-Goes weer eersten KORFBAL Overwinning van de Poel KRIS-KRAS door wandelland in Feest Zierikzee We komen volgend jaar vast terugF Jongen verdronken te Kloetinge Korfbaluitslagen Het geloof geeft grote blijdschap Zoals ook bij de 100 km^mars HET R ODE KR UIS STOND ZIJN MANNETJE WEL Zon bakte maar weinig blaren Nagekomen advertenties Maandag 15 jun ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 „Tot mijn genoegen heb ik kunnen constateren, dat deze wandeltocht van het Zeeuwsch Dagblad er nog beter uitzag dan voordien. Wat de kleding betreft, bijvoorbeeld, heb ik een enorme vooruit gang gezien en dat is verheugend". Dit zei de heer Okkeloen, vertegenwoordiger van de Neder landse Wandelsport Bond uit Utrecht vóór hij de prijzen uitreikte. En zo was het ook. Het doet altijd prettiger aan, wanneer in een keurig landschap, waar ook de Goese omgeving om bekend staat, zich groepen in keurige formaties langs de kronkelenwegen slin geren. Goes, Wemeldinge, Kattendijke, Kapelle en Kloetinge waren er getuige van, dat een lange rij van 685 wandelaars door de dorpen trok. Hier kwam nog bij, dat er zowel op 10, 15 als 25 kilo meter afstand praktisch geen vermoeidheid te be kennen vield. Zo goed als alle wandelaars, indi vidueel of in groepsverband hadden er bij de uit nemende weersomstandigheden bepaald „zin" in. Men vond het leuk de vrij ingewikkelde, juist daardoor zo aantrekkelijke route te volgen, terwijl het gezellig was onderweg de Rode Kruis-auto waarvan gelukkig bijna geen gebruik is gemaakt de wagen van de jury en het Zeeuwsch Dag blad langs te horen snorren. Men weet dan, dat er gewerkt wordt om het de wandelaars zo aange naam mogelijk te maken K.v.K. Tcrneuzen verleent E.T.I. medewerking De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Terneuzen heeft besloten in de toekomst medewerking te ver lenen aan het Economisch Technolo gisch Instituut te Middelburg en haar subsidie hiermede in overeenstemming te brengen. Beter mosselweer De temperatuur is nu heel wat gedaald De bestellingen voor mossels kunnen nu onder betere omstandigheden worden uitgevoerd dan verleden week. Ook de mosselconservenfabrieken, die in de war me dagen 30 35 dode mosselen had den kunnen nu weer volop draaien. De kwaliteit der geleverde mosselen is goed. Doordat de vakantie's de gelederen van de Zeeuwse korfballers aardig hadden gedund moesten liefst 9 wedstrijden voor deze zaterdag worden uitgesteld, terwijl bovendien nog twee clubs verstek lieten gaan. In de eerste klasse werd uit gesteld Tjoba 1Volharding 1. Hierdoor kwam Tjoba 1 alleen op de onderste plaats aangezien Olympia 1 het stoute stukje uithaalde om Animo 1, in Souburg nog wel. met liefst 105 te kloppen. Bij na alle doelpunten vielen na de rust aan gezien de stand toen pas 11 was. Ove- dat nu niet alleen Tjoba maar ook Ani mo 1 passeerde op de ranglijst. Scampolo 1 stelde wat teleur door met 51 te verliezen van Vios 1, dat hierdoor derde werd op de ranglijst. De stand in de eerste klasse is nu: Swift 2 712, Togo 1 7—11, Vios 1 9—10, Volharding 8—7, Scampolo 87, Olympia 186. no 1 En het was aangenaam. In alle opzichten. Velen van de tippelaars hebben door deze wandeling te lopen weer een stimulans gevonden om over enkele weken aan de Vierdaagse afstandmars in Nijmegen deel te nemen. Men zag hierdoor de toekomst weer optimistisch tegemoet. Dat was trouwens wel aan te zien. Overal, waar je ook kwam vrolijke, op gewekte gezichten en de groet aan de kijkers langs de weg, hield meer in, dan alleen maar „gedag zeggen". Het was opnieuw een bewijs, dat de wandel sport beslist niet iets ouderwets is. Het was pure reclame voor een sport, die helaas maar al te weinig wordt beoefend. De GEWA uit Breda was er ook. Natuurlijk was de Gestichtswacht er. En waarschijnlijk was het groepje (se- mi-militairen) naar Goes gekomen om bij voorbaat zeker te zijn van een prijs. Het was voorbeeldig zoals deze Brabanders de 25 kilometer hebben „genomen". Zonder enige krachtsin- WE ZIJN ZOMAAR kris-kras door wandelland gegaan, zater dagmiddag. Hier eens een praatje gemaakt, daar even aansteken. Maar overal proefden we de ge zellige sfeer, die zolangzamerhand traditie geworden is bij de Zeeuwsch Dagblad wandeltochten, „'t Is er gewoon niet uit te slaan", lachte een oude-getrouwe tippe laar ons toe, en hij zette meteen de sokken er weer in. .0 Kees en NettieAmpt uit Bergen op Zoom waren op goed geluk naar Goes gekomen, ondanks hun jeug dige leeftijd (14 en 12 jaar). Bjj de Zeeuwse Honderd Kilometer hadden ze gehoord, dat het Zeeuwsch Dag blad ook kortere tochten organi seerde. „Daar zijn we dan maar mee begonnen" zei Kees, „later misschien eens de honderd". Enthousiast Er waren meer Bergen-op-Zomers. O ja. Neem bijvoorbeeld die zes meisjes van de Zeeuwse Confectie Fabrieken aldaar. Een van hen was vorig jaar van de partij geweest. Haar enthousiasme had ook de vijf andere meisjes mee naar Goes ge bracht. „Volgend jaar neem ik er nog meer mee". i# „Obadja" uit Kamperland verdient ook een pluim. En zeker de volijve rige leider, die de stemming van zijn 30 man sterke jeugdgroep zo pico- bello wist te houden. In 't nieuw .0 De WSV-Kruiningen trok alom de nodige aandacht. Geen wonder, want deze vieve club verscheen voor het eerst „in het nieuw". Keurige witte shirts en bloesjes en even smette loos witte pantalons en rokjes, voorzien van een blauwe bies. Twee groepen deden mee, en beide moch ten gezien worden. Zo ook „De Arend", die met 57 le den in twee groepen twee prijzen wist weg te slepen. Verdiend, want werkelijk, ook deze witte gymnas ten waren een sieraad voor het ge heel. Ook werd er, o.l.v. de heer A. Geldof en zijn assistenten J. Alme- kinders en Jannie Polderman, pittig gelopen. [0 „Juliana" uit Middelburg weerde zich flink. Een groep van twaalf ver tegenwoordigde het korps, zoals ook „Excelsior-Goes" en ook JEG depu taties op het wandelpad hadden ge zet. Zo kunnen we nog even door gaan met het uidelen van pluimen. Aan OKK, Kasporgo, Achilles, de acht dames uit Oostburg, de GEWA- Breda, de Goese padvindsters, de kloeke welpjes, de kindergroep van het Leger des Heils, de COAK-mili- tairen uit Middelburg, de reserve- politie. uit Goes en nog vele ande ren. Tot volgend jaar! In Zierikzee wordt deze zomer, uit gaande van het comité „Zierikzee ont vangt vreemdelingen" een gevarieerd programma geboden aan de toeristen en uiteraard ook aan de eigen bevolking. Diverse gezelschappen, deels bekend van de radio, zullen optreden met muziek, gang en kleinkunst. Het eerste optreden vindt op 18 juli plaats Op 22 augustus de slotavond zal een groots vuurwerk worden afgestoken. spanning hebben zij de afstand gelo pen en hét was dan ook geenszins vreemd, dat de eerste prijs weer naar Breda ging. Langzamerhand moeten zij de kneepjes van het vak want dat is het wel kennen. Het was de vijfde wandeltocht van dit jaar, waar aan men heeft reeds deelgenomen, terwijl er nog geen bij is geweest, waarbij geen prijs mee naar huis werd genomen. De Goese reserve-politie behaalde in deze categorie de tweede prijs. Naar de heer Okkeloen verklaarde was dit hoofdzakelijk gebeurd omdat er in de gemeentelijke gelederen een jongen had meegelopen, die er „eigenlijk niet thuis hoorde". Het was volgens het reglement verboden, zo zei hij. Ove rigens hoorde de enige uitvaller van deze middag in deze groep thuis. Dat was jammer, maar wandelen is sport en dat moet het blijven. De zaak wordt zo licht geforceerd. Het was verstandig, dat de Goese politieman in de Rode Kruis-wagen stapte. We hebben voorts met genoegen ge keken naar de grote groep deelnemers van de Arend uit 's-Heer Arendskerke. Die wandelaars zorgden ervoor, dat, zo er een donkere wolk voor de zon schoof, de fleur niet van de tocht af: ging. Zelfs in zeer duistere perioden, toen er al een paar druppeltjes vielen, gaf het Arend-uniform een helder licht. TEVREDEN Allerwegen heerste tevredenheid. Zo wel bij de organisatoren, de jury, als ook bij de wandelaars. Een ieder had het naar zijn zin. Wij waren ook te vreden over de opkomst. Weliswaar viel die iets tegen en werd het re cordaantal van vorig jaar niet gebro ken, maar een redelijk excuus is daar voor aanwezig. De weersomstandighe den zagen er 's morgens niet bijzon der rooskleurig uit en derhalve was het niet vreemd, dat velen van hun oorspronkelijke plan om mee te lopen, tenslotte toch afzagen. Ook na afloop heerste erop de Markt een opgewekte stemming. Het jubile rende muziekcorps „Euphonïa" bracht er om even voor negen de stemming nog goed in. En tenslotte was het „Ons Genoe gen" uit Vlissingen, dat in het licht van vele schijnwerpers voor het stad huis een daverende taptoe weggaf, als klinkend slot van deze zo geslaagde dag. (I.v.m. het feit, dat ons bedrijf op zondag niet werkt, was het ons on mogelijk de gespecificeerde uitslagen te publiceren. In onze krant van dins dag zullen wij de prijswinnaarslijst in zijn geheel afdrukken). TUSSEN AL DAT fleurig wit, de wandélrokjes en korte broeken viel een tweetal wandelaars op, dat gewoon gekleed ging, als was het op weg naar een receptie. De heer droeg een donker costuum, com pleet met vest, met een regenjas elegant over de arm. Zouden die werkelijk aan de wandeltocht meelopen, vroegen wij ons af. Ze wan delden ook zo rustig, dat het wel leek, of ze naar de bushalte liepen. „Och ja, we zijn zo maar pardoes uit de lucht komen vallen", sprak de heer De Bue uit Driewegen, want zo heette deze heer, „al een paar jaar waren we van plan om mee te lopen, maar er kwam nooit wat van. Nu zijn we het eens gaan proberen." Hoe het beviel, zo'n eerste keer? „Reuze best", vonden de heer De Bue en zijn begeleidster, mej. Otto, was het daar roerend mee eens. „Nu kom je nog eens langs wegen en water, waar je anders waarschijnlijk nooit komt". Het tweetal was zo vol lof, dat zij onderweg reeds hadden besloten volgend jaar weer mee te doen. „Maar dan op de 25 kilometer". Rasechte We zagen plotseling de heer Melse uit Bergen op Zoom. Een onbekende in het Zeeuwse gebied. Dat klopte ook wel enigszins, want hij deed voor de eerste keer aan de Zeeuwsch Dagblad wandeltocht mee. U bent „wandelaar?" „Ja", zo antwoordde de Brabander, „maar omdat ik vanavond weer op tijd in Bergen moet zijn, heb ik maar op de 15 kilometer ingeschreven. Ik zit namelijk ook nog in een paar ver enigingen en dat moet ik allemaal bij houden, ziet U". Nu, dat wisten wé nog niet, maar wel zagen we dat deze man een getraind persoon was. Met het gemak van een rasechte tippelaar Voor de inrichting van woningen blijkt in Zeeland zeer grote belangstelling te be staan. De modelwo ning aan de M. D. de Grootstraat, is tot en met de sluitingsdag j.l. zaterdag door meer dan duizend personen bezicht. De juizendste bezoekster was mevr. Dirkzwa ger uit Goes, die van de presidente van het Adviesbureau van de Zeeuwse afdeling van de Bond van Platte landsvrouwen bloe men in ontvangst mocht nemen. Mo menteel worden in Goes en in Vlissingen de exposities „Het liuis van de bruid" jehouden. ging hij hij ook. op Goes aan en daar kwam „Tuurlijk" Even voor Kattendijke wachtten we de wandelaars op. We zitten op het 15- kilometer-parcours. Terwijl we ze de wandelaars gadeslaan, komt daar een parmantig kereltje aantippelen, die zich van de hele wereld niets aantrekt en stug doorloopt. Han de Nooyer uit Middelburg heeft bijna geen tijd om te stoppen om ons het een en ander te vertellen. Hij blijkt elf jaar te zijn. „Ja, ik loop al van mijn zesde jaar afstandtochten en ik heb drie keer aan de Avondvierdaagse meegedaan. Nog even en dan ga ik ook naar Nijmegen om de grote Vierdaagse te lopen", zo vertrouwt hij ons toe. En toen hebben we hem weer alleen gelaten. 's Avonds zager, we hem weer in Goes, op de Grote Markt. „Goed ge daan?", vroegen we hem. „Tuurlijk", zei Han. ,,'t Ging lekker hoor!" Raad. De gemeenteraad vergadert donderdagavond acht uur. Eerst in de afgelopen nacht ontvin gen wij het bericht dat zaterdagmid dag in Kloetinge onder het viadukt het negenjarige zoontje van de fam. De L. uit Kloetinge is verdronken. De jongen bevond zich met een boot on der het viadukt en heeft zijn even wicht niet kunnen bewaren, waardoor hij voorover in het water viel en ver dronk. Wij hebben dit bericht van- 'swift V- nacht niet meer kunnen controleren.—Zuidwesters (11/7) 7—5 en Tjoba 1 74. In klasse 2a behaalde Top 1 de ver wachte zege bij Eendracht (0—6) en wees Swift 3 Vitesse 1 voorlopig terug (63). Tjoba scoorde er bij Swift 4 lustig op lo» en won met 92. Door deze uitslagen gaat de strijd om de titel nu voorlopig enkel tussen Top 1 en Swift 3. De stand in deze klasse is nu: Top 1 910, Swift 3 914, Vitesse 1 912, Zuidwesters 1 7 10, Tjoba 2 910, Vios 2 8—3, Eendracht 83 en Swift 4 90. In klasse 2b liet Elto 1 er niet de min ste twijfel over bestaan wie de sterkste was. Het klopte Volharding 2 met 61. Een verrassing was hier de overwinning van de Poel op Vopo 1 (53) waardoor de Poel twee kostbare puntjes aan zijn totaal toevoegde. Scampolo 2 kos het ten slotte op 11 juli ook tegen Luctor 1 niet bolwerken (16)De situatie wordt voor Scampolo 2 langzamerhand zorgwekkend. De stand in deze afdeling is: Elto 1 10 18, Zeelandia 1 10—14, Luctor 1 8—14, Vopo 1 10—8, Togo 2 7—6, de Poel 9—6, Volharding 2 84 en Scampolo 2 82. In klasse 3a werd BKCVedo 1 uitge steld en alleen gespeeld Stormvogels Animo 2. In deze wedstrijd kon Animo 2 juist in de laatste minuten nog de over winning uit het vuur slepen (45). De stand in deze afdeling is nu: BKC 916, KVL 9—10, Vedo 1 7—8, Animo 2 8—8, Atlas 86 en Stormvogels 9—2. In klasse 3b werd enkel gespeeld AKC—VZOD, uitslag 5—6. Alhoewel AKC zeer onvolledig in het veld ver scheen gaf het VZOD prima partij en werd het geen eenzijdige vertoning. Voor VZOD betekent deze overwinnig, dat het niet meer tot de hekkesluiters behoort. De stand in deze afdeling is: Ondo 814, Swift 6 7—10, Top 2 8—10, Dos '55 8—9, VZOD 7—5, AKC 7—3 en Animo 3 6—3. Klasse 1: Scampolo 1—Vios I 15; Animo IOlympia I 510; Tjoba I Volharding I uitgesteld. Klasse 2a: EendrachtTOP I 00; Swift IIIVitesse I 63; Swift IV Tjoba II 2—9. Klasse 2b: Elto I—Volharding I 61; De PoelVopo I 53; Scampolo IILuc tor I (11/7) 1—6. Klasse 3a: BKC—VEDO I uitgesteld; StormvogelsAnimo II 4—5. Klasse 3b: AKC—VZOD (terr. Swift 5—6. Klasse 3c: Blauw wit I—Dios uitgesteld Elto IIKats 35; SVSVopo II 35; DiosOlympia H (10/7) 01. n. o.; Blauw wit I—Tjoba 3 (11/7) 7—0. Klasse 3d: VOTO—Vitesse II uitgesteld Blauw wit II—Togo III 07; Zeelandia II—WKV uitgesteld. Adsp. a: Swift a—Olympia 130; Swift bAnimo a uitgesteld. Adsp. b: Swift kwiekZuidwesters 0 —15; Vedo a—BKC 1—4; Swift kwiek— Swift Snel (10/7) 2—8. Adsp. c: Swift rap—Animo c 52; Swift vlot—Vedo b (10/7) uitgesteld; Swift rapSwift lenig (9/7) 31. Adsp. d: VopoVios a 03; Zeelandia Togo a 111; Togo bLuctor a 0—19; VitesseBlauw wit (BI. wit niet opgek.); Togo b—Vitesse (11/7) 0—11; Tjoba— Togo b (12/7) uitgesteld. Afd. e: KCS—Elto a 1—8; Volharding bDe Poel 32; KCSScampolo b (10/ 7) uitgesteld; Elto bVolharding b (9/7) 0—4. Avaondklasse -Animo IV (11/7) 8—1; Vedo II 1—5. De Vrij Evangelische jeugd heeft te Wemeldinge een weekend gehouden, dat is uitgegroeid tot een enthousiast getuigenis, tot een blijmoedig belijden van het geloof in Jezus Christus. Voor dit weekend bestond zeer grote be langstelling, niet alleen uit Wemel dinge, doch ook uit omliggende plaat sen. Al heeft het Rode Kruis zaterdagmiddag tijdens de wandelactivitei ten weinig of niets te doen gehad, alleen de aanwezigheid van de heren P. J. de Jong, A. A. de Koning en P. A. M. Smeur stond er eigenlijk al borg voor, dat er niets bijzonders zou gebeuren. De enkele gevallen van „blaren doorprikken" of een iets té vermoeide dame weer op de been te brengen, behoort eigenlijk tot de dagelijkse bezig heid van deze mannen in het groen. En wij stellen er prijs op, in een apart stukje in deze kolommen deze heren hartelijk dank te zeggen voor hun werk en zeker voor hun aanwezigheid. Ook willen we daarbij niet vergeten, wat de dames en heren van deze orga nisatie afd. Goes ruim twee weken gele den voor ons hebben betekend tijdens de honderd-kilometertocht van Breda naar Middelburg, die allen vermoedelijk nog vers in het geheugen ligt. De prestaties, die toen zijn geleverd, zijn zogoed als op één lijn te stellen met de krachttoer, die de wandelaars hebben verricht. Immers, hebben ook zij niet een avond, een nacht en een lange dag meegedraaid? Hebben ook zij schier geen oog dicht gedaan, om dat er eenvoudigweg niet de tijd voor beschikbaar was? Juist in de warmste uren, de moeilijkste perioden van de hete dag, heeft het Rode Kruis klaar gestaan en, waar hulp nodig was, geholpen. Nog maals, voor -de hulp, die U en zaterdag jl. p" twee weken geleden heeft betoond, danken wij U zeer. België zet invoer tomaten en kropsla weer stop Nog geen week is de invoer van Nederlandse tomaten in België moge lijk geweest of het is weer mis. De Belgische autoriteiten hebben nl. besloten dat op 15 juli de invoer van dit produkt uit Nederland zal worden stopgezet. Hierbij blijft het trouwens niet want met ingang van dezelfde datum wordt ook de invoer van krop sla uit Nederland stopgezet. Kropsla mag dan ook niet meer worden geëx porteerd naar Luxemburg. Voor de Nederlandse tuinders is deze gang van zaken wel bijzonder teleurstellend. Zaterdagmiddag amuseerde men zich met spelen in de openlucht. 's Avonds werd op het terrein bij de openbare lagere school een meeting gehouden met als sprekers ds. J. A. Hamers en de bekende jeugdpredikant ds. J. J. van Capelleveen. Zang om lijstte het gesproken woord. Een geluidsinstallatie zorgde er voor dat het gesprokene goed was te vol gen. Zondagmorgen werd een jeugdbid- stond gehouden in de consistorie van de Vrij Evangelische kerk. Ds. Hamers sprak over „Het leven" en ds. Van Capelleveen getuigde van de rijkdom ja de overvloed van zegen, die het ge volg is van een leven met Jezus Chris tus. Gistermiddag werd op het gemeen telijk sportterrein een openluchtbij eenkomst gehouden. Verschillende jongeren legden hier eenvoudig en blij getuigenis af van de vreugde, die hun leven heeft gekregen door het geloof in Jezus Christus als Heer en Heiland. Ds. Van Capelleveen vertelde voorts over zijn bezoek aan Amerika. De gisteravond gehouden zangdienst vormde, onder de bezielende leiding van ds. Var. Capelleveen, een prach tig slotstuk van dit weekend. GEREFORMEERDE GEMEENTE BIEZELINGE Dinsdag 16 juli 7.30 uur Ds. Lamain. H.H. FRUITTELERS In deze eerste advertentie in dit seizoen maakt de Provinciale Af- zetcommissie voor Fruit in Zeeland en West-Brabant aan de fruittelers bekend, dat kunnen worden ge veild vanaf: Dinsdag 16 juli 1957 Yellow Transparent 65 mm en op Donderdag 18 juli 1957 Yellow Transparent 55 mm en op Maandag 22 juli 1957 Yellow Transparent, alle maten.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2