CRÉGHEL rJllassee 11» KABOUTERS f 4 Gemenebest'premiers rekenen niet op wijzigingen in Rusland O'Kfii L Memekeuringen in Zierikzee Nederlandse stewardessen in Amerikaanse vliegtuigen iraó DOOR DE WERELD Chimpansee in Rhenen gijzelde een uur lang zijn oppasser BURGERLIJKE STAND BRUINISSE badpakken TERGENDE JEUK prima instructeur Mej. P. Reinhoud, Lange Ring 24 PROFESSOR In feite regeerde Chroesjtsjef toch Op (te) grote voet Eerherstel kerkelijk jaar gevraagd Maandag 8 juli 1957 ZËEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 BENGER RIBANA TWEKA apart modem vertrouwd STRANDPAKJES Grote Markt 5 Tel. 2326 Goes brengt wanhoop nabij U kunt die aandrang tot krabben direct wegnemen. Het helder Vloeibare D.D.D. Geneesmiddel dringt ln twee tellen door tot de haard der ontsteking - diep in de huidporiën. Het doodt de ziekte kiemen, bedwingt het gevaar van infectie. Verrassend snel ge neest uw huid - wordt weer gaaf en kerngezond. D.D.D. is héérlijk om uw huid geregeld intens te zuiveren en op te frissen. Kleine flacon f. 1.20. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Verzorg uw overgevoelige huid met luohtige D.D.D. BALSEM en desinfecterende D.D.D. ZEEP De Burgemeester van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat de door de Raad vastgestel de uitbreidingsplannen .achter de Julianastraat', .Nagelenburg', .bezuiden de Zeewijksingel' en West-Souburg' in uit voerige kaarten uitge werkt, met de daarbij behorende bebouwings voorschriften, voor een ieder ter gemeente secretarie ter inzage lig gen gedurende het tijd vak van 3 juli 1957 tot 21 juli 1957 op iedere werkdag van des voor middags 9.00 tot 12.30 uur en des namiddags 2.00 tot 5.00 uur, uitge zonderd des zaterdags alleen van des voormid dags 9.00 tot 12.00 uur. Oost- en West-Souburg, 3 juli 1957 Burgemeester en Wet houders van Arnemuiden maken bekend dat vanaf maandag 8 juli 1957 ge durende 14 dagen of zo veel korter of langer als noodzakelijk blijkt de Veersedijk nabij de Spoorwegovergang voor alle verkeer afgesloten zal zijn. B. en W. voornoemd, Van der Heide, burgemeester F. M. Geluk, secretaris DIVERSEN: Schitterende kollektie koekoekklokken in alle kleuren. D. Lievense. L. Vorststraat 87, Goes. Zeldzaam aanbod Niemeijer kreeg een aan bieding van drie grote partijen super Virginia uit Amerika en Niemeijer kocht die tabak. Dat zit nu in de Sterling shag, waardoor Sterling verre weg de kampioen is. Doe er uw voordeel meel Vraagt gratis zichtzen- ding. Eén van de grootste contantzaken levert heren kostuums, kombinaties, re genjassen, regenmantels, mantelkostuums, jersey pakjes reeds vanaf 5,— p. maand. Strikte geheim houding. Brieven onder no. A 4929 bureau van dit blad te Goes. Orgels. Zeldzaam mooie voorraad. Levering franco huis. Vele jaren garantie. Reiskosten worden vergoed Vraagt prijslijst. BOOT'S Orgel- en Pianohandel, Bo degraven Auto-rijschool „Vlot Veilig" vraagt een voor het geven van auto-rijlessen J P. Poordekooper, 's Heer Hendrikskinderen Tel. 011003131 Als agente voor ons blad treedt op Abonnementen en advertentiën worden aldaar aangenomen De slapende stuurman Vol goede moed ging Knots naar de brug en pakte met vaste hand het stuur beet. Maar na een poosje begon het hem al te vervelen. Hij kreeg slaap, omdat hij tegen niemand iets kon zeggen. „Bah", mom pelde hij, het stuurmansvak lijkt erg goed, maar het is toch niet je ware!" Hij gaapte eens flink. „Weet je wat", ging hij voort, „ik gooi een hoop touw in die hoek en ik ga er op zitten. Het stuur houd ik goed in het oog. Men kan van een stuurman niet verlangen, dat hij de halve nacht blijft staan". Knots deed wat hij gezegd had en een minuut later zat hij in een hoek van de brug op een bos touw. „Zie zo Knots", zei hij, „nu goed opletten, dat alles gesmeerd gaat. Als de anderen morgen wakker worden, zijn ze weer een heel eind in de goede rich ting." Maar ja, van dat goede opletten kwam niet veel terecht. Knots zat nauwelijks, of zijn oogleden begonnen zwaar te worden en.... vielen toe. En zo was er op het schip niemand meer, die wakker was. Zou alles wel goed aflopen J -- .1- De premiers van de landen van het Britse Gemenebest, die in Lon den bijeen zijn geweest, hebben de mogelijke gevolgen van wijzigin gen in de Russische hiërarchie be sproken. Men was eenstemmig van oordeel dat de ontslagen van Molotof, Kaganowitsj en Malen kof waarschijnlijk niet veel wijzi ging in de Russische buitenlandse politiek tengevolge zal hebben, omdat deze in de laatste tijd toch al volkomen onder invloed van Chroesjtsjef stond. De premiers zijn voorts overeen geko men welwillend te staan tegenover toe treding van Engeland tot de geprojec teerde vrijhandelszone ln Europa, mits de landbouwprodukten buiten dit plan blijven. Over de ontwapening spraken zij uit, dat zelfs een beperkte ontwapeningso vereenkomst zou bijdragen tot het schep pen van voorwaarden, die een meer om- Schilderijententoonstelling tc Groede Van 16 juli tot 1 september a.s. zal in het gemeentehuis te Groede een tentoonstelling worden gehouden van schilderijen van de kunstschilder A. Paashuis te Vught. Deze expositie zal worden geopend door de heer J. Mo lenburg, voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te Middelburg. vattende ontwapeningsovereenkomst mogelijk zullen maken. Besloten is volgend jaar in Engeland een informele conferentie van atoomdes kundigen uit de Gemenebestlanden te houden. Het vreedzaam gebruik van atoomenergie zal daar worden bespro ken. De Amerikaanse soldaat eerste klas se John Ano heeft als schoenmaat zes tien en de grootste maat die het Ame rikaanse leger kent, is veertien. De officieren van Fort MacArthur, waar Ano in garnizoen ligt, hebben hem thans toestemming gegeven alles te dragen wat hij wil, sandalen met open tenen inbegrepen. Doch. dergelijk schoeisel is niet geschikt voor het ma ken van marsen, zodat Ano tevens ad ministratief werk heeft gekregen. Als burger werkte Ano voor een schoenenfirma, die zijn schoenen spe ciaal liet maken. De premiekeuring voor de merries van 2 t/m 10 jaar is vrijdag te Zierikzee ge houden op het Z.L.M. tentoonstellings terrein en dank zij het bijzonder mooie weer en het overweldigende bezoek aan genoemde tentoonstelling mocht ook deze keuring zich in een flinke belang stelling verheugen. Naar het oordeel van de jury werden bevredigende klassen paarden voorgebracht, waarbij vooral de koppaarden in de categoriën oudere paarden uitblonken. 2-jarige merries kleine maat: Arina van Kruisdorp, N. A. Deïst, Drei- schor le prijs; Rozet van Dora, idem 2e prijs; Cora van Oud-Bommede, L. J. Put te, Zonnemaire 3A prijs; Cora van St. Nobel, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk 3B prijs. 2-jarlge merries grote maat: Julia van Wils, J. der Weduwen, Kerk- werve le prijs; Nelly van Bouwlust, J. R. P. Berman, Dreischor 2e prijs; Fanny van de Vaarpe, J. W. van Oeveren, Nieu werkerk 3e prijs. 3-jarige merries kleine maat: Nicolien v. d. Weele, M. J. Steur, Nöord- welle le prijs; Jenny van 't Hof Nieuw- land, L. C. Bolijn, Zierikzee 2A prijs; Olga van Duivendijke, E. J. Stoel, Dui- vendijke 2B prijs; Manda van Steen zwaan, A. M. Steendijk, Nieuwerkerk 3e prijs. 4-jarige merries kleine maat: Vandaag en morgen zal een speciale commissie van Pan American World Airways die op dit ogenblik voor dit doel door Europa reist, in het Ame rican Hotel te Amsterdam een aantal Nederlandse nfSisjes ondervragen die in aanmerking wensen te komen voor de betrekking van stewardess bij Pan American. Vele vlotte Nederlandse jonge meisjes, die wei eens wat van de wereld willen zien, zullen hier haar beste beentje voorzetten in een poging stewardess te worden van een Amerikaans vliegtuig dat haar niet alleen naar de Verenigde Staten, maar naar veie landen ter wereld zai bren gen! De Nederlandse jonge vrouw staat bekend om haar talenkennis, haar properheid en haar aardige en pret tige verschijning. Geen wonder dat Pan American haar staf van 440 ste wardessen van de „Atlantic Divisie", teiten, ook met Nederlandse meisjes waaronder meisjes van vele nationali- wil aanvullen. Zij zullen straks op een van de vele Pan American route» van New York naar Europa vliegen en soms ook naar het midden-oosten. Vrijdag a.s. na de voorlopige ken nismaking op vandaag en morgen zal de commissie haar definitieve keuze bepalen. Dan zullen we weten wie van het grote aantal gegadigden naar New York zal reizen om daar een zes- weekse opleidingscursus te volgen, als voorbereiding voor de taak die haar wacht in de grote Pan American „Clippers". New York zien en het leven en wer ken in deze enorme Amerikaanse we reldstad te aanschouwen is een droom van velen. De Nederlandse Pan Ame rican stewardessen zullen er zelf wo nen in een eigen kamer, alleen of in groepjes, zoals ze dat zelf wensen. Als ze na een proeftijd van zes maanden in de vaste staf van Pan American worden opgenomen gehonoreerd naar Amerikaanse maatstaven zal de wereld voor haar open staan. Ze zullen, gekleed in de charmant goed zittende Pan American uniformen, een steentje kunnen bijdragen in de we reldluchtvaart. Ze zullen vooral de goede Nederlandse naam en de goede Nederlandse tradities kunnen hoog houden in d» vreemde I Laura van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk le prijs; Fanny v. d. Drie- dijk, A. J. Deltt, Zonnemaire 2e prijs. 4-jarige merries grote maat: Ylia, C. v. d. Houten, Duivendijke le prijs; Nicolina van Maalstede, L. J. de Glopper, Ellemeet 2e prijs. 5-10 jarige merries kleine maat: Joseé van Schelberghof, C. Padmos, Ei kerzee IA prijs; Carla van Carlo, J. der Weduwen, Kerkwerve IB prijs; Emma van Oudemolen, Mevr. J. M. Klooster man-de Oude, Burgh IC prijs; Quitta van Oost-Hoeve, J. der Weduwen, Kerkwer ve 2A prijs; Hilda van Wissekerke, B. de Witte Jzn, Eikerzee 2B prijs; Erna van Weijdeline, J. R. P. Berman, Dreischor 2C prijs; Hilda v. d. Kerklaan, C. E. Hoekman, Brouwershaven 2D prijs; Cis- ka v. Dinteloord, A. J. Deïst, Zonnemaire 3A prijs; Grada v. Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk 3B prijs; Metha van Accacia, A. Uitdewilligen, Duiven dijke 3C prijs; Beatrix van Rumoirs, A. M. Geluk, Noordgouwe 3D prijs; Nelly, Mevr. J. M. Kloosterman-de Oude, Burgh 3E prijs; Corrie van Langeweg, C. Zwa ger, Oosterland 3F prijs; Gerda van Mid- delsluis, F. v. d. Berg, Bruinisse. 5-10 jarige merries grote maat: Astrid van Schoondijke, C. Zwager, Oos terland IA prijs; Quina van Oost Hoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve 1B prijs; Vera, F. A. Padmos, Bruinisse IC prijs; Gerda van Corrie, A. N. Steendijk, Nieu werkerk 2A prijs; Jeanne van Alstein, C. v. d. Hoek Gzn, Nieuwerkerk 2B prijs; Letta van Vijfhuizen, C. v. d. Houten, Duivendijke 2C prijs; Bertha v. d. Berg, H. Beije, Renessë 2D prijs; Dahlia van 't Hof Nieuwland, L. Bolijn, Zierikzee 3A prijs; Gerda van Boumanshof, C. Pad mos, Eikerzee 3B; Nancy, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk 3C prijs; Bora, C. Padmos, Eikerzee 3D prijs. 0 De V.S. en de Sowjet-Unie heb ben besloten tot wederzijdse bezoe ken van de delegaties van deskundi gen op het gebied van de staalindu strie en functionarissen voor de volks gezondheid. In West-Japan zijn sedert don derdagavond 15 mensen om het leven gekomen als gevolg van zware regen val. Vooral het noorden van het eiland Kioesjioe is zwaar getroffen. Duizenden mensen zijn dakloos. De Jordaanse stafchef, generaal Madjali, heeft op een perconferentie te Ammen het bericht tegengesproken dat hij ontslagen zou zijn. Dit bericht was verspreid door „De stem der Arabieren". De waarnemende secretaris van de Arabische Liga, Achmed el Sjoe- keiri, heeft vrijdag te Cairo mee gedeeld, dat hij met een oproep van koning Saoed van Saoedi-Arabië tot eenheid van alle Arabische landen een reis door de Arabische wereld zal maken. 0 De directeur van de Chartered Bank in Djakarta, de Engelsman Wil liam Watson, heeft terecht gestaan voor het landgerecht te Djakarta, ver dacht van het illegaal in zijn bezit hebben van vuurwapens. Vrijdagmiddag is in Vlaardingen als eerste gemeente in het westen des lands een inentingscampagne tegen kinderverlamming beëindigd. In de af gelopen week zijn in Vlaardingen de kinderen, geboren in de jaren 1951 tot en met 1955, met het Amerikaanse Salkvaccin ingeënt. 9 De Nederlandse koopman T. N. is vrijdag in Düsseldorf wegens landver raad veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar met aftrek; De West- Berlijnse koopman W. L. kreeg een zelfde straf wegens voorbereiding van landverraad. Beide verdachten waren ervan beschuldigd, dat zij in opdracht van Oostduitse autoriteiten geprobeerd hadden bijzonderheden te verkrijgen over het Beltische snelvuurgeweer voor ,de N.A.V.O. De Chinese vice-premier heeft de zer dagen in bet nationale volkscon gres een voorstel ingediend om nog twee autonome gebieden voor minder heden in te stellen, n.l. Kwangsi, waar 6.5 miljoen Tsjoeangs leven, en een deel van de provincie Kansoe, waar Mohammedanen wonen. Een oppasser in Ouwe- hand's Dierenpark te Rhenen heeft 'n vreemd avontuur beleefd toen hij werkzaam was in het hok van een van de twee chimpansee's, die sinds enkele dagen tot de vas te bewoners van het dierenpark behoren. De oppasser en de chimpansee zijn al goe de vrienden geworden en geen van beiden hoeft angst voor de ander te hebben. Maar de oppas ser is gisterochtend, jvel behoorlijk boos gewor den toen hij bezig was het hok schoon te negen vóór de bezoekers in het park zouden arriveren. Bij dit werkje verleent de aap enige „assisten tie" door met een dweil over de grond te vegen en daarbij een houding aan te nemen of hij zijn leven lang niet anders heeft gedaan. Zo ging het ook gisteren. Op een gegeven ogen blik echter greep het beest bliksemsnel in de jaszak van de oppasser en ritste daarmee de sleutel te voorschijn, die de oppasser toegang tot het hok had verleend en die hem later weer in staat moest stellen de kooi te verlaten. Een paar tellen later hing het dier met de glinsterende sleutel in de nok van zijn verblijf en bekeek het vreemde voorwerp met volle aandacht. Tot.hij de sleutel liet vallen, die buiten de kooi terechtkwam en dus ook buiten het be reik van de oppasser. Deze heeft ruim een uur moeten wachten voor hij verlost kon worden door een colle ga, die het vreemd be gon te vinden dat er zo veel tijd nodig was voor het schoonmaken van een hok. BAARLAND Geboren; Jacobus J., z.v. I. Elenbaas en C. D. Verstraten. Ondertrouwd; D. J. Melio, 28 j. en C. M. Nijsse, 21 j. te Kapelle; C. Boon man, 24 j. en N. Traas, 21 j. te Heinkens- zand. Overleden: J. J. Elenbaas, 5 d.; J. de Winter, 71 j., e.v. J. van 't Westeinde; te Goes: M. C. E. de Jonge, 2 ra. HOEK Geboren: Aaltje P., d.v. M. de Putter en A. Pladdet. Ondertrouwd: A. Jansen te Terneuzen, 21 j. en A. M. Leijs, 19 j. Gehuwd: S. C. van de Velde, 28 j. en C. M. Maenhaut, 27 j. Overleden: C. van de Velde, 96 j., weduwn. v. S. van Doeselaar. KRU1NIN GEN Geboren: Pieter F„ z.v. G. de Waard en E. Houtman; Gerard E., z.v. G. de Waard en E. Houtman; Cornells A., z.v. L. Wie- lemaker en E. N. van Meurs; Rozalia, d.v. J. L. Keijzer en R. D. Bruinshoofd; Din- geman A., z.v. J. Legemate en A. S. Vroegop; Jacob, z.v. C. Ridderhof en J. D. W. Rijkse; Janna, d.v. M. Lokerse en J. Verlare. Ondertrouwd: P. C. van Oeffelen, 24 j. en R. A. Heije, 21 j.; J. M. Paauwe, 29 j. en A. N. Dek, 23 j. Gehuwd: K. A. H. Otterski, 38 j. te Am sterdam en A. van Oort, 27 j.; J. C. van Iersel, 33 j. te Roosendaal en Nispen en L. M. Vermont, 26 j.; A. W. van Rossum, 27 j. te Wamel en T. Lobé, 26 j. Overleden: G. Muis, 54 j., e.v. W. P. Bruower; R. Suurenbroek, 38 j„ e.v. J. M. Goedhart; M. de Clippelaar, 68 j., e.v. A. M. L. de Cuijper; J. van den Berge, j., e.v. L. van de Velde. NW EN ST JOOSLAND Geboren; dochter, W. C. van Belzen geb. Francke; zoon, E. Moens geb. Dek ker. POORTVLIET Geboren: Jan, z.v. A. P. van Tiggele en J. van Oudenaarde; Willem J., z.v. W. Jansens en M. E. Deurloo; Johannes, z.v. J. van der Jagt en J. J. Hollebrands. Gehuwd: W. Geuze, 26 j. en J. H. van Dijke, 20 j. Overleden: W. van de Graaf, 86 j. RILLAND-BATH Geboren: Anna G. C. M„ d.v. J. Goen- se en C. J. J. M. Jacobs; Marinus J., z.v. E. Weststrate en M. de Waard; Johannes P., z.v. P. Kole en J. Slabbekoorn; Mari na P., d.v. W. van Zweden en na P., d.v. W. van Zweden en A. L. Lobbezoo. Gehuwd; C. Teunis, 27 j. te Woens- drecht en E. C. J. Verweij, 22 j. Overleden: G. van Houte, 83 j., wed. v. M. K. van Espen; C. van den Ende, 92 j.,' wed. v. J. Verweij. SINT ANNALAND Geboren: Cornells, z.v. A. J. van Po- pering en J. M. van der Klooster; Mar- tinus, z.v. C. van der Klooster en E. Heij- boer; Abraham W., z.v. H. Rijnberg en M. F. Weijler; Pieternella J., d.v. D. Rijn berg en P. M. Vos; Maria J., d.v. J. B. Aarnoudse en W. M. Storm; Laurnus W., z.v. L. Zonneveld en L. D. Plipse; Ma- chelina J„ d.v. C. Moerland en M. de Wilde; Pieter A., z.v. D. van Beveren en L. Elenbaas. Gehuwd: H. Verwer, 26 jaar te West- zaan en G. E. v. d. Male, 26 j. Overleden; C. Scherpenisse, 83 j., we duwn. v. K. Burgers. ST. PHIL1PSLAND Geboren: Jitske, d.v. A. M. den Braber en P. de Jong; Johanna C., d.v. D. Lind hout en K. Walpot; Jan, z.v. H. J. Fon- tijne en P. van den Bos. Gehuwd; A. C. Hage en J. C. van de Velde. Overleden A. van den Bos, 83 j., wed v. J. Mo); A. Kunst, 84 j., weduwn. v. M D. van der Ree. VROUWENPOLDER Geboren: Pieternella, d.v. J. Looise en E. Wattel. Gehuwd: J. Francke, 25 j. en A. J. Aarnoutse, 23 j. Overleden: A. Dekker, 72 j., e.v. A. Aarnoutse; N. Tissink, 74 j., e.v. W. van den Broeke. WAARDE Geboren: Huberta M., d.v. C. M. Ver- brugge en M. M. Krijnsen; Elisabeth J, d.v. P. G. Vreeke en A. S. Krijnsen; Jo hanna J. C., d.v. J. J. Braam en J. O. Nieuwenhuise. Overleden: M. van Zweden, 83 j., we duwn. v. D. de Puit. WESTKAPELLE Geboren: Maria F., d.v. J. Kaland en M. Hengst; Kornelia, d.v. W. Westerbeke en Z. Wouters. Ondertrouwd: I. W. Griin, 25 j. en L. M. E. Huijgens; J. J. Dalebout, 24 j. en J. van Peene, 19 j. Gehuwd: P. de Visser, 26 j. en M. Meij- ers, 21 j.; L. Hendrikse, 24 j. en J. v. Vaardegem, 22 j.; P. Stroo, 28 j. en A. Jobse, 27 j. Overleden: M. Kaland, 78 j., wed. van W. Slabber; H. Krult, 79 j., e.v. J. Rij broek. In tegenstelling met de lutherse kerk is bij de kerken van calvinistisch ori gine ^het kerkelijk jaar niet erg in tel. Wel "houdt men zich doorgaans in de periode van advent tot Pinksteren aan een prediking, die in verband staat met de grote heilsfeiten, welke in deze maanden worden herdacht, maar na Pinksteren is er van geen regel sprake. Dan preekt elke dominee over een tekst, die goed is in zijn ogen. Ds. N. Warner van Utrecht-west, verklaart in de Classicale Kerkbode der Gereformeerde kerken in de classis Utrecht, dat hij dit betreurt. De cal vinistische vaderen waren tegen een strakke opbouw van het kerkelijk jaar. Zij hebben echter het kerkelijk jaar niet blijvend kunnen weren. Wel kwam het niet meer volledig tot ont plooiing, zoals in de lutherse en r.k. kerk. Men zou misschien beter kunnen spreken van „kerkelijk halfjaar", vindt ds. Warner. De predikant acht het een gemis, dat b.v. des zondag na Pinksteren, van ouds „Trinitatis" geheten, omdat dan speciaal wordt stilgestaan bij de Hei lige Drieëenheid, in de Gereformeerde kerken niet wordt gevierd. „De Hei lige Drieëenheid;-is hoger onderwerp voor de prediking denkbaar? In Zondag 8 van de Catechismus komt dat ook aan de orde, dat weet ik. Ik weet ook, dat het niet eenvoudig is zulk een preek voor te bereiden. En toch, dat men kerk me niet opdroeg daarover te prediken, was me een ge mis. Ik zou wensen, dat onze synode zich bezon, samen met de kerken, op invoering van een kerkelijk jaar, met behoud van de vrijheid der prediking, maar met invoering, minstens, van de zondag Trinitatis", verklaart ds. War ner. Ringrijderij te Westkapelle Op zaterdag 27 juli wordt door VVV Westkapelle een algemene ringrijderij gehouden. Hiervoor blijkt grote be langstelling te bestaan, ook buiten Westkapelle. OVEZANDE Bejaarden op reis. Wederom hebben de bejaarden uit Ovezande hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Met 2 bussen waarin 94 personen hadden plaats genomen werd des morgens de reis aanvaard, welke via Vlissingen-Breskens, de Belgische kust tot doel had om een bezoek te brengen aan het „Melipark" te Adinkerke. Bij de terugkeer in het dorp werden de bejaar den begroet door de fanfare.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 6