Zeeland trekt tien procent van opbrengst toerisme M ZEEUWSE ULL DE GROETEN VAN DE GENERAAL... „Babbelaars" in de kazerne Oud-burgemeester uit Zuid- Afrika bezoekt Oudelande Sportminnend Arnemuiden krijgt kleedlokaal WAARSCHUWING Rapport van E, Tl Zeeuwse band met Vanderbijlpark Raad kwam bijeen aaró In de toekomst f 75 miljoen Geslaagden H.T.S. Vlissingen FILMT U? ISOPAN! Garnalenvissers vangen weinig Wandeltocht te Kortgene Dinsdag 9 juli 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Dat de bestedingen, met name die van buitenlandse bezoekers in Zeeland ook relatief belangrijk zijn, blijkt bij vergelijking van de jaarlijks door buitenlanders in Zeeland bestede bedragen met die in overig Nederland. In geheel Nederland werd volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek naar schatting 234 miljoen gulden door buitenlanders besteed, waarvan de helft in Amsterdam. Zeeland, dat slechts 2.75 procent van de bevolking van Nederland heeft, nam van dit bedrag 27 a 28 miljoen, of ruim 10 procent voor zijn rekening, of 20 procent van de andere helft. Daarbij komen dan nog de (laag ge schat) 6 a 7 miljoen, door Nederlandse bezoekers in Zeeland besteed. Deze gegevens putten wij uit het gisteren verschenen rapport over „Het toerisme in de provincie Zeeland", dat het Ec. Technologisch Instituut voor Zeeland in opdracht van de Kamer van Koophandel heeft samengesteld. Dit rapport, waarin aan de hand van allerlei en- quetes en onderzoeken in de verschillende gemeenten en op de toe gangswegen, alle mogelijke gegevens over het vreemdelingenverkeer in onze provincie zijn samengebracht, is ongetwijfeld van grote waar de vooral ook met het oog op de toekomstige ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer onder de werking van het Deltaplan. Op grond van allerlei becijferingen komt het rapport tot de berekening, dat na 1977, het jaar, waarin naar alle waarschijnlijkheid het Deltaplan zal zijn voltooid, op 230 a 350.000 meer daagse bezoekers Nederlandse per toe ristenseizoen kan worden gerekend. Daarbij komt da n nog het dagbezoek waarvan het rapport geen redelijke ra ming kan geven. Gerekend zelfs met een vermindering van het buitenlands bezoek, kan niet van een overdreven raming worden gesproken, als voor het omstreeks 1975 in Zeeland bestede bedrag een som van 45 a 75 miljoen genoemd wordt. HOE HET IS Het rapport becijfert, dat het aantal thans 3389 bedraagt, terwijl de pensi- onprijs fluctueert met een gemiddelde van f 10.a f 11.per dag. De recreatieruimte in Zeeland be draagt op het ogenblik 3225 ha. waar van echter slechts 3 pet vrij toeganke lijk is, 24 pet beperkt en 73 pet in 't geheel niet (o.m. de waterwingebieden in de duinen. Dit laatste percentage is hoog en op verschillende plaatsen wordt in het rapport er dan ook op aangedrongen, dat dit omlaag gebracht wordt. Zeeuwsch-Vlaanderen trekt de mees te buitenlandse dagbezoekers, daarna midden Zeeland. In Noord-Zeeland is de betekenis van buitenlands dagbe zoek gering. In de praktijk blijkt de Schelde voor de dagbezoekers een barrière te zijn. Het totaal dagbezoek van buitenlan ders aan Zeeland kan voor het seizoen 1956 als volgt worden samengevat: Zeeuwsch-Vlaanderen plm. 500.000 personen; Midden-Zeeland 200 a 250.000 personen; Noord-Zeeland enige dui zenden. Aangenomen mag worden, dat in 1956 in totaal tussen de 90 en 110.000 Nederlanders hun vakantie geheel of gedeeltelijk in Zeeland doorbrachten. 40 pet. daarvan logeerde bij familie of kennissen, 46 pet in kampeerhuisjes of een gemeubileerd huis of op kamers, slechts 13 pet in een hotel of een pen sion. HOE HET WORDT Het Iaat zich aanzien, dat in de toe komst door de verdere groei van het sociaal toerisme de behoefte aan nieu we vormen van vakantie-accomodatie: kampeerhuis, kampeerboerderij, va kantieoord en tentenkamp zal toene men. Het rapport legt er de nadruk op, dat spreiding van de vakanties de re creatieve waarde van het verblijf zou verhogen en bovendien de rentabili teit van de bedrijven sterk zou verbe teren, terwijl minder gasten zouden behoeven te worden afgewezen, wat op de duur tot lagere prijzen zou kunnen leiden. Uitvoerig gaat het rapport ook na, wat nu en in de toekomst de mogelijk heden voor toeristenbezoek in Zee land zijn. Enkele gebieden zijn nog niet voldoende bekend. Zo is de zak van Zuid-Beveland uiterst geschikt voor wandel- en fietstochten, vooral in het voorjaar, als de bomen in bloei staan. Door de uitvoering van de Delta werken zullen nieuwe recreatiegebie den ontstaan. Voor het gebied om de Zandkreek zal wel een gezamenlijk plan van de omliggende gemeenten, met behoud van hun zelfstandigheid wenselijk zijn. Voor het Grevelingen- gebied samenwerking met de provin cie Zuid-Holland, mogelijk via de VVV's. Tegenover het verlies van het be zoek door zeewaardige jachten, waar van thans Terneuzen, Breskens, Goes en Vlissingen vooral profiteren, zal de mogelijkheid van zeilsport met kleine re vaartuigen staan. Op de duur za het Deltagebied via het westen van ons land zelfs aansluiting geven tot Delfzijl toe, waardoor hier eenrecrea tiegebied van Europees formaat zal bntstaan. SPANNINGEN De sterke groei van de stroom bin nenlandse bezoekers in de toekomst zal tot spanningen ieiden. Totdusver was Zeeland een vakantiegebied, dat meestal bezocht werd door natuurlief hebbers en door mensen, die de rust zochten. Door de komst van grote aan tallen dagtoeristen uit de randstad Holland moet veel meer ruimte voor de rustige gebieden sterk in omvang worden ingekrompen. Daarom zal zo veel mogelijk recreatiegebied geheel of beperkt voor het publiek moeten worden opengesteld. Ook zal een verschuiving optreden van de traditionele accomodatievor- men (hotels en pensions) naar de mo dernere (kampeerhuizen en -boerde rijen en tentenkampen). Sommige gebieden zullen moeten worden gereserveerd voor hen, die rust en ontspanning zoeken in de na tuur, andere daarentegen zullen moe ten worden opengesteld en ingericht voor het opvangen van grote aantallen dagtoeristen. Aan de Prov. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer wijst het rap port een belangrijke taak toe bij al het werk voor de regeling en propa ganda, het geven van inlichtingen en adviezen en het leggen van contacten. Daarom zal de overheid een belang rijk subsidie moeten geven. Het rap port noemt in dit verband een bedrag van 1 procent van de opbrengst van het toerisme, wat een 300 a 350.000 gulden per jaar zou betekenen. Eén punt uit het rapport stippen wij nog aan. Het wijst erop, dat een be langrijk gedeelte van het vreemdelin- genbezoek aan onze provincie (met name dat van Belgen op dagbezoek in Zeeuwsch-Vlaanderen) het karakter draagt van valuta-toerisme, dat zeer gevoelig is voor veranderingen in het prijspeil of herziening van de wissel koers. In dit opzicht vormt de gelei delijke stijging van het prijspeil in Nederland een gevaar. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd 'voor het propadentisch exa men voor elektrotechnisch ingenieur de heer J. J. Guerard te Vlissingen. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedentisch examen natuurkundig ingenieur de heer G. van Muiswinkel te Goes. Mag Nederland in vele opzichten weinig overeenkomst vertonen met Zuld- Afrika, wat betreft de temperaturen van de laatste dagen, kan ons kleine landje wedijveren met dit grote werelddeel. Maar deze (tijdelijk) hoge temperaturen buiten beschouwing gelaten, be staan er sinds de beroemd geworden boerenoorlogen vele, dikwijls nog hechte banden tussen de inwoners van beide landen. In de historie is dit reeds meer dere malen tot uitdrukking gekomen, met name voor Zeeland niet in het minst na de watersnood van 1953. In verschillende plaatsen van de Unie zijn toen geldinzamelingen gehouden, o.a. in de stad Vanderbijlpark, waar dit initiatief werd genomen door de Hol landse club, terwijl de stadsraad (gemeenteraad), in een speciale zitting hier voor bijeen gekomen besloot zijn medewerking aan deze plannen te geven. Het financiële resultaat uit deze stad (f 15.000) kreeg als bestemming de ge meente Oudelande op Zuid-Beveland en gisteren heeft de toenmalige burge meester van Vanderbijlpark, de heer C. A. Herbst, een bezoek aan Oudelande gebracht om zich persoonlijk van de goede bestemming van het geld te over tuigen. Tijdens een bijzondere raadsverga dering gistermorgen werd de heer Herbst door burgemeester W. N. van Liere ontvangen. In zijn welkomstwoord memoreerde de burgemeester het bezoek van dr. K. de Wet, kleinzoon van de beroemde generaal De Wet en parlementslid, twee jaar geleden aan Oudelande. En door dat bezoek, én door het bezoek van u, zo sprak de burgemeester tot de heer Herbst, zijn de banden tussen Zuid-Afrika en Nederland en meer speciaal die tussen Vanderbijlpark en Oudelande, nauwer geworden. Tijdens de boerenoorlogen, aldus de burge meester, bleken in Nederland vele har ten warm te kloppen voor Zuid Afrika maar tijdens de rampdagen is tot uit drukking gekomen, dat ook in Zuid- Afrika nog vele harten warm kloppen voor Nederland. Voorts vertelde burgemeester Van Liere welke bestemming het geld uit Vanderbijlpark gekregen heeft, het diende nl. als basis voor een nieuwe kleuterschool annex dorpshuis. Ook werd de heer Herbst op de hoogte ge steld van de gevolgen van de ramp en op welke wijze herstel plaats had. Burgemeester Van Liere verzocht tenslotte zijn Afrikaanse ex-collega de dankbaarheid van de bevolking van Oudelande over te brengen aan Van derbijlpark. In de Zuid Afrikaanse taal sprak de heer Herbst er vervol gens zijn vreugde over uit persoonlijk het herstel van Oudelande in ogen schouw te kunnen nemen. Van de hui dige burgemeester van Vanderbijlpark las hij een persoonlijke boodschap voor, terwijl hij namens de stedelijke overheid een fotomontage aanbood, gebouwen en plaatsen in Vanderbijl park. Er is een tijd geweest, aldus de heer Herbst, dat Nederland veel heeft be tekend voor Zuid-Afrika, vandaar het initiatief van Vanderbijlpark een te genprestatie te leveren, hoewel de stad nog zeer jong is, nl. 14 jaar. In deze 14 jaar groeide het aantal inwoners evenwel tot 50.000, wat voornmelijk te wijten is aan de industrie, waarin ook de heer Herbst een positie heeft. Hij is nl. werkzaam bij de grote staal fabrieken in Vanderbijlpark en maakt derhalve thans een zakenreis naar Ne derland en Engeland. Tijdens deze za kenreis wilde hij echter één vakantie dag hebben, zo vertelde de heer Herbst om een bezoek te kunnen brengen aan Oudelande. Verder vertelde hij een en ander over het dagelijks leven in Zuid Afrika, o.m. over het burgemeester schap, dat daar een nevenpositie is, terwijl men door de bevolking tot bur gemeester wordt gekozen en niet door de regering wordt benoemd. Tenslotte bood de heer Herbst nog het stadswa pen van Vanderbijlpark, aangebracht op standaard, als geschenk voor de kleuterschool aan. Als een blijvende herinnering aan zijn bezoek aan Oudelande werd de heer Herbst een portret voorstellende DE RUYTERSPELEN BEËINDIGD De De Ruyterspelen te Vlissingen, welke bestaan uit raddraaien, boeg sprietlopen en mastklimmen, zijn ge wonnen door de heer Kozlovski, die in de finale een totaaltijd van 18.5 sec. voor zich liet afdrukken. Tweede werd de heer Klosinsky met 20.5 sec. en derde Johan van Eekelen met 23.5 seconde. Uitslag schietwedstrijd te Wolphaartsdijk De uitslag van de boogschutterswed strijd te Wolphaartsdijk, waaraan door 62 schutters werd deelgenomen, luidt: le klep, G. M. Vereijke (Zorgvliet) Elle- woutsdijk; 2e klep, H. J. Driedijk (Doel naar Hoger) Wolphaartsdijk; 3e klep, P. Rentmeester (Willem Teil) Ovezande; hoofdvogel, J. v. d. Dries (Eensgezind heid 's-Heerenhoek; le zijvogel, H. v. d. Berge (Batavieren) Kloetinge; 2e zijvo gel, J. Rijk (Willem Teil), Ovezande; le hoofdkal, P. Boonman (Willem Teil) Ovezande; 2e hoofdkal, A. Boonman, (Spes Nostra) Ovezande; le kleine kal, H. Koens (Spes Nostra) Ovezande; 2e kleine kal, P. Vermue (Jacoba v. Beije- ren) Goes. Aan de Hogere Technische School te Vlissingen zijn geslaagd van de afdeling Werktuigbouwkunde voor het eindexa men: J. van Akkeren, Terneuzen; H. I. Baurdoux, Nw. en St, Joosland; F. C. Bussemaker, Souburg; J. van Damme, Middelburg; P. J. Dieleman, Oostburg; T. J. Felius, Kloetinge; P. C. van Gelder, Vlissingen; M. C. vas 't Hof, Middelburg; J. Lems, Vlissingen; K. S. A. Meijer, Voorschoten; C. J. Polderman, Kruinin- gen; D. M. de Schipper, 's Heer Arends- kerke; R. F. Schipper, Vlissingen; H. J. N. Verhoef, Terneuzen; C. Zandee, Vlis singen. Van de afdeling Weg- en Waterbouw kunde slaagden voor het eindexamen: M. C. Braam, Vlissingen; J. P. Deij, Sou burg; F. Duijnhouwer, Goes; F. Haarsma, Vlissingen; C. J. Horsten, Bergen op Zoom; M. Hovijn, Koudekerke; C. H. J. Raad, Goes; J. P. v. d. Rest, Vlissingen; J. Sinke, Vlissingen; J. Verhaagen, Seho- re, H. Verheij, Souburg; R. Vleesdraager, Vlissingen. (Ingezonden mededeling adv.) AGFA smalfilms op 't eerste plan want.... alles kan met een echtpaar in Zeeuwse klederdracht aangeboden door burgemeester Van Liere. Na sluiting van deze bijzondere raadsvergadering werd gemeenschap pelijk de lunch gebruikt in het dorps huis. 's Middags stonden bezoeken aan de kleuterschool, de lagere scholen en de landbouwschool op het programma. Onder leiding van een onderwijzeres brachten de kleuters een ode aan de bloemenfee en voerden zij een boeren- dansje uit. Na het bezoek aan de scholen en een wandeling door Oudelande, werd de boerderij van de heer J. F. Claejjs be zichtigd, terwijl hier tevens de thee werd gebruikt. Vooraf was in een wei de naast de boerderij door de burge meester, een wethouder en twee raadsleden een demonstratie hand- boogschieten gegeven. Tenslotte werd dit bezoek besloten met een rondrit door de omgeving van Oudelande met nog een bezoek aan het herverkavelingsgebied en de her stelde zeedijken. HET WAS maar een korte agenda, die de raad van Arnemuiden gister middag te verwerken kreeg, maar het simpel aangekondigde agendapnnt „wijziging begroting" behelsde een be langrijk besluit voor voetballend en korfballend Arnemuiden! Want het betekende de raad hechtte hieraan, met de twee stemmen van de S.G.- fraktie tegen, zijn goedkeuring dat een bedrag van f8500,werd uitge trokken voor de bouw van een kleed- (Ingezonden mededeling adv.) aan waterverbruikers op Walcheren Gezien de abnormaal hoge waterverbruiken en de langdurige droogte is het noodzakelijk dat de uiterste zuinigheid in acht wordt genomen. Wij doen een beroep op alle verbruikers om in hun eigen belang medewerking te verlenen, zulks ter voorkoming van verdere ingrijpende maat regelen. De directies van de Waterleidingbedrijven Walcheren. Waterleiding Midden Zeeland Vlissingen Gemeente Bedrijven Middelburg op lokaal (met waterleiding) sportterrein. Het bouwsel z duizend gulden gaan kosten; leg van waterleiding f 1500.vergen. op het zeven de aan- zal hoogstens De heer J. L. Joosse (S.G.) kon zich er niet mee verenigen, dat .hiervoor geld uit de gemeentekas beschikbaar werd gesteld. Zijn fraktiegenoot M. de Ridder (die in verband met vertrek naar Middelburg voor het laatst in het raadscollege zetelde) sloot zich bij de ze woorden aan. De heer Dekker (A.R.) informeerde of het niet moge lijk was, dat de sportverenigingen zelf ook een bijdrage leveren. Burgemees ter W. H. van der Heide antwoordde hierop, dat hieraan een bespreking met de voetbalvereniging is gewijd. „Arnemuiden" is genegen het bestaan de gebouwtje op te ruimen en de op brengst te storten in de gemeentekas. De heer Van der Heide noemde het verder hoog tijd, dat de gemeen te aandacht gaat besteden aan het kleedprobleem op het sportterrein; thans moeten de korfbalsters en korfballers zich bijvoorbeeld nog te vreden stellen met de slootkant en het „toeziend oog" van de Arne- muidse jeugd Het P.v.d.A.-raadslid J. Allaart was er van overtuigd, dat het college van b. en w. de sport voortreffelijk en waar mogelijk helpt. Nadat de heer Allaart was bijgeval len door de heer G. Siereveld (G.B.) werd het voorstel met twee stemmen tegen aangenomen. LENING De raad ging voorts akkoord met het voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening van de Kon. Mij. „De Schelde" N.V. tot een bedrag van f250.000,waarvoor de kredieten in rekening-courant bij de N.V. Bank Voor al mijn rubrieklezers heb ik wat meegebracht na die vijf dagen „strafexercitie". Geen lepeltje en geen kanons kogel, maar niets minder dan heel persoonlijk DE GROETEN VAN generaal Koning. Daar begin ik maar mee, voor ik het vergeet. Ja, inderdaad, geachte getrouwen van de Babbelaarsrubriek, Artemis is weer op de redactie teruggekeerd na een weekje straf-exerceren. „Terug van weggeweest", zoals we dat in militaire dienst plegen uit te drukken. Nou, 't was me het weekje wel, kan ik, met een variatie op Wim Kans Oudejaars avonduitzending, gerust zeggen. Maar dat van die groeten vindt u toch zeker wel leuk, is 't niet? Zomaar de persoonlijke groeten van een rasechte generaal aan alle lezers van deze rubriek. „En niet vergeten, hoor!" zei generaal Koning er nog bij, die in zijn aderen nog een klein beetje Zeeuws bloed bleek te hebben. 4ASA u had me moeten zien rennen op de Veluwe Ja, dat zat zo. Uw rubriekschrij ver moest dus vijf dagen naar Har derwijk, om te worden volgepompt met al die militaire nieuwigheden, die meer leergierige en minder vrij- buiterige collega's door middel van schriftelijke cursussen al onder de knie hadden. Nu wilde het geval, dat er nog enkele reserve-officieren uit Zee land op deze stoomcursus present waren. Eén van hen, een Zeeuwsch- Viaming, had mijn breinbrouwsel over het „Vijf dagen strafexercitie" uitgeknipt en meegenomen. Reeds de eerste dag prijkte dit op het mededelingenbord in de Jan van Nassaukazerne. Toen generaal Koning zijn disci pelen in de loop van de week eens kwam bekijken, viel zijn geoefend oog zoals het een generaal be taamt op het krantenknipsel. Van 't een kwam 't ander en vrij dagmiddag stond Artemis oog in oog met de generaal, die een heel gezellige grootvader bleek te zijn en nota bene mijn eigen merk siga retten rookte. „Leuk van dat stuk je", vond de generaal, „temeer om dat ik heel in de verte nog van Zeeuwsen bloede ben Enfin, ik heb beloofd U de groe ten te zullen doen. Waarom begrijp ik wel niet helemaal, maar goed, als je een generaal daar nu een lol mee kunt doen, nietwaar WEER DUIKEN 't Was me overigens het week je wel. Warm, heet, bloedheet! In de kazerne, op de heide, overal. U weet er alles van, zegt U? O, was het in Zeeland ook zo warm? Best mogelijk, ik heb de hele week geen kranten gelezen. Heerlijk, lekker niks weten. En dan thuiskomen en je een hoedje schrikken van de be richten over die roerige Russen, die elkaar bij de neus namen. Maar afgezien van die warmte, was het me het weekje ook wei. Want werkelijk, we stonden daar met zijn zestigen wel raar met onze oren te wapperen. Jongens, houd je vast. Je staat er vandaag-de-dag als een kat in een vreemd pakhuis. Meen je, dat je iets van je Garand geweer en van je TLV-wapens af weet. Houd maar op, 't is in een jaar tijds helemaal veranderd. AI die mannen onder mijn lezerskring die met groot verlof zijn moeten zich maar op het ergste voorberei den: alles is en wordt door elkaar gehutseld. Om alleen maar bij de infanterie te blijven: een opvolgende pelotons commandant bestaat niet meer. Da pelotonsordonnansen zijn „ins Blaue hinein" verdwenen, karabijntjes maakten plaats voor de ouwe-trou we stenguns, enz. enz. En dat alle maal vanwege die atoombewape ning. Alles door elkaar geklutst. Daar sta je toch even raar van te kijken. Enfin, elke dienstplichtige zal het straks bij de herhalingsoefe ningen wel merken. Eén ding is echter wel lekker; elke soldaat krijgt die befaamde Korea-boots, u weet wel, die tot kuithoogte reikende rijglaarzen met rubberzolen. Loopt lekker. Iets voor de Zeeuwse Honderd Kilometer. LEKKER NIKS Dat was het zo wat ik u te ver tellen had. Want als je weer in je militaire „kloffie" loopt, dan weet je verder van niks. Alleen maar, wanneer je verlof hebt, waar leuke meisjes wonen, hoe het dienstpro- gramma luidt, en wanneer het „cen ten vangen" geblazen is. Verder niets. Totaal niets. Heerlijk! Maar we beginnen nu weer met nieuwe moed. Vandaag gaat Arte- mis zich weer in alles-wat-Zeeuws- is verdiepen. Daar gaat-ie dan. Lek ker met die warmte, zo diep dui ken in al dat Delta-gedoe, tnnnel- probleempjes, paardenvliegenpla- gen en ijscomannetjesverhalen. Tot morgen, geachte Babbelvrienden en -vriendinnen. van Ned. Gemeenten en de Coöp. Boe renleenbank moesten worden ver laagd. In de rondvraag vestigde de heer Joosse de aandacht op de toestand van de Arnemuidse garnalenvissers. Deze toestand, zou volgens de heer Joosse verre van rooskleurig zijn, de verdien sten vrijwel nihil en de vooruitzichten slecht. Hij deed de suggestie, een werkobject voor de vissers op te spo ren. De voorzitter deelde mee, dat dit het college van b. en w. inderdaad bezig houdt; een werkobject in het leven roepen is echter vrij moeilijk. Nadat één en ander aanhangig is gemaakt bij het ministerie van so ciale zaken en zo daar toestemming voor komt, is er al één object: de be planting van de vesten bij de singel. Het was de burgemeester bekend, dat het de vissers op het ogenblik slecht gaat. Zij hebben echter twee „vette" jaren achter de rug. Als wethouder en „praktijkman" verhief vervolgens de heer J. Siere veld zijn stem. Hij zei, dat het mo ment nog niet gekomen is om een werkobject voor de vissers te creëren. De slechte vangsten zijn direct in verband te brengen met de weersom standigheden. Voor de garnalenvisserij zijn deze weersomstandigheden de laatste dagen al weer verbeterd. Zo gauw de wind draait, zullen de vang sten minder schraal zijn. Aan het einde van deze raadsverga dering sprak de heer De Ridder een afscheidswoord, waarin hij voorzitter, wethouders en mede-raadsleden dank bracht voor de ondervonden vriend schap en samenwerking. Op zijn beurt dankte de heer Van der Heide het scheidende raadslid voor al datgene, wat hij voor de gemeente heeft ge daan. OOST- EN WEST-SOUBURG Eerste paal. Burgemeester Stemer- ding heeft de eerste paal geheid voor het plan Nagelenburg. Wandeltocht. Zaterdag 20 juli a.s. zal te Kortgene een wandeltocht worden ge houden voor individuelen en groepen over de afstanden 15,10 en 5 km. De start voor de 15 km tocht is om 2.30 uur, die voor de 10 km-tocht om 3 uur en die voor de 5 km-tocht om 4 uur. De start en de finish zijn op het schoolplein der openbare lagere school. (Ingezonden mededeling adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2