Hevige aardschokken; drie dorpen weggevaagd ZWITSAL Nieuw-Guinea in het epicentrum! van een Een geluid als geweldig gedreven wind Sadrach en zijn vriendjes Streepbloesje Ontvang ze Lugubere woorden van Willy JEaterdag 13 juli 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 10 •tere pleister KINDERSHAMPOO „Priki" niet in delgen! „Het lijkt me wel geschiktals we. Geen rijkssubsidie op schoolmelkvoorziening Onder Broodbelegging in de zomer Moeder is het middelpunt ia 6 IN DE TUIN Zondag, 23 juni 1957. Het is nu al dinsdag en nog steeds icist radio BiaJc niets te ver tellen van de hevige aardbeving die wij hier zondag j.l. meemaakten, be Australische radio heeft ervan gerept: „Aardbeving gevoeld van Japan tot Nieuw Zeeland. Epicéntrum waarschijnlijk Nieuw Guinea." „In het laatst der dagen zal men horen van oorlogen en geruchten van oorlogen, aardbevingen en pestilentiën Deze woorden kwamen mij later in de gedachten, toen de grond onder mijn voeten leek weg te zinken, doch bij nader inzien alleen maar golfde, als bij de storm de baai van Seroei. Een vreemd geruis, die zondagmorgen, toen we op weg waren naar de kerk. Onheilspellend, donker, ondergronds. Even deed het denken aan een naderende „hoedjan", zo'n tropische stortbui die je van verre al hoort aankomen, met een geluid als van een geweldig gedreven wind. Grote, breedgekruinde regenbomen, belemmerden ons het uitzicht. We zagen niet de naderende dichte nevelstaart van de hoedjan, maar het rommelde en brom de zo beangstigend, dat de jongens onder de laatste regenboom ineens hard be gonnen te lopen, terwijl wij nog beduusd ■tonden te kijken. Daar voer een schok <joor de bomen, een plotselinge huive ring door de natuur en iemand zei: „Een ■ardbeving!" en greep mijn arm. Het volgende ogenblik hielden we ons tegen elkaar staande er voer een hevige giddering door de aarde en van een hoge boom werd een stuk tak slingerend naar beneden gesmeten. De bomen stonden te zwiepen en de huizen wankelden als cartonnen dozen Waartegen geschopt wordt. Schuin vóór ons was een meisjesschool met het internaat en ons huis er vlak naast. Strompelen Met de gedachte aan de 120 kinderen strompelden we zo goed en zo kwaad als het ging terug naar schooL Het dak van de slaapzaal golfde en kraakte of het zou breken. Alle meisjes waren naar buiten gestoven en keken met wijd open ogen naar de zwaaiende ge bouwen, die kreunend en knerpend bij na uit het lood slingerden en waarvan we elk ogenblik verwachtten, dat ze als een speelkaartenhuis zouden om vallen. Drie minuten lang beefde de aarde. In huls hoorden we dingen kapot vallen, (Ingezonden mededeling adv.) een grote, stalen boekenkast viel met een denderende slag om en het gekreun van de zelen, waarmee de balken op de kruis punten met elkaar verbonden zijn, snerp te in onze oren. Dat is het behpud van de huizen geweest, het soepele mee-veren van het geraamte der huizen, waarin geen spjjkers zitten, maar die samenge bonden zjjn met zelen. Na drie minuten stond alles weer, en de meisjes keken elkaar aan, half ver schrikt, en half gefascineerd en zeiden met een soort bewonderende opgewon denheid: Zag je hoever die balk door boog? En hoe de zelen meeschoven en uitrekten? Maar alles was weer ongeveer recht gaan staan en ieder verademde verlicht. Bezaaid met scherven De boomtoppen wuifden nog onrustig heen en weer en de natuur om, boven en onder ons gromde nog even na, terwijl wij een paar stappen zetten in de rich ting van ons huis, om daar de schade op te nemen. We zagen een grond bezaaid met boe ken, scherven en een scheef gezakt huis. Er was geen raam of deur meer dicht te krijgen. Na veel geroep, vele stoere handen een opduwen van palen door sterke mannenhanden en het huis maakte een hoek van 90 gr. met het aardoppervlak en zakte toen door naar de andere kant en bleef op zo'n 80 gr. hangen. Nu staan er aan allebei de kanten stutbalken. Maar eerst later op de avond toen en kele prauwen van génabuurde dorpen hulp kwamen zoeken bleek ons de ont zettende omvang van deze ramp. Drie paaldorpen waren van de aardbodem verdwenen en de mensen zaten zonder voedsel en medische hulp. Er heersten daar grote verslagenheid toen men alles wat men bezat in de zee zag verdwijnen. Ze zitten nu op het strand, onder wat lage, kleine afdakjes van bladeren en slapen In hun prauw. Triest huilen de kindertjes In de slendang van hun moe der, die zelf alleen maar even schrikke rig reageert, wanneer er weer een aard schok door de grond vaart. Want nog steeds is het niet rustig, af en toe, de 4 of 5 uur, trilt de aarde even. Hulp O, ja er wordt hulp geboden, zo goed en zo kwaad als dat gaat. Met de gam mele hulpmiddelen die we hier zelf tot onze beschikking hebben. Een vreemd land dit Nieuw-Guinea, groots in zijn somberheid en beklemmend in zijn die pe afhankelijkheid van de natuur, die soms ook zijn grootste vijand is. Alsof satan en zijn duistere machten, die voe len, hoe het Christendom hen dit land dreigt te ontfutselen, vechten tot het ui terste om hier toch nog een poot aan de grond te houden. Helpt dan toch, gij allen die in staat zijt, tenminste uw belangstelling te to nen voor dit land en deze arme men sen. En nu hoor ik tot overmaat van ramp dat Nederland gaat „bezuiningen". Dat heeft tot gevolg, dat de zo dringend nodige medische hulp op Nieuw Guinea is ingekrompen, de allernoodzakelijk ste gebouwen van de bouwlijst ge schrapt zijn, de internaten bijna zonder geld zitten en gaat u zo maar door! Kwam Nieuw-Guinea nu maar eens in het „epicentrum" van de Hollandse be langstelling, het zou henzelf èn de bui tenlandse opinie over het Nederlandse beleid hier èn zeker niet in'de laatste plaats de Papoea inderdaad goed doen! Ph. v. d. Berg. Ingezonden mededeling (adv.) Het rijk kan geen subsidie verstrekken om de verhoogde kosten voor de school- melkverstrekking op te vangen na de jongste prijsstijging van de melk. Minis ter Suurhoff heeft dit, mede namens mi nister Mansholt, meegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen van het tweede kamerlid de heer Roemers. In zijn atnwoord merkt de minister verder op, dat deze subsidiëring een ge meentelijke aangelegenheid is en dat een dergelijke uitgave niet zou stroken met het betrachten van de uitesrte zuinigheid met de rijksmiddelen. Met subsidiëring de thans ingevoerde melkprijsverhoging, zou bij de huidige omvang der school- melkverstrekking een rijkssubsidie van ruim een miljoen gulden per jaar zijn gemoeid, welk bedrag zal stijgen even redig aan de nog steeds plaatsvindende uitbreiding van de schoolmelkverstrek- king. Eventuele volgende prijs verhogisgen van melk zullen het rijk, indien thans in beginsel de prijsverhoging voor rijksre kening wordt genomen, voor onaan vaardbare financiële consequenties plaat sen. Indien het verlenen van rijkssubsidie tot gevolg zou hebben, dat veel meer ge meenten de schoolmelkverstrekking ter hand gaan nemen, zou ook deze factor de onaanvaardbare consequenties voor het rijn nog doen toenemen, aldus mi- Aon TANTE TRUUS Z.ouw.ch Wt.k.nd GOES Mijn beste Nichtjes en Neven, In deze tijd hoor ik niet anders dan van vakantie en van de reisplannen voor die vrije weken. Fijn hé, als je er zo eens op uit kunt trekken. Dat hoeft direct nog geen wereldreis te zijn. Je moet eigen lijk beginnen met je eigen buurt eens heel goed op te nemen in je vakantie. Daar valt heus genoeg te zien. Let eens welke soort planten er juist in je eigen omgeving bloeien en als er eens een rustig hoekje is, waar je vogels aantreft, nou neem daar de tijd eens voor, want in dat wereldje alleen al is zoveel te be leven, dat je er een boek over kunt schrij ven. Als ik je eens vertellen ging met wat een plezier we deze voorzomer met een merelpaar hebben meegeleefd, dan zou je het haast niet geloven. Nu heeft dat paartje zonder vragen, in onze tuin In het voorjaar het nestje, eigenlijk het wiegje gebouwd voor de jonge diertjes, die uit de eieren zouden komen. We heb ben die ouders er niet kwaad op aange keken, dat verzeker ik je. We zijn al heel gauw de beste vrienden geworden, zodat we op onze manier een praatje maakten. Ze hadden al vlug ontdekt op welk plaatsje in de tuin elke dag de broodkruimpjes of aardappelrestjes kwa men. Daar zaten ze prompt te wachten enals ik eens wat later kwam dan gewoonlijk, werd mc dit met veel ge rucht wel aan het verstand gebracht, dat ze van -tijd en regel hielden. Geef ze eens ongelijk.' De mooiste weken zijn echter geweest, toen de jonge vogeltjes al zo ver waren, dat ze, eerst nog wat onbehol pen door mijn tuin scharrelden. Dan zat de een hier en de ander daar, maar va der en moeder hielden er goed het oog op, dat moest ook wel, want die kleintjes nemen het leven al net zo gemakkelijk op als een baby thuis, want ze willen nog helemaal geholpen worden met het eten. Dat betekent een heel gesjouw voor de oudjcs"hoor. Op een avond heb ik mijn vogelburen stiekum een poosje bespied. Er waren een paar stukjes kaas voor ze klaarge legd. Moeder Merel kwam er mee aan zeulen en legde het brok voor de kleine neer. Die hapte er lekker naar? Zou je denken. Moeder Merel begon met haar snaveltje op het stukje kaas te hakken dat het een lieve lust was. Zodra er „splinters" afvlogen, werden die in het japende bekje van de kleine gestopt, waarna de mama weer aan het werk ging om het brokje kaas klein te krijgen. We stonden er vlak bij, maar dat hinderde niet. Een enkele maal werd door het oudje eens naar ons gekeken, alsof ze wilde vragen: „Zie je wel, wat je moet doen om je kroost te eten te geven?" Je zou er een mesje bü moeten leggen, of., de stukjes kleiner moeten snijden voor ze. Dat zou wel gekund hebben, maar die kleine gastjes zwerven overal door de tuin, en hoe vaak zou dan vader en moe der Merel met een piezeltje kaas heen en weer moeten vliegen? Maar nog was Moeder Merel niet klaar die avond, want toen dat stukje kaas kort en klein in de maag van het jonge diertje verdwenen was, vloog ze onmiddellijk naar het hoekje waar ze nog meer brokjes wist en meteen sleepte ze een ander flink brokje naar de tweede van haar kroost, die ze in een andere hoek van de tuin vond. Daar begon ze met dezelfde ijver ook die kleine prul te voeden. Zo zie je, dat ik een hele belevenis had vlak naast 'de deur. Zo moeten jullie zelf ook eens goed rondkijken als je er toch de tijd voor hebt en wie weet wat aardige din gen je meemaakt in de natuur. Deze week geen verantwoording! Omdat er niets is? Daar weet ik niets van, want ik ben voor enkele weken verdwenen uit Goes. Nu kan ik de redactie wel op zijn post vinden, want die is niet van adres veranderd, maar ik houd me (lekker zegt de jonge jeugd In zo'n geval) onvindbaar. Zo kan my mij dus ook geen verheugende berichten over rijke inkomsten voor Sadrach doen toekomen. Wel is er de belofte, dat men alles nauwkeurig zai bijeen houden-wat binnenkwam, om mij dat onmiddellijk bij aankomst ter hand te stellen, waarop u weer prompt van mij te weten zult komen hoe de zaken er voor staan. Denk nu niet, dat ge even rust krijgt, omdat ik de bedelnap niet onder uw neus houdt Integendeel, de aanslag op uw portemonnaie wordt des te erger, want mejuffrouw Van den Berg, de onderwijzeres van ai die kroes koppen op Nieuw-Guinea, die nog meer popelt dan ik, om grote schatten te verzamelen, voor zoveel Sadrach's, gaat alweer van haar belevenissen vertellen, toen ze jarig was en die dag ging vieren met haar klas. Als u dit leest, zegt ge onverwijld, die kinderen mogen toch wel eens wat extra's hebben, dusgaat de hand naar portemonnaie of portefeuille. Nu het gironummer is nog als van ouds. Zeeuwsch Dagblad 274 289. Intussen zou het ook voor mij een blij einde van mijn vakantie betekenen, als er kapitalen lagen te wachten. Als immer, een Maja, die met elk bedrag blij is en toch ook nimmer te vreden. Want er is heel wat nodig. MAJA. Het is een bekend feit dat 's zomers andere dan de gebruikelijke broodbeleg gingen gewenst zijn. Wanneer door het warme weer de» eetlust toch al niet zo groot is, is de behoefte aan vleeswaren, die dan eerder, uitdrogen, meestal niet zo groot. We moeten het dan dus in een an dere richting zoeken, wat gelukkig niet zo moeilijk is! Plakjes tomaten en kom kommers, diverse kruidenboters, krui- denwrongel, stukjes vlees of vis met mayonnaise, plakjes ei met tomaten ketchup en dan de verschillende verse vruchten werken beslist als broodbeleg ging eetlustwekkend en zijn daarbij nog bijzonder gezond ook! Zondag: gevulde eieren, kalfsoesters, tuinbonen, aardappelen, fruitsla. Maandag: aardappelpuree met ham en kaas, gestoofde komkommers, karne- melkse pap. Dinsdag: stoofpot lamsvlees, spitskool, tomaat en aardappelen, flensjes-taart. Woensdag: gevulde paprika's met rijst en sla, kersen. Donderdag: gebakken lever, zomerbiet- jes, aardappelen, yoghurtvla. Hiertussen vind je weer een plaatje voor de komende kleurwedstrijd. Ook volgende week komt er weer zo'n hoekje. Pas de stukjes, die je telkens hebt uitge knipt, netjes in elkaar en dan kan het mooie werk van kleuren beginnen. Om dat het zomertijd is en er kans is, dat je veel naar buiten kunt, geef ik ruim tijd voor het werk. Zorg nu maar dat ZA TERDAG 17 AUGUSTUS alles bij mij binnen is, dan kan ik gaan keuren, welk werk voor een prijs in aanmerking komt. Er is echter meer dan één prijs hoor. Doe dus je best Maar jongelui, ik heb mijn hoekje al volgepraat, daarom stapels groeten van jullie tante Truus, die toch ook deze keer vraagt: „Denk je om Sadrach en zijn vriendjes". t Vrijdag: gekookte vis, peterseliemay- onnaise, aardappelkoekjes, komkommer- sla, caramelvla. Zaterdag: vissoep, hangop met beschuit en bessen. Recept: Gevulde eieren. 4 eieren, 40 g roomboter, zout, peper, kappertjes of tomatenketchup, kropsla, tomaat, komkommer. De eieren hard koken, pellen en in helften snijden. De dooiers zeven en ver mengen met zacht geroerde roomboter. Het mengsel op smaak brengen met zout, peper en desgewenst iets aroma. Van de eihelften een kapje afsnijden, zodat ze kunnen staan en ze vullen met de eiboter. Als garnering er een kappertje, stukje peterselie of jets tomaten-ketchup op leggen. Recept; Gevulde paprika's. 2 rode paprika's, 50 g oude kaas, 4 ei eren, peper, zout, roomboter. De gewassen paprika's in de lengte doorsnijden, het steeltje en de inhoud voorzichtig verwijderen. De helften in een platte vuurvaste schotel leggen, met zout en peper bestrooien en met wat roomboter en iets water 10 min. smoren. Eigenlijk geeft (le baas ons nooit bevelen. Hij pleegt zo in alle gemoede lijkheid bij de morgensprake te zeggen: „Het lijkt me wel geschikt, als we.." en dan volgt zijn „bevei". Nu goed, wij weten dan toch wel, wat ons te doen staat. Hè, dat klinkt niet bijster vriendelijk. De zaak staat echter zo, dat het meestal niet veel moeite kost om de woorden van de baas te betrachten, want hij is een knap vakman en, hoewel hij niet erg demonstratief is, een wijs pedagoog met een warm hart. Deze morgen vond hij, dat we eens aan dacht moeten schenken aan het nodeloos vernielen van bloemen en planten in plantsoen en tuin. Tot ere van ons dorp zij gezegd, dat we hier niet zo veel straatschenderij beleven. Hoe kan het ook anders met zo'n stel pedago gen als wij zijn? (Leuk, dat we dit zelf zo weten). Ook onze kwieke burgemeester verdient een pluim. Hem gaat ons dorpsschoon in plantsoen (we heb ben er maar één en dat is maar klein) zeer ter harte. Hij ziet en weet alles, wat er misdaan wordt en op zijn tijd weet hij dan een straf woordje te spreken tegen een ge vonden delinquent. Dat helpt altijd beter dan dat een sehooljuffer zich er mee bemoeit. Maar goed, de baas heeft toch ge lijk met zijn opdracht, want opvoeden is werken voor de toekomst. Ik vind het geen moeilijke opgaaf, want het beschermen van andermans goed kun je overal bij te pas brengen, want dat isde positieve zijde van de zaak. Vandaag wordt me de kans zomaar in de schoot geworpen bij „zaakonder- wijs". We zijn juist aan de plaat toe, waarop een knusse huiskamer is af gebeeld, waarin een leuke moeder haar scepter zwaait. Een paar van haar jonge onderzaten bevolken de kamer, die verder behoorlijk is gemeu bileerd. Levensdraden Voor het raam staan planten Met gemak kun je over zo'n plaat drie maanden het wekelijkse lesuur vol maken, want vanuit de huiskamer lo pen immers alle levensdraden, zelfs van het wereldleven. Wat kun je al niet over zo'n moeder vertellen en... laten vertellen? Een encyclopedie vol immers? Met de woorden van de baas nog in de oren besluit ik vandaag eens aan de peripheric te beginnen, om bij de vol gende lessen tot het middelpunt, de moeder, te geraken. Een start dus bij de buitenkant, dat is bij het raam, waarvoor zulke mooie planten staan, waardoor ik dicht in de buurt van het onderwerp zal komen, want van die planten aan de binnenkant van het raam is het slechts één stap door het raam dan, om bij de planten en bloe men buiten in het tuintje terecht te komen. De tongen komen, als ik bij de plan ten binnen begin, al direct zo los, dat ik mijn tong wel vakantie kan geven. Dat komt, omdat wij gezamenlijk ver antwoordelijk zijn voor een hele bloe men- en plantenschat, die een versie ring vormt op de meterslange venster bank. Van tijd tot tijd verwisselen mijn medewerkers op dit terrein. Ik vind het beslist leuk als ze loskomen, want ze voéden elkaar op. Dit „ge sprek" is nog maar kalmpjes te noe men in vergelijking met wat er los komt als ik zo langs 'n zijpaadje hen op weg help naar 't onderwerp „ver nieling". Je zou zeggen, dat heel mijn klas kampvechters zijn voor het „be houd" van natuurschoon. Ze weten dikke verhalen te vertellen, van wat er „wel-er-is" gebeurd is. Ik moet flink bij de pinken zijn, om ook eens een woordje kwijt te kunnen. En net, als ik mijn kans schoon zie om eens wat nuttigs te berde te brengen, be zorgt Willy me zo'n schrik, dat ik haast naar adem hap. Willy Moet u Willy kennen. Een leuk kind om te zien en een schat om mee te In iedere helft in dobbelsteentjes gesne den kaas leggen en een ei erop breken. Wat zout erover strooien en de paprika's in de oven zetten totdat de eieren gestold zijn. Practisch tuinieren Het wordt nu de tijd van de dahliabloem en jammer genoeg is de houdbaarheid van deze schone bloemen niet zo erg groot. Toch is er wei iets tegen te doen; de bloemen moeten niel overdag gesneden wor den en het is ook ver keerd, en dit in tegen stelling tot de meeste andere bloemsoorten hen te snijden in de knop; de bloemen moe ten zich ontwikkeld hebben. Verder dienen dah lia's steeds in ruim wa ter gezet te worden en is het beter hen eerst in een emmer water te plaatsen; waarna ze enkele uren later in de voor hen bestemde va zen of pullen gezet kunnen worden. Wie chrysal in het water oplost zal enkele dagen langer plezier van deze schone bloemen kunnen hebben; het is een poe- dervormige stof, die door de bloemist wel verkocht -wordt en u hebt per liter water ongeveer twaalf tot vijf tien gram chrysal no dig. Dahlia's vormen, en voora! de kleinbloemi- ge soorten, nogal ge makkelijk zaad en het is beter die dorre bloe nen maar te verwijde ren; op den duur vormen zicu veej ie veel zaaddozen en daar heeft men alle maal niets aan; ze verbruiken dan alle maken. Ze heeft een ronde toet, waar in klaar-blauwe ogen je zo trouwhar tig en vriendelijk kunnen aankijken, dat op slag je hart veroverd is. En vergeet vooral haar gulhartigheid niet. Als ze eens een paar snoepjes van haar moeder heeft meegekregen, dan deelt ze die direct uit aan ieder, die in haar buurtje komt. Soms houdt ze zelf niets over. En dat lieve kind nu. Frans heeft verteld hoe in hun „tuuntje" zo'n prachtige roos „kepot gegooid is, deur een voetbal". Willy heeft met open mond en zeer klaar blijkelijk stijgende verontwaardiging geluisterd en dan opeens komt er uit dat lieve ronde mondje resoluut: „Ze mosse die jongers de nek om- draeien Wat zitten mensen, groot en klein (want ik denk, dat Willy wel eens zo iets van moeder of vader heeft horen verluiden) geestelijk toch raar in el kaar. Terecht verontwaardigd over „een bloem gebroken in de knop" maar een mens de „nek omdraaien". Intussen ziet ge weer eens, dat w« bij zaakonderwijs rare schuivers kun nen maken, wat van mij wel eens acrobatiek vraagt om alles in goede banen te leiden of te houden. „Maar daer bin je sehooljuffer veur", zou m'n hospita zeggen, en daarmee is voor haar de kous af. Van een lapje stof van 1,50 m S0 cm breed maken we voor onze vakantie dit leuke streepbloesje en wel in de ma ten 52-44-46 (maat 40 op bestelling). Aardig staat de ruimte die aan het sehouderpasje verwerkt is en wat het bloesje de nodige beweging geeft. Een klein wit kraagje of een kraagje van hetzelfde materiaal verhoogt het ef fect. Plak aan de adreszijde van een brief kaart, naast en buiten het frankeerzegel, het verschuldigde bedrag 1,05) aan geldige postzegels en adresseer deze aan de redactie van het Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraai 90, Goes. Aan de an- deze zijde vermeldt u uw naam, adres, maat en nummer (no. 246) van het ge wenste model. Plak nooit meer dan 1,05 aan postzegels extra op een birefkaart, want wat meer geplakt wordt is waarde loos. Bestellingen onder rembours worden niet aangenomen en de patronen worden niet geruild. De redactie heeft geen pa tronen in voorraad, het persoonlijk ko men afhalen aan ons kantoor heeft dus geen zin. Het patriarchaat van de Orthodoxe kerk in Moskou, zal ter gelegenheid van het Wereld-Jeugdfestival (28 juli tot II augustus) de Christelijke deel nemers ontvangen. De Engelse jeugd heeft gevraagd of het mogelijk is ont moetingen te doen plaats vinden met leden der Orthodoxe, Rooms-Katholie- ke en Protestantse gemeenten in Rus land. Het patriarchaat zorgt ervoor dat dit kan gebeuren. Voorts heeft het patriarchaat bij wij ze van hoge uitzondering toegestaan, dat er vlaggen in de kerken mogen hangen, hetgeen anders verboden is. Verzocht is voorts aan de plaatselijke parochies om de voorgevels der kerk te versieren met bloemen en guirlan des, opdat de buitenlanders werkelijk het gevoel krijgen, dat zij welkom zijn. tJXlGT^iie VvsUi. Ucll ZAdÜ'l *fcy.) ,ii*cuwt .IV knoppen kunnen ze dan niet meer ma ken. Betere antigodsdienstige lectuur gevraagd Het is Sowjet-Rusland verschijnend tijdschrift Molodoi Kommunist heeft er de aandacht op gevestigd, dat de Komsomol (communistische jeugdbe weging) noga! wat leden 'heeft verlo ren aan de baptistisehe en andere „seetarisehe" jeugdgroeperingen. Om dit euvel der afvalligheid te bestrij den vraagt het tijdschrift om betere atheïstische en antigodsdienstige lec tuur. Het blad beweert, dat de jeugd belangstelling krijgt voor de gods dienst omdat men niet behoorlijk on derwezen is in de grondslagen van het wetenschappelijk atheïsme.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 10